Dodaj do ulubionych

terms of trade

22.10.04, 21:23
Chciałabym się dowiedzieć co to jest terms of trade i w jaki sposób oblicza
się ten wskaźnik.

pzdr
Obserwuj wątek
    • hamurabi Re: terms of trade 22.10.04, 22:58
      O ile pamiętam istnieją 4 rodzaje terms of trade (t.o.t.), przy czym
      najważniejsze to terms of trade cenowe. Otóż t.o.t. cenowe równa się stosunkowi
      zmiany cen towarów eksportowanych do zmian cen towarów importowanych przez kraj
      w danej jednostcze czasu. Jak widać t.o.t. mogą przyjmować różne wartości.
      Korzystne dla kraju jest kiedy t.o.t. >1
      • andrzej.rzonca_nbp Re: terms of trade 25.10.04, 10:45
        Zgadza się. Dodam jedynie, że t.o.t>1 oznacza, że za jednostkę dóbr
        eksportowanych możemy kupić więcej niż jednostkę dóbr importowanych.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka