hlim 04.11.06, 00:20 Ciekawe jak długo tacy ludzie będą piastować tak wysokie stanowiska? Panie premierze czy Panu nie wstyd mieć takiego wiceministra w swoim rządzie? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: alfa Fides et Ratio IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.11.06, 00:24 ja chyba śnie. Urzednik o wygladzi menela drwi z osiagniec naukowych o największej wadze. Profesorowie protestuja do Prezydenta w sprawie oczywistej Tak jakby on sam nie wiedział co ma robic.Tylko dlaczego niedouczony minister nie przeczytał encykliki Fides et Ratio - gdzie jasno jest powiedziane gdzie jest miejsce wiary a gdzie nauki nie sadziłem nigdy ze tak nisko upadnie Państwo Tylko do tych wszystkich korzy nie rozumią czym jest nauka - badzcie konsekwentni w swopim zdeterminowanym mysleniu - zrezygnujcie z tych dobroci cywilizacji jakie ona niesie wraz z nauka - wysiądzce z samochodu, odlącznie światlo itd - mormoni sa przynajmniej uczciwe w tej mierze - dalej Panie ministrze konsekwentnie - z wodociagów tez trzeba zrezygnowac - to też sie opoiera na nauce Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: frog Re: Fides et Ratio IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.06, 12:53 A co ma do sprawy jakaś encyklika? Ja też jej nie czytałem i mam się na umyśle zupełnie dobrze, a moje relacje z nauką są więcej niż poprawne. Żadne myślenie życzeniowe - wyobrażenia i marzenia nie mają nic wspólnego z nauką i nie należy powoływać się w kwestiach nauki na wypowiedzi reprezentantów mistycyzmu w żadnym kontekście. Mimowolnie bowiem nadaje się w ten sposób mistyce rangę porównywalną z nauką. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Disgusted Swojego kolegi nie skrytykują IP: *.chello.pl 04.11.06, 00:25 Większe głupoty powiedział prof. dr hab. Maciej Giertych (m.in. że wciąż żyją dinozaury na przykładzie potwora z Loch Ness i smoka wawelskiwgo). Dlaczego kwiat polskiej nauki nie wypowiada się na ten temat? Odpowiedz Link Zgłoś
plugh Re: Swojego kolegi nie skrytykują 04.11.06, 00:36 Maciej Giertych nie jest urzędnikiem państwowym zajmującym się edukacją. Prof. dr hab. też człowiek i ma prawo gadać głupoty na temat niezwiązany z jego specjalnością. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Disgusted Re: Swojego kolegi nie skrytykują IP: *.chello.pl 04.11.06, 00:48 Rzeczywiście nie jest urzędnikiem państwowym, choć reprezentantuje nas w Parlamencie Europejskim i jest osobą bardzo wpływową. Ponadto jako fizjolog i genetyk drzew jest chyba bliższy naukowo tym zagadnieniom niż podpisani pod listem fizycy i historycy. To od niego się wszystko zaczęło. Nie można atakować Orzechowskiego udając że tylko on czyni zło. Odpowiedz Link Zgłoś
memhos Re: Swojego kolegi nie skrytykują 04.11.06, 01:20 Orzechowski jest w rzadzie. Ten Giertych nie. Dlatego Orzechowskiego wina jest wieksza - wypowiadal sie jako urzednik panstwowy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: frog Re: Swojego kolegi nie skrytykują IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.06, 13:18 Nobles oblique. Profesor doktor habilitowany nie ma prawa gadać głupot w żadnych okolicznościach i na żaden temat. Chyba, że taki z niego profesor jak z koziej dupy trąba. Co w przypadku M.Giertycha jest zresztą wielce prawdopodobne. Odpowiedz Link Zgłoś
centrolew List otwarty naukowców polskich do Premiera RP 04.11.06, 00:27 I tak takie listy nic nie dadzą. Przy tym układzie politycznym kretyni są nominowani, a nie degradowani. Takie protesty "wykształciuchów" tylko wzmocnią pozycję skrajnie prawicowych decydentów. Odpowiedz Link Zgłoś
co.ty.powiesz Poważni ludzie??? 04.11.06, 00:52 Podpisani pod listem są - wydawałoby się przynajmniej - poważnymi ludźmi, a pierdołami się zajmują. Doprawdy, czy zamiast podpisywać listy protestacyjne nie lepiej napisać artykuł, przeczytać książkę, przygotować się do wykładów? Na świecie jest pełno idiotów, uważających że Ziemia jest płaska, za każdym rogiem czai się mason, światem rządzą Marsjanie, a w Klewkach - wiadomo... Czy za każdym razem kwiat nauki polskiej zamierza pisać listy do Prezydenta, Premiera, Sekretarza ONZ, Papieża albo I Sekretarza Komitetu Centralnego??? Przecież wystaczy, że uczniowie - bez podpowiedzi wszystkich prof., doc., dr., hab. i niehab, mgr., inż. itp. - już dawno obśmiali Wielkiego Odkrywcę. I chwatit. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: robert Re: Poważni ludzie??? IP: *.chello.pl 04.11.06, 01:55 tak, powazni zobacz co stalo sie, gdy zaczeto olewac szkolnictwo - nagle okazalo sie, ze mlodziez to bandyteria z badziewiem w marketach tez tak samo bylo - nagle okazalo sie, ze wiekszosc z tych rzeczy tam sprzedawanych to tandeta, podrobki i chinszczyzna nie mowiac o zamykaniu klubow i teatrow, bo ktos olewa rozwoj kultury tak samo jak pilicja olewa dzwoniacych o pomoc - i pogotowie takze wiec kolego - jak chcesz to olewaj i czytaj sobie ksiazeczki, ale nie zdziw sie, jak beda mialy one bledy ortograficzne, bo korektorka oleje korekte niestety, glupote trzeba tepic, zeby potem nie okazalo sie, ze kazdy duren moze prowadzic samolot z 300 osobami na pokladzie - w niektorych zawodach wyksztalcenie i wiedza sa potrzebne, tak samo jak rozsadek i realizm - stad oburzenie naukowcow, bo jutro mozesz sie obudzic i ze zdumieniem stwierdzisz, ze ktos wylaczyl telefony, telewizje, internet, wode i zamiast tego wprowadzil poczte konna, wode nosi sie w wiadrach, wierzy ze dzieci znajduje sie w kapuscie, wierzy, ze okoliczny smok porywa dziewice, itd... jednym slowem jesli nie zaczniesz reagowac na glupote, to mozzesz obudzic sie kiedys w sredniowieczu Odpowiedz Link Zgłoś
nessie-jp Re: Poważni ludzie??? 04.11.06, 02:05 Udajesz, że nie widzisz kwestii najważniejszej - te androny plecie wiceminister EDUKACJI! Czyli de facto urzędnik zarządzający sferą, w której pracują podpisani pod listem wykładowcy akademiccy. Gdyby to powiedział minister sprawiedliwości, to byłaby polewka. Gdyby to powiedział prezydent, to nikt by się nawet nie zdziwił. Ostatecznie Chirac, Bush i reszta tego wesołego towarzycha też różne bzury gada. Ale to jest wypowiedź wiceministra EDUKACJI. Człowieka, który decyduje o tym, czego się będą uczyć twoje dzieci. Człowieka, który nie został nawet zganiony przez swojego przełożonego, min. Giertycha. Nie wiadomo, czemu minister edukacji wystąpił z tym zdumiewającym oświadczeniem. Czy to ma być forma podlizywania się zwierzchnikowi, którego tatuś ma podobne poglądy? Możliwe. Ale jednak niedopuszczalne. Co by było, gdyby minister edukacji stwierdził wszem i wobec, że agresja Niemiec i Rosji na Polskę była jak najbardziej usprawiedliwiona i uzasadniona, a zabory to jedyny okres praworządności w tym państwie? Jak sądzisz, czy powinien zostać na stanowisku? Bo jego wypowiedź na temat ewolucji to jeszcze większy absurd. Odpowiedz Link Zgłoś
malanov ciekawe, część profesorów jeszcze niedawno 04.11.06, 01:23 twierdziała, że mamy 9 planet, a tu proszę, okazuje się, że Pluton juz nie jest planetą. A niby skąd mam wiedzieć, że tym razem sie nie mylą? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Re: ciekawe, część profesorów jeszcze niedawno IP: *.bredband.comhem.se 04.11.06, 10:42 Bo jezeli chodzi o planety to kwestia definicji (semantyka). Kiedy Pluton zostal odkryty nikt nie zdawal sobie sprawy z istnienia tysiecy tego typu obektow. Niewiele wiedziano tez o roznicach pomiedzy tymi obiektami wiec dopisano Plutona do planet. Teraz wiemy znacznie wiecej na ten temat wiec przyszedl czas na uscislenie definicji planety (w koncu nie wszystko nia jest). Tak samo jest z teoria ewolucji. Jak ludzie odkryja cos istotnego i stanie sie to powszechnie uznanym faktem, to zmienia sama teorie (w tym rowniez semantyke). Pewnych rzeczy mozna jednak byc pewnym; np. tego ze kreacjonizm oraz inteligentny projekt (to nie to samo) nie zaliczaja sie do nauk przyrodniczych (doswiadczlnych). W koncu trudno wymyslic eksperyment dowodzacy (lub przeczacy) istnienia wielkiego stworcy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KTOSIK Re: ciekawe, część profesorów jeszcze niedawno IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.11.06, 11:43 Ostatnio wygrałem zakład z moim znajomym, bardzo skądinąd szanowanym profesorem doktorem habilitowanym, w kwestii kreacjonizm vs. ewolucjonizm. Oczywiście moim celem nie było wykazanie wyższości którejkolwiek z powyższych teorii, a jedynie obnażenie koniunkturalizmu tzw. elity profesorskiej. Otóż jest on (kolega), podobnie jak większość podpisanych pod apelem do Premiera RP, wojującym ewolucjonistą. Założyłem się, że w minutę wycofa się ze swoich poglądów. Zaproponowałem mu podpisanie listu, wyszydzającego ortodoksyjnie kreacjonistyczne poglądy głoszone przez rabinów. Zatkało go, potem w milczeniu się wycofał. Wygraną podesłał mi przez swojego asystenta. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ewolucjonista Re: ciekawe, część profesorów jeszcze niedawno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.06, 11:55 > Zaproponowałem mu podpisanie listu, wyszydzającego ortodoksyjnie > kreacjonistyczne poglądy głoszone przez rabinów. Przecież nikt nie podpisze listu wyszydzającego poglądy religijne jako takie. Profesorowie nie szydzą z poglądów wygłaszanych w kościołach, meczetach czy synagogach. W religii wolno wierzyć w duchy, cuda, itp. List jest skierowany przeciwko wygłaszaniu takich poglądów przez WICEMINISTRA EDUKACJI MÓWIĄCEGO O PROGRAMIE NAUCZANIA BIOLOGII. Jeśli komuś wszystko się kojarzy z żydami, to już jego problem... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KTOSIK Re: ciekawe, część profesorów jeszcze niedawno IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.11.06, 12:02 > Przecież nikt nie podpisze listu wyszydzającego poglądy religijne jako takie. > Profesorowie nie szydzą z poglądów wygłaszanych w kościołach, meczetach czy > synagogach. W religii wolno wierzyć w duchy, cuda, itp. 1.kreacjonizm jest INTEGRALNĄ częścią poglądu religijnego "jako takiego". 2.Profesorowie szydzą więc w istocie z pogladów wygłaszanych w kościołach, meczetach czy synagogach. Nie zmieni tego nawet Pańska dialektyka, drogi Ewolucjonisto. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: frog Re: ciekawe, część profesorów jeszcze niedawno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.06, 13:28 I bardzo dobrze, że szydzą. Nie wolno pozwalać rozprzestrzeniać się bzdurom i dopuszczać do tego aby fikcja była przedkładana ponad rzetelną obiektywną wiedzę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: manitu Re: ciekawe, część profesorów jeszcze niedawno IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.11.06, 11:13 > 1.kreacjonizm jest INTEGRALNĄ częścią poglądu religijnego "jako takiego". No niestety - bzdura. Jestem osoba religijna a jestem gleboko przekonany o prawdziwosci t. Darwina. Najwyrazniej masz zbyt ciasny umysl aby pogodzic ze soba wiare w to, ze swiat zostal stworzony przez Boga a pewna teoria dotyczaca pojawiania sie nowych gatunkow w przyrodzie. > 2.Profesorowie szydzą więc w istocie z pogladów wygłaszanych w kościołach, > meczetach czy synagogach. Nie zmieni tego nawet Pańska dialektyka, drogi > Ewolucjonisto. Naucz sie czytac ze zrozumieniem - nie szydza, tylko twierdza, ze MO nie ma kompetencji do sprawowania funkcji v-ce Ministra Oswiaty. Wrecz przeciwnie - to ze sie nie podal do dymisji, jest szyderstwem z idei oswiecenia publicznego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: frog Re: ciekawe, część profesorów jeszcze niedawno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.06, 13:26 A dlaczego to niby nie można wyszydzać poglądów religijnych? Czy do każdej bzdury, opieczętowanej stemplem: religia, mam podchodzić z nabożeństwem i czołobitnością? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KTOSIK Re: ciekawe, część profesorów jeszcze niedawno IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.11.06, 11:56 Aha, postscriptum; jak Państwo myslą, ilu profesorów w powyższej listy podpisałoby także zaproponowany przeze mnie "list"? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ewolucjonista Re: ciekawe, część profesorów jeszcze niedawno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.06, 12:02 Gość portalu: KTOSIK napisał(a): > Aha, postscriptum; jak Państwo myslą, ilu profesorów w powyższej listy > podpisałoby także zaproponowany przeze mnie "list"? Żaden. Bo chociaż wielu jest ateistami, a część katolikami, uznają wolność wyznania jako fundament pluralistycznego, demokratycznego społeczeństwa. Rabini, księża, imami mogą mówić, że wszystko stworzył Bóg, że nad nami latają anioły, itp. I każdy może sobie chodzić do takiej świątyni, do jakiej ma ochotę, albo do żadnej. Natomiast urzędnik odpowiedzialny za edukację nie ma prawa nazywać kłamstwem teorii biologicznej, która jest powszechnie uznawana, a przy tym o której nie ma zielonego pojęcia - w krótkiej wypowiedzi nt. Darwina błędne było wszystko, z wyjątkiem nazwiska uczonego ( zob. www.ewolucja.org/d3/d37-7e.html ) Odpowiedz Link Zgłoś
stasi1 Też uważam że raczej żaden pod takim listem by 04.11.06, 18:22 się nie podpisał. W końcu nie każdy musi podpisywać pod każdym stwierdzeniem. Mi się rządy Kaczorów nie podobają byłem na wiecu przeciw nim Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ech.... Re: ciekawe, część profesorów jeszcze niedawno IP: *.chello.pl 05.11.06, 22:18 Gość portalu: KTOSIK napisał(a): > Ostatnio wygrałem zakład z moim znajomym, bardzo skądinąd szanowanym profesorem > > doktorem habilitowanym, w kwestii kreacjonizm vs. ewolucjonizm. Oczywiście moim > > celem nie było wykazanie wyższości którejkolwiek z powyższych teorii, a jedynie > > obnażenie koniunkturalizmu tzw. elity profesorskiej. Otóż jest on (kolega), > podobnie jak większość podpisanych pod apelem do Premiera RP, wojującym > ewolucjonistą. Założyłem się, że w minutę wycofa się ze swoich poglądów. > Zaproponowałem mu podpisanie listu, wyszydzającego ortodoksyjnie > kreacjonistyczne poglądy głoszone przez rabinów. Zatkało go, potem w milczeniu > się wycofał. Wygraną podesłał mi przez swojego asystenta. A co to ma wspólnego z teorią ewolucji. Od kiedy niezgodzenie się na wyszydzanie przekonań religijnych jest potwierdzeniem kreacjonizmu? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: o_plutonie Re: ciekawe, część profesorów jeszcze niedawno IP: *.chello.pl 05.11.06, 22:16 > ciekawe, część profesorów jeszcze niedawno twierdziała, że mamy 9 planet, a tu > proszę, okazuje się, że Pluton juz nie jest planetą. > A niby skąd mam wiedzieć, że tym razem sie nie mylą? Nie zrozumiałeś, na czym polega zmiana związana z Plutonem. Zmieniła się konwencja nazewnicza. Ta część profesorów dzisiaj nadal stwierdzi, że pluton to planeta, o ile przyjmą *STARĄ* konwencję nazewniczą. Natomiast te same osoby stwierdziłyby także *WCZORAJ*, że Pluton nie był planetą, gdyby przyjąć *DZISIEJSZĄ* konwencję nazewniczą. Jaśniej już chyba nie można ... chociaż.... to tak samo jak z ditlenkiem węgla. Kiedyś się mówiło dwutlenek węgla, a dzisiaj jest ditlenek węgla. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: vive la science Re: List otwarty naukowców polskich do Premiera R IP: *.onocable.ono.com 04.11.06, 01:30 Pisanie do premiera nie ma sensu. A ewolucja jest faktem w sposob oczywisty - wlasnie ja obserwujemy. Ewolucję wsteczną, taką, która promuje osobniki najgorsze, szkodliwe dla gatunku (kraju). Sam premier jest efektem jej dzialania. Naukowcom polecam serdecznie zabranie rodzin, dzieci oraz wnukow i zjazd z tego skansenu. Jako i ja czynię. 'Szczęśliwej drogi już czas...' :) Odpowiedz Link Zgłoś
sothis666 Re: List otwarty naukowców polskich do Premiera R 04.11.06, 01:39 Gość portalu: vive la science napisał(a): > Naukowcom polecam serdecznie zabranie rodzin, dzieci oraz wnukow i zjazd z tego > skansenu. Jako i ja czynię. 'Szczęśliwej drogi już czas...' :) Amen. Poki nie ma naukowego dowodu reinkarnacji nie ma się co pałować z popaprańcami. Życie tylko jedno, a jakimś cudem na całym świecie ciężko płacą kompetentnym fachowcom i doceniają ich umiejętności. Wolę żeby moje dzieci decydowały czy chcą mieszkać w Polsce, godnie żyjąc w szwecji czy uk, a nie w dziwnym kraju gdzie ministrami zostają faszyści, przestępcy + zwyczani idioci. Bye, IVRP. ps. minister, ty w życiu nie ukradniesz tyle ile ja tu zarabiam:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marek ach, znow te autorytety............ IP: *.dip.t-dialin.net 04.11.06, 02:05 niech lepiej napisza list otwarty do rokity i walesy aby wycofali sie z zycia publicznego po tym jak inwigilowali prawice stalinowskimi metodami. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cmr Re: ach, znow te autorytety............ IP: *.4web.pl 04.11.06, 08:25 nie wypowiadaj się jeśli nie ma to związku z tematem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lukasz Re: List otwarty naukowców polskich do Premiera R IP: *.sttlwa.dsl-w.verizon.net 04.11.06, 03:31 E, tam. Jakies wyksztalciuchy sie odezwaly ;-) Prosty lud robotniczy polskich miast i wsi z dziada pradziada wie ze ewolucji nie bylo i nie potrzebuje profesorow zeby mowili mu co ma myslec. Lukasz Odpowiedz Link Zgłoś
robakks Re: List otwarty naukowców polskich do Premiera R 04.11.06, 05:55 Temat: List otwarty naukowców polskich do Premiera RP http://serwisy.gazeta.pl/nauka/1,34148,3718088.html -------------------------------------------------------------------------------- hlim napisała: cytat: (według kolejności zgłoszeń) Prof. Zofia Kielan-Jaworowska, Instytut Paleobiologii PAN Prof. Łukasz Turski, Centrum Fizyki Teoretycznej PAN, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prof. Iwo Białynicki-Birula, Centrum Fizyki Teoretycznej PAN Prof. Andrzej Krzysztof Tarkowski, Uniwersytet Warszawski Prof. Janusz Tazbir, Instytut Historii PAN Prof. Henryk Samsonowicz, Uniwersytet Warszawski Prof. Magdalena Fikus, Instytut Biochemii i Biofizyki PAN Prof. Adam Łomnicki, Uniwersytet Jagielloński Prof. Leszek Kaczmarek, Instytut Biologii Doświadczalnej PAN Prof. Adam Urbanek, Instytut Paleobiologii PAN Prof. Grzegorz Racki, Instytut Paleobiologii PAN Prof. Zbigniew Jaworowski, Centralne Laboratorium Ochrony Radiologicznej Doc. Marek Janiak, Wojskowy Instytut Higieny i Epidemiologii Prof. Józef Jethon, Szpital Kliniczny im. prof. Witolda Orłowskiego Prof. Zofia Białynicka-Birula, Instytut Fizyki PAN /cytat. źródło w nagłówku > Ciekawe jak długo tacy ludzie będą piastować tak wysokie stanowiska? Piastowanie przez takich ludzi tak wysokich stanowisk to efekt ewolucji a więc mechanizmu rządzącego hierarchiami społecznymi. Religia Ewolucji, której tacy ludzie są wyznawcami jesr mechanizmem sterującym ich działaniami. Polecam artykuł w temacie "TEORIA EWOLUCJI UMIERA": http://niusy.onet.pl/niusy.html?t=artykul&group=pl.sci.filozofia&aid=43128335 "Matura czy chęć szczera?" ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Twierdzę, że wszelkie TEORIE powinny być wykładane jako osobny przedmiot z rozdzieleniem od NAUK stosowanych a więc opartych na PEWNIKACH, a w szczególności: Teoria Ewolucji, Teoria Mnogości i Teoria Układów Inercjalnych. Te teorie to religia oparta na 'fałszywych' założeniach. ~>°<~ Edward Robak* Uwaga: kopia na free-pl-prawdy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cmr List otwarty naukowców polskich do Premiera RP IP: *.4web.pl 04.11.06, 08:20 No cóż... jaki minister tacy wiceminitrowie... Ja się jakoś nie dziwię. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zzz Ten list nic nie da - Kaczory są bezwstydne! IP: *.magma-net.pl 04.11.06, 10:18 Lekceważą w stopniu dotychczas niespotykanym wszelkie opinie nawet największych krajowych i międzynarodowych autorytetów. Stają po stronie i utożsamiają się z najwiekszą ciemnotą. Całkowicie lekceważa fakt, że obecność w rządzie takich patologicznych osobników rujnuje autorytet państwa, jego przedstawicieli w kraju i za granicą a już w szczególności poddaje wątpliwość celowość i skuteczność wszelkich reform oświatowych. Kto zechce utożsamiać się z pomysłami ewidentnych ciemniaków i idiotów? Nic to kaczorom jak widać nie szkodzi. Dorwali się do władzy dzięki najciemniejszej części naszego spoleczeństwa i będą realizować swoje teczkowo-policyjne fantasmagorie już do końca tej ich kadencji, bo widać już przyrośli do foteli. Odpowiedz Link Zgłoś
petrucchio Re: Ten list nic nie da - Kaczory są bezwstydne! 04.11.06, 11:38 Obawiam się, że masz rację. Nasza "władza" jest antyinteligencka, pamiętliwa i mściwa, więc każda krytyka jej posunięć ze strony "wykształciuchów" powoduje tylko prymitywny odruch obronny: brak reakcji na zewnątrz, szczelniejsze zwarcie szeregów wewnątrz i dopisanie kolejnych nazwisk do listy wrogów na żołdzie Układu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tej Medice, curate ipsum! IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 04.11.06, 12:04 "Kwiat entelygencji" znów się popisuje _żenującymi_ pretensjami młotkującego do młotka, że ten walnął go w czoło! Za to, co się działo i dzieje w szkołach i w konsekwencji wszędzie indziej nie jest _odpowiedzialny_ żaden losowany taczkową łapanką w stodole "minister", żaden pan Kazio, Księżyc w pełni czy Łysa Góra, tylko WY! No cóż, tak sobie gadam do entelygencyji o lotności ściany - pozornie popełniając dokładnie ten sam błąd, który zarzucam tej samomianowanej "fachowości". Bo próżno gadać do rybiej czaszki w której od dawna nie ma mózgu a są tylko obleśne robale, które ową galaretkę wyżarły dawno temu i jedyne co robią, to wiecznie kombinują jak dorwać się do trochę świeższej... Tylko k*&^%n może mieć pretensje do własnej łapy, że ta się w%^%a w ognisko i nie wiadomo czemu doskwiera pacjentowi "leczonemu" osobistą patologią... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: misiek1928 List otwarty naukowców polskich do Premiera RP IP: 83.168.113.* 04.11.06, 12:14 Obecność takiej osoby na tymże stanowisku, hańbiącej dobre imię nauki w Polsce, kraju który uważany był zawsze za dom wybitnych naukowców przyczyniających się do rozwoju cywilizacji, jest wynikiem bezwzględności ludzi nazywających się politykami; Bezwzględność w dążeniu do władzy i chęć zemsty na wrogach politycznych sprzed wielu lat, doprowadziła do nawiązania współpracy z ludźmi, których niekompetencja prowadzi do takich incydentów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: oburzony Re: List otwarty naukowców polskich do Premiera R IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.06, 13:45 Ha! Nareszcie ktoś odważył się powiedzieć prawdę prosto w oczy: Precz z teorią ewolucji! Przecież każdy widzi, że człowiek to nie małpa... Przecież już Lamarkowi - poprzednikowi Darwina - uduwodniono, że jego teorie są błędne: 1. Lamark niemalże oślepł od pracy przy mikroskopach - a przecież twierdził, że narządy często używane doskonalą się; 2. Myszy z obciętymi nożyczkami ogonami dawały potomstwo ogoniaste - a przecież Lamark twierdził, że cechy nabyte przez rodziców dziedziczą się. Panie Ministrze! Podrzucam Panu te fakty jako dalsze dowody Pańskich wywodów. Już zapewne nasz światły wiceminister (z pełną aprobatą swojego szefa i jego Tatusia) w trosce o jasne i póki co niewinne umysły przyszłości narodu w zaciszu gabinetu i w pocie czoła trudzi się nad obaleniem kolejnych bzdur, które niczym jad sączono w majestacie nauki. Dość gadania o tym, co z nudów wymyślił pewien kanonik we Fromborku, a który - o ironio! - urodził się w sławetnym (szczególnie w ostatnich latach) Toruniu. Przecież każdy widzi, że to Słońce krąży wokół Ziemi, a nie odwrotnie! A co? Ziemia niby jest okrągła? Przecież widać, że płaska! A jakieś tam prawo powszechnego ciążenia... Uff! Ma nasz włodarz oświatowy do rozstrzygnięcia problemów bez liku. Ileż to będzie roboty z nowymi podręcznikami i kształceniem na nowo nauczycieli... Chociaż, z drugiej strony, po co uczyć nowych. Zwolić tych, którzy kształcili się w czasach przed IV RP i wysłać do szkół większość parlamentarzystów oraz tych spośród przyjaciół premiera, którzy myślą podobnie jak wiceminister i eurodeputowany... I jeszcze jedno: problemy z nieurodzajem na polach pochodzą stąd, że Stara Zabulina połamała kłosy w zbożu. O! A tak na poważnie: Dobrze, że powstał w końcu ten list uczonych, chociaż dlaczego tak późno. Niech przynajmniej świat wie, że w Polsce są jednak luidzie nauki (i przecież nie tylko nauki) normalnie myślący. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ewolucjonista Re: List otwarty naukowców polskich do Premiera R IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.06, 14:08 Gość portalu: oburzony napisał(a): > Dobrze, że powstał w końcu ten list uczonych, chociaż dlaczego tak późno. Już w pierwszych reakcjach po wystąpieniu v-min. Orzechowskiego (np. oświadczeniu Senatu Uniwerstytetu Warszawskiego) były sugestie, że takie poglądy dyskwalifikują go na takim stanowisku. Obecny list jest skutkiem braku reakcji rządu i pozostawienia skompromitowanego urzędnika na stanowisku, do piastowania którego nie ma kompetencji (poza partyjną gorliwością). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tej Re: List otwarty naukowców polskich do Premiera R IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 04.11.06, 15:18 Cha, cha, cha! Obrońcy "ewolucji" się znaleźli! Tylko jakoś nie możecie przyjąć do zakutych łbów faktu odkrytego przez Konrada Lorenz'a, że brakujące ogniwo teorii Darwina to _wy_! Nauka tępe d@#$@nie, to nie zestaw manualnych umiejętności obsługi brzytew do walki o stołki w wyścigu szczurów! O jakiejkolwiek "teorii ewolucji", i szerzej całej właściwej nauce to nie macie pawiany zielonego pojęcia! Nie, bo wam się inaczej _wydaje_, a wasze "autorytety" to potwierdzają bez cienia wątpliwości? "Czystym aryjczycykom" z HJ czy Leibstandarte Adolf Hitler "też się na pewno" wydawało, że są jedynie słusznymi wzorcami obrońców równie jedynie słusznego humanizmu. Wy nie robicie błędów, bo "oni to mogli się pomylić", ale wam to przecież w ogóle nie grozi, co? A niby dlaczego? Nie tylko, że grozi, ale owa przypadłość właśnie was w równym albo i ostrzejszym stopniu co tamtych (oczywistych we własnej samoocenie "nadludzi") dotknęła. Z jakiego powodu? Ano, właśnie dlatego, że takie są cha, cha... prawa EWOLUCJI. Jeśli mniemacie, iż moja diagnoza jest błędna, to proszę bardzo - sprawdzimy "od ręki": Teoria ewolucji Darwina -> Prawo Biogenetyczne Haeckla -> Teoria Dezintegracji Pozytywnej Kazimierza Dąbrowskiego. Poproszę o opis INDYWIDUALNYCH wewnętrznych przeżyć psychicznych związanych z pozytywnym przejściem etapu dezintegracji. Kropka. Co, to jakieś "paranaukowe", nieudowodnione brednie, bo wasze autorytety was tego nie uczyły? Cóż, każda ku#$a twierdzi, że... cytuję: <<To jest praca jak kazda inna!!! To jest tylko chemia-sex a nie miłośc! Mój chłopak to akceptuje ale społeczenstwo nie dojrzało jeszcze do tego!!!>> [~anna, 04.11.2006 13:38; p.: tinyurl.com/ua2u8 ] --- Cóż - podobnie - toż "to społeczeństwo nie dojrzało" do waszych urojeń "jedynie słusznej nauki", tak?! Tyle, że owe wizje to nie żadna nauka, tylko zwyczajne ku@#&!wo. Nauka nie ma nic wspólnego ze znajomością mechanicznego obsługiwania "maszynek_do_otrzymywania_wyników"/"naukowych procedur" w czysto erystycznych celach! To nie jest żadna nauka, tylko i wyłącznie technologia prowadzenia wojny na rynku komercji tresowanym mięsem armatnim. Z jakąkolwiek nauką to nie ma ani jednego punktu wspólnego! --- Świnie należy zagnać kijem tam, gdzie ich miejsce, bo same od choćby "najmądrzejszych przemów" tego nie zrobią, tylko dalej będą "realizować swoją wysoką samoocenę" w cudzej szkodzie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ewolucjonista Re: List otwarty naukowców polskich do Premiera R IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.06, 16:45 Gość portalu: tej napisał(a): > Teoria ewolucji Darwina -> Prawo Biogenetyczne Haeckla -> Teoria > Dezintegracji Pozytywnej Kazimierza Dąbrowskiego. Czy to, że Darwin kojarzy Ci się z psychiatrią (a co do tego ma Haeckel?), oznacza, że tematyka psychiatryczna jest ci szczególnie bliska z introspekcji? Emocjonalny ton sugeruje jakieś urazy na tle psychiatrów... I w ogóle ton wypowiedzi wskazuje na jakąś huśtawkę emocjonalną i agresję wobec reszty świata... Szkoda, że tematyka naukowa przyciąga osoby, które chcą się tylko wykrzyczeń :-( Odpowiedz Link Zgłoś
robakks Re: List otwarty naukowców polskich do Premiera R 07.11.06, 12:42 Gość portalu: tej IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl napisał(a): | Cha, cha, cha! Obrońcy "ewolucji" się znaleźli! | Tylko jakoś nie możecie przyjąć do zakutych łbów faktu odkrytego przez | Konrada Lorenz'a, że brakujące ogniwo teorii Darwina to _wy_! | Nauka tępe d@#$@nie, to nie zestaw manualnych umiejętności obsługi brzytew | do walki o stołki w wyścigu szczurów! | O jakiejkolwiek "teorii ewolucji", i szerzej całej właściwej nauce to nie | macie pawiany zielonego pojęcia! | Nie, bo wam się inaczej _wydaje_, a wasze "autorytety" to potwierdzają bez | cienia wątpliwości? "Czystym aryjczycykom" z HJ czy Leibstandarte Adolf | Hitler "też się na pewno" wydawało, że są jedynie słusznymi wzorcami | obrońców równie jedynie słusznego humanizmu. Wy nie robicie błędów, bo | "oni to mogli się pomylić", ale wam to przecież w ogóle nie grozi, co? | A niby dlaczego? | Nie tylko, że grozi, ale owa przypadłość właśnie was w równym albo i | ostrzejszym stopniu co tamtych (oczywistych we własnej samoocenie "nadludzi") | dotknęła. Z jakiego powodu? Ano, właśnie dlatego, że takie są cha, cha... | prawa EWOLUCJI. | Jeśli mniemacie, iż moja diagnoza jest błędna, to proszę bardzo - | sprawdzimy "od ręki": | Teoria ewolucji Darwina -> Prawo Biogenetyczne Haeckla -> Teoria | Dezintegracji Pozytywnej Kazimierza Dąbrowskiego. | Poproszę o opis INDYWIDUALNYCH wewnętrznych przeżyć psychicznych związanych | z pozytywnym przejściem etapu dezintegracji. Kropka. | Co, to jakieś "paranaukowe", nieudowodnione brednie, bo wasze autorytety | was tego nie uczyły? | Cóż, każda ku#$a twierdzi, że... cytuję: | <<To jest praca jak kazda inna!!! To jest tylko chemia-sex a nie | miłośc! | Mój chłopak to akceptuje ale społeczenstwo nie dojrzało | jeszcze do tego!!!>> [~anna, 04.11.2006 13:38; p.: tinyurl.com/ua2u8 ] wiadomosci.onet.pl/1,15,11,24470036,68007779,2603498,0,forum.html | --- | Cóż - podobnie - toż "to społeczeństwo nie dojrzało" do waszych | urojeń "jedynie słusznej nauki", tak?! Tyle, że owe wizje to nie żadna | nauka, tylko zwyczajne ku@#&!wo. | Nauka nie ma nic wspólnego ze znajomością mechanicznego | obsługiwania "maszynek_do_otrzymywania_wyników"/"naukowych procedur" | w czysto erystycznych celach! To nie jest żadna nauka, tylko i wyłącznie | technologia prowadzenia wojny na rynku komercji tresowanym mięsem armatnim. | Z jakąkolwiek nauką to nie ma ani jednego punktu wspólnego! | --- | Świnie należy zagnać kijem tam, gdzie ich miejsce, bo same od | choćby "najmądrzejszych przemów" tego nie zrobią, tylko dalej | będą "realizować swoją wysoką samoocenę" w cudzej szkodzie... Dokładnie tak jest jak Szanowny Pan napisałeś. Armia maUpek dlatego jest armią maUpek bo tak została wytresowana. Inteligentne maUpki potrafią bardzo szybko podać z pamięci odruchową wytrenowaną odpowiedż, z której tyle wiedzą co NIC. Te wypowiedzi i odpowiedzi to determinizm werbalny, mechaniczna odpowiedź nożyc na uderzenie w stół. Dla zainteresowanych tematyką polecam artykuły pana Jerzego Turyńskiego, który równie celnie opisuje papućkowatość emocjonalnych maUpiątek człekopodobnych - dla których jedynym motorem działań są chucie i popędy. groups.google.pl/groups?q=author%3ATurynski& ~>°<~ Edward Robak* Uwaga: kopia na free-pl-prawdy Odpowiedz Link Zgłoś
slawawojcik List otwarty naukowców polskich do Premiera RP 04.11.06, 15:05 Tacy niedouczeni politycy piastują wysokie stanowiska gdyż wybierają ich ludzie tak samo niedouczeni.Inteligencja generalnie siedzi cicho ,bo się boi.Nauczyciele się nie liczą,bo nic nie znaczą-po prostu za mało zarabiają i nadal idą do zawodu ci niezbyt obrotni.Ci bardziej wykształceni już wyjechali,bo szkoda im życia na takie głupoty.Więc nie ma elit,nie ma normalności a żaby siedzą w głębokiej studni i dyskutują ,że nie ma oceanu.Ta żaba,która twierdzi,,ze jest zostaje wyeliminowana ze społeczności żab studziennych.Poczytajcie "Przebudzenie" A.De Mello to zrozumiecie co dzieje się w Polsce. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tej Re: List otwarty naukowców polskich do Premiera R IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 04.11.06, 16:12 [...] > normalności a żaby siedzą w głębokiej studni i dyskutują ,że nie ma oceanu.Ta > żaba,która twierdzi,,ze jest zostaje wyeliminowana ze społeczności żab > studziennych. > Poczytajcie "Przebudzenie" A.De Mello to zrozumiecie co dzieje się w Polsce. Nie "koleżanko"! To jest urojona kolejność, która _nigdy_ nie zachodzi. Powinno być: zrozumcie, co dzieje się "w Polsce" (powinno być: "wszędzie" a dokładniej "w umysłach"), to dopiero wtedy zdołacie odczytać, o czym faktycznie napisał De Mello. Dowolny napis dla czytającego jest jedynie ZAGADKĄ (bo to tylko zestaw _symboli_ BEZ TREŚCI) i przeczytanie dowolnego tekstu przez głupca prowadzi wyłącznie do "udzielenia" z marszu "prostej, błędnej odpowiedzi" i żadnych sensownych skutków nie daje. "Śpiący" "w tekście" zobaczy <<to, co już i tak wie>> i absolutnie nic poza tym. I w tym tkwi sedno wszystkich błędów edukacyjnych: Dziecko zostawione sam na sam z górą tekstów do przeczytania/zapamiętania i powtarzania "z pamięci" na egzaminie - _zawsze_ ulegnie _degeneracji_ i nigdy nie nauczy się poprawnie myśleć. Wyjątki - ze świecą szukać - jedynie potwierdzają regułę. Nie: "godzina czytania dzieciom dziennie", bo to jest rzucanie grochem o ścianę! To mit rozpowszechniany przez niedorozwojów, że samo czytanie "rozwija". W olbrzymiej większości przypadków jedynie upośledza. Cóż, ponad wiek temu pewien pan przepowiedział: << ...nienawidzę też czytających leniwców. Kto zna czytelnika, ten dla niego nic robić nie będzie. Jeszcze jedno stulecie czytelników - i duch nawet śmierdzieć zacznie.>> [F. Nietzsche] co sprawdza się obecnie w stu procentach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: temp Minęły 2 tygodnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.06, 23:33 bez reakcji (nie)rządu. TO NIE JEST MÓJ PREMIER. TO NIE JEST PAŃSTWO MOJEGO OBYWATELSTWA Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Leszek List otwarty naukowców polskich do Premiera RP IP: *.lubin.dialog.net.pl 05.11.06, 09:35 Wielce Szanowni naukowcy a może byście się ustosunkowali do daty 21.12.2012 zamiast interesować się jakimiś mało istotnymi wypowiedziami jednego nieodpowiedzialnego pseudo naukowca ? Nadchodzą czasy które mogą nas wszystkich dotyczyć . Artykuły,które się pokazują są wiarygodne i wielce niepokojące. Z poważaniem. Leszek. Odpowiedz Link Zgłoś
petrucchio Re: List otwarty naukowców polskich do Premiera R 05.11.06, 16:04 Gość portalu: Leszek napisał(a): > Wielce Szanowni naukowcy a może byście się ustosunkowali do daty > 21.12.2012 zamiast interesować się jakimiś mało istotnymi wypowiedziami > jednego nieodpowiedzialnego pseudo naukowca ? > Nadchodzą czasy które mogą nas wszystkich dotyczyć . Artykuły,które się > pokazują są wiarygodne i wielce niepokojące. Nie są w najmniejszym stopniu wiarygodne i nie niepokoją nikogo prócz domorosłych mistyków i entuzjastów wszelkich New Age'owych proroctw, do których szanowni naukowcy z całą pewnością się nie zaliczają. Natomiast Orzechowski to jest problem realny, pilny i rozwiązywalny. Odpowiedz Link Zgłoś
madcio Re: List otwarty naukowców polskich do Premiera R 06.11.06, 19:38 > Wielce Szanowni naukowcy a może byście się ustosunkowali do daty > 21.12.2012 zamiast interesować się jakimiś mało istotnymi wypowiedziami > jednego nieodpowiedzialnego pseudo naukowca ? Przypuszczam, ze interesuja się rokiem 2012 jeszcze mniej, gdyż jest to ejszcze głupsza pseudonauka. Wiesz ty ile już było przedpowiedni konca świata w historii ludzkości? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gdy rozum śpi... Proponuję obozy reedekacyjne dla tych "profesorów" IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.11.06, 18:34 Kierownik obozu: vice minister Orzechowski. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zdegustowany Re: List otwarty naukowców polskich do Premiera R IP: *.zabrze.net.pl 05.11.06, 21:06 Ja nie wybrałem tych ludzi, to nie ja dopuscilem ich do władzy i przypuszczam, że zadna osoba z ilorazem inteligencji wyższym od dwu letniego dziecka nie zagłosowała by na te żenujące osoby, które upokarzają nasz kraj w obliczu innych. Pozycje, którą mozolnie staraliśmy się umocnić, te wszystkie stereotypy, które staraliśmy się przełamać nie miało to sensu bo tacy ludzie, którzy obecnie rządzą naszym krajem powodują, że po za granicami naszego państwa dalej będziemy śmiesznymi polaczkami, u których nauka jest o wieki za innymi krajami. A swoją droga to przypuszczam, że obecnemu rządowi zależy na tym by ludzie w polsce nie byli zbyt wykształeceni bo jeśli większość ludzi skonczyłaby dobre szkoly to napewno nie głosowali by na ludzi, którzy podważają teorię ewolucji. Aha i proponuje wprowadzic ustawę, która zezwalała by na rozrachunek polityków z okresu ich władzy, w jakim stopniu dotrzymali oni danych obietnic wyborczych. Jeśli by nie dotrzymali, sądzić ich jako zdrajców ciekawy jestem czy było by tylu chętnych do rządzenia. Ale przynajmniej byśmy mieli pewność, że są to ludzie kompetentni. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pierwotniak Kato-Komuna IP: 155.37.231.* 06.11.06, 14:23 jest teraz w Polsce u wladzy , zwa sie prawica ale prawice to oni widzieli jak swinia niebo Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mtfk List otwarty naukowców polskich do Premiera RP IP: *.ds1.agh.edu.pl 06.11.06, 23:40 Wstyd się przyznawać że tacy ludzie rządzą krajem dobrze żę jeszcze nie wszyscyc w tym kraju postradali zmysły. Pozostaje mieć nadzije żę tacy ludzie jak Pan wiceminister będą mieli na tyle odwagi żeby przyznać się do błędu i odejdą samodzielnie ze swojego stanowiska! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jacek List otwarty naukowców polskich do Premiera RP IP: *.people.net.au 07.11.06, 00:45 Spodziewalem sie ze Kaczory z Giertychem nic dobrego dla Polski nie wroza, ale promocja kreacjonizmu jest nie tylko glupim kopiowaniem amerykanizmow ale rowniez zwyciestwem debilizmu nad umyslem. Dawno mnie w Polsce nie bylo wiec zastanawiam sie czy na kablowce nie ma nic wyswietlanego z ostatniej dekady badan ktore potwierdzaja w 100% ewolucje jak np gatunek ryby z czterema konczynami. Czy odkrycie samoswiadomosci (!!!!) delfinow, sloni i niektorych gatonkow naczelnych nie daje nikomu nic do myslenia ????? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: makuba List otwarty naukowców polskich do Premiera RP IP: *.chemd.amu.edu.pl 07.11.06, 12:00 Z listem się jak najbardziej zgadzam. Jednak nie mogę znaleźć odpowiedniej informacji w Nature. Czy ktoś może podać mi właściwy odnośnik? Z góry dziękuję. Odpowiedz Link Zgłoś
petrucchio Re: List otwarty naukowców polskich do Premiera R 07.11.06, 12:15 Gość portalu: makuba napisał(a): > Z listem się jak najbardziej zgadzam. Jednak nie mogę znaleźć odpowiedniej > informacji w Nature. Czy ktoś może podać mi właściwy odnośnik? Z góry dziękuję. www.nature.com/nature/journal/v443/n7114/index.html (Polish scientists fight creationism: Deputy education minister calls evolution a 'lie' Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: makuba Re: List otwarty naukowców polskich do Premiera R IP: *.chemd.amu.edu.pl 07.11.06, 12:19 Bardzo dziękuję. Właśnie to znalazłem. Akurat ten numer mi zniknęło... Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sams List otwarty naukowców polskich do Premiera RP IP: 194.106.192.* 08.11.06, 10:44 Co za bezczelność tych łże-naukowców. Jak oni mogą kwestionować autorytety LPR. Niech mi ktoś pokaże brakujące ogniwo, a nie się pszypiepsza do ukochanego wodza. Odpowiedz Link Zgłoś
europitek Re: List otwarty naukowców polskich do Premiera R 08.11.06, 14:53 Brakującego ogniwa nikt nie pokaże, bo jest ono bardzo brzydkie i podobne do. A w sprawie przypieprzania do wodza masz trochę racji - zamiast (a może "oprócz") pisania takich listów, które dla władyków mają taką wagę, jak papier, na którym zostały zapisane, może lepiej uderzyć ich w czułe miejsce, czyli miłość własną. Ciekaw jestem czy któś z ogromnie oburzonych będzie miał odwagę zbojkotować jakąś imprezę uświetnioną przez krytykowanego "mądrca", a przecież to najdotkliwszy sposób ukarania durnego polityka - pusta sala w czasie _jego_ przemówienia, brak braw i ukłonów na powitanie. Dlatego uważam, że autentycznie oburzeni powinni się zachować, jak amerykański wiceambasador, który oświadczył naszym urzędnikom, że jego rząd chciałby uniknąć jakichkolwiek bezpośrednich kontaktów z jedym orłem z LPR. Ciekawe czy panie i panowie peofesorowie zbojkotują tego pacjenta od edukacji. Mówiąc inaczej, czy pójdą na wojnę, czy tylko będą do niej namawiać innych? Odpowiedz Link Zgłoś