Dodaj do ulubionych

algorytm fizyk, algorytm lekarz

23.09.20, 20:19
co by było, gdyby odwrócić sytuację i funkcję ludzi nauki powierzyć programom, a naukowców zaprząc w roli robotów wykonujących ich polecenia. czy nie byłoby to bardziej racjonalne? przecież algorytmy są pozbawione emocji i przez to bardziej stabilne. ludzie natomiast wyeliminowaliby wszelkie niedoskonałości robotów, manipulatorów itp. mając jednocześnie nadzór nad procesami/badaniami.
Obserwuj wątek
  • kumoter40 Re: algorytm fizyk, algorytm lekarz 01.10.20, 09:04
   rozumiem, że dla ludzi nauki wątek może wyglądać na prowokację, ale tak nie jest. oto argumentów cd. np. taki cyfrowy lekarz miałby przecież wiedzę całego internetu, a przy okazji zakończyłyby się głupie dyskusje nt. robotów, jak ta w sąsiednim wątku "roboty,roboty" o tym czy pies-robot powinien mieć wypustkę, a w ścianie powinna być dziurka, czy też odwrotnie.
   • kalllka Re: algorytm fizyk, algorytm lekarz 01.10.20, 10:44
    No nie wiem czy głupia dyskusja o robotach skoro przez internet prowadzona; Od programu psa-robota do zaprogramowania /lekarza/ droga nie daleka; A nawet bliżej gdy zastosować jak większość tutaj- własne skróty myślowe.
    Pułapki niedoświadczonego / lub nierzetelnego/ programisty.
    Podobnie wychodzi gdy się nie chce wziąć odpowiedzialności za własna robotę i zabawowo traktuje formule wtedy i „na nauce„ poważne błędy uchodzą w toku.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka