Dodaj do ulubionych

jak i kiedy?

28.07.06, 11:38
dziewczyny planujemy z moim mężczyzną ślub, mężczyzna z ex zoną i dzieckiem.
Dziecko mnie akcepuje w peni i ja jego. Ex żonka jak to ex żona ma wzloty i
upadki:)kilka lat po rozwdzie i nie wiem czy to nadal zazdrość czy co, ale
sądze że zaczną sie iweksze kopoty jak się dowie o slubie.i tu moje pytanie
jak i kiedy a mocze czy w ogóle ją o ślubie informować?
Obserwuj wątek
    • myszmagda Re: jak i kiedy? 28.07.06, 12:47
      Ja bym nie informowała. To przecież nie jej sprawa, nie musicie prosić jej o
      błogosławieństwo. Nie robiłabym z tego może jakiegoś szczególnego sekretu, ale
      też nie planowałabym sposobu, w jaki ta informacja powinna do niej dotrzeć.
      Jeśli się dowie, OK, ale nie widzę powodu, dla którego trzebaby jej się z
      decyzji o ślubie spowiadać. Tym bardziej, że, jak piszesz, może na tę wieść źle
      zareagować.
    • deczi Re: jak i kiedy? 31.07.06, 09:19
      Nie widzę powodu. Formalnie jest teraz dla Was obojga obcą osobą. Myszmagda ma
      rację: bez tajemnicy, ale też bez zawiadomienia na złotej tacy:)
    • aiczka Re: jak i kiedy? 31.07.06, 11:25
      Wydaje mi się, że skoro Twój mąż kontaktuje się z dzieckiem, to w ten czy inny
      sposób exżona dowie się o Waszym ślubie. Czy dziecko nie będzie w nim
      przypadkiem uczestniczyć?
      Wydaje mi się rozsądne poinforomowanie jej w jakiś oficjalny sposób. Jeśli nie
      ma powodu, by robić to przed uroczystością (dziecko nie będzie w niej
      uczestniczyć), to możecie wysłać jej standardowe zawiadomienie "po" (pan i pani
      x. zawiadamiają że w dniu... wstąpili w związek małżeński). Jeśli będzie musiała
      dwoeidzieć się wcześniej, to może powiadomienie przy okazji jakiegoś odbierania
      dziecka czy coś w tym rodzaju.
      Wydaje mi się, że jeśli dowie się o tym kiedyś, przez przypadek, nie od Was, to
      będzie miała prawo czuć się nieco urażona oraz pretekst do jakichś scen czy wymówek.
      • kalina81 Re: jak i kiedy? 06.08.06, 20:03
        ex żona nigdy nie będzi dla przyszłego męża obcą osobą, tylko matką jego
        dziecka, to po pierwsze, po drugie, ex z pewnością dowie się od dziecka, że tato
        się żeni, a to wg mnie nie jest najlepszy pomysł na informowanie jej, a po
        trzecie polecam Ci forum "macochy" są tam w większości mądre i sympatyczne
        dziewczyny, które poradzę z tym i innymi problemami przyszłej macoszki:D
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka