Gość: Marek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.07, 09:07 A mnie uczyli ze jeno w zlym prl podnoszono ceny. Znowu nas oszukali :( Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: yak Bolszewiska władza to i bolszewickie podatki. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.01.07, 09:13 Nie będzie niczego jak mawiał filozof Kononowicz. Odpowiedz Link Zgłoś
kropkacom Re: Bolszewiska władza to i bolszewickie podatki. 05.01.07, 09:22 Podwyżki znowu dotkną biedaków. Bogaci tego tak nie odczują a nawet zyskają bo sprzęt RTV, kosmetyki i media stanieją. Nóż się normalnie w kieszeni otwiera. Kocham ten kraj! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lucusia Re: Ot, rządy PIS IP: 212.244.186.* 05.01.07, 10:30 a straszyli Platformą, że podrożeje. Tamci przynajmniej część podatków chcieli obniżyć, a ci tylko podnoszą. I tak głuptaki uznają, że to podnoszenie to przez układ, złą Unię, marsjan i masonów. A tak na marginesie, jak to autorowi wyszło, że się płaci za ogrzewanie gazem mieszkania 666,66 zł rocznie. Pisze on, że poniesie się o 6%, czyli 40 zł rocznie. To on chyba mieszka w szafie. Za mieszkanie, czy dom, to tyle wychodzi na kwartał, czy 2 miesiące, w dużym domu pewnie na miesiąc.Jeżeli reszta treści jest tak solidna, to gratuluję Gazecie fachowca. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: asdf Re: Ot, rządy PIS IP: *.asystent.ds.polsl.pl 05.01.07, 11:24 Coraz droższe mieszkania (żeby każda rodzina mogła kupić), podwyższenie akcyzy na benzynę (tej co ją SLD zniosło), coraz trudniej znaleźć pracownika do firmy (bo wszyscy wyjechali). PiS wolał rządzić z seksaferzystami, niż ze specjalistami z PO. Wszędzie szukają agentów, nawet autorytetów moralnych nie oszczędzą. Dajcie się Poloakom rządzić, to sami się wykończą... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: thor Re: Ot, rządy PIS IP: 89.19.81.* 05.01.07, 12:00 po co bzdury pleciesz?zaplac pracownikowi normalnie,a nie 3 zl/h to zostanie w Polsce! poza tym, z czegos trzeba sfinansowac te SLDowski wczesniejsze swiadczenia dla gornikow, mozgownice z PO....pamiec taka krotka??Amnezja? Odpowiedz Link Zgłoś
r306 Ktos tu ma faktycznie krotka pamiec... 05.01.07, 12:16 > poza tym, z czegos trzeba sfinansowac te SLDowski wczesniejsze swiadczenia > dla gornikow, mozgownice z PO....pamiec taka krotka??Amnezja Zabawne, bo to PiS w poprzedniej kadencji sejmu glosowala za swiadczeniami gornikow - zgodnie z projektem SLD.... PO byla... jako jedyna partia - przeciw. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: thor udowodnij, ze pis tak glosowal IP: 89.19.81.* 05.01.07, 12:17 nie mozesz? jaka szkoda. Po zaglosowalo za becikowym i co? mam oglosic remis? wybacz... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Paweł Z pijanego gangu : IP: 62.233.214.* 05.01.07, 16:34 \\] Z pijanego gangu : KRAKÓW Radiowóz na gazie szj 2007-01-02, ostatnia aktualizacja 2007-01-02 12:08:03.0 Pijany policjant w oznakowanym radiowozie spowodował w sylwestra kolizję na skrzyżowaniu ulic Dobrego Pasterza i Bora-Komorowskiego. Do zdarzenia doszło w południe. Kierujący policyjnym radiowozem 31-letni starszy posterunkowy nie zachował ostrożności i zderzył się z osobowym mercedesem. Lekko ranni zostali dwaj policjanci. Podczas badania trzeźwości okazało się, że prowadzący samochód funkcjonariusz miał 1,3 promila alkoholu we krwi. Wobec policjanta wszczęto już procedurę zmierzającą do zwolnienia ze służby. Za jazdę po pijanemu grozi mu do dwóch lat więzienia.szj Tekst pochodzi z portalu Gazeta.pl - www.gazeta.pl © Agora SA Nareszcie wiemy dlaczego deesbekizacja kuleje . Zobacz film i zdjęcia : www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=14&ShowArticleId=25578 Czy mając w domu takie atrakcje , można mieć głowę do deesbekizacji ? Z pijanego gangu : www.policyjnyserwisinformacyjny.fora.pl/viewforum.php?f=3 Odpowiedz Link Zgłoś
r306 Zieeeeeeeeeeeew. www.sejm.gov.pl 05.01.07, 12:27 Mam znalezc link ze stenogramu z posiedzenia sejmu, czy chociaz tu wykazesz sie inteligencja? > Po zaglosowalo za becikowym i co? mam oglosic remis? 1. PO byla przeciwna pomyslowi becikowego. 2. W sytuacji, gdy becikowe i tak mialo przejsc, poslowie PO zadbali tylko o to, aby wszyscy obywatele byli traktowani jednakowo. 3. Remis? Porownasz kwoty sam, czy tez mam Cie z tego wyreczyc? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: www.sejm.gov.pl Re: Zieeeeeeeeeeeew. www.sejm.gov.pl IP: *.ii.pw.edu.pl 05.01.07, 12:41 thor doskonale wie jak głosował PiS tylko próbuje odkręcać kota ogonem dla zainteresowancych: orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/glosowania?OpenAgent&4&108&11 Odpowiedz Link Zgłoś
swoboda_t Re: Zieeeeeeeeeeeew. www.sejm.gov.pl 05.01.07, 15:09 Nie tylko PiS głosował za esledowskim projektem emerytur górniczych (koszty nieznane, szacunkowo 70-140mld), ale na dodatek pisiorowy prezydent wycofał ustawę z TK, gdzie prawdopodobnie by przepadła oszczędzając nam wszystkim mnóstwo pieniędzy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nicky Re: Ot, rządy PIS IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.07, 16:25 Gość portalu: thor napisał(a): > poza tym, z czegos trzeba sfinansowac te SLDowski wczesniejsze swiadczenia dla > gornikow, mozgownice z PO....pamiec taka krotka??Amnezja? No i jeszcze musi się znaleźć kilkadziesiąt milionów na świątynię pazerności i niewiele mniej na trzynaste pensje dla przydupasów wodza. Szczegóły w dziesiejszych serwisach informacyjnych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bajki z Kaczolandu Re: Ot, rządy PIS! IP: *.natpool5.outside.ucf.edu 05.01.07, 16:59 Czego PiSuarczyku (thor) klamiesz? Czyzby klamstwa i przekrecanie faktow to cos dla PiSuarczykow noramlnego - jak chleb powszedni?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 666 Re: Ot, rządy PIS IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.07, 12:34 Co wy za przeproszeniem pieprzy.. Rząd nie ustala cen jest tzw. wolny rynek. Pretensje możecie mieć do niby kapitalistów którzy próbują was dymać i już. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: polska_baba Rząd ustala podatki, akcyzy, składki ZUS itp. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.07, 12:44 A to winduje ceny w górę. Np. koszt akcyzy na paliwo masz w każdym produkcie, bo wszystko się wozi samochodami. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marti Re: Bolszewiska władza to i bolszewickie podatki. IP: 207.45.248.* 05.01.07, 10:29 Fajnie, nie bedzie za co zapłacić prądu, gazu, czynszu, nie będzie za co jeździc i co do garnka włożyć ale za to w internecie sobie człowiek posiedzi i plazmę obejży albo se przez komórkę pogada. Żyć, nie umierać! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Magdzia a co z alkoholem? grrr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.07, 16:44 ..najgorsze ze alkohol pewnie tez podrozeje...to jest dopiero tragedia bo ja w tym kraju na trzezwo czasem nie potrafie funkcjonowac :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: K Re: Bolszewiska władza to i bolszewickie podatki. IP: *.adsl.inetia.pl 05.01.07, 16:49 Gość portalu: marti napisał(a): > Fajnie, nie bedzie za co zapłacić prądu, gazu, czynszu, nie będzie za co > jeździc i co do garnka włożyć ale za to w internecie sobie człowiek posiedzi i > plazmę obejży albo se przez komórkę pogada. Żyć, nie umierać! Do tego wyemigruje jeszcze kilka milionów... Poza tym przy tak wysokich cenach kto będzie chciał mieć dzieci (mam dwójke, cholera ile to kosztuje, a mało nie zarabiam) Zostanie kraj starców, nieudaczników i tych co będą musieli zostać. Potem przyjdą ruskie, zażądają spłaty długów, jak nie to zabiorą nam Polskę i wszyscy będziemy na emigracji. Na prawdę mamy świetnych polityków, bo jakaś seks afera jest ważniejsza niż przyszłość całej Polski. Kurcze gdzie ja żyje... Odpowiedz Link Zgłoś
anna-dark Może wprowadzić trendy odwrotne ??? 05.01.07, 11:45 Może wprowadzić trendy odwrotne ??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: blink Re: Bolszewiska władza to i bolszewickie podatki. IP: *.aster.pl 05.01.07, 11:47 Bogaci nie odczuja, ze zdrozalo jedzenie, papierosy, paliwo(!)... Co ty pieprzysz? Ci "bogaci" to zra kosmetyki, czy jak? Jezdza "sprzetem RTV"? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: polska_baba Zgadza się, bogaci nie odczują wzrostu cen IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.07, 12:59 Albo odczują w minimalnym stopniu. Najbardziej po kieszeni uderzy ich cena paliwa. Jeżeli cena małego bochenka chleba skoczy z 1,20 na 1,40, a zjadasz dziennie pół bochenka, to miesięcznie wydasz dodatkowo 3 zł na chleb. Jeżeli jesteś bogaty i wydajesz miesięcznie 500 zł na kosmetyki, a one stanieją o 10% to wydasz o 50 zł mniej. A teraz odejmij od 50 zł, które zyskasz, 3 zł, które dodatkowo wydasz na chleb. Proste? Odpowiedz Link Zgłoś
mgr2000 Re: Zgadza się, bogaci nie odczują wzrostu cen 06.01.07, 17:17 I ty głupia p....indo tak wyobrażasz sobie bogacza co to wydaje 500 zł na kosmetyki ?? I od tego wydawania po 500zł tak się wzbogacił ?? Najbardziej rozrzutni są jednak nędzarze. Muszą się przecież poczuć jak "bogacze" -czyż nie ?? Odpowiedz Link Zgłoś
anna-dark A jednak gonimy tą Europę !!! 05.01.07, 11:44 A jednak gonimy tą Europę !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kosmetyk.. Co zdrożeje, co stanieje w 2007 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.07, 09:27 Szminka,puder,ferfuma,będziesz je mógł kupić taniej i użyć do pokropienia,uszminkowania i popudrowania własnego g_ówna po zjedzeniu byle czego na co będzie cię stać. Czas wysadzić te wszystkie III,IV RP z jej władcami w powietrze . Kartofle do ziemi,księża szubrawcy na księżyc. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gabs oto i znikajaca lodowka pisu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.01.07, 09:31 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mataas Re: oto i znikajaca lodowka pisu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.07, 10:26 Kurde co to wogóle jest PiS to jest Prawo i Sprawiedliwość? czy może Padamy i Spadamy ? bo juz z tego nic nie rozumiem te gó..ane podatki to jest po prostu ŻENADA ;( niestety żyjemy w kraju bardzo rozpuszczonym wszyscy PIENIĄDZE PIENIĄDZE I JESZCZE RAZ PIENIĄDZE !!! ;(:( To jest po prostu Straszne Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jacek.sygula Kwa, Kwa, Kwa a nie mówiłem że PIS to 8 cud świata IP: *.devs.futuro.pl 05.01.07, 09:32 hahahahahaha "ciemno wszędzie, głucho wszedzie ... co to będzie ? co to będzie ..." "miałeś Chamie złoty róg ..., ostał Ci się jeno sznur ..." a 30 miliardów deficytu budżetowego co roku jak było, tak jest a taniego Państwa nie widać :):):), w lodówce pusto ... po wyborach, a durne Kaczki zadłużają kraj na potęgę, żeby potem nasze pra, pra, prawnuki spłacały ten PISokomunistyczny bałagan Ci co wierzą w PIS to idioci Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: elibre Re: Kwa, Kwa, Kwa a nie mówiłem że PIS to 8 cud ś IP: *.leed.cable.ntl.com 05.01.07, 12:32 > Ci co wierzą w PIS to idioci ale zarazem nie uzywaja internetu lub nie widza monitora, bo im moherowy berecik zaslania. Co nam po tych wyliczeniach i wytykaniach bledow kaczoropodobnych przy korycie skoro i tak wiekszosc tych, ktorzy zaglosowali, tego nie czytaja.. ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: yak Ale księżulki się cięszą, znów im państwo skapnie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.01.07, 09:38 Nasz umiłowany doczesny kościół głównym beneficjentem IV RP ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aaa Co zdrożeje, co stanieje w 2007 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.01.07, 09:44 No i niektóre usługi pocztowe zdrożały. Jeśli chodzi o internet to stanieje tylko w Telekomunie czy tez u innych dostawców?? Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan_stopczyk (*)Prawdziwym powodem wzrostu cen są podatki !!!! 05.01.07, 09:47 WSZYSTKO INNE MA ZNACZENIE MARGINALNE. Jesteśmy łupieni przez państwo bezlitośnie. VAT, PIT, akcyza, obowiązkowe składki, podatki lokalne itp. Coraz większy wrzód urzedniczy, który rozrasta się w tempie przerażającym. A posadki dla swojaków trzeba finansować. I kto to ma robić ? Podatnicy!!!! I DLATEGO WSZYSTKO DROŻEJE, BO ROSNA PODATKI!!! TYLKO CZY CIEMNY LUD TO KIEDYKOLWIEK ZROZUMIE???? ------------------------------------------------------- - Czy jest pan gotów stać na straży porządku prawnego odnowionej, demokratycznej Rzeczypospolitej? - Bezapelacyjnie. Do samego końca. Mojego lub jej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Magdzia Re: (*)Prawdziwym powodem wzrostu cen są podatki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.07, 11:56 Masz racje. Co do wrzodu urzedniczego to rozrasta sie tam gdzie nie potrezba oraz na wysokim szczeblu. Moja mama pracuje jako szeregowy pracownik i rak brak do pracy ale wyzej siedzi pelno bezurzytecznych tyłkow do oplacenia a najwiecej jest ich w urzedach ktore nie maja nic do roboty. Ciemny lud nigdy nie zrozumie ze droga do sukcesow jest obnizwenie podatkow. Kaczor sie pochwali ze gospodarka ma sie dobrze( bo chwala bogu zaden pisiak nie tknal jej jeszcze palcem) bezrobocie spada( bo polowa polakow juz wyemigrowala z polski) porozdaje becikowe, senioralnie i gawiedzi to pasuje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 666 Re: (*)Prawdziwym powodem wzrostu cen są podatki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.07, 12:55 Wysokie podatki zafundowała nam UE, polski rząd już wcześniej chciał obniżyć np akcyzę na paliwo, zmniejszyć VAT na mieszkania i co UE wtrąciła swoje dwa grosze i mamy. A jakie były głosy oburzenia w UE że w Polsce są za małe podatki dla firm, przecież Niemcy wyszli z propozycją aby ujednolicić podatek od firm w całej UE, no tak ale o tym już mało kto pamięta. Podatki mogą sobie spadać a na ceny nie będzie to miało wpływu, jedyny wpływ to miałobo na zyski przedsiębiorców Nie trzeba słuchać głupiej propagandy tylko samodzielnie myśleć. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Magdzia Re: (*)Prawdziwym powodem wzrostu cen są podatki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.07, 16:38 gdyby nie UE na ktora tak najezdzasz to czesc polakow ktora wyjechala z tego polskiego gnoju moglaby tylko pomarzyc o normalnym zyciu. UE jest taka zla a polaczkowo takie cacy....przejrzyj na oczy cymbale! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 666 Re: (*)Prawdziwym powodem wzrostu cen są podatki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.07, 17:37 Bez UE poradzilibyśmy sobie lepiej, te pieniądze które dostajemy są marnotrawione bo idą na cele nie związane z produkcja, przedsiębiorcy dostają niewiele a przy próbach pomocy na większą skale UE grozi nam sankcjami. Polacy którzy wyjechali na zachód wrócą do Polski bo będzie niedługo tańsza siła robocza od nich w postaci Bułgarów i Rumunów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: polska_baba Bez UE radzilibysmy sobie tak dobrze jak Białoruś IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.07, 13:21 Nie chcesz widzieć prawdy. Rząd skwapliwie wprowadza unijne prawa i podatki, tam gdzie może łupić obywatela, zasłaniając się Unią. Z oporem lub opóźnieniem wprowadza się przepisy korzystne dla konsumenta (np. rozbicie momopolu telefonicznego, energetycznego itp.), które oczywiście miałyby wpływ na ceny. Jak władzuchna chce, to nawet prawo unijne łamie, żeby łupić Polaków (wide akcyza na sprowadzane z UE samochody). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 666 Re: (*)Prawdziwym powodem wzrostu cen są podatki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.07, 12:41 A uważasz że ceny by nie wzrosły jakby podatki spadły albo stanęły w miejscu. Podatki na ceny maja niewielki wpływ. W Polsce na ceny ma wpływ spekulacja np. mieszkaniami lub ceny ropy i gazu. A zwiększenie podatków zafundowała nam UE np. akcyza na paliwo, VAT na mieszkania itp. Odpowiedz Link Zgłoś
swoboda_t Re: (*)Prawdziwym powodem wzrostu cen są podatki 05.01.07, 15:13 Nieprawdą jest, jakoby UE wymusiła podwyżki akcyzy na paliwa. Nie chce mi się już szukać artykułu, kóry kiedyś wklejałem, ale ustalenia negocjacyjne są takie, ze mamy jeszcze chyba dwa lata na doszlusowanie do poziomu unijnego, a brakuje nam minimalnie, w przypadku niektórych paliw już go przekraczamy. To tylko pańśtwo polskie zawsze tłumaczy podwyżki unią, postulowanych przez unię obniżek za to nie chce wprowadzać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 666 Re: (*)Prawdziwym powodem wzrostu cen są podatki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.07, 17:42 Jak na razie ceny paliwa w Polsce są mniejsze niż na zachodzie, a w Polsce cena paliw na stacjach jest wysoka bo jest praktycznie monopol, nie ma prawdziwej konkurencji. Zauważ że jak poprzedni rząd obniżył akcyzę to cena paliw nie poszła w dół. A jakie to podwyżki postuluje UE których polski rząd nie chce wprowadzić, proszę o przykłady. Odpowiedz Link Zgłoś
6666q Re: (*)Prawdziwym powodem wzrostu cen są podatki 05.01.07, 18:04 Jakie obniżki postuluje UE których polski rząd nie chce wprowadzić, bo jak do tej pory to UE chciała by polski rząd podwyższał podatki. Jedyny przykład to używane samochody ale to miało na celu ochronę polskich producentów. Odpowiedz Link Zgłoś
wesoly_siewca_pesymizmu Re: Co zdrożeje, co stanieje w 2007 05.01.07, 09:49 Mąka pszenica konsumpcyjna: Włochy 156 – 176, Francja 148 – 158, Niemcy 148 – 158, Belgia 157, Austria 150, Szwecja 144 – 150, Polska 147 – 156, Dania 140, Czechy 123 – 136, Słowacja 130, Węgry 107-127; pszenica paszowa: Niemcy 137 – 155, Belgia 136 – 154, Polska 134 – 141, Łotwa 128 – 137, Słowacja 117, Czechy 105 – 110; jęczmień paszowy: Francja 143 – 152, Szwecja 135, Austria 123 – 132, Polska 111 – 135, Łotwa 103 – 125, Słowacja 110; żyto chlebowe: Czechy 145 – 169, Niemcy 147 – 166, Polska 135 – 147; kukurydza: Niemcy 150 – 175, Francja 154 – 163, Austria 147, Polska 141 – 149, Czechy 119 – 124, Słowacja 116, Węgry 103 – 106. źródło: www.arr.gov.pl/data/00154/komunikat_04_12_06.doc Pieczywo "...Na rynku pojawił się bowiem poważny konkurent dla naszych piekarzy - firmy biopaliwowe. To one wykupują ziarno na potrzeby produkcji dodatku do biopaliw, podbijając ceny zbóż" Czy firmy biopaliwowe wykorzystują do produkcji droższe zboże na mąkę??? Mleko Skoro jest nadprodukcja, to ceny powinny spadać chyba? "Dodatkowo coraz bardziej rośnie import i na rynek trafia coraz więcej produktów mlecznych. To wszystko zderza się z determinacją mleczarzy, którzy chcą podwyżek." Ostatnie zdanie wyjaśnia chyba wszystko Leki zdrożeją bo nie będzie kolejnych aptek?? o 11%??? Tak jakby postawienie 6 aptek w promieniu 1,5km obniżyło ceny Jak zwykle każdy pretekst dobry do podniesienia cen. Ciekawe zestawienie, dziękuję autorowi, ale tłumaczenia poszczególnych producentów mnie rozbrajają. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wododo nie ma to jak cech, korporacja, republika kolesiów IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.01.07, 10:27 Faktycznie wkrótce wejdą w życie przepisy, które zmuszą wszystkie apteki do posiadania dodatkowego zaplecza do przygotowywania leków - obecnie wiele aptek ich nie posiada i sprzedaje wyłącznie gotowe leki. Jeśli apteka funkcjonuje od wielu lat w miejscu gdzie nie ma możliwości rozbudowy to będzie miała duuuży problem... Niektóre apteki zmienią lokalizację, inne po prostu znikną, bo kalkulacje wykażą, że nowe lokum będzie zbyt drogie lub klienci nie zaakceptują nowego (może bardzo odległego?) miejsca - a tu jeszcze ograniczenia w otwieraniu nowych ??? Komu to służy? Oczywiście farmaceutom i właścicielom aptek, ale TYLKO tym którzy już na rynku funkcjonują - teraz dadzą kopa konkurencji: potencjalnym nowym przedsiębiorcom w branży (trudniej będzie otworzyć nową aptekę) oraz młodym, kształcącym się farmaceutom (mniej aptek = mniej miejsc pracy). Oczywistym jest także, że mniejsza konkurencja spowoduje wzrost cen. O 11%? Ach czemuż tylko tyle? :] Jak śpiewał Kazik: "Socjalizm totalitarny zmienił się w administracyjno- etatystyczny" (chyba dobrze zacytowałem ;) Odpowiedz Link Zgłoś
swoboda_t Re: nie ma to jak cech, korporacja, republika kol 05.01.07, 15:15 "koncesyjno - etatystyczny" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: statyw Re: Co zdrożeje, co stanieje w 2007 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.01.07, 11:38 pensje średnie: WLochy 2000 e.,Francja 2500 e., Niemcy 3000 e. Polacy 350 e. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kuba Re: Co zdrożeje, co stanieje w 2007 IP: *.interecho.com 06.01.07, 15:02 W Polsce średnia pensja to ~2800 pln. Czyli w przeliczeniu 700€. A tak szczerze mówiąc to około 1000 €, bo takie są faktycznie koszty funduszu płac. Odpowiedz Link Zgłoś
r306 Polprawdy..... 05.01.07, 12:01 > Czy firmy biopaliwowe wykorzystują do produkcji droższe zboże na mąkę??? Oooooooooooooooooooooooooczywiscie. Biokomponentem jest bowiem etanol, ktory w Polsce w duzej mierze produkowany jest z pszenicy. Przy hurtowym skupie i to w dobrej cenie, duzym plantatorom oplaca sie zbywanie pszenicy wysokoglutenowej (czyli tej przeznaczonej na make) producentom etanolu. > Skoro jest nadprodukcja, to ceny powinny spadać chyba? Nie, poniewaz nadprodukcja nie jest 'przerabiana' na produkty mleczarskie. > Leki zdrożeją bo nie będzie kolejnych aptek?? o 11%??? Tak jakby postawienie 6 > aptek w promieniu 1,5km obniżyło ceny Konesjonowanie zawsze jest pretekstem do podniesienia ceny... Bo koncensje kosztuja - a przy nowych obwarowaniach prawnych - kosztuja niemalo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bolo Co zdrożeje, co stanieje w 2007 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.01.07, 09:51 akcyza dla rządu bo koszty własne rosną nic się nie zmienia od 40 lat Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan_stopczyk Posadki dla swojaków kosztują....... 05.01.07, 09:54 Trzeba im zapewnić godziwe pensje. To przecież super-menedżerowie. A skąd brac? PODNIEŚĆ PODATKI!!! To takie proste. Podatnik nie zaprotestuje gdy go dymają. Podatnik nawet zagłosuje na tych co go beda dymali.... ------------------------------------------------------- - Czy jest pan gotów stać na straży porządku prawnego odnowionej, demokratycznej Rzeczypospolitej? - Bezapelacyjnie. Do samego końca. Mojego lub jej. Odpowiedz Link Zgłoś
aiwaplatz Ale GadzinóWka łże! 05.01.07, 09:53 Co do autogazu to przed chwilą Kurier TVP3 zaanonsował OBNIŻKĘ cen i cytował wiarygodne wieści na ten temat. Podobnie może jest i z innymi rzeczami, co to drożeć mają wg GadzinóWki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mclarenka Re: Ale ....... łże! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.01.07, 10:11 dziwne, ze informacje w GW o podwyzkach sa zbiezne z publikacjami roznych (podkreslam - roznych) analitykow w roznych innych publikacjach. Jak jestes uczulony na wiadomosci w GW to nie czytaj i daruj sobie pelne jadu komentarze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: blink Re: Ale GadzinóWka łże! IP: *.aster.pl 05.01.07, 11:50 TVP - obiektywna, niezalezna, wiarygodna. aiwaplatzowi gratulujemy autorytetow. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rajmund Autogaz IP: 217.116.110.* 05.01.07, 10:06 Co za barany redagują te wiadomości? Pisząc o podwyżce gazu ziemnego wklejają zdjęcie zbiornika na AUTOGAZ. Co ma wszpólnego gaz ziemny z LPG? Do szkoły panie redaktorze!!! Autogaz nie drożeje!!! Odpowiedz Link Zgłoś
r306 Do maja czy do czerwca? 05.01.07, 12:17 Bo cos w ministerswie finansow wroblem cwierkaja, ze ma pojsc w gore akcyza na LPG :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gogelas Co zdrożeje, co stanieje w 2007 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.01.07, 10:12 Jeśli chodzi o AUTO GAZ to,jestem przekonany,jest to manipulacja świadoma i boję się że nie bezinteresowna.Wpisuje się w cały cykl który trwa od roku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ulop Co zdrożeje, co stanieje w 2007 IP: *.krakow.pl 05.01.07, 10:14 ble,ble ciągła wizja apokalipsy nie chce się tego czytać .Chleb i inne artykuły drożeją już od września 2006 i nie mogą zdrożeć. Wzrost pewnych artykułów czy usług jest nieunikniony jak w każdym kraju. W Londynie komunikacja o 30%. Odpowiedz Link Zgłoś
swoboda_t Re: Co zdrożeje, co stanieje w 2007 05.01.07, 15:17 W sierpniu płaciłem za chleb 0,99 dziś taki sam 1,69. Inne artykuły podobnie. To co, zdrożał, czy nie?? Odpowiedz Link Zgłoś
galan12 rośnie cena gazu to winni Rosjanie, a jak papiero 05.01.07, 10:18 rośnie cena gazu to winni Rosjanie, a jak papiero Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: przedsiebiorca Mi to lotto IP: *.sa.gov.pl 05.01.07, 10:23 Mam firmę i zarabiam 15 000,00. Niech sobie drożeje a co mi tam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tubylec Co zdrożeje, co stanieje w 2007 IP: 64.236.188.* 05.01.07, 10:29 Czy ktoś moze pamieta spoty PIS-u podczas wyborów na którym pokazywali puste lodówki !!!! Kurcze zaczyna sie sprawdzać, wiec jednak dotrzymuja obietnic. KOCHAM ICH.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PODATNIK Co zdrożeje, co stanieje w 2007 IP: 83.142.246.* 05.01.07, 10:40 BANDA ZLODZIEI OKRADA BIEDNYCH LUDZI DO OBOZU PRACY TYCH CO TWORZA PODWYZKI Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Peer Re: Co zdrożeje, co stanieje w 2007 IP: *.dip.t-dialin.net 05.01.07, 10:49 BANDA ZLODZIEI OKRADA BIEDNYCH LUDZI DO OBOZU PRACY TYCH CO TWORZA PODWYZKI A wybrali ich MARSJANIE CO ??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wolnaenergia Co zdrożeje, co stanieje w 2007 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.07, 10:44 Więcej o zmianach cen energii i uwolnieniu rynku energii znajdziesz na stronie www.wolnaenergia.pl Możesz porównać np. ile płaciłbyś mieszkając w innej części kraju. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: giewont Co zdrożeje, co stanieje w 2007 IP: *.pekao-fs.com.pl 05.01.07, 10:48 "Na rynku pojawił się bowiem poważny konkurent dla naszych piekarzy - firmy biopaliwowe. To one wykupują ziarno na potrzeby produkcji dodatku do biopaliw, podbijając ceny zbóż. Eksperci są przekonani, że o tak tanim pieczywie, jakie mieliśmy dotychczas, możemy zapomnieć." Pewnie się nie zna, ale od kiedy chleb czy bułki robi się z rzepaku ? A może "biopaliwo" z żyta i pszenicy ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: giewont Re: Co zdrożeje, co stanieje w 2007 IP: *.pekao-fs.com.pl 05.01.07, 10:50 Miało być: "nie znam" ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Peer Re: Co zdrożeje, co stanieje w 2007 IP: *.dip.t-dialin.net 05.01.07, 10:51 A może "biopaliwo" z żyta i pszenicy ? Dokladnie m.inn. TAK !!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: liberał PiS i SLD to jedno i to samo - socjaliści i biuro- IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.07, 10:54 kraci . Kiedy w Polsce będzie KAPITALIZM i LIBERALIZM ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ateusz Re: PiS i SLD to jedno i to samo - socjaliści i b IP: *.adsl.alicedsl.de 05.01.07, 12:38 wlasnie kapitalizm i liberalizm zblizaja sie wraz z rynkowymi cenami..hehehe..jeszcze po nocach bedzie wam sie snilo to co bylo,ale juz nie wroci.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lolo Co zdrożeje, co stanieje w 2007 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.01.07, 11:00 to jest to co PiS pokazywał w reklamówce przed wyborami jak produkty znikają z lodówki jeżeli PO dojdzie do władzy ,czyli przedstawili siebie i nikt im w to nie wierzył z poważaniem lolo Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: autor Re: Co zdrożeje, co stanieje w 2007 IP: 195.33.129.* 05.01.07, 11:10 No dobra powiedzmy ze wezme kredyt mieszkaniowy z zlotych (bo CHF drozeje) to kto mi zagwarantuje ze za pare lat jak wejdziemy w strefe euro to nie bede wbijal zebow w sciane???? A taki kredyt bierze sie praktycznie na cale zycie a nie na pare lat:) Odpowiedz Link Zgłoś
tstefanowski Teraz "papu", a potem? 05.01.07, 11:23 ... finansowanie dlugu publicznego z okrojonych rent i emerytur! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kinga Co zdrożeje, co stanieje w 2007 IP: *.aster.pl 05.01.07, 11:25 Mnie za to, że niedługo będzie podobnie jak w prl. Póki co wszystko ku temu zmierza... Odpowiedz Link Zgłoś