Gość: mzagozda IP: *.dial.teleton.pl 10.08.02, 03:48 Ciekawe czy któryś z Państwa potrafi wyliczyć ile lat potrzeba takich strat aby dziura budżetowa USA całkowicie przerosła amerykańską gospodarkę? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Szefunio. Re: USA zanotują w tym roku 157 mld dolarów defic IP: *.icpnet.pl / *.icpnet.pl 10.08.02, 09:28 > Ciekawe czy któryś z Państwa potrafi wyliczyć ile lat potrzeba > takich strat aby dziura budżetowa USA całkowicie przerosła > amerykańską gospodarkę? 157 mld $ to około 1,5% amerykańskiego PKB. Dla porównania w strefie euro obowiązuje limit w wysokości 3%, a deficyt w Polsce to 7% polskiego PKB. Dodam jeszcze, że obenie na świecie mamy kryzys, a w USA wprowadzono obniżki podatków, co zmniejszyło wpływy do budżetu. W latach 1997-2000 w USA mieliśmy do czynienia z nadwyżkami budżetowymi równymi 100 - 200 mld $. Deficyt może utrzymywać się na niezmnienionym poziomie dowlnie długo. Aby nastąpił krach deficyt musiałby z roku na rok rosnąć. Na mój gust powinien nastąpić gdzieś w okolicach 10 - 15% PKB - na poziomie 10-krotnie wyższym od obecnego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JOrl Re: USA zanotują w tym roku 157 mld dolarów defic IP: 212.160.124.* 10.08.02, 11:17 Gość portalu: Szefunio. napisał(a): > > Ciekawe czy któryś z Państwa potrafi wyliczyć ile lat potrzeba > > takich strat aby dziura budżetowa USA całkowicie przerosła > > amerykańską gospodarkę? > > 157 mld $ to około 1,5% amerykańskiego PKB. > Dla porównania w strefie euro obowiązuje limit w wysokości 3%, a deficyt w > Polsce to 7% polskiego PKB. > Dodam jeszcze, że obenie na świecie mamy kryzys, a w USA wprowadzono obniżki > podatków, co zmniejszyło wpływy do budżetu. W latach 1997-2000 w USA mieliśmy > do czynienia z nadwyżkami budżetowymi równymi 100 - 200 mld $. > > > Deficyt może utrzymywać się na niezmnienionym poziomie dowlnie długo. Aby > nastąpił krach deficyt musiałby z roku na rok rosnąć. Na mój gust powinien > nastąpić gdzieś w okolicach 10 - 15% PKB - na poziomie 10-krotnie wyższym od > obecnego. Do tego dochodzi w USA deficyt handlowy. Skumulowany na 20% dochodu narodowego. A rocznie 3-4%. Pokrywany drukiem $. Ciekawe, kiedy ci wierzyciele z calego swiata przyjda do Amerykanow po swoje pieniadze? No ale jak sie odwaza zazadac oddania pieniedzy mozna ich np. uznac za terrorystow i zbombardowac. Pozdrowienia Pozdrowienia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rewor Re: USA zanotują w tym roku 157 mld dolarów defic IP: *.kbnetwork / 192.168.0.* 10.08.02, 14:45 Czasem się zastanawiam kiedy w Polsce zamkniemy budżet na plusie choć +1 zł Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nepri@poczta.gazeta.pl Re: USA zanotują w tym roku 157 mld dolarów defic IP: *.elsat.net.pl / 10.2.0.* 10.08.02, 18:49 Gość portalu: rewor napisał(a): > Czasem się zastanawiam kiedy w Polsce zamkniemy budżet na > plusie choć +1 zł W roku 1992 w mielismy (sic!) w Polsce nadwyzke budzetowa. Bylo to spowodowane... prognoza zbyt niskeij inflacji przez to przychody zostaly zanizone. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aaa Re: USA zanotują w tym roku 157 mld dolarów defic IP: *.sfpl.org 10.08.02, 19:20 pewnie ci wierzyciele to kraje takie jak nigeria, kambodza czy bangladzesz :))) a tak miedzy nami, oni sami sobie pozyczaja Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JOrl Re: USA zanotują w tym roku 157 mld dolarów defic IP: 212.160.124.* 11.08.02, 18:39 Gość portalu: aaa napisał(a): > > pewnie ci wierzyciele to kraje takie jak nigeria, kambodza czy bangladzesz :))) > > a tak miedzy nami, oni sami sobie pozyczaja Glownymi wierzycielami sa np. Niemcy. Znaczy tez i ja. Tak naprawde np. tez i moje urzadzenia tez w USA sa sprzedawane. Pozdowienia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: US citizen Re: Panie Jorl IP: *.56.142.95.Dial1.Chicago1.Level3.net 10.08.02, 23:40 Gość portalu: JOrl napisał(a): > Gość portalu: Szefunio. napisał(a): > > > > Ciekawe czy któryś z Państwa potrafi wyliczyć ile lat potrzeba > > > takich strat aby dziura budżetowa USA całkowicie przerosła > > > amerykańską gospodarkę? > > > > 157 mld $ to około 1,5% amerykańskiego PKB. > > Dla porównania w strefie euro obowiązuje limit w wysokości 3%, a deficyt w > > > Polsce to 7% polskiego PKB. > > Dodam jeszcze, że obenie na świecie mamy kryzys, a w USA wprowadzono obniż > ki > > podatków, co zmniejszyło wpływy do budżetu. W latach 1997-2000 w USA mieli > śmy > > do czynienia z nadwyżkami budżetowymi równymi 100 - 200 mld $. > > > > > > Deficyt może utrzymywać się na niezmnienionym poziomie dowlnie długo. Aby > > nastąpił krach deficyt musiałby z roku na rok rosnąć. Na mój gust powinien > > > nastąpić gdzieś w okolicach 10 - 15% PKB - na poziomie 10-krotnie wyższym > od > > obecnego. > Do tego dochodzi w USA deficyt handlowy. Skumulowany na 20% dochodu narodowego. > > A rocznie 3-4%. Pokrywany drukiem $. Ciekawe, kiedy ci wierzyciele z calego > swiata przyjda do Amerykanow po swoje pieniadze? No ale jak sie odwaza zazadac > oddania pieniedzy mozna ich np. uznac za terrorystow i zbombardowac. > Pozdrowienia > > Pozdrowienia Panie Jorl, O jakich wierzycielach Pan pisze? USA nie ma zadnego dlugu zewnetrznego- wrecz przeciwnie. Deficyt handlowy to nie kredyt!. Po prostu USA kupuje wiecej niz sprzedaje, a roznica jest oplacana w dolarach. Jak do tej pory wszyscy przyjmuja zaplate w US dollars i nikt nie narzeka! Pozdro Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JOrl Do Citizena IP: 212.160.124.* 11.08.02, 18:37 Gość portalu: US citizen napisał(a): > Panie Jorl, > > O jakich wierzycielach Pan pisze? USA nie ma zadnego dlugu zewnetrznego- wrecz > przeciwnie. Deficyt handlowy to nie kredyt!. Po prostu USA kupuje wiecej niz > sprzedaje, a roznica jest oplacana w dolarach. Jak do tej pory wszyscy > przyjmuja zaplate w US dollars i nikt nie narzeka! Oto wlasnie chodzi. Inne kraje, dostarczajac towarow USA biora w zamiast za to papierki. I to w wielkich ilosciach. Jak to nazwac? Dotad nie narzekaja, ale jak zaczna, to USA bedzie musiala przestac zyc na kredyt. I zyc biedniej, bo mniej konsumowac. Bo teraz zyje w sporej czesci z pracy w innych krajach. Pozdrowienia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: citizen Re: Do Citizena IP: *.208.70.25.Dial1.Chicago1.Level3.net 11.08.02, 20:17 Gość portalu: JOrl napisał(a): > Oto wlasnie chodzi. Inne kraje, dostarczajac towarow USA biora w zamiast za to > papierki. I to w wielkich ilosciach. Jak to nazwac? Odp.:mozna to nazwac wiara w "slabego" dolara i np. niewiara w "silna" zlotowke > Dotad nie narzekaja, ale jak zaczna, to USA bedzie musiala przestac zyc na > kredyt. Odp.-nie zaczna bo USA jest dla nich glownym rynkiem zbytu i stracilyby najwazniejszego klienta- a ludzie chca pracowac, nawet za darmo, czego dobrym przykladem sa szwaczki z Odry. > I zyc biedniej, bo mniej konsumowac. Bo teraz zyje w sporej czesci z pracy w > innych krajach. Odp. Przyjedz do USA do zobaczysz jak sie tu pracuje. > Pozdrowienia Ja rowniez pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bert Re: Panie Jorl IP: *.214.71.138.Dial1.Boston1.Level3.net 11.08.02, 19:58 Okolo 40% dlugu US to dlug zewnetrzny. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: citizen Re: Panie Bert IP: *.90.84.149.Dial1.Chicago1.Level3.net 12.08.02, 00:06 Gość portalu: Bert napisał(a): > Okolo 40% dlugu US to dlug zewnetrzny. Chyba mial Pan na mysli to, ze ponad 40% goverment bonds jest w rekach inwestorow zagranicznych? To jest dlug wewnetrzny i bedzie splacony w dolarach. Chyba nie watpi Pan, ze USA poradzi sobie z drukowaniem dolarow?! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bert Re: Panie Bert IP: *.214.122.182.Dial1.Boston1.Level3.net 12.08.02, 02:40 Tak, mam na mysli czesc (ok. czy ponad 40% tego niby oficjalnego/prawdziwego dlugu federalnego(6.1 czy 6.2T) bedacego w rekach nie-amerykanskich. Denominacja (w dolarach czy innych walutach) nie jest oczywista, bo rzad US w przeszlosci drukowal papiery nie tylko dolarowe. Ile tych nie-dolarowych krazy nadal - ciezko powiedziec (ja nie wiem). Denominacja nie jest jednak rzecza najwazniejsza (chyba ze dojdzie do 'demonetaizacji' tej przyszlej makulatury, z punktu widzenia legalnosci tej operacji). Dlug US jest praktycznie niesplacalny, a powodem tego nie jest brak papieru czy tez farby drukarskiej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bill Re: USA zanotują w tym roku 157 mld dolarów defic IP: *.nanarb01.mi.comcast.net 10.08.02, 22:10 Czy ktos potrafi mi wytlumaczyc jak to jest ze w Europie sa wysokie podatki i deficyt rosnie i dodatku Kryzys przy tak duzych podatkach?. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Nero Re: USA zanotują w tym roku 157 mld dolarów defic IP: *.dip.t-dialin.net 12.08.02, 06:41 W Niemczech bezrobotny do 45 lat dostaje przez 12 mies.zasilek w wys,67 % zarobku netto,po 45 lat 24 mies.67 % tzw Arbeitslosengeld. Skladke na emeryture placi urzad. Bez wzgledu na zarobek wspolmalzonka.Jezeli malzonek nie pracuje i dochod w rodzinie jest za maly,dostaje sie dodatek do czynszu do pareset Euro.Po tym czasie dostaje sie zasilek socjalny,(Arbeitslosenhilfe),ktory jest co roku na nowo liczony i jest zalezny od dochodu na czlonka rodziny. Skladke na emeryture placi urzad.Potem gdy wszystkie uprawnienia do wyzej wymienionych zasilkow wygasaja,dostaje sie Sozialhilfe.Wszystkie wydatki placi Panstwo czyli czynsz ,oplaty TV,ubrania meble a na jedzenie przypada okreslona suma minimalna.Dokladnie nie wiem ile,ale przed paru laty bylo to ok. 500 DM na miesiac na osobe.Warunkiem ale jest fakt,ze nie mozna po siadac auta i zadnego majatku,gdyz ten trzeba najpierw zuzyc. Ochrona lekarska jest za darmo.Wszelkie badania sa za darmo.Od pewnej granicy wieku ma sie prawo do badan bez skierowania od swego lekarz takich jak badania przeciwrakowe,prostata,badania piersi itd.Za pobyt w szpitalu placi sie 10 DM na dzien. Uslugi dentystyczne jak leczenie zebow,plomby,wyrywanie sa za darmo.Za sztuczne zeby i korony obywatel doplaca 40-60% ceny.To sa ceny uslog standartowych.Za specjalne zabiegi np.implantaty itp placi sie duzo wiecej. Przedszkole kosztuje parenascie Euro,w szkole placi sie tylko za ksiazki,a zasilek na 1 dziecko wynosi 150 ?. Oczywiscie to sa tylko te udogodnienia,z ktorymi sie w moim zyciu tutaj spotkalem. I na to ida te wysokie podatki . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bert Re: USA zanotują w tym roku 157 mld dolarów defic IP: *.214.97.228.Dial1.Boston1.Level3.net 11.08.02, 03:32 Tak wlasciwie nie wiadomo jaki jest obecny federalny bilans US. (A gdzie bilanse stanowe i miejskie?) Wedlug jakich zasad liczony? GAAP (Generally Accepted Accounting Principles)czy FAP (Fantasyland Accounting Principles). Wg. FAP przewiduje sie ok. $160b. do konca roku. Czy tak jest naprawde? Watpie. Dodac trzebaby wszystkie 'off-budget' wydatki, 'non-marketable' papiery schowane w 43 publicznych 'trust funds', miedzy innymi Social Security, i obciazenia wynikajace z roznorakich dlugow. Przez nie przyznawanie sie do dlugow latwo ksiegi wyreperowac. Nawet za czasow prosperity Clintona dlug federalny rosl, co latwo mozna sprawdzic na oficjalnych stronach rzadowych.(Clinton placil za papiery wydrukowanie przez Reagana/Busha, wiec zadnego surplus za jego panowania nie bylo). O'Neill chyba sam sobie nie wierzy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bert Jak na zamowienie , do tematu.... IP: *.214.122.182.Dial1.Boston1.Level3.net 12.08.02, 03:03 Panowie Federales, do pierdla czas isc. Washington Accounting Scandals Worse Than Wall Street? By Mark Hulbert CBS.MarketWatch.com 8-11-2 ANNANDALE, Va. (CBS.MW) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jw Re: USA zanotują w tym: mzagozda / 60 lat IP: *.solnet.ch 10.08.02, 18:16 hi, BIP wynosi ca. 10'000$ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: frugo Re: USA zanotują w tym roku 157 mld dolarów defic IP: 217.98.124.* 10.08.02, 23:39 Wystarczy by dollar przestał byc walutą światowa, i sytuacja USA nie będzie taka różówa, wiecie państwo ile banknotów dolarowych zostaje dziennie zniszczone w przeróznych katakilzmach od pralki domowej począwszy a na pozarach i trezęscieniach ziemi skończywszy???!!Dopóki stale ubywa miliony dolarów poprzez proste zniszczenie USA moga sobie drukowac ich jeszcze wiele i tak sie bilansuja... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bill Re: USA zanotują w tym roku 157 mld dolarów defic IP: *.nanarb01.mi.comcast.net 10.08.02, 23:46 Prosze wiecej czytac - Panstwo AMERYKANSKIE nie drukuje, a kto? prosze sie zastanowic. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bert To rzad US drukuje papiery IP: *.214.122.182.Dial1.Boston1.Level3.net 12.08.02, 03:28 Fizyczne drukowanie wykonywane jest wlasnie przez rzad US (Dept. of Treasury czy tez jakas podlegla mu pod-agencja). Federal Reserve placi rzadowi grosze za papier, farbe, czas, amortyzacje maszyn itd. Odpowiedz Link Zgłoś