Gość: Anonim IP: *.multimo.gtsenergis.pl 24.10.07, 05:44 Skandal! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: marek obecnie pracuję za granicą i nie wrocę IP: *.tieto.com 24.10.07, 08:45 do Polski, dopóki będzie się wysyłać na emeryturę 42-letnich górników, 35-letnich policjantów i tym podobnie. Tak nie ma w żadnym innym kraju i nie widzę powodów, dla którego miałbym dawać się okradać przez "uprzywilejowane" grupy zawodowe. Bawcie się dobrze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gucio Re: obecnie pracuję za granicą i nie wrocę IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.10.07, 09:54 No i nie wracaj ! A jak chcesz iść na emeryturę w wieku 35 lat to przyjmij się do pracy w Policji(nie ma za dużo chętnych),w kopalni lub do Straży Pożarnej-tylko pamiętaj,że emerytury w tym wieku dostaniesz 45 %. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomek Ja nie wracam bo PO rzadzi IP: 129.230.236.* 24.10.07, 16:44 Ja nie wracam bo PO rzadzi Odpowiedz Link Zgłoś
ciamej Re: Ja nie wracam bo PO rzadzi 24.10.07, 16:47 i dobrze tylko nie glosuj w nastepnych wyborach z zagranicy dobrze? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obniżyć podatki!!! PO przyznaje się do oszustwa zanim rząd powstał? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.07, 10:32 A to sku..syny!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obniżyć podatki Re:obniżyć ZUS dla drobnych przedsiębiorców!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.07, 10:35 Zlikwidować urzędniczy etatyzm!!! Zlikwidować obowiązkowy podatek do ZUSu od przedsiębiorców!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obniżać podatki!!! Re:nie słuchać EXpierdów - obniżać zusy i podatki! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.07, 10:37 Expierdzi to socjaliści z tego co widzę po ich expiertyzach!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obniżyć podatki Re:obniżyć zus, wprowadzić liniowy, zw. kw. wolną! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.07, 10:41 wywalić takich expierdów!!! Ba zbity pysk!!! Odpowiedz Link Zgłoś
mar-len-ecz-ka Sędziowie nie płacą ZUS-u!!! 24.10.07, 10:53 Może tu poszukajmy środków? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Robert Wilk Budżet zyska 10 mld? Przecież to nie jest podatek. IP: 195.177.83.* 24.10.07, 11:04 Jak to? Moja składka rentowa ma zasilić budżet? Przecież to nie jest podatek. Co oni mają do mojej wprawdzie niedobrowolnej ale jednak mojej składki? Na moją potencjaną rentę? Czy to nie jest wbrew konstytucji? A już na pewno wbrew regułom podatkowym. Macie Tuska. A mógł być korwin mikke.. Ehh,,, Jak Liberalizm to prawdziwy. A nie komunistyczny. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: moki1 Wyborcom gratulujemy patformy IP: *.chello.pl 24.10.07, 12:22 A platformie wyborców. W kolejności zajetych miejsc 1.ZK 2.socjalistyczna europa 3.niekumaci z wyższym wykształceniem Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: shatsun www.shatsun.blogspot.com IP: 130.225.73.* 24.10.07, 12:55 www.shatsun.blogspot.com - racjonalny blog (anty)polityczny Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kixx a myslalem,ze PiS jest bardziej czerwony od PO IP: *.acn.waw.pl 24.10.07, 13:48 ale sie mylilem jak widac Odpowiedz Link Zgłoś
ciamej Re: Budżet zyska 10 mld? Przecież to nie jest pod 24.10.07, 16:15 a ty pseudo-ekonomisto od szalenca JKM, zanim zaczniesz osadzac poczekaj co oni faktycznie zrobia i jakie tego beda rzeczywiste efekty, ja jestem dobrych mysli Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxxxx Re: Sędziowie nie płacą ZUS-u!!! IP: *.chello.pl 24.10.07, 14:42 sedziowie nie placa ZUS - ale prokuratorzy rowniez nie placa Odpowiedz Link Zgłoś
rosol4 Re: PO przyznaje się do oszustwa zanim rząd powst 24.10.07, 14:57 Przed wyborami mlodych Polakow mamili przyrostami i cudem. Nastepnego dnia mowia ze bedzie ciezko zrealizowac obietnice a w nie ktorych niemozliwe. Zwolennicy PO i lidera, czy zaczyna wystepowac wam kac, kac moralny. To jest dopiero poczatek. To nie wy stoicie za ta partia, wy tylko byliscie miesem wyborczym, niezbednym do osiagniecia celu w tzw demokracji. Prawdziwi mocodawy zwyciescy zwyczajowo sie nie ujawniaja, oni tylko odcinaja kupuny zobowiazan. Przypomne ze Lepper i Giertych tez wyplyneli na haslach populistycznych, moze inaczej mniej cynicznie podanych Gratuluje wyboru samopoczucia, ale wszyscy za wasz wybor zaplacimy. Przechodzac do konkretow. Czemu liberalowie i ich super eksperci nie znajda sposobu by pracodawca byl zainteresowany zatrudniac rowniez osoby po 50-ce jak i przed 20-ka. Czemu mieknie im ... by zreformowac KRUS, ZUS, wprowadzic liniowy podatek. Naszym kosztem odbedzie sie handelek z pazernym sojusznikiem, znanym ze swyj chlopskiej konsekwencji i cynizmu. Brak odpowiedz, dzisiaj i jutro Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ziomal z dzielni miało być dobrze, a wyjdzie jak zawsze IP: 130.225.73.* 24.10.07, 16:11 miało być dobrze, a wyjdzie jak zawsze. Odpowiedz Link Zgłoś
ciamej Re: PO przyznaje się do oszustwa zanim rząd powst 24.10.07, 16:24 > Czemu liberalowie i ich super eksperci nie znajda sposobu by > pracodawca byl zainteresowany zatrudniac rowniez osoby po 50-ce jak > i przed 20-ka. a kto powiedzial ze nie znajda sposobu? skad bierzesz swoje informacje w ogole? bo z pewnoscia nie z tego artykulu, ani z zadnego innego, aaaa juz wiem! prosto z twojej chorej glowy ;] > Czemu mieknie im ... by zreformowac KRUS, ZUS, wprowadzic liniowy > podatek. Naszym kosztem odbedzie sie handelek z pazernym > sojusznikiem, znanym ze swyj chlopskiej konsekwencji i cynizmu. > Brak odpowiedz, dzisiaj i jutro bedzie reforma KRUS, nawet PSL sie na to zgodzil, ktory sam dostrzega potrzebe zmian, nie bedzie likwidacji KRUS-u co bylo oczywiste, co bylo zapowiadane i bez takiej obietnicy PO nigdy by nie wygrala wyborow, wiec nie ma tu im nic do zarzucenia nie wycofali sie z podatku liniowego, bedzie trudno przekonac do niego PSL, ale i tak innej drogi nie ma, bo zadna z partii w sejmie poza PO nie popiera podatku liniowego, a PO wiekszosci bezwglednej sama nie ma, a mimo tego wszystkiego jeszcze nic nie mowili, ze nie zrealizuja podatku liniowego, wiec brawa dla nich, staraja sie jak moga, wiem ze zrobia wszystko co bedzie w ich mocy, mogliby wiecej gdyby mieli wiekszosc w sejmie, ale jej nie maja... m.in. przez takich pseudo-inteligentow jak ty glosujacych na liste LPR-u, wstydz sie! :P Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kasica Re: PO przyznaje się do oszustwa zanim rząd powst IP: *.icm.edu.pl 24.10.07, 17:06 Mamy w kraju demokrację, tak? Trochę szacunku do ludzi: tych, którzy głosowali na PO, tych, którzy głosowali na PiS i nawet do tych, którzy glosowali na LiD i inne partie. W tym kraju nigdy nie będzie dobrze, bo Polacy nie szanują się nawzajem. Pomyślcie trochę zanim rzucicie garść inwektyw na tych, którzy myślą inaczej. Wszyscy mamy prawo tu żyć, a jakie to będzie życie, to zależy wyłącznie od nas samych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mike Re: PO przyznaje się do oszustwa zanim rząd powst IP: *.teleton.pl 25.10.07, 13:23 To jest tylko propozycja ekspertów a nie plany PO, wiec dajcie sobie spokój. Odpowiedz Link Zgłoś
emeryt601 Jak Platforma pogodzi obietnice z budżetem 24.10.07, 09:11 Gratuluję młodzieży mobilizacji. Fachowców z Wyborczej proszę o jedno.Proszę przygotować listę życzeń Polaków.Życzeń na miarę europejskiego kraju i naszych możliwości. Życzeń w kierunku ustawowych uregulowań,takich,by żadna juz siła polityczna czy zwykła partyjna menda nie usiłowała ich kwestionować,podważać. Życzeń pod hasłem- "O tym czego chcą i oczekują Polacy decydują oni sami,a nie partyjni bonzowie " Tą listę wywieście w internecie,a my będziemy się wpisywać. Bez komentarzy,bez możliwości wielokrotnego głosowania. Niech rządzący wiedzą czego oczekuje polskie społeczeństwo.To ono jest suwerenem(najwyższą władzą w tym kraju),a reszta- rząd ,prezydent,Sejm to tylko wynajęci przez suwerena ludzie.Niech o tym pamiętają... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kociu Jak Platforma pogodzi obietnice z budżetem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.10.07, 09:16 Sejm ten widzę przejściowy - dla Tuska bo chce być prezydentem; - dla PSL bo za jakiś czas będzie walczyć o polityczny byt; - dla LiD (SLD) i PiS bo będą się przygotowywały do powrotu do władzy - ciekawe czy wahadło się teraz wychyli na lewą stronę?; - a co do PO jej problemem jest to ze wygrała tak naprawdę plebiscyt a nie wybory gdzie nie liczyły się programy a tak naprawdę niechęć do Kaczyńskiego - myślę że ci przypadkowi w gruncie rzeczy plebiscytowicze głosujący na PO dość szybko odkryją ze ich socjalne i "kulturowe" poglądy nijak się mają do wartości PO, nie zdziwiłbym się gdyby po następnych wyborach (może nawet przed) na bazie PO powstała nowa formacja Życzę miłego dnia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gucio Re: Jak Platforma pogodzi obietnice z budżetem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.10.07, 10:02 Zgadzam się w 100 %.Ta partia zrobi dobrze bogatym.Ale o tym trzeba było pomyśleć przed wyborami.Teraz zostało nam obserwować jak wywiążą się ze swoich obietnic wyborczych,chociaż co nam to da ?Do tej pory partie nie bardzo przejmowały się ich realizacją i miały gdzieś motłoch,który je wybierał - chociaż PiS-owi trzeba przyznać ,że z dużą determinacją realizowała swój program. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wyborca Re: Jak Platforma pogodzi obietnice z budżetem IP: *.axelspringer.pl 24.10.07, 11:16 i co zrealizowal? tak realnie? no co? Odpowiedz Link Zgłoś
mil1231 Właśnie zrealizował!Obniżke składki rentowej 24.10.07, 14:20 chocby! A Tusk??nawet nie zaczął a już dwie sprawy wzbudziły wrzawę : próba sondowania odebrania Wawie EURO 2012 oraz właśnie rezygnacja ze składki rentowej...niedługo ci "młodzi wykształceni" zorientuja sie w co się w pakowali- wg koncepjci PO maja być niewolnikami, bo koszty pracy maja byc jak najniższe, aby "byznes" mógł szaleć i "żyło się lepiej", mordo ty moja! Odpowiedz Link Zgłoś
mario-radyja Jedna wypowiedź i od razu sam sobie zaprzeczasz 24.10.07, 14:34 obniżanie składki rentowej przez PIS to obniżanie kosztów pracy. Dlaczego więc czepiasz się PO, że wg nich "koszty pracy maja byc jak najniższe" ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: :))) Re: Właśnie zrealizował!Obniżke składki rentowej IP: *.acn.waw.pl 24.10.07, 15:44 Przecież to przykościelne państwo solidarne uczyniło nas niewolnikami. Płacimy ponad 70% podatków na utrzymanie milionów uprzywilejowanych nierobów. Jak to nie jest niewolnictwo, to co nim jest? Zaś niskie koszty pracy wcale nie oznaczają niskich zarobków. Więc po co te kłamstwa? Czy wy, "pseudoprawica" nie możecie przeżyć dnia bez kłamstw? Staraliście się za swoich rządów zniszczyć edukację, bo tylko ciemny lud kupi wasze kłamstwa. Religia liczona do średniej, też coś... Zastępowanie rozumu wiarą - to wam pasuje, prawda? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gucio Re: Właśnie zrealizował!Obniżke składki rentowej IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.10.07, 16:36 Z tego co piszesz winika,że jestes przedsiębiorca ,który płaci swoim pracownikom tyle kasy,że nie muszą z niepokojem patrzeć w przyszłość (skoro płacisz 70 % podatków).I pewnie nie zmieniasz samochodu z "kratką" co roku żeby uciec z podatkiem bo jesteś przedsiębiorcą,który nie może patrzeć na niewolniczą pracę swoich pracowników i uczciwie im płaci.Wiem,że tylko odważni zakładają biznesy ale czemu ,tak samo jak budżetówka, na którą tak jadą biznesmeni ,patrzą władzy w oczy i czekają czy im coś skapnie.Ale przecież PO to Wasza partia.Nie rozumiem jednak skąd w Polsce 42 % biznesmenów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: speed Re: Jak Platforma pogodzi obietnice z budżetem IP: *.chello.pl 24.10.07, 15:10 No to za rok znowu wybory. Niczego się PO nie nauczyła więc skończy jak AWS a wtedy PiS będzie rządził następne 20 lat. Odpowiedz Link Zgłoś
rty99 Re: Jak Platforma pogodzi obietnice z budżetem 24.10.07, 14:40 Gość portalu: kociu napisał(a): > Sejm ten widzę przejściowy > - dla Tuska bo chce być prezydentem; > - dla PSL bo za jakiś czas będzie walczyć o polityczny byt; > - dla LiD (SLD) i PiS bo będą się przygotowywały do powrotu do władzy - ciekawe > czy wahadło się teraz wychyli na lewą stronę?; > - a co do PO jej problemem jest to ze wygrała tak naprawdę plebiscyt a nie > wybory gdzie nie liczyły się programy a tak naprawdę niechęć do Kaczyńskiego - > myślę że ci przypadkowi w gruncie rzeczy plebiscytowicze głosujący na PO dość > szybko odkryją ze ich socjalne i "kulturowe" poglądy nijak się mają do wartości > PO, nie zdziwiłbym się gdyby po następnych wyborach (może nawet przed) na bazi > e > PO powstała nowa formacja > Życzę miłego dnia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: J Jak Platforma pogodzi obietnice z budżetem IP: *.metrolink.pl 24.10.07, 09:17 Trzy dni po wyborach PO pokazało swoje prawdziwe oblicze... czy i w ich przypadku można krzyknąć "kłamcy, kłamcy!!" ????? A Polacy znowu dali się oszukać... Odpowiedz Link Zgłoś
roxana10 Re: Jak Platforma pogodzi obietnice z budżetem 24.10.07, 09:19 o tak !! zwiekszymy wplywy z prywatyzacji o 10 mld i deficyt spadnie..w pzryszlym roku a jak juz wszystko spzredamy, kolesie balcerowicza uciekna jak kiedys sam lesiu balecrowicz z koalicji z AWS i bedzie larum to ONI!!! Dobrze sie zaczynaja te rzady DSawicka na mi nistra Zdrowia!! Odpowiedz Link Zgłoś
hydrocortizon a miało być tak pięknie... 24.10.07, 09:25 i co szczyle obaliliście IV RP. Wybraliście "liberałów", których jedynym pomysłem na gospodarkę jest zachowanie alkoholika, który wyniesie z domu ostatni sprzęt do lombardu, byle tylko odurzyć się ten jeden raz jeszcze. Śmierć frajerom. Jak sie zwie facet dający się dymać trzeci raz tej samej ekipie ? - wyborca PO. :-) POmysł na gospodarkę - sprzedać za bezcen i przeżreć w budżecie. Odpowiedz Link Zgłoś
meth.p Re: a miało być tak pięknie... 24.10.07, 09:40 Nawiazujac do Twojej stopki, to gangsterski byl rzad ktory obalili. Tamten rzad byl mniej wiecej tak dobry, jak rzad kaczorow, leppera i giertycha. Odpowiedz Link Zgłoś
kerrmit20 Najważniejszy jest budżet i pochwała w Banku świat 24.10.07, 10:32 Swiatowym, ludzie mogą zaczekać na cud Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: shatsun www.shatsun.blogspot.com IP: 130.225.73.* 24.10.07, 13:02 www.shatsun.blogspot.com - blog (anty)polityczny Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: :))) Re: a miało być tak pięknie... IP: *.acn.waw.pl 24.10.07, 15:49 hydrocortizon napisał: > i co szczyle obaliliście IV RP. Wybraliście "liberałów", których jedynym pomysłem na gospodarkę jest zachowanie alkoholika, który wyniesie z domu ostatni sprzęt do lombardu, byle tylko odurzyć się ten jeden raz jeszcze. Nie pluj, bo się poplujesz. Wypisujesz takie głupoty, że pomyśleć można: katolik czy co? Ale uderzyła mnie jedna myśl: może ty tak rozumiesz rzeczywistość? Straszna myśl. Poddam ci drobny przyczynek: prywatne zakłady staną się dochodowe i zaczną płacić podatki, państwowym trzeba z MOICH podatków dopłacać! Zysk dla nas natychmiastowy. Ciebie to nie interesuje, bo ty tylko bierzesz. Tych płacących horrendalne podatki interesuje to bardzo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ziomal z dzielni Prywatne załady nie staną się dochodowe IP: 130.225.73.* 24.10.07, 16:10 Prywatne załady nie staną się dochodowe za dodtknięciem magicznej różdżki. Problemem jest to, że przed prywatyzacją trzeba uczynić państwowe zakłady dochodowymi a potem je sprzedawać a nie oddawać je za bezcen w cenie złomu. A poza tym przy prywatyzacji powinny trafiać w ręce polskich inwestorów. Niestety polskie firmy są zbyt słabe, żeby wykupować inne polskie firmy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wyborca PiS Re: Jak Platforma pogodzi obietnice z budżetem IP: 195.20.110.* 24.10.07, 09:39 Nic dodać, nic ująć .... Niestety. A Polak przed szkodą i PO szkodzie głupi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kaczysta Re;Bardzo łatwo-sprywatyzuje budżet IP: *.euronet.net.pl 24.10.07, 09:56 Odpowiedz Link Zgłoś
marecki1963 Tylko oszust mógł wmawiać, a idioci uwierzyć że,PO 24.10.07, 09:53 Tylko oszust mógł wmawiać, a idioci uwierzyć że, PO - zbudują 6000 km autostrad - zmodernizują 11 lotnisk - wybudują 9 nowych lotnisk - powstanie szybka kolej łącząca największe miasta Polski - już wkrótce wrócą Polacy z emigracji, bo praca w Polsce zacznie się opłacać - będą nas leczyć dobrze zarabiający lekarze i pielęgniarki - dobrze zarabiający nauczyciele będą uczyć nasze dzieci - dobrze zarabiający policjanci będą dbać o nasze bezpieczeństwo - przy bezpiecznych drogach wyrosną nowoczesne stadiony i pływalnie - nie za trzydzieści lat, ale teraz jak PO wygra wybory - będą jednomandatowe okręgi wyborcze 10 zobowiązań PO (do zrobienia po wyborach) 1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy 2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury i renty 3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów i obwodnic 4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ 5. Uprościmy podatki - wprowadzimy podatek liniowy z ulgą prorodzinną, zlikwidujemy ponad 200 opłat urzędowych 6. Przyspieszymy budowę stadionów na Euro 2012 7. Szybko wypełnimy naszą misję w Iraku 8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce 9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet 10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją. Tych idiotów jest około 40% Nieżle. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: a1 Re: Tylko oszust mógł wmawiać, a idioci uwierzyć IP: 62.29.174.* 24.10.07, 10:00 Zapomniales o 3mln mieszkan Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marcin_pi Re: Tylko oszust mógł wmawiać, a idioci uwierzyć IP: *.abg.com.pl 24.10.07, 10:59 Te 3 mln mieszkań, to jest to co jest naprawdę potrzebne. Stadiony, baseny, lepsze drogi i koleje też by się bardzo przydały, ale to są w obecnej sytuacji bardziej luksusy. Z komunikacji to trzeba by poprawić publiczny transport między centrami miast a okolicznymi wsiami, tak aby zwiększyć ilość dostępnych mieszkań, domówi i działek budowlanych i nie zakorkować jednocześnie ulic. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: biker7 a ty idioci uwierzyles w 2 mln mieszkan IP: *.cable-modem.tkk.net.pl 24.10.07, 12:19 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Leppiej No to dupa IP: *.204.219.87.dynamic.jazztel.es 24.10.07, 09:56 Deficyt sie redukuje przez obnizke wydatkow a nie wzrost dochodow. Proponuje zaczac od upraszczania prawa i zwolnien urzednikow, dla ktorych zabraknie dzieki temu pracy. Potem zweryfikowac swiadczenia socjalne wymuszone sila (gornicy), sprywatyzowac wszystko, co sie da, placac z tego obecnym emerytom, wprowadzajac jednoczesnie dobrowolnosc ZUS (i znowu redukcja etatow). Ehhhh, marzenia... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jeszcze celnik Re: No to dupa IP: *.064.c74.petrotel.pl 24.10.07, 10:21 Spoko urzędnicy skarbówki i celnicy sami sie zwalniają i nie trzeba będzie redukcji zatrudnienia. Podatków i ceł chyba nikt nie potrzebuje i bardzo dobrze, będzie jak przed rozbiorami: Skarba państwa pusty,resztki urzedników pańswowych mający wszystko w d...., armia którą Białorusini mogą w każdym momencie roznieść w pył. W sumie OK. Mnie to już zwisa, wkrótce zmykam na Wyspy. Odpowiedz Link Zgłoś
dosaf Re: No to dupa 24.10.07, 11:50 Trzeba było nie głosować na PO-myleńców...!!! Odpowiedz Link Zgłoś
kiwaczek11 Re: No to dupa 24.10.07, 10:39 > Deficyt sie redukuje przez obnizke wydatkow a nie wzrost dochodow. I tu się mylisz, choc taki sposób jest oczywiście najłatwiejszy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Leppiej Re: No to dupa IP: *.ija.csic.es 24.10.07, 11:13 OK, moge sie zgodzic, ze to uproszczenie, ale jest pytanie o sposob zwiekszania dochodow. Ja bym wolal aby ich wzrost wynikal z tego, ze przedsiebiorstwa wiecej sprzedaja a Polacy wiecej zarabiaja, czyli po prostu z rozwoju gospodarczego. A tu czytamy de facto o dokreceniu sruby Odpowiedz Link Zgłoś
testra Re: No to dupa 24.10.07, 11:44 Te Twoje marzenia się spełniają w innych krajach. Obok nas są kraje, gdzie udział państwa w PKB jest rzędu 10%, ale skoro pani gilowska zafundowała nam wzrost w 2008 aż do 26% (tylko sam budżet państwa), to trzeba teraz nie lada geniusza, aby to odkręcać, ja jestem za radykalną redukcją wydatków, wówczas dochody zrobią przedsiębiorcy tak jak mówisz. Odpowiedz Link Zgłoś
adwach Do pana Gronickiego!!!! 24.10.07, 09:59 Budżetówka to nie tylko szkoły!!! Budżetówka to również urzędy czy służba zdrowia!!!!! Co z nimi??? Służbę zdrowia można sprywatyzować ale urzędów już nie!!! Co z tymi ludźmi?????? Nadal mają zarabiać 1000 zł netto???? Odpowiedz Link Zgłoś
adam_l27 Będą zarabiać mniej !! 24.10.07, 13:57 Nie słyszałeś że Donald chce oszczędzać na administracji ?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: moralista Nigdy nie jest tak źle,żeby nie mogło być gorzej IP: *.euronet.net.pl 24.10.07, 10:03 Nie bądźmy od razu na nie,Kaczyński nic nie zdziałał a rządził 2 lata. Odpowiedz Link Zgłoś
mar-len-ecz-ka Kaczyński został oceniony wpierwszym dniu rządów 24.10.07, 10:54 Tusk w trzecim. To i tak lepszy wynik. Odpowiedz Link Zgłoś
zdr1 Re: Nigdy nie jest tak źle,żeby nie mogło być gor 24.10.07, 13:55 Gość portalu: moralista napisał(a): > Nie bądźmy od razu na nie,Kaczyński nic nie zdziałał a rządził 2 > lata. Kompletna bzdura, wlasnie zdzialal i to bardzo wiele, chocby tylko to, ze wygospodarowal tak duza obnizke ZUS, chocby to, ze on chcial zwrocic pieniadze milionom Polakow, a nie prowadzic polityke dla waskich elit. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jaaa Panie Donald 5lat nie mialem podwyzki!!!!!!!! IP: *.fish.ar.szczecin.pl 24.10.07, 10:12 Panie Donald pracuje w budzetowce na panstwowej wyzszej uczelni w Szczecinie i od 5 lat !!! nie mialem podwyzki! TU nikt nie miał podwyzki od 5 lat! Mozna to sprawdzic! Obiecal mi Pan podwyzke pensji w 2008roku! Licze na to inaczej juz nigdy ani PO ani nikt inny mego głosu nie dostaną bo nie pojde juz nigdy na zadne wybory! Wszyscy obiecuja a my zyjemy na granicy biedy! Wszystko podrożało przez 5 lat tylko nasze pensje sa te same co 5 lat temu! JAk Euro bedzie narod was zabije bo wszytko zdrozeje a my bedziemy otrzymywac po 200 euro pensji! Piekna perspektywa............. dzieki PO!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: moki1 Słusznie nie miałeś podwyżki. IP: *.chello.pl 24.10.07, 11:13 Na podwyżkę trzeba zasługiwać. Niestety nie wykazujesz się odpowiednim poziomem inteligencji i uczciwości. Któregoś z tych elementów na pewno ci brakuje. Otóż mijasz się z prawdą. Zarówno ty jak i twoi koledzy z uczelni dostaliście w lipcu 3% podwyżki, bo wszyscy dostali. Kolejną podwyżkę dostałbyś teraz od 1 stycznia. Wolałeś jednak zagłosować na PO Twój wybór. Nie narzekaj teraz na decyzje nowego rządu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jaa nie głosowałem na PO!!!! IP: *.fish.ar.szczecin.pl 24.10.07, 11:56 jeszcze nie zdurnialem aby na PO glosowac! a od 1 lipca to nie byla podwyzka pensji tylko obnizenie sladki rentowej od rzadu PISU! a 1 stycznia nie bedzie obnizenia nastepnego skladki rentowej bo PO chce to zablokowac! wiec nie kłam ze 1 stycznia cala Polska dostanie podwyzke a ja chce normalna podwyzkę od rzadu i ministra Nauki, Oni maja dac wreszcie godne zarobki calej nauce polskiej ktora od lat wielu zyje w nedzy a kształci polską młodziez! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Emigrantka Re: nie głosowałem na PO!!!! IP: *.belf.cable.ntl.com 24.10.07, 19:00 tak kształcicie, że nic nie umieją i sa bezrobotni. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bogusław Re: Panie Donald 5lat nie mialem podwyzki!!!!!!!! IP: *.adsl.inetia.pl 24.10.07, 11:46 Gość portalu: jaaa napisał(a): > Panie Donald pracuje w budzetowce na panstwowej wyzszej uczelni w Szczecinie i > od 5 lat !!! nie mialem podwyzki! TU nikt nie miał podwyzki od 5 lat! Mozna to > sprawdzic! Obiecal mi Pan podwyzke pensji w 2008roku! Licze na to inaczej juz > nigdy ani PO ani nikt inny mego głosu nie dostaną bo nie pojde juz nigdy na > zadne wybory! I słusznie! Ja pójdę-i zagłosuję na Samoobronę. Odpowiedz Link Zgłoś
bonar10 Słusznie nie miałeś podwyżki! 24.10.07, 12:17 Jak ktoś taki naiwny może w ogóle pracować na wyższej uczelni??????? To teraz zatrudniają tam takich gamoni?! Przerażające! Życzę ci, żeby Tusk ci jeszcze obniżył te twoje pobory - z naiwność graniczącą z mega-głupotą! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jaa Bonar 10 o co ci chodzi? IP: *.fish.ar.szczecin.pl 24.10.07, 12:44 o co ci Bonar chodzi? nie glosowalem na PO to fakt ! a co nie moge? wiedzialem ze PO to to samo co UW i to oni rozkradli Polske pare lat temu! A podwyzki nikt nie ma w Polsce na wszystich panstwowych wyzszych uczelniach w Polsce ! to tez jest fakt tak kolejne rzady traktuja polską nauke i polskich naukowcow! Wiec PO nie wierze za grosz! a Ze Donald obiecywal to sie okaze juz niedługo! Juz kombinuje jak z obietnic wyborczych sie wycofac! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zUSA ja w stanach i dostalem 15 centow podwyzki na godz IP: 129.230.236.* 24.10.07, 17:00 ja w stanach i dostalem 15 centow podwyzki na godzine w tym roku taksamo wszytko tutaj drozeje a ty myslisz ze dostaniesz 1000 zl podwyzki na miesiac? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jaa czemu nie ma mego wpisu? cenzura? IP: *.fish.ar.szczecin.pl 24.10.07, 10:15 napisalem swoje zdanie a sie nie ukazalo juz cenzura przez PO???? zart czy tak juz ma byc??? Kpina z narodu! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: greg0.75 tego z 10.12 może? IP: *.ceramika.agh.edu.pl 24.10.07, 12:04 Trzeba było uruchomić sobie "refresh"/"odśwież" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Trzy grosze Wyborcy "liberałów" zadowoleni? Czy już kacorek? IP: *.digis.net 24.10.07, 10:25 :) "Smiley", bo ja ten cyrk obserwuję z bezpiecznej odległości (pół Europy, Atlantyk i jeszcze 3/4 Ameryki). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomek bardzo zadowoleni... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.10.07, 11:49 ... a ty mozesz sie przygladac na ten cyrk nawet z zaswiatow. Wybrocy liberalow maja cie gdzies. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: swoboda_t Re: Wyborcy "liberałów" zadowoleni? Czy już kacor IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.07, 13:17 Owszem, zadowoleni. A najśmieszniejsze jest to, że plujesz na liberalizm samemu "obserwując cyrk z bezpeicznej odległości" siedząc w jednym z najabrdizej liberalnych państw śwaita. Żle ci tam?? Było wracać do IVRP skoro taka wspaniała. Odpowiedz Link Zgłoś
ciamej Re: Wyborcy "liberałów" zadowoleni? Czy już kacor 24.10.07, 16:40 mu chyba chodzilo o to ze PO to nie sa prawdziwi liberalowie, ale i tak zwykly burak z niego ;p Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Trzy grosze Burak? Nie, raczej bezlitosny sk...syn! IP: *.digis.net 25.10.07, 02:36 Z tych, co to uczciwie powiedzą "nie leź, Jasiu, do gnojówki", ale jak już głupi Jasio polezie, poślizgnie się i zaryje mordą, to uśmieją się do łez. Tym bardziej, jak Jasio się z dumą uważa za przedstawiciela "wykształconej elity", co to rozumy pozjadała. Po poprzednich wyborach PO popełniła duży błąd taktyczny, zdradzając (podczas formowania koalicji z PiS) gdzie ma wyborców, wycofując się z obietnic likwidacji podatku Belki (PiS pokazał, że ma wyborców w d..., dopiero później). Człowiej jako tako inteligentny wyciągnąłby wnioski co do jakości liberalizmu PO i traktowania przez nich wyborców. Ale widać Jasie inteligentne nie są, na PO masowo i entuzjastycznie zagłosowały i bardzo mi się podoba, jak się teraz PO na nich wypięła. No jak z tymi natychmiastowymi powrotami z emigracji? Buuuhahahaha... Płacić do budżetu, na posłów, ministrów, senatorów, partie polityczne i stado biurokratów! Płacić, skoroście głąby! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: będzie wesoło No to macie swoich lyberałów. Już zablokowali IP: 66.90.73.* 24.10.07, 10:39 jedyną realną w ostatnich czasach obniżkę podatków. Zmniejszenie kosztów pracy w ich ustach to tylko hasełko dla naiwnych, jak przychodzi co do czego to właśnie oni stają okoniem. To zwykli kłamcy. Ci co wybrali tych oszustów to patentowane głąby, niezdolne uczyć się na własnych błędach. Aferały już rządziły w latach 90tych i aż nadto dobitnie pokazały jak potrafią wszystko spieprzyć. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: naprawdetrzezwy Przestańcie finansować kościół katolicki, rolników IP: *.axelspringer.pl 24.10.07, 11:54 oszustów rencistów, zdejmijcie całą czapę urzędniczą, obetnijcie pensje posłom do 2000 zł, zabrońcie używać samochodów służbowych do dojeźdzania do pracy i do domu... W ogóle zacznijcie zachowywać się nie jak pijawki, a jak normalni włodarze odpowiedzialniza swoje czyny przed narodem. Niejaki Tusk coś tam podpisał - była tam wzmianka o niewyrzucaniu pieniędzy w błoto? ;> Odpowiedz Link Zgłoś
tow.stalin kto głosował na PO? 24.10.07, 11:59 chyba kompletni ingoranci, którym dało się wmówić, że jest to partia "liberalna". a teraz przez was będę mniej zarabiał. wy zresztą też. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pielęgnuję Herr Tusk gdzie jest moja cebula po 3 gr? IP: *.chello.pl 24.10.07, 12:13 i 6500 PLN na rękę. Jestem tą pielegniarką co Herr spotkał w kampanii. Nawiasem mówiąc nie dostałam się do sejmu z mocnej przecież listy PO w okręgu gorzowskim. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: młody-głupi głosowały dzieci IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.10.07, 12:53 w wieku 18-25lat oszołomione przez gazete wyborcza i fakty w tvn. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: swoboda_t Re: głosowały dzieci IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.07, 13:20 Ehh, ale się nakręcacie oszołomy. Musicie się pogodzić z tym, że naród kopnął kaczkę w kuper. Możecie sobie pluć, robić dalszy ciąg propagandy, ale nie zmieni to faktu, że jesteście na bocznicy. I jest spora szansa, że dłuuuugo tam pozostaniecie. Swoją drogą - jeszcze się nie zebrał nowy parlament, jeszcze nie ma nowego rządu, a wy już wiecie co rząd spieprzył w nadchodzącej kadencji. Zabawne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kixx Re: głosowały dzieci IP: *.acn.waw.pl 24.10.07, 14:04 i bardzo dobrze,ze kaczke kopnieto ale ,czy ty niewidzisz,ze do wladzy znow doszli ci,ktorzy rzadzili tu w ciagu ostatnich kilkunastu lat,ktorzy juz wiele razy sie skompromitowali? moze ja jestem jakis inny,ale zawsze mnie dziwilo dlaczego Polacy glosuja caly czas na tych,ktorych tak krytykuja,lub krytykowali,ktorych kopnieto w dupe za slabe rzadzenie.Zobaczysz ,za 4 lata wraca komuna,za 8 kaczory w nowym ubranku,a za 12 moze donaldy Odpowiedz Link Zgłoś
ciamej Re: głosowały dzieci 24.10.07, 16:51 glupi jestes nigdy jeszcze jedna partia pro-reformatorska o liberalnych pogladach nie miala tak duzego poparcia, niestety nie osiagneli wiekszosci, ale z PSL maja realne szanse przeprowadzic wiekszosc potrzebnych reform powtarzam: takiej sytuacji jeszcze nigdy w historii naszego kraju nie bylo, byl AWS, ktory chcial reform (i robil je - i to calkiem niezle nawet), ale to nie byla partia, lecz rozbiegana zbieranina ludzi o bardzo roznych pogladach Odpowiedz Link Zgłoś
male.conieco Re: głosowały dzieci 24.10.07, 16:25 Kaczory dostały kopa w dupę głosami dzieciaków które nie muszą co dzień martwic się o opłaty, garnek zupy, utrzymanie tych dzieciaków itd... Jesteście piękni i młodzi i wszystko się wam należy. Jeden już był co porywał młodych hasłem "wybierzmy przyszłość" Tajemnica wiedzy o tym co się będzie polega na tym że to co prezentuje Wspaniały Donek Sp z o.o. już było. Ten plebiscytowy elektorat tak szybko odpłynie jak przyszedł do platformy. Odpowiedz Link Zgłoś
ciamej Re: głosowały dzieci 24.10.07, 16:46 tja, lepiej myslec o tym co do garnka wlozyc, niz myslec o przyszlosci? chyba nie ma sensu z toba dyskutowac w ogole... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Emigrantka Re: głosowały dzieci IP: *.belf.cable.ntl.com 24.10.07, 19:07 do przyszłości trzeba jeszcze dożyc, czyli nie zdechnąc z głodu :P Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sUPeRowski Jak Platforma pogodzi obietnice z budżetem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.07, 12:01 Prawda jest taka że ZUS nie ma ani grosza!Wszystko co jest obecnie tam wpłacane jest natychmiast wypłacane na biezące emerytury. Jak myślicie czym sie to skończy ? Ale sami tego chcieliscie ! Odpowiedz Link Zgłoś
loppe Jak Platforma pogodzi obietnice z budżetem 24.10.07, 12:08 to chyba jakiś kawał? Odpowiedz Link Zgłoś
bonar10 PO zaczyna czynić swoje "cuda"! A my wyjdziemy na 24.10.07, 12:12 ulice! Wtedy ziści się zapowiedź premiera Kaczyńskiego! Tusk i PO są sterowani przez koła biznesowe i wielki kapitał polski i zachodni! Ponieważ nie ma już właściwie prawdziwie polskich mediów, dlatego też takie poparcie PO miało w mediach w okresie kampanii wyborczej, w czasie wyborów i teraz. I nawet wtedy, gdy ludzie będą umierać z głodu na ulicy, to media będą pisały, że gospodarka kwitnie i w ogóle jest pięknie! Ludzie obudźcie się wreszcie! Nie pozwólmy sobie odebrać przez tych sprzedawczyków tego, co z takim trudem udało nam się prez lata wywalczyć! Odpowiedz Link Zgłoś
bonar10 Głupoty i naiwności nie tłumaczy młodość!!!!!!!!!! 24.10.07, 12:27 Trzeba być dziś bardzo ostrożnym i nie wierzyć wilkom przyodzianym w owcze skóry, inaczej można zostać zjedzonym. Tusk i jego gromada to starzy wyżeracze, którzy właśnie postanowili wykorzystać naiwność i głupotę młodych ludzi. Teraz wszyscy - i to niezaleznie od tego, na kogo żeśmy głosowali dostaniemy w dupę! Nie lubię takich młodych, pewnych siebie, którym wydaje się że pozjadali wszystkie rozumy. Jekieś gamonie taraz płaczą, że pracują w instytucie aż 5 lat i nie dostali podwyżki i głosowali teraz na PO i Tuska! Za taką meganaiwność ja bym im jeszcze obnizyła pobory, żeby na drugi raz mieli się na baczności i potrafili "czytać między wierszami", a nie ślepo wierzyli cwanym ludzim, których priorytetem jest dopchać się do koryta i zrobić dobrze swoim najbliższym! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jaa Bonar głupi jestes! IP: *.fish.ar.szczecin.pl 24.10.07, 12:50 JA nie glosowalem na PO !!! mozesz sprawdzic jak sie moja karta znajdzie w komisji obwodowej! wiec nie wyjedzaj mi ze teraz cierpie bo na PO glosowalem jak nie glosowalem! Durniu! a ze Tusk oficjalnie obiecal, pozyje zobacze ale wiem ze nic nie zobacze od PO!!!!!!!! i ludzi nauki od gamoni nie wyzywaj bo ciebie kiedys tez ktos uczył! wstyd widac ze brak ci kultury nie szanujesz ludzi mam nadzieje ze ciebie tez nikt nie szanuje! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Emigrantka Re: Bonar głupi jestes! IP: *.belf.cable.ntl.com 24.10.07, 19:11 Niedługo się okaże, że nikt nie głosował na PO, nikt się do tego nie przyzna hehe. A te ok 40% to z palca wyssane . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tomek Re: Bonar głupi jestes! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.07, 20:54 racja co złego to nie wyborcy PO :D. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lolek Lepiej by PO zlikwidowalo ZUS-podwyższę wtedy... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.10.07, 13:02 babci rentę chętnie sam Odpowiedz Link Zgłoś
anka1 Re: nie bedzie obnizki skladki rentowej a nastepny 24.10.07, 13:16 ruch to zlikwidowanie ulgi na dzieci ? i wtedy Tusk bedzie mial w Warszawie - Budapeszt. Odpowiedz Link Zgłoś
zdr1 Mozna bylo przewidziec takie ruchy 24.10.07, 13:40 Dla tych ludzi istotne jest tylko jedno, jak najszybciej utworzyc w Europie czerwono-liberalne panstwo, do ktorego milowym krokiem jest wprowadzenie euro. Zapomnijcie o obnizce kosztow pracy. Liberalna PO uwaza, ze nie ma tutaj problemu. Obnizka podatkow nazywa tylko obnizke PiT dla kilku procent Polakow. Niech ich szlag trafi. Odpowiedz Link Zgłoś
lidek_syn_ubeka hehe-CIT 24.10.07, 13:51 niektorzy zaczynaja trzezwiec.No to ja mam jeszcze jedna dobra wiadomosc.PO podniesie CIT do poziomu 26%.Jako liberalowie walcza z nieuczciwa konkurencja.Dla Niemiec.Bo tam jest 26%,u nas 19% Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kixx Re: hehe-CIT IP: *.acn.waw.pl 24.10.07, 14:07 optymista podatek liniowy tez odchodzi w przeszlosc,a do tego czeka nas jeszcze podwyzka VAT na ksiazki i gazety-narod nie moze byc za madry choc z drugiej strony glupszy tez juz nie moze byc Odpowiedz Link Zgłoś
zdr1 Re: hehe-CIT 24.10.07, 14:12 Gość portalu: kixx napisał(a): > czeka nas jeszcze podwyzka VAT na gazety Hmmm, jak beda czytac mniej Wyborczej to raczej powinni zmadrzec a nie zglupiec. Odpowiedz Link Zgłoś
julka.4 Re: może przejrzą na swoje kaprawe oczka 24.10.07, 14:09 w końcu. Może jeszcze nie wytrzeźwieli, albo sa na haju Odpowiedz Link Zgłoś
julka.4 Re: zawsze możemy zrobić to co w Budapeszcie 24.10.07, 14:17 Myślę że naród już ma dość naigrywania się władzy. W końcu właczą sie sie mechanizmy obronne i przegonią oszołomów na kubę Odpowiedz Link Zgłoś
zdr1 Re: zawsze możemy zrobić to co w Budapeszcie 24.10.07, 14:20 julka.4 napisała: >W końcu właczą sie sie mechanizmy obronne i przegonią oszołomów na >kubę Tylko kiedy, kiedy, przeciez juz teraz mieli okazje zobaczyc na czym polega roznica w prowadzeniu polityki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sdd Koniec z Gomułką... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.10.07, 14:35 No to niestety Goamułka ministrem finansów nie zostanie...takiego balona wypuścił i bach!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja-to-wiem Obniżka składki rentowej działa na niekorzysc IP: *.zus.pl 24.10.07, 14:20 pracownika. Rzecz w tym, że spora część społeczeństwa (jeśli nie zdecydowana większość) nie ma pojęcia na temat systemu emerytalnego w Polsce. Problem ze składką polega na tym,że wielu ją płaci, ale niewielu z niej korzysta. Tak naprawdę, korzysta z niej osoba, która ulegnie wypadkowi w pracy i mimo rehabilitacji nie może kontynuować kariery zawodowej. Co wtedy? Wtedy dostaje świadczenie zwane renta, ktorego wysokość jest zależna wprost proporcjonalnie od wysokości płaconej składki rentowej, Czyli - kto płacił mniej , dostaje mniejszą rentę. Jeśli do yego dodać, że osoba na rencie zazwyczaj wymaga leczenia - i wydawania pieniędzy na lekarstwa - to widać, że obnizenie składki działą na niekorzyść rencisty. To jak z ubezpieczeniem samochodu: mozna nie płacić AC, ale jak nam ukradną samochód to nie mamy ani samochodu ani odszkodowania. Ale przeciątny Kowalski tego nie rozumie... Myślę że pewnym rozwiązaniem byłaby możliwość korzystania z pieniedzy przekazywanych na składkę rentową w chwili pójscia na emeryturę. Odpowiedz Link Zgłoś
zdr1 Re: Obniżka składki rentowej działa na niekorzysc 24.10.07, 14:26 Gość portalu: ja-to-wiem napisał(a): >Czyli - kto płacił mniej , dostaje mniejszą rentę. Bzdury opowiadasz, obnizka skladki to tak jak obnizka ubezpieczenia za ta sama usluge. Mozna to zrobic, poniewaz rosnie liczba pracujacych, maleje liczba rencistow (wplyw CBA?) i poprawia sie relacja plac do rent. Czerwoni liberalowie z PO chca przezrec te oszczednosci na wprowadzenie euro. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mg wawa I to pisze gość logujący sie z *.zus.pl :))) IP: *.sgh.waw.pl 24.10.07, 14:56 Potwierdza się, że miejsce siedzenia określa punkt widzenia. Pracownik ZUSu zawsze będzie chwalić instrumenty ZUSu. Jest niezaprzeczalnym faktem, że większość tych tzw. rent inwalidzkich to były lewe renty przyznawane zdrowym osobom. Wystarczy że sobie zajrzysz do raportu Ministerstwa Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej, Październik 2003, Raport RACJONALIZACJA WYDATKÓW SPOŁECZNYCH www.mg.gov.pl/NR/rdonlyres/01DE59B7-38E6-4454-B14D-B019880FCCE9/10305/zielona_ksiega.pdf?MOBILE=1 na stronę 61 i sąsiednie i przeczytasz, że w Polsce w kategoriach wiekowych powyżej 35 lat mieliśmy NAJWIĘCEJ RENCISTÓW Z KRAJÓW OECD ! Czy potrafisz wytłumaczyć dlaczego w Polsce na 1000 mieszkańców w grupie 45-54 było 181,9 rencistów podczas gdy średnia dla państw OECD to zaledwie 72,7 ? Po prostu renty były na tak wysokim poziomie, że bardziej opłacało się być rencistą zamiast zdrowym pracownikiem. Powiem to jasno: wy z tego ZUSu jesteście WROGIEM polskiej gospodarki. Swoimi komunistycznymi instrumentami psujecie ludziom w głowach i nakłaniacie ich do nieróbstwa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja-to-wiem Ubezpieczenia społeczne wymyślono w XIX wieku, a IP: *.zus.pl 24.10.07, 15:16 jako pierwszy wprowadził je Bismarck, iec porównanie z komunizmem nie ma sensu. Moje uwagi dotyczą ZASAD a nie praktyki, która bywa ułomna. CZy z faktu, że są na świecie złodzieje należy wysnuc wniosek, że nie powinno obowiazywa c przykazanie "Nie kradnij" ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Leppiej Re: Ubezpieczenia społeczne wymyślono w XIX wieku IP: *.ija.csic.es 24.10.07, 15:37 Tak i w ten sposob Zelazny Kanclerz msci sie zza grobu na Europie za upokorzenie swojego kraju w dwoch wojnach. Pomysl moze jaka wtedy byla struktura wiekowa populacji, stosunek liczby pracujacych do niepracujacych oraz pozostale obciazenia podatkowe. Powiem wiecej - dzisiejsza niekorzystna struktura wiekowa spoleczenstw europejskich jest SKUTKIEM obowiazkowych ubezpieczen spolecznych. Dawniej najlepsza polisa na starosc byla odpowiednia liczba dzieci, ktore pracujac beda mogly utrzymac niedoleznych rodzicow. Wraz z mirazem swiadczen panstwowych zagrozenie brakiem srodkow do zycia pozornie minelo, wiec troska o wlasna przyszlosc ustapila przed obawa o kilkunascie lat dodatkowych wydatkow na kolejne dziecko zanim zacznie sie ono samo utrzymywac. Efekt jest taki, ze zmniejszyla sie dzietnosc i nie ma kto na starszych ludzi placic. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mg wawa ZUS winny wymieraniu narodów europejskich IP: *.sgh.waw.pl 24.10.07, 16:03 Przedmówca ma rację. Naiwne pieknoduchy mogą sobie mówić, że ludzi mają dzieci bo je kochają, ale prawda jest bardziej prozaiczna. Decydującym czynnikiem jest strach przed starością i biedą, który motywuje ludzi do posiadania dużej ilości dzieci w nadziei, że któreś z nich się nami zaopiekuję. Otóż system emerytalny eliminuje tą motywację, bo za moją emeryturę zapłacą dzieci innych ludzi a ja w tym czasie się hulaszczo zabawię. A brak dzieci oznacza implozję systemu opartego na solidarności pokoleń. Tak więc system emerytalny zawiera sam w sobie przyczyny swojej autodestrukcji i społeczeństwa przy okazji. Odpowiedz Link Zgłoś
ciamej Re: ZUS winny wymieraniu narodów europejskich 24.10.07, 17:14 nie umieramy z glodu wiec nie musimy zmuszac sie do rodzenia dzieci oczywiscie ujemny przyrost to powazny problem, ale no ludzie bez przesady, gdzie my zyjemy? w Chinach? czy w Europie? jak ktos nie chce miec dzieci, to nie powinien ich miec, zmuszanie ludzi do posiadania dzieci poprzez strach przed ubostwem na starosc to metody godne stosowania w faszystkowskich dyktaturach, a nie w europejskim panstwie, posluchajcie siebie samych kiedys, bo az wlosy sie jeza na glowie jak sie czyta te wasze wypowiedzi! tym bardziej ze niektorzy z roznych przyczyn (nie z wlasnej woli) dzieci nie maja, oni maja umierac z glodu na starosc? dla jakiej ideii? zeby wiecej dzieci sie rodzilo trzeba zmienic mentalnosc spoleczenstwa, nie jakies glupoty wymyslac jak becikowe, tylko odpowiednio zmienic prawo pracy, prowadzic kampanie medialne uswiadamiajace ludziom, ze macierzynstwo to nie jakis tam patriotyczny obowiazek, ani wielkie cierpienie ewentualnie jakas ulge prorodzinna wprowadzic, zeby mlodym malzenstwom latwiej bylo zwiazac koniec z koncem mniej radykalizmu, wiecej rozumu!!! Odpowiedz Link Zgłoś