Dodaj do ulubionych

Gospodarka Węgier się zatrzymała, PKB Czech roś...

IP: *.pzu.pl 08.09.11, 13:27
Kto mi wytłumaczy czym sie róznią pierwsze 3 miesiące od pierwszego kwartału!??
W Gazecie pracują amatorzy... naprawde żałosne
Obserwuj wątek
    • Gość: r_xxx Gospodarka Węgier się zatrzymała, PKB Czech roś... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.09.11, 13:33
      I co z tego? I tak przynajbliższej okazji to złoty zaliczy pikowanie w dół.
      Po za tym - tam ludziom żyje się o wiele lepiej.
      • Gość: gtw Re: Gospodarka Węgier się zatrzymała, PKB Czech r IP: 195.158.247.* 08.09.11, 13:47
        jaasne, na Węgrzyech i w Czechach żyje się "o wiele lepiej"

        a co to oznacza?
        • Gość: asd Re: Gospodarka Węgier się zatrzymała, PKB Czech r IP: *.vlan136.corcoran.lubman.net.pl 08.09.11, 13:50
          oznacza to że PKB na głowę mieszkańca w Czechach jest o 60% większe niż w Rzeczpospolitej Pomrocznej.
          • Gość: gtw Re: Gospodarka Węgier się zatrzymała, PKB Czech r IP: 195.158.247.* 08.09.11, 13:56
            a co to jest Pomroczna? jakaś republika autonomiczna za Uralem?
            • parazyd Re: Gospodarka Węgier się zatrzymała, PKB Czech r 08.09.11, 14:20
              > a co to jest Pomroczna? jakaś republika autonomiczna za Uralem?
              coś w tym stylu, ale przed Uralem...
            • kotek.filemon Re: Gospodarka Węgier się zatrzymała, PKB Czech r 08.09.11, 15:33
              > a co to jest Pomroczna? jakaś republika autonomiczna za Uralem?

              Nie, taki bantustan w centralnej części Europy.
            • Gość: pytalski Re: Gospodarka Węgier się zatrzymała, PKB Czech r IP: *.nyc.res.rr.com 09.09.11, 01:54
              Gość portalu: gtw napisał(a):

              > a co to jest Pomroczna? jakaś republika autonomiczna za Uralem?
              ----
              Jak dawno buta w dupie nie miałeś ?
          • Gość: gustdelf I ze 2 miliony obywateli nie wyjechalo za praca... IP: *.as13285.net 08.09.11, 15:43
            ........
        • Gość: Buncol Re: Gospodarka Węgier się zatrzymała, PKB Czech r IP: 79.133.195.* 08.09.11, 15:08
          Oba te kraje mają znacznie wyższe nakłady na nowe technologie i naukę. Mając większe PKB mają wiecej do wydania. Pensje w Czechach i Węgrzech nie sa wyzsze niz w PL , ale koszty życia są nizsze. Niższe podatki, mniejsza biurokrację itd.
          Jeśli Polska będzie się rozwijać jak teraz to Czechów dogonimy najwcześniej za 15 lat. Węgrów dogoniliśmy w ubiegłym roku. Ale wnikika to raczej z recesji jaka była na Węgrzech niz intensywnego rozwoju Polski
          • nannek Re: Gospodarka Węgier się zatrzymała, PKB Czech r 08.09.11, 15:20
            Gość portalu: Buncol napisał(a):

            > Oba te kraje mają znacznie wyższe nakłady na nowe technologie i naukę. Mając wi
            > ększe PKB mają wiecej do wydania. Pensje w Czechach i Węgrzech nie sa wyzsze ni
            > z w PL

            Kłamstwo
            • bachczysaraj Analfabeto funkcjonalny 08.09.11, 19:13
              Przeczytaj w skupieniu artykuł, na który się powołujesz. Gdzie jest napisane, że zarobki w Czechach są 2 x wyższe? Z artykułu wynika, że są zbliżone do polskich a na stanowiskach menadżerskich nieco niższe. Indeks Giniego odnosi się do ogólnego zróżnicowania dochodów a nie tylko dochodów z pracy najemnej.
              • hooligan1414 co tam jakies mityczne dochody 08.09.11, 19:20
                wazne jest, ze po czeskich autostradach jezdzi sie za 250 PLN przez caly rok
                wazne ze punktualne pociagi dojezdzaja do najmniejszej dziury
                ze latwo jest prowadzic biznes
                ze roboty jest na tyle duzo, ze duzo gosci w sasiedniej Bulandy moze zatrudnic sie w kopalniach Ostravy i u Skody w Mlada Boleslav, Vrchlabi i Kvasinach
                ze po ulicach chodza normalni ludzie a niewiecznie vqrvieni potomkowie tournee wojsk Czyngis Chana
                ze watykanscy ajatollachowie siedza cicho i ani waza podniesc lba
                ze.... mozna w nieskonczonosc
    • Gość: antenka Gospodarka Węgier się zatrzymała, PKB Czech roś... IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 08.09.11, 14:08
      PKB wzrosl 2,2 % rok do roku ale 0,1% w pierwszym kwartale w stosunku do 3 pierwszych miesiecy biezacego roku.

      A pierwszy kwartal wzrosl o 1,5 % r/r .

      Miszczu piora i ekonomii , czy ty moze pracowales w analizie rynku w Reutersie ?
      • porque Magiczne 0,1 proc:) 08.09.11, 14:35
        Czy to nie dziwne, ze w eukolchozie wszystkie spadki zatrzymuja sie na 0,1 proc? :)))
      • Gość: Perfecto Re: Gospodarka Węgier się zatrzymała, PKB Czech r IP: 213.227.101.* 08.09.11, 14:38
        Hehehe, no tak to jest :-)))
        Zamiast napisac ze gospodark Wegier rosnie w tempie pierwszego kwartalu czyli jest staly wzrost to
        debil jeden z drugim napisze ze sie zatrzymala .
    • Gość: :) Gospodarka Węgier się zatrzymała, PKB Czech roś... IP: *.ssp.dialog.net.pl 08.09.11, 14:40
      ..."3 miesiące"krócej brzmi i jest mniej pisania niż "pierwszy kwartał"-ot taka Barejowska alternatywa 4 :)
    • leonleonidas Gospodarka Węgier się zatrzymała, PKB Czech roś... 08.09.11, 15:23
      "Gospodarka Węgier się zatrzymała" ??
      To tylko swiadczy o tym ze maja kiepskich fachowcow.
      My mamy dobrych "fachfcow" od PE-ra to i mamy wzrosty :-)

      Mysle ze przyszedl czas na to bysmy wytlumaczyli Grekom, Niemcom i pozostalym Ewropejczykom jak kreowac slupki wzrostu gospodarczego:-)
    • Gość: vagabund A polskie PKB rośnie sobie spokojnie 4 % IP: *.home.aster.pl 08.09.11, 16:38
      i ma w d.... Kaczyńskich, Rybińskich i innych marud
      • Gość: asd Zobaczysz durniu wzrost PKB IP: *.vlan136.corcoran.lubman.net.pl 08.09.11, 16:54
        jak kasa z unii się skończy a na dodatek trzeba będzie obciąć 100mld wydatków z powodu przekroczenia progów ostrożnościowych, co nastąpi już niebawem.
    • Gość: Titanic Czeska korona od stycznia umocniła się do złotego IP: 74.63.112.* 08.09.11, 16:47
      o 15%, złotówka traci też do forinta i rubla i innych walut regionu.
      a orkiestra gra w najlepsze.

      stooq.pl/q/?s=czkpln&c=10y&t=l&a=lg&b=0
      • Gość: muuuu To bardzo dobrze że złotówka słabnie IP: *.home.aster.pl 08.09.11, 17:19
        To nas ratuje.
      • Gość: asd chodzi o to że jesteśmy IP: *.vlan136.corcoran.lubman.net.pl 08.09.11, 17:26
        super-zieloną wyspą z dużym wzrostem PKB, propagandą sukcesu, a mimo to nasza waluta leci na ryj, o czymś to przecież świadczy.
    • Gość: deco Gospodarka Węgier się zatrzymała, PKB Czech roś... IP: *.dynamic.chello.pl 08.09.11, 16:48
      Z ciekawości sprawdziłem dzisiejsze notowania zlotówki do korony czeskiej oraz forinta. I tak: forint umocnił się o 0,75%, a korona o prawie 1,5%.
      Mam wrażenie że ktoś nas robi w konia z tymi wskaźnikami gospodarczymi
      • nannek Re: Gospodarka Węgier się zatrzymała, PKB Czech r 08.09.11, 16:58
        To zobacz na to:

        Korona przez 10 lat umocniła się do złotego ponad 60%
        stooq.pl/q/?s=czkpln&c=10y&t=l&a=lg&b=0

        Więc dlaczego dziś frank nie może być po 6-7zł to pewniejsza waluta od korony.
        Frank kosztował 10-11lat temu 2,6zł
        • Gość: asd rynek dyskontuje przyszłość IP: *.vlan136.corcoran.lubman.net.pl 08.09.11, 17:15
          a ta w polskiej gospodarce jest nieciekawa.
    • Gość: patrycjo Nowa Patrycja galopuje! IP: *.home.aster.pl 08.09.11, 17:18
      Co to za bzdety! Po kompletnym załamaniu nie jest trudno galopować, ale Łotwa ma bardzo kieskie perspektywy i fundamenty przecież?
    • hooligan1414 PLN - dziadowska waluta Bulandy 08.09.11, 17:28
      ten kolorowy papier toaletowy drukowany ze znakami wodnymi regularnie slabnie wzgledem wspomnianych krajow majacych rzekomo spowolnienie wzrostu. Nie zdziwilbym sie, gdyby slabl wobec mongolskiego tugrika. I niech polactwo zapomni, ze to sie pozytywnie przelozy na tzw. polski export. Jego wieksza czesc jest geberowana przez zagraniczne montownie im. Leszka Balcerowicza. Ich wlasciciele maja kurs polskiego grajcara tam, gdzie,slonce nie dochodzi
      • Gość: Soze74 Do: Hooligan'a1414 IP: *.net 08.09.11, 18:15
        Lubie twoje posty, np. ten o montowniach imienia Leszka Balcerowicza. Hehe - dobre :-)
      • Gość: wert czemu służy ten bełkot??? IP: *.extreme-net.one.pl 08.09.11, 18:19
        .
        • Gość: gtw to człowiek, któremu nie wyszło w życiu IP: *.223.64.210.static.sl-net.pl 08.09.11, 19:03
          i się zapluwa dzień w dzień na forum....ma na to czas jak i masa innych internetowych frustratów
          • hooligan1414 tak to sobie tlumacz walkoniu 08.09.11, 19:09
            w moim przypadku to (juz niedlugo) przeklenstwo koniecznosci nie rozstawania sie z kompem (a w zasadzie kompami) podlaczonym do netu. mam czas, bo jak powiedzial jeden starozytny "ci, ktorzy twierdza ze nie maja czasu najwiecej traca go w bezsensowny sposob".
      • Gość: Stanley Re: PLN - dziadowska waluta Bulandy IP: *.dynamic.chello.pl 08.09.11, 20:31
        dobre:) i prawdziwe
    • Gość: 3 kwartały Re: Gospodarka Węgier się zatrzymała, PKB Czech r IP: *.static.sitel.net.pl 08.09.11, 18:10
      Wszedłem na 3 artykuły na gazeta.pl i w każdym jest jakiś śmieszny błąd logiczny lub rzeczowy.
      Jednym z nich był artykuł obśmiewający inną (nową) gazetę, że niby będzie nieprofesjonalna :)

      Dobrze, że wymyślono podkreślanie ortografów, bo dopiero by tutaj było...
      Brawo GW !
    • Gość: michał Gospodarka Węgier się zatrzymała, PKB Czech roś... IP: *.play-internet.pl 08.09.11, 19:02
      Może dlatego że najwięcej jest tam protestantów i więcej pracują niż się modlą.
    • Gość: Stanley Gospodarka Węgier się zatrzymała, PKB Czech roś... IP: *.dynamic.chello.pl 08.09.11, 20:28
      Niech oni już przestana podawać za przykład kraje bałtyckie. Przecież to w sumie trzy stolice + okolice. Wiadomo, że jak są tam spadki to ostre i jak wzrosty to też wysokie. Dodatkowo chciałbym wytknąć redagującym tę część portalu GW coraz niższy poziom, niebezpiecznie zbliżający się do kompletnego dna. Nie chodzi mi opinie i komentarze, bo z nimi zawsze można dyskutować - ale już mylenie milionów z miliardami czy bilionami oraz część artykułów zerżniętych i przetłumaczonych w żenujący sposób z innych portali woła o pomste do nieba.
    • Gość: greg PKB Lotwy 17,9 (w mld €) to karzel IP: *.dip.t-dialin.net 08.09.11, 20:55
      a bezrobocie na poziomie 18% to naprawde ostro poszli w gore;)
    • teaforme Lotwa? Kto to pisze? 09.09.11, 01:48
      Zastanawia mnie kim jest poczatkujacy redaktor (ania) piszacy ten artykul? Uzywanie ulicznego jezyka np "ostro" zamiast "szybko" moze wywolac usmiech, ale wybranie Lotwy jako przykladu zastanawia, dlaczego Lotwa? Dla sprostowania gospodarka tego kraju w 2Q urosla nawet lepiej bylo to 5.7%, a nie 5.6% jak podano w tym artykule, ale jeszcze lepiej w tym kwartale urosla gospodarki ich sasiadow w Estonii a bylo to 8.4%, a w Litwie 6.2%.... dlaczego tej informacji ignorant z gazety nie podaje? Poza tymi trzema panstwami w drugim Q jeszcze Szwecja 5.3% miala wyzszy wzrost GDP od Polski. Tak wiec wzrost GDP w 2Q dla Polski byl piaty najwyzszy w Europie i wedlug Eurostatu, wyniosl 4.5%
      • Gość: pytalski Re: Lotwa? Kto to pisze? IP: *.nyc.res.rr.com 09.09.11, 02:05
        Idź do obory i tam się powieś czerwony śmieciu. Tylko bolszewickie łajno może wierzyć w ciągły wzrost PKB na planecie o ograniczonych zasobach. Gdzie ci tak wyprano mózg towarzyszu teaforme ?
        • Gość: www Re: Lotwa? Kto to pisze? IP: 222.128.41.* 09.09.11, 03:48
          Pytalski

          1. Cham z Ciebie...

          2. Gdzie on pisze o ciaglym wzroscie?

          3. Moim zdaniem ciagly wzrost jest mozliwy bo PKB to produkty i uslugi...
          • Gość: doc@med Re: Lotwa? Kto to pisze? IP: *.hsd1.fl.comcast.net 09.09.11, 04:21
            Pytalski to frustrat z Greenpoint, czasami; klakier, twoja_stara, etc.
            Ograniczona to jest ilosc jego szarych komorek, stad tez frustracja, ze od lat zalezny jest od Food Stamps.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka