Dodaj do ulubionych

dobry fotograf

IP: 57.90.36.* 28.09.10, 09:31
Szukam fotografa, który zrobi zdjęcia dzieciom w czasie zabawy w przedszkolu.
Jednak nie interesują mnie tandetne wklejki z photoshopa. Czy jest fotograf któremu można zaufać?
Obserwuj wątek
    • Gość: balins Re: dobry fotograf IP: 109.169.26.* 28.09.10, 11:54
      zaufac mozesz napewno saldatowi jest obtrzskany i ma swietny sprzet
      radzi sobie na weselach koszykowce koncertach wiec na zabawe dzieci da se rade z palcem w nosie . nie widzialem jeszcze fotorelacji z ktoraby sobie nieporadzil .
      ale drogi jest w koncui za efekt sie placi

• Gość: Marcel brak konkurencji IP: 57.90.36.* 28.09.10, 16:23
      Marcin Saldat i Marica Biskup, oboje tworzą wspaniałe fotografie. Trudno powiedzieć kto lepsze.
      Czy w Świeciu ktoś jeszcze robi dobre zdjęcia. Proszę o sugestie.

PS. Marika, dziękuję za motto: "Na wiosnę jak co roku miliony amatorów fotografii wychodzą z domu by powtarzać wciąż te same, nudne ujęcia [...] Zapytani, po co to robią, zwykle nie potrafią wskazać powodu" - Andreas Feininger
    • Gość: angela szkoła fotografii IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.10, 17:56
      Roman, piszesz jak lizus albo conajmniej asystent swego pryncypała. Naczytałeś się o zdjęciach w deszczu i emocjach (nawet wiem gdzie), a nie dostrzegasz sztucznie zdymionego nieba czy tworzenia z ludzi karykatur.
      Zdjęcia Stiga nie są złe. Technicznie są na pewno powyżej średniej, ale w swej masie są nieco nużące. Złe jest to że nie zostawiasz miejsca dla innych - odmawiasz wartości wszystkim poza swoim kolegą.
      Dla dziewczyny z pierwszą w życiu lustrzanką i uniwersalnym zoomem radość z tworzenia fotografi niepodrasowanej photoshopem to młodzieńcza, a nawet "dziewicza" pasja.
      A ty bezmyślnie to niszczysz.
      Szkoda, że nie dostrzegasz szansy aby wokół doświadczonych fotografów i artystów stworzyć klub entuzjastów fotografii dla młodszych adeptów tej sztuki, ...czemu nie? Sądzę, że ty też miałbyś sporo do powiedzenia.

Przy okazji dementuję swoje związki z panią i panem Tomasikiem. Po prostu uwielbiam jego rysunki, dla mnie są tak samo niesamowite jak dla innych fotografie Stiga.
      • Gość: Roman Re: szkoła fotografii IP: *.ip.netia.com.pl 29.09.10, 18:39
        To co piszesz o "sztucznie zadymionym niebie" jest pożałowania godne. Zdjęcie zamku (oraz kilka innych, w które nie wierzyłem) widziałem około dwóch lat temu, kiedy poznałem Stiga. Kiedy po raz kolejny poddawałem w wątpliwość, że można spotkać takie warunki, w odpowiedzi Stig wysłał mi oryginał w formacie RAW. Wyglądało to prawie dokładnie tak samo jak pod linkiem, który podałaś. Takie właśnie zdjęcie można zrobić gdy wie się kiedy i jak. :) Wystarczyła zbliżająca się burza po jednej stronie nieba i zachodzace słońce, które świeciło z prawie równolegle z kierunkiem obiektywu. Filtr polaryzacyjny załatwił resztę i to cała filozofia tego twojego "sztucznie zadymionego nieba". :) Oszczędź sobie wstydu i nie komentuj zdjęć, których sposobów powstania nie jesteś w stanie sobie wyobrazić. Fotografowanie to nie jedynie naciskanie spustu, to cała tona dodatkowej wiedzy, która można wykorzystać i z której korzystają najlepsi. Jeśli ktoś uważa, że do zrobienia dobrego zdjęcia wystarczy lustrzanka kupiona przez mamę i wiedza na temat tego, jak przekadrować ujęcie z zachowaniem wcześniej ustawionej ostrości, to niestety nie wie nic. Proponuje Tobie i wszystkim ośmieszającym się marudom, założyć konto na forum Nikona. Tam Stig często zdradza tajniki swojej pracy, może więc ty też się czegoś nauczysz. :)

A to, że można się znużyć oglądając ciągle świetne zdjęcia, to akurat masz rację. ;) Jeśli ktoś zagląda na jego stronę zbyt często, z wypiekami na twarzy szukając, czy aby czasami nie zrobił jakiegoś kiepskiego zdjęcia, to rzeczywiście może to być nużące. :) Proponuję zainteresować się swoim rozwojem, zamiast bezpodstawnie krytykować dobre fotografie.

A tak przy okazji tych "karykatur" o których też wspomniałaś w swoich żalach. Ludzie płacą mu za te "karykatury" kasę większą niż ktokolwiek w Świeciu lub okolicach jest w stanie na takim ślubie zarobić. W końcu nie jest to żadną tajemnicą, że Marcin jest najdroższy. Dobry fotoreportaż musi kosztować. Przyznaj, że właśnie to cię boli. :)
    • Gość: monia etyka Dody IP: 57.90.36.* 30.09.10, 10:03
      Roman nie dodal, ?e stig ma te? statyw i filtr polowkowy. A na powaznie w sprzedazy uslug budowane wizerunku to podstawa - tylko dlaczemu kosztem obrazania innych artystow. Dzi?ki takim obroncom jak roman saldat ma szanse zostac Doda swieckiej fotografii.
      Wystawa prac lokalesow to pomysl doskonaly - zmusi anonimow do ujawnienia, a w przyszlosci odbierze argumenty w wymadrzaniu si? na forum.
      Sama znam ze trzech uznanych lecz nie wymienianych tu artystow ?e swiecia. Sukces kazdego z nich jest tak?e moim bo czuje dume ?e mieszkam w miescie artystow.
      • Gość: Roman Re: etyka Dody IP: *.ip.netia.com.pl 30.09.10, 12:40
        Ciągle nie rozumiem, po co mieszasz w to wszystko artystów? W swoich wypowiedziach wtryniasz grafika i rzeźbiarza do dyskusji o fotografii. Zrozum, że ta dysputa nie jest o artystach tylko o fotografach, którzy są w tym wypadku (wszyscy wspomniani) rzemieślnikami, a nie artystami. Nie spotkałem jeszcze fotografa w Świeciu, który aspirowałby do miana artysty, poprzez tworzone dzieła, akademię którą skończył (i zgodnie z jej kierunkiem tworzy) czy chociażby przez ambicje. Cały czas coś się tobie myli. Przeczytaj pierwszy wpis z tego wątku. Pojmij w końcu, kogo poszukiwał jego autor i dlaczego padła propozycja Marcina Saldata, jako odpowiedniego człowieka do wykonania tego zadania. Może ci się wtedy rozjaśni. A bronić prac Marcina będę, bo jeśli ktoś zrównuje jego zdjęcia z pstrykami amatorów, które nie są niczym więcej niż wizualizacją masy błędów, to znaczy, że nie ma pojęcia o fotografii. Nikt, kto ma wiedzę nt. jakiejś dziedziny, nie zostawi bez komentarza takich dyrdymałów ani tym bardziej bezmyślnego najeżdżania bez konkretnego argumentu.
        Chyba, że argumentami nazywasz zarzuty nt. ostrości zdjęć, odpowiedniego wykorzystania światła, czy rejestrację ciasnych lub dynamicznych scen obiektywem UWA. Tyle, że w takiej sytuacji nie mamy już o czym dyskutować, bo to takie samo marudzenie jak na Porsche 911, że nie można nim po lesie pojeździć i lodówki z marketu przywieźć. :)

• Gość: monia Re: etyka Dody IP: 57.90.36.* 30.09.10, 16:30
          Rozpisales si? jak taki jeden od trabanta. Jestes calkiem bez ikry z tym skomleniem. Szkoda ?e stig niczego cie nie nauczyl. Wtedy zamiast narzekac i si? wymadrzac dalbys link do swojej galerii. Wtedy inni te? by skorzystali. A tak to zachowujesz si? jak frustrat ktory wie ?e bez lustrzanki za 17 tys (zdaje si? taka ma twój idol) wszystkie te rady do kosza.
          Bo wiadomo taki aparat sam robi doskonale zdjecia a fotograf tylko naciska spust :-)))))
          • Gość: Roman Re: etyka Dody IP: *.ip.netia.com.pl 30.09.10, 17:25
            > Jestes calkiem bez ikry z tym skomleniem

Skomleniem? Jeśli już, to chyba skamleniem. Tłumaczenie oszołomce o czym jest dyskusja, to skamlenie? :) Zabawna jesteś. Najpierw się miotasz w tym wątku jak z pieprzem w d..., majaczysz coś o obrażaniu artystów, a kiedy w końcu ci wytłumaczyłem to co sama powinnaś zrozumieć z tego tekstu (jeśli tylko skończyłaś szkołę podstawową), to teraz ja skamlę? :) Prezentujesz żenująco niski poziom umysłowy.

> Wtedy zamiast narzekac i si? wymadrzac dalbys link do swojej galerii.

Nie jestem tak dobrym fotografem, żeby moje zdjęcia wnosiły cokolwiek więcej do dyskusji, niż różnica pomiedzy fotkami wskazanej tu amatorki a zdjęciami Stiga. :) Takie wyznanie tobie wystarczy? Czy może wyczytałaś gdzieś w moich wypowiedziach, że ja robię świetne zdjęcia? :)

> Wtedy inni te? by skorzystali. A tak to za chowujesz si? jak frustrat ktory wie ?e bez
            > lustrzanki za 17 tys (zdaje > si? tak a ma twój idol) wszystkie te rady do kosza.

Gdziekolwiek wspomniałem o sprzęcie? Zacytuj, jeśli znalazłas. Nigdzie nie napisałem, że do wykonania takich zdjęć są niezbędne takie aparaty, jakie posiada Stig. Radził sobie dobrze również wtedy, kiedy fotografował aparatami z półki semi-pro i entry level. Połowa zdjęć na jego stronie jest jeszcze z D200 i D70. Mój Nikon D90 jakością obrazu na typowych czułościach niewiele odstaje od aparatu Stiga, a jednak takich nie potrafię zrobić. Wniosek prosty i oczywisty, trzeba mieć sporą wiedzę i doświadczenie, żeby mieć takie efekty. Pojęłaś, czy wykracza to poza twoje możliwości rozumienia czytanej treści.

Żegnam cię, odrzucona kochanico artystów. Nie sil się na odpowiedzi, bo nie chce mi się już dyskutować z kimś, kto czytać nie potrafi, i kto czytając o fotografie, w opowiadzie rozpływa się w opowieściach o rzeźbiarzu. :)
        • Gość: :) Re: etyka Dody IP: 81.144.232.* 30.09.10, 16:38
          ..."bo to takie samo marudzenie jak na Porsche 911, że nie można nim po lesie pojeździć i lodówki z marketu przywieźć." :) zajebiste porownanie :) moze cos wreszcie do nich dotrze. :)
          Nie wszystkim musi sie wszystko podobac, ale na milosc boska takich pierdul juz dlugo nie slyszalam.

a tak na marginesie to ja tez potrafie robic rozmazane zdjecia w ruchu i calkiem wyrazne jak sie nie ruszasz lol ;) zrobie Wam sesje slubna do gory nogami - bedzie inaczej jak u Stiga :):):) mam tez inne wspaniale pomysly :) czy mnie tez moze ktos pochwalic i zasluguje na miano wspanialego z pasja fotografa? Tez mam lustrzanke :) hehe :)

Stig szacun dla Twojej pracy i przepieknych zdjec. Nie musze Cie chwalic, bo Twoje zdjecia potrafia obronic sie same.

pozdrawiam :)
              • Gość: Roman Re: etyka Dody IP: *.ip.netia.com.pl 30.09.10, 21:32
                Na tym poziomie, tzn. na jakim? Co tam za poziom widzisz? To proste zdjęcie zrobione o zachodzie słońca, z dziewczyną oświetloną lampą. Oglądałeś w ogóle jego zdjęcia, że taki banał pokazujesz jako niewiadomo jakie cudo? :) Proszę bardzo, ta sama technika tyle, że bez dziewczyny w zbożu i bez kiczowatego zachodu słońca:
                saldat.pl/photos/ludzie/dzieci/new-lamp2440.jpg
                saldat.pl/photos/ludzie/portrety/1/kuba2150.jpg
                saldat.pl/photos/ludzie/portrety/1/kuba2174.jpg
                saldat.pl/photos/ludzie/portrety/2/wsb7502.jpg
                saldat.pl/photos/reklama/3perla/per-bor-47.jpg
                A przy okazji, jak chcesz coś udowodnić, to porównuj fotografów ze Świecia i najbliższych okolic, bo o nich właśnie tutaj mowa. :) Nikt nie napisał, że Marcin jest najlepszym fotografem na świecie. Pokaż galerie kogoś ze Świecia, kto jednocześnie potrafi zrobić takie zdjęcia w tylu różnych dziedzinach fotografii:
                saldat.pl/html/fot-reportaz_s1.htm
                saldat.pl/html/fot-mfod1.htm
                saldat.pl/html/fot-sport1.htm
                saldat.pl/html/fot-reportaz9.htm
                saldat.pl/html/fot-ludzie-kobieco1.htm
                saldat.pl/html/fot-sport10.htm
                saldat.pl/html/fot-produkty.htm
                saldat.pl/html/fot-natura-macro.htm
                saldat.pl/html/fot-koncerty7.htm
                saldat.pl/html/fot-reklama1.htm
                saldat.pl/html/fot-arch.htm
                saldat.pl/html/fot-sport6.htm
                saldat.pl/html/fot-ludzie-inne3.htm
                To jak będzie? Pokażesz, czy zwątpisz? :)
    • Gość: angela Brat bliźniak r.OMAM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.10, 23:51
      ROman, aleś ty ciasny na umyśle. Skomle pies o pochwałę ,jak ty (gładko przeskoczyłeś nad "brakiem ikry"). A listę sprzętu można znaleźdź na "żółtym forum", które sam polecałeś.
      Stig to dobry fotograf ,ale ty naprawdę przesadzasz: indeksujesz wszystkie jego zdjęcia wg aparatów i piszesz jego kronikę !
      W usługach liczy się marka, ale nie można jej tworzyć takimi metodami jak ty to robisz ze Stigiem ,bo łatwo o przesadę (pani Doda) . Skończy się tak ,że nikt nie będzie będzie u was kupował bo za drogo. Ansel Adams też musiał płacić rachunki za internet i klisze.

A tak wogóle to jesteś bardzo drażliwy - czyżby kłopoty z żoną? Jeśli tak to zawsze możesz liczyć na nas, życzliwe przyjaciółki z forum. Jest kilka wątków pod które możesz się podpiąć
    • Gość: monia INNY dobry fotograf IP: 57.90.36.* 01.10.10, 13:44
      romek, biezesz to zbyt powaznie. to forum dla zwyklych ludzi a nie dla takiego samochwaly jak ty ze stigiem (lub odwrotnie)

jezeli przyjmiemy , ze stig jest poza WSZELKĄ KONKURENCJĄ , czy jest w Swieciu JAKIś INNY FOTOGRA któremu mozna zaufać?
      • Gość: Roman Re: INNY dobry fotograf IP: *.ip.netia.com.pl 01.10.10, 13:50
        > to forum dla zwyklych ludzi a nie dla takiego samochwaly jak ty

Kolejny już (liczysz?) przykład tego, że nie potrafisz czytać. Zacytuj moją wypowiedź w której siebie chwalę. Chyba, że nie wiesz co znaczy słowo "samochwała". :)
        Oczywiście jak zwykle nie odpowiesz na moje pytanie, bo jak miałabyś to zrobić, skoro wszystko co piszesz, to brednie wyssane z palca. :)
          • Gość: Roman Re: INNY dobry fotograf IP: *.ip.netia.com.pl 01.10.10, 14:35
            Jak zwykle kłopoty z czytaniem i rozumowaniem. Miałaś zacytować moja wypowiedź w której chwalę swoją osobę. To właśnie mi zarzuciłaś, nazywając mnie samochwałą. Ponawiam więc prośbę o takowy cytat. Chyba, że nie rozumiesz wypowiedzi w języku polskim? Jeśli nie potrafisz prowadzić dyskusji w formie dialogu, to po co w ogóle się tutaj udzielasz? Każde twój żałosny wywód zostaje obalony, a ty wysysasz z palca kolejną bzdurę, w ogóle nie stosunkując się do toku dyskusji. Zapytam serio: jesteś nienormalna?
            • Gość: monia Re: INNY dobry fotograf IP: 57.90.36.* 01.10.10, 15:01
              jestes bufon do potęgi i znowu sie wzbudzasz obrazasz moj palec.

>Miałaś zacytować moja wypowiedź w której chwalę swoją osobę.
              polecenia to ty mozesz sobie wydawac - samochwalo!

a tak wogule to nie pisze się >stosunkując<, przynajmniej nie w tym kontekscie. Tobie roman , to wszystko kojazy się z jednym ...

... ze stigiem of course!
              • Gość: Roman Koniec IP: *.ip.netia.com.pl 01.10.10, 15:09
                Ok, zrozumiałem. Ty naprawdę jesteś nienormalna. Nie potrafisz czytać, nie potrafisz pisać, używasz słów, których znaczenia nie znasz, zarzucasz komuś pisanie czegoś, czego nie napisał, a na prośbę o cytat nie reagujesz. W związku z tym, iż mam wrażenie, że prowadzę dyskusję z małpą, która nie rozumie treści zadawanych pytań, niniejszym kończe ten wątek, bo szkoda czasu na dostosowywanie się do poziomu idiotki.
                • Gość: monia do Romana IP: 57.90.36.* 01.10.10, 15:44
                  tchórz - dyskutuj jak mezczyzna a nie baba. na razie to tylko zamącasz , a wciaz nie odpowiedzałes na zadane tu pytania ( oczywiscie sie domyslamy dlaczego).

Więc Romanie,
                  > dlaczego tak nienawidzisz innych fotografów ( skoro sam jestes do bani - sam to przyznales ) ?
                  > dlaczego oceniasz na podstawie pozorów ( choćby twoj ostatni wpis ) i szafujesz obrazliwymi okresleniami , jednoczesnie nie akceptujac jakze uprawomocnionych ocen w drugą strone wobec siebie
                  > skad w tobie tyle jadu ( choc jednoczesnie jestes bez ikry - nie zaprzeczyłeś )
                  > ufasz cytatom i zelaznej logice , jak ten muł z klapkami na oczach idziesz w dyskusji tylko utartymi koleinami mysli
                  > czy masz tak niską samoocenę ze kazde slowo krytyki bierzesz personalnie do siebie,
                  i na koniec
                  > czy poza "wirtualnym stigiem" ty masz wogóle jakichś kolegów , przyjacioł ItP. , boś smutny i czasem przykry w obejściu?
                  • Gość: Roman Re: do Romana IP: *.ip.netia.com.pl 01.10.10, 16:32
                    Wyłamię się ze swojej zapowiedzi ten pierwszy i ostatni raz, żeby ci udowodnić, że w przeciwieństwie do ciebie, ja potrafie odpowiadać na pytania. :)

> dlaczego tak nienawidzisz innych fotografów ?

Potrafisz zacytować gdzie tak napisałem, albo z czego taki wniosek wyciągasz? Krytykuję lub chwalę zdjęcia, a nie fotografów. W przypadku Stiga dodatkowo jego umiejętności i doświadczenie, za sprawą których jego zdjęcia wyróżniają się spośród całej masy knotów wylewających się ze stron internetowych fotografów-amatorów. Pojmujesz, czy napisać ci to wielkimi literami?

> dlaczego oceniasz na podstawie pozorów

Nie oceniam na podstawie pozorów tylko czynów (dzieł, zaobserwowanych faktów, lub jak w twoim przypadku - z trudem i cierpieniem wklepanych słów).

> ufasz cytatom i zelaznej logice , jak ten muł z klapkami na oczach idzies
                    > z w dyskusji tylko utartymi koleinami mysli

Cytaty o które ciebie prosiłem, miały być dowodami na twoje żałośne zarzuty wobec mnie. Nie potrafisz znaleźć fragmentu mojej wypowiedzi i jej zacytować, żeby poprzeć swoje wyssane z palca wynurzenia? To o czym w końcu z tobą rozmawiać skoro tylko konfabulować potrafisz? Na pytanie "ile masz lat?", nie odpowiada się "jestem monia". :)
                    Trzymanie się toku rozmowy i prowadzenie dialogu, to główne cechy dyskusji. Jeśli o tym nie wiesz, to stań przed lustrem i dyskutuj sama ze sobą. :)

> czy masz tak niską samoocenę ze kazde slowo krytyki bierzesz personalnie
                    > do siebie

A próbując dyskutować ze mną na tym forum, w tym wątku, zwracając się do mnie at persona, to w końcu tyczyło się ciebie albo kogoś innego, czy może jednak mnie? Jeśli ktoś pisze/mówi do mnie, to nie udaję, że te słowa są kierowane do kogoś obok mnie. Zadając takie pytanie w obliczu faktów jakimi są wypowiedzi w tym wątku, dajesz do zrozumienia, że żyjesz we własnym, ciasnym, chorym świecie, który nie ma nic wspólnego z tym, w którym żyje cała reszta ludzi. Współczuje.

> czy poza "wirtualnym stigiem" ty masz wogóle jakichś kolegów , przyjacioł
                    > ItP. , boś smutny i czasem przykry w obejściu?

Ja mam. Ty raczej nie. Kto by chciał przebywać w towarzystwie osoby, która nie potrafi czytać, nie rozumie co się do niej mówi lub pisze, miele jak krowa ozorem brednie na tematy o których nie ma pojęcia i do tego nie potrafi napisać poprawnie nazwy swojego upośledzenia?

Definitywnie żegnam, bo odpowiedzi na moje pytania, od ciebie się nie doczekam. Pijaczyna pod wiejskim sklepem, potrafi się wysłowić składniej i bardziej rzeczowo poprowadzić dyskusję.

PS. Przy następnej wizycie u swojego lekarza, poproś go o zwiększenie dawki leków, żeby poprawił ci się kontakt z rzeczywistością. Odstaw alkohol, bo też ci nie służy. W kontakcie z medykamentami, którymi się faszerujesz, niedługo uczyni z ciebie warzywo.
                  • Gość: ... Szkoda słów... IP: *.adsl.inetia.pl 01.10.10, 16:41
                    Czytam ten wątek i zastanawiam się, jak Wy funkcjonujecie na świecie... Od kilku dni poświęcacie czas na dorabianie dziwnych ideologii na temat pracy jednego fotografa, zamiast zająć się czymś pożytecznym.
                    Ktoś poprosił o wskazanie osoby, która wykona zdjęcia dzieci. Powinny więc pojawić się tutaj nazwiska fotografów, adresy portfolio, etc.
                    Oczywiste jest, że w naszym mieście nie będzie wielu profesjonalistów. Zamiast cieszyć się, że jest osoba, której można bez obaw powierzyć wykonanie takiego zadania - wielu z Was robi wszystko, żeby to zdeklasować. Przecież nikt nie będzie zmuszać innych do tego, żeby zostali klientami konkretnego fotografa. To indywidualna decyzja. Poza tym - nigdy nie jest tak, że dana rzecz odpowiada wszystkim... Są gusta i guściki, a o nich się nie dyskutuje. :)

Naprawdę, wielu z Was zachowuje się tak, jakby na siłę chciało "dokopać" innemu tylko dlatego, że ten jest od niego w czymś lepszy. Wasze "rozważania" i tak nie zmniejszą ilości klientów Marcina Saldata. A wręcz przeciwnie, mogą przynieść mu większą popularność wśród osób posiadających dobry smak - bo to, jak z nim jest u Was, można poznać chociażby po sposobie wypowiedzi i sile używanych przez Was argumentów... Zastanówcie się, po co cała ta dysputa.
        • Gość: Czajka Ta dyskusja jest bez sensu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.10.10, 10:12
          Cała ta dyskusja o "najlepszości" jest bez sensu. I to nie dlatego, że nie sposób ustalić kto to taki. Chodzi o to, że wybraniec ustalony "w publicznej" debacie prawdopodobnie tylko śmiechem może skwitować propozycję robienia zdjęć w przedszkolu. Tak więc nie ma się co podniecać. Lepiej zastanowić , których z dostępnych fotografów, gotowych podjać się tego ambitnego zadnia, będzie miał czas i ochotę.
    • Gość: monia O CO, jeśli nie o fotografię TU chodzi? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.10.10, 19:30
      Fora dyskusyjne to również, a czasem głównie, areny gier psychologicznych. Wytrawni gracze czerpią z nich bardziej świadomie lub mniej - satysfakcję, angażując przy tym sporo emocji.

Tutaj główni gracze to:

Roman, który rozpoczyna neutralnie "Słyszałem od znajomych, że pan Marcin ..", by wkrótce odsłonić prawdziwą zażyłość z niekwestionowanym zwycięzcą rankingu lokalnych fotografów "... około dwóch lat temu, kiedy poznałem Stiga ...", "(Stig) Powtarzał mi nie jeden raz, że ..." Roman z przejęciem neofity objaśnia podstawowe, zapożyczone być może z „Kelby’ego” sekrety fotografii.

anai, dowcipny ‘troll’ proponujący: „Może Tomasz Gudzowaty?" - przekazanie zlecenia jednemu z najbardziej uznanych polskich fotografików

xxx, bezwzględny prowokator, który od niechcenia rzuca "kazdy ma swoj gust mi sie te fotki kompletnie nie podobają ...."

angela, dbająca o tempo gry przez wprowadzanie kontrowersyjnych wątków pobocznych, np. "Dla równowagi zobacz naprawdę wielkiego artystę ze Świecia ..."

xxx i angela wspólnie, inteligentnie i z humorem podkręcają emocje co zachęca też innych do udziału w "grze" (Dżani, Humanoid, Sebastian, muminka, Kokosz, ...)

Wreszcie monia, irytująca dyslektyczka. Rozpala do białości Romana i gracza o nicku "klawo" tak, że pod koniec emocje sięgają zenitu - przeciwnie do poziomu argumentów. Tępa kretynka! ... Czyżby?

----------------------------------------------------------------------------------
      Co to ma wspólnego z fotografią, Stigiem i pozostałymi, których Roman skutecznie usunął w niebyt? Nic.

Jaka z tego nauka?
      Wszyscy potrzebujemy dystansu, umiaru i ostrożności podczas angażowania się w wirtualne spory. W cenie jakże rzadka dziś - zwykła ludzka delikatność i tolerancja dla mniej uzdolnionych, naiwnych, czasem głupszych (nie wykluczając fotografów).
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka