Dodaj do ulubionych

Co zdrożeje, co stanieje w 2007

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.07, 09:07
A mnie uczyli ze jeno w zlym prl podnoszono ceny. Znowu nas oszukali :(
Obserwuj wątek
    • Gość: yak Bolszewiska władza to i bolszewickie podatki. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.01.07, 09:13
      Nie będzie niczego jak mawiał filozof Kononowicz.
      • kropkacom Re: Bolszewiska władza to i bolszewickie podatki. 05.01.07, 09:22
        Podwyżki znowu dotkną biedaków. Bogaci tego tak nie odczują a nawet zyskają bo
        sprzęt RTV, kosmetyki i media stanieją. Nóż się normalnie w kieszeni otwiera.
        Kocham ten kraj!
        • Gość: mzb Ot, rządy PIS IP: *.crowley.pl 05.01.07, 09:22
          • Gość: Lucusia Re: Ot, rządy PIS IP: 212.244.186.* 05.01.07, 10:30
            a straszyli Platformą, że podrożeje. Tamci przynajmniej część podatków chcieli obniżyć, a ci tylko podnoszą. I tak głuptaki uznają, że to podnoszenie to przez układ, złą Unię, marsjan i masonów.
            A tak na marginesie, jak to autorowi wyszło, że się płaci za ogrzewanie gazem mieszkania 666,66 zł rocznie. Pisze on, że poniesie się o 6%, czyli 40 zł rocznie. To on chyba mieszka w szafie. Za mieszkanie, czy dom, to tyle wychodzi na kwartał, czy 2 miesiące, w dużym domu pewnie na miesiąc.Jeżeli reszta treści jest tak solidna, to gratuluję Gazecie fachowca.
            • Gość: asdf Re: Ot, rządy PIS IP: *.asystent.ds.polsl.pl 05.01.07, 11:24
              Coraz droższe mieszkania (żeby każda rodzina mogła kupić), podwyższenie akcyzy
              na benzynę (tej co ją SLD zniosło), coraz trudniej znaleźć pracownika do firmy
              (bo wszyscy wyjechali). PiS wolał rządzić z seksaferzystami, niż ze
              specjalistami z PO. Wszędzie szukają agentów, nawet autorytetów moralnych nie
              oszczędzą. Dajcie się Poloakom rządzić, to sami się wykończą...
              • Gość: thor Re: Ot, rządy PIS IP: 89.19.81.* 05.01.07, 12:00
                po co bzdury pleciesz?zaplac pracownikowi normalnie,a nie 3 zl/h to zostanie w Polsce!
                poza tym, z czegos trzeba sfinansowac te SLDowski wczesniejsze swiadczenia dla gornikow, mozgownice z PO....pamiec taka krotka??Amnezja?
                • r306 Ktos tu ma faktycznie krotka pamiec... 05.01.07, 12:16
                  > poza tym, z czegos trzeba sfinansowac te SLDowski wczesniejsze swiadczenia
                  > dla gornikow, mozgownice z PO....pamiec taka krotka??Amnezja
                  Zabawne, bo to PiS w poprzedniej kadencji sejmu glosowala za swiadczeniami
                  gornikow - zgodnie z projektem SLD....
                  PO byla... jako jedyna partia - przeciw.
                  • Gość: thor udowodnij, ze pis tak glosowal IP: 89.19.81.* 05.01.07, 12:17
                    nie mozesz? jaka szkoda. Po zaglosowalo za becikowym i co? mam oglosic remis? wybacz...
                    • hiob102 ====Ciemny lud dał się bolszewikom wydmuchać==== 05.01.07, 12:26
                      • Gość: Paweł Z pijanego gangu : IP: 62.233.214.* 05.01.07, 16:34
                        \\] Z pijanego gangu :


                        KRAKÓW

                        Radiowóz na gazie szj 2007-01-02, ostatnia aktualizacja 2007-01-02 12:08:03.0
                        Pijany policjant w oznakowanym radiowozie spowodował w sylwestra kolizję na
                        skrzyżowaniu ulic Dobrego Pasterza i Bora-Komorowskiego. Do zdarzenia doszło w
                        południe. Kierujący policyjnym radiowozem 31-letni starszy posterunkowy nie
                        zachował ostrożności i zderzył się z osobowym mercedesem. Lekko ranni zostali
                        dwaj policjanci. Podczas badania trzeźwości okazało się, że prowadzący samochód
                        funkcjonariusz miał 1,3 promila alkoholu we krwi. Wobec policjanta wszczęto już
                        procedurę zmierzającą do zwolnienia ze służby. Za jazdę po pijanemu grozi mu do
                        dwóch lat więzienia.szj

                        Tekst pochodzi z portalu Gazeta.pl - www.gazeta.pl © Agora SA


                        Nareszcie wiemy dlaczego deesbekizacja kuleje .

                        Zobacz film i zdjęcia :

                        www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=14&ShowArticleId=25578

                        Czy mając w domu takie atrakcje , można mieć głowę do deesbekizacji ?


                        Z pijanego gangu :

                        www.policyjnyserwisinformacyjny.fora.pl/viewforum.php?f=3
                    • r306 Zieeeeeeeeeeeew. www.sejm.gov.pl 05.01.07, 12:27
                      Mam znalezc link ze stenogramu z posiedzenia sejmu, czy chociaz tu wykazesz sie
                      inteligencja?

                      > Po zaglosowalo za becikowym i co? mam oglosic remis?
                      1. PO byla przeciwna pomyslowi becikowego.
                      2. W sytuacji, gdy becikowe i tak mialo przejsc, poslowie PO zadbali tylko o
                      to, aby wszyscy obywatele byli traktowani jednakowo.
                      3. Remis? Porownasz kwoty sam, czy tez mam Cie z tego wyreczyc?
                      • Gość: www.sejm.gov.pl Re: Zieeeeeeeeeeeew. www.sejm.gov.pl IP: *.ii.pw.edu.pl 05.01.07, 12:41
                        thor doskonale wie jak głosował PiS tylko próbuje odkręcać kota ogonem
                        dla zainteresowancych:
                        orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/glosowania?OpenAgent&4&108&11
                        • r306 Zamilkl cosik.... 05.01.07, 14:26
                          To moze nie thor, a troll?
                        • swoboda_t Re: Zieeeeeeeeeeeew. www.sejm.gov.pl 05.01.07, 15:09
                          Nie tylko PiS głosował za esledowskim projektem emerytur górniczych (koszty
                          nieznane, szacunkowo 70-140mld), ale na dodatek pisiorowy prezydent wycofał
                          ustawę z TK, gdzie prawdopodobnie by przepadła oszczędzając nam wszystkim
                          mnóstwo pieniędzy.
                • Gość: nicky Re: Ot, rządy PIS IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.07, 16:25

                  Gość portalu: thor napisał(a):

                  > poza tym, z czegos trzeba sfinansowac te SLDowski wczesniejsze swiadczenia dla
                  > gornikow, mozgownice z PO....pamiec taka krotka??Amnezja?

                  No i jeszcze musi się znaleźć kilkadziesiąt milionów na świątynię pazerności i
                  niewiele mniej na trzynaste pensje dla przydupasów wodza. Szczegóły w
                  dziesiejszych serwisach informacyjnych.
                • Gość: Bajki z Kaczolandu Re: Ot, rządy PIS! IP: *.natpool5.outside.ucf.edu 05.01.07, 16:59
                  Czego PiSuarczyku (thor) klamiesz? Czyzby klamstwa
                  i przekrecanie faktow to cos dla PiSuarczykow
                  noramlnego - jak chleb powszedni??
            • Gość: 666 Re: Ot, rządy PIS IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.07, 12:34
              Co wy za przeproszeniem pieprzy.. Rząd nie ustala cen jest tzw. wolny rynek.
              Pretensje możecie mieć do niby kapitalistów którzy próbują was dymać i już.
              • Gość: polska_baba Rząd ustala podatki, akcyzy, składki ZUS itp. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.07, 12:44
                A to winduje ceny w górę. Np. koszt akcyzy na paliwo masz w każdym produkcie, bo
                wszystko się wozi samochodami.
        • Gość: marti Re: Bolszewiska władza to i bolszewickie podatki. IP: 207.45.248.* 05.01.07, 10:29
          Fajnie, nie bedzie za co zapłacić prądu, gazu, czynszu, nie będzie za co
          jeździc i co do garnka włożyć ale za to w internecie sobie człowiek posiedzi i
          plazmę obejży albo se przez komórkę pogada. Żyć, nie umierać!
          • Gość: Magdzia a co z alkoholem? grrr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.07, 16:44
            ..najgorsze ze alkohol pewnie tez podrozeje...to jest dopiero tragedia bo ja w
            tym kraju na trzezwo czasem nie potrafie funkcjonowac :)
          • Gość: K Re: Bolszewiska władza to i bolszewickie podatki. IP: *.adsl.inetia.pl 05.01.07, 16:49
            Gość portalu: marti napisał(a):

            > Fajnie, nie bedzie za co zapłacić prądu, gazu, czynszu, nie będzie za co
            > jeździc i co do garnka włożyć ale za to w internecie sobie człowiek posiedzi i
            > plazmę obejży albo se przez komórkę pogada. Żyć, nie umierać!

            Do tego wyemigruje jeszcze kilka milionów...
            Poza tym przy tak wysokich cenach kto będzie chciał mieć dzieci (mam dwójke,
            cholera ile to kosztuje, a mało nie zarabiam)
            Zostanie kraj starców, nieudaczników i tych co będą musieli zostać.
            Potem przyjdą ruskie, zażądają spłaty długów, jak nie to zabiorą nam Polskę i
            wszyscy będziemy na emigracji.
            Na prawdę mamy świetnych polityków, bo jakaś seks afera jest ważniejsza niż
            przyszłość całej Polski.
            Kurcze gdzie ja żyje...
        • anna-dark Może wprowadzić trendy odwrotne ??? 05.01.07, 11:45
          Może wprowadzić trendy odwrotne ???
        • Gość: blink Re: Bolszewiska władza to i bolszewickie podatki. IP: *.aster.pl 05.01.07, 11:47
          Bogaci nie odczuja, ze zdrozalo jedzenie, papierosy, paliwo(!)... Co ty
          pieprzysz? Ci "bogaci" to zra kosmetyki, czy jak? Jezdza "sprzetem RTV"?
          • Gość: polska_baba Zgadza się, bogaci nie odczują wzrostu cen IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.07, 12:59
            Albo odczują w minimalnym stopniu. Najbardziej po kieszeni uderzy ich cena
            paliwa. Jeżeli cena małego bochenka chleba skoczy z 1,20 na 1,40, a zjadasz
            dziennie pół bochenka, to miesięcznie wydasz dodatkowo 3 zł na chleb. Jeżeli
            jesteś bogaty i wydajesz miesięcznie 500 zł na kosmetyki, a one stanieją o 10%
            to wydasz o 50 zł mniej. A teraz odejmij od 50 zł, które zyskasz, 3 zł, które
            dodatkowo wydasz na chleb. Proste?
            • mgr2000 Re: Zgadza się, bogaci nie odczują wzrostu cen 06.01.07, 17:17
              I ty głupia p....indo tak wyobrażasz sobie bogacza co to wydaje 500 zł na
              kosmetyki ?? I od tego wydawania po 500zł tak się wzbogacił ??
              Najbardziej rozrzutni są jednak nędzarze. Muszą się przecież poczuć
              jak "bogacze" -czyż nie ??
      • anna-dark A jednak gonimy tą Europę !!! 05.01.07, 11:44
        A jednak gonimy tą Europę !!!
    • Gość: Kosmetyk.. Co zdrożeje, co stanieje w 2007 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.07, 09:27
      Szminka,puder,ferfuma,będziesz je mógł kupić taniej i użyć do
      pokropienia,uszminkowania i popudrowania własnego g_ówna po zjedzeniu byle
      czego na co będzie cię stać.
      Czas wysadzić te wszystkie III,IV RP z jej władcami w powietrze .
      Kartofle do ziemi,księża szubrawcy na księżyc.
    • Gość: gabs oto i znikajaca lodowka pisu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.01.07, 09:31
      • Gość: mataas Re: oto i znikajaca lodowka pisu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.07, 10:26
        Kurde co to wogóle jest PiS to jest Prawo i Sprawiedliwość? czy może Padamy i
        Spadamy ? bo juz z tego nic nie rozumiem te gó..ane podatki to jest po prostu
        ŻENADA ;( niestety żyjemy w kraju bardzo rozpuszczonym wszyscy PIENIĄDZE
        PIENIĄDZE I JESZCZE RAZ PIENIĄDZE !!! ;(:( To jest po prostu Straszne
    • Gość: jacek.sygula Kwa, Kwa, Kwa a nie mówiłem że PIS to 8 cud świata IP: *.devs.futuro.pl 05.01.07, 09:32
      hahahahahaha

      "ciemno wszędzie, głucho wszedzie ...
      co to będzie ? co to będzie ..."

      "miałeś Chamie złoty róg ...,
      ostał Ci się jeno sznur ..."

      a 30 miliardów deficytu budżetowego co roku jak było, tak jest
      a taniego Państwa nie widać :):):),
      w lodówce pusto ... po wyborach,
      a durne Kaczki zadłużają kraj na potęgę, żeby potem nasze pra, pra, prawnuki
      spłacały ten PISokomunistyczny bałagan
      Ci co wierzą w PIS to idioci
      • Gość: elibre Re: Kwa, Kwa, Kwa a nie mówiłem że PIS to 8 cud ś IP: *.leed.cable.ntl.com 05.01.07, 12:32
        > Ci co wierzą w PIS to idioci

        ale zarazem nie uzywaja internetu lub nie widza monitora, bo im moherowy berecik
        zaslania.
        Co nam po tych wyliczeniach i wytykaniach bledow kaczoropodobnych przy korycie
        skoro i tak wiekszosc tych, ktorzy zaglosowali, tego nie czytaja.. ?
    • Gość: yak Ale księżulki się cięszą, znów im państwo skapnie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.01.07, 09:38
      Nasz umiłowany doczesny kościół głównym beneficjentem IV RP ;)
    • Gość: aaa Co zdrożeje, co stanieje w 2007 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.01.07, 09:44
      No i niektóre usługi pocztowe zdrożały. Jeśli chodzi o internet to stanieje
      tylko w Telekomunie czy tez u innych dostawców??
    • kapitan_stopczyk (*)Prawdziwym powodem wzrostu cen są podatki !!!! 05.01.07, 09:47
      WSZYSTKO INNE MA ZNACZENIE MARGINALNE.
      Jesteśmy łupieni przez państwo bezlitośnie.
      VAT, PIT, akcyza, obowiązkowe składki, podatki lokalne itp.

      Coraz większy wrzód urzedniczy, który rozrasta się w tempie przerażającym.
      A posadki dla swojaków trzeba finansować.
      I kto to ma robić ?
      Podatnicy!!!!

      I DLATEGO WSZYSTKO DROŻEJE, BO ROSNA PODATKI!!!

      TYLKO CZY CIEMNY LUD TO KIEDYKOLWIEK ZROZUMIE????

      -------------------------------------------------------
      - Czy jest pan gotów stać na straży porządku prawnego odnowionej,
      demokratycznej Rzeczypospolitej?
      - Bezapelacyjnie. Do samego końca. Mojego lub jej.
      • Gość: Magdzia Re: (*)Prawdziwym powodem wzrostu cen są podatki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.07, 11:56
        Masz racje. Co do wrzodu urzedniczego to rozrasta sie tam gdzie nie potrezba
        oraz na wysokim szczeblu. Moja mama pracuje jako szeregowy pracownik i rak brak
        do pracy ale wyzej siedzi pelno bezurzytecznych tyłkow do oplacenia a najwiecej
        jest ich w urzedach ktore nie maja nic do roboty.
        Ciemny lud nigdy nie zrozumie ze droga do sukcesow jest obnizwenie podatkow.
        Kaczor sie pochwali ze gospodarka ma sie dobrze( bo chwala bogu zaden pisiak
        nie tknal jej jeszcze palcem) bezrobocie spada( bo polowa polakow juz
        wyemigrowala z polski) porozdaje becikowe, senioralnie i gawiedzi to pasuje.
        • Gość: 666 Re: (*)Prawdziwym powodem wzrostu cen są podatki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.07, 12:55
          Wysokie podatki zafundowała nam UE, polski rząd już wcześniej chciał obniżyć np
          akcyzę na paliwo, zmniejszyć VAT na mieszkania i co UE wtrąciła swoje dwa grosze
          i mamy. A jakie były głosy oburzenia w UE że w Polsce są za małe podatki dla
          firm, przecież Niemcy wyszli z propozycją aby ujednolicić podatek od firm w
          całej UE, no tak ale o tym już mało kto pamięta. Podatki mogą sobie spadać a na
          ceny nie będzie to miało wpływu, jedyny wpływ to miałobo na zyski przedsiębiorców
          Nie trzeba słuchać głupiej propagandy tylko samodzielnie myśleć.
          • Gość: Magdzia Re: (*)Prawdziwym powodem wzrostu cen są podatki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.07, 16:38
            gdyby nie UE na ktora tak najezdzasz to czesc polakow ktora wyjechala z tego
            polskiego gnoju moglaby tylko pomarzyc o normalnym zyciu. UE jest taka zla a
            polaczkowo takie cacy....przejrzyj na oczy cymbale!
            • Gość: 666 Re: (*)Prawdziwym powodem wzrostu cen są podatki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.07, 17:37
              Bez UE poradzilibyśmy sobie lepiej, te pieniądze które dostajemy są
              marnotrawione bo idą na cele nie związane z produkcja, przedsiębiorcy dostają
              niewiele a przy próbach pomocy na większą skale UE grozi nam sankcjami.
              Polacy którzy wyjechali na zachód wrócą do Polski bo będzie niedługo tańsza siła
              robocza od nich w postaci Bułgarów i Rumunów.
              • Gość: polska_baba Bez UE radzilibysmy sobie tak dobrze jak Białoruś IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.07, 13:21
                Nie chcesz widzieć prawdy. Rząd skwapliwie wprowadza unijne prawa i podatki, tam
                gdzie może łupić obywatela, zasłaniając się Unią. Z oporem lub opóźnieniem
                wprowadza się przepisy korzystne dla konsumenta (np. rozbicie momopolu
                telefonicznego, energetycznego itp.), które oczywiście miałyby wpływ na ceny.
                Jak władzuchna chce, to nawet prawo unijne łamie, żeby łupić Polaków (wide
                akcyza na sprowadzane z UE samochody).
      • Gość: 666 Re: (*)Prawdziwym powodem wzrostu cen są podatki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.07, 12:41
        A uważasz że ceny by nie wzrosły jakby podatki spadły albo stanęły w miejscu.
        Podatki na ceny maja niewielki wpływ. W Polsce na ceny ma wpływ spekulacja np.
        mieszkaniami lub ceny ropy i gazu. A zwiększenie podatków zafundowała nam UE np.
        akcyza na paliwo, VAT na mieszkania itp.
        • swoboda_t Re: (*)Prawdziwym powodem wzrostu cen są podatki 05.01.07, 15:13
          Nieprawdą jest, jakoby UE wymusiła podwyżki akcyzy na paliwa. Nie chce mi się
          już szukać artykułu, kóry kiedyś wklejałem, ale ustalenia negocjacyjne są
          takie, ze mamy jeszcze chyba dwa lata na doszlusowanie do poziomu unijnego, a
          brakuje nam minimalnie, w przypadku niektórych paliw już go przekraczamy. To
          tylko pańśtwo polskie zawsze tłumaczy podwyżki unią, postulowanych przez unię
          obniżek za to nie chce wprowadzać.
          • Gość: 666 Re: (*)Prawdziwym powodem wzrostu cen są podatki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.07, 17:42
            Jak na razie ceny paliwa w Polsce są mniejsze niż na zachodzie, a w Polsce cena
            paliw na stacjach jest wysoka bo jest praktycznie monopol, nie ma prawdziwej
            konkurencji. Zauważ że jak poprzedni rząd obniżył akcyzę to cena paliw nie
            poszła w dół.
            A jakie to podwyżki postuluje UE których polski rząd nie chce wprowadzić, proszę
            o przykłady.
            • 6666q Re: (*)Prawdziwym powodem wzrostu cen są podatki 05.01.07, 18:04
              Jakie obniżki postuluje UE których polski rząd nie chce wprowadzić, bo jak do
              tej pory to UE chciała by polski rząd podwyższał podatki. Jedyny przykład to
              używane samochody ale to miało na celu ochronę polskich producentów.
    • wesoly_siewca_pesymizmu Re: Co zdrożeje, co stanieje w 2007 05.01.07, 09:49
      Mąka
      pszenica konsumpcyjna: Włochy 156 – 176, Francja 148 – 158, Niemcy 148 – 158,
      Belgia 157, Austria 150, Szwecja 144 – 150, Polska 147 – 156, Dania 140,
      Czechy 123 – 136, Słowacja 130, Węgry 107-127;

      pszenica paszowa: Niemcy 137 – 155, Belgia 136 – 154, Polska 134 – 141,
      Łotwa 128 – 137, Słowacja 117, Czechy 105 – 110;

      jęczmień paszowy: Francja 143 – 152, Szwecja 135, Austria 123 – 132,
      Polska 111 – 135, Łotwa 103 – 125, Słowacja 110;

      żyto chlebowe: Czechy 145 – 169, Niemcy 147 – 166, Polska 135 – 147;
      kukurydza: Niemcy 150 – 175, Francja 154 – 163, Austria 147, Polska 141 – 149,
      Czechy 119 – 124, Słowacja 116, Węgry 103 – 106.

      źródło: www.arr.gov.pl/data/00154/komunikat_04_12_06.doc

      Pieczywo
      "...Na rynku pojawił się bowiem poważny konkurent dla naszych piekarzy - firmy
      biopaliwowe. To one wykupują ziarno na potrzeby produkcji dodatku do biopaliw,
      podbijając ceny zbóż"

      Czy firmy biopaliwowe wykorzystują do produkcji droższe zboże na mąkę???

      Mleko
      Skoro jest nadprodukcja, to ceny powinny spadać chyba?
      "Dodatkowo coraz bardziej rośnie import i na rynek trafia coraz więcej produktów
      mlecznych. To wszystko zderza się z determinacją mleczarzy, którzy chcą podwyżek."
      Ostatnie zdanie wyjaśnia chyba wszystko

      Leki zdrożeją bo nie będzie kolejnych aptek?? o 11%??? Tak jakby postawienie 6
      aptek w promieniu 1,5km obniżyło ceny

      Jak zwykle każdy pretekst dobry do podniesienia cen. Ciekawe zestawienie,
      dziękuję autorowi, ale tłumaczenia poszczególnych producentów mnie rozbrajają.
      • Gość: wododo nie ma to jak cech, korporacja, republika kolesiów IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.01.07, 10:27
        Faktycznie wkrótce wejdą w życie przepisy, które zmuszą wszystkie apteki do
        posiadania dodatkowego zaplecza do przygotowywania leków - obecnie wiele aptek
        ich nie posiada i sprzedaje wyłącznie gotowe leki. Jeśli apteka funkcjonuje od
        wielu lat w miejscu gdzie nie ma możliwości rozbudowy to będzie miała duuuży
        problem... Niektóre apteki zmienią lokalizację, inne po prostu znikną, bo
        kalkulacje wykażą, że nowe lokum będzie zbyt drogie lub klienci nie zaakceptują
        nowego (może bardzo odległego?) miejsca - a tu jeszcze ograniczenia w
        otwieraniu nowych ???

        Komu to służy? Oczywiście farmaceutom i właścicielom aptek, ale TYLKO tym
        którzy już na rynku funkcjonują - teraz dadzą kopa konkurencji: potencjalnym
        nowym przedsiębiorcom w branży (trudniej będzie otworzyć nową aptekę) oraz
        młodym, kształcącym się farmaceutom (mniej aptek = mniej miejsc pracy).
        Oczywistym jest także, że mniejsza konkurencja spowoduje wzrost cen. O 11%? Ach
        czemuż tylko tyle? :]

        Jak śpiewał Kazik: "Socjalizm totalitarny zmienił się w administracyjno-
        etatystyczny" (chyba dobrze zacytowałem ;)
        • swoboda_t Re: nie ma to jak cech, korporacja, republika kol 05.01.07, 15:15
          "koncesyjno - etatystyczny"
      • Gość: statyw Re: Co zdrożeje, co stanieje w 2007 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.01.07, 11:38
        pensje średnie: WLochy 2000 e.,Francja 2500 e., Niemcy 3000 e. Polacy 350 e.
        • Gość: Kuba Re: Co zdrożeje, co stanieje w 2007 IP: *.interecho.com 06.01.07, 15:02
          W Polsce średnia pensja to ~2800 pln. Czyli w przeliczeniu 700€. A tak szczerze
          mówiąc to około 1000 €, bo takie są faktycznie koszty funduszu płac.
      • r306 Polprawdy..... 05.01.07, 12:01
        > Czy firmy biopaliwowe wykorzystują do produkcji droższe zboże na mąkę???
        Oooooooooooooooooooooooooczywiscie. Biokomponentem jest bowiem etanol, ktory w
        Polsce w duzej mierze produkowany jest z pszenicy.
        Przy hurtowym skupie i to w dobrej cenie, duzym plantatorom oplaca sie zbywanie
        pszenicy wysokoglutenowej (czyli tej przeznaczonej na make) producentom etanolu.

        > Skoro jest nadprodukcja, to ceny powinny spadać chyba?
        Nie, poniewaz nadprodukcja nie jest 'przerabiana' na produkty mleczarskie.

        > Leki zdrożeją bo nie będzie kolejnych aptek?? o 11%??? Tak jakby postawienie 6
        > aptek w promieniu 1,5km obniżyło ceny
        Konesjonowanie zawsze jest pretekstem do podniesienia ceny... Bo koncensje
        kosztuja - a przy nowych obwarowaniach prawnych - kosztuja niemalo.
    • Gość: bolo Co zdrożeje, co stanieje w 2007 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.01.07, 09:51

      akcyza dla rządu bo koszty własne rosną
      nic się nie zmienia od 40 lat
      • kapitan_stopczyk Posadki dla swojaków kosztują....... 05.01.07, 09:54
        Trzeba im zapewnić godziwe pensje.
        To przecież super-menedżerowie.
        A skąd brac?
        PODNIEŚĆ PODATKI!!!
        To takie proste.
        Podatnik nie zaprotestuje gdy go dymają.
        Podatnik nawet zagłosuje na tych co go beda dymali....


        -------------------------------------------------------
        - Czy jest pan gotów stać na straży porządku prawnego odnowionej,
        demokratycznej Rzeczypospolitej?
        - Bezapelacyjnie. Do samego końca. Mojego lub jej.
    • aiwaplatz Ale GadzinóWka łże! 05.01.07, 09:53
      Co do autogazu to przed chwilą Kurier TVP3 zaanonsował OBNIŻKĘ cen i cytował
      wiarygodne wieści na ten temat. Podobnie może jest i z innymi rzeczami, co to
      drożeć mają wg GadzinóWki.
      • Gość: mclarenka Re: Ale ....... łże! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.01.07, 10:11
        dziwne, ze informacje w GW o podwyzkach sa zbiezne z publikacjami roznych
        (podkreslam - roznych) analitykow w roznych innych publikacjach.
        Jak jestes uczulony na wiadomosci w GW to nie czytaj i daruj sobie pelne jadu
        komentarze.
      • Gość: blink Re: Ale GadzinóWka łże! IP: *.aster.pl 05.01.07, 11:50
        TVP - obiektywna, niezalezna, wiarygodna. aiwaplatzowi gratulujemy autorytetow.
    • Gość: Rajmund Autogaz IP: 217.116.110.* 05.01.07, 10:06
      Co za barany redagują te wiadomości? Pisząc o podwyżce gazu ziemnego wklejają
      zdjęcie zbiornika na AUTOGAZ. Co ma wszpólnego gaz ziemny z LPG? Do szkoły
      panie redaktorze!!! Autogaz nie drożeje!!!
      • r306 Do maja czy do czerwca? 05.01.07, 12:17
        Bo cos w ministerswie finansow wroblem cwierkaja, ze ma pojsc w gore akcyza na
        LPG :)
    • Gość: Gogelas Co zdrożeje, co stanieje w 2007 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.01.07, 10:12
      Jeśli chodzi o AUTO GAZ to,jestem przekonany,jest to manipulacja świadoma i boję
      się że nie bezinteresowna.Wpisuje się w cały cykl który trwa od roku.
    • Gość: ulop Co zdrożeje, co stanieje w 2007 IP: *.krakow.pl 05.01.07, 10:14
      ble,ble ciągła wizja apokalipsy nie chce się tego czytać .Chleb i inne artykuły
      drożeją już od września 2006 i nie mogą zdrożeć.
      Wzrost pewnych artykułów czy usług jest nieunikniony jak w każdym kraju. W
      Londynie komunikacja o 30%.
      • swoboda_t Re: Co zdrożeje, co stanieje w 2007 05.01.07, 15:17
        W sierpniu płaciłem za chleb 0,99 dziś taki sam 1,69. Inne artykuły podobnie.
        To co, zdrożał, czy nie??
    • galan12 rośnie cena gazu to winni Rosjanie, a jak papiero 05.01.07, 10:18
      rośnie cena gazu to winni Rosjanie, a jak papiero
    • Gość: przedsiebiorca Mi to lotto IP: *.sa.gov.pl 05.01.07, 10:23
      Mam firmę i zarabiam 15 000,00. Niech sobie drożeje a co mi tam.
      • Gość: :) nie bój, nie bój!! zabiorą Ci!! :D IP: *.betanet.pl 05.01.07, 10:26
    • Gość: Tubylec Co zdrożeje, co stanieje w 2007 IP: 64.236.188.* 05.01.07, 10:29
      Czy ktoś moze pamieta spoty PIS-u podczas wyborów na którym pokazywali puste
      lodówki !!!! Kurcze zaczyna sie sprawdzać, wiec jednak dotrzymuja obietnic.
      KOCHAM ICH....
    • Gość: PODATNIK Co zdrożeje, co stanieje w 2007 IP: 83.142.246.* 05.01.07, 10:40
      BANDA ZLODZIEI OKRADA BIEDNYCH LUDZI DO OBOZU PRACY TYCH CO TWORZA PODWYZKI
      • Gość: Peer Re: Co zdrożeje, co stanieje w 2007 IP: *.dip.t-dialin.net 05.01.07, 10:49
        BANDA ZLODZIEI OKRADA BIEDNYCH LUDZI DO OBOZU PRACY TYCH CO TWORZA PODWYZKI

        A wybrali ich MARSJANIE CO ???
    • Gość: wolnaenergia Co zdrożeje, co stanieje w 2007 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.07, 10:44
      Więcej o zmianach cen energii i uwolnieniu rynku energii znajdziesz na stronie
      www.wolnaenergia.pl
      Możesz porównać np. ile płaciłbyś mieszkając w innej części kraju.
    • Gość: giewont Co zdrożeje, co stanieje w 2007 IP: *.pekao-fs.com.pl 05.01.07, 10:48
      "Na rynku pojawił się bowiem poważny konkurent dla naszych piekarzy - firmy
      biopaliwowe. To one wykupują ziarno na potrzeby produkcji dodatku do biopaliw,
      podbijając ceny zbóż. Eksperci są przekonani, że o tak tanim pieczywie, jakie
      mieliśmy dotychczas, możemy zapomnieć."

      Pewnie się nie zna, ale od kiedy chleb czy bułki robi się z rzepaku ?
      A może "biopaliwo" z żyta i pszenicy ?
      • Gość: giewont Re: Co zdrożeje, co stanieje w 2007 IP: *.pekao-fs.com.pl 05.01.07, 10:50
        Miało być: "nie znam" ;)
      • Gość: Peer Re: Co zdrożeje, co stanieje w 2007 IP: *.dip.t-dialin.net 05.01.07, 10:51
        A może "biopaliwo" z żyta i pszenicy ?

        Dokladnie m.inn. TAK !!!!
    • Gość: liberał PiS i SLD to jedno i to samo - socjaliści i biuro- IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.07, 10:54
      kraci . Kiedy w Polsce będzie KAPITALIZM i LIBERALIZM ?
      • Gość: ateusz Re: PiS i SLD to jedno i to samo - socjaliści i b IP: *.adsl.alicedsl.de 05.01.07, 12:38
        wlasnie kapitalizm i liberalizm zblizaja sie wraz z rynkowymi
        cenami..hehehe..jeszcze po nocach bedzie wam sie snilo to co bylo,ale juz nie
        wroci..
    • Gość: lolo Co zdrożeje, co stanieje w 2007 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.01.07, 11:00
      to jest to co PiS pokazywał w reklamówce przed wyborami jak produkty znikają z
      lodówki jeżeli PO dojdzie do władzy ,czyli przedstawili siebie i nikt im w to
      nie wierzył z poważaniem lolo
    • Gość: autor Re: Co zdrożeje, co stanieje w 2007 IP: 195.33.129.* 05.01.07, 11:10
      No dobra powiedzmy ze wezme kredyt mieszkaniowy z zlotych (bo CHF drozeje) to
      kto mi zagwarantuje ze za pare lat jak wejdziemy w strefe euro to nie bede
      wbijal zebow w sciane???? A taki kredyt bierze sie praktycznie na cale zycie a
      nie na pare lat:)
    • tstefanowski Teraz "papu", a potem? 05.01.07, 11:23
      ... finansowanie dlugu publicznego z okrojonych rent i emerytur!
    • Gość: Kinga Co zdrożeje, co stanieje w 2007 IP: *.aster.pl 05.01.07, 11:25
      Mnie za to, że niedługo będzie podobnie jak w prl. Póki co wszystko ku temu
      zmierza...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka