Dodaj do ulubionych

czy pomożecie mi z matematyką?

15.11.10, 15:54
bardzo Was prosze, jestem z tego beznadziejna, wiem, że to nie jest jakieś forum pomocy, ale.. no proszę, zróbcie wyjątek.. nie rozumiem tego a tak bardzo mi zależy na tych zadaniach sad( proszę Was, kotkowiczki..

zadanie 1.

w trójkąt równoramienny o podstawie 18 cm i ramieniu 27 zm wpisano okrąg. Oblicz długość między punktami styczności, leżacymi na ramionach trójkąta.

tutaj należy użyć twierdzenia talesa.

i proszę napiszcie obliczenia i jak narysować rysunek kiss*
Obserwuj wątek
    • pola16 Re: czy pomożecie mi z matematyką? 15.11.10, 16:00
      Akurat rysunek jest prosty... Poszukaj w grafice na google.pl. A zadanie można spisać...
      • amatorka_ Re: czy pomożecie mi z matematyką? 15.11.10, 16:12
        spisać... jak widać nie każdy chce iść na łatwiznę. co z tego, że spisze, skoro nie zrozumie?
    • dosia321 Re: czy pomożecie mi z matematyką? 15.11.10, 16:07
      przykro mi ale nie miałam jeszcze talesa..
      • decode Re: czy pomożecie mi z matematyką? 15.11.10, 16:18
        też mam z tym problem i popieram amatorka_
    • werka197 Tu 15.11.10, 16:18
      Praca domowa nie jest po to by ja zrobic , jak kolwiek byle zrobic albo spisac z kogos byle by miec tylko prace domowa sie robi po to by byc lepiej przygotowanym do sprawdzianu . Bo przeciez im wiecej cwiczysz tym wiecej umiesz nie ? Ja napewno Ci nie dam odpowiedzi i jesli ktos Ci da to wbrew pozora zle dla Ciebie ..sciana
      • cristal. taak. 15.11.10, 16:24
        to jest praca domowa dla chętnych.

        dostanę 5, jak ją zrobię, więc ja Was tylko proszę o pomoc, tego nawet nie będzie na sprawdzianie..
        • werka197 Zrob sama!Czy zastanowilas sie nad tym cho.. 15.11.10, 16:27
          chociaz 5 minut ? Poprosilas mame o pomoc ? Nie idz na latwizne ..

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka