Dodaj do ulubionych

dobry fotograf

IP: 57.90.36.* 28.09.10, 09:31
Szukam fotografa, który zrobi zdjęcia dzieciom w czasie zabawy w przedszkolu.
Jednak nie interesują mnie tandetne wklejki z photoshopa. Czy jest fotograf któremu można zaufać?
Obserwuj wątek
    • Gość: nie ma Re: dobry fotograf IP: *.adsl.inetia.pl 28.09.10, 09:41
      teraz kazdy na photoshopie jedzie
    • Gość: maja Re: dobry fotograf IP: 93.91.221.* 28.09.10, 09:52
      www.photoblog.pl/#gotte/71065382 i wiele innych . GG;6950012 .. POLECAM !
      • Gość: anai Re: dobry fotograf IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.09.10, 09:55
        Może Tomasz Gudzowaty?
        • Gość: Marcel Re: dobry fotograf IP: 57.90.36.* 28.09.10, 10:16
          bardzo chętnie, jeśli masz kontakt. Zapytaj czy robi też kolorowe?
      • Gość: ;o Re: dobry fotograf IP: *.adsl.inetia.pl 28.09.10, 10:47
        wow www.photoblog.pl/gotte/61793759
    • Gość: balins Re: dobry fotograf IP: 109.169.26.* 28.09.10, 11:54
      zaufac mozesz napewno saldatowi jest obtrzskany i ma swietny sprzet
      radzi sobie na weselach koszykowce koncertach wiec na zabawe dzieci da se rade z palcem w nosie . nie widzialem jeszcze fotorelacji z ktoraby sobie nieporadzil .
      ale drogi jest w koncui za efekt sie placi

• Gość: Monika Re: dobry fotograf IP: 57.90.36.* 28.09.10, 13:15
        żeczywiście cudowne zdjęcia, inni mogą się schować ze swoimi wytworami.
        www.saldat.pl/html/fot-ludzie-dzieci.htm
        Takie zdjęcia są warte każdych pieniędzy. Jak ktoś woli tanią amatorszczyznę, to droga wolna. dla mnie liczy się tylko ON.
        • Gość: xxx Re: dobry fotograf IP: *.adsl.inetia.pl 28.09.10, 13:19
          kazdy ma swoj gust mi sie te fotki kompletnie nie podobaja....
          • Gość: balins Re: dobry fotograf IP: *.members.linode.com 28.09.10, 13:43
            to pokaz takie jakie ci sie podobaja . bedziemy wiedzieli jaki masz gust :))))
            zdjecia z dziecmi znalazlem jeszcze w kiku sgtronach saldata
            www.saldat.pl/html/fot-reportaz12.htm
            www.saldat.pl/html/fot-reportaz14.htm
            i jeszcz to rewelacja !!!!!1 www.saldat.pl/html/fot-reportaz9.htm
            • Gość: Roman Re: dobry fotograf IP: *.ip.netia.com.pl 28.09.10, 13:48
              Słyszałem od znajomych, że pan Marcin nie lubi dzieci. :) Po zdjęciach widać jednak, że nie ma to dla niego znaczenia. Fotografuje je świetnie! Te czarno białe z baletu są obłędne!
              • Gość: Marcin Re: dobry fotograf IP: *.adsl.inetia.pl 28.09.10, 14:04
                Takie tam gadanie . praktycznie kazdy facet nie lubi dzieci dopoki . . . . . nie urodzi mu sie wlasne : ) ) wiem to po sobie : ) ) pozdrawiam , tez Marcin : ) ) p . s . fotki na saldat . pl wystrzalowe
                • Gość: Marcin Re: dobry fotograf IP: *.adsl.inetia.pl 28.09.10, 14:07
                  jeszcze raz ja : ) ) przypomnial mi sie taki cytat : dzieci sa jak pierdniecia , mozna zniesc tylko wlasne : ) ) i cos w tym jest : ) ) pozdrawiam , Marcin
                • Gość: Sebastian Re: dobry fotograf IP: 178.56.157.* 29.09.10, 08:41
                  Witam,
                  stety najlepszy jestem ja. Kolega Sakuraj Marcin jest jeszcze lepszy. A cała reszta niech cofnie się do dnia urodzin i poprosi jeszcze raz o dar od Pana "Boże chcę widzieć i łączyć piękno". Może tym razem się uda.
                  Ps.
                  nie wszystkie wątki przeczytałem. Ale razi mnie rozdwojenie jaźni u kilku Autorów. No i jeszcze jedno. Jak można porównać fotografię Sakuraja z tygodnikiem Wprost?
                  Dla tych Państwa co właśnie sobię knuja plan, a napiszę cwaniakowi by podesłał link do swojej twórczości. Mówię: ta twórczość jest moja, żony, syna, rodziny i znajomych.
                  Pozdrawiam
                  BIG S
      • Gość: Monika Re: dobry fotograf IP: 57.90.36.* 28.09.10, 13:17
        bilans, czy soldat to ksywka czy prawdziwe nazwisko, czy to jakiś wojskowy?
        • Gość: Roman Re: dobry fotograf IP: *.ip.netia.com.pl 28.09.10, 13:37
          Saldat a nie Soldat. :)
          To nazwisko. Nazywa się Marcin Saldat.
          • Gość: xyz Re: dobry fotograf IP: 94.141.128.* 28.09.10, 14:09
            Rzeczywiście Pani Moniko a nie żeczywiście!
            • Gość: Monika Re: dobry fotograf IP: 57.90.36.* 28.09.10, 14:49
              rzeczywiście drobne potknięcie :-)
              Czy może mi ktoś wytłómaczyć jak zrobić aby zdjęcia były takie krzywe, na przkład
              zdjęcie nr 3 i 14 tu www.saldat.pl/html/fot-reportaz14.htm
              to jest super efekt aż się w głowie kręci, dla mnie Saldat jest de best, a reszta to amatorzy i naśladowcy. Lącznie z Guzowatym co tez poszedł wślad w czaronobiałe. Choć ja wolę kolor.
              • Gość: pytanie Re: dobry fotograf IP: *.adsl.inetia.pl 28.09.10, 15:07
                dlaczego raz piszesz ze jestes Marcel a raz Monika ?
                • Gość: Monika Re: dobry fotograf IP: 57.90.36.* 28.09.10, 15:44
                  sama nie wiem - chyba jestem popiepszona albo tobie coś się pomyliło.
              • Gość: xyz Re: dobry fotograf IP: 93.91.221.* 28.09.10, 15:08
                Raczej nie potknięcie tylko brak znajomości ortografii .
                WytłUmaczyć ..
                • Gość: anai Re: do Moniki IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.09.10, 15:14
                  Zakpiłem sobie z ciebie dziewczyno. Zanim napiszesz, że Gudzowaty jest do bani, sprawdż o kim mowa i nie ośmieszaj się na przyszłość.
                  • Gość: Monika Re: do Moniki IP: 57.90.36.* 28.09.10, 15:21
                    czy tonie ten co sprzedaje gaz Rosjanom? dla mnie zdjęcia Soldata są bez skazy.
                    • Gość: Kokosz Re: do Moniki IP: *.tktelekom.pl 28.09.10, 16:44
                      :) Nie sprzedaje, tylko kupuje, i nie on tylko jego ojciec. :)
                      Gudzowaty to dobry fotograf. Dobry, ale nie genialny. Wystarczy trochę poczytać blogów, for internetowych, itp., żeby się dowiedzieć czegoś więcej na temat jego pracy. Zasługą tych świetnych zdjęć jest przede wszystkim forsa, a jakże - od bogatego tatusia. Reportaż kilka, czy kilkunastu zdjęć, chociażby z Tybetu, czy innych miejsc na świecie, to najpierw rekonesans kilku osób przez niego zatrudnionych. Ludzie jadą tam i tygodniami fotografują dla niego wszystko co się da. Opłacają przewodników, którzy pokazują im takie miejsca, na które nie trafi obcy człowiek. Wracają z tysiącami zdjęć, on przebiera i wybiera lokalizacje, w których później będzie pracował. Odwiedza upatrzone miejsca o idealnej pogodowo porze roku, przemieszczając się z całą świtą, która targa za nim walizy sprzętu. Później siedzi i naświetla całe setki rolek filmów. Z tysięcy klatek wybiera kilkanaście najlepszych i taki jest efekt. Nie twierdzę, że takie zdjęcia jest w stanie zrobić każdy, ale ten sposób pracy na pewno daje duuuużo większe możliwości, niż ma przeciętny fotograf. Zwykły fotoreporter robi zdjęcia wtedy, kiedy dzieje się akcja lub kiedy zleci mu to klient. Nie ma wpływu na termin, pogodę czy czas realizacji. Gudzowaty fotografuje głównie to, co dzieje się właściwie przez cały czas, więc może sobie wybrać najlepsze ku temu warunki. Nie jestem przekonany, że w normalnych, codziennych sytuacjach reporterskich, sprawdziłby się lepiej, niż większość dobrych a mniej albo w ogóle nieznanych fotografów.
                • Gość: ale ma gacie Re: dobry fotograf IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.10, 15:20
                  he,He w tym fotoreportazu
                  www.saldat.pl/html/fot-reportaz14.htm
                  jednej jaki strinole wychodza :D
                  • Gość: Monika Re: dobry fotograf IP: 57.90.36.* 28.09.10, 15:24
                    ty się nie czepiaj, bo reportaż to obraz żeczywistości, z gaciami czy bez - za to w wesołych kolorach
              • Gość: milan Re: dobry fotograf IP: *.tvk.torun.pl 29.09.10, 23:55
                żadne wielkie halo,szerokokątny obiektyw dobra pucha i trochę sosu z photoshopa... ale ....najpierw trzeba wydać kilkanaście tysięcy lub więcej na sprzęt ha ha...
    • Gość: Marcel brak konkurencji IP: 57.90.36.* 28.09.10, 16:23
      Marcin Saldat i Marica Biskup, oboje tworzą wspaniałe fotografie. Trudno powiedzieć kto lepsze.
      Czy w Świeciu ktoś jeszcze robi dobre zdjęcia. Proszę o sugestie.

PS. Marika, dziękuję za motto: "Na wiosnę jak co roku miliony amatorów fotografii wychodzą z domu by powtarzać wciąż te same, nudne ujęcia [...] Zapytani, po co to robią, zwykle nie potrafią wskazać powodu" - Andreas Feininger
      • Gość: Kokosz Re: brak konkurencji IP: *.tktelekom.pl 28.09.10, 17:26
        Zabawne, jak intensywnie udzielasz się w wątku o fotografii, i jak bardzo jednocześnie się na niej nie znasz. :) Przyrównałaś do siebie dwa, całkowicie różne światy fotografii - rewelacyjne zdjęcia zawodowca do bezmyślnych pstryków amatorki. Jeśli trudno ci powiedzieć które są lepsze, to jakie ty zdjęcia oglądałaś?

W Świeciu jest jeszcze kilku fotografów. Z liczących się pod względem umiejętności to jedynie Andrzej Bartniak i Tomasz Apczyński, ale oni wykonują zdjęcia chyba tylko wyłącznie dla lokalnej prasy. Niestety nie trafiłem na żadną stronę z podsumowaniem ich fotograficznego dorobku.
        • Gość: angela odgrzewane kotlety na literę S IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.10, 23:27
          Czepiasz się niepotrzebnie. Sam jesteś bezmyślny pstryk bo strzelasz na forum bez zastanowienia.
          Przecież każdy widzi, że S się wypalił. Jego ostre jak brzytwa zdjęcia nie przyciągają wzroku. Po 10 fotkach jesteś po prostu zmęczony. I tyle.
          Pod tym względem nie ma dużej różnicy między S-em a M-ką jeśli porównasz choćby z Gudzowatym, któremu tak brzydko obrabiasz tyły.
          Piszę to bez satysfakcji, bo chciałabym, aby w Świeciu był wybór między świetnym a lepszym.

Dla równowagi zobacz naprawdę wielkiego artystę ze Świacia: www.tomasik.pl/
          - możesz oglądać bez końca
          • Gość: magda Re: odgrzewane kotlety na literę S IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.10, 00:11
            zgadzam się z angelą

Przykładów wypalenia S, tj. pstrykanki bez sesu aż nadto:
            www.infratech.com.pl/stig/wda-arka/index8.html
            www.oksir.com.pl/stig/sol30/index12.html
            www.oksir.com.pl/stig/nocne2010/1/index10.html
            www.saldat.pl/html/fot-reportaz_s2.htm
            - czy też macie wrażenie, że już gdzieś to widzieliście? Niestety niektórym kolegom ilość pomyliła się z jakością, męscy szowiniści.
            • Gość: kalirobali Re: odgrzewane kotlety na literę S IP: *.net-access.pl 29.09.10, 09:49
              ale o co chodzi z tymi zdjecnami ???
              jaki to przyklad na jego wypaleniee ? spelanianie oczekiwan klientwo nazywasz wypaleniem ?? moze ty niepotrafisz zrobic kilkudziesieciu dobrtych zdjec z kazdego wydarzenia jakie ktos zleci i dlatego niemozesz scierpiec ze saldat sobie dobrze ztym radzi :)))))
              lepij by bylo gdyby udalo mu sie zrobic tylko 5 dobrych zdjec z meczu albo slubu ?? dla ciebie pewnie tak bo wtedy nie mial by klientow
              jad zazdrosci az wylewa sie z ekranu kiedy czyta sie twoje slowa
              kolejny przyklad porazajacej logiki osoby piszacej pod dwoma nickami :))))))
          • Gość: kalirobali Re: odgrzewane kotlety na literę S IP: *.net-access.pl 29.09.10, 09:38
            czytam ten watek i nadziwić się nie moge niektorm wypowiedziom
            ze to zle ze saldat robi ostre zdjecia to pobilas wszystkie bzdury jakie tu napisano
            muisze mu napisac zeby sprzedal te swoje drogie obiektywy i kupil jakies bartachlo za pare stowek bo tertaz jest trendy robic nieoste zdjecia :)))))

jak rzuycasz jaks teze to podaj argumenty najlepiej jakies zdjecia kogos kto fotografowal to samo wydarzenie razem z saldtem zeby mozna bylo porownac material

a co ma tomasik rysownik do saladta ze podajeasz go jako przyklad ? masz problemy ze zrozymieniem o cym jest watek ???
            • Gość: Kokosz Re: odgrzewane kotlety na liter? S IP: 57.90.36.* 29.09.10, 10:14
              Kolejny znawca fotografi si? znalaz? w Nowym? Angela i Sebastian niestety maja racje. Saldat zaginie w gazetowych publikacjach a przysz?o?? nale?y do m?odych entuzjastek ,które nie popadna w masowke i komercje.
              Co ??czy tomasika z dobra fotografi? oprócz sztuki obrazu - to zagadka dla dociekliwych.

• Gość: Dżani Re: odgrzewane kotlety na liter? S IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.09.10, 10:22
                Czy ktoś mi wytłumaczy dlaczego wątki o fotografach wzbudzają tyle skrajnych emocji?
                Może warto zrobić w Świeciu dużą wystawę i niech każdy pokaże co potrafi?
                Ilu odważy się wziąć w niej udział?
                • Gość: :))) Re: odgrzewane kotlety na liter? S IP: *.ip.netia.com.pl 29.09.10, 10:30
                  Nikt, bo wszyscy są mocni jedynie w anonimowym rzucaniu hasełkami na forum. A kiedy trzeba zdjęcia zrobić, to potrafią tylko kwiatki i kotki fotografować. :)
                  Naturalna mentalność ludzi, którzy chcieliby być fotografami, ale ciągle coś im nie wychodzi. :)
              • Gość: Humanoid Re: odgrzewane kotlety na liter? S IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.10, 10:26
                Coś mi się mocno wydaje, że Magda i Angela to jedna i ta sama osoba... Czyżby to Pani Tomasik? Gołębie na dachu, mimo deszczowej pogody, twierdzą, że tak. W takim razie nie dziwi, ze jako wzór artysty, podawany jest Pan Tomasik... :)

Odnoszę również wrażenie, że Pan Saldat ma wielu wrogów, którzy przy pomocy tego Forum starają się zdyskredytować jego prace.

O wartościach artystycznych prac nie dyskutuję.
                • Gość: nika.s Re: odgrzewane kotlety na liter? S IP: 89.21.229.* 29.09.10, 10:38
                  To z panią T. to by się zgadzało. Kiedy Saldat pracował w jej firmie, to go chwaliła wszędzie, a kiedy już dla niej nie pracuje, to oczywiście się wypalił i robi za ostre zdjęcia. Żenujące.
                  • Gość: muminka Re: odgrzewane kotlety na liter? S IP: *.w193-252.abo.wanadoo.fr 29.09.10, 11:02
                    na dobre imie firmy pracuje sie rzetlnoscia jakoscia wykonanywanych zlecen solidnoscia i doswiadczeniem ktore do realizacji tego wszystkie sluzy
                    anonimowe obrabianie tylka swojemu bylemu pracownikowi z zazdrosci ze dobrze sobie sam radzi jest na poziomie przedszkola
                    radze sie przykladac do pracy bo z mielenia ozorem i jedynie opowiadania czego to sie nie potrafi absolutnie nic nie wynika
                    • Gość: Dżani Re: odgrzewane kotlety na liter? S IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.09.10, 11:24
                      Jestem za wystawą.
                      Kto jeszcze?
                      • Gość: Humanoid Re: odgrzewane kotlety na liter? S IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.10, 11:27
                        Ja też, ja też!
                        • Gość: gosc Re: odgrzewane kotlety na liter? S IP: 81.144.232.* 29.09.10, 11:36
                          i ja! :)
                        • Gość: pan Z Re: odgrzewane kotlety na liter? S IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.09.10, 11:37
                          Mylicie się w ocenie pani T. Prawda jest natomiast, że wszystko co umie Saldat zawdzięcza Markowi T. Gdy trafił pod jego skrzydła nie umiał dobrze trzymać aparatu. Marek nauczył go pracy z modelem, światłem, zasad kompozycji, obróbki itd.
                          • Gość: Roman Re: odgrzewane kotlety na liter? S IP: *.ip.netia.com.pl 29.09.10, 12:00
                            Jeśli Marek T. nauczył Marcina fotografować, to sam powinien być geniuszem fotograficznym. Jakiś przykład tego geniuszu podasz? Chyba nie masz na myśli tych zdjęc na jego stronie, przy których nawet paszportówki są lepiej oświetlone? :)
                          • Gość: kalirobali Re: odgrzewane kotlety na liter? S IP: 195.7.104.* 29.09.10, 12:14
                            zaraz sie dowiemy ze pani T. nauczyla saldata calej reszty :))))))
                            i ze wogole to wszystko to panstwo T. robia a nie saldat
                          • Gość: kalirobali Re: odgrzewane kotlety na liter? S IP: *.dedibox.fr 29.09.10, 12:22
                            zaraz sie dowiemy ze pani t. nauczyla saldata calej reszty :))))))
                            i ze wogole to wszystko to panstwo t. robia a nie saldat
                            dorosli ludzi a zachowuja sie jak zawistne bachory z podstawowki
                            nawet jesli by tak bylo to jakie znaczenie ma kto kogo i czego nauczyl ?
                            liczy sie kto i co potrafi teraz !
                            tez chetnie zobacze jakies swietne zdjecia tego calego marka t.
                    • Gość: Roman Re: odgrzewane kotlety na liter? S IP: *.ip.netia.com.pl 29.09.10, 11:47
                      Dajcie już spokój tej dziecinadzie. Ktoś ewidentnie nie lubi Marcina i idiotyzmami próbuje zmieniać jego doświadczenie i umiejętności w coś negatywnego. Można się pośmiać, kiedy ktoś porównuje jego zdjęcia z fotkami amatorki, ale kolejne komentarze o tym, że się wypalił bo robi dużo i ostrych zdjęć, to już jest błazenada. Nie chce mi się nawet zastanawiać, jakim zawistnym, małym i niedojrzałym człowieczkiem musi być ta osoba, które piszą kalumnie z różnych IP i podpisując je różnymi nickami. :)
                      Stig jest świetny w tym co robi. Potrafi zrobić dobry materiał w każdych warunkach i fotografując cokolwiek. Złapane momenty, emocje, kompozycja kadrów, perfekcja ekspozycji, to dla mnie i wielu innych fotografów, niedościgniony wzór. Umiejętność wykorzystania zastanego światła, czy operowanie lampą błyskową, w jego wykonaniu jest obłędne. Jak mało kto, potrafi robić dobre zdjęcia w deszczu, pod słońce, jak i w ciemnej dziurze. Kto, z szydzących tutaj z niego, zrobiłby chociaż jedno dobre zdjęcie w taki sposób? Każdy inny ustawi się ze słońcem, jak zacznie padać to schowa aparat do torby, a kiedy jest za ciemno do fotografowania, to wymięknie i nic nie zrobi. :)
                      Dla jego klientów zdjęcia chyba też są dobre, skoro płacą mu niemałe pieniądze. Mondi, OKSiR, Polpak, Urząd Miasta, Vistula Hotel, Perla, i cała masa osób prywatnych, którzy płacą dużą kasę za sesje ślubno-weselne czy portrety. Która z tych firm/osób zleciłaby wam zdjęcia? Nawet na wykopie znalazła się jego seria z portretami pracowników Mekro, a na forum Nikona obejrzało je prawie 38 tysiecy osób! Jeśli wg was to wszystko świadczy o tym, że jest złym fotografem, to... ja też chcę takim być. :)

pozdrowienia dla Stiga od kolegi z żółtego forum ;)
                      • Gość: gość Re: odgrzewane kotlety na liter? S IP: 93.91.221.* 29.09.10, 12:00
                        Zgodzę się z Panem w stu procentach . Pozdrawiam !!
                        • Gość: Dżani Re: odgrzewane kotlety na liter? S IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.09.10, 12:33
                          A ja znowu swoje. Zrobić wystawę. Wszystkich odważnych!!
                          • Gość: Roman Re: odgrzewane kotlety na liter? S IP: *.ip.netia.com.pl 29.09.10, 12:41
                            Po co wystawę? Wystarczy, że pokażą swoje prace chociaż w internecie. Jeśli zdjęcia Marcina można obejrzeć na jego stronie, to niech reszta geniuszy pokaże swoje. Tylko kto ma to zrobić? :) Okazałoby się, że nikt nic nie potrafi, i wszystko co można byłoby obejrzeć to zdjęcia psów, wróbelków i nieostre, przepalone portrety koleżanek. :)
                            • Gość: Dżani Re: odgrzewane kotlety na liter? S IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.09.10, 12:57
                              Smutne, ale chyba prawdziwe.
                              Zatem pozostanie jak było.
                              • Gość: Humanoid Re: odgrzewane kotlety na liter? S IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.10, 12:59
                                No właśnie - niech cała reszta pokaże swoje zdjęcia. Wtedy będziemy mogli się określić.
                            • Gość: Marcel wystawa? IP: 57.90.36.* 29.09.10, 13:08
                              Ciekawy pomysł z tą wystawą.
                              Ale jak zrobić, aby nie poszło w stronę kotków i urodzinowych fotek cioci. A najważniejsze, czy najlepsi jak Saldat i np. Małgosia/Jurek Karnasiewicz zgodziliby się na udział? Oraz kto miałby odwagę dokonać selekcji prac i autorów?
                              • Gość: Roman Re: wystawa? IP: *.ip.netia.com.pl 29.09.10, 13:23
                                A kto wyłoży pieniądze na taką wystawę? Wątpię, że dobrzy fotografowie chcieli zrobić wystawę w postaci poprzyklejanych do ściany odbitek A4 z labu. :)
                                • Gość: Marcel konkurs? IP: 57.90.36.* 29.09.10, 13:28
                                  to może konkurs z nagrodami - łatwiej o sponsorów lecz trudniej o kompetentne jury
                                  • Gość: Humanoid Re: konkurs? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.10, 15:06
                                    jurorami będą niewidomi... :)))
    • Gość: angela szkoła fotografii IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.10, 17:56
      Roman, piszesz jak lizus albo conajmniej asystent swego pryncypała. Naczytałeś się o zdjęciach w deszczu i emocjach (nawet wiem gdzie), a nie dostrzegasz sztucznie zdymionego nieba czy tworzenia z ludzi karykatur.
      Zdjęcia Stiga nie są złe. Technicznie są na pewno powyżej średniej, ale w swej masie są nieco nużące. Złe jest to że nie zostawiasz miejsca dla innych - odmawiasz wartości wszystkim poza swoim kolegą.
      Dla dziewczyny z pierwszą w życiu lustrzanką i uniwersalnym zoomem radość z tworzenia fotografi niepodrasowanej photoshopem to młodzieńcza, a nawet "dziewicza" pasja.
      A ty bezmyślnie to niszczysz.
      Szkoda, że nie dostrzegasz szansy aby wokół doświadczonych fotografów i artystów stworzyć klub entuzjastów fotografii dla młodszych adeptów tej sztuki, ...czemu nie? Sądzę, że ty też miałbyś sporo do powiedzenia.

Przy okazji dementuję swoje związki z panią i panem Tomasikiem. Po prostu uwielbiam jego rysunki, dla mnie są tak samo niesamowite jak dla innych fotografie Stiga.
      • Gość: Roman Re: szkoła fotografii IP: *.ip.netia.com.pl 29.09.10, 18:39
        To co piszesz o "sztucznie zadymionym niebie" jest pożałowania godne. Zdjęcie zamku (oraz kilka innych, w które nie wierzyłem) widziałem około dwóch lat temu, kiedy poznałem Stiga. Kiedy po raz kolejny poddawałem w wątpliwość, że można spotkać takie warunki, w odpowiedzi Stig wysłał mi oryginał w formacie RAW. Wyglądało to prawie dokładnie tak samo jak pod linkiem, który podałaś. Takie właśnie zdjęcie można zrobić gdy wie się kiedy i jak. :) Wystarczyła zbliżająca się burza po jednej stronie nieba i zachodzace słońce, które świeciło z prawie równolegle z kierunkiem obiektywu. Filtr polaryzacyjny załatwił resztę i to cała filozofia tego twojego "sztucznie zadymionego nieba". :) Oszczędź sobie wstydu i nie komentuj zdjęć, których sposobów powstania nie jesteś w stanie sobie wyobrazić. Fotografowanie to nie jedynie naciskanie spustu, to cała tona dodatkowej wiedzy, która można wykorzystać i z której korzystają najlepsi. Jeśli ktoś uważa, że do zrobienia dobrego zdjęcia wystarczy lustrzanka kupiona przez mamę i wiedza na temat tego, jak przekadrować ujęcie z zachowaniem wcześniej ustawionej ostrości, to niestety nie wie nic. Proponuje Tobie i wszystkim ośmieszającym się marudom, założyć konto na forum Nikona. Tam Stig często zdradza tajniki swojej pracy, może więc ty też się czegoś nauczysz. :)

A to, że można się znużyć oglądając ciągle świetne zdjęcia, to akurat masz rację. ;) Jeśli ktoś zagląda na jego stronę zbyt często, z wypiekami na twarzy szukając, czy aby czasami nie zrobił jakiegoś kiepskiego zdjęcia, to rzeczywiście może to być nużące. :) Proponuję zainteresować się swoim rozwojem, zamiast bezpodstawnie krytykować dobre fotografie.

A tak przy okazji tych "karykatur" o których też wspomniałaś w swoich żalach. Ludzie płacą mu za te "karykatury" kasę większą niż ktokolwiek w Świeciu lub okolicach jest w stanie na takim ślubie zarobić. W końcu nie jest to żadną tajemnicą, że Marcin jest najdroższy. Dobry fotoreportaż musi kosztować. Przyznaj, że właśnie to cię boli. :)
        • Gość: xxx Re: szkoła fotografii IP: *.adsl.inetia.pl 29.09.10, 19:02
          wejdz w D najlepiej temu saldatowi mi sie jego fotki nie podobaja...
          a jak ktos lubi przeplacac za przereklamowane fotki to co to za wyznacznik jakosci?
          • Gość: Roman Re: szkoła fotografii IP: *.ip.netia.com.pl 29.09.10, 20:00
            Dlatego, że tobie się jego zdjęcia nie podobają, to ja mam mu wejść w d...? Wszystko w porządku z twoją głową? :)
            Zazdrość nie daje ci spokoju? :)
            • Gość: gosc Re: szkoła fotografii IP: *.1-4.cable.virginmedia.com 29.09.10, 20:22
              to jak wedlug Ciebie powinny wygladac idealne zdjecia slubne?
              • Gość: Roman Re: szkoła fotografii IP: *.ip.netia.com.pl 29.09.10, 20:42
                Nie pytaj go, on tego przecież nie wie. :) Tu chodzi tylko o to, żeby kogoś zgnoić. :)
                On pewnie chciałby z zabawy weselnej stos portretów. :))) Po co ma być widać jak się ludzie bawią, w jak dynamiczny sposób się ruszają? Kadry wypełnione ruchem przerastają jego pojęcie o fotografii. Liczy się tylko twarz, jak w paszportówkach. ;)
        • Gość: angela Re: szkoła fotografii IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.10, 20:50
          Roman, ty naprawdę nic nie kumasz. Podniecasz się, a przecież filtr polaryzacyjny to podstawa widoczków, a tu wygląda szczególnie nienaturalnie do przesady, pewnie z powodu doskonałego naturalnego światła. I tak dalej, z tobą to do znudzenia ...
          Robisz Stigowi niedźwiedzią przysługę tym bałwochwalstwem.
          • Gość: Roman Re: szkoła fotografii IP: *.ip.netia.com.pl 29.09.10, 21:05
            Niczym się nie podniecam. Wytłumaczyłem jedynie jak Stig zrobił to zdjęcie, czego ty oczywiście sama nie pojęłaś, nazywając je wcześniej "sztucznym zdymianiem". :) A akurat o tak oczywistej pomocy jak filtr polaryzacyjny, to mało kto z początkujących wie, a jeśli nawet wie, to oszczędza na jego kupnie. Teraz piszesz, że polar to podstawa, a wcześniej, że to "sztuczne zdymianie"? Co z tego, że wygląda nienaturalnie? Sztuką jest właśnie trafić na tak nienaturalną i rzadko spotykaną chwilę, i ją uwiecznić. Stig jest raczej daleki od pokazywania banalnych zdjęć, które może zrobić każdy. Powtarzał mi nie jeden raz, że w niektóre miejsca chodzi po kilka, kilkanaście razy, żeby trafić odpowiednie światło. I teraz za uzyskany efekt należy mu ujmować? Pomyśl przez chwilę nad tymi załosnymi uwagami, które płodzisz. :)
            • Gość: angela Re: szkoła fotografii IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.10, 21:20
              Romek, ty naprawdę wpadasz w chorobliwą przesadę. Jeszcze jeden taki wpis i pomyślę, żeś się w nim zadużył (?!). Przy okazji się odkryłeś, że to twój pryncypał!
              • Gość: Roman Re: szkoła fotografii IP: *.ip.netia.com.pl 29.09.10, 21:38
                Teraz to już ja pomyślę, że twoją głową rządza teorie spiskowe? Po jakies części mojej wypowiedzi wnosisz, że dla niego pracuję? :) Zresztą z tego co wiem, to on pracuje sam i nikogo nie zatrudnia. :)
                • Gość: do Angeli Re: szkoła fotografii IP: *.1-4.cable.virginmedia.com 29.09.10, 21:44
                  Kobieto ty masz jakis problem z sama soba chyba. Moze to ty jestes jakims nieudolnym fotografem i probujesz wszystkim wmowic ze biale jest czarne? Wstaw swoje zdjecie sprawdzimy jaka z ciebie karykatura :)
                  • Gość: Sebastian Re: szkoła fotografii IP: *.adsl.inetia.pl 29.09.10, 22:02
                    Witam,
                    nie ma wśród Was dobrych. Same lipne podróby ch...j wie kogo. Dobrze, że nie moje gdyż bym się wstydził.
                    • Gość: muminka Re: szkoła fotografii IP: 81.255.29.* 29.09.10, 22:49
                      > Same lipne podróby ch...j wie kogo.

inteligentny gosc z ciebie :)
                      zeby orzec ze cos jest podroba to trzeba potrafić okreslic co zostalo podrobione tepy gamoniu
                      • Gość: Sebastian muminka IP: *.adsl.inetia.pl 29.09.10, 22:54
                        tępa krowa
                        • Gość: muminka Re: muminka IP: *.fcinternational.net 29.09.10, 23:10
                          chwile wczesniej juz sie przed wszystkimi popisales swoja elokwencja
                          nie rob tego zbyt czesto bo ci sie mozg przegrzeje
                          • Gość: Sebastian Re: muminka IP: *.adsl.inetia.pl 29.09.10, 23:20
                            nie myślisz
                            • Gość: Humanoid Re: muminka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.10, 08:46
                              Prosimy o więcej inwektyw - no i za mało "ku..." - dajcie więcej!
                              • Gość: fanka czyli wychodzi ze najlepsze zdjecia robi IP: *.adsl.inetia.pl 30.09.10, 09:58
                                PANI J U T T A
    • Gość: monia etyka Dody IP: 57.90.36.* 30.09.10, 10:03
      Roman nie dodal, ?e stig ma te? statyw i filtr polowkowy. A na powaznie w sprzedazy uslug budowane wizerunku to podstawa - tylko dlaczemu kosztem obrazania innych artystow. Dzi?ki takim obroncom jak roman saldat ma szanse zostac Doda swieckiej fotografii.
      Wystawa prac lokalesow to pomysl doskonaly - zmusi anonimow do ujawnienia, a w przyszlosci odbierze argumenty w wymadrzaniu si? na forum.
      Sama znam ze trzech uznanych lecz nie wymienianych tu artystow ?e swiecia. Sukces kazdego z nich jest tak?e moim bo czuje dume ?e mieszkam w miescie artystow.
      • Gość: Humanoid Re: etyka Dody IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.10, 10:35
        Miasto artystów - napisałaś to z pełną świadomością czy też jesteś inteligentna inaczej?
      • Gość: Roman Re: etyka Dody IP: *.ip.netia.com.pl 30.09.10, 12:40
        Ciągle nie rozumiem, po co mieszasz w to wszystko artystów? W swoich wypowiedziach wtryniasz grafika i rzeźbiarza do dyskusji o fotografii. Zrozum, że ta dysputa nie jest o artystach tylko o fotografach, którzy są w tym wypadku (wszyscy wspomniani) rzemieślnikami, a nie artystami. Nie spotkałem jeszcze fotografa w Świeciu, który aspirowałby do miana artysty, poprzez tworzone dzieła, akademię którą skończył (i zgodnie z jej kierunkiem tworzy) czy chociażby przez ambicje. Cały czas coś się tobie myli. Przeczytaj pierwszy wpis z tego wątku. Pojmij w końcu, kogo poszukiwał jego autor i dlaczego padła propozycja Marcina Saldata, jako odpowiedniego człowieka do wykonania tego zadania. Może ci się wtedy rozjaśni. A bronić prac Marcina będę, bo jeśli ktoś zrównuje jego zdjęcia z pstrykami amatorów, które nie są niczym więcej niż wizualizacją masy błędów, to znaczy, że nie ma pojęcia o fotografii. Nikt, kto ma wiedzę nt. jakiejś dziedziny, nie zostawi bez komentarza takich dyrdymałów ani tym bardziej bezmyślnego najeżdżania bez konkretnego argumentu.
        Chyba, że argumentami nazywasz zarzuty nt. ostrości zdjęć, odpowiedniego wykorzystania światła, czy rejestrację ciasnych lub dynamicznych scen obiektywem UWA. Tyle, że w takiej sytuacji nie mamy już o czym dyskutować, bo to takie samo marudzenie jak na Porsche 911, że nie można nim po lesie pojeździć i lodówki z marketu przywieźć. :)

• Gość: monia Re: etyka Dody IP: 57.90.36.* 30.09.10, 16:30
          Rozpisales si? jak taki jeden od trabanta. Jestes calkiem bez ikry z tym skomleniem. Szkoda ?e stig niczego cie nie nauczyl. Wtedy zamiast narzekac i si? wymadrzac dalbys link do swojej galerii. Wtedy inni te? by skorzystali. A tak to zachowujesz si? jak frustrat ktory wie ?e bez lustrzanki za 17 tys (zdaje si? taka ma twój idol) wszystkie te rady do kosza.
          Bo wiadomo taki aparat sam robi doskonale zdjecia a fotograf tylko naciska spust :-)))))
          • Gość: Roman Re: etyka Dody IP: *.ip.netia.com.pl 30.09.10, 17:25
            > Jestes calkiem bez ikry z tym skomleniem

Skomleniem? Jeśli już, to chyba skamleniem. Tłumaczenie oszołomce o czym jest dyskusja, to skamlenie? :) Zabawna jesteś. Najpierw się miotasz w tym wątku jak z pieprzem w d..., majaczysz coś o obrażaniu artystów, a kiedy w końcu ci wytłumaczyłem to co sama powinnaś zrozumieć z tego tekstu (jeśli tylko skończyłaś szkołę podstawową), to teraz ja skamlę? :) Prezentujesz żenująco niski poziom umysłowy.

> Wtedy zamiast narzekac i si? wymadrzac dalbys link do swojej galerii.

Nie jestem tak dobrym fotografem, żeby moje zdjęcia wnosiły cokolwiek więcej do dyskusji, niż różnica pomiedzy fotkami wskazanej tu amatorki a zdjęciami Stiga. :) Takie wyznanie tobie wystarczy? Czy może wyczytałaś gdzieś w moich wypowiedziach, że ja robię świetne zdjęcia? :)

> Wtedy inni te? by skorzystali. A tak to za chowujesz si? jak frustrat ktory wie ?e bez
            > lustrzanki za 17 tys (zdaje > si? tak a ma twój idol) wszystkie te rady do kosza.

Gdziekolwiek wspomniałem o sprzęcie? Zacytuj, jeśli znalazłas. Nigdzie nie napisałem, że do wykonania takich zdjęć są niezbędne takie aparaty, jakie posiada Stig. Radził sobie dobrze również wtedy, kiedy fotografował aparatami z półki semi-pro i entry level. Połowa zdjęć na jego stronie jest jeszcze z D200 i D70. Mój Nikon D90 jakością obrazu na typowych czułościach niewiele odstaje od aparatu Stiga, a jednak takich nie potrafię zrobić. Wniosek prosty i oczywisty, trzeba mieć sporą wiedzę i doświadczenie, żeby mieć takie efekty. Pojęłaś, czy wykracza to poza twoje możliwości rozumienia czytanej treści.

Żegnam cię, odrzucona kochanico artystów. Nie sil się na odpowiedzi, bo nie chce mi się już dyskutować z kimś, kto czytać nie potrafi, i kto czytając o fotografie, w opowiadzie rozpływa się w opowieściach o rzeźbiarzu. :)
        • Gość: :) Re: etyka Dody IP: 81.144.232.* 30.09.10, 16:38
          ..."bo to takie samo marudzenie jak na Porsche 911, że nie można nim po lesie pojeździć i lodówki z marketu przywieźć." :) zajebiste porownanie :) moze cos wreszcie do nich dotrze. :)
          Nie wszystkim musi sie wszystko podobac, ale na milosc boska takich pierdul juz dlugo nie slyszalam.

a tak na marginesie to ja tez potrafie robic rozmazane zdjecia w ruchu i calkiem wyrazne jak sie nie ruszasz lol ;) zrobie Wam sesje slubna do gory nogami - bedzie inaczej jak u Stiga :):):) mam tez inne wspaniale pomysly :) czy mnie tez moze ktos pochwalic i zasluguje na miano wspanialego z pasja fotografa? Tez mam lustrzanke :) hehe :)

Stig szacun dla Twojej pracy i przepieknych zdjec. Nie musze Cie chwalic, bo Twoje zdjecia potrafia obronic sie same.

pozdrawiam :)
          • Gość: Humanoid Re: etyka Dody IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.10, 17:41
            Stig na prezydenta!!! Albo choć na burmistrza miasta!!!
            • Gość: xxx Re: etyka Dody IP: *.adsl.inetia.pl 30.09.10, 20:26
              pokaz mi foto na tym poziomie u twojego pana stringa i wtedy popiszemy...

www.istockphoto.com/stock-photo-10297155-bride-in-a-cornfield.php
              • Gość: Roman Re: etyka Dody IP: *.ip.netia.com.pl 30.09.10, 21:32
                Na tym poziomie, tzn. na jakim? Co tam za poziom widzisz? To proste zdjęcie zrobione o zachodzie słońca, z dziewczyną oświetloną lampą. Oglądałeś w ogóle jego zdjęcia, że taki banał pokazujesz jako niewiadomo jakie cudo? :) Proszę bardzo, ta sama technika tyle, że bez dziewczyny w zbożu i bez kiczowatego zachodu słońca:
                saldat.pl/photos/ludzie/dzieci/new-lamp2440.jpg
                saldat.pl/photos/ludzie/portrety/1/kuba2150.jpg
                saldat.pl/photos/ludzie/portrety/1/kuba2174.jpg
                saldat.pl/photos/ludzie/portrety/2/wsb7502.jpg
                saldat.pl/photos/reklama/3perla/per-bor-47.jpg
                A przy okazji, jak chcesz coś udowodnić, to porównuj fotografów ze Świecia i najbliższych okolic, bo o nich właśnie tutaj mowa. :) Nikt nie napisał, że Marcin jest najlepszym fotografem na świecie. Pokaż galerie kogoś ze Świecia, kto jednocześnie potrafi zrobić takie zdjęcia w tylu różnych dziedzinach fotografii:
                saldat.pl/html/fot-reportaz_s1.htm
                saldat.pl/html/fot-mfod1.htm
                saldat.pl/html/fot-sport1.htm
                saldat.pl/html/fot-reportaz9.htm
                saldat.pl/html/fot-ludzie-kobieco1.htm
                saldat.pl/html/fot-sport10.htm
                saldat.pl/html/fot-produkty.htm
                saldat.pl/html/fot-natura-macro.htm
                saldat.pl/html/fot-koncerty7.htm
                saldat.pl/html/fot-reklama1.htm
                saldat.pl/html/fot-arch.htm
                saldat.pl/html/fot-sport6.htm
                saldat.pl/html/fot-ludzie-inne3.htm
                To jak będzie? Pokażesz, czy zwątpisz? :)
                • Gość: Paulina fotografia IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 30.09.10, 22:01
                  ale macie problemy :D

logiczne - są gusta i guściki, jednym podoba się, drugim nie :d
                  • Gość: xxx Re: fotografia IP: *.adsl.inetia.pl 30.09.10, 22:21
                    Roman spiewa do swojego boga... klik
                    PS. kiedy slub i kto wam fotki strzeli :)
                    • Gość: Roman Re: fotografia IP: *.ip.netia.com.pl 30.09.10, 22:31
                      Jeśli zaczynasz jakiś wątek w dyskusji, to go kończ, a nie wykręcasz się sianem. Taki z ciebie bohater, że kiedy dostajesz odpowiedź i kontr-pytanie, to odwracasz się dupą i pokazujesz język, dzieciaku? Nazwać cię błaznem, to za mało.

A dla twojej wiadomości, jestem już dawno po ślubie. :P
                      • Gość: xxx Re: fotografia IP: *.adsl.inetia.pl 30.09.10, 22:37
                        to byl moj 1 post w tym temacie glabie...
                        • Gość: Roman Re: fotografia IP: *.ip.netia.com.pl 30.09.10, 22:52
                          Bardzo ciekawe historie opowiadasz. O 20:26 ten sam nick i ta sama końcówka IP co teraz i chwilę wcześniej. :) Takie dyrdymały to swojemu tatusiowi sprzedawaj. :P
                          • Gość: xxx Re: fotografia IP: *.adsl.inetia.pl 30.09.10, 23:08
                            widac ze nie masz pojecia co to jest IP, pewnie jestes dzieckiem neo...
                            • Gość: angela IP fotografii IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.10, 23:55
                              Roman , pisze się itp. z kropką i z małej litery.
                              Ale tak to jest jak ktoś kończy swoją edukację na szkole dla lizusów.
                              • Gość: muminka Re: IP fotografii IP: 81.255.29.* 01.10.10, 08:47
                                ty to naprawde tepa jestes
                                roman mial racje ze czytac nie potrafisz
                                o jakim itp. ty piszesz kretynko ?
                                on pisal o numerze IP czyli Internet Protocol
                                takiego tluka jak ty angela to dlugo na tym forum nie spotkalam :))))))
                                • Gość: monia ULR fotografii IP: 57.90.36.* 01.10.10, 09:14
                                  romanowi chodzilo pewnie o tzw. ULR, angeli o zart, a tobie mamo muminka?
                                  (pewnie jak opowiadają dowcipy to smiejesz sie jako ostatatnia)
                                  • Gość: muminka Re: ULR fotografii IP: 81.255.29.* 01.10.10, 09:22
                                    co ma wspolnego URL z IP ?
                                    przeczytaj wszystkie powiazane ztym wiadomosci to cos ci sie rozjasni
                                    rowniez glupota ktora probujesz blysnac :)))
                            • Gość: Roman Re: fotografia IP: *.ip.netia.com.pl 01.10.10, 09:07
                              Dzieckiem Neo, to niestety jesteś ty, jeśli myślisz, że zdaniem "to byl moj 1 post w tym temacie" wykpisz się z tego. :)
                              Ta sama końcówka nazwy dostawcy usług, ten sam pseudo-nick, ten sam sposób pisania (rozpoczęcie zdania małą literą, brak polskich znaków i zakończenie wielokropkiem). Nie wszyscy ludzie są tak mało kumaci jak ty, żeby nie skojarzyć oczywistych faktów. Zabrakło ci jaj, żeby dalej polemizować, więc zachowałeś się jak bachor, który się wykręca żałosnym zdaniem "To nie byłem ja!". :)
    • Gość: angela Brat bliźniak r.OMAM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.10, 23:51
      ROman, aleś ty ciasny na umyśle. Skomle pies o pochwałę ,jak ty (gładko przeskoczyłeś nad "brakiem ikry"). A listę sprzętu można znaleźdź na "żółtym forum", które sam polecałeś.
      Stig to dobry fotograf ,ale ty naprawdę przesadzasz: indeksujesz wszystkie jego zdjęcia wg aparatów i piszesz jego kronikę !
      W usługach liczy się marka, ale nie można jej tworzyć takimi metodami jak ty to robisz ze Stigiem ,bo łatwo o przesadę (pani Doda) . Skończy się tak ,że nikt nie będzie będzie u was kupował bo za drogo. Ansel Adams też musiał płacić rachunki za internet i klisze.

A tak wogóle to jesteś bardzo drażliwy - czyżby kłopoty z żoną? Jeśli tak to zawsze możesz liczyć na nas, życzliwe przyjaciółki z forum. Jest kilka wątków pod które możesz się podpiąć
      • Gość: angela wierny Roman IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.10.10, 00:14
        Na tym zdjęciu chyba STIG? - fotkę zapewnie strzelił "wierny Roman" :-)))
        To dla romana na dowód że świat realny istnieje
      • Gość: Roman Re: Brat bliźniak r.OMAM IP: *.ip.netia.com.pl 01.10.10, 09:00
        Już tobie raz wyraźnie napisałem. Pisze się skamleć a nie skomleć. :)

> listę sprzętu można znaleźdź na

Co to za słowo "znaleź"? Powtórnie polecam powrót do szkoły podstawowej. Może oprócz czytania, nauczą tam ciebie również pisowni co niektórych, trudnych słówek. :)

> indeksujesz wszystkie jego zdjęcia wg aparatów i piszesz jego kronikę !

Kolejny problem z interpretacją treści? :)

> A tak wogóle to jesteś bardzo drażliwy - czyżby kłopoty z żoną?

Kłopoty z żoną to miałbym wtedy, kiedy reprezentowałaby twój, żenujący poziom wyedukowania. :)

Miłego dnia, artystko sztuk wszelakich. :P
        • Gość: monia Re: Brat bliźniak r.OMAM IP: 57.90.36.* 01.10.10, 09:26
          czepiasz się slowek a uciekasz od tematu . to naprawde twoja fotka? , bo doskonała . widac jak sie postarasz to umiesz robic dobre zdjecia
          • Gość: Roman Re: Brat bliźniak r.OMAM IP: *.ip.netia.com.pl 01.10.10, 09:32
            Jaka ty zabawna jesteś. Hi-hi-hi, cha-cha-cha.
            Potrafisz dyskutować w sposób merytoryczny, czy tylko skakać z kwiatka na kwiatek i o głupotach pisać?
    • Gość: monia INNY dobry fotograf IP: 57.90.36.* 01.10.10, 13:44
      romek, biezesz to zbyt powaznie. to forum dla zwyklych ludzi a nie dla takiego samochwaly jak ty ze stigiem (lub odwrotnie)

jezeli przyjmiemy , ze stig jest poza WSZELKĄ KONKURENCJĄ , czy jest w Swieciu JAKIś INNY FOTOGRA któremu mozna zaufać?
      • Gość: Roman Re: INNY dobry fotograf IP: *.ip.netia.com.pl 01.10.10, 13:50
        > to forum dla zwyklych ludzi a nie dla takiego samochwaly jak ty

Kolejny już (liczysz?) przykład tego, że nie potrafisz czytać. Zacytuj moją wypowiedź w której siebie chwalę. Chyba, że nie wiesz co znaczy słowo "samochwała". :)
        Oczywiście jak zwykle nie odpowiesz na moje pytanie, bo jak miałabyś to zrobić, skoro wszystko co piszesz, to brednie wyssane z palca. :)
        • Gość: monia Re: INNY dobry fotograf IP: 57.90.36.* 01.10.10, 14:06
          romek a jednak odpowiem!

jestes tak zwiazany ze stigiem ( te kroniki itp./url ) ze sama juz nie wiem ktory z was to stig a ktory roman? przeciez to widac ze pracujesz ( nieoficjalnie ) dla WAS i budujesz PIJAR .

no dobrze , a teraz wrócmy do tematu.
          • Gość: Roman Re: INNY dobry fotograf IP: *.ip.netia.com.pl 01.10.10, 14:35
            Jak zwykle kłopoty z czytaniem i rozumowaniem. Miałaś zacytować moja wypowiedź w której chwalę swoją osobę. To właśnie mi zarzuciłaś, nazywając mnie samochwałą. Ponawiam więc prośbę o takowy cytat. Chyba, że nie rozumiesz wypowiedzi w języku polskim? Jeśli nie potrafisz prowadzić dyskusji w formie dialogu, to po co w ogóle się tutaj udzielasz? Każde twój żałosny wywód zostaje obalony, a ty wysysasz z palca kolejną bzdurę, w ogóle nie stosunkując się do toku dyskusji. Zapytam serio: jesteś nienormalna?
            • Gość: monia Re: INNY dobry fotograf IP: 57.90.36.* 01.10.10, 15:01
              jestes bufon do potęgi i znowu sie wzbudzasz obrazasz moj palec.

>Miałaś zacytować moja wypowiedź w której chwalę swoją osobę.
              polecenia to ty mozesz sobie wydawac - samochwalo!

a tak wogule to nie pisze się >stosunkując<, przynajmniej nie w tym kontekscie. Tobie roman , to wszystko kojazy się z jednym ...

... ze stigiem of course!
              • Gość: Roman Koniec IP: *.ip.netia.com.pl 01.10.10, 15:09
                Ok, zrozumiałem. Ty naprawdę jesteś nienormalna. Nie potrafisz czytać, nie potrafisz pisać, używasz słów, których znaczenia nie znasz, zarzucasz komuś pisanie czegoś, czego nie napisał, a na prośbę o cytat nie reagujesz. W związku z tym, iż mam wrażenie, że prowadzę dyskusję z małpą, która nie rozumie treści zadawanych pytań, niniejszym kończe ten wątek, bo szkoda czasu na dostosowywanie się do poziomu idiotki.
                • Gość: monia do Romana IP: 57.90.36.* 01.10.10, 15:44
                  tchórz - dyskutuj jak mezczyzna a nie baba. na razie to tylko zamącasz , a wciaz nie odpowiedzałes na zadane tu pytania ( oczywiscie sie domyslamy dlaczego).

Więc Romanie,
                  > dlaczego tak nienawidzisz innych fotografów ( skoro sam jestes do bani - sam to przyznales ) ?
                  > dlaczego oceniasz na podstawie pozorów ( choćby twoj ostatni wpis ) i szafujesz obrazliwymi okresleniami , jednoczesnie nie akceptujac jakze uprawomocnionych ocen w drugą strone wobec siebie
                  > skad w tobie tyle jadu ( choc jednoczesnie jestes bez ikry - nie zaprzeczyłeś )
                  > ufasz cytatom i zelaznej logice , jak ten muł z klapkami na oczach idziesz w dyskusji tylko utartymi koleinami mysli
                  > czy masz tak niską samoocenę ze kazde slowo krytyki bierzesz personalnie do siebie,
                  i na koniec
                  > czy poza "wirtualnym stigiem" ty masz wogóle jakichś kolegów , przyjacioł ItP. , boś smutny i czasem przykry w obejściu?
                  • Gość: Roman Re: do Romana IP: *.ip.netia.com.pl 01.10.10, 16:32
                    Wyłamię się ze swojej zapowiedzi ten pierwszy i ostatni raz, żeby ci udowodnić, że w przeciwieństwie do ciebie, ja potrafie odpowiadać na pytania. :)

> dlaczego tak nienawidzisz innych fotografów ?

Potrafisz zacytować gdzie tak napisałem, albo z czego taki wniosek wyciągasz? Krytykuję lub chwalę zdjęcia, a nie fotografów. W przypadku Stiga dodatkowo jego umiejętności i doświadczenie, za sprawą których jego zdjęcia wyróżniają się spośród całej masy knotów wylewających się ze stron internetowych fotografów-amatorów. Pojmujesz, czy napisać ci to wielkimi literami?

> dlaczego oceniasz na podstawie pozorów

Nie oceniam na podstawie pozorów tylko czynów (dzieł, zaobserwowanych faktów, lub jak w twoim przypadku - z trudem i cierpieniem wklepanych słów).

> ufasz cytatom i zelaznej logice , jak ten muł z klapkami na oczach idzies
                    > z w dyskusji tylko utartymi koleinami mysli

Cytaty o które ciebie prosiłem, miały być dowodami na twoje żałośne zarzuty wobec mnie. Nie potrafisz znaleźć fragmentu mojej wypowiedzi i jej zacytować, żeby poprzeć swoje wyssane z palca wynurzenia? To o czym w końcu z tobą rozmawiać skoro tylko konfabulować potrafisz? Na pytanie "ile masz lat?", nie odpowiada się "jestem monia". :)
                    Trzymanie się toku rozmowy i prowadzenie dialogu, to główne cechy dyskusji. Jeśli o tym nie wiesz, to stań przed lustrem i dyskutuj sama ze sobą. :)

> czy masz tak niską samoocenę ze kazde slowo krytyki bierzesz personalnie
                    > do siebie

A próbując dyskutować ze mną na tym forum, w tym wątku, zwracając się do mnie at persona, to w końcu tyczyło się ciebie albo kogoś innego, czy może jednak mnie? Jeśli ktoś pisze/mówi do mnie, to nie udaję, że te słowa są kierowane do kogoś obok mnie. Zadając takie pytanie w obliczu faktów jakimi są wypowiedzi w tym wątku, dajesz do zrozumienia, że żyjesz we własnym, ciasnym, chorym świecie, który nie ma nic wspólnego z tym, w którym żyje cała reszta ludzi. Współczuje.

> czy poza "wirtualnym stigiem" ty masz wogóle jakichś kolegów , przyjacioł
                    > ItP. , boś smutny i czasem przykry w obejściu?

Ja mam. Ty raczej nie. Kto by chciał przebywać w towarzystwie osoby, która nie potrafi czytać, nie rozumie co się do niej mówi lub pisze, miele jak krowa ozorem brednie na tematy o których nie ma pojęcia i do tego nie potrafi napisać poprawnie nazwy swojego upośledzenia?

Definitywnie żegnam, bo odpowiedzi na moje pytania, od ciebie się nie doczekam. Pijaczyna pod wiejskim sklepem, potrafi się wysłowić składniej i bardziej rzeczowo poprowadzić dyskusję.

PS. Przy następnej wizycie u swojego lekarza, poproś go o zwiększenie dawki leków, żeby poprawił ci się kontakt z rzeczywistością. Odstaw alkohol, bo też ci nie służy. W kontakcie z medykamentami, którymi się faszerujesz, niedługo uczyni z ciebie warzywo.
                    • Gość: angela Re: do Romana IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.10, 00:35
                      Szczerze ci współczuję. Wciąż mylisz ilość z jakością, bełkot z rzeczową dyskusją, wazelinę z życiowym powołaniem. Jeśli możesz się powstrzymać to nie odpisuj :-:
      • Gość: klawo Re: INNY dobry fotograf IP: *.dedibox.fr 01.10.10, 13:56
        do "moni": Pisze się "bierzesz", a nie "bieżesz", analfabetko. :)
        • Gość: monia Re: INNY dobry fotograf IP: 57.90.36.* 01.10.10, 14:08
          jakaz ja roztszepana! dzieki za uwagi
          • Gość: klawo Re: INNY dobry fotograf IP: 81.255.29.* 01.10.10, 14:48
            Roztrzepany, to ty masz mózg, tępa kretynko! Pisze się "roztrzepana", a nie "roztszepana"!
            Zabierz się lepiej za czytanie książek zamiast dyskutować o abstrakcyjnych dla ciebie sprawach. Może chociaż ortografia ci się w tym łbie utrwali.
            • Gość: monia Re: INNY dobry fotograf IP: 57.90.36.* 01.10.10, 15:03
              znow dzięki. chyba musze poszukać jakiegos kursu z dyslekcji dla zaawansowanych
            • Gość: monia Re: INNY dobry fotograf IP: 57.90.36.* 01.10.10, 15:07
              jeszce jedno,
              ty pewnie uczysz dzieci w szkole albo w przetszkolu , bo jestes bardzo mondry w poprawnosci . jak ja ci zazdroszcze tego wszystkiego .

a moze ty znasz innego dobrego fotografa (tylko nie stiga)
              • Gość: klawo Re: INNY dobry fotograf IP: *.dedibox.fr 01.10.10, 15:11
                Jeśli już chcesz ściemniać z dysleksją, to naucz się pisać chociaż to jedno słowo poprawnie, analfabetko.
                • Gość: monia Re: INNY dobry fotograf IP: 57.90.36.* 01.10.10, 15:58
                  OK (to po angelsku znaczy dzięki)
                  • Gość: klawo Re: INNY dobry fotograf IP: 81.255.29.* 01.10.10, 16:36
                    > OK (to po angelsku znaczy dzięki)

Nie, to po angielsku znaczy "w porządku"
                    Naprawdę jesteś kretynką, czy tylko taką udajesz, żeby ludzie traktowali cię z większą pobłażliwością?
                  • Gość: ... Szkoda słów... IP: *.adsl.inetia.pl 01.10.10, 16:41
                    Czytam ten wątek i zastanawiam się, jak Wy funkcjonujecie na świecie... Od kilku dni poświęcacie czas na dorabianie dziwnych ideologii na temat pracy jednego fotografa, zamiast zająć się czymś pożytecznym.
                    Ktoś poprosił o wskazanie osoby, która wykona zdjęcia dzieci. Powinny więc pojawić się tutaj nazwiska fotografów, adresy portfolio, etc.
                    Oczywiste jest, że w naszym mieście nie będzie wielu profesjonalistów. Zamiast cieszyć się, że jest osoba, której można bez obaw powierzyć wykonanie takiego zadania - wielu z Was robi wszystko, żeby to zdeklasować. Przecież nikt nie będzie zmuszać innych do tego, żeby zostali klientami konkretnego fotografa. To indywidualna decyzja. Poza tym - nigdy nie jest tak, że dana rzecz odpowiada wszystkim... Są gusta i guściki, a o nich się nie dyskutuje. :)

Naprawdę, wielu z Was zachowuje się tak, jakby na siłę chciało "dokopać" innemu tylko dlatego, że ten jest od niego w czymś lepszy. Wasze "rozważania" i tak nie zmniejszą ilości klientów Marcina Saldata. A wręcz przeciwnie, mogą przynieść mu większą popularność wśród osób posiadających dobry smak - bo to, jak z nim jest u Was, można poznać chociażby po sposobie wypowiedzi i sile używanych przez Was argumentów... Zastanówcie się, po co cała ta dysputa.
      • Gość: mala Re: INNY dobry fotograf IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.10.10, 10:02
        Jest
        Słowak
        • Gość: Czajka Ta dyskusja jest bez sensu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.10.10, 10:12
          Cała ta dyskusja o "najlepszości" jest bez sensu. I to nie dlatego, że nie sposób ustalić kto to taki. Chodzi o to, że wybraniec ustalony "w publicznej" debacie prawdopodobnie tylko śmiechem może skwitować propozycję robienia zdjęć w przedszkolu. Tak więc nie ma się co podniecać. Lepiej zastanowić , których z dostępnych fotografów, gotowych podjać się tego ambitnego zadnia, będzie miał czas i ochotę.
    • Gość: monia O CO, jeśli nie o fotografię TU chodzi? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.10.10, 19:30
      Fora dyskusyjne to również, a czasem głównie, areny gier psychologicznych. Wytrawni gracze czerpią z nich bardziej świadomie lub mniej - satysfakcję, angażując przy tym sporo emocji.

Tutaj główni gracze to:

Roman, który rozpoczyna neutralnie "Słyszałem od znajomych, że pan Marcin ..", by wkrótce odsłonić prawdziwą zażyłość z niekwestionowanym zwycięzcą rankingu lokalnych fotografów "... około dwóch lat temu, kiedy poznałem Stiga ...", "(Stig) Powtarzał mi nie jeden raz, że ..." Roman z przejęciem neofity objaśnia podstawowe, zapożyczone być może z „Kelby’ego” sekrety fotografii.

anai, dowcipny ‘troll’ proponujący: „Może Tomasz Gudzowaty?" - przekazanie zlecenia jednemu z najbardziej uznanych polskich fotografików

xxx, bezwzględny prowokator, który od niechcenia rzuca "kazdy ma swoj gust mi sie te fotki kompletnie nie podobają ...."

angela, dbająca o tempo gry przez wprowadzanie kontrowersyjnych wątków pobocznych, np. "Dla równowagi zobacz naprawdę wielkiego artystę ze Świecia ..."

xxx i angela wspólnie, inteligentnie i z humorem podkręcają emocje co zachęca też innych do udziału w "grze" (Dżani, Humanoid, Sebastian, muminka, Kokosz, ...)

Wreszcie monia, irytująca dyslektyczka. Rozpala do białości Romana i gracza o nicku "klawo" tak, że pod koniec emocje sięgają zenitu - przeciwnie do poziomu argumentów. Tępa kretynka! ... Czyżby?

----------------------------------------------------------------------------------
      Co to ma wspólnego z fotografią, Stigiem i pozostałymi, których Roman skutecznie usunął w niebyt? Nic.

Jaka z tego nauka?
      Wszyscy potrzebujemy dystansu, umiaru i ostrożności podczas angażowania się w wirtualne spory. W cenie jakże rzadka dziś - zwykła ludzka delikatność i tolerancja dla mniej uzdolnionych, naiwnych, czasem głupszych (nie wykluczając fotografów).
      • Gość: xxx Re: O CO, jeśli nie o fotografię TU chodzi? IP: *.adsl.inetia.pl 04.10.10, 21:48
        dobre :)
        • Gość: Humanoid Re: O CO, jeśli nie o fotografię TU chodzi? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.10.10, 07:47
          Interesująca analiza choć troszkę "off topic". Muszę przyznać, że to był (jest) jeden z lepszych wątków jakie pojawiły się ostatnio na tym forum - i choć nie byłem bezpośrednio zaangażowany to jednak miło się czytało te wszystkie posty. W ramach podsumowania:

- Roman: więcej wazeliny!!! ;)
          - cała reszta: wyluzujcie bo Stig i tak ma to serdecznie w d....

Pozdrawiam!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka