Dodaj do ulubionych

USA zanotują w tym roku 157 mld dolarów deficytu

IP: *.dial.teleton.pl 10.08.02, 03:48
Ciekawe czy któryś z Państwa potrafi wyliczyć ile lat potrzeba
takich strat aby dziura budżetowa USA całkowicie przerosła
amerykańską gospodarkę?
Obserwuj wątek
    • Gość: Szefunio. Re: USA zanotują w tym roku 157 mld dolarów defic IP: *.icpnet.pl / *.icpnet.pl 10.08.02, 09:28
      > Ciekawe czy któryś z Państwa potrafi wyliczyć ile lat potrzeba
      > takich strat aby dziura budżetowa USA całkowicie przerosła
      > amerykańską gospodarkę?

      157 mld $ to około 1,5% amerykańskiego PKB.
      Dla porównania w strefie euro obowiązuje limit w wysokości 3%, a deficyt w
      Polsce to 7% polskiego PKB.
      Dodam jeszcze, że obenie na świecie mamy kryzys, a w USA wprowadzono obniżki
      podatków, co zmniejszyło wpływy do budżetu. W latach 1997-2000 w USA mieliśmy
      do czynienia z nadwyżkami budżetowymi równymi 100 - 200 mld $.


      Deficyt może utrzymywać się na niezmnienionym poziomie dowlnie długo. Aby
      nastąpił krach deficyt musiałby z roku na rok rosnąć. Na mój gust powinien
      nastąpić gdzieś w okolicach 10 - 15% PKB - na poziomie 10-krotnie wyższym od
      obecnego.
      • Gość: JOrl Re: USA zanotują w tym roku 157 mld dolarów defic IP: 212.160.124.* 10.08.02, 11:17
        Gość portalu: Szefunio. napisał(a):

        > > Ciekawe czy któryś z Państwa potrafi wyliczyć ile lat potrzeba
        > > takich strat aby dziura budżetowa USA całkowicie przerosła
        > > amerykańską gospodarkę?
        >
        > 157 mld $ to około 1,5% amerykańskiego PKB.
        > Dla porównania w strefie euro obowiązuje limit w wysokości 3%, a deficyt w
        > Polsce to 7% polskiego PKB.
        > Dodam jeszcze, że obenie na świecie mamy kryzys, a w USA wprowadzono obniżki
        > podatków, co zmniejszyło wpływy do budżetu. W latach 1997-2000 w USA mieliśmy
        > do czynienia z nadwyżkami budżetowymi równymi 100 - 200 mld $.
        >
        >
        > Deficyt może utrzymywać się na niezmnienionym poziomie dowlnie długo. Aby
        > nastąpił krach deficyt musiałby z roku na rok rosnąć. Na mój gust powinien
        > nastąpić gdzieś w okolicach 10 - 15% PKB - na poziomie 10-krotnie wyższym od
        > obecnego.
        Do tego dochodzi w USA deficyt handlowy. Skumulowany na 20% dochodu narodowego.
        A rocznie 3-4%. Pokrywany drukiem $. Ciekawe, kiedy ci wierzyciele z calego
        swiata przyjda do Amerykanow po swoje pieniadze? No ale jak sie odwaza zazadac
        oddania pieniedzy mozna ich np. uznac za terrorystow i zbombardowac.
        Pozdrowienia

        Pozdrowienia
        • Gość: rewor Re: USA zanotują w tym roku 157 mld dolarów defic IP: *.kbnetwork / 192.168.0.* 10.08.02, 14:45
          Czasem się zastanawiam kiedy w Polsce zamkniemy budżet na
          plusie choć +1 zł
          • Gość: nepri@poczta.gazeta.pl Re: USA zanotują w tym roku 157 mld dolarów defic IP: *.elsat.net.pl / 10.2.0.* 10.08.02, 18:49
            Gość portalu: rewor napisał(a):

            > Czasem się zastanawiam kiedy w Polsce zamkniemy budżet na
            > plusie choć +1 zł
            W roku 1992 w mielismy (sic!) w Polsce nadwyzke budzetowa. Bylo
            to spowodowane... prognoza zbyt niskeij inflacji przez to
            przychody zostaly zanizone.
        • Gość: aaa Re: USA zanotują w tym roku 157 mld dolarów defic IP: *.sfpl.org 10.08.02, 19:20

          pewnie ci wierzyciele to kraje takie jak nigeria, kambodza czy bangladzesz :)))

          a tak miedzy nami, oni sami sobie pozyczaja
          • Gość: JOrl Re: USA zanotują w tym roku 157 mld dolarów defic IP: 212.160.124.* 11.08.02, 18:39
            Gość portalu: aaa napisał(a):

            >
            > pewnie ci wierzyciele to kraje takie jak nigeria, kambodza czy
            bangladzesz :)))
            >
            > a tak miedzy nami, oni sami sobie pozyczaja
            Glownymi wierzycielami sa np. Niemcy. Znaczy tez i ja.
            Tak naprawde np. tez i moje urzadzenia tez w USA sa sprzedawane.
            Pozdowienia

        • Gość: US citizen Re: Panie Jorl IP: *.56.142.95.Dial1.Chicago1.Level3.net 10.08.02, 23:40
          Gość portalu: JOrl napisał(a):

          > Gość portalu: Szefunio. napisał(a):
          >
          > > > Ciekawe czy któryś z Państwa potrafi wyliczyć ile lat potrzeba
          > > > takich strat aby dziura budżetowa USA całkowicie przerosła
          > > > amerykańską gospodarkę?
          > >
          > > 157 mld $ to około 1,5% amerykańskiego PKB.
          > > Dla porównania w strefie euro obowiązuje limit w wysokości 3%, a deficyt w
          >
          > > Polsce to 7% polskiego PKB.
          > > Dodam jeszcze, że obenie na świecie mamy kryzys, a w USA wprowadzono obniż
          > ki
          > > podatków, co zmniejszyło wpływy do budżetu. W latach 1997-2000 w USA mieli
          > śmy
          > > do czynienia z nadwyżkami budżetowymi równymi 100 - 200 mld $.
          > >
          > >
          > > Deficyt może utrzymywać się na niezmnienionym poziomie dowlnie długo. Aby
          > > nastąpił krach deficyt musiałby z roku na rok rosnąć. Na mój gust powinien
          >
          > > nastąpić gdzieś w okolicach 10 - 15% PKB - na poziomie 10-krotnie wyższym
          > od
          > > obecnego.
          > Do tego dochodzi w USA deficyt handlowy. Skumulowany na 20% dochodu
          narodowego.
          >
          > A rocznie 3-4%. Pokrywany drukiem $. Ciekawe, kiedy ci wierzyciele z calego
          > swiata przyjda do Amerykanow po swoje pieniadze? No ale jak sie odwaza
          zazadac
          > oddania pieniedzy mozna ich np. uznac za terrorystow i zbombardowac.
          > Pozdrowienia
          >
          > Pozdrowienia

          Panie Jorl,

          O jakich wierzycielach Pan pisze? USA nie ma zadnego dlugu zewnetrznego- wrecz
          przeciwnie. Deficyt handlowy to nie kredyt!. Po prostu USA kupuje wiecej niz
          sprzedaje, a roznica jest oplacana w dolarach. Jak do tej pory wszyscy
          przyjmuja zaplate w US dollars i nikt nie narzeka!

          Pozdro
          • Gość: JOrl Do Citizena IP: 212.160.124.* 11.08.02, 18:37
            Gość portalu: US citizen napisał(a):

            > Panie Jorl,
            >
            > O jakich wierzycielach Pan pisze? USA nie ma zadnego dlugu zewnetrznego-
            wrecz
            > przeciwnie. Deficyt handlowy to nie kredyt!. Po prostu USA kupuje wiecej niz
            > sprzedaje, a roznica jest oplacana w dolarach. Jak do tej pory wszyscy
            > przyjmuja zaplate w US dollars i nikt nie narzeka!
            Oto wlasnie chodzi. Inne kraje, dostarczajac towarow USA biora w zamiast za to
            papierki. I to w wielkich ilosciach. Jak to nazwac?
            Dotad nie narzekaja, ale jak zaczna, to USA bedzie musiala przestac zyc na
            kredyt.
            I zyc biedniej, bo mniej konsumowac. Bo teraz zyje w sporej czesci z pracy w
            innych krajach.
            Pozdrowienia
            • Gość: citizen Re: Do Citizena IP: *.208.70.25.Dial1.Chicago1.Level3.net 11.08.02, 20:17
              Gość portalu: JOrl napisał(a):

              > Oto wlasnie chodzi. Inne kraje, dostarczajac towarow USA biora w zamiast za
              to
              > papierki. I to w wielkich ilosciach. Jak to nazwac?
              Odp.:mozna to nazwac wiara w "slabego" dolara i np. niewiara w "silna" zlotowke
              >
              Dotad nie narzekaja, ale jak zaczna, to USA bedzie musiala przestac zyc na
              > kredyt.
              Odp.-nie zaczna bo USA jest dla nich glownym rynkiem zbytu i stracilyby
              najwazniejszego klienta- a ludzie chca pracowac, nawet za darmo, czego dobrym
              przykladem sa szwaczki z Odry.

              > I zyc biedniej, bo mniej konsumowac. Bo teraz zyje w sporej czesci z pracy w
              > innych krajach.
              Odp. Przyjedz do USA do zobaczysz jak sie tu pracuje.

              > Pozdrowienia
              Ja rowniez pozdrawiam
          • Gość: Bert Re: Panie Jorl IP: *.214.71.138.Dial1.Boston1.Level3.net 11.08.02, 19:58
            Okolo 40% dlugu US to dlug zewnetrzny.
            • Gość: citizen Re: Panie Bert IP: *.90.84.149.Dial1.Chicago1.Level3.net 12.08.02, 00:06
              Gość portalu: Bert napisał(a):

              > Okolo 40% dlugu US to dlug zewnetrzny.

              Chyba mial Pan na mysli to, ze ponad 40% goverment bonds jest w rekach
              inwestorow zagranicznych? To jest dlug wewnetrzny i bedzie splacony w
              dolarach. Chyba nie watpi Pan, ze USA poradzi sobie z drukowaniem dolarow?!
              • Gość: Bert Re: Panie Bert IP: *.214.122.182.Dial1.Boston1.Level3.net 12.08.02, 02:40
                Tak, mam na mysli czesc (ok. czy ponad 40% tego niby
                oficjalnego/prawdziwego dlugu federalnego(6.1 czy 6.2T)
                bedacego w rekach nie-amerykanskich. Denominacja (w
                dolarach czy innych walutach) nie jest oczywista, bo rzad
                US w przeszlosci drukowal papiery nie tylko dolarowe. Ile
                tych nie-dolarowych krazy nadal - ciezko powiedziec (ja
                nie wiem). Denominacja nie jest jednak rzecza
                najwazniejsza (chyba ze dojdzie do 'demonetaizacji' tej
                przyszlej makulatury, z punktu widzenia legalnosci tej
                operacji). Dlug US jest praktycznie niesplacalny, a
                powodem tego nie jest brak papieru czy tez farby
                drukarskiej.
      • Gość: Bill Re: USA zanotują w tym roku 157 mld dolarów defic IP: *.nanarb01.mi.comcast.net 10.08.02, 22:10
        Czy ktos potrafi mi wytlumaczyc jak to jest ze w Europie sa
        wysokie podatki i deficyt rosnie i dodatku Kryzys przy tak
        duzych podatkach?.
        • Gość: Nero Re: USA zanotują w tym roku 157 mld dolarów defic IP: *.dip.t-dialin.net 12.08.02, 06:41
          W Niemczech bezrobotny do 45 lat dostaje przez 12 mies.zasilek w wys,67 % zarobku netto,po 45 lat 24 mies.67 % tzw Arbeitslosengeld.
          Skladke na emeryture placi urzad.
          Bez wzgledu na zarobek wspolmalzonka.Jezeli malzonek nie
          pracuje i dochod w rodzinie jest za maly,dostaje sie dodatek do czynszu do pareset Euro.Po tym czasie dostaje sie zasilek socjalny,(Arbeitslosenhilfe),ktory jest co roku na nowo liczony i jest zalezny od dochodu na czlonka rodziny.
          Skladke na emeryture placi urzad.Potem gdy wszystkie uprawnienia do wyzej wymienionych zasilkow wygasaja,dostaje sie Sozialhilfe.Wszystkie wydatki placi
          Panstwo czyli czynsz ,oplaty TV,ubrania meble a na jedzenie przypada okreslona suma minimalna.Dokladnie nie wiem ile,ale przed paru laty bylo to ok. 500 DM na miesiac na osobe.Warunkiem ale jest fakt,ze nie mozna po
          siadac auta i zadnego majatku,gdyz ten trzeba najpierw zuzyc.
          Ochrona lekarska jest za darmo.Wszelkie badania sa za
          darmo.Od pewnej granicy wieku ma sie prawo do badan bez
          skierowania od swego lekarz takich jak badania przeciwrakowe,prostata,badania piersi itd.Za pobyt w szpitalu placi sie 10 DM na dzien.
          Uslugi dentystyczne jak leczenie zebow,plomby,wyrywanie
          sa za darmo.Za sztuczne zeby i korony obywatel
          doplaca 40-60% ceny.To sa ceny uslog standartowych.Za
          specjalne zabiegi np.implantaty itp placi sie duzo wiecej.
          Przedszkole kosztuje parenascie Euro,w szkole placi sie
          tylko za ksiazki,a zasilek na 1 dziecko wynosi 150 ?.
          Oczywiscie to sa tylko te udogodnienia,z ktorymi sie w moim zyciu tutaj spotkalem.
          I na to ida te wysokie podatki .
      • Gość: Bert Re: USA zanotują w tym roku 157 mld dolarów defic IP: *.214.97.228.Dial1.Boston1.Level3.net 11.08.02, 03:32
        Tak wlasciwie nie wiadomo jaki jest obecny federalny
        bilans US. (A gdzie bilanse stanowe i miejskie?)
        Wedlug jakich zasad liczony? GAAP (Generally Accepted
        Accounting Principles)czy FAP (Fantasyland Accounting
        Principles). Wg. FAP przewiduje sie ok. $160b. do konca
        roku. Czy tak jest naprawde? Watpie. Dodac trzebaby
        wszystkie 'off-budget' wydatki, 'non-marketable' papiery
        schowane w 43 publicznych 'trust funds', miedzy innymi
        Social Security, i obciazenia wynikajace z roznorakich
        dlugow. Przez nie przyznawanie sie do dlugow latwo ksiegi
        wyreperowac. Nawet za czasow prosperity Clintona dlug
        federalny rosl, co latwo mozna sprawdzic na oficjalnych
        stronach rzadowych.(Clinton placil za papiery
        wydrukowanie przez Reagana/Busha, wiec zadnego surplus za
        jego panowania nie bylo). O'Neill chyba sam sobie nie wierzy.
        • Gość: Bert Jak na zamowienie , do tematu.... IP: *.214.122.182.Dial1.Boston1.Level3.net 12.08.02, 03:03
          Panowie Federales, do pierdla czas isc.

          Washington Accounting Scandals
          Worse Than Wall Street?
          By Mark Hulbert
          CBS.MarketWatch.com
          8-11-2


          ANNANDALE, Va. (CBS.MW)
    • Gość: jw Re: USA zanotują w tym: mzagozda / 60 lat IP: *.solnet.ch 10.08.02, 18:16
      hi, BIP wynosi ca. 10'000$
    • Gość: frugo Re: USA zanotują w tym roku 157 mld dolarów defic IP: 217.98.124.* 10.08.02, 23:39
      Wystarczy by dollar przestał byc walutą światowa, i sytuacja USA
      nie będzie taka różówa, wiecie państwo ile banknotów dolarowych
      zostaje dziennie zniszczone w przeróznych katakilzmach od pralki
      domowej począwszy a na pozarach i trezęscieniach ziemi
      skończywszy???!!Dopóki stale ubywa miliony dolarów poprzez
      proste zniszczenie USA moga sobie drukowac ich jeszcze wiele i
      tak sie bilansuja...
      • Gość: Bill Re: USA zanotują w tym roku 157 mld dolarów defic IP: *.nanarb01.mi.comcast.net 10.08.02, 23:46
        Prosze wiecej czytac - Panstwo AMERYKANSKIE nie drukuje, a kto?
        prosze sie zastanowic.
        • Gość: Bert To rzad US drukuje papiery IP: *.214.122.182.Dial1.Boston1.Level3.net 12.08.02, 03:28
          Fizyczne drukowanie wykonywane jest wlasnie przez rzad US
          (Dept. of Treasury czy tez jakas podlegla mu
          pod-agencja). Federal Reserve placi rzadowi grosze za
          papier, farbe, czas, amortyzacje maszyn itd.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka