Gość: gość IP: *.aster.pl 31.12.08, 21:03 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: piesnamedy Re: Wiejska modrosc mowi: biednys bos glupi, a glu IP: *.fwgc.dot.ca.gov 31.12.08, 21:20 pis bos biedny..Medy jak Tusek, pozostajacy na uslugach zachodnioeuropejskiego kapitalu balamuca Narod falszywymi obietnicami. Oczywiscie Goebbels post-komuny i SBecji Michnik i jego gadzinowka GW okilamuja spoleczenstwo i gorliwie popieraja POrypancow. Polacy, nie dajcie sie nabijac w butelke. Stracic wolnosc jest latwo, odzyskac trudno. To tyle w temacie. Over Odpowiedz Link Zgłoś
lactum Re: Wiejska modrosc mowi: biednys bos glupi, a gl 31.12.08, 21:53 Gość portalu: piesnamedy napisał(a): > pis bos biedny..Medy jak Tusek, pozostajacy na uslugach > zachodnioeuropejskiego kapitalu balamuca Narod falszywymi > obietnicami. Oczywiscie Goebbels post-komuny i SBecji Michnik i jego > gadzinowka GW okilamuja spoleczenstwo i gorliwie popieraja > POrypancow. Polacy, nie dajcie sie nabijac w butelke. Stracic > wolnosc jest latwo, odzyskac trudno. To tyle w temacie. Over O twoja wolnosc ci chodzi zlodzieju. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: piesnaryzego Re: Polacy nie dajcie sie SBekom (POrypanym) IP: *.hsd1.ca.comcast.net 01.01.09, 03:14 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Collonna Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.pool.einsundeins.de 31.12.08, 21:23 Strata to tylko dla rekinow finansowych albo innych Sorosow. Normalni ludzie wygraja. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ankecenamon Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.09, 13:14 siedż spokojnie folksdojczko i nie zabieraj głosu w sprawach , które cię nie dotyczą Odpowiedz Link Zgłoś
prawdziwy.jonek Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi 01.01.09, 14:18 Gość portalu: Collonna napisał(a): > Strata to tylko dla rekinow finansowych albo innych Sorosow. > Normalni ludzie wygraja. ej osiolku ty wiesz co to euro? bo z tego co ja sie orientuje to jeszcze w zadnym kraju zwykly szarak nie zyskal tylko stracil wiec ciekawe czemu w Słowacji akurat mieliby nie stracic? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pako Słowacja należy do Węgier!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.09, 17:51 poczytajcie o traktacie z Trianon w 1920 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bolek Re: Pako, pako, IP: *.cable.mindspring.com 01.01.09, 17:57 Ty si ale pako! Odpowiedz Link Zgłoś
toksol Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi 01.01.09, 18:04 To słabo sie orientujesz Odpowiedz Link Zgłoś
funia81 Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi 01.01.09, 21:14 > bo z tego co ja sie orientuje to jeszcze w > zadnym kraju zwykly szarak nie zyskal tylko stracil Ta, jasne, Niemcy masowo zbiednieli. Normalnie pod mosty sie przeprowadzaja. Tak samo Irlandczycy, Francuzi, Hiszpanie i caly Beneluks. Bieda az piszczy. A teraz na naszych oczach umiera Slowacja. Wez sie, koles, w dekielek stuknij. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: yyyy Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.wro.vectranet.pl 01.01.09, 22:12 prawdziwy.jonek napisał: jeszcze w > zadnym kraju zwykly szarak nie zyskal tylko stracil wiec ciekawe czemu w > Słowacji akurat mieliby nie stracic? Cwaniaczku, latem mogles kupic za 10 zł az 90 koron słowackich (0,11), teraz w tym tyg. sobie mogłeś 70 jedynie (ok. 0,14). Odpowiedz Link Zgłoś
141288bs Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi 01.01.09, 23:25 Gość portalu: Collonna napisał(a): > Strata to tylko dla rekinow finansowych albo innych Sorosow. > Normalni ludzie wygraja. Nie martw sie o rekina,on bez problemu poradzi sobie.Ty jednak stracisz i to znacznie,oczywiscie zakladam,ze jestes normalny(a). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dsa Słowacja wolna od spekulacyjnych gier IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.12.08, 21:30 a my? Podziękujmy PiSowi, Samoobronie, LPR i ich wyborcom za to, że złotówka miata się jak łódeczka na pełnym, wzburzonym morzu. Gdyby nie stracone dwa lata, pewnie tak jak Słowacja przyjmowalibyśmy Euro. Odpowiedz Link Zgłoś
lactum Re: Słowacja wolna od spekulacyjnych gier 31.12.08, 21:54 Gość portalu: dsa napisał(a): > a my? Podziękujmy PiSowi, Samoobronie, LPR i ich wyborcom za to, że złotówka > miata się jak łódeczka na pełnym, wzburzonym morzu. > Gdyby nie stracone dwa lata, pewnie tak jak Słowacja przyjmowalibyśmy Euro. Tak rozsadnych slow dawno nie slyszalem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Piotrek Re: Słowacja wolna od spekulacyjnych gier IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.09, 10:36 Słowacja własnie straciła swoją walute. Teraz ECB będzie decydował o tym jak się będzie rozwijać. A od złotówki wara! Wystarczy popatrzeć na Czechów, bo to tchórzliwy, ale mądry naród i im nie spieszno! Odpowiedz Link Zgłoś
funia81 Re: Słowacja wolna od spekulacyjnych gier 01.01.09, 21:15 I tylko patrzec, jak Slowacy zaczna z glodu i niedoli padac jak muchy, tak? Wez leki i nie bredz wiecej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kk nie, po prostu mniej kupia IP: *.elk.mm.pl 01.01.09, 22:21 beda wydaeac u nas, nie u siebie. tam juz wczesniej bylo drogo w st. do ich zarobkow, a teraz... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zommm Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.elektrosat.pl 31.12.08, 22:12 Zostaje tylko pogratulować Słowakom... A kiedy my? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ionmo Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.chello.pl 31.12.08, 23:08 Miejmy nadzieje, ze w 2012 OBy jak najszybciej. Kaczynscy juz wystarczajaco duzo zmarnowali... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Asterix Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: 195.205.202.* 31.12.08, 23:31 przy mądrej polityce można tak długo odkładac przyjęcie euro az to badziewie umrze smiercia naturalną Odpowiedz Link Zgłoś
141288bs Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi 01.01.09, 23:34 Gość portalu: Ionmo napisał(a): > Miejmy nadzieje, ze w 2012 > OBy jak najszybciej. Kaczynscy juz wystarczajaco duzo zmarnowali... - Kaczynscy beda zyli dluzej,bedziesz mogl w 2012 ponarzekac,ze przez nich straciles na wymianie. Odpowiedz Link Zgłoś
phemieh_tusk ___ Swietuja juz pierwsze podwyzki? ____ 31.12.08, 23:57 Czy swietuja juz pierwsze podwyzki? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Una Re: ___ Swietuja juz pierwsze podwyzki? ____ IP: *.chello.pl 01.01.09, 00:07 Akurat, to my swietujemy podwyzki. Korona byla zwiazana z euro przez ostatni rok, wiec u nich nic sie nie podniosly ceny a w Polsce o 30 procent!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ughugh Re: ___ Swietuja juz pierwsze podwyzki? ____ IP: *.adsl.inetia.pl 01.01.09, 07:15 Taaaa, ale zapytaj debili to od razu powiedza ci jakie to euro zle. Fascynuja sie zmiana prognozowanego wzrostu o 0,2%, ale jakos udaje im sie nie zauwazyc, ze nasza efektywnq zdolnosc nabywcza spadla w tym roku o ponad 30% w wyniku spadku kursu zlotego. Znajomy musial z tego powodu ogloscic upadlosc i zwolnic 30 loudzi, ale co tam - pisodupki i tak wiedza lepiej! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: A1 Re: ___ Swietuja juz pierwsze podwyzki? ____ IP: *.chello.pl 01.01.09, 10:27 > Znajomy musial z tego powodu ogloscic upadlosc i zwolnic > 30 loudzi, ale co tam sprowadzał plastikowe krasnale z Chin? ch...mu w d... z takim interesem Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Piotrek Re: ___ Swietuja juz pierwsze podwyzki? ____ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.09, 10:39 To znajmomy nic nie produkuje tylko sprowadza?! Żadnego z niego pożytku dla kraju, niech upada! Polacy zarabiają w złotówkach i kurs euro nas niewiele obchodzi. Jakoś nie widać wielkich podwyżek towarów. Trzeba kupować rodzime a nie zagraniczne! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ojciec Re: ___ Swietuja juz pierwsze podwyzki? ____ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.09, 11:50 polecam ci rodzimy wyrob samochodowy w postaci 20letniego poloneza. do tego rodzime winko gronowe klasik płońsk aperitif za 3,40PLN, a na wakacje koniecznie udaj sie na dwutygodniowy pobyt do ciechocinka. Odpowiedz Link Zgłoś
megasceptyk A telewizory i samochody mamy rodzime? 01.01.09, 11:53 A banany? A telefony komórkowe, komputery? Automatykę przemysłową, paliwo? Za wszystko płacimy w euro a zarabiamy w walucie którą pierwszy lepszy kartofel może pomiatać jak szmatą. Czasy samowytarczalnego chłopa z lasu minęły. Żadne państwo na planecie nie jest w stanie wytworzyć wszystkiego dla siebie. Chcesz korzystać z osiągnięć cywilizacji człowieka? Płacić będziesz w euro lub dolarach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mmm banany w dolarach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.01.09, 16:11 to tyle w temacie żegnam eurooszołomie ! Odpowiedz Link Zgłoś
megasceptyk Błysnął chłopek jak gwiazda radziecka 01.01.09, 19:52 terefere, tylko się nie spoć bo ci żyłka pękni i zafajdasz onuce. Odpowiedz Link Zgłoś
darr.darek ... co ty pleciesz ? 02.01.09, 00:48 megasceptyk napisał: > A telewizory i samochody mamy rodzime? W Polsce produkuje się bodaj najwięcej telewizorów w Europie (pod światowymi markami). > A banany? Zdrożały ci banany ? Ostatnio pomarańcze kupuję po 2zł/kg a zżeram cytrusy kilogramami. Ceny 2.00-2.50 zł/kg to minimum cenowe od kilku lat w Polsce. Co ci wzrosło ? >A telefony komórkowe, komputery? Z Dalekiego Wschodu. Ostatnio kupiłem komórkę - fajnego Samsunga. > Automatykę przemysłową, paliwo? Co ci wzrosło ? Ropa w cenie złotówkowej jest 2 razy tańsza na giełdach niż pół roku temu. > Za wszystko płacimy w euro a zarabiamy (..) pierdu, pierdu. Ogólny poziom cen jest stabilny w Polsce. Odpowiedz Link Zgłoś
megasceptyk Raczej co ty pleciesz ? 02.01.09, 22:16 Jakie ceny? Czy ja coś piszę o cenach? I co z tego , że w Polsce się telewizory produkuje? Czy ty wiesz w jaki sposób odbywa się handel na świecie? Ty popatrz lepiej na poziom i stabilnośc złotówki bo chyba nie rozumiesz jak swiat funcjonuje obecnie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: emigrantka Re: ___ Swietuja juz pierwsze podwyzki? ____ IP: *.eranet.pl 02.01.09, 03:42 Zidiociałeś już do końca koleś? Kupujemy jakość za rozsądną cenę - bez względu na pochodzenie, cwaniaczku. Nie dorabiamy nierobów, którzy chcieliby zarobić 200%. Ciekawe jak to jest - w Anglii recesja, a żyje się 2 razy lepiej niż w Polsce. Tu byłam księgową, tam tylko sprzedawca w sklepiku, ale tu nie dało rady wyżyć z zarobionych pieniążków. Gdyby nie mięsko od rodziców, owoce i warzywa z własnej ziemi, to przyszłoby tu umrzeć z głodu. Tam za wszystko płacę, mam dziecko i męża, dom, samochód na utrzymaniu i jestem w stanie odłożyć ponad połowę zarobionych pieniędzy, a żyjemy na wyższym poziomie niż tutaj. Teraz kupujemy trzecią nieruchomość w Polsce - prawdopodobnie mieszkanko około 70 m na wynajem, a za dwa lata rozpoczynamy budowę domu, ogród już rośnie;-) I CHCEMY EURO, ROZUMIESZ? PRECZ Z NIEUDACZNIKAMI - ONI CIĄGNĄ POLSKĘ NA DNO, KOCHAJĄ NARZEKAĆ I WŁASNE PIEKIEŁKO. PRECZ Z CIEMNOTĄ!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
nikodem_73 Re: ___ Swietuja juz pierwsze podwyzki? ____ 02.01.09, 23:27 Chciałem tylko zauważyć, że w Anglii nie ma euro. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: K Re: ___ Swietuja juz pierwsze podwyzki? ____ IP: *.chello.pl 01.01.09, 13:15 Gość portalu: ughugh napisał(a): "> Taaaa, ale zapytaj debili to od razu powiedza ci jakie to euro zle..." Chyba nie rozumiesz o co chodzi, przecież cała ta masa ciemniaków zdaje sobie doskonale z tego sprawę, że jak Polska będzie miała europejską walutę to skończą się ich mrzonki na połączenie z Rosją. Wahania polskiej waluty mają gdzieś głęboko, nawet jak jutro dolar będzie kosztować na 30 zł to i tak będą krzyczeć swoje, stąd moje wnioski, choć nie od dziś i nie przed ostatnią deprecjacją złotówki. To są ukryci zdrajcy i wydaje mi się, że pewne rzeczy trzeba w końcu zacząć nazywać po imieniu, a nie owijać w bawełnę... Odpowiedz Link Zgłoś
prawdziwy.jonek Re: ___ Swietuja juz pierwsze podwyzki? ____ 01.01.09, 14:25 Gość portalu: ughugh napisał(a): > Taaaa, ale zapytaj debili to od razu powiedza ci jakie to euro zle. Fascynuja > sie zmiana prognozowanego wzrostu o 0,2%, ale jakos udaje im sie nie zauwazyc, > ze nasza efektywnq zdolnosc nabywcza spadla w tym roku o ponad 30% w wyniku > spadku kursu zlotego. > > Znajomy musial z tego powodu ogloscic upadlosc i zwolnic 30 loudzi, ale co tam > - > pisodupki i tak wiedza lepiej! no tak tani dolar zle bo cus tam drogie euro tez zle bo ktos oglosil upadlosc(takich upadlosci jest kilkaset jak nie kilka tysiecy rocznie) i skad wiesz ze piszac tego posta to nie ty jestes debilem? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: alex ___ Nie mozemy zwiazac zlotowki z euro? ___ IP: *.radom.vectranet.pl 01.01.09, 10:48 Skoro oni mogli zwiazac korone, to moze my tez mozemy zwiazac zlotowke z euro. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: FreakyMisfit Najwyższy czas na euro w Polsce - jak najszybciej IP: *.dialog.net.pl 01.01.09, 00:36 Najwyższy czas na euro w Polsce - jak najszybciej. Dość mam bycia robionym w trąbę na piekielnie drogich kredytach złotówkowych i na wahaniu kursu złotówki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gtpress Re: Najwyższy czas na euro w Polsce - jak najszyb IP: *.cable.mindspring.com 01.01.09, 07:20 ale na tym wahaniu ktos robi Cie w konia......... Odpowiedz Link Zgłoś
trombozuh I już żaden LepperoRydzyk nie może nic namieszać. 01.01.09, 01:10 A u nas wystarczy, że jakiś kretyn otumani tłum, i już z dnia na dzień możemy mieć o połowę mniej niż mieliśmy. A podobno Słowacja była taka do tyłu i proszę. Podziękujmy naszym politykom i tym debilom, którzy na nich głosowali. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cesio Re: I już żaden LepperoRydzyk nie może nic namies IP: *.cable.mindspring.com 01.01.09, 07:21 zanim oddasz glos zajrzyj w zyciorys..... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Obserwator Re: I już żaden LepperoRydzyk nie może nic namies IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.09, 14:03 Człowieku co ty piszesz,mój znajomy pracuje ze Słowakami w Szwajcarji i oni nawet na świeta nie wracaja do Słowacji bo jest strasznie drogo. mówili,ze to euro ih chyba całkowicie zrunuje ja nie wyobrażam sobie w przyszłości 15 lat aby euro weszło w Polsce to wielu ludzi doszczętnie zrujnuje Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dekiel Re: I już żaden LepperoRydzyk nie może nic namies IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.09, 16:17 Straszliwie zrujnuje, tak jak zrujnowała Niemców, Hiszpanów, Włochów i Francuzów. A co do cen na Słowacji, to przynajmniej do 15.12.2008 były one w zdecydowanej większości niższe niż w Polsce (o takiej Szwajcarii nie wspominając) mimo nadciągającego kataklizmu... Odpowiedz Link Zgłoś
darr.darek ... poglądy matołków jak chorągiewki na wietrze .. 02.01.09, 01:01 Gość portalu: Dekiel napisał(a): >A co do cen na Słowacji, to przynajmniej do 15.12.2008 były one w >zdecydowanej większości niższe niż w Polsce Co było tańsze ? Czasy niskich cen w Czechach i Słowacji skończyły się już kilka lat temu. Gdy słowacka waluta umocniła się ostatnio o ponad 20% (czeska 15%) to ceny są tam już tylko wyższe. Przyjeżdżanie Słowaków na zakupy do Polski z pewnością się wzmocni (z korzyścią dla polskiej sprzedaży). Co ciekawe, ten sam styl wypowiedzi, który dziś prezentują "ubolewacze osłabienia złotego", prezentowały przez ostatnie 2 lata matołki oskarżające "NBP, rząd i tajemne moce" o zawyżanie kursu złotego i opiewające dobrodziejstwo deprecjonowania swoich walut (tak wg matołków miała wyglądać "konkurencja międzynarodowa" na Świecie). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Monarchista Re: I już żaden LepperoRydzyk nie może nic namies IP: *.mas.airbites.pl 01.01.09, 19:09 trombozuh napisał: > A u nas wystarczy, że jakiś kretyn otumani tłum, i już z dnia na dzień możemy > mieć o połowę mniej niż mieliśmy. > A podobno Słowacja była taka do tyłu i proszę. > Podziękujmy naszym politykom i tym debilom, którzy na nich głosowali. To nie kretyn tumani tłum. To polityczne cwaniaki tumanią tłum kretynów. Odpowiedz Link Zgłoś
and_rzej Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi 01.01.09, 01:13 Argumenty o podwyzkach po przyjeciu euro sa w duzej mierze przesadzone. W Slowenii w rok po przyjeciu euro odnotowano jednorazowy skok cen wynikajacy z przyjecia waluty w wysokosci 0,24% - czyli smiesznie niski. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Piotrek Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.09, 10:40 Statystyka tak podaje?! Zapytaj Niemców ile wyniosły braniaie! Odpowiedz Link Zgłoś
prawdziwy.jonek Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi 01.01.09, 14:32 Gość portalu: Piotrek napisał(a): > Statystyka tak podaje?! Zapytaj Niemców ile wyniosły braniaie! albo wlochow. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: em Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.173.31.97.tesatnet.pl 01.01.09, 14:55 To, ze podwyzki mialy miejsce w czasie po wprowadzeniu euro nie oznacza jeszcze, ze to wlasnie bylo ich powodem. Pozatym: jedne rzeczy podrozaly, inne potanialy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: juzwa Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.markom.krakow.pl 01.01.09, 15:48 Pozatym: jedne rzeczy podrozaly, inne potanialy > Slusznie. Potanialy promy kosmiczne, podrozaly pomidory. I dlaczego Ci glupi Niemcy/Francuzi/Hiszpanie narzekaja? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: em Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.173.31.97.tesatnet.pl 01.01.09, 16:09 Narzekaja tamtejsi odpowiednicy naszych malkontentow, nie rozumiejacy, ze nia ma zadnego wiekszego zwiazku pomiedzy drozyzna a wprowadzeniem nowej waluty. Nie mowie teraz o zaokraglaniu cen. Chlopska logika jesz nie tylko specjalnoscia Polakow. Rownie dobrze mozna by argumentowac w druga strone, ze dobry rozwoj gospodarczy Niemiec w ostatnich latach jest jedynie pozytywnym skutkiem wprowadzenia nowej waluty. Potanialy np uslugu telekomunikacyjne. I to drastycznie. Odpowiedz Link Zgłoś
funia81 Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi 01.01.09, 21:17 Ta, jasne, Niemcy masowo zbiednieli. Normalnie pod mosty sie przeprowadzaja. Tak samo Irlandczycy, Francuzi, Hiszpanie i caly Beneluks. Bieda az piszczy. A teraz na naszych oczach umiera Slowacja. Wez sie, koles, w dekielek stuknij. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: juzwa Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.markom.krakow.pl 01.01.09, 22:26 Pod mosty sie nie przeprowadzaja, ale twierdza, ze stac ich na mniej niz przed wprowadzeniem eur. Oczywiscie mowa o takich osobach, ktorych pozycja zawodowa sie nie zmienila. Mam ich przekonac, ze to sa ich nic nie warte subiektywne wrazenia, bo statystyka udowadnia, ze jest na odwrot? Powiem, ze to na twoja prosbe, OK? Odpowiedz Link Zgłoś
nikodem_73 Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi 02.01.09, 23:28 Nie tak dawno był (nawet w GW) raport w którym twierdzono, że poziom ubóstwa w Niemczech wzrósł i ponoć 14% Niemców żyje w nędzy. Odpowiedz Link Zgłoś
and_rzej Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi 01.01.09, 16:23 Piotrku, pierwsze kraje ktore przyjely euro prawdopodobnie nie spodziewaly sie zaokraglania cen w gore, a zatem podwyzek cen. Kolejne kraje - Slowenia 2007, Malta i Cypr 2008 (a teraz Slowacja) - wiedzialy o tym problemie i szukaly rozwiazan - stad brak podwyzek cen u nich po wejsciu do euro. Podobnie w Polsce -zamiast straszyc nieslusznie o podwyzkach cen (i odrzucac calkowicie wejscie do euro) nalezy szukac rozwiazan aby tych podwyzek nie bylo (i/lub zaadopodowac rozwiazania ze Slowenii, Malty, Cypru i Slowacji). Druga sprawa to statystyka a to co mowia ludzie - statystyka nie klamie, a to co mowia ludzie to jest ich PERCEPCJA. Podwyzki cen dotycza glownie produktow ktore sie kupuje na codzien - gazeta, obiad, itp - w sytuacji ktorej natychmiast postrzega sie wzros ceny (nawet smiesznie niski wzrost) - dostrega sie niewielki ubytek pieniedzy widoczny codziennie golywym okiem a nie dostrzega sie mniej widocznych okiem zwyklego zjadacza chleba korzysci z wprowadzenia euro. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: juzwa Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.markom.krakow.pl 01.01.09, 17:42 Jezeli statystyka nie klamie, a "percepcja" tak, to powiedz mi dlaczego w koszyku inflacyjnym na 2008 rok zmalal w stosuku do 2007 udzial kategorii, ktore wg "percepcji" podrozaly najbardziej (zywnosc, utrzymanie mieszkania)? Dlaczego mam wierzyc ze porowania cen sprzed i po wprowadzeniu euro nie sa manipulowane w ten sam sposob? Odpowiedz Link Zgłoś
and_rzej Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi 01.01.09, 18:35 Dlatego bo statystyki tez trzeba umiec czytac. CPI - consumer price index, czy inflacja - to ujecie calosciowe, czyli niektore kategorie wzrosly a niektore spadly - jak sie ksztaltowaly ceny w poszczegolnych kategoriach musisz zerknac w rocznikach statystycznyc. Slowenia, Malta i Cypr poradzily sobie ze skokowym wzrostem cen po przyjeciu euro - widac to w poszczegolnych kategoriach cenowych (a pierwsze panstwa w strefie euro prowadzily poprostu zla polityke inflacyjna i pewnie nie spodziewali sie wzrostu cen). Ludzie maja tendencje wyolbrzymiac podwyzki cen z podowodow ktore wczesnej podalem - nawet smiesznie niski wzrost ceny rzeczy ktore sie na codzien kupuje jest dostrzegany golym okiem, podczas gdy zapomina sie o przewyzszajacych korzysciach wynikajacych z wprowadzenia waluty, a ktorych nie dostrzega sie codziennie golym okiem (co nie znaczy ze nie istnieja). W jaki sposob ceny moga byc manipulowane? Ceny sa ustalane przez miliony osob - wlasciciele sklepikow, restauracji, itp. Indywidualny sklepikaz nie moze sobie tak poprostu podwyzszyc ceny, bo jego oferta bedzie poprostu niekonkurencyjna w stosunku do innych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: juzwa Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.markom.krakow.pl 01.01.09, 19:24 Problem w tym, ze w roczniku statystycznym klarownosc obliczen konczy sie na pewnym poziomie. Jest to zrozumiale, bo jakos dane trzeba zagregowac. Natomiast jak to jest przeliczane z danych podstawowych to pozostaje dla mnie zagadka. Przyklad (pdf rocznika 2008): Kategoria: Pieczywo i produkty zbozowe Zmiana cen: +8% Przykladowe zmiany cen artykulow: Ryz: +15% Chleb: +18% Makaron: -23% Maka: +21% Jaka wage przypisano w takim razie tym kluskom, ze wyszlo +8%? Chyba ze policzono po prostu zwykla srednia z tych procentow, co rzeczywiscie wychodzi 7,75%. O to mi chodzilo z manipulowaniem. Nie manipulacja cenami a sposobem liczenia ich zmian. Przeciez 0,5% roznicy w prognozie inflacyjnej to dla socjalistycznego (nie)rzadu ogromna roznica w wyplatach dla budzetowki, waloryzacji emerytur itd. pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: konserwatysta Eurowaluta to utrata niezależności ekonomicznej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.09, 02:16 Wymiana 1:4? To ma być to nasze zbawienie? Póki co tu zarabiamy i tu wydajemy, dlatego nie odczuwamy jak biednym jesteśmy krajem. jedyna szansa dla nas to niskie podatki, abyśmy jako obywatele mogli się szybko bogacić. Bogaty obywatel to bogaty kraj, nigdy odwrotnie. Nie możemy mieć takich samych podatków i warunków jak kraje bogate. w ten sposób nigdy ich nie dogonimy. UE to taki eurokołchoz, w którym są równi i równiejsi. Tutaj nie ma wolnego rynku, tutaj panuje totalitaryzm na niewyobrażalną skalę. Europarlament, ten chory twór, nie ma nad sobą żadnej kontroli, ale chce kontrolować gospodarkę całej Europy. Na to nie ma zgody rozsądnych Polaków. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: buranek Re: Eurowaluta to utrata niezależności ekonomiczn IP: *.pools.arcor-ip.net 01.01.09, 02:23 Taaaak bedzie prosciej i bez obciazen pralo sie brudna kaske ewropejska. Polske trzeba jeszcze urobic, bo harda sztuka i polowka hamerykanom sprzyja. Odpowiedz Link Zgłoś
iszkariota Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi 01.01.09, 02:31 Uposledzonym umysłowo należy zostawić świnki wypełnione złotówkami, reszta pójdzie w ślady Słowacji. Będzie wilk syty i owca cała:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: piesna ryzego Re: ..korona odchodzi, niepodleglosc tez... IP: *.hsd1.ca.comcast.net 01.01.09, 03:16 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kuba Slowacja zyska i to niedlugo! IP: *.dsl.bcvloh.sbcglobal.net 01.01.09, 20:28 CNN:'Slovakia hopes euro move brings stability...'. Czyli gospodarka tez z okresu szybkich inwestycji opartych na taniej robociznie, walucie etc. przejdzie w faze stabilna tak jak w starej Europie. A Polska...? Odpowiedz Link Zgłoś
nikodem_73 Re: Slowacja zyska i to niedlugo! 02.01.09, 23:30 Mówiąc szczerze wolałbym aby Polska rozwijała się jak dotychczas, bez stabilności na poziomie 1% wzrostu PKB rocznie. Odpowiedz Link Zgłoś
j-50 Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi 01.01.09, 03:30 A co - zamierzasz łajdaczyć na złotówce? Płyniemy na niej jak gó... w klozecie! Odpowiedz Link Zgłoś
j-50 Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi 01.01.09, 03:28 Szczęśliwcy Słowacy - nie mają Kaczyńskiego! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Piotrek Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.09, 10:41 Ale szczęście euro przyjęli i sa europejscy...buhaha. Spadaj zakompleksieńcu! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: POdomek Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: 212.59.244.* 01.01.09, 15:35 cieszyć sie nalezy że nie maja POdonka bo ju zcałkiem by siedli na POdubkach POpaprańcy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Teoria5D Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.ip.netia.com.pl 01.01.09, 19:05 Całkowita racja - czuję się jako przegrany :/ <haha> Odpowiedz Link Zgłoś
znj2 Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi 01.01.09, 03:32 Mądry, zawsze zachowuje spokój. Głupek, pieprzy o euro. Odpowiedz Link Zgłoś
j-50 Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi 01.01.09, 03:39 Niedługo się przekonasz kto z tego będzie miał zysk. Złotówka poleci na łeb. Ty zaś będziesz się modlił o wsparcie z UE. Nie będzie go, bo cała UE będzie miała kłopoty finansowe. Pożegnaj się z autostradami i z imprezką Euro. Będziesz handlował korzonkiem pietruszki ze szczęk. Plajty będą powszechne w kaczym kraju. Kop zatem dołek i w nim chomikuj tuszonkę na ciężkie czasy. Susz chleb na kaloryferze. Dbaj o swe zęby, cobyś mógł ten chlebek suszony szamać. Odpowiedz Link Zgłoś
imw czyżby euro było cudownym lekiem na kryzys? 01.01.09, 07:28 tylko dlaczego ekonomiści prognozują ujemny "wzrost" w strefie euro? Odpowiedz Link Zgłoś
and_rzej Re: czyżby euro było cudownym lekiem na kryzys? 01.01.09, 16:30 tylko dlaczego niektory jak imw mysla ze euro powoduje ujemny wzrost? Odpowiedz Link Zgłoś
imw ??? 01.01.09, 17:10 przeczytaj post, na który odpowiadałem... - samo przyjęcie euro nie spowoduje polepszenia sytuacji gospodarczej a w przypadku obecnej recesji w strefie euro spowoduje wręcz ujemny "wzrost", i o tym ekonomiści piszą Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mmm eurooszołomom nie przetłumaczysz ! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.01.09, 17:13 oni są wykarmieni papką rządową... wyzbyci własnych przemyśleń i poglądów ! powtarzają jak mantrę to co usłyszeli w TV i preczytali (jedynie słusznych programowow) gazetach ! przyjmuja to wszystko beskrytycznie i bezmyślnie... szkoda słów ! Odpowiedz Link Zgłoś
toksol Re: eurooszołomom nie przetłumaczysz ! 01.01.09, 18:13 Wykarmieni kaczą papką wiedzą Leppiej! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: asd masz coś z główką? IP: 89.174.71.* 01.01.09, 19:34 czy eurosceptyk musi być od razu zwolennikiem Kaczyńskich? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mmm "beZkrtyycznie" - miało być IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.01.09, 17:14 jakiś chochlik mi sie wdarł do wypowiedzi... :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Piotrek Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.09, 10:49 Ale z ciebie cieć malowany! Im niższy kurs złotówki tym większa konkurencyjność gospodarki, tym więcej kasy z UE ty bałwanie jeden! A Polacy i tak zarabiają w złotówkach, więc co ich obchodzi że euro jest droższe?! Jakoś nie zauwazyłem wielkich podwyżek spowodowanych spadkiem kursu złotówki. Dlaczego?! Bo i tak większość zagranicznych sklepów przeliczała po 5 zł za euro. Ty głupi polaczku wsadź swoje zakichane prognozy w od...! Słowacja oddała swój wzrost PKB w ręce ECB, a ten akurat będzie się nią strasznie przejmował ustalając stopy procentowe dla strefy euro...haha. A czy im to wyjdzie na zdrowie?! Pewnie tak jak wyszło Hiszpanom i Niemcom którzy marudzą na euro. Gdzie się pchasz ty zakompleksiony europejczyku?! Myślisz że jak przyjmiesz euro to będziesz bardziej europejski i uleczysz swoje kompleksy polaczka?! Czemu jeszcze Czesi nie przyjęli euro?! Bo mają trochę oleju w głowie, w odróżnieniu od ciebie i tuskopodobnych! Chwała że Kaczyński blokuje tą socjalistyczną walute! Do niczego Polsce jest potrzebna! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mate Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.chello.pl 01.01.09, 16:25 Jak słusznie zauważył kolega parę postów wyżej, kraj na niższym poziomie rozwoju żeby dorównać czołówce potrzebuje nowoczesnych technologii. Musi to importować i płacić w euro albo dolarach. Inaczej na zawsze będzie tkwił w systemie rolniczym z kulawym przemysłem. Pytanie co w długim okresie chcemy produkować (i exportować) jako kraj: pszenicę węgiel i pomidory czy wysoko zaawansowane wyroby i usługi? Jeśli to pierwsze to rzeczywiście, złotóweczka powinna być jak najsłabsza, ale wtedy na zawsze pozostaniemy krajem na wpół niedorozwiniętym: z kulejącym przemysłem, słabymi usługami i przeludnioną wsią z prymitywnym rolnictwem. Jeśli to drugie - to musimy mieć mocną i stabilną złotówkę, która pozwoli nam na rozwój przez wysysanie know-how i technologii z krajów z czołówki. Słaba waluta jest dobra dla krajów afrykańskich, czy bidy azjatyckej gdzie rzeczywiście chodzi o jak największy export pomidorów bananów węgla i stali. Polska jest o 2 szczeble wyżej niż ci biedacy (ale i szczebel niżej niż czołówka), żeby dogonić czołówkę to musimy wchodzić w gospodarkę opartą na usługach, nowoczesnych technolgoiach, mocnym rynku wewnętrznym z dużą siłą nabywczą ludzi, zintegrowanym mocno z największymi gospodarkami. Euro potrzebujemy z powodów strategicznych, długofalowych, patrząc na 20-30 lat naprzód. Sprawy taktyczne takie jak zaokrąglenie cen w jedną czy drugą stronę to zwykłe pierdoły. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mmm jeśli chodzi o mnie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.01.09, 16:51 to uważam że za około 10 lat czysta pszenica czy pomidory (nie modyfikowane genetycznie ani nie "wykluwane" w laboratoriach) będa więcej warte niz owoczesne technologie !!! więc teraz możemny się z tego smiać, ale za pare lat, kto wie... może to Polska będzie potęgą gospodarczą ze względu na swoje tradycyjne rolnictwo ! i co z tego że będzie droźej ? ale będzie cenione ! i każdy zapłaci każdą cenę !!! a do tego EURO jest na niepotrzebne ! więc... pozostańmy przy złotówce ! uwierzcie... zaryzykujcie ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mmm póki co... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.01.09, 16:42 pół Europy Zachodniej (a najbardziej Niemcy) które notabene mają (to wyśnione i wymarzone przez Was eurooszołomy) EURO, dopadła recesja i kryzys ! a kraje takie jak Polska trzymaja sie mimo wszystko ! coś chcesz wytłumaczyć zatem ?... jestes zenujący z takim argumentami ! Odpowiedz Link Zgłoś
and_rzej Re: póki co... 02.01.09, 23:23 Gość portalu: mmm napisał(a): > pół Europy Zachodniej (a najbardziej Niemcy) które notabene mają (to > wyśnione i wymarzone przez Was eurooszołomy) EURO, dopadła recesja i > kryzys ! Masz interesujace poglady. Jakbys mogl to rozwin swoja teze: "wspolna waluta jako przyczyna recesji w Niemczech" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mmm a jeśłi chodzi o dofinansowanie z UE IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.01.09, 16:46 to sam sobie przeczysz koleś ! (widać jaką masz wiedzę z finansów, hehehe !!!) czym słabsza złotówka tym wartośc wsparcia z UE rośnie ! przykłady ? proszę : Unia dofinansuje Polskie autostrady np 1 mln EUR - po kursie 3 zł za 1 EUR dostaniemy 3 mln zł, ale po kursie 4 zł za 1 EUR dofinansowanie wynosi już 4 mln zł !!! opadła kopara ??? ten "zysk" mamy oczywiście wtedy kiedy, dofinansowanie pójdzie dla polskich firm - jeśli autpstrade wybdują szkopy lub żabojady - dla nich 1 mlkn EUR pozostanie nadal jednym milionem... ale chyba chodzi o to żeby promować polskie firmy ? a może sie mylę ?... tacy jak ty eurooszołomie, wszystko co obce uważają za lepsze, bez żadnej weryfikacji i bezkrytycznie ! żenujące... Odpowiedz Link Zgłoś
reakcjonista1 Mentalność niewolnika 01.01.09, 17:14 To dzisiaj główny problem w Polsce. Im mniej będzie euroniewolników tym szybciej Polska stanie się zasobnym krajem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: .. Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.adsl.inetia.pl 01.01.09, 04:37 Wszystko fajnie, tylko że Słowacja jest 22 państwem, w którym euro jest obowiązującą walutą, a nie 16. Odpowiedz Link Zgłoś
and_rzej Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi 01.01.09, 16:34 autor artykułu pewnie sam nie wie (podobny blad byl w Rzeczpospolitej oraz Gazecie Prawnej). Slowacja jest 16 panstwem z euro w UE a nie Europie - a to roznica, bo w Europe euro uzywaja jeszcze Czarnogora, Kosowo i kilka minipanstewek. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gtpress Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.cable.mindspring.com 01.01.09, 06:39 to cieszy, ze u Sasiada sprawy dobrze ida........ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Piotrek Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.09, 10:34 Dobrze że Polska nie wprowadza euro. Czesi są mądrzy i też nie wprowadzają. A Słowacy głupi. Już im zafundowali podwyżki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: siup w ten Jak zwykle merytoryczna dyskusja ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.09, 10:41 przeciwników i zwolenników euro hehehe . Jaki naród tacy politycy hehe . Odpowiedz Link Zgłoś
olim Re: Jak zwykle merytoryczna dyskusja ... 01.01.09, 11:44 ...i obywatele! :) Odpowiedz Link Zgłoś
stix A Polacy wierni złotówce. 01.01.09, 10:42 Złoty polski emitowany jest w Polsce, euro emitowane jest w Niemczech. Dlatego prawdziwi Polacy wolą złotego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Piotrek Re: A Polacy wierni złotówce. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.09, 10:53 Słowacja sprzedała się i tyle. Za rok, dwa zobaczymy jak im poleci PKB. Do tej pory mieli wysoki wzrost bo mieli własną walute, którą umiejętnie sterowali, teraz będą na łasce ECB. Wystarczy popatrzec na kraje nadbałtyckie. Oni mają z pozoru włąsną walutę, ale sztywnie związaną z euro i się posypało! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: piotrek Re: A Polacy wierni złotówce. IP: *.pools.arcor-ip.net 01.01.09, 13:01 Ktos sie pode mnie bezczelnie podszywa. Ja jestem za Euro. Odpowiedz Link Zgłoś
and_rzej Re: A Polacy wierni złotówce. 01.01.09, 16:51 Gość portalu: Piotrek napisał(a): > Słowacja sprzedała się i tyle. Za rok, dwa zobaczymy jak im poleci > PKB. Do tej pory mieli wysoki wzrost bo mieli własną walute, którą > umiejętnie sterowali, Piotrku, dotychczas Slowacja miala swoja walute w strefie ERM II - czyli powiazana z euro. A kryzys Slowacji nie dopadl wlasnie z powodu szybkiego wejscia do strefy euro. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kixx Re: A Polacy wierni złotówce. IP: *.acn.waw.pl 01.01.09, 20:57 A kryzys Slowacji nie dopadl wlasnie z powodu szybkiego > wejscia do strefy euro. €€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€ a ten sam kryzyys dopadl kraje juz nalezace do strefy euro-nie dziwi Cie to?Widze ze jestes zwolennikiem dopasowywania interpretacji faktow po zapotrzebowania zreszta kryzys puka do slowacji calkiem mocno-to ze w przeciagu ostatnich paru lat mieli chyba najwieksze inwestycje zagraniczne na jednego mieszkanca i to,ze ze te inwestycje byly skierowane glownie w sfere produkcyjna,w momencie,gdy cala UE dopadl drastyczny spadek popytu na dobra przemyslowa zbyt dobrze chyba nie wrozy temu krajowi Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ufam tobie Re: A Polacy wierni złotówce. IP: *.pools.arcor-ip.net 01.01.09, 12:59 Złoty polski emitowany jest w Polsce, euro emitowane jest w Niemczech. Dlatego prawdziwi Polacy wolą złotego. Tylko najpierw trzeba byc prawdziwym Polakiem. Odpowiedz Link Zgłoś
and_rzej Re: A Polacy wierni złotówce. 06.01.09, 23:38 Gość portalu: ufam tobie napisał(a): > Złoty polski emitowany jest w Polsce, euro emitowane jest w Niemczech. Euro emitowane jest w poszczegolnych krajach strefy euro - niemieckie euro w Niemczech, slowackie na Slowacji, maltanskie na Malcie, itd. Odpowiedz Link Zgłoś
presentation1 ..Moge podac setki przykladow.......... 01.01.09, 11:04 ze spoleczenstwo traci na wejsciu euro.Ale po co?Najlepiej jak przekonaja sie euroentuzjasci we wlasnych portfelach.Podam tylko jeden przyklad.Dzisiaj place za pomidory minimum 100 procent wiecej anizeli w takim samym okresie(takze swieta) gdy byly franki francuskie.Wszystkie artykuly pierwszej potrzeby(te uzywane codziennie) poszly zdecydowanie w gore.Spadly natomiast ceny rzeczy ktore nie sa uzywane codziennie. Odpowiedz Link Zgłoś
honecker32 Re: ..Moge podac setki przykladow.......... 01.01.09, 12:41 Tragedia a ja w złotówkach płace więcej o 120% no i co z tego wynika Odpowiedz Link Zgłoś
prawdziwy.jonek Re: ..Moge podac setki przykladow.......... 01.01.09, 14:49 honecker32 napisał: > Tragedia a ja w złotówkach płace więcej o 120% no i co z tego wynika co dziwki tak podrozaly? jakies przyklady moze? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Piotrek Re: ..Moge podac setki przykladow.......... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.09, 12:49 Ze złotówką jest jak ze zdrowiem. Jak go stracisz wtedy docenisz...Oj będzie biadolenia co niemiara. Mam nadzieję ze euro nie zostanie wprowadznone przed 2015 rokiem. Własna waluta jest tak cenna dla gospodarki jak właśnie zdrowie dla człowieka. Umiejętnie zarządzanie walutą gwarantuje dobry wzrost gospodarczy a nie życie na łase innych ośrodków decyzyjnych poza granicami własnego kraju. W istocie bowiem euro nie jest wspólną walutą europejską a walutą niemiecką, która zastąpiła markę...Nie można dac się oszukać pod pretekstem bycia pseudoeuropejczykiem. Odpowiedz Link Zgłoś
and_rzej Re: ..Moge podac setki przykladow.......... 01.01.09, 16:57 czlowieku takie glupoty piszesz ze za glowe sie mozna chwycic. wyzdrowiej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: opinia prywatna To sprzedawaj pomidory IP: *.mofnet.gov.pl 07.01.09, 10:05 skoro teraz za nie tak ciągną w euro. jeśli nawet ktos straci to inny zyska, nic w przyrodzie nie ginie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Roamnujan Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.chello.pl 01.01.09, 11:18 O do licha - mam trochę koron słowackich - ktoś wie, czy będzie je można jeszcze jutro upłynnić w kantorach? Odpowiedz Link Zgłoś
and_rzej Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi 01.01.09, 16:55 Gość portalu: Roamnujan napisał(a): > O do licha - mam trochę koron słowackich - ktoś wie, czy będzie je można jeszcz > e > jutro upłynnić w kantorach? Do 16 stycznia na Slowacji mozna placic w obu walutach, wiec jesli znajdujesz sie gdzies blisko Slowacji to polecam krotka wycieczke. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Romanujan Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.chello.pl 01.01.09, 18:52 Nie znajdę się - niestety. Najwcześniej w kwietniu... I to raczej nie w okolicy żadnego banku czy kantoru :( Odpowiedz Link Zgłoś
funia81 Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi 01.01.09, 21:22 Do konca roku bedziesz je mogl wymienic w slowackim banku. Odpowiedz Link Zgłoś
morten_smart Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi 02.01.09, 00:59 pewnie tak waluta powinna być jeszcze dość długo po wprowadzeniu euro wymienialna Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: klok Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.09, 12:28 nie uplynnisz swoich groszy bo nikt nie bierze pieniedzy od takich łajdaków/łapserdaków jak ty! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wex Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.09, 12:37 Argentyna też się związała na sztywno z dolarem i co z tego wyszło? ... widzieliśmy kilka lat temu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mos Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.chello.pl 01.01.09, 13:15 A kogo obchodzi ta szmatka dolar? Przeciez to g***no jest. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Stauffenberg Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.acn.waw.pl 01.01.09, 13:35 Przyjmijcie co wiadomości, że nawet po kryzysie na świecie jest 4000 funduszy hedgingowych z łącznym kapitałem 2,5 bln USD, kilkanaście z nich potrafi jednym atakiem rozwalić taką "walutkę" jak PLN. Jeśli nie wierzycie - poczytajcie sobie co było z koroną islandzką. Jeszcze trochę "cudów na opcjach" i gry na spadki oraz innych FATA (JP)MORGAN i co? Euro po 5,40? No przecież 4,20 przełamane -następny przystanek 4,50! I co - nie do przełamania?? Ale nic, bijcie dalej kaczymi łebkami o podłogę... Odpowiedz Link Zgłoś
mniammniam3 Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi 01.01.09, 14:47 Gość portalu: Stauffenberg napisał(a): > Przyjmijcie co wiadomości, że nawet po kryzysie na świecie jest 4000 funduszy > hedgingowych z łącznym kapitałem 2,5 bln USD, kilkanaście z nich potrafi jednym > atakiem rozwalić taką "walutkę" jak PLN. Jeśli nie wierzycie - poczytajcie sobi > e > co było z koroną islandzką. Jeszcze trochę "cudów na opcjach" i gry na spadki > oraz innych FATA (JP)MORGAN i co? Euro po 5,40? No przecież 4,20 przełamane > -następny przystanek 4,50! I co - nie do przełamania?? > Ale nic, bijcie dalej kaczymi łebkami o podłogę... Wreszcie jakaś merytoryczna wypowiedź. Przypuszczam jednak, że większość uczestników tego Forum nie bardzo rozumie o co w niej chodzi. A szkoda. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dekiel Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.09, 16:23 Szkoda czasu na tłumaczenie im "oczywistych, oczywistości" - i tak nie zrozumieją, że większy wpływ na naszą walutę ma giełda w Londynie niż rząd polski, NBP i warszawska giełda razem wzięte :) A swoją drogą ktoś mógłby dobrać się do du$# funduszom hedgingowym i ratingowym (bo to naczynia połączone). Niektórzy (np.: Morgan) mają wystarczająco wiele spektakularnych "sukcesów". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ankecenamon Własna waluta to wolność IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.09, 13:39 O tym czy kraj jest wolny , decyduje posiadanie własnej waluty i armii . Oddanie własnej waluty , to zdanie się na łaskę obcego państwa. Ja wiem , że duża ilość ludzi zamieszkujących nasz kraj , nie jest Polakami , albo wręcz jest na usługach instytucji zainteresowanych naszym zniewoleniem , ale w interesie każdego człowieka jest pozostanie wolnym, czyli Mieszkańca Polski pozostanie w strefie złotego . A to że kredyty są droższe w złotych niż , w euro to bardzo dobrze bo ludzie nie powinni żyć na kredyt. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Stauffenberg Re: Własna waluta to wolność IP: *.acn.waw.pl 01.01.09, 13:59 Taaa,w związku z tym Murzyni z Kongo powinni wrócić do metalowych pierścieni...w końcu to ich własna, bardzo stara z IX wieku waluta... i rozumując jak Ty oznacza "suwerenność ekonomiczną"...skąd się takie rydzyki umysłowe biorą... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dekiel Re: Własna waluta to wolność IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.09, 16:20 E tam... metal ciężko zdobyć, proponuję by wrócili do muszelek kauri :D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: FreakyMisfit Otóż to ! IP: *.dialog.net.pl 01.01.09, 14:22 > A to że kredyty są droższe w złotych niż , w euro > to bardzo dobrze bo ludzie nie powinni żyć na kredyt. Otóż to ! A to że samochody są znacznie droższe w Polsce niż w Niemczech, to bardzo dobrze, bo ludzie nie powinni mieć samochodów. Przecież Jarek i Leszek nie mają i żyją! A to że elektronika/ubrania/chemia jest tańsza na Zachodzie, to bardzo dobrze, bo ludzie nie powinni tego używać! Otóż to! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maruda Re: Otóż to ! IP: *.netcologne.de 01.01.09, 15:42 szczyt marzen: samochody, dom pelen elektroniki i rupieci. nie przejadlo wam sie jeszcze? to juz prawie 20 lat minelo. Odpowiedz Link Zgłoś
propagandhi Re: Otóż to ! 01.01.09, 16:13 uwazasz że życie na kredyt jest dobre? Odpowiedz Link Zgłoś
and_rzej Re: Własna waluta to wolność 01.01.09, 17:04 Gość portalu: ankecenamon napisał(a): > O tym czy kraj jest wolny , decyduje posiadanie własnej waluty i > armii . Oddanie własnej waluty , to zdanie się na łaskę obcego > państwa. Ja wiem , że duża ilość ludzi zamieszkujących nasz kraj , > nie jest Polakami , albo wręcz jest na usługach instytucji > zainteresowanych naszym zniewoleniem , ale w interesie każdego > człowieka jest pozostanie wolnym, czyli Mieszkańca Polski pozostanie > w strefie złotego . A to że kredyty są droższe w złotych niż , w euro > to bardzo dobrze bo ludzie nie powinni żyć na kredyt. czlowieku, czegos ty sie napalil??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mmm zapytaj lepiej siebie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.01.09, 17:07 czy warto ierzyc w ta papkę którą karmią cie politycy ? a twój przedmówca dobrze gada ! pozbawienie sie własnej waluty to pozbawienie się części własnej autonomii... tylko dlaczego niektórzy chcą tego dobrowolnie ? <szok> Odpowiedz Link Zgłoś
ukos Złoty to wolność brania kopa w d... 01.01.09, 18:30 Raz z lewej - 3 PLN/EUR, a za chwilę z prawej - 4,5 PLN/EUR. W zależności co się z "wolną" złotóweczką spodoba zrobić DROBNYM spekulantom. Odpowiedz Link Zgłoś
and_rzej Re: Własna waluta to wolność 02.01.09, 23:45 Gość portalu: ankecenamon napisał(a): > O tym czy kraj jest wolny , decyduje posiadanie własnej waluty i > armii . Interesujacy poglad. O dziwo Tajwan ma wlasna walute i armie a prawie zadne panstwo nie uznaje suwerennosci Tajwanu. Hong Kong tez ma wlasna walute, ale jest czescia Chin. Z drugiej strony np. Holandia, czy Austria - male panstwa z niewielka liczba ludnosci - nie posiadaja waluty a sa niezalezne i zyje sie tam na wysokim poziomie. Wniosek: waluta i armia nie sa kryterium wolnosci kraju. Oddanie własnej waluty , to zdanie się na łaskę obcego > państwa. Ja wiem , że duża ilość ludzi zamieszkujących nasz kraj , > nie jest Polakami , albo wręcz jest na usługach instytucji > zainteresowanych naszym zniewoleniem , ale w interesie każdego > człowieka jest pozostanie wolnym, czyli Mieszkańca Polski pozostanie > w strefie złotego . Co do reszty, to proponuje podszkolenie sie z logiki i powtorne przeczytanie swojej wypowiedzi. A to że kredyty są droższe w złotych niż , w euro > to bardzo dobrze bo ludzie nie powinni żyć na kredyt. Fajnie, czyli jesli ktos chce kupic dom to niech se zbiera na to cale zycie. Jak/jesli dojdzie do emerytury to sobie wtedy kupi. Odpowiedz Link Zgłoś
januszz4 Mądra decyzja 01.01.09, 14:08 Słowacy podjęli mądrą decyzję. My też, gdyby nie PiS i przystawki moglibyśmy wykorzystując zmarnowaną przez nich koniunkturę lat 2005- 2007 przyjąć dzisiaj wraz ze Słowakami euro. Jednolita waluta w obszarze unijnym jest podstawowym warunkiem pomyślnego rozwoju gospodarczego. Przykładem może byc USA, gdzie poszczególne stany mając duży zakres samodzielności przyjęły jednak wspólną walutę - dolara. Szybki rozwój USA nie byłby możliwy, gdyby każdy stan miał inną walutę. Można oczywiście dyskutować odnośnie problemu polityki stóp procentowych, ale nie jest to wystarczający powód dla opóźniania wprowadzania euro. Co do Słowacji największym niebezpieczeństwem w tej chwili jest groźba zahamowania rozwoju z powodu oparcia gospodarki tego kraju głównie na przemyśle motoryzacyjnym. To, czego do niedawna zazdrościliśmy Słowakom (inwestycje koncernów samochodowych) może okazać się teraz dla nich przekleństwem. Jeszcze jeden dowód na konieczność dbania o zrównoważony rozwój ukierunkowany na różne gałęzie gospodarki, a nie tylko na jedną branżę (np. samochody, surowce, itp.) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mmm nie porównuj IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.01.09, 16:53 eurokołchozu i eurokracji (porównywalnej tylko z byłym ZSRR) do wolnych Stanów Ameryki !!! to grzech ! Odpowiedz Link Zgłoś