Dodaj do ulubionych

PB: Pakiet Kluski ściągnięty z Millera

IP: *.geod.agh.edu.pl 20.03.07, 09:51
A z kogo ściągnął Miller?
Obserwuj wątek
    • Gość: bobrek Re: PB: Pakiet Kluski ściągnięty z Millera IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.03.07, 10:03
      "- Obawiam się, że jeśli rząd nie zmusi urzędników do respektowania prawa o
      swobodzie gospodarczej (a małe są na to szanse), to duża część tej nowelizacji
      pozostanie martwą literą prawa"

Co za nonsens? Rzad nie zmusi urzednikow panstwowych do przestrzegania
      przepisow? Jesli przepisy beda jednoznaczne, urzednik albo bedzie je stosowal,
      albo wyleci z pracy. Straszenie "wszechwladnymi urzedasami" do propaganda ludzi,
      ktorym nie w smak Panstwo i prawo w ogole.
        • almagus Re:Od Millera czy Belki,czy od obu naraz?Innowacje 20.03.07, 13:20
          Niestety innowacje, fundusze inwestycyjne, wysokiego ryzyka to mgławica
          niepojęta dla przekrętnych prawników!

Inicjatywa biochemika,nie wymaga kasy,tylko patyka.

Patrz to jest pałac, mówi żuczek do żuczka.
          Tam sobie nie pojesz, bo tam jest spłuczka.
          Lecz gdy przyjdzie pielgrzymkowa pasterka,
          wkoło odchody, wtedy jest wyżerka.
          Tyle gó wna, zostanę biochemikiem,
          pomieszam z piaskiem firmowym patykiem.
          Będę miał firmę tanią, że o rety,
          wykorzystam pomoc, Kluski pakiety.
          Rząd da kapitał, odciągnie przychody,
          zostanie tyle, że zwiększę odchody.
          Solidarnie znaczy dawać po równo,
          swoim najwięcej, a takim jak ty g-ówno
          Jest „Inicjatywa Technologiczna”,
          nie da na patent, lecz nazwa śliczna.
          Moją masą wypełnię luki w prawie,
          uzupełnię dotacje i będzie ciekawie.
          A jest tego tyle, że wszyscy święci,
          w takich układach interes się rozkręci.

• Gość: hehehe Lustracaja urzędników IP: *.CNet2.Gawex.PL 20.03.07, 10:06
      polega na wymianie na swoich głąbów i zwiększeniu ich ilosci.Wiec nie rozumiem
      zachwytu biznesu nad ta dziedziną.Gdyby przepisy podatkowe nie były zagmatwane a
      proste i wyraziste nie byłoby żadnego problemu.A takowe przepisy tworza posłowie
      i nikt wiecej,to oni ponosza winę za to ze kazda babcia klozetowa interpretuje
      je jak chce.
      • Gość: nkab Re: Lustracaja urzędników IP: *.toya.net.pl 20.03.07, 10:55
        >A takowe przepisy tworza posłowie
        >i nikt wiecej

No nie tak. Przepisy tworzy rząd a posłowie
        tylko mogą go troszkę zmienić i przegłosować.
        I tu cała gama środków wyrazu: obrażnie się
        na kolegów posłów, izolowanie tych rozsądnych
        z posłów, ktorzy mogą zaszkodzić interesom
        kolesiów, a w końcu rząd może wogóle olać
        posłów i mimo protestów wprowadzić nowe
        przepisy w życie przy użyciu sprytnych wybiegów.

A więc najważniejszy jest rząd.

Andrzej.
    • Gość: Zibi Gadacze zdemaskowani IP: *.zgora.dialog.net.pl 20.03.07, 10:37
      Gadaczy ci u nas dostatek, tylko czyny sie licza a wszystko na to wskazuje, że
      liberałowie i postkomuniści dbali tylko o swój PR a prawdziwe interesy
      wykluczały rozwój innych grup gospodarczych bo to dla nich konkurencja. Jest
      wielka szansa, że PIS to zmieni, dlatego media demo-liberalne zaczynaja szukac
      dziury w całym bo wprost nie da sie zaatakowac tak szczytnego celu
      • Gość: ratio Re: Gadacze zdemaskowani IP: 81.219.116.* 20.03.07, 13:32
        A cóż to za bełkot...
        Człowieku ja wiem że dla wyborcy PiS trudno przyswajalne jest słowo pisane lecz
        ten artykuł naprawde nie jest napisany trudnym jezykiem. Dla Ciebie jeśli ktoś
        blokuje najpierw przepisy, które potem wprowadza jako swoje - powodując jedynie
        opóźnienie ich wejścia w życie to kto tu dba o swój PR????
    • jb777 Re: PB: Pakiet Kluski ściągnięty z Millera 20.03.07, 11:33
      Gość portalu: x napisał(a):

> A z kogo ściągnął Miller?

Miller ściągnął z Putina i Łukaszenki - co by nie powiedzieć o realiach
      funkcjonowania firm to tam "jedno okienko" jest od kilku lat. A u nas się proch
      wymysla i wymyśla i wymyśla ...
    • hel14 PB: Pakiet Kluski ściągnięty z Millera 20.03.07, 12:32
      Jaki pakiet, gdzie ten pakiet?- to są głupoty a nie pakiet ułatwień.
      Skrócenie czasu rejestracji firmy należy do spraw dziesięciorzędnych. A zresztą
      nikt nie zakłada firmy 31 dni. Skąd "oni" mają te wiadomości? Firmę rejestruje
      sie góra 5 dni. Ale to nie ma prawie żadnego znaczenia. Następne ułatwienie-
      kontrole do 2 tygodni. Paranoja. Ktoś, kto to wymyśla nie ma pojęcia o biznesie.
      Mówię o małym biznesie bo duża firma, posiadająca armię urzędników nawet tego
      nie odczuje. Ale np dla małej firmy budowlanej (do 20 pracowników) kontrola 2
      tygodniowa to tragedia. Albo dla małego sklepu- gotowe bankructwo.
      Kolejna ważna sprawa: uprawnienia PIP. I tu znowu paranoja. Ogłasza się pakiet
      Kluski (ciekawe czy on zdaje sobie sprawę co firmuje?) a dwa tygodnie wcześniej
      drastycznie podniesiono kary i uprawnienia inspektorków PIP.
      Największym błędem, jaki robią debilni legislatorzy, jest nierozgraniczanie
      małych firm od tych wielkich albo inaczej: pozostawienie subiektywnej ocenie
      byle inspektorka PIP nieprawidłowości i zagrożeń np na budowie.
      Ostatnio dostałem karę 1000 za brak tabliczki na rusztowaniu informującej o
      wykonawcy jego montażu. Gdy trochę oponowałem, usłyszałem: dobra, wracamy na
      budowę. I wtedy dowiedziałem się, że jestem prawie przestępcą. Nieprawidłowości:
      brak innych tabliczek informacyjnych, brak uziemnienia rusztowania, brak
      piorunochronu, brak pionu komunikacyjnego, przewód od mieszarki leży na ziemi,
      ludzie nie mają uprawnień do montażu i rozbiórki rusztowania (oprócz badań
      wysokościowych), strefa zagrożenia nie jest oznakowana, brak kasków itp. Nie
      będę już wspominał ile nieprawidłowości było w dokumentacji pracowniczej o tym
      ile muszę każdemu wydać ubrań roboczych, narzędzi.
      Powiem tylko, że dbam o pracowników a ich bezpieczeństwo jest dla mnie
      priorytetem. Ale nie wspomniałem, że w tym przypadku chodziło o rusztowanie
      warszawskie składające się z 6 elementów, wys. trochę ponad 2 m. Uprawnienia
      montażysty rusztowań kosztują 1100 zł (kurs i egzamin) od łebka plus delegacja
      do innego miasta na tydzień. Na jesieni wysłałem 3 ludzi na kurs,opłaciłem-
      owszem przywieźli uprawnienia tylko że z wiosną bez słowa nie przyszli do pracy-
      okazało się że wyjechali do Anglii.
      Na budowie bloku 20 piętrowego takie wymagania są zupełnie zrozumiałe. I tam
      kara 1000 zł nie zrobi żadnego wrażenia ani kontrola nawet 2 tygodniowa. Budowa
      będzie szła dalej. A......... to tak w skrócie, bo dużo można by pisać.
      Wiem tylko jedno. "Oni" nie mają pojęcia co uchwalają i nad czym dyskutują.
      • Gość: ratio Re: PB: Pakiet Kluski ściągnięty z Millera IP: 81.219.116.* 20.03.07, 13:40
        Heheheeh śmiać mi się chce gdy coś takiego słysze. Przepisy które PiS ściągnął
        z poprzedniej ekipy miały wejść w życie podczas rządów PiS lecz je zablokowali
        bo twierdzili że wymyślą lepsze tak myśleli przez 1,5 roku i nic nie wymyślili
        a wejście w życie przepisów opóźnili o 2 lata - bosko!!! Do tego tak się
        skupili na tym "myśleniu" że z tego wszystkiego zapomnieli że do takiej
        operacji trzeba stworzysć właściwy system informatyczny - a nie postawić
        urzędnika przy "jednym okienku" żeby sobie wyglądał przez nie drapiąc ołówkiem
        za uchem - rząd Millera zostawił tak długi czas na wejście w życie przepisów
        właśnie po to aby stworzyć system informatyczny - a te wałki zrobli konferencji
        i myślą że jak zostało powiedziane przez "złotoustego jarosława" to sie
        stanie...
      • gulcia77 Re: PB: Pakiet Kluski ściągnięty z Millera 20.03.07, 13:43
        Ależ Miller go w dużym stopniu wprowadził, wystarczy przejrzeć przepisy! Tylko
        co z tego, skoro są one martwe. A jeszcze jedna sprawa - najważniejsza. Cały ten
        "pakiet Kluski" to tylko schlebianie miernej wiernej publiczce, czyli realizacja
        hasła "chleba i igrzysk" w wykonaniu rządzących!!! Co z tego, ze ułatwią
        zakładanie firmy skoro jej prowadzenie graniczy z koszmarem (wiem niestety co
        piszę), dodatkowo rząd chce mocno grzebać w ustawie o samozatrudnieniu, czyli de
        facto zlikwidować je, bo proponowane rozwiązania w praktyce uniemożliwią sprawne
        działanie takich firemek. Czyli PiS na wodę :)!
      • ffamousffatman Re: PB: Pakiet Kluski ściągnięty z Millera 21.03.07, 02:27
        zeznanie podatkowe na jednej kartce
        na jeszcze jednej kartce
        wszyscy przedsiebiorcy zalatwia sprawy w jednym okienku
        jedynym okienku
        z tym jednym okienkiem to bedzie jak z tlocznia (winyli) polskich nagran
        juz cd byly a oni nadal budowali (albo jak z drukarnia prasowa w szczecinie)
        juz czas na www.jedno.okienko.gov?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka