izalil 22.10.04, 21:23 Chciałabym się dowiedzieć co to jest terms of trade i w jaki sposób oblicza się ten wskaźnik. pzdr Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
hamurabi Re: terms of trade 22.10.04, 22:58 O ile pamiętam istnieją 4 rodzaje terms of trade (t.o.t.), przy czym najważniejsze to terms of trade cenowe. Otóż t.o.t. cenowe równa się stosunkowi zmiany cen towarów eksportowanych do zmian cen towarów importowanych przez kraj w danej jednostcze czasu. Jak widać t.o.t. mogą przyjmować różne wartości. Korzystne dla kraju jest kiedy t.o.t. >1 Odpowiedz Link Zgłoś
andrzej.rzonca_nbp Re: terms of trade 25.10.04, 10:45 Zgadza się. Dodam jedynie, że t.o.t>1 oznacza, że za jednostkę dóbr eksportowanych możemy kupić więcej niż jednostkę dóbr importowanych. Odpowiedz Link Zgłoś