Dodaj do ulubionych

a propos arabelli w warszawskim avocado

07.09.07, 17:23
Byłam tam dzisiaj jako osoba towarzysząca.
Ponieważ w tej chwili absolutnie nie mam kasy na drogi stanik, nie pozwoliłam
sobie nic wcisnąć do mierzenia, ale oglądałam dużo.
No i pani (zresztą bardzo miła) powiedziała, że od miseczki D (a może DD?)
Arabella nie jest taka ładna przezroczysta, tylko grubsza.
I w dodatku ma ohydne, gumiaste ramiączka szerokości 3 cm.
Nawet mi to pokazała.
Naprawdę tak jest?
Bo ja oglądałam te staniki w sieci i nigdzie nic takiego nie widziałam.
Chciałam arabellę kupić, ale ta wersja, którą widziałam jest okropna...
Obserwuj wątek
    • maheda Re: a propos arabelli w warszawskim avocado 07.09.07, 17:27
      ??? Nie pomyliło Ci się coś???
      Arabelki z firmy Freya chyba w ogóle nie ma jeszcze w Avocado? To raz.
      Dwa - Arabelka ma inny krój od miseczki GG w górę. Grubsza jest też dolna część
      miseczki, ale górna jest tiulowa i przezroczysta.

      Na pewno widziałaś Arabelkę??
      • kocio-kocio Re: a propos arabelli w warszawskim avocado 07.09.07, 17:36
        Nie pomyliło mi się. Zobacz tu:
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=32203&w=68682142
        Jest sorbetowa arabella i czekoladowe cośtam freya.
        Ma być więcej.

        Nie przyglądałam się krojowi, bo te ramiączka w staniku, który widziałam mnie
        powaliły.
        Może to i było G, a nie D.
        W każdym razie to znaczy, że Arabella mi się nie podoba, bo mi pewnie J będzie
        potrzebne, czyli to nieprzezroczyste z brzydkimi ramiączkami...
        • maheda Re: a propos arabelli w warszawskim avocado 07.09.07, 17:41
          Osobiście mierzyłam miseczki HH i J - wcale nie było 3cm ramiączek.
          Owszem, ramiączka są z gumki, nie są tak obszyte, jak plunge, ale nie są wcale
          tak strasznie szerokie...
          • kocio-kocio Re: a propos arabelli w warszawskim avocado 07.09.07, 17:44
            Ehhh...
            No w ręku mi się nie podobały.
            Zobaczę w przyszłym tygodniu na odpowiedniej części ciała. Może będzie lepiej.
            • mamula_to_ja No popieram kocia. 07.09.07, 17:48
              Szczerze - w ręku mając oba modele ten z większymi miskami wyglądał TRAGICZNIE !!!
              • maheda Re: No popieram kocia. 07.09.07, 17:50
                Też miałam w ręku obydwa modele naraz i wiem, o czym mówicie.
    • ekler.ka Re: a propos arabelli w warszawskim avocado 07.09.07, 17:35
      arabella z wiekszymi miskami (od GG dopiero) wyglada tak:
      ec1.images-amazon.com/images/I/515wgE-ljTL._AA280_.jpg . ma
      nieprzezroczysty spod rzeczywiscie.
    • kasica_k Pani pewnie mówiła o GG 07.09.07, 17:45
      Ale panie są z Poznania i mówią "ge", więc mogłaś się przesłyszeć :)

      No chyba, że to po prostu przejęzyczenie. Tak czy owak, fason Arabelli zmienia
      się od GG w górę, niżej jest normalnie przezroczysta.
      • kocio-kocio Re: Pani pewnie mówiła o GG 07.09.07, 18:42
        Mi raczej będzie wszystko jedno czy się zmienia przy DD czy przy GG.
        Dla mnie potrzebne będzie większe.
        • dominika.r23 Re: Pani pewnie mówiła o GG 07.09.07, 19:50
          a czy moze wiesz w jakich rozmiarach maja te Freye? i czy duzo ich maja?
          nieukrywam:) ze mnie najbardziej interesuja 60 i 65?
          • kocio-kocio Re: Pani pewnie mówiła o GG 07.09.07, 19:57
            Pani powiedziała, że mają pełną rozmiarówkę.
            Mają całą szufladę.
            Majtki też.
            • dominika.r23 Re: Pani pewnie mówiła o GG 07.09.07, 20:53
              naprawde?????? POLSKA SIE ZMIENIA!!!!
        • kasica_k Re: Pani pewnie mówiła o GG 07.09.07, 22:58
          No to niestety - nie od dziś wiadomo, że Arabelka jest w dwóch wersjach, zwykłej
          i "wzmocnionej". W dodatku wieść niesie, że te większe są bardziej rozciągliwe w
          obwodzie, ale sama nie miałam okazji tego sprawdzić.
          • kocio-kocio Re: Pani pewnie mówiła o GG 07.09.07, 23:00
            No niestety mi wiadomo od dziś.
            I jestem baaaardzo rozczarowana :o(
            • swierszczowa1 Re: Pani pewnie mówiła o GG 09.09.07, 14:07
              Tu widać na zdjęciu arabellke w rozmiarze 70J
              stanikomania.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?361780
              Przymierz ją jednak. Może na biuście Ci się spodoba:)
              Mam jeszcze pytanie dotyczące arabellki. Czy jeszcze jakiś stanik
              Freyi jest szyty w ten sam sposób? Ten krój jest dla mnie idealny.
              Ona nie ma jakichś bliźniaczych sióstr. Nie muszą być koniecznie
              przezroczyste. Chodzi mi o sam fason.
              • kocio-kocio Re: Pani pewnie mówiła o GG 09.09.07, 14:51
                Ta w avocado miała zdecydowanie szersze ramiączka.
                Naprawdę!
                Może inny kolor to i model trochę inny?
                Przymierzę na pewno, chociaż to co mi się najbardziej w niej podobało to właśnie
                przezroczystość i ramiączka...
              • kasica_k Re: Pani pewnie mówiła o GG 09.09.07, 15:29
                Zeta jest uszyta chyba identycznie, choć ktoś tu coś wspominał o różnicach w
                noszeniu. Oprócz kroju liczą się jeszcze użyte materiały, samo to potrafi
                sprawić, że stanik trochę inaczej się układa.
                • malma11 Kasica ma rację 09.09.07, 17:17
                  zeta ma taki krój jak arabelka, mam 2 zety i 2 arabelki, dla mnie
                  nawet zeta jest lepsza, bo w arabelli ta tasiemka przy misce czasem
                  sie wbija i podwija pod bluzką, a w zecie w tym miejscu nie ma
                  tasiemki, tylko jest haft, ktróry jest minimalnie rozciągliwy, co
                  jest według mnie lepszym rozwiązaniem
                  • pandziksa Re: Tylko, że zeta jest do G :( 09.09.07, 23:36

                    • swierszczowa1 Re: Tylko, że zeta jest do G :( 10.09.07, 19:12
                      W moim rozmiarze (60G) tez niestety nie ma zetki. A ten krój
                      arabellki jest genialny. Ja chce same staniki o takim kroju!
                      Arabellka w tym rozmairze była w intimo ale na razie tylko oyster.
                      Pozostaje mi czekac na inne kolory. Na razie z trudem czasem z niej
                      rezygnuje (bo wiem że nie powinno sie chodzic w tym samym staniku
                      codzienne)
              • zazulla i tutaj 09.09.07, 20:04
                tt4.gu.ma/
    • zzagi Re: a propos arabelli w warszawskim avocado 14.09.07, 11:53
      Bylam wczoraj przymierzac nowosci w Avocado trafilam na ta druga (niższa)pania i
      jestem zachwycona kompletnie inny komfort przymierzania! Konkretna kobitka radzi
      pomaga donosi poprostu zupelnie inna chemia! Od razu wyszczegolnilam kilka
      modeli do kupienia ale o tym napisze w innym watku bo tu o arabelce temat jest
      i o tym chcialam napisac. Weszlam i zobaczylam to rozowe cudo od razu, pomyslalm
      sobie ze jak nic wyjde z tym stanikiem ze sklepu bo kolor super a i w tych
      wiekszych miskach nie jest az taki zly. No wiec poszedl na pierwszy ogien i...
      ZONK! Absolutnie nie przesadzajac jeden z najgorszych stanikow jakie
      przymierzalam kiedykolwiek, wygladal na mnie tragicznie. Od gory robi z piersi
      takie plaskie ladowisko od boku rakietuje i jeszcze wbija sie w miescu gdzie
      powstaja buly no tragedia slowem. Zastanawiam sie czy to kwestia tego ze ten
      stanik jest ze mna niekompatybilny czy poprostu bardzo nie lubie takiego
      ksztaltu a zwolenniczkom tego modelu on sie podoba.
      PS. przymierzalam obwod 65 miseczki nie pamietam ale jak doszlysmy z pania do
      wniosku z Avocado zdecydowane nosze 70H/75G a jeszcze niedawno bylo 70G/75F to
      wszystko przez to odchudzanie!
      • ganbaja Re: a propos arabelli w warszawskim avocado 14.09.07, 13:00
        No proszę :-0 Też wczoraj tam byłam i tez mierzyłam tę słynna Arabelkę.
        Porażka :-(
        Raz, że mogłabym wejść w 65, dwa, że robi mi dzioby kacze i do tego wcale nie
        zbiera z boków.
        Niekompatybilność w najlepszym wydaniu.
        A tak się napaliłam na ten fason po obejrzeniu go na innych i po informacji, że
        ma być w czekoladowym kolorze...
        I jeszcze cena do przełknięcia.
        Ech...
      • ganbaja Re: a propos arabelli w warszawskim avocado 14.09.07, 13:02
        zzagi napisała:

        > Bylam wczoraj przymierzac nowosci w Avocado trafilam na ta druga (niższa)pania
        > i
        > jestem zachwycona kompletnie inny komfort przymierzania! Konkretna kobitka radz
        > i
        > pomaga donosi poprostu zupelnie inna chemia!

        Ta pani powinna dostać podwyżkę!
        Tak profesjonalnej, delikatnej i mądrej ekspedientki nie spotkałam w całym swoim
        długaśnym życiu.
      • mamula_to_ja Taka pani w okularach ? Taka szara myszka? 14.09.07, 13:20

        • mamula_to_ja Enter :-/ 14.09.07, 13:21
          Bo jesli ta- to właśnie ta była wtedy kiedy ja i kocio bylysmy w Avocado.
          Podobała mi sie :-)
        • ganbaja Re: Taka pani w okularach ? Taka szara myszka? 14.09.07, 13:26
          Tak. taka drobna, szczupła, niewysoka. Fachowość i kultura osobista na szóstkę :-)
          • zzagi Re: Taka pani w okularach ? Taka szara myszka? 15.09.07, 20:56
            Tak jest niesamowita! Ja taka faze z nia zlapalam ze w piatek nie moglam wyjsc i
            o malo nie spoznilam sie do lekarza a w sobote jak jechalam po nastepny stanik
            zagadalam sie 2 bite godziny! Przez nastepne 2 tyg jej nie bedzie mowila ze
            jedzie do poznania zobaczyc jak sprawy sie maja w tamtym sklepie. I wiecie co mi
            ciekawego powiedizala? Ze podobno w Warszawie kobitki maja o wiele mniejsze
            obwody... stolica zobowiazuje?
            • mamula_to_ja Aha - to ona mi dobierała ten Chantelle :-) 15.09.07, 21:35
              Ja jestem nią zachwycona!
            • dominika.r23 Re: Taka pani w okularach ? Taka szara myszka? 16.09.07, 19:16
              no mnie tez ostatnio ona obslugiwała. Siedzialam w sklepie chyba godzine...
              Powiedziała ze sama ma mnóstwo stanikow i ze jest fanka kolorowych... czy ona
              przypadkiem nie jest włascicielka????
              • zzagi Re: Taka pani w okularach ? Taka szara myszka? 17.09.07, 12:01
                Myslisz? Jakos nie jestem pewna, mowila ze zaczynala prace w wysylkowym Avocado
                pozniej przeszla do Sklepu w Poznaniu zdaje mi sie ze ona teraz jest menagerka
                jako doswiadczona i wieloletnia pracownica, w kazdym wypadku jest SUPER!
      • magdasek76 Re: a propos arabelli w warszawskim avocado 17.09.07, 09:40
        Przyłączę się do peanów na cześć pani z Avocado (tej niskiej i
        szczuplutkiej). Delikatna, taktowna i bardzo fachowa. Czułam się
        świetnie obsłużona. Do tego potwierdziła moje wrażenie, że powinnam
        przejść z 75G na 70H i teraz mam na sobie świetnie dobrany staniczek.
        A Arabella z moim biustem też niekompatybilna. Marszczy mi się
        miseczka w każdym przymierzonym rozmiarze.
        • milva_2 Re: a propos arabelli w warszawskim avocado 28.09.07, 02:00
          Byłam dzisiaj w Avocado z marti_1983, żeby zmierzyć zamówione portobello 85H.
          Truskaweczki stanowczo za małe, co niestety potwierdza że Avocado jest mniejsza
          od brytyjczyków. Ale w czasie gdy marti mierzyła Arabelkę ja postanowiłam też
          się obejrzeć w tych cudnościach sorbetowych. Mam czarną 80J, bułkującą już
          niestety, i na tym niestety kończy się rozmiarówka:( Zaczęłam optymistycznie od
          85HH, licząc na to, że nowy kolor może mniej rozciągliwy jest, ale niestety
          obwód lata. Ale cudeńko takie, że postanowiłam zmierzyć 80J, może cuda się
          zdażają. I rzeczywiście!! Sorbetowa 80J, jest większa od czarnej. I to spokojnie
          o 1/2 rozmiaru. Nie to żebym narzekała, bo dzięki temu nabyłam to cudo (siedzę w
          pracy, więc nie mogę w nim pochodzic, ale co jakiś czas uchylam pokrywkę pudełka
          i sprawdzam, czy nie zniknęła:)). Ale tu widzę dwa wyjścia, albo któraś z moich
          arabelek ma złą metkę wszytą, albo materiał w sorbetowej się bardziej naddaje,
          co czyni ja większą.

          I jeszcze na poprawę humoru wszystkim z górnej części skali literkowej, złota
          myśl naszych zakupów ( nie wiem która z nas to powiedziała):
          ONI po prostu nie mieszczą się w NASZEJ rozmiarówce:)
          (o stanikach do G, przy naszym H/J)
          • marti_1983 Re: a propos arabelli w warszawskim avocado 28.09.07, 12:13
            Znaczy portobello naprawde za małe. Ale już jak zobaczyłam drugą
            arabelkę i mogłam sie przekonać ile się ta sorbetowa różni od
            czrnej to przeżyłam szok.
            Ach, rzeczywiście te arabelki od g czy h są dodatkowo podszyte, ale
            bez przesady, takim samym przezroczystym materiałem, czyli mają po
            prostu dwie warstwy.
            Po waszych opisach sądziłam, że to jakś potworna gąbką albo inny
            materiał typu dozbrojenie czołgu.
            Ale nie dla mnie arabelka.

            Poza tym złapałam się na tym, że jak tylko miska była ok to
            automatycznie byłam zadowolona. Po chwili dopiero zauważyłam jak
            luźny jest obwód. Bardzo.

            "ONI po prostu nie mieszczą się w NASZEJ rozmiarówce:)"
            (o stanikach do G, przy naszym H/J)

            to prawda i szczera prawda i myśl przewodnia.

            Czekam teraz na mail o nowej kolekcji avocado. Ma być dużo J :)
            • bouillabaisse Re: a propos arabelli w warszawskim avocado - 60g? 28.09.07, 16:12
              Hej czy możecie mnie oświecić, czy jest tak, jak mi Pani w Avocado
              powiedziała, że arabela w misce od G nie ma obowdu 60? bo ja
              chcialabym ją bardzo, ale właśnie taki romziar i nie wiem czy jest
              niedostępny tylko w avocado czy w ogóle freya go nie produkuje?
              dzięki!
              • boochmenka Re: a propos arabelli w warszawskim avocado - 60g 28.09.07, 16:39
                Arabellka oyster i czarna występuje w rozmiarze 60FF i 60G (większych miseczek
                przy tym obwodzie nie ma), inne kolory do 60F.
                • swierszczowa1 Re: a propos arabelli w warszawskim avocado - 60g 28.09.07, 18:54
                  Ja mam arabelle 60G oyster. Kupiłam u boochmenki i kocham ten
                  stanik. Powoli przymierzam się do czarnej.
                  • swierszczowa1 Re: a propos arabelli w warszawskim avocado - 60g 28.09.07, 18:55
                    U Boochmenki czyli w Intimo jakby ktoś nei wiedział:)
                    www.intimo4you.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=377&categor
                    y_id=&option=com_phpshop&Itemid=26

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka