Dodaj do ulubionych

Opłata ,, za łóżko,,

02.01.11, 15:59
Mam pytanie- w szpitalu opiekun małego dziecka musi zapłacić 20zł/dobę za łóżko, dostęp do łazienki, czajnika i lodówki. Tzn nie musi, bo może spać na stołku. Czy to legalne?
Obserwuj wątek
    • snajper55 Re: Opłata ,, za łóżko,, 02.01.11, 22:10
      onka262 napisała:

> Mam pytanie- w szpitalu opiekun małego dziecka musi zapłacić 20zł/dobę za łóżko
      > , dostęp do łazienki, czajnika i lodówki. Tzn nie musi, bo może spać na stołku.
      > Czy to legalne?

A dlaczego miałby mieć darmo łóżko (pewnie z pościelą), czajnik i dostęp do lodówki? Może także posiłki powinien mieć darmo? Co jeszcze powinien mieć darmo?

S.
      • loraphenus Re: Opłata ,, za łóżko,, 02.01.11, 23:07
        snajper55 napisał:
        >
        > A dlaczego miałby mieć darmo łóżko (pewnie z pościelą), czajnik i dostęp do lod
        > ówki? Może także posiłki powinien mieć darmo? Co jeszcze powinien mieć darmo?
        >
        > S.

za darmo powinien mieć całodobowy barek all inclusive, polędwicę z jelenia, trufle i szampana,. bo za to juz zapłacił pacjent w składkach,

dodatkowo odnowę biologiczną- jacuzzi i spa.
    • wadera3 Re: Opłata ,, za łóżko,, 04.01.11, 01:29
      >Mam pytanie- w szpitalu opiekun małego dziecka musi zapłacić 20zł/dobę za łóżko
      > , dostęp do łazienki, czajnika i lodówki. Tzn nie musi, bo może spać na stołku.
      > Czy to legalne?

Spanie na stołku, owszem.
      Po co małemu dziecku śpiący opiekun?
      • cccykoria Re: Opłata ,, za łóżko,, 04.01.11, 13:09
        wadera3 napisała:

> >Mam pytanie- w szpitalu opiekun małego dziecka musi zapłacić 20zł/dobę za
        > łóżko
        > > , dostęp do łazienki, czajnika i lodówki. Tzn nie musi, bo może spać na s
        > tołku.
        > > Czy to legalne?
        >
        > Spanie na stołku, owszem.
        > Po co małemu dziecku śpiący opiekun?
        >
        >

Widziałaś pielęgniarkę, która nie śpi na dyżurze)?
        • wadera3 Re: Opłata ,, za łóżko,, 04.01.11, 14:01
          Wielokrotnie.
          Widziałam również(i słyszałam) "opiekuńcze" mamy, babcie itp. które zaspane w środku nocy, są oburzone, że pielęgniarka nic nie robi, choć dziecko płacze. Chore dziecko często płacze, czy to w domu, czy w szpitalu, więc oczekiwanie, że pielęgniarka "coś" z tym zrobi jest co najmniej śmieszne.
          Widziałam również "przerażoną" mamę, która rano szukała dziecka, bo smacznie śpiąc nie słyszała jego płaczu, więc zostało zabrane do dyżurki pielęgniarskiej żeby nie budziło innych dzieci.
          Opieka, która ma w założeniu patrzenie na ręce personelowi i stałe konsultacje z innymi "opiekunami", oraz same oczekiwania co do wygodnego spędzania czasu w szpitalu, jest zwykłym nieporozumieniem.
    • claratrueba Re: Opłata ,, za łóżko,, 05.01.11, 09:38
      Mam pytanie- w szpitalu opiekun małego dziecka musi zapłacić 20zł/dobę za łóżko, dostęp do łazienki, czajnika i lodówki. Tzn nie musi, bo może spać na stołku. Czy to legalne?

Tak, całkowicie legalne. Jest to "usługa krótkotrwałego zakwaterowania" (PKWiU 55.23.15 - 00.00) bo opiekun nie jest osoba leczoną, której pobyt w szpitalu przysługuje nieodpłatnie z tyt. ubezpieczenia. Opłata jest ustalana przez placówkę i ma pokryć ponoszone przez nią koszty pobytu takiej nieleczonej osoby (woda, prąd, pranie pościeli, łóżko itd.). Nawet jeśli opiekun wykonuje czynności pielęgnacyjne odciążające częściowo personel nie jest to podstawa do zmniejszenia lub zaniechania opłaty, ponieważ nie zmniejszają kosztów jego pobytu w szpitalu.
      • onka262 Re: Opłata ,, za łóżko,, 07.01.11, 16:48
        claratrueba dzięki,
        Pisząc ,,małe dziecko" miałam na myśli kilkumiesięczne niemowlę karmione piersią.
        Podczas przyjęcia pytanie: zostaje pani z dzieckiem? Bo nas jest za mało żeby się dziećmi zajmować- na oddział(mały, 10 sal 2 os) 2 pielęgniarki w dzień , jedna w nocy.
        Nie widziałam też aby pielęgniarki zabierały dzieci w nocy od matek, gdy płakały matki same się opiekowały, bo przecież to ich dziecko. W nocy nie wiem co pielęgniarki robiły, bo nie chodziłam po oddziale.
        Wiem ze to wygoda dla opiekuna, pytałam tylko czy szpital ma prawo pobierać takie opłaty.Tyle.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka