Dodaj do ulubionych

Wolne usługi nie dla nas?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.02.06, 11:52
Chyba jestem za głupi, bo nic z tego tekstu nie rozumiem. Czy GW mogłaby z
łaski swojej napisać o co tak naprawdę chodzi w tej dyrektywie, jakie są
dokładnie jej korzyści i straty dla nas przed i po zmianach? Chyba, że
dziennikarz sam tego nie wie? Pisanie o ogólnikach bez konkretów właśnie na to
wskazuje.
Obserwuj wątek
    • abaddon_696 Oczywiście, że nie ma korzyści. 11.02.06, 12:58
      Więc to logiczne, że o nich nawet skrajny liberał nie pisze.
      • demis1 Re: Oczywiście, że nie ma korzyści. 11.02.06, 13:11
        po ostatnich wypowiedziach giertycha i lepera w unii nie mamy co liczyc na
        wiecej swiatla.Ci ludzie chca zniszczyc demokracje stawiaja tylko emerytow i
        rolnikow do nich ostatnimi czasy polska nalezy a ludzie wyksztalceni maja racje
        ze to zadupoie zostawiaja i wyjezdzaja.kaczynscy gosiewscy zawisze bieklany
        wreszcie zaczna wytwarzac dobra narodowe zeby mieli co gara wlozyc.
        • robertw18 POLACY NIECH NIE ZAROBIĄ, NIEMCOM - POLSKĄ ZIEMIĘ 11.02.06, 22:43
          Taka jest zasada. Można przyznawać Polsce środki na jakieś głupstwa, piękne
          występy i pokazy, ale nie należy im pozwolić rozwijać się gospodarczo, dorabiać
          się itp. To ma być odbiorca drogich zachodnich wyrobów, który będzie swoją
          własność wyprzedawał. Jeśli ktoś dostrzegał zagrania UE wobec Polski, to teraz
          będzie określany jako powód, dla którego w Polsce jest źle.
          Pozdr.
          • Gość: Marta50 Re: POLACY NIECH NIE ZAROBIĄ, NIEMCOM - POLSKĄ ZI IP: *.pools.arcor-ip.net 12.02.06, 00:43
            Odpowiadasz na :
            robertw18 napisał:
            > Taka jest zasada. Można przyznawać Polsce środki na jakieś głupstwa, piękne
            > występy i pokazy, ale nie należy im pozwolić rozwijać się gospodarczo, dorabiać>
            > się itp. To ma być odbiorca drogich zachodnich wyrobów, który będzie swoją
            > własność wyprzedawał. Jeśli ktoś dostrzegał zagrania UE wobec Polski, to teraz
            > będzie określany jako powód, dla którego w Polsce jest źle.
            > Pozdr.
            ****************
            Odpowiedz:
            Polska otrzymuje niebagatelne srodki na te cele, co z nimi robi? Prowadzi
            powszechne rozdawnictwo ktore nie doprowadza do zabespieczenia stabilnosci
            gospodarki jak rynku pracy, co z biegiem czasu tylko przyczyni sie do
            powiekszenia biedoty w Polsce. Zamiast tworzyc nowe miejsca pracy rozdaje sie
            pieniadze na prawo i lewo. Slynna polska walka z bezrobociem to slynna dzienna
            walka o liberalizacje rynku pracy w Europie albo zniesienie wiz do Ameryki stala
            sie przewodnia mysla braci blizniakow, marionetki z parti Maryja jak tych dwuch
            populistow Romcia i Andrzeja. Wewnetrzne problemy Polski probuje sie prostowac
            jak i zalatwiac na plecach innych nacji z jednoczesnym znieslawieniem jak i
            budowaniem nienawisci do polskiego spoleczenstwa. Bez przyczyny nie ma nic.
            Nic dziwnego ze Unia wpadla w wielki kryzys poniewaz zaprzestano patrzec na rece
            tym ktorzy otrzymane pieniadze wydaja bez sensu nie potrafia przeprowadzajac i
            nie sa w stanie nawet kosmetycznej walki z bezrobociem. Przyrost bezrobocia
            tylko w jednym miesiacu o 100 tys. przy tej wielkiej emigracji za chlebem wmawia
            sie spoleczenstwu ze jest przyrostem sezonowy poniewaz spoleczenstwo polskie
            wchlonie wszystko, pokazalo te zdolnosc juz wczesniej w wyborach. Sam rzad w
            Polsce nie ma poszanowania dla wlasnego spoleczenstwa, dlaczego wymagacie tego
            od innych?
            • Gość: xxx222 Re: POLACY NIECH NIE ZAROBIĄ, NIEMCOM - POLSKĄ ZI IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.02.06, 16:13
              Ostatnio na, chyba Biznes TV, był wywiad z gościem odpowiedzialnym za
              przydział pomocy UE dla firm w Polsce (lub coś w tym stylu). Udzielał
              odpowiedzi na pytania telewidzów. Okazało się, że w Polsce, UE nie ma
              złamanego eurocenta na jakąkolwiek prawdziwą działalność drobnych
              przedsiębiorców oraz małych i średnich firm (typu: wiem, co chcę produkować,
              chciałbym kupić maszynę itp.). Żeby dostać taką pomoc należy zatrudniać
              kilkudziesięciu pracowników i mieć "ISO". Za to są do rozdania ogromne
              fundusze na głupawe szkolenia typu "Wzrost konkurencyjności a UE" itp. Po
              prostu SKANDAL!!!
          • Gość: Tomek Re: POLACY NIECH NIE ZAROBIĄ, NIEMCOM - POLSKĄ ZI IP: *.resnet.purdue.edu 12.02.06, 05:16
            > To ma być odbiorca drogich zachodnich wyrobów, który będzie swoją
            > własność wyprzedawał

            Ten argument nie trzyma się kupy. Zachód nie ma żadnego interesu wciskać nam
            swoich wyrobów, jeśli nie uzyska od nas nic w zamian. Z samego eksportu nie ma
            żadnego zysku dla kraju - zadrukowanym na zielono papierem nikt się jeszcze nie
            najadł.
            • Gość: Marta50 Re: Kali i tak nic pojac. IP: *.pools.arcor-ip.net 12.02.06, 15:17
              Odpowiadasz na :
              Gość portalu: Tomek napisał(a):
              > > To ma być odbiorca drogich zachodnich wyrobów, który będzie swoją
              > > własność wyprzedawał>
              > Ten argument nie trzyma się kupy. Zachód nie ma żadnego interesu wciskać nam
              > swoich wyrobów, jeśli nie uzyska od nas nic w zamian. Z samego eksportu nie ma
              > żadnego zysku dla kraju - zadrukowanym na zielono papierem nikt się jeszcze nie>
              > najadł.
              ***************
              Nic dodac nic ujac, Kali i tak nic pojac.
      • mariuszdz Niestety moi drodzy,praca jest to produkt rynkowy 11.02.06, 16:20
        Wbrew zapewnieniom Balcerowicza ,Jana Krzysztofa Bieleckiego lub niejakiego Lewandowskiego.
        Oni głosili ,że zakład,firma kosztuje tyle, ile ktoś chce za nią zapłacić .No to ok 2 zł za tą firme ,a teraz ile kosztuje utworzenie miejsca pracy ;). Nie znam się na ekonomii ,ale hu... im wyszło z tą reformą
        • jorn Re: Niestety moi drodzy,praca jest to produkt ryn 11.02.06, 18:18
          mariuszdz napisał:

          > Wbrew zapewnieniom Balcerowicza ,Jana Krzysztofa Bieleckiego lub niejakiego
          Lew
          > andowskiego.
          > Oni głosili ,że zakład,firma kosztuje tyle, ile ktoś chce za nią zapłacić .No
          > to ok 2 zł za tą firme ,a teraz ile kosztuje utworzenie miejsca pracy ;). Nie
          z
          > nam się na ekonomii ,ale hu... im wyszło z tą reformą

          Widać, że się nie znasz. Podaj chociaż jeden przykład, kiedy Balcerowicz,
          Bielecki lub Lewandowski mówili, że praca nie jest produktem rynkowym.
    • Gość: Maruti Re: Wolne usługi nie dla nas? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.02.06, 14:46
      Prosze tutaj konkrety. Co jest nie tak z dyrektywa. Tekst GW sieje propaganda.
      Mowa jest o wolnych uslugach, ale warto przyjrzec sie szczegolom:

      www.zieloni2004.pl/portal/index.php?s2=1525
      Np. to:
      Zasada kraju pochodzenia oznacza, że konsument będzie musiał znać przepisy i
      rozwiązania prawne z 25 krajów członkowskich – od gwarancji jakości i
      odpowiedzialności za nią po prawo dotyczące reklamy.

      Zasada ta oznacza także zobowiązanie krajowych administracji do znajomości 25
      porządków prawnych państw Unii Europejskiej.

      Nie ma tez wogole w dyrektywie troski o jakosc. Czyli beda oferowac taniej, ale
      na bazie obnizania standardow (np. ekologicznych czy warunkow pracy).
    • Gość: hektor Re: Wolne usługi nie dla nas? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.02.06, 14:50
      Wiem ze to strona www.lewica.pl, ale uwagi bardzo ciekawe. Czy moglby ktos
      skomentowac ten tekst?
      www.lewica.pl/?dzial=teksty&id=787
      Szczegolnie mnie to zaciekawilo: "Zagrożeniem dla wolnego rynku usług są,
      zdaniem Polski, także propozycje zmian w projekcie nakładające na
      przedsiębiorcę pragnącego prowadzić działalność w innym państwie, obowiązek
      dostarczenia dokumentów przetłumaczonych na język kraju, w którym usługi mają
      być świadczone. Widać, zdaniem autorów, w polskich urzędach znajomość
      pozostałych 24 języków krajów Unii wygląda wyśmienicie.

      Zagrożeniem dla wolnego rynku usług są, zdaniem Polski, także propozycje zmian
      w projekcie nakładające na przedsiębiorcę pragnącego prowadzić działalność w
      innym państwie, obowiązek dostarczenia dokumentów przetłumaczonych na język
      kraju, w którym usługi mają być świadczone. Widać, zdaniem autorów, w polskich
      urzędach znajomość pozostałych 24 języków krajów Unii wygląda wyśmienicie.

      Szczególny niepokój strony polskiej wzbudziły natomiast propozycje wprowadzenia
      możliwości ograniczenia świadczenia usług przez państwo przeznaczenia, co
      zdaniem Polski: „wydaje się pozwalać władzom państwa przyjmującego na zbyt
      szeroką interpretację tego, czy i w jakich sytuacjach zezwolić usługodawcy na
      świadczenie usług (jest to szczególnie widoczne w odniesieniu do odmowy
      udzielenia zgody na świadczenie usług uzasadnionej względami polityki
      socjalnej”."
    • Gość: icek Re: Wolne usługi nie dla nas? IP: *.elblag.dialog.net.pl 11.02.06, 15:39
      Kto opłaci tych 300 z OPZZ???
    • Gość: xxx Re: Wolne usługi nie dla nas? IP: *.dip.t-dialin.net 11.02.06, 22:26
      > Popieramy np. znoszenie barier administracyjnych
      > w świadczeniu usług w Europie - zapewnia "Gazetę"
      > Katarzyna Drabczyk, szef biura eksperckiego "Solidarności".
      > - Ale obawiamy się, że pracownicy wyjeżdżający do innego
      > kraju będą zaniżać tam standardy pracy.

      Poniewaz w domysle jest to, ze to Polacy wyjezdzaja za granice
    • Gość: Grzesiek NIEMCY STOSUJA DUMPING JAKOSCIOWY IP: 194.128.195.* 12.02.06, 00:00
      Wytwarzaja za dobre produkty i nie mozemy z nimi konkurowac wiec protestuje
      przeciwko temu i uwazam ze UE powinna nakazac im robic np gorsze samochody.
      Przeciez to aspoleczne kapitalistyczne firmy Volkswagen, BMW i Mercedes
      wypieraja nasze Polskie firmy samochodowe - FSO juz zbankrutowalo przez nich.
      Jak socjalizm to we wszystkich dziedzinach a nie tylko w tych, w ktorych Niemcy
      sobie zycza.
      • Gość: Marta50 Re: NIEMCY STOSUJA DUMPING JAKOSCIOWY IP: *.pools.arcor-ip.net 12.02.06, 00:12
        Gość portalu: Grzesiek napisał(a):
        > Wytwarzaja za dobre produkty i nie mozemy z nimi konkurowac wiec protestuje
        > przeciwko temu i uwazam ze UE powinna nakazac im robic np gorsze samochody.
        > Przeciez to aspoleczne kapitalistyczne firmy Volkswagen, BMW i Mercedes
        > wypieraja nasze Polskie firmy samochodowe - FSO juz zbankrutowalo przez nich.
        > Jak socjalizm to we wszystkich dziedzinach a nie tylko w tych, w ktorych Niemcy>
        > sobie zycza.
        *************
        Na podoj swiata z polonezem
        • gurak [...] 12.02.06, 00:49
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
          • Gość: Marta50 Re: NIEMCY STOSUJA DUMPING JAKOSCIOWY IP: *.pools.arcor-ip.net 12.02.06, 01:00
            Odpowiadasz na :
            gurak napisał:
            > produkty leniwych szkopów są coraz gorszej jakości
            *********************
            Za to amerykanskie sa super made in China
    • sumienie.lk To początek końca idei Europy bez barier 12.02.06, 09:14
      Miało być pięknie, a okazało się, że decydują interesy wpływowych grup
      lobbujących na rzecz takich czy innych rozwiązań. To po co całe to gadanie o
      europejskiej wspólnocie?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka