Dodaj do ulubionych

Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi

IP: *.aster.pl 31.12.08, 21:03
Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
Obserwuj wątek
    • Gość: piesnamedy Re: Wiejska modrosc mowi: biednys bos glupi, a glu IP: *.fwgc.dot.ca.gov 31.12.08, 21:20
      pis bos biedny..Medy jak Tusek, pozostajacy na uslugach
      zachodnioeuropejskiego kapitalu balamuca Narod falszywymi
      obietnicami. Oczywiscie Goebbels post-komuny i SBecji Michnik i jego
      gadzinowka GW okilamuja spoleczenstwo i gorliwie popieraja
      POrypancow. Polacy, nie dajcie sie nabijac w butelke. Stracic
      wolnosc jest latwo, odzyskac trudno. To tyle w temacie. Over
      • lactum Re: Wiejska modrosc mowi: biednys bos glupi, a gl 31.12.08, 21:53
        Gość portalu: piesnamedy napisał(a):

        > pis bos biedny..Medy jak Tusek, pozostajacy na uslugach
        > zachodnioeuropejskiego kapitalu balamuca Narod falszywymi
        > obietnicami. Oczywiscie Goebbels post-komuny i SBecji Michnik i jego
        > gadzinowka GW okilamuja spoleczenstwo i gorliwie popieraja
        > POrypancow. Polacy, nie dajcie sie nabijac w butelke. Stracic
        > wolnosc jest latwo, odzyskac trudno. To tyle w temacie. Over


        O twoja wolnosc ci chodzi zlodzieju.
        • Gość: piesnaryzego Re: Polacy nie dajcie sie SBekom (POrypanym) IP: *.hsd1.ca.comcast.net 01.01.09, 03:14
    • Gość: Collonna Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.pool.einsundeins.de 31.12.08, 21:23
      Strata to tylko dla rekinow finansowych albo innych Sorosow.
      Normalni ludzie wygraja.
      • Gość: ankecenamon Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.09, 13:14
        siedż spokojnie folksdojczko i nie zabieraj głosu w sprawach , które
        cię nie dotyczą
      • prawdziwy.jonek Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi 01.01.09, 14:18
        Gość portalu: Collonna napisał(a):

        > Strata to tylko dla rekinow finansowych albo innych Sorosow.
        > Normalni ludzie wygraja.
        ej osiolku ty wiesz co to euro? bo z tego co ja sie orientuje to jeszcze w
        zadnym kraju zwykly szarak nie zyskal tylko stracil wiec ciekawe czemu w
        Słowacji akurat mieliby nie stracic?
        • Gość: pako Słowacja należy do Węgier!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.09, 17:51
          poczytajcie o traktacie z Trianon w 1920
          • Gość: Bolek Re: Pako, pako, IP: *.cable.mindspring.com 01.01.09, 17:57
            Ty si ale pako!
        • toksol Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi 01.01.09, 18:04
          To słabo sie orientujesz
        • funia81 Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi 01.01.09, 21:14
          > bo z tego co ja sie orientuje to jeszcze w
          > zadnym kraju zwykly szarak nie zyskal tylko stracil

          Ta, jasne, Niemcy masowo zbiednieli. Normalnie pod mosty sie przeprowadzaja. Tak
          samo Irlandczycy, Francuzi, Hiszpanie i caly Beneluks. Bieda az piszczy. A teraz
          na naszych oczach umiera Slowacja.

          Wez sie, koles, w dekielek stuknij.
        • Gość: yyyy Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.wro.vectranet.pl 01.01.09, 22:12
          prawdziwy.jonek napisał:
          jeszcze w
          > zadnym kraju zwykly szarak nie zyskal tylko stracil wiec ciekawe
          czemu w
          > Słowacji akurat mieliby nie stracic?

          Cwaniaczku, latem mogles kupic za 10 zł az 90 koron słowackich
          (0,11), teraz w tym tyg. sobie mogłeś 70 jedynie (ok. 0,14).
      • 141288bs Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi 01.01.09, 23:25
        Gość portalu: Collonna napisał(a):

        > Strata to tylko dla rekinow finansowych albo innych Sorosow.
        > Normalni ludzie wygraja.

        Nie martw sie o rekina,on bez problemu poradzi sobie.Ty jednak
        stracisz i to znacznie,oczywiscie zakladam,ze jestes normalny(a).
    • Gość: dsa Słowacja wolna od spekulacyjnych gier IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.12.08, 21:30
      a my? Podziękujmy PiSowi, Samoobronie, LPR i ich wyborcom za to, że złotówka
      miata się jak łódeczka na pełnym, wzburzonym morzu.
      Gdyby nie stracone dwa lata, pewnie tak jak Słowacja przyjmowalibyśmy Euro.
      • lactum Re: Słowacja wolna od spekulacyjnych gier 31.12.08, 21:54
        Gość portalu: dsa napisał(a):

        > a my? Podziękujmy PiSowi, Samoobronie, LPR i ich wyborcom za to, że złotówka
        > miata się jak łódeczka na pełnym, wzburzonym morzu.
        > Gdyby nie stracone dwa lata, pewnie tak jak Słowacja przyjmowalibyśmy Euro.


        Tak rozsadnych slow dawno nie slyszalem.
      • Gość: Piotrek Re: Słowacja wolna od spekulacyjnych gier IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.09, 10:36
        Słowacja własnie straciła swoją walute. Teraz ECB będzie decydował o
        tym jak się będzie rozwijać. A od złotówki wara! Wystarczy popatrzeć
        na Czechów, bo to tchórzliwy, ale mądry naród i im nie spieszno!
        • funia81 Re: Słowacja wolna od spekulacyjnych gier 01.01.09, 21:15
          I tylko patrzec, jak Slowacy zaczna z glodu i niedoli padac jak muchy, tak? Wez
          leki i nie bredz wiecej.
          • Gość: kk nie, po prostu mniej kupia IP: *.elk.mm.pl 01.01.09, 22:21
            beda wydaeac u nas, nie u siebie. tam juz wczesniej bylo drogo w st.
            do ich zarobkow, a teraz...
    • Gość: zommm Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.elektrosat.pl 31.12.08, 22:12
      Zostaje tylko pogratulować Słowakom...
      A kiedy my?
      • Gość: Ionmo Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.chello.pl 31.12.08, 23:08
        Miejmy nadzieje, ze w 2012
        OBy jak najszybciej. Kaczynscy juz wystarczajaco duzo zmarnowali...
        • Gość: Asterix Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: 195.205.202.* 31.12.08, 23:31
          przy mądrej polityce można tak długo odkładac przyjęcie euro az to badziewie umrze smiercia naturalną
        • 141288bs Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi 01.01.09, 23:34
          Gość portalu: Ionmo napisał(a):

          > Miejmy nadzieje, ze w 2012
          > OBy jak najszybciej. Kaczynscy juz wystarczajaco duzo zmarnowali...

          - Kaczynscy beda zyli dluzej,bedziesz mogl w 2012 ponarzekac,ze
          przez nich straciles na wymianie.
    • phemieh_tusk ___ Swietuja juz pierwsze podwyzki? ____ 31.12.08, 23:57
      Czy swietuja juz pierwsze podwyzki?
      • Gość: Una Re: ___ Swietuja juz pierwsze podwyzki? ____ IP: *.chello.pl 01.01.09, 00:07
        Akurat, to my swietujemy podwyzki. Korona byla zwiazana z euro przez
        ostatni rok, wiec u nich nic sie nie podniosly ceny a w Polsce o 30
        procent!!!
        • Gość: ughugh Re: ___ Swietuja juz pierwsze podwyzki? ____ IP: *.adsl.inetia.pl 01.01.09, 07:15
          Taaaa, ale zapytaj debili to od razu powiedza ci jakie to euro zle. Fascynuja
          sie zmiana prognozowanego wzrostu o 0,2%, ale jakos udaje im sie nie zauwazyc,
          ze nasza efektywnq zdolnosc nabywcza spadla w tym roku o ponad 30% w wyniku
          spadku kursu zlotego.

          Znajomy musial z tego powodu ogloscic upadlosc i zwolnic 30 loudzi, ale co tam -
          pisodupki i tak wiedza lepiej!
          • Gość: A1 Re: ___ Swietuja juz pierwsze podwyzki? ____ IP: *.chello.pl 01.01.09, 10:27
            > Znajomy musial z tego powodu ogloscic upadlosc i zwolnic
            > 30 loudzi, ale co tam

            sprowadzał plastikowe krasnale z Chin?

            ch...mu w d... z takim interesem
          • Gość: Piotrek Re: ___ Swietuja juz pierwsze podwyzki? ____ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.09, 10:39
            To znajmomy nic nie produkuje tylko sprowadza?! Żadnego z niego
            pożytku dla kraju, niech upada! Polacy zarabiają w złotówkach i kurs
            euro nas niewiele obchodzi. Jakoś nie widać wielkich podwyżek
            towarów. Trzeba kupować rodzime a nie zagraniczne!
            • Gość: ojciec Re: ___ Swietuja juz pierwsze podwyzki? ____ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.09, 11:50
              polecam ci rodzimy wyrob samochodowy w postaci 20letniego poloneza. do tego
              rodzime winko gronowe klasik płońsk aperitif za 3,40PLN, a na wakacje koniecznie
              udaj sie na dwutygodniowy pobyt do ciechocinka.
            • megasceptyk A telewizory i samochody mamy rodzime? 01.01.09, 11:53
              A banany? A telefony komórkowe, komputery?
              Automatykę przemysłową, paliwo?
              Za wszystko płacimy w euro a zarabiamy w walucie
              którą pierwszy lepszy kartofel może pomiatać jak szmatą.

              Czasy samowytarczalnego chłopa z lasu minęły.
              Żadne państwo na planecie nie jest w stanie wytworzyć wszystkiego dla siebie.
              Chcesz korzystać z osiągnięć cywilizacji człowieka?
              Płacić będziesz w euro lub dolarach.
              • Gość: mmm banany w dolarach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.01.09, 16:11
                to tyle w temacie
                żegnam eurooszołomie !
                • megasceptyk Błysnął chłopek jak gwiazda radziecka 01.01.09, 19:52
                  terefere, tylko się nie spoć bo ci żyłka pękni i zafajdasz onuce.
              • darr.darek ... co ty pleciesz ? 02.01.09, 00:48
                megasceptyk napisał:
                > A telewizory i samochody mamy rodzime?

                W Polsce produkuje się bodaj najwięcej telewizorów w Europie (pod światowymi
                markami).

                > A banany?

                Zdrożały ci banany ? Ostatnio pomarańcze kupuję po 2zł/kg a zżeram cytrusy
                kilogramami. Ceny 2.00-2.50 zł/kg to minimum cenowe od kilku lat w Polsce. Co ci
                wzrosło ?

                >A telefony komórkowe, komputery?

                Z Dalekiego Wschodu. Ostatnio kupiłem komórkę - fajnego Samsunga.

                > Automatykę przemysłową, paliwo?

                Co ci wzrosło ? Ropa w cenie złotówkowej jest 2 razy tańsza na giełdach niż pół
                roku temu.

                > Za wszystko płacimy w euro a zarabiamy (..)

                pierdu, pierdu.
                Ogólny poziom cen jest stabilny w Polsce.

                • megasceptyk Raczej co ty pleciesz ? 02.01.09, 22:16
                  Jakie ceny? Czy ja coś piszę o cenach?
                  I co z tego , że w Polsce się telewizory produkuje?
                  Czy ty wiesz w jaki sposób odbywa się handel na świecie?
                  Ty popatrz lepiej na poziom i stabilnośc złotówki bo chyba
                  nie rozumiesz jak swiat funcjonuje obecnie.

            • Gość: emigrantka Re: ___ Swietuja juz pierwsze podwyzki? ____ IP: *.eranet.pl 02.01.09, 03:42
              Zidiociałeś już do końca koleś? Kupujemy jakość za rozsądną cenę -
              bez względu na pochodzenie, cwaniaczku. Nie dorabiamy nierobów,
              którzy chcieliby zarobić 200%. Ciekawe jak to jest - w Anglii
              recesja, a żyje się 2 razy lepiej niż w Polsce. Tu byłam księgową,
              tam tylko sprzedawca w sklepiku, ale tu nie dało rady wyżyć z
              zarobionych pieniążków. Gdyby nie mięsko od rodziców, owoce i
              warzywa z własnej ziemi, to przyszłoby tu umrzeć z głodu. Tam za
              wszystko płacę, mam dziecko i męża, dom, samochód na utrzymaniu i
              jestem w stanie odłożyć ponad połowę zarobionych pieniędzy, a żyjemy
              na wyższym poziomie niż tutaj. Teraz kupujemy trzecią nieruchomość w
              Polsce - prawdopodobnie mieszkanko około 70 m na wynajem, a za dwa
              lata rozpoczynamy budowę domu, ogród już rośnie;-) I CHCEMY EURO,
              ROZUMIESZ? PRECZ Z NIEUDACZNIKAMI - ONI CIĄGNĄ POLSKĘ NA DNO,
              KOCHAJĄ NARZEKAĆ I WŁASNE PIEKIEŁKO. PRECZ Z CIEMNOTĄ!!!!!!!!!!!!
              • nikodem_73 Re: ___ Swietuja juz pierwsze podwyzki? ____ 02.01.09, 23:27
                Chciałem tylko zauważyć, że w Anglii nie ma euro.
          • Gość: K Re: ___ Swietuja juz pierwsze podwyzki? ____ IP: *.chello.pl 01.01.09, 13:15
            Gość portalu: ughugh napisał(a):

            "> Taaaa, ale zapytaj debili to od razu powiedza ci jakie to euro zle..."

            Chyba nie rozumiesz o co chodzi, przecież cała ta masa ciemniaków zdaje sobie doskonale z tego sprawę, że jak Polska będzie miała europejską walutę to skończą się ich mrzonki na połączenie z Rosją.
            Wahania polskiej waluty mają gdzieś głęboko, nawet jak jutro dolar będzie kosztować na 30 zł to i tak będą krzyczeć swoje, stąd moje wnioski, choć nie od dziś i nie przed ostatnią deprecjacją złotówki.
            To są ukryci zdrajcy i wydaje mi się, że pewne rzeczy trzeba w końcu zacząć nazywać po imieniu, a nie owijać w bawełnę...
          • prawdziwy.jonek Re: ___ Swietuja juz pierwsze podwyzki? ____ 01.01.09, 14:25
            Gość portalu: ughugh napisał(a):

            > Taaaa, ale zapytaj debili to od razu powiedza ci jakie to euro zle. Fascynuja
            > sie zmiana prognozowanego wzrostu o 0,2%, ale jakos udaje im sie nie zauwazyc,
            > ze nasza efektywnq zdolnosc nabywcza spadla w tym roku o ponad 30% w wyniku
            > spadku kursu zlotego.
            >
            > Znajomy musial z tego powodu ogloscic upadlosc i zwolnic 30 loudzi, ale co tam
            > -
            > pisodupki i tak wiedza lepiej!
            no tak tani dolar zle bo cus tam drogie euro tez zle bo ktos oglosil
            upadlosc(takich upadlosci jest kilkaset jak nie kilka tysiecy rocznie)
            i skad wiesz ze piszac tego posta to nie ty jestes debilem?
        • Gość: alex ___ Nie mozemy zwiazac zlotowki z euro? ___ IP: *.radom.vectranet.pl 01.01.09, 10:48
          Skoro oni mogli zwiazac korone, to moze my tez mozemy zwiazac zlotowke z euro.
          • megasceptyk A po co potem utrzymywać mennice? 01.01.09, 11:54
            hmm?
            • Gość: u Re: żeby denary z Wałesą wybijała IP: *.chello.pl 01.01.09, 14:39
    • Gość: FreakyMisfit Najwyższy czas na euro w Polsce - jak najszybciej IP: *.dialog.net.pl 01.01.09, 00:36
      Najwyższy czas na euro w Polsce - jak najszybciej.
      Dość mam bycia robionym w trąbę na piekielnie drogich kredytach złotówkowych i na wahaniu kursu złotówki.
      • Gość: gtpress Re: Najwyższy czas na euro w Polsce - jak najszyb IP: *.cable.mindspring.com 01.01.09, 07:20
        ale na tym wahaniu ktos robi Cie w konia.........
    • trombozuh I już żaden LepperoRydzyk nie może nic namieszać. 01.01.09, 01:10
      A u nas wystarczy, że jakiś kretyn otumani tłum, i już z dnia na dzień możemy
      mieć o połowę mniej niż mieliśmy.
      A podobno Słowacja była taka do tyłu i proszę.
      Podziękujmy naszym politykom i tym debilom, którzy na nich głosowali.
      • Gość: cesio Re: I już żaden LepperoRydzyk nie może nic namies IP: *.cable.mindspring.com 01.01.09, 07:21
        zanim oddasz glos zajrzyj w zyciorys.....
      • Gość: Obserwator Re: I już żaden LepperoRydzyk nie może nic namies IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.09, 14:03
        Człowieku co ty piszesz,mój znajomy pracuje ze Słowakami w Szwajcarji i oni nawet na świeta nie wracaja do Słowacji bo jest strasznie drogo. mówili,ze to euro ih chyba całkowicie zrunuje ja nie wyobrażam sobie w przyszłości 15 lat aby euro weszło w Polsce to wielu ludzi doszczętnie zrujnuje
        • Gość: Dekiel Re: I już żaden LepperoRydzyk nie może nic namies IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.09, 16:17
          Straszliwie zrujnuje, tak jak zrujnowała Niemców, Hiszpanów, Włochów i Francuzów.
          A co do cen na Słowacji, to przynajmniej do 15.12.2008 były one w zdecydowanej
          większości niższe niż w Polsce (o takiej Szwajcarii nie wspominając) mimo
          nadciągającego kataklizmu...
          • darr.darek ... poglądy matołków jak chorągiewki na wietrze .. 02.01.09, 01:01
            Gość portalu: Dekiel napisał(a):
            >A co do cen na Słowacji, to przynajmniej do 15.12.2008 były one w
            >zdecydowanej większości niższe niż w Polsce

            Co było tańsze ?
            Czasy niskich cen w Czechach i Słowacji skończyły się już kilka lat temu. Gdy
            słowacka waluta umocniła się ostatnio o ponad 20% (czeska 15%) to ceny są tam
            już tylko wyższe. Przyjeżdżanie Słowaków na zakupy do Polski z pewnością się
            wzmocni (z korzyścią dla polskiej sprzedaży).

            Co ciekawe, ten sam styl wypowiedzi, który dziś prezentują "ubolewacze
            osłabienia złotego", prezentowały przez ostatnie 2 lata matołki oskarżające
            "NBP, rząd i tajemne moce" o zawyżanie kursu złotego i opiewające dobrodziejstwo
            deprecjonowania swoich walut (tak wg matołków miała wyglądać "konkurencja
            międzynarodowa" na Świecie).



      • Gość: Monarchista Re: I już żaden LepperoRydzyk nie może nic namies IP: *.mas.airbites.pl 01.01.09, 19:09
        trombozuh napisał:

        > A u nas wystarczy, że jakiś kretyn otumani tłum, i już z dnia na
        dzień możemy
        > mieć o połowę mniej niż mieliśmy.
        > A podobno Słowacja była taka do tyłu i proszę.
        > Podziękujmy naszym politykom i tym debilom, którzy na nich
        głosowali.

        To nie kretyn tumani tłum. To polityczne cwaniaki tumanią tłum
        kretynów.
    • and_rzej Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi 01.01.09, 01:13
      Argumenty o podwyzkach po przyjeciu euro sa w duzej mierze przesadzone. W
      Slowenii w rok po przyjeciu euro odnotowano jednorazowy skok cen wynikajacy z
      przyjecia waluty w wysokosci 0,24% - czyli smiesznie niski.
      • Gość: Piotrek Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.09, 10:40
        Statystyka tak podaje?! Zapytaj Niemców ile wyniosły braniaie!
        • prawdziwy.jonek Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi 01.01.09, 14:32
          Gość portalu: Piotrek napisał(a):

          > Statystyka tak podaje?! Zapytaj Niemców ile wyniosły braniaie!
          albo wlochow.
          • Gość: em Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.173.31.97.tesatnet.pl 01.01.09, 14:55
            To, ze podwyzki mialy miejsce w czasie po wprowadzeniu euro nie oznacza jeszcze,
            ze to wlasnie bylo ich powodem. Pozatym: jedne rzeczy podrozaly, inne potanialy.
            • Gość: juzwa Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.markom.krakow.pl 01.01.09, 15:48
              Pozatym: jedne rzeczy podrozaly, inne potanialy >

              Slusznie. Potanialy promy kosmiczne, podrozaly pomidory. I dlaczego
              Ci glupi Niemcy/Francuzi/Hiszpanie narzekaja?
              • Gość: em Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.173.31.97.tesatnet.pl 01.01.09, 16:09
                Narzekaja tamtejsi odpowiednicy naszych malkontentow, nie rozumiejacy, ze nia ma
                zadnego wiekszego zwiazku pomiedzy drozyzna a wprowadzeniem nowej waluty. Nie
                mowie teraz o zaokraglaniu cen.
                Chlopska logika jesz nie tylko specjalnoscia Polakow. Rownie dobrze mozna by
                argumentowac w druga strone, ze dobry rozwoj gospodarczy Niemiec w ostatnich
                latach jest jedynie pozytywnym skutkiem wprowadzenia nowej waluty.

                Potanialy np uslugu telekomunikacyjne. I to drastycznie.
              • funia81 Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi 01.01.09, 21:17
                Ta, jasne, Niemcy masowo zbiednieli. Normalnie pod mosty sie przeprowadzaja. Tak
                samo Irlandczycy, Francuzi, Hiszpanie i caly Beneluks. Bieda az piszczy. A teraz
                na naszych oczach umiera Slowacja.

                Wez sie, koles, w dekielek stuknij.
                • Gość: juzwa Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.markom.krakow.pl 01.01.09, 22:26
                  Pod mosty sie nie przeprowadzaja, ale twierdza, ze stac ich na mniej
                  niz przed wprowadzeniem eur. Oczywiscie mowa o takich osobach,
                  ktorych pozycja zawodowa sie nie zmienila. Mam ich przekonac, ze to
                  sa ich nic nie warte subiektywne wrazenia, bo statystyka udowadnia,
                  ze jest na odwrot? Powiem, ze to na twoja prosbe, OK?
                • nikodem_73 Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi 02.01.09, 23:28
                  Nie tak dawno był (nawet w GW) raport w którym twierdzono, że poziom ubóstwa w
                  Niemczech wzrósł i ponoć 14% Niemców żyje w nędzy.
        • and_rzej Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi 01.01.09, 16:23
          Piotrku, pierwsze kraje ktore przyjely euro prawdopodobnie nie spodziewaly sie
          zaokraglania cen w gore, a zatem podwyzek cen. Kolejne kraje - Slowenia 2007,
          Malta i Cypr 2008 (a teraz Slowacja) - wiedzialy o tym problemie i szukaly
          rozwiazan - stad brak podwyzek cen u nich po wejsciu do euro. Podobnie w Polsce
          -zamiast straszyc nieslusznie o podwyzkach cen (i odrzucac calkowicie wejscie do
          euro) nalezy szukac rozwiazan aby tych podwyzek nie bylo (i/lub zaadopodowac
          rozwiazania ze Slowenii, Malty, Cypru i Slowacji).

          Druga sprawa to statystyka a to co mowia ludzie - statystyka nie klamie, a to co
          mowia ludzie to jest ich PERCEPCJA. Podwyzki cen dotycza glownie produktow ktore
          sie kupuje na codzien - gazeta, obiad, itp - w sytuacji ktorej natychmiast
          postrzega sie wzros ceny (nawet smiesznie niski wzrost) - dostrega sie niewielki
          ubytek pieniedzy widoczny codziennie golywym okiem a nie dostrzega sie mniej
          widocznych okiem zwyklego zjadacza chleba korzysci z wprowadzenia euro.
          • Gość: juzwa Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.markom.krakow.pl 01.01.09, 17:42
            Jezeli statystyka nie klamie, a "percepcja" tak, to powiedz mi
            dlaczego w koszyku inflacyjnym na 2008 rok zmalal w stosuku do 2007
            udzial kategorii, ktore wg "percepcji" podrozaly najbardziej
            (zywnosc, utrzymanie mieszkania)?

            Dlaczego mam wierzyc ze porowania cen sprzed i po wprowadzeniu euro
            nie sa manipulowane w ten sam sposob?
            • and_rzej Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi 01.01.09, 18:35
              Dlatego bo statystyki tez trzeba umiec czytac. CPI - consumer price index, czy
              inflacja - to ujecie calosciowe, czyli niektore kategorie wzrosly a niektore
              spadly - jak sie ksztaltowaly ceny w poszczegolnych kategoriach musisz zerknac w
              rocznikach statystycznyc.

              Slowenia, Malta i Cypr poradzily sobie ze skokowym wzrostem cen po przyjeciu
              euro - widac to w poszczegolnych kategoriach cenowych (a pierwsze panstwa w
              strefie euro prowadzily poprostu zla polityke inflacyjna i pewnie nie
              spodziewali sie wzrostu cen).

              Ludzie maja tendencje wyolbrzymiac podwyzki cen z podowodow ktore wczesnej
              podalem - nawet smiesznie niski wzrost ceny rzeczy ktore sie na codzien kupuje
              jest dostrzegany golym okiem, podczas gdy zapomina sie o przewyzszajacych
              korzysciach wynikajacych z wprowadzenia waluty, a ktorych nie dostrzega sie
              codziennie golym okiem (co nie znaczy ze nie istnieja).

              W jaki sposob ceny moga byc manipulowane? Ceny sa ustalane przez miliony osob -
              wlasciciele sklepikow, restauracji, itp. Indywidualny sklepikaz nie moze sobie
              tak poprostu podwyzszyc ceny, bo jego oferta bedzie poprostu niekonkurencyjna w
              stosunku do innych.
              • Gość: juzwa Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.markom.krakow.pl 01.01.09, 19:24
                Problem w tym, ze w roczniku statystycznym klarownosc obliczen
                konczy sie na pewnym poziomie. Jest to zrozumiale, bo jakos dane
                trzeba zagregowac. Natomiast jak to jest przeliczane z danych
                podstawowych to pozostaje dla mnie zagadka.

                Przyklad (pdf rocznika 2008):
                Kategoria: Pieczywo i produkty zbozowe
                Zmiana cen: +8%

                Przykladowe zmiany cen artykulow:
                Ryz: +15%
                Chleb: +18%
                Makaron: -23%
                Maka: +21%

                Jaka wage przypisano w takim razie tym kluskom, ze wyszlo +8%? Chyba
                ze policzono po prostu zwykla srednia z tych procentow, co
                rzeczywiscie wychodzi 7,75%.

                O to mi chodzilo z manipulowaniem. Nie manipulacja cenami a sposobem
                liczenia ich zmian. Przeciez 0,5% roznicy w prognozie inflacyjnej to
                dla socjalistycznego (nie)rzadu ogromna roznica w wyplatach dla
                budzetowki, waloryzacji emerytur itd.

                pzdr

    • Gość: konserwatysta Eurowaluta to utrata niezależności ekonomicznej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.09, 02:16
      Wymiana 1:4? To ma być to nasze zbawienie?
      Póki co tu zarabiamy i tu wydajemy, dlatego nie odczuwamy jak biednym jesteśmy
      krajem.
      jedyna szansa dla nas to niskie podatki, abyśmy jako obywatele mogli się szybko
      bogacić.
      Bogaty obywatel to bogaty kraj, nigdy odwrotnie.
      Nie możemy mieć takich samych podatków i warunków jak kraje bogate. w ten sposób
      nigdy ich nie dogonimy.
      UE to taki eurokołchoz, w którym są równi i równiejsi.
      Tutaj nie ma wolnego rynku, tutaj panuje totalitaryzm na niewyobrażalną skalę.
      Europarlament, ten chory twór, nie ma nad sobą żadnej kontroli, ale chce
      kontrolować gospodarkę całej Europy.
      Na to nie ma zgody rozsądnych Polaków.
      • Gość: buranek Re: Eurowaluta to utrata niezależności ekonomiczn IP: *.pools.arcor-ip.net 01.01.09, 02:23
        Taaaak bedzie prosciej i bez obciazen pralo sie brudna kaske
        ewropejska. Polske trzeba jeszcze urobic, bo harda sztuka i polowka
        hamerykanom sprzyja.
    • iszkariota Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi 01.01.09, 02:31
      Uposledzonym umysłowo należy zostawić świnki wypełnione złotówkami, reszta
      pójdzie w ślady Słowacji. Będzie wilk syty i owca cała:)
      • Gość: piesna ryzego Re: ..korona odchodzi, niepodleglosc tez... IP: *.hsd1.ca.comcast.net 01.01.09, 03:16
        • Gość: Kuba Slowacja zyska i to niedlugo! IP: *.dsl.bcvloh.sbcglobal.net 01.01.09, 20:28
          CNN:'Slovakia hopes euro move brings stability...'. Czyli
          gospodarka tez z okresu szybkich inwestycji opartych na taniej
          robociznie, walucie etc. przejdzie w faze stabilna tak jak w starej
          Europie. A Polska...?
          • nikodem_73 Re: Slowacja zyska i to niedlugo! 02.01.09, 23:30
            Mówiąc szczerze wolałbym aby Polska rozwijała się jak dotychczas, bez
            stabilności na poziomie 1% wzrostu PKB rocznie.
      • j-50 Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi 01.01.09, 03:30
        A co - zamierzasz łajdaczyć na złotówce? Płyniemy na niej jak gó...
        w klozecie!
    • j-50 Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi 01.01.09, 03:28
      Szczęśliwcy Słowacy - nie mają Kaczyńskiego!
      • Gość: Piotrek Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.09, 10:41
        Ale szczęście euro przyjęli i sa europejscy...buhaha. Spadaj
        zakompleksieńcu!
      • Gość: POdomek Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: 212.59.244.* 01.01.09, 15:35
        cieszyć sie nalezy że nie maja POdonka bo ju zcałkiem by siedli na
        POdubkach POpaprańcy
      • Gość: Teoria5D Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.ip.netia.com.pl 01.01.09, 19:05
        Całkowita racja - czuję się jako przegrany :/ <haha>
    • znj2 Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi 01.01.09, 03:32
      Mądry, zawsze zachowuje spokój. Głupek, pieprzy o euro.
    • j-50 Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi 01.01.09, 03:39
      Niedługo się przekonasz kto z tego będzie miał zysk. Złotówka poleci
      na łeb. Ty zaś będziesz się modlił o wsparcie z UE. Nie będzie go,
      bo cała UE będzie miała kłopoty finansowe. Pożegnaj się z
      autostradami i z imprezką Euro. Będziesz handlował korzonkiem
      pietruszki ze szczęk. Plajty będą powszechne w kaczym kraju. Kop
      zatem dołek i w nim chomikuj tuszonkę na ciężkie czasy. Susz chleb
      na kaloryferze. Dbaj o swe zęby, cobyś mógł ten chlebek suszony
      szamać.
      • imw czyżby euro było cudownym lekiem na kryzys? 01.01.09, 07:28
        tylko dlaczego ekonomiści prognozują ujemny "wzrost" w strefie euro?
        • and_rzej Re: czyżby euro było cudownym lekiem na kryzys? 01.01.09, 16:30
          tylko dlaczego niektory jak imw mysla ze euro powoduje ujemny wzrost?
          • imw ??? 01.01.09, 17:10
            przeczytaj post, na który odpowiadałem...
            - samo przyjęcie euro nie spowoduje polepszenia sytuacji gospodarczej a w
            przypadku obecnej recesji w strefie euro spowoduje wręcz ujemny "wzrost", i o
            tym ekonomiści piszą
            • Gość: mmm eurooszołomom nie przetłumaczysz ! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.01.09, 17:13
              oni są wykarmieni papką rządową... wyzbyci własnych przemyśleń i
              poglądów ! powtarzają jak mantrę to co usłyszeli w TV i preczytali
              (jedynie słusznych programowow) gazetach ! przyjmuja to wszystko
              beskrytycznie i bezmyślnie...
              szkoda słów !
              • toksol Re: eurooszołomom nie przetłumaczysz ! 01.01.09, 18:13
                Wykarmieni kaczą papką wiedzą Leppiej!
                • Gość: asd masz coś z główką? IP: 89.174.71.* 01.01.09, 19:34
                  czy eurosceptyk musi być od razu zwolennikiem Kaczyńskich?
            • Gość: mmm "beZkrtyycznie" - miało być IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.01.09, 17:14
              jakiś chochlik mi sie wdarł do wypowiedzi...
              :)
      • Gość: Piotrek Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.09, 10:49
        Ale z ciebie cieć malowany! Im niższy kurs złotówki tym większa
        konkurencyjność gospodarki, tym więcej kasy z UE ty bałwanie jeden!
        A Polacy i tak zarabiają w złotówkach, więc co ich obchodzi że euro
        jest droższe?! Jakoś nie zauwazyłem wielkich podwyżek spowodowanych
        spadkiem kursu złotówki. Dlaczego?! Bo i tak większość zagranicznych
        sklepów przeliczała po 5 zł za euro. Ty głupi polaczku wsadź swoje
        zakichane prognozy w od...! Słowacja oddała swój wzrost PKB w ręce
        ECB, a ten akurat będzie się nią strasznie przejmował ustalając
        stopy procentowe dla strefy euro...haha. A czy im to wyjdzie na
        zdrowie?! Pewnie tak jak wyszło Hiszpanom i Niemcom którzy marudzą
        na euro. Gdzie się pchasz ty zakompleksiony europejczyku?! Myślisz
        że jak przyjmiesz euro to będziesz bardziej europejski i uleczysz
        swoje kompleksy polaczka?! Czemu jeszcze Czesi nie przyjęli euro?!
        Bo mają trochę oleju w głowie, w odróżnieniu od ciebie i
        tuskopodobnych! Chwała że Kaczyński blokuje tą socjalistyczną
        walute! Do niczego Polsce jest potrzebna!
        • Gość: mate Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.chello.pl 01.01.09, 16:25
          Jak słusznie zauważył kolega parę postów wyżej, kraj na niższym poziomie rozwoju
          żeby dorównać czołówce potrzebuje nowoczesnych technologii. Musi to importować i
          płacić w euro albo dolarach. Inaczej na zawsze będzie tkwił w systemie rolniczym
          z kulawym przemysłem.

          Pytanie co w długim okresie chcemy produkować (i exportować) jako kraj: pszenicę
          węgiel i pomidory czy wysoko zaawansowane wyroby i usługi? Jeśli to pierwsze to
          rzeczywiście, złotóweczka powinna być jak najsłabsza, ale wtedy na zawsze
          pozostaniemy krajem na wpół niedorozwiniętym: z kulejącym przemysłem, słabymi
          usługami i przeludnioną wsią z prymitywnym rolnictwem. Jeśli to drugie - to
          musimy mieć mocną i stabilną złotówkę, która pozwoli nam na rozwój przez
          wysysanie know-how i technologii z krajów z czołówki. Słaba waluta jest dobra
          dla krajów afrykańskich, czy bidy azjatyckej gdzie rzeczywiście chodzi o jak
          największy export pomidorów bananów węgla i stali. Polska jest o 2 szczeble
          wyżej niż ci biedacy (ale i szczebel niżej niż czołówka), żeby dogonić czołówkę
          to musimy wchodzić w gospodarkę opartą na usługach, nowoczesnych technolgoiach,
          mocnym rynku wewnętrznym z dużą siłą nabywczą ludzi, zintegrowanym mocno z
          największymi gospodarkami. Euro potrzebujemy z powodów strategicznych,
          długofalowych, patrząc na 20-30 lat naprzód. Sprawy taktyczne takie jak
          zaokrąglenie cen w jedną czy drugą stronę to zwykłe pierdoły.
          • Gość: mmm jeśli chodzi o mnie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.01.09, 16:51
            to uważam że za około 10 lat czysta pszenica czy pomidory (nie
            modyfikowane genetycznie ani nie "wykluwane" w laboratoriach) będa
            więcej warte niz owoczesne technologie !!!
            więc teraz możemny się z tego smiać, ale za pare lat, kto wie...
            może to Polska będzie potęgą gospodarczą ze względu na swoje
            tradycyjne rolnictwo ! i co z tego że będzie droźej ? ale będzie
            cenione ! i każdy zapłaci każdą cenę !!!
            a do tego EURO jest na niepotrzebne !
            więc... pozostańmy przy złotówce !
            uwierzcie... zaryzykujcie !
      • Gość: mmm póki co... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.01.09, 16:42
        pół Europy Zachodniej (a najbardziej Niemcy) które notabene mają (to
        wyśnione i wymarzone przez Was eurooszołomy) EURO, dopadła recesja i
        kryzys !
        a kraje takie jak Polska trzymaja sie mimo wszystko !
        coś chcesz wytłumaczyć zatem ?...
        jestes zenujący z takim argumentami !
        • and_rzej Re: póki co... 02.01.09, 23:23
          Gość portalu: mmm napisał(a):

          > pół Europy Zachodniej (a najbardziej Niemcy) które notabene mają (to
          > wyśnione i wymarzone przez Was eurooszołomy) EURO, dopadła recesja i
          > kryzys !

          Masz interesujace poglady.

          Jakbys mogl to rozwin swoja teze: "wspolna waluta jako przyczyna recesji w
          Niemczech"
      • Gość: mmm a jeśłi chodzi o dofinansowanie z UE IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.01.09, 16:46
        to sam sobie przeczysz koleś ! (widać jaką masz wiedzę z finansów,
        hehehe !!!) czym słabsza złotówka tym wartośc wsparcia z UE rośnie !
        przykłady ? proszę :
        Unia dofinansuje Polskie autostrady np 1 mln EUR - po kursie 3 zł za
        1 EUR dostaniemy 3 mln zł, ale po kursie 4 zł za 1 EUR
        dofinansowanie wynosi już 4 mln zł !!! opadła kopara ???
        ten "zysk" mamy oczywiście wtedy kiedy, dofinansowanie pójdzie dla
        polskich firm - jeśli autpstrade wybdują szkopy lub żabojady - dla
        nich 1 mlkn EUR pozostanie nadal jednym milionem...
        ale chyba chodzi o to żeby promować polskie firmy ? a może sie
        mylę ?...
        tacy jak ty eurooszołomie, wszystko co obce uważają za lepsze, bez
        żadnej weryfikacji i bezkrytycznie !
        żenujące...

      • reakcjonista1 Mentalność niewolnika 01.01.09, 17:14
        To dzisiaj główny problem w Polsce. Im mniej będzie euroniewolników
        tym szybciej Polska stanie się zasobnym krajem.
    • Gość: .. Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.adsl.inetia.pl 01.01.09, 04:37
      Wszystko fajnie, tylko że Słowacja jest 22 państwem, w którym euro jest
      obowiązującą walutą, a nie 16.
      • and_rzej Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi 01.01.09, 16:34
        autor artykułu pewnie sam nie wie (podobny blad byl w Rzeczpospolitej oraz
        Gazecie Prawnej).

        Slowacja jest 16 panstwem z euro w UE a nie Europie - a to roznica, bo w Europe
        euro uzywaja jeszcze Czarnogora, Kosowo i kilka minipanstewek.
    • Gość: gtpress Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.cable.mindspring.com 01.01.09, 06:39
      to cieszy, ze u Sasiada sprawy dobrze ida........
    • Gość: Piotrek Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.09, 10:34
      Dobrze że Polska nie wprowadza euro. Czesi są mądrzy i też nie
      wprowadzają. A Słowacy głupi. Już im zafundowali podwyżki.
    • Gość: siup w ten Jak zwykle merytoryczna dyskusja ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.09, 10:41
      przeciwników i zwolenników euro hehehe . Jaki naród tacy politycy
      hehe .
      • olim Re: Jak zwykle merytoryczna dyskusja ... 01.01.09, 11:44
        ...i obywatele! :)
    • stix A Polacy wierni złotówce. 01.01.09, 10:42
      Złoty polski emitowany jest w Polsce, euro emitowane jest w Niemczech. Dlatego
      prawdziwi Polacy wolą złotego.
      • Gość: Piotrek Re: A Polacy wierni złotówce. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.09, 10:53
        Słowacja sprzedała się i tyle. Za rok, dwa zobaczymy jak im poleci
        PKB. Do tej pory mieli wysoki wzrost bo mieli własną walute, którą
        umiejętnie sterowali, teraz będą na łasce ECB. Wystarczy popatrzec
        na kraje nadbałtyckie. Oni mają z pozoru włąsną walutę, ale sztywnie
        związaną z euro i się posypało!
        • Gość: piotrek Re: A Polacy wierni złotówce. IP: *.pools.arcor-ip.net 01.01.09, 13:01
          Ktos sie pode mnie bezczelnie podszywa. Ja jestem za Euro.
        • and_rzej Re: A Polacy wierni złotówce. 01.01.09, 16:51
          Gość portalu: Piotrek napisał(a):

          > Słowacja sprzedała się i tyle. Za rok, dwa zobaczymy jak im poleci
          > PKB. Do tej pory mieli wysoki wzrost bo mieli własną walute, którą
          > umiejętnie sterowali,

          Piotrku, dotychczas Slowacja miala swoja walute w strefie ERM II - czyli
          powiazana z euro. A kryzys Slowacji nie dopadl wlasnie z powodu szybkiego
          wejscia do strefy euro.
          • Gość: kixx Re: A Polacy wierni złotówce. IP: *.acn.waw.pl 01.01.09, 20:57
            A kryzys Slowacji nie dopadl wlasnie z powodu szybkiego
            > wejscia do strefy euro.

            €€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€
            a ten sam kryzyys dopadl kraje juz nalezace do strefy euro-nie dziwi
            Cie to?Widze ze jestes zwolennikiem dopasowywania interpretacji
            faktow po zapotrzebowania
            zreszta kryzys puka do slowacji calkiem mocno-to ze w przeciagu
            ostatnich paru lat mieli chyba najwieksze inwestycje zagraniczne na
            jednego mieszkanca i to,ze ze te inwestycje byly skierowane glownie
            w sfere produkcyjna,w momencie,gdy cala UE dopadl drastyczny spadek
            popytu na dobra przemyslowa zbyt dobrze chyba nie wrozy temu krajowi
      • Gość: ufam tobie Re: A Polacy wierni złotówce. IP: *.pools.arcor-ip.net 01.01.09, 12:59
        Złoty polski emitowany jest w Polsce, euro emitowane jest w Niemczech. Dlatego
        prawdziwi Polacy wolą złotego.

        Tylko najpierw trzeba byc prawdziwym Polakiem.
        • and_rzej Re: A Polacy wierni złotówce. 06.01.09, 23:38
          Gość portalu: ufam tobie napisał(a):

          > Złoty polski emitowany jest w Polsce, euro emitowane jest w Niemczech.

          Euro emitowane jest w poszczegolnych krajach strefy euro - niemieckie euro w
          Niemczech, slowackie na Slowacji, maltanskie na Malcie, itd.
    • presentation1 ..Moge podac setki przykladow.......... 01.01.09, 11:04
      ze spoleczenstwo traci na wejsciu euro.Ale po co?Najlepiej jak przekonaja sie euroentuzjasci we wlasnych portfelach.Podam tylko jeden przyklad.Dzisiaj place za pomidory minimum 100 procent wiecej anizeli w takim samym okresie(takze swieta) gdy byly franki francuskie.Wszystkie artykuly pierwszej potrzeby(te uzywane codziennie) poszly zdecydowanie w gore.Spadly natomiast ceny rzeczy ktore nie sa uzywane codziennie.
      • honecker32 Re: ..Moge podac setki przykladow.......... 01.01.09, 12:41
        Tragedia a ja w złotówkach płace więcej o 120% no i co z tego wynika
        • prawdziwy.jonek Re: ..Moge podac setki przykladow.......... 01.01.09, 14:49
          honecker32 napisał:

          > Tragedia a ja w złotówkach płace więcej o 120% no i co z tego wynika
          co dziwki tak podrozaly?
          jakies przyklady moze?
      • Gość: Piotrek Re: ..Moge podac setki przykladow.......... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.09, 12:49
        Ze złotówką jest jak ze zdrowiem. Jak go stracisz wtedy
        docenisz...Oj będzie biadolenia co niemiara. Mam nadzieję ze euro
        nie zostanie wprowadznone przed 2015 rokiem. Własna waluta jest tak
        cenna dla gospodarki jak właśnie zdrowie dla człowieka. Umiejętnie
        zarządzanie walutą gwarantuje dobry wzrost gospodarczy a nie życie
        na łase innych ośrodków decyzyjnych poza granicami własnego kraju. W
        istocie bowiem euro nie jest wspólną walutą europejską a walutą
        niemiecką, która zastąpiła markę...Nie można dac się oszukać pod
        pretekstem bycia pseudoeuropejczykiem.
        • and_rzej Re: ..Moge podac setki przykladow.......... 01.01.09, 16:57
          czlowieku takie glupoty piszesz ze za glowe sie mozna chwycic. wyzdrowiej.
        • Gość: mmm dobrze napisane ! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.01.09, 17:08
      • Gość: opinia prywatna To sprzedawaj pomidory IP: *.mofnet.gov.pl 07.01.09, 10:05
        skoro teraz za nie tak ciągną w euro. jeśli nawet ktos straci to
        inny zyska, nic w przyrodzie nie ginie.
    • Gość: Roamnujan Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.chello.pl 01.01.09, 11:18
      O do licha - mam trochę koron słowackich - ktoś wie, czy będzie je można jeszcze
      jutro upłynnić w kantorach?
      • and_rzej Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi 01.01.09, 16:55
        Gość portalu: Roamnujan napisał(a):

        > O do licha - mam trochę koron słowackich - ktoś wie, czy będzie je można jeszcz
        > e
        > jutro upłynnić w kantorach?

        Do 16 stycznia na Slowacji mozna placic w obu walutach, wiec jesli znajdujesz
        sie gdzies blisko Slowacji to polecam krotka wycieczke.
        • Gość: Romanujan Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.chello.pl 01.01.09, 18:52
          Nie znajdę się - niestety. Najwcześniej w kwietniu... I to raczej nie w okolicy
          żadnego banku czy kantoru :(
          • funia81 Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi 01.01.09, 21:22
            Do konca roku bedziesz je mogl wymienic w slowackim banku.
      • morten_smart Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi 02.01.09, 00:59
        pewnie tak waluta powinna być jeszcze dość długo po wprowadzeniu euro wymienialna
    • Gość: klok Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.09, 12:28
      nie uplynnisz swoich groszy bo nikt nie bierze pieniedzy od takich
      łajdaków/łapserdaków jak ty!
      • Gość: wex Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.09, 12:37

        Argentyna też się związała na sztywno z dolarem i co z tego wyszło? ...
        widzieliśmy kilka lat temu.
        • Gość: Mos Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.chello.pl 01.01.09, 13:15
          A kogo obchodzi ta szmatka dolar?
          Przeciez to g***no jest.
          • Gość: Stauffenberg Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.acn.waw.pl 01.01.09, 13:35
            Przyjmijcie co wiadomości, że nawet po kryzysie na świecie jest 4000 funduszy
            hedgingowych z łącznym kapitałem 2,5 bln USD, kilkanaście z nich potrafi jednym
            atakiem rozwalić taką "walutkę" jak PLN. Jeśli nie wierzycie - poczytajcie sobie
            co było z koroną islandzką. Jeszcze trochę "cudów na opcjach" i gry na spadki
            oraz innych FATA (JP)MORGAN i co? Euro po 5,40? No przecież 4,20 przełamane
            -następny przystanek 4,50! I co - nie do przełamania??
            Ale nic, bijcie dalej kaczymi łebkami o podłogę...
            • mniammniam3 Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi 01.01.09, 14:47
              Gość portalu: Stauffenberg napisał(a):

              > Przyjmijcie co wiadomości, że nawet po kryzysie na świecie jest
              4000 funduszy
              > hedgingowych z łącznym kapitałem 2,5 bln USD, kilkanaście z nich
              potrafi jednym
              > atakiem rozwalić taką "walutkę" jak PLN. Jeśli nie wierzycie -
              poczytajcie sobi
              > e
              > co było z koroną islandzką. Jeszcze trochę "cudów na opcjach" i
              gry na spadki
              > oraz innych FATA (JP)MORGAN i co? Euro po 5,40? No przecież 4,20
              przełamane
              > -następny przystanek 4,50! I co - nie do przełamania??
              > Ale nic, bijcie dalej kaczymi łebkami o podłogę...
              Wreszcie jakaś merytoryczna wypowiedź. Przypuszczam jednak, że
              większość uczestników tego Forum nie bardzo rozumie o co w niej
              chodzi. A szkoda.
            • Gość: Dekiel Re: Słowacja przyjmuje euro - korona odchodzi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.09, 16:23
              Szkoda czasu na tłumaczenie im "oczywistych, oczywistości" - i tak nie
              zrozumieją, że większy wpływ na naszą walutę ma giełda w Londynie niż rząd
              polski, NBP i warszawska giełda razem wzięte :)

              A swoją drogą ktoś mógłby dobrać się do du$# funduszom hedgingowym i ratingowym
              (bo to naczynia połączone). Niektórzy (np.: Morgan) mają wystarczająco wiele
              spektakularnych "sukcesów".
    • Gość: ankecenamon Własna waluta to wolność IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.09, 13:39
      O tym czy kraj jest wolny , decyduje posiadanie własnej waluty i
      armii . Oddanie własnej waluty , to zdanie się na łaskę obcego
      państwa. Ja wiem , że duża ilość ludzi zamieszkujących nasz kraj ,
      nie jest Polakami , albo wręcz jest na usługach instytucji
      zainteresowanych naszym zniewoleniem , ale w interesie każdego
      człowieka jest pozostanie wolnym, czyli Mieszkańca Polski pozostanie
      w strefie złotego . A to że kredyty są droższe w złotych niż , w euro
      to bardzo dobrze bo ludzie nie powinni żyć na kredyt.
      • Gość: Stauffenberg Re: Własna waluta to wolność IP: *.acn.waw.pl 01.01.09, 13:59
        Taaa,w związku z tym Murzyni z Kongo powinni wrócić do metalowych pierścieni...w
        końcu to ich własna, bardzo stara z IX wieku waluta... i rozumując jak Ty
        oznacza "suwerenność ekonomiczną"...skąd się takie rydzyki umysłowe biorą...
        • Gość: Dekiel Re: Własna waluta to wolność IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.09, 16:20
          E tam... metal ciężko zdobyć, proponuję by wrócili do muszelek kauri :D
      • Gość: FreakyMisfit Otóż to ! IP: *.dialog.net.pl 01.01.09, 14:22
        > A to że kredyty są droższe w złotych niż , w euro
        > to bardzo dobrze bo ludzie nie powinni żyć na kredyt.

        Otóż to !

        A to że samochody są znacznie droższe w Polsce niż w Niemczech, to bardzo dobrze, bo ludzie nie powinni mieć samochodów. Przecież Jarek i Leszek nie mają i żyją!
        A to że elektronika/ubrania/chemia jest tańsza na Zachodzie, to bardzo dobrze, bo ludzie nie powinni tego używać!

        Otóż to!
        • Gość: Maruda Re: Otóż to ! IP: *.netcologne.de 01.01.09, 15:42
          szczyt marzen: samochody, dom pelen elektroniki i rupieci. nie
          przejadlo wam sie jeszcze? to juz prawie 20 lat minelo.
        • propagandhi Re: Otóż to ! 01.01.09, 16:13
          uwazasz że życie na kredyt jest dobre?
      • and_rzej Re: Własna waluta to wolność 01.01.09, 17:04
        Gość portalu: ankecenamon napisał(a):

        > O tym czy kraj jest wolny , decyduje posiadanie własnej waluty i
        > armii . Oddanie własnej waluty , to zdanie się na łaskę obcego
        > państwa. Ja wiem , że duża ilość ludzi zamieszkujących nasz kraj ,
        > nie jest Polakami , albo wręcz jest na usługach instytucji
        > zainteresowanych naszym zniewoleniem , ale w interesie każdego
        > człowieka jest pozostanie wolnym, czyli Mieszkańca Polski pozostanie
        > w strefie złotego . A to że kredyty są droższe w złotych niż , w euro
        > to bardzo dobrze bo ludzie nie powinni żyć na kredyt.


        czlowieku, czegos ty sie napalil???
        • Gość: mmm zapytaj lepiej siebie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.01.09, 17:07
          czy warto ierzyc w ta papkę którą karmią cie politycy ?
          a twój przedmówca dobrze gada !
          pozbawienie sie własnej waluty to pozbawienie się części własnej
          autonomii... tylko dlaczego niektórzy chcą tego dobrowolnie ? <szok>

      • ukos Złoty to wolność brania kopa w d... 01.01.09, 18:30
        Raz z lewej - 3 PLN/EUR, a za chwilę z prawej - 4,5 PLN/EUR. W
        zależności co się z "wolną" złotóweczką spodoba zrobić DROBNYM
        spekulantom.
      • and_rzej Re: Własna waluta to wolność 02.01.09, 23:45
        Gość portalu: ankecenamon napisał(a):

        > O tym czy kraj jest wolny , decyduje posiadanie własnej waluty i
        > armii .

        Interesujacy poglad. O dziwo Tajwan ma wlasna walute i armie a prawie zadne
        panstwo nie uznaje suwerennosci Tajwanu. Hong Kong tez ma wlasna walute, ale
        jest czescia Chin. Z drugiej strony np. Holandia, czy Austria - male panstwa z
        niewielka liczba ludnosci - nie posiadaja waluty a sa niezalezne i zyje sie tam
        na wysokim poziomie.

        Wniosek: waluta i armia nie sa kryterium wolnosci kraju.

        Oddanie własnej waluty , to zdanie się na łaskę obcego
        > państwa. Ja wiem , że duża ilość ludzi zamieszkujących nasz kraj ,
        > nie jest Polakami , albo wręcz jest na usługach instytucji
        > zainteresowanych naszym zniewoleniem , ale w interesie każdego
        > człowieka jest pozostanie wolnym, czyli Mieszkańca Polski pozostanie
        > w strefie złotego .

        Co do reszty, to proponuje podszkolenie sie z logiki i powtorne przeczytanie
        swojej wypowiedzi.

        A to że kredyty są droższe w złotych niż , w euro
        > to bardzo dobrze bo ludzie nie powinni żyć na kredyt.

        Fajnie, czyli jesli ktos chce kupic dom to niech se zbiera na to cale zycie.
        Jak/jesli dojdzie do emerytury to sobie wtedy kupi.
    • Gość: Adam Gratulacje dla Słowaków IP: *.aster.pl 01.01.09, 13:54
      • reakcjonista1 Gratulujesz im głupoty? 01.01.09, 17:16

    • januszz4 Mądra decyzja 01.01.09, 14:08
      Słowacy podjęli mądrą decyzję. My też, gdyby nie PiS i przystawki
      moglibyśmy wykorzystując zmarnowaną przez nich koniunkturę lat 2005-
      2007 przyjąć dzisiaj wraz ze Słowakami euro. Jednolita waluta w
      obszarze unijnym jest podstawowym warunkiem pomyślnego rozwoju
      gospodarczego. Przykładem może byc USA, gdzie poszczególne stany
      mając duży zakres samodzielności przyjęły jednak wspólną walutę -
      dolara. Szybki rozwój USA nie byłby możliwy, gdyby każdy stan miał
      inną walutę. Można oczywiście dyskutować odnośnie problemu polityki
      stóp procentowych, ale nie jest to wystarczający powód dla
      opóźniania wprowadzania euro. Co do Słowacji największym
      niebezpieczeństwem w tej chwili jest groźba zahamowania rozwoju z
      powodu oparcia gospodarki tego kraju głównie na przemyśle
      motoryzacyjnym. To, czego do niedawna zazdrościliśmy Słowakom
      (inwestycje koncernów samochodowych) może okazać się teraz dla nich
      przekleństwem. Jeszcze jeden dowód na konieczność dbania o
      zrównoważony rozwój ukierunkowany na różne gałęzie gospodarki, a nie
      tylko na jedną branżę (np. samochody, surowce, itp.)
      • Gość: mmm nie porównuj IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.01.09, 16:53
        eurokołchozu i eurokracji (porównywalnej tylko z byłym ZSRR) do
        wolnych Stanów Ameryki !!!
        to grzech !
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka