Dodaj do ulubionych

Pytanie...:(

11.05.06, 10:52
Mam pytanie,doktor podejrzewa u mnie endometriozę,jednak nie wiem czy poddać
się laparoskopii?
Czy ta choroba może dotyczyć kobiet z przodozgięciem macicy?u których cykle są
regularne,miesiączki krótkie3-4dni,raczej normalne krwawienie,ale za to bardzo
bolesne przez 2 dni? Poza tym bardzo silne uczucie pacia na kiszkę stolcową,a
w czasie cyklu bóle w prawej okolicy jajnika,który na usg jest piekny,bez cech
zapalenia.I wynik markera Ca125 jak najbardziej w normie?
Czy musi to być endometrioza?
Czy bóle miesiączkowe(a raczej katastrofalnie silne bóle nie do wytrzymania)
mogą się pojawiać jeśli nie ma się endomertriozy?
Ania
Obserwuj wątek
    • olamka1 Re: Pytanie...:( 11.05.06, 11:07
      Hm...
      Widzisz, endometrioza to takie gó..., że na 100% da się je zdiagnozować TYLKO
      na podstawie laparoskopii, po prostu gdy lekarz zajrzy ci do brzucha :(
      U Ciebie endometriozę sugerwałby TYLKO ból przy okresie. To mim zdaniem trochę
      za mało!!! Bo jeśli masz marker w normie plus "piękny" jajnik to akurat NIE
      masz typowych cech sugerujących endometriozę.
      Widzisz, u mnie jest akurat odwrotnie... . Mam endometrioze na 200% , jestem po
      laparoskopii :( A NIE miałam żadnych bólów, no normalnie prawie żdanych,
      troszeczkę przy okresie, ale spoko, mogę nawet NIE jeść tabletki... . Za to mam
      podwyższony marker i cystę miałam na jajniku :(
      Bardzo trudno cokolwiek tu sugerować. jeśli Ty wewnetrznie chcesz mieć PEWNOŚĆ
      to TYLKO laparoskopia Ci ją da. A sam zabieg NIE jest straszny. ja po 2 dniach
      byłam w domu. teraz po 3 tygodniach w ogóle NIE czuję , że ją miałam. Ślady
      minimalne. mam tylko jakby trzy malutkie ZADRAPANIA na brzuchu :)
    • nika2c Re: Pytanie...:( 11.05.06, 13:08
      Moim skromnym zdaniem tylko laparoskopia podczas której pobiorą wycinek do
      badania histopatologicznego na 100% może potwierdzić endometriozę.
      W moim przypadku podobnie jak u ciebie jajniki na badaniu usg i normalnym przez
      ginekologa ok., marker Ca-125 w normie tylko okropne bóle w czasie p-szych dwóch
      dni mieiączki, biegunki. po laparoskopii okazało się, że endo IV stopnia.



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka