Dodaj do ulubionych

Szybkie czytanie

04.09.18, 18:53
Hej,
na starcie zaznaczę, że nie chce spamować, także jeśli post będzie was irytował - przepraszam, wydaje mi się, że nie łamię regulaminu, a chcę za darmo zaproponować fajne rozwiązanie dla uczniów.
Zbliża się nowy rok szkolny, więc postanowiłem udostępniać regularnie artykuły odnośnie szybkiego czytania. Wszystko jest darmowe i na pewno na stronie Zdaj na 100 w przeciągu najbliższego roku to się nie zmieni. Później pewnie wymyślę jakieś kursy, ale na razie chce się wypromować, więc możecie skorzystać z mojej wiedzy i ćwiczeń, w które włożyłem mnóstwo czasu całkowicie nieodpłatnie.
Szybkie czytanie to taka fajna umiejętność, która pozwala uczyć się przedmiotów humanistycznych kilka razy szybciej, ale wpływa również na poprawę koncentracji, która pomaga przy przedmiotach ścisłych.
Generalnie szybkim czytaniem zajmuje się od 5 lat i mogę zagwarantować, że rozpoczęcie wyników przynosi wymierne efekty w każdym wieku :)
Jeśli macie jakieś pytania - piszcie albo tutaj (zapisuje sobie link do tematu i obiecuje, że będę regularnie go śledził) albo w komentarzu pod blogiem, chętnie wyjaśnię co i jak.
Pierwszy artykuł znajdziecie na stronie: zdajna100.pl/jak-nauczyc-sie-szybkiego-czytania-poradnik-dla-opornych/ - serdecznie zapraszam do przeczytania.
To efekt kilkunastu przeczytanych książek, dziesiątek przeczytanych publikacji i tysięcy ćwiczeń, które miałem przyjemność wykonywać.
Zapraszam!
Obserwuj wątek
  • randybvain Re: Szybkie czytanie 11.09.18, 16:34
   W nauce liczy się jakość, a nie ilość czy szybkość przerzucanych kartek. Szybkie czytanie to wychwytywanie przypadkowych wyrazów co ma się nijak do czytania ze zrozumieniem.
   • typerek111 Re: Szybkie czytanie 13.09.18, 15:26
    Niestety, ale to co piszesz to kompletne bzdury. Szybkie czytanie to między innymi eliminacja subwokalizacji, czyli powtarzania wyrazów w głowie. Jest ona osiągalna, bo przecież nie musisz w głowie powtórzyć słowa "słoń", żeby wiedzieć, że o niego chodzi, prawda?
    • randybvain Re: Szybkie czytanie 13.09.18, 18:17
     Rozumiem, że uczyłeś się polskiego wzrokowo, przez czytanie? Czy może raczej wszystko to, czego się dowiedziałeś będąc dzieckiem, dotarło do ciebie za pomocą słuchu?
     To jest naturalna droga nauki, więc tak, żeby zrozumieć, że chodzi o słonia, to muszę to usłyszeć. Nie muszę słyszeć, jeśli porównuję kształty liter bez zastanawiania się, co znaczą. Mogę sprawdzić, czy w danym tekście jest mowa o słoniu, bo rozpoznam wzrokowo sekwencję liter, ale nie będę wiedział, czy jest to w kontekście biologicznym, czy jest to mowa o figurce słonia, czy o przysłowiowym słoniu w składzie porcelany, czy też w kontekście religijnym i tak dalej. Do tego trzeba przeczytać ze zrozumieniem cały tekst, a nie tylko wychwycić kluczowe słowa i wymyśleć sobie resztę.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka