Gość: V.C.
IP: *.czestochowa.cvx.ppp.tpnet.pl
11.12.01, 18:45
W ostatnim raporcie nt. dostosowania krajów kandydackich do standardów
unijnych , Komisja Europejska wytknęła Polsce ,że mamy za mało urzędników ...
Wygląda na to , że Komisja ma rację . Wg danych GUS w przeliczeniu na tysiąc
mieszkańców w Polsce jest zaledwie 19 urzedników , w Niemczech - 39 ,zaś w
Belgii nawet 1OO , a więc 5-krotnie wiecej niż u nas .
Romano Prodi - szef Komisji Europejskiej - powiedział :"Potrzeba dodatkowych
100 tysięcy etatów urzedniczych tak , aby wszystko poprawnie funkcjonowało ".