Dodaj do ulubionych

Jak Platforma pogodzi obietnice z budżetem

IP: *.multimo.gtsenergis.pl 24.10.07, 05:44
Skandal!
Obserwuj wątek
    • Gość: marek obecnie pracuję za granicą i nie wrocę IP: *.tieto.com 24.10.07, 08:45
      do Polski, dopóki będzie się wysyłać na emeryturę 42-letnich górników,
      35-letnich policjantów i tym podobnie. Tak nie ma w żadnym innym kraju i nie
      widzę powodów, dla którego miałbym dawać się okradać przez "uprzywilejowane"
      grupy zawodowe. Bawcie się dobrze.
      • Gość: gucio Re: obecnie pracuję za granicą i nie wrocę IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.10.07, 09:54
        No i nie wracaj ! A jak chcesz iść na emeryturę w wieku 35 lat to
        przyjmij się do pracy w Policji(nie ma za dużo chętnych),w kopalni
        lub do Straży Pożarnej-tylko pamiętaj,że emerytury w tym wieku
        dostaniesz 45 %.
        • Gość: Tomek Ja nie wracam bo PO rzadzi IP: 129.230.236.* 24.10.07, 16:44
          Ja nie wracam bo PO rzadzi
          • ciamej Re: Ja nie wracam bo PO rzadzi 24.10.07, 16:47
            i dobrze
            tylko nie glosuj w nastepnych wyborach z zagranicy dobrze?
      • Gość: obniżyć podatki!!! PO przyznaje się do oszustwa zanim rząd powstał? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.07, 10:32
        A to sku..syny!!!
        • Gość: obniżyć podatki Re:obniżyć ZUS dla drobnych przedsiębiorców!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.07, 10:35
          Zlikwidować urzędniczy etatyzm!!! Zlikwidować obowiązkowy podatek do ZUSu od
          przedsiębiorców!!!
          • Gość: obniżać podatki!!! Re:nie słuchać EXpierdów - obniżać zusy i podatki! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.07, 10:37
            Expierdzi to socjaliści z tego co widzę po ich expiertyzach!!!
            • Gość: obniżyć podatki Re:obniżyć zus, wprowadzić liniowy, zw. kw. wolną! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.07, 10:41
              wywalić takich expierdów!!! Ba zbity pysk!!!
              • mar-len-ecz-ka Sędziowie nie płacą ZUS-u!!! 24.10.07, 10:53
                Może tu poszukajmy środków?
                • Gość: Robert Wilk Budżet zyska 10 mld? Przecież to nie jest podatek. IP: 195.177.83.* 24.10.07, 11:04
                  Jak to? Moja składka rentowa ma zasilić budżet?
                  Przecież to nie jest podatek.
                  Co oni mają do mojej wprawdzie niedobrowolnej ale jednak mojej
                  składki? Na moją potencjaną rentę?
                  Czy to nie jest wbrew konstytucji?
                  A już na pewno wbrew regułom podatkowym.

                  Macie Tuska.
                  A mógł być korwin mikke.. Ehh,,,
                  Jak Liberalizm to prawdziwy. A nie komunistyczny.
                  • Gość: moki1 Wyborcom gratulujemy patformy IP: *.chello.pl 24.10.07, 12:22
                    A platformie wyborców.
                    W kolejności zajetych miejsc
                    1.ZK
                    2.socjalistyczna europa
                    3.niekumaci z wyższym wykształceniem
                    • Gość: shatsun www.shatsun.blogspot.com IP: 130.225.73.* 24.10.07, 12:55
                      www.shatsun.blogspot.com - racjonalny blog (anty)polityczny
                      • Gość: kixx a myslalem,ze PiS jest bardziej czerwony od PO IP: *.acn.waw.pl 24.10.07, 13:48
                        ale sie mylilem jak widac
                  • ciamej Re: Budżet zyska 10 mld? Przecież to nie jest pod 24.10.07, 16:15
                    a ty pseudo-ekonomisto od szalenca JKM, zanim zaczniesz osadzac poczekaj co oni
                    faktycznie zrobia i jakie tego beda rzeczywiste efekty, ja jestem dobrych mysli
                • Gość: xxxxx Re: Sędziowie nie płacą ZUS-u!!! IP: *.chello.pl 24.10.07, 14:42
                  sedziowie nie placa ZUS - ale prokuratorzy rowniez nie placa
        • rosol4 Re: PO przyznaje się do oszustwa zanim rząd powst 24.10.07, 14:57
          Przed wyborami mlodych Polakow mamili przyrostami i cudem.
          Nastepnego dnia mowia ze bedzie ciezko zrealizowac obietnice a w nie
          ktorych niemozliwe.
          Zwolennicy PO i lidera, czy zaczyna wystepowac wam kac, kac moralny.
          To jest dopiero poczatek.
          To nie wy stoicie za ta partia, wy tylko byliscie miesem wyborczym,
          niezbednym do osiagniecia celu w tzw demokracji.
          Prawdziwi mocodawy zwyciescy zwyczajowo sie nie ujawniaja, oni tylko
          odcinaja kupuny zobowiazan.
          Przypomne ze Lepper i Giertych tez wyplyneli na haslach
          populistycznych, moze inaczej mniej cynicznie podanych
          Gratuluje wyboru samopoczucia, ale wszyscy za wasz wybor zaplacimy.
          Przechodzac do konkretow.
          Czemu liberalowie i ich super eksperci nie znajda sposobu by
          pracodawca byl zainteresowany zatrudniac rowniez osoby po 50-ce jak
          i przed 20-ka.
          Czemu mieknie im ... by zreformowac KRUS, ZUS, wprowadzic liniowy
          podatek. Naszym kosztem odbedzie sie handelek z pazernym
          sojusznikiem, znanym ze swyj chlopskiej konsekwencji i cynizmu.
          Brak odpowiedz, dzisiaj i jutro
          • Gość: ziomal z dzielni miało być dobrze, a wyjdzie jak zawsze IP: 130.225.73.* 24.10.07, 16:11
            miało być dobrze, a wyjdzie jak zawsze.
          • ciamej Re: PO przyznaje się do oszustwa zanim rząd powst 24.10.07, 16:24
            > Czemu liberalowie i ich super eksperci nie znajda sposobu by
            > pracodawca byl zainteresowany zatrudniac rowniez osoby po 50-ce jak
            > i przed 20-ka.

            a kto powiedzial ze nie znajda sposobu? skad bierzesz swoje informacje w ogole?
            bo z pewnoscia nie z tego artykulu, ani z zadnego innego, aaaa juz wiem! prosto
            z twojej chorej glowy ;]

            > Czemu mieknie im ... by zreformowac KRUS, ZUS, wprowadzic liniowy
            > podatek. Naszym kosztem odbedzie sie handelek z pazernym
            > sojusznikiem, znanym ze swyj chlopskiej konsekwencji i cynizmu.
            > Brak odpowiedz, dzisiaj i jutro

            bedzie reforma KRUS, nawet PSL sie na to zgodzil, ktory sam dostrzega potrzebe
            zmian, nie bedzie likwidacji KRUS-u co bylo oczywiste, co bylo zapowiadane i bez
            takiej obietnicy PO nigdy by nie wygrala wyborow, wiec nie ma tu im nic do
            zarzucenia
            nie wycofali sie z podatku liniowego, bedzie trudno przekonac do niego PSL, ale
            i tak innej drogi nie ma, bo zadna z partii w sejmie poza PO nie popiera podatku
            liniowego, a PO wiekszosci bezwglednej sama nie ma, a mimo tego wszystkiego
            jeszcze nic nie mowili, ze nie zrealizuja podatku liniowego, wiec brawa dla
            nich, staraja sie jak moga, wiem ze zrobia wszystko co bedzie w ich mocy,
            mogliby wiecej gdyby mieli wiekszosc w sejmie, ale jej nie maja... m.in. przez
            takich pseudo-inteligentow jak ty glosujacych na liste LPR-u, wstydz sie! :P
            • Gość: kasica Re: PO przyznaje się do oszustwa zanim rząd powst IP: *.icm.edu.pl 24.10.07, 17:06
              Mamy w kraju demokrację, tak? Trochę szacunku do ludzi: tych, którzy głosowali
              na PO, tych, którzy głosowali na PiS i nawet do tych, którzy glosowali na LiD i
              inne partie. W tym kraju nigdy nie będzie dobrze, bo Polacy nie szanują się
              nawzajem. Pomyślcie trochę zanim rzucicie garść inwektyw na tych, którzy myślą
              inaczej. Wszyscy mamy prawo tu żyć, a jakie to będzie życie, to zależy wyłącznie
              od nas samych.
        • Gość: Mike Re: PO przyznaje się do oszustwa zanim rząd powst IP: *.teleton.pl 25.10.07, 13:23
          To jest tylko propozycja ekspertów a nie plany PO, wiec dajcie sobie spokój.
    • emeryt601 Jak Platforma pogodzi obietnice z budżetem 24.10.07, 09:11
      Gratuluję młodzieży mobilizacji.
      Fachowców z Wyborczej proszę o jedno.Proszę przygotować listę
      życzeń Polaków.Życzeń na miarę europejskiego kraju i naszych
      możliwości. Życzeń w kierunku ustawowych uregulowań,takich,by
      żadna juz siła polityczna czy zwykła partyjna menda nie usiłowała
      ich kwestionować,podważać. Życzeń pod hasłem- "O tym czego chcą i
      oczekują Polacy decydują oni sami,a nie partyjni bonzowie "
      Tą listę wywieście w internecie,a my będziemy się wpisywać.
      Bez komentarzy,bez możliwości wielokrotnego głosowania. Niech
      rządzący wiedzą czego oczekuje polskie społeczeństwo.To ono jest
      suwerenem(najwyższą władzą w tym kraju),a reszta-
      rząd ,prezydent,Sejm to tylko wynajęci przez suwerena ludzie.Niech
      o tym pamiętają...
    • Gość: kociu Jak Platforma pogodzi obietnice z budżetem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.10.07, 09:16
      Sejm ten widzę przejściowy
      - dla Tuska bo chce być prezydentem;
      - dla PSL bo za jakiś czas będzie walczyć o polityczny byt;
      - dla LiD (SLD) i PiS bo będą się przygotowywały do powrotu do władzy - ciekawe
      czy wahadło się teraz wychyli na lewą stronę?;
      - a co do PO jej problemem jest to ze wygrała tak naprawdę plebiscyt a nie
      wybory gdzie nie liczyły się programy a tak naprawdę niechęć do Kaczyńskiego -
      myślę że ci przypadkowi w gruncie rzeczy plebiscytowicze głosujący na PO dość
      szybko odkryją ze ich socjalne i "kulturowe" poglądy nijak się mają do wartości
      PO, nie zdziwiłbym się gdyby po następnych wyborach (może nawet przed) na bazie
      PO powstała nowa formacja
      Życzę miłego dnia
      • Gość: Gucio Re: Jak Platforma pogodzi obietnice z budżetem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.10.07, 10:02
        Zgadzam się w 100 %.Ta partia zrobi dobrze bogatym.Ale o tym trzeba
        było pomyśleć przed wyborami.Teraz zostało nam obserwować jak
        wywiążą się ze swoich obietnic wyborczych,chociaż co nam to da ?Do
        tej pory partie nie bardzo przejmowały się ich realizacją i miały
        gdzieś motłoch,który je wybierał - chociaż PiS-owi trzeba
        przyznać ,że z dużą determinacją realizowała swój program.
        • Gość: wyborca Re: Jak Platforma pogodzi obietnice z budżetem IP: *.axelspringer.pl 24.10.07, 11:16
          i co zrealizowal? tak realnie? no co?
          • mil1231 Właśnie zrealizował!Obniżke składki rentowej 24.10.07, 14:20
            chocby! A Tusk??nawet nie zaczął a już dwie sprawy wzbudziły
            wrzawę : próba sondowania odebrania Wawie EURO 2012 oraz właśnie
            rezygnacja ze składki rentowej...niedługo ci "młodzi wykształceni"
            zorientuja sie w co się w pakowali- wg koncepjci PO maja być
            niewolnikami, bo koszty pracy maja byc jak najniższe, aby "byznes"
            mógł szaleć i "żyło się lepiej", mordo ty moja!
            • mario-radyja Jedna wypowiedź i od razu sam sobie zaprzeczasz 24.10.07, 14:34
              obniżanie składki rentowej przez PIS to obniżanie kosztów pracy.

              Dlaczego więc czepiasz się PO, że wg nich "koszty pracy maja byc jak
              najniższe" ?
            • Gość: :))) Re: Właśnie zrealizował!Obniżke składki rentowej IP: *.acn.waw.pl 24.10.07, 15:44
              Przecież to przykościelne państwo solidarne uczyniło nas niewolnikami.
              Płacimy ponad 70% podatków na utrzymanie milionów uprzywilejowanych
              nierobów. Jak to nie jest niewolnictwo, to co nim jest? Zaś niskie
              koszty pracy wcale nie oznaczają niskich zarobków. Więc po co te
              kłamstwa? Czy wy, "pseudoprawica" nie możecie przeżyć dnia bez
              kłamstw? Staraliście się za swoich rządów zniszczyć edukację, bo tylko
              ciemny lud kupi wasze kłamstwa. Religia liczona do średniej, też
              coś... Zastępowanie rozumu wiarą - to wam pasuje, prawda?
              • Gość: Gucio Re: Właśnie zrealizował!Obniżke składki rentowej IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.10.07, 16:36
                Z tego co piszesz winika,że jestes przedsiębiorca ,który płaci swoim
                pracownikom tyle kasy,że nie muszą z niepokojem patrzeć w przyszłość
                (skoro płacisz 70 % podatków).I pewnie nie zmieniasz samochodu
                z "kratką" co roku żeby uciec z podatkiem bo jesteś
                przedsiębiorcą,który nie może patrzeć na niewolniczą pracę swoich
                pracowników i uczciwie im płaci.Wiem,że tylko odważni zakładają
                biznesy ale czemu ,tak samo jak budżetówka, na którą tak jadą
                biznesmeni ,patrzą władzy w oczy i czekają czy im coś skapnie.Ale
                przecież PO to Wasza partia.Nie rozumiem jednak skąd w Polsce 42 %
                biznesmenów.
        • Gość: speed Re: Jak Platforma pogodzi obietnice z budżetem IP: *.chello.pl 24.10.07, 15:10
          No to za rok znowu wybory. Niczego się PO nie nauczyła więc skończy jak AWS a
          wtedy PiS będzie rządził następne 20 lat.
      • rty99 Re: Jak Platforma pogodzi obietnice z budżetem 24.10.07, 14:40
        Gość portalu: kociu napisał(a):

        > Sejm ten widzę przejściowy
        > - dla Tuska bo chce być prezydentem;
        > - dla PSL bo za jakiś czas będzie walczyć o polityczny byt;
        > - dla LiD (SLD) i PiS bo będą się przygotowywały do powrotu do władzy - ciekawe
        > czy wahadło się teraz wychyli na lewą stronę?;
        > - a co do PO jej problemem jest to ze wygrała tak naprawdę plebiscyt a nie
        > wybory gdzie nie liczyły się programy a tak naprawdę niechęć do Kaczyńskiego -
        > myślę że ci przypadkowi w gruncie rzeczy plebiscytowicze głosujący na PO dość
        > szybko odkryją ze ich socjalne i "kulturowe" poglądy nijak się mają do wartości
        > PO, nie zdziwiłbym się gdyby po następnych wyborach (może nawet przed) na bazi
        > e
        > PO powstała nowa formacja
        > Życzę miłego dnia
    • Gość: J Jak Platforma pogodzi obietnice z budżetem IP: *.metrolink.pl 24.10.07, 09:17
      Trzy dni po wyborach PO pokazało swoje prawdziwe oblicze... czy i w
      ich przypadku można krzyknąć "kłamcy, kłamcy!!" ????? A Polacy znowu
      dali się oszukać...
      • roxana10 Re: Jak Platforma pogodzi obietnice z budżetem 24.10.07, 09:19
        o tak !!
        zwiekszymy wplywy z prywatyzacji o 10 mld i deficyt spadnie..w
        pzryszlym roku

        a jak juz wszystko spzredamy, kolesie balcerowicza uciekna jak
        kiedys sam lesiu balecrowicz z koalicji z AWS

        i bedzie larum
        to ONI!!!

        Dobrze sie zaczynaja te rzady
        DSawicka na mi nistra Zdrowia!!
    • hydrocortizon a miało być tak pięknie... 24.10.07, 09:25
      i co szczyle obaliliście IV RP. Wybraliście "liberałów", których jedynym
      pomysłem na gospodarkę jest zachowanie alkoholika, który wyniesie z domu ostatni
      sprzęt do lombardu, byle tylko odurzyć się ten jeden raz jeszcze.
      Śmierć frajerom. Jak sie zwie facet dający się dymać trzeci raz tej samej ekipie
      ? - wyborca PO. :-)

      POmysł na gospodarkę - sprzedać za bezcen i przeżreć w budżecie.
      • meth.p Re: a miało być tak pięknie... 24.10.07, 09:40
        Nawiazujac do Twojej stopki, to gangsterski byl rzad ktory obalili. Tamten rzad
        byl mniej wiecej tak dobry, jak rzad kaczorow, leppera i giertycha.
      • kerrmit20 Najważniejszy jest budżet i pochwała w Banku świat 24.10.07, 10:32
        Swiatowym, ludzie mogą zaczekać na cud
      • Gość: shatsun www.shatsun.blogspot.com IP: 130.225.73.* 24.10.07, 13:02
        www.shatsun.blogspot.com - blog (anty)polityczny
      • Gość: :))) Re: a miało być tak pięknie... IP: *.acn.waw.pl 24.10.07, 15:49
        hydrocortizon napisał:

        > i co szczyle obaliliście IV RP. Wybraliście "liberałów", których
        jedynym pomysłem na gospodarkę jest zachowanie alkoholika, który
        wyniesie z domu ostatni sprzęt do lombardu, byle tylko odurzyć się
        ten jeden raz jeszcze.

        Nie pluj, bo się poplujesz. Wypisujesz takie głupoty, że pomyśleć
        można: katolik czy co? Ale uderzyła mnie jedna myśl: może ty tak
        rozumiesz rzeczywistość? Straszna myśl.

        Poddam ci drobny przyczynek: prywatne zakłady staną się dochodowe i
        zaczną płacić podatki, państwowym trzeba z MOICH podatków dopłacać!
        Zysk dla nas natychmiastowy. Ciebie to nie interesuje, bo ty tylko
        bierzesz. Tych płacących horrendalne podatki interesuje to bardzo.
        • Gość: ziomal z dzielni Prywatne załady nie staną się dochodowe IP: 130.225.73.* 24.10.07, 16:10
          Prywatne załady nie staną się dochodowe za dodtknięciem magicznej różdżki.
          Problemem jest to, że przed prywatyzacją trzeba uczynić państwowe zakłady
          dochodowymi a potem je sprzedawać a nie oddawać je za bezcen w cenie złomu. A
          poza tym przy prywatyzacji powinny trafiać w ręce polskich inwestorów. Niestety
          polskie firmy są zbyt słabe, żeby wykupować inne polskie firmy.
    • Gość: Wyborca PiS Re: Jak Platforma pogodzi obietnice z budżetem IP: 195.20.110.* 24.10.07, 09:39
      Nic dodać, nic ująć .... Niestety. A Polak przed szkodą i PO szkodzie głupi.
      • Gość: Kaczysta Re;Bardzo łatwo-sprywatyzuje budżet IP: *.euronet.net.pl 24.10.07, 09:56
    • marecki1963 Tylko oszust mógł wmawiać, a idioci uwierzyć że,PO 24.10.07, 09:53
      Tylko oszust mógł wmawiać, a idioci uwierzyć że, PO - zbudują 6000
      km autostrad
      - zmodernizują 11 lotnisk
      - wybudują 9 nowych lotnisk
      - powstanie szybka kolej łącząca największe miasta Polski
      - już wkrótce wrócą Polacy z emigracji, bo praca w Polsce zacznie
      się opłacać
      - będą nas leczyć dobrze zarabiający lekarze i pielęgniarki
      - dobrze zarabiający nauczyciele będą uczyć nasze dzieci
      - dobrze zarabiający policjanci będą dbać o nasze bezpieczeństwo
      - przy bezpiecznych drogach wyrosną nowoczesne stadiony i pływalnie
      - nie za trzydzieści lat, ale teraz jak PO wygra wybory

      - będą jednomandatowe okręgi wyborcze

      10 zobowiązań PO (do zrobienia po wyborach)
      1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy

      2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury
      i renty

      3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów i
      obwodnic

      4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i
      zlikwidujemy NFZ

      5. Uprościmy podatki - wprowadzimy podatek liniowy z ulgą
      prorodzinną, zlikwidujemy ponad 200 opłat urzędowych

      6. Przyspieszymy budowę stadionów na Euro 2012

      7. Szybko wypełnimy naszą misję w Iraku

      8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i
      inwestować w Polsce

      9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet

      10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją.

      Tych idiotów jest około 40% Nieżle.


      • Gość: a1 Re: Tylko oszust mógł wmawiać, a idioci uwierzyć IP: 62.29.174.* 24.10.07, 10:00
        Zapomniales o 3mln mieszkan
        • Gość: marcin_pi Re: Tylko oszust mógł wmawiać, a idioci uwierzyć IP: *.abg.com.pl 24.10.07, 10:59
          Te 3 mln mieszkań, to jest to co jest naprawdę potrzebne. Stadiony, baseny,
          lepsze drogi i koleje też by się bardzo przydały, ale to są w obecnej sytuacji
          bardziej luksusy. Z komunikacji to trzeba by poprawić publiczny transport między
          centrami miast a okolicznymi wsiami, tak aby zwiększyć ilość dostępnych
          mieszkań, domówi i działek budowlanych i nie zakorkować jednocześnie ulic.
      • Gość: biker7 a ty idioci uwierzyles w 2 mln mieszkan IP: *.cable-modem.tkk.net.pl 24.10.07, 12:19
    • Gość: Leppiej No to dupa IP: *.204.219.87.dynamic.jazztel.es 24.10.07, 09:56
      Deficyt sie redukuje przez obnizke wydatkow a nie wzrost dochodow.
      Proponuje zaczac od upraszczania prawa i zwolnien urzednikow, dla
      ktorych zabraknie dzieki temu pracy. Potem zweryfikowac swiadczenia
      socjalne wymuszone sila (gornicy), sprywatyzowac wszystko, co sie
      da, placac z tego obecnym emerytom, wprowadzajac jednoczesnie
      dobrowolnosc ZUS (i znowu redukcja etatow).

      Ehhhh, marzenia...
      • Gość: jeszcze celnik Re: No to dupa IP: *.064.c74.petrotel.pl 24.10.07, 10:21
        Spoko urzędnicy skarbówki i celnicy sami sie zwalniają i nie trzeba
        będzie redukcji zatrudnienia. Podatków i ceł chyba nikt nie
        potrzebuje i bardzo dobrze, będzie jak przed rozbiorami: Skarba
        państwa pusty,resztki urzedników pańswowych mający wszystko w d....,
        armia którą Białorusini mogą w każdym momencie roznieść w pył. W
        sumie OK. Mnie to już zwisa, wkrótce zmykam na Wyspy.
        • dosaf Re: No to dupa 24.10.07, 11:50
          Trzeba było nie głosować na PO-myleńców...!!!
      • kiwaczek11 Re: No to dupa 24.10.07, 10:39
        > Deficyt sie redukuje przez obnizke wydatkow a nie wzrost dochodow.

        I tu się mylisz, choc taki sposób jest oczywiście najłatwiejszy.
        • Gość: Leppiej Re: No to dupa IP: *.ija.csic.es 24.10.07, 11:13
          OK, moge sie zgodzic, ze to uproszczenie, ale jest pytanie o sposob
          zwiekszania dochodow. Ja bym wolal aby ich wzrost wynikal z tego, ze
          przedsiebiorstwa wiecej sprzedaja a Polacy wiecej zarabiaja, czyli
          po prostu z rozwoju gospodarczego. A tu czytamy de facto o
          dokreceniu sruby
          • testra Re: No to dupa 24.10.07, 11:44
            Te Twoje marzenia się spełniają w innych krajach. Obok nas są kraje,
            gdzie udział państwa w PKB jest rzędu 10%, ale skoro pani gilowska
            zafundowała nam wzrost w 2008 aż do 26% (tylko sam budżet państwa),
            to trzeba teraz nie lada geniusza, aby to odkręcać,

            ja jestem za radykalną redukcją wydatków, wówczas dochody zrobią
            przedsiębiorcy tak jak mówisz.
    • adwach Do pana Gronickiego!!!! 24.10.07, 09:59
      Budżetówka to nie tylko szkoły!!! Budżetówka to również urzędy czy służba
      zdrowia!!!!! Co z nimi??? Służbę zdrowia można sprywatyzować ale urzędów już
      nie!!! Co z tymi ludźmi?????? Nadal mają zarabiać 1000 zł netto????
      • adam_l27 Będą zarabiać mniej !! 24.10.07, 13:57
        Nie słyszałeś że Donald chce oszczędzać na administracji ??
    • Gość: moralista Nigdy nie jest tak źle,żeby nie mogło być gorzej IP: *.euronet.net.pl 24.10.07, 10:03
      Nie bądźmy od razu na nie,Kaczyński nic nie zdziałał a rządził 2
      lata.
      • mar-len-ecz-ka Kaczyński został oceniony wpierwszym dniu rządów 24.10.07, 10:54
        Tusk w trzecim. To i tak lepszy wynik.
      • zdr1 Re: Nigdy nie jest tak źle,żeby nie mogło być gor 24.10.07, 13:55
        Gość portalu: moralista napisał(a):

        > Nie bądźmy od razu na nie,Kaczyński nic nie zdziałał a rządził 2
        > lata.

        Kompletna bzdura, wlasnie zdzialal i to bardzo wiele, chocby tylko to, ze
        wygospodarowal tak duza obnizke ZUS, chocby to, ze on chcial zwrocic pieniadze
        milionom Polakow, a nie prowadzic polityke dla waskich elit.
    • Gość: jaaa Panie Donald 5lat nie mialem podwyzki!!!!!!!! IP: *.fish.ar.szczecin.pl 24.10.07, 10:12
      Panie Donald pracuje w budzetowce na panstwowej wyzszej uczelni w Szczecinie i
      od 5 lat !!! nie mialem podwyzki! TU nikt nie miał podwyzki od 5 lat! Mozna to
      sprawdzic! Obiecal mi Pan podwyzke pensji w 2008roku! Licze na to inaczej juz
      nigdy ani PO ani nikt inny mego głosu nie dostaną bo nie pojde juz nigdy na
      zadne wybory! Wszyscy obiecuja a my zyjemy na granicy biedy! Wszystko podrożało
      przez 5 lat tylko nasze pensje sa te same co 5 lat temu! JAk Euro bedzie narod
      was zabije bo wszytko zdrozeje a my bedziemy otrzymywac po 200 euro pensji!
      Piekna perspektywa............. dzieki PO!!!!!
      • Gość: moki1 Słusznie nie miałeś podwyżki. IP: *.chello.pl 24.10.07, 11:13
        Na podwyżkę trzeba zasługiwać.
        Niestety nie wykazujesz się odpowiednim poziomem inteligencji i
        uczciwości. Któregoś z tych elementów na pewno ci brakuje.
        Otóż mijasz się z prawdą.
        Zarówno ty jak i twoi koledzy z uczelni dostaliście w lipcu 3%
        podwyżki, bo wszyscy dostali.
        Kolejną podwyżkę dostałbyś teraz od 1 stycznia.
        Wolałeś jednak zagłosować na PO
        Twój wybór.
        Nie narzekaj teraz na decyzje nowego rządu.
        • Gość: jaa nie głosowałem na PO!!!! IP: *.fish.ar.szczecin.pl 24.10.07, 11:56
          jeszcze nie zdurnialem aby na PO glosowac! a od 1 lipca to nie byla podwyzka
          pensji tylko obnizenie sladki rentowej od rzadu PISU! a 1 stycznia nie bedzie
          obnizenia nastepnego skladki rentowej bo PO chce to zablokowac! wiec nie kłam ze
          1 stycznia cala Polska dostanie podwyzke a ja chce normalna podwyzkę od rzadu i
          ministra Nauki, Oni maja dac wreszcie godne zarobki calej nauce polskiej ktora
          od lat wielu zyje w nedzy a kształci polską młodziez!
          • Gość: Emigrantka Re: nie głosowałem na PO!!!! IP: *.belf.cable.ntl.com 24.10.07, 19:00
            tak kształcicie, że nic nie umieją i sa bezrobotni.
      • Gość: Bogusław Re: Panie Donald 5lat nie mialem podwyzki!!!!!!!! IP: *.adsl.inetia.pl 24.10.07, 11:46
        Gość portalu: jaaa napisał(a):

        > Panie Donald pracuje w budzetowce na panstwowej wyzszej uczelni w
        Szczecinie i
        > od 5 lat !!! nie mialem podwyzki! TU nikt nie miał podwyzki od 5
        lat! Mozna to
        > sprawdzic! Obiecal mi Pan podwyzke pensji w 2008roku! Licze na to
        inaczej juz
        > nigdy ani PO ani nikt inny mego głosu nie dostaną bo nie pojde juz
        nigdy na
        > zadne wybory!

        I słusznie!
        Ja pójdę-i zagłosuję na Samoobronę.
      • bonar10 Słusznie nie miałeś podwyżki! 24.10.07, 12:17
        Jak ktoś taki naiwny może w ogóle pracować na wyższej uczelni??????? To teraz
        zatrudniają tam takich gamoni?! Przerażające! Życzę ci, żeby Tusk ci jeszcze
        obniżył te twoje pobory - z naiwność graniczącą z mega-głupotą!
        • Gość: jaa Bonar 10 o co ci chodzi? IP: *.fish.ar.szczecin.pl 24.10.07, 12:44
          o co ci Bonar chodzi? nie glosowalem na PO to fakt ! a co nie moge? wiedzialem
          ze PO to to samo co UW i to oni rozkradli Polske pare lat temu! A podwyzki nikt
          nie ma w Polsce na wszystich panstwowych wyzszych uczelniach w Polsce ! to tez
          jest fakt tak kolejne rzady traktuja polską nauke i polskich naukowcow! Wiec PO
          nie wierze za grosz! a Ze Donald obiecywal to sie okaze juz niedługo! Juz
          kombinuje jak z obietnic wyborczych sie wycofac!
      • Gość: zUSA ja w stanach i dostalem 15 centow podwyzki na godz IP: 129.230.236.* 24.10.07, 17:00
        ja w stanach i dostalem 15 centow podwyzki na godzine w tym roku
        taksamo wszytko tutaj drozeje

        a ty myslisz ze dostaniesz 1000 zl podwyzki na miesiac?
    • Gość: jaa czemu nie ma mego wpisu? cenzura? IP: *.fish.ar.szczecin.pl 24.10.07, 10:15
      napisalem swoje zdanie a sie nie ukazalo juz cenzura przez PO???? zart czy tak
      juz ma byc??? Kpina z narodu!
      • Gość: greg0.75 tego z 10.12 może? IP: *.ceramika.agh.edu.pl 24.10.07, 12:04
        Trzeba było uruchomić sobie "refresh"/"odśwież"
    • Gość: Trzy grosze Wyborcy "liberałów" zadowoleni? Czy już kacorek? IP: *.digis.net 24.10.07, 10:25
      :)
      "Smiley", bo ja ten cyrk obserwuję z bezpiecznej odległości (pół Europy,
      Atlantyk i jeszcze 3/4 Ameryki).
      • Gość: Tomek bardzo zadowoleni... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.10.07, 11:49
        ... a ty mozesz sie przygladac na ten cyrk nawet z zaswiatow.
        Wybrocy liberalow maja cie gdzies.
      • Gość: swoboda_t Re: Wyborcy "liberałów" zadowoleni? Czy już kacor IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.07, 13:17
        Owszem, zadowoleni. A najśmieszniejsze jest to, że plujesz na
        liberalizm samemu "obserwując cyrk z bezpeicznej odległości" siedząc
        w jednym z najabrdizej liberalnych państw śwaita. Żle ci tam?? Było
        wracać do IVRP skoro taka wspaniała.
        • ciamej Re: Wyborcy "liberałów" zadowoleni? Czy już kacor 24.10.07, 16:40
          mu chyba chodzilo o to ze PO to nie sa prawdziwi liberalowie, ale i tak zwykly
          burak z niego ;p
          • Gość: Trzy grosze Burak? Nie, raczej bezlitosny sk...syn! IP: *.digis.net 25.10.07, 02:36
            Z tych, co to uczciwie powiedzą "nie leź, Jasiu, do gnojówki", ale jak już głupi
            Jasio polezie, poślizgnie się i zaryje mordą, to uśmieją się do łez. Tym
            bardziej, jak Jasio się z dumą uważa za przedstawiciela "wykształconej elity",
            co to rozumy pozjadała.

            Po poprzednich wyborach PO popełniła duży błąd taktyczny, zdradzając (podczas
            formowania koalicji z PiS) gdzie ma wyborców, wycofując się z obietnic
            likwidacji podatku Belki (PiS pokazał, że ma wyborców w d..., dopiero później).
            Człowiej jako tako inteligentny wyciągnąłby wnioski co do jakości liberalizmu PO
            i traktowania przez nich wyborców. Ale widać Jasie inteligentne nie są, na PO
            masowo i entuzjastycznie zagłosowały i bardzo mi się podoba, jak się teraz PO na
            nich wypięła. No jak z tymi natychmiastowymi powrotami z emigracji?
            Buuuhahahaha... Płacić do budżetu, na posłów, ministrów, senatorów, partie
            polityczne i stado biurokratów! Płacić, skoroście głąby!
    • Gość: będzie wesoło No to macie swoich lyberałów. Już zablokowali IP: 66.90.73.* 24.10.07, 10:39
      jedyną realną w ostatnich czasach obniżkę podatków. Zmniejszenie kosztów pracy w
      ich ustach to tylko hasełko dla naiwnych, jak przychodzi co do czego to właśnie
      oni stają okoniem. To zwykli kłamcy. Ci co wybrali tych oszustów to patentowane
      głąby, niezdolne uczyć się na własnych błędach. Aferały już rządziły w latach
      90tych i aż nadto dobitnie pokazały jak potrafią wszystko spieprzyć.
    • mar-len-ecz-ka To się nazywa obniżyć koszty pracy. 24.10.07, 10:44
    • Gość: naprawdetrzezwy Przestańcie finansować kościół katolicki, rolników IP: *.axelspringer.pl 24.10.07, 11:54
      oszustów rencistów, zdejmijcie całą czapę urzędniczą, obetnijcie pensje posłom
      do 2000 zł, zabrońcie używać samochodów służbowych do dojeźdzania do pracy i
      do domu...

      W ogóle zacznijcie zachowywać się nie jak pijawki, a jak normalni włodarze
      odpowiedzialniza swoje czyny przed narodem.


      Niejaki Tusk coś tam podpisał - była tam wzmianka o niewyrzucaniu pieniędzy w błoto?
      ;>
    • tow.stalin kto głosował na PO? 24.10.07, 11:59
      chyba kompletni ingoranci, którym dało się wmówić, że jest to
      partia "liberalna". a teraz przez was będę mniej zarabiał. wy
      zresztą też.
      • Gość: pielęgnuję Herr Tusk gdzie jest moja cebula po 3 gr? IP: *.chello.pl 24.10.07, 12:13
        i 6500 PLN na rękę. Jestem tą pielegniarką co Herr spotkał w kampanii.
        Nawiasem mówiąc nie dostałam się do sejmu z mocnej przecież listy PO w okręgu gorzowskim.
      • Gość: młody-głupi głosowały dzieci IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.10.07, 12:53
        w wieku 18-25lat oszołomione przez gazete wyborcza i fakty w tvn.
        • Gość: swoboda_t Re: głosowały dzieci IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.07, 13:20
          Ehh, ale się nakręcacie oszołomy. Musicie się pogodzić z tym, że
          naród kopnął kaczkę w kuper. Możecie sobie pluć, robić dalszy ciąg
          propagandy, ale nie zmieni to faktu, że jesteście na bocznicy. I
          jest spora szansa, że dłuuuugo tam pozostaniecie. Swoją drogą -
          jeszcze się nie zebrał nowy parlament, jeszcze nie ma nowego rządu,
          a wy już wiecie co rząd spieprzył w nadchodzącej kadencji. Zabawne.
          • Gość: kixx Re: głosowały dzieci IP: *.acn.waw.pl 24.10.07, 14:04
            i bardzo dobrze,ze kaczke kopnieto
            ale ,czy ty niewidzisz,ze do wladzy znow doszli ci,ktorzy rzadzili
            tu w ciagu ostatnich kilkunastu lat,ktorzy juz wiele razy sie
            skompromitowali?
            moze ja jestem jakis inny,ale zawsze mnie dziwilo dlaczego Polacy
            glosuja caly czas na tych,ktorych tak krytykuja,lub
            krytykowali,ktorych kopnieto w dupe za slabe rzadzenie.Zobaczysz ,za
            4 lata wraca komuna,za 8 kaczory w nowym ubranku,a za 12 moze donaldy
            • ciamej Re: głosowały dzieci 24.10.07, 16:51
              glupi jestes
              nigdy jeszcze jedna partia pro-reformatorska o liberalnych pogladach nie miala
              tak duzego poparcia, niestety nie osiagneli wiekszosci, ale z PSL maja realne
              szanse przeprowadzic wiekszosc potrzebnych reform
              powtarzam: takiej sytuacji jeszcze nigdy w historii naszego kraju nie bylo, byl
              AWS, ktory chcial reform (i robil je - i to calkiem niezle nawet), ale to nie
              byla partia, lecz rozbiegana zbieranina ludzi o bardzo roznych pogladach
          • male.conieco Re: głosowały dzieci 24.10.07, 16:25
            Kaczory dostały kopa w dupę głosami dzieciaków które nie muszą co dzień martwic
            się o opłaty, garnek zupy, utrzymanie tych dzieciaków itd...
            Jesteście piękni i młodzi i wszystko się wam należy.
            Jeden już był co porywał młodych hasłem "wybierzmy przyszłość"
            Tajemnica wiedzy o tym co się będzie polega na tym że to co prezentuje Wspaniały
            Donek Sp z o.o. już było.
            Ten plebiscytowy elektorat tak szybko odpłynie jak przyszedł do platformy.
            • ciamej Re: głosowały dzieci 24.10.07, 16:46
              tja, lepiej myslec o tym co do garnka wlozyc, niz myslec o przyszlosci?
              chyba nie ma sensu z toba dyskutowac w ogole...
              • Gość: Emigrantka Re: głosowały dzieci IP: *.belf.cable.ntl.com 24.10.07, 19:07
                do przyszłości trzeba jeszcze dożyc, czyli nie zdechnąc z głodu :P
    • Gość: sUPeRowski Jak Platforma pogodzi obietnice z budżetem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.07, 12:01
      Prawda jest taka że ZUS nie ma ani grosza!Wszystko co jest obecnie tam wpłacane jest natychmiast wypłacane na biezące emerytury.
      Jak myślicie czym sie to skończy ?
      Ale sami tego chcieliscie !
    • loppe Jak Platforma pogodzi obietnice z budżetem 24.10.07, 12:08

      to chyba jakiś kawał?
    • bonar10 PO zaczyna czynić swoje "cuda"! A my wyjdziemy na 24.10.07, 12:12
      ulice! Wtedy ziści się zapowiedź premiera Kaczyńskiego! Tusk i PO są sterowani
      przez koła biznesowe i wielki kapitał polski i zachodni! Ponieważ nie ma już
      właściwie prawdziwie polskich mediów, dlatego też takie poparcie PO miało w
      mediach w okresie kampanii wyborczej, w czasie wyborów i teraz. I nawet wtedy,
      gdy ludzie będą umierać z głodu na ulicy, to media będą pisały, że gospodarka
      kwitnie i w ogóle jest pięknie! Ludzie obudźcie się wreszcie! Nie pozwólmy sobie
      odebrać przez tych sprzedawczyków tego, co z takim trudem udało nam się prez
      lata wywalczyć!
    • bonar10 Głupoty i naiwności nie tłumaczy młodość!!!!!!!!!! 24.10.07, 12:27
      Trzeba być dziś bardzo ostrożnym i nie wierzyć wilkom przyodzianym w owcze
      skóry, inaczej można zostać zjedzonym. Tusk i jego gromada to starzy wyżeracze,
      którzy właśnie postanowili wykorzystać naiwność i głupotę młodych ludzi. Teraz
      wszyscy - i to niezaleznie od tego, na kogo żeśmy głosowali dostaniemy w dupę!
      Nie lubię takich młodych, pewnych siebie, którym wydaje się że pozjadali
      wszystkie rozumy. Jekieś gamonie taraz płaczą, że pracują w instytucie aż 5 lat
      i nie dostali podwyżki i głosowali teraz na PO i Tuska! Za taką meganaiwność ja
      bym im jeszcze obnizyła pobory, żeby na drugi raz mieli się na baczności i
      potrafili "czytać między wierszami", a nie ślepo wierzyli cwanym ludzim, których
      priorytetem jest dopchać się do koryta i zrobić dobrze swoim najbliższym!
      • Gość: jaa Bonar głupi jestes! IP: *.fish.ar.szczecin.pl 24.10.07, 12:50
        JA nie glosowalem na PO !!! mozesz sprawdzic jak sie moja karta znajdzie w
        komisji obwodowej! wiec nie wyjedzaj mi ze teraz cierpie bo na PO glosowalem jak
        nie glosowalem! Durniu! a ze Tusk oficjalnie obiecal, pozyje zobacze ale wiem ze
        nic nie zobacze od PO!!!!!!!! i ludzi nauki od gamoni nie wyzywaj bo ciebie
        kiedys tez ktos uczył! wstyd widac ze brak ci kultury nie szanujesz ludzi mam
        nadzieje ze ciebie tez nikt nie szanuje!
        • Gość: Emigrantka Re: Bonar głupi jestes! IP: *.belf.cable.ntl.com 24.10.07, 19:11
          Niedługo się okaże, że nikt nie głosował na PO, nikt się do tego nie
          przyzna hehe. A te ok 40% to z palca wyssane .
          • Gość: tomek Re: Bonar głupi jestes! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.07, 20:54
            racja co złego to nie wyborcy PO :D.
    • Gość: lolek Lepiej by PO zlikwidowalo ZUS-podwyższę wtedy... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.10.07, 13:02
      babci rentę chętnie sam
      • anka1 Re: nie bedzie obnizki skladki rentowej a nastepny 24.10.07, 13:16
        ruch to zlikwidowanie ulgi na dzieci ? i wtedy Tusk bedzie mial w
        Warszawie - Budapeszt.
    • zdr1 Mozna bylo przewidziec takie ruchy 24.10.07, 13:40
      Dla tych ludzi istotne jest tylko jedno, jak najszybciej utworzyc w Europie
      czerwono-liberalne panstwo, do ktorego milowym krokiem jest wprowadzenie euro.
      Zapomnijcie o obnizce kosztow pracy. Liberalna PO uwaza, ze nie ma tutaj
      problemu. Obnizka podatkow nazywa tylko obnizke PiT dla kilku procent Polakow.
      Niech ich szlag trafi.
      • lidek_syn_ubeka hehe-CIT 24.10.07, 13:51
        niektorzy zaczynaja trzezwiec.No to ja mam jeszcze jedna dobra
        wiadomosc.PO podniesie CIT do poziomu 26%.Jako liberalowie walcza z
        nieuczciwa konkurencja.Dla Niemiec.Bo tam jest 26%,u nas 19%
        • Gość: kixx Re: hehe-CIT IP: *.acn.waw.pl 24.10.07, 14:07
          optymista
          podatek liniowy tez odchodzi w przeszlosc,a do tego
          czeka nas jeszcze podwyzka VAT na ksiazki i gazety-narod nie moze
          byc za madry

          choc z drugiej strony glupszy tez juz nie moze byc
          • zdr1 Re: hehe-CIT 24.10.07, 14:12
            Gość portalu: kixx napisał(a):


            > czeka nas jeszcze podwyzka VAT na gazety

            Hmmm, jak beda czytac mniej Wyborczej to raczej powinni zmadrzec a nie zglupiec.
        • julka.4 Re: może przejrzą na swoje kaprawe oczka 24.10.07, 14:09
          w końcu. Może jeszcze nie wytrzeźwieli, albo sa na haju
          • julka.4 Re: zawsze możemy zrobić to co w Budapeszcie 24.10.07, 14:17
            Myślę że naród już ma dość naigrywania się władzy. W końcu właczą
            sie sie mechanizmy obronne i przegonią oszołomów na kubę
            • zdr1 Re: zawsze możemy zrobić to co w Budapeszcie 24.10.07, 14:20
              julka.4 napisała:

              >W końcu właczą sie sie mechanizmy obronne i przegonią oszołomów na >kubę

              Tylko kiedy, kiedy, przeciez juz teraz mieli okazje zobaczyc na czym polega
              roznica w prowadzeniu polityki.
          • Gość: sdd Koniec z Gomułką... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.10.07, 14:35
            No to niestety Goamułka ministrem finansów nie zostanie...takiego
            balona wypuścił i bach!!!
    • Gość: ja-to-wiem Obniżka składki rentowej działa na niekorzysc IP: *.zus.pl 24.10.07, 14:20
      pracownika. Rzecz w tym, że spora część społeczeństwa (jeśli nie
      zdecydowana większość) nie ma pojęcia na temat systemu emerytalnego
      w Polsce. Problem ze składką polega na tym,że wielu ją płaci, ale
      niewielu z niej korzysta. Tak naprawdę, korzysta z niej osoba, która
      ulegnie wypadkowi w pracy i mimo rehabilitacji nie może kontynuować
      kariery zawodowej. Co wtedy? Wtedy dostaje świadczenie zwane renta,
      ktorego wysokość jest zależna wprost proporcjonalnie od wysokości
      płaconej składki rentowej, Czyli - kto płacił mniej , dostaje
      mniejszą rentę. Jeśli do yego dodać, że osoba na rencie zazwyczaj
      wymaga leczenia - i wydawania pieniędzy na lekarstwa - to widać, że
      obnizenie składki działą na niekorzyść rencisty. To jak z
      ubezpieczeniem samochodu: mozna nie płacić AC, ale jak nam ukradną
      samochód to nie mamy ani samochodu ani odszkodowania.
      Ale przeciątny Kowalski tego nie rozumie...
      Myślę że pewnym rozwiązaniem byłaby możliwość korzystania z
      pieniedzy przekazywanych na składkę rentową w chwili pójscia na
      emeryturę.
      • zdr1 Re: Obniżka składki rentowej działa na niekorzysc 24.10.07, 14:26
        Gość portalu: ja-to-wiem napisał(a):

        >Czyli - kto płacił mniej , dostaje mniejszą rentę.

        Bzdury opowiadasz, obnizka skladki to tak jak obnizka ubezpieczenia za ta sama
        usluge. Mozna to zrobic, poniewaz rosnie liczba pracujacych, maleje liczba
        rencistow (wplyw CBA?) i poprawia sie relacja plac do rent. Czerwoni liberalowie
        z PO chca przezrec te oszczednosci na wprowadzenie euro.
      • Gość: mg wawa I to pisze gość logujący sie z *.zus.pl :))) IP: *.sgh.waw.pl 24.10.07, 14:56
        Potwierdza się, że miejsce siedzenia określa punkt widzenia.
        Pracownik ZUSu zawsze będzie chwalić instrumenty ZUSu.

        Jest niezaprzeczalnym faktem, że większość tych tzw. rent
        inwalidzkich to były lewe renty przyznawane zdrowym osobom.

        Wystarczy że sobie zajrzysz do raportu Ministerstwa Gospodarki,
        Pracy i Polityki Społecznej, Październik 2003, Raport RACJONALIZACJA
        WYDATKÓW SPOŁECZNYCH

        www.mg.gov.pl/NR/rdonlyres/01DE59B7-38E6-4454-B14D-B019880FCCE9/10305/zielona_ksiega.pdf?MOBILE=1

        na stronę 61 i sąsiednie i przeczytasz, że w Polsce w kategoriach
        wiekowych powyżej 35 lat mieliśmy NAJWIĘCEJ RENCISTÓW Z KRAJÓW OECD !

        Czy potrafisz wytłumaczyć dlaczego w Polsce na 1000 mieszkańców w
        grupie 45-54 było 181,9 rencistów podczas gdy średnia dla państw
        OECD to zaledwie 72,7 ?

        Po prostu renty były na tak wysokim poziomie, że bardziej opłacało
        się być rencistą zamiast zdrowym pracownikiem.

        Powiem to jasno: wy z tego ZUSu jesteście WROGIEM polskiej
        gospodarki. Swoimi komunistycznymi instrumentami psujecie ludziom w
        głowach i nakłaniacie ich do nieróbstwa.
        • Gość: ja-to-wiem Ubezpieczenia społeczne wymyślono w XIX wieku, a IP: *.zus.pl 24.10.07, 15:16
          jako pierwszy wprowadził je Bismarck, iec porównanie z komunizmem
          nie ma sensu. Moje uwagi dotyczą ZASAD a nie praktyki, która bywa
          ułomna. CZy z faktu, że są na świecie złodzieje należy wysnuc
          wniosek, że nie powinno obowiazywa c przykazanie "Nie kradnij" ?
          • Gość: Leppiej Re: Ubezpieczenia społeczne wymyślono w XIX wieku IP: *.ija.csic.es 24.10.07, 15:37
            Tak i w ten sposob Zelazny Kanclerz msci sie zza grobu na Europie za
            upokorzenie swojego kraju w dwoch wojnach.

            Pomysl moze jaka wtedy byla struktura wiekowa populacji, stosunek
            liczby pracujacych do niepracujacych oraz pozostale obciazenia
            podatkowe.

            Powiem wiecej - dzisiejsza niekorzystna struktura wiekowa
            spoleczenstw europejskich jest SKUTKIEM obowiazkowych ubezpieczen
            spolecznych. Dawniej najlepsza polisa na starosc byla odpowiednia
            liczba dzieci, ktore pracujac beda mogly utrzymac niedoleznych
            rodzicow. Wraz z mirazem swiadczen panstwowych zagrozenie brakiem
            srodkow do zycia pozornie minelo, wiec troska o wlasna przyszlosc
            ustapila przed obawa o kilkunascie lat dodatkowych wydatkow na
            kolejne dziecko zanim zacznie sie ono samo utrzymywac. Efekt jest
            taki, ze zmniejszyla sie dzietnosc i nie ma kto na starszych ludzi
            placic.
            • Gość: mg wawa ZUS winny wymieraniu narodów europejskich IP: *.sgh.waw.pl 24.10.07, 16:03
              Przedmówca ma rację.

              Naiwne pieknoduchy mogą sobie mówić, że ludzi mają dzieci bo je
              kochają, ale prawda jest bardziej prozaiczna. Decydującym czynnikiem
              jest strach przed starością i biedą, który motywuje ludzi do
              posiadania dużej ilości dzieci w nadziei, że któreś z nich się nami
              zaopiekuję.

              Otóż system emerytalny eliminuje tą motywację, bo za moją emeryturę
              zapłacą dzieci innych ludzi a ja w tym czasie się hulaszczo zabawię.
              A brak dzieci oznacza implozję systemu opartego na solidarności
              pokoleń. Tak więc system emerytalny zawiera sam w sobie przyczyny
              swojej autodestrukcji i społeczeństwa przy okazji.
              • ciamej Re: ZUS winny wymieraniu narodów europejskich 24.10.07, 17:14
                nie umieramy z glodu wiec nie musimy zmuszac sie do rodzenia dzieci

                oczywiscie ujemny przyrost to powazny problem, ale no ludzie bez przesady, gdzie
                my zyjemy? w Chinach? czy w Europie? jak ktos nie chce miec dzieci, to nie
                powinien ich miec, zmuszanie ludzi do posiadania dzieci poprzez strach przed
                ubostwem na starosc to metody godne stosowania w faszystkowskich dyktaturach, a
                nie w europejskim panstwie, posluchajcie siebie samych kiedys, bo az wlosy sie
                jeza na glowie jak sie czyta te wasze wypowiedzi!
                tym bardziej ze niektorzy z roznych przyczyn (nie z wlasnej woli) dzieci nie
                maja, oni maja umierac z glodu na starosc? dla jakiej ideii?

                zeby wiecej dzieci sie rodzilo trzeba zmienic mentalnosc spoleczenstwa, nie
                jakies glupoty wymyslac jak becikowe, tylko odpowiednio zmienic prawo pracy,
                prowadzic kampanie medialne uswiadamiajace ludziom, ze macierzynstwo to nie
                jakis tam patriotyczny obowiazek, ani wielkie cierpienie
                ewentualnie jakas ulge prorodzinna wprowadzic, zeby mlodym malzenstwom latwiej
                bylo zwiazac koniec z koncem

                mniej radykalizmu, wiecej rozumu!!!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka