Dodaj do ulubionych

Isla Margarita

22.08.05, 23:11
Bylismy w tym roku na wyspie Margarita z grupa poszukiwaczy miejsca na
wakacje do konca zycia.
Mamy mnostwo zdjec, spostrzezen i wiadomosci na jej temat.
W wolnej chwili wrzuce je tutaj z naszego prywatnego watku Pola Kreola.
Kto chce moze jeszcze poczytac watek "Wakacje do konca zycia" w Kontaktach.
Obserwuj wątek
    • tradka Re: Isla Margarita 02.09.05, 14:26
      Hej,
      w przyszłym tygodniu dokładnie za tydzień lecę właśnie na margaritęsmile))) Czy
      możesz polecić co koniecznie powinnam tam zwiedzić, czego spróbować, jakie tam
      są mniej więcej ceny w porównaniu z nami, czy lepiej ze sobą zabrac gotówkę
      (USD) i tam wymienić? A może wystarczy karta kredytowa? Będę wdzięczna za
      wszystkie porady i wskazówki.
    • arabeusz Re: Isla Margarita 04.09.05, 20:58
      Hola!
      Lece na Margarite za dwa tygodnie i dolaczam sie do pytan tradki. Interesuje
      mnie zwlaszcza wymiana euro na boliwary. Czy poza kursem oficjalnym w kantorach
      i hotelach ktos jeszcze kupuje euro po innym - czarnorynkowym kursie (jakim,
      jesli wiecie)?
      Czy w czasie pobytu i wycieczek na miejscu czasami przydaja sie bardziej waluty
      obce (dolary/euro) niz boliwary? Czy tez zawsze i wszystko mozna bez problemu
      kupic i oplacic w boliwarach?
      Jakie sa warunki noclegowe w Canaimie w czasie dwudniowej wycieczki. Czy zawsze
      takie, jakie opisuje kreola w swojej relacji z wyprawy: pokoje bez pradu i wody
      (przynajmniej na poczatku)? Moze czasami jest tez prad?
      Z gory dzieki i pozdrawiam
      • kreola Re: Isla Margarita 05.09.05, 10:47
        Kochani,
        ceny niestety wciaz sie zmieniaja razem z kursem dolara, ale nadal jest tanio.
        Karty kredytowe nie da potrzebne, tzn. mozna nimi placic, ale wowczas
        przeliczna sie wedlug oficjalnego kursu waluty a to nie zupelnie niekorzystne.
        Tradko, Ty pewnie nie czytalas moich wspomnien, wiec jesli masz ochote to tu
        jest link: www.pinezka.pl/content/view/297/217/
        Ta relacja jest z zeszlego roku, ale mysle ze duzo sie nie zminilo.
        Na miejscu mozna miec euro, ale oczywiscie najprosciej dolary.
        Waluty mozna wymienic w bardzo wielu miejscach, w barze, w taksowce, na ulicy,
        sa tez kantory, ktore wymieniaja bardzo korzystnie.
        Raczej nie oszukuja, ale jak wszedzie trzeba zachowac odrobine rozwagi.
        Canaima to niewielka wioska i nie spodziewajacie sie tam raczej luksusow.
        Zreszta caly urok tej wyprawy to przygody, ktorych nie mozna spotkac mieszkajac
        w resorcie pieciogwiazdkowym wink
        Polecam wycieczke z noclegiem w dzungli - to jest naprawde cos !!!
        Powodzenia
        k.
        • tradka Re: Isla Margarita 05.09.05, 14:48
          Dzieki kreola! Przywiezliscie wspaniale wspomnienia. Teraz jeszcze bardziej nie
          moge sie doczekac wyjazdu choc mi nie bedzie dane postawic stopek na
          kontynencie...
          • kreola Re: Isla Margarita 06.09.05, 11:51
            Szkoda, ze nie bedziesz na ladzie, bo na Margaricie niewiele do zwiedzania. Za
            to odpoczac mozna z cala pewnoscia i pobawic sie tez calkiem niezle.
            Na wyspie polecam rezerwat La Restinga - krotka podroz lodka miedzy mangrowcami
            az do morza, ladna plaza, ladne widoczki.
            Warto zobaczyc stolice wyspy - Asuncion. Tam najstarszy kosciol w Wenezueli i
            male uliczki, typowe zycie, zadnej cepelii.
            Porlamar tez warto odwiedzic, bo to w koncu handlowe i biznesowe centrum, ale
            dla mnie osobiscie nic nadzwyczajnego.
            Jesli bedziesz miala ochote zobaczyc wyspe, tzn. glownie plaze na wyspie wink,
            to najprosciej jest umowic sie z jakims taksowkarzem i spokojnie caly dzien
            moze was wozic za niewielkie pieniadze.
            Mozna tez wypozyczyc samochod, ale po pierwsze nie bedzie taniej a po drugie
            jesli nie zna sie wyspy to trudno trafic w najlepsze miejsca.
            Nie wiem gdzie bedziesz mieszkala, ale jak popytasz tubylcow i turystow to
            powiedza Ci gdzie w okolicy sa ladne miejsca do ogladania.
            Baw sie dobrze a po powrocie zdaj relacjesmile
            Pozdrawiam
            k.
        • arabeusz Re: Isla Margarita 06.09.05, 19:57
          Dzieki za info.
          Wszyscy wszedzie pisza tylko o dolarach, a ja lece na Margarite z Hiszpanii,
          wiec zabiore ze soba euro, skoro z wymiana nie ma problemu. Ciekawilo mnie
          tylko, czy mozna euro wymienic na czarnym rynku znacznie korzystniej - tak jak
          dolary.
          Rozwazalem tez, czy wykupic dwie oddzielne wycieczki - do delty i do Canaimy -
          czy jedna dwudniowa. Ale chyba wezne dwudniowa, bo wszyscy ja polecaja. Jednak
          ja zdecydowanie zaopatrze sie w lek przeciwmalaryczny zgodnie z zaleceniami
          lekarki, ktora mnie szczepila. A co do luksusow w Canaimie, to prad jednak
          bylby przeze mnie mile widziany.
          • vivalavita Re: Isla Margarita 16.10.05, 20:36
            Witajcie.
            Pare slow uzupelnienia. W czasie 2-dniowej wycieczki do Salto Angel i Canaimy
            mieszkalismy w czarujacej osadzie nad Orinoko. Domki typu bungalow z lazienkami
            bez okien tylko z siatkami. Wszystkim bardzo sie podobaly. Prad i ciepla woda
            byly caly czas - wylaczali prad o 22 w nocy , ale sciezki byly oswietlone
            romantycznymi kagankami cala noc. Pokoje byly bardzo ladne, czysciutkie z
            bardzo wygodnymi lozkami i lazienkami z prysznicem.
            Co do wycieczek: Oczywiscie lepiej poleciec na 2-dniowa wycieczke niz dwa razy
            oddzielnie. My kupowalismy u Niemca na Playa El Agua. Boje sie latac tymi
            malutkimi samolocikami, wiec wybralam najpewniejsze biuro a nie jakiegos
            miejscowego ulicznego naganiacza, choc nie chce im niczego zarzucac.
            Wykupcie wycieczke wczesniej, bo jak jest sporo turystow, to mozecie sie nie
            wstrzelic w termin. Zwroccie uwage, czy padaly deszcze, bo jak ich dlugo nie
            ma, to El Sapo i Salto Angel moga "zniknac" - tak sie zdarzylo z El Sapo, jak
            Kreola sie wybrala.
            Kolejna rzecz - bardzo wazna. Na wyjazd zabierzcie okulary do plywania pod woda
            (koniecznie, jesli ktos nosi szkla kontaktowe). Przejscie pod El Sapo bylo
            wielka przygoda, ale taka ilosc wody zwalala sie na leb, ze nie mozna bylo
            patrzec, a soczewki moze wyplukac natychmiast.
            Druga sprawa, to wycieczka po delcie Orinoko. Lodka pedzi z szybkoscia 100
            km/godz i wiatr smaga po oczach jak biczem - nie da sie patrzec do przodu -
            jedynie w tyl. Bardzo sie tez przyda jakas cieniutka ortalionowa kurtka,
            najlepiej z kapturem, ktora ochroni przed wiatrem.
            Mysmy sie nie szczepili - nie ma takiej potrzeby.
            Pytasz o Euro - Za Euro placa wiecej, ale nie pamietam ile - zreszta. jak
            pisala Kreola, to sie ciagle zmienia.
            Milej wycieczki. Ja sie wybieram ponownie zaraz po swietach.
            pozdrawiam
            V.
            • moniak20 Re: Isla Margarita 22.12.05, 10:37
              witajcie,
              czy na Margeritę latają jakieś linie z europy, czy najlepiej dolecieć do
              Caracas, i stamtąd dostać się na wyspę? próbuję "na szybko" zorganizować jakiś
              wyjazd na styczeń i waham się mocno między dominikaną, margeritą a mauritiusem
              i pewnie dolecę tam, gdzie mi dobrzy ludzie pomogą smile więc poproszę o rady.
              M.
              • kreola Re: Isla Margarita 08.01.06, 18:59
                Monia,
                przypuszczam, ze sa jakies chartery z Niemiec bezposrednio na Margarite, ale
                rejsowym samolotem mozesz doleciec tylko do Caracas albo Maracaibo.
                Z obu tych miast mozesz poleciec malym samolotem na wyspe lub przeplynac
                promem, co jest tansz ale trwa dluzej.
                Jesli masz wiecej pytan to napisz do mnie maila.
                Pozdrawiam
                k.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka