Gość: mung25 IP: *.sgh.waw.pl 14.06.02, 21:02 który z tych aerobików najszybciej i najlepiej walczy z sadełkiem? czy wysiłek fizyczny ma jakiś wpływ na poziom i wahania poziomu insuliny we krwi? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: mung25 cardio czy B-N-P czy Hi-Lo czy box-aerobic?-uzupeł IP: *.sgh.waw.pl 14.06.02, 21:03 B-N-P "brzuch - nogi-posladki" aerobik skoncentrowany na tych częściach ciała Odpowiedz Link Zgłoś
nuria_22 Re: cardio czy Hi-Lo czy box-aerobic?-uzupełnienie 16.06.02, 13:45 jeszcze tylko słowo o hi-lo i box-aerobic. to są zajecia o duzej intensywności, zdecydowanie najlepiej służące trenowaniu ogólnej wytrzymałości i wydolności organizmu (biorąc pod uwagę poziom tętna) oraz siły mięśni. Odpowiedz Link Zgłoś
nuria_22 Re: cardio czy B-N-P czy Hi-Lo czy box-aerobic? 16.06.02, 13:40 na spalanie tłuszczu najlepsza jest sekcja cardio. trening powinien być umiarkowanie intensywny - tętno na poziomie 60-70% HRmax (maximal heart rate możesz szacunkowo obliczyć wg wzoru 220-wiek. zakładając, że masz np. 25 lat, twoje HRmax=195 uderzeń na minutę) podczas ćwiczeń na urządzeniach cardio powinnaś pilnować, by twoje tętno utrzymywało się (w tym przypadku) w granicach ok 115 - 137 uderzeń. zdziwisz sie, że wcale nie jest to intensywny wysiłek. ale za to bardzo skuteczny, choć jego skuteczność zaczyna sie dopiero po pierwszych 30 min treningu (chyba, że wcześniej troche poćwiczysz na siłowni, żeby zuzyć energie zmagazynowana w mięśniach). zas trening BNP (czy w orginale ABT) jest dobry na kształtowanie sylwetki, ale na pewno nie jest najbardziej efektywny w spalaniu tkanki tłuszczowej. Odpowiedz Link Zgłoś
jogger Re: cardio czy B-N-P czy Hi-Lo czy box-aerobic? 17.06.02, 18:19 ABT (BNP) zaczyna się od długiej (25-30min) rozgrzewki, przeznaczonej na wstępne przepalenie glikogenu mięśniowego. Potem następują serie ćwiczeń na dolne partie (bez odpoczynku!), w czasie których podtrzymywane jest tętno niezbędne do spalania tłuszczu, a dzięki lokalnemu efektowi termogenicznemu (wywołanemu przez zlokalizowane przegrzewanie mięśni) utrata tłuszczu następuje w większości z obszarów poddawanych treningowi, oszczędzając twarz i piersi. Odpowiedz Link Zgłoś
nuria_22 Re: cardio czy B-N-P czy Hi-Lo czy box-aerobic? 17.06.02, 23:23 nie wiem jogger, jak często chodzisz na ABT, ale ja przetestowałam juz kilka klubów i wielu instruktorów i zapewniam cie, że w teorii może ABT tak własnie wygląda, ale nie koniecznie w praktyce. a to, czy ćwiczenia wykonywane w grupie będa intensywne akurat dla ciebie, zależy głównie od twojego wytrenowania - ja, żeby osiągnąc efekt "palenia" musiałabym zrobić dwa razy więcej powtórzeń i najlepiej z expanderami. a na bieżni nie trzeba biegać, wystarczy chodzić. i zaopatrzyć sie w dobry biustonosz :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mung25 Re: cardio czy B-N-P czy Hi-Lo czy box-aerobic? IP: 213.17.165.* 18.06.02, 09:14 dzięki wszystkim za rady i opinię. Mam zamiar zapisać się dwa razy w tyg. na cardio, raz na ATB. Włąściwie nie muszę modelować górnej części ciała bo ma ok, natomiast mam na pośladkach i górnych częściach nóg, no i oczywiście brzuchu i dolnej części pleców, wałeczki, a na nogach cellu. Zależy mi więc najbardziej na wysmukleniu i wyszczupleniu tych części ciała. Wydaje mi się, że właśnie 2 razy ostry trening aerobowy i raz ATB będzie dobrym rozwiązaniem. A co wy sądzicie drodzy eksperci? Odpowiedz Link Zgłoś
jogger Re: cardio czy B-N-P czy Hi-Lo czy box-aerobic? 18.06.02, 12:38 Ćwicząc aeroby ogólne, tłuszcz powinien spalać się równomiernie na całym ciele. Często niestety tak nie jest, zwłaszcza u kobiet. Estrogen dba już o to, żeby nie nastąpił ubytek tłuszczu z okolic poniżej pasa, gdyż są to uwarunkowane genetycznie zapasy na okres ciąży i laktacji. Dlatego nagminnie przy spalaniu tłuszczu kobietom ubywa go najpierw na buzi, a potem z piersi :-( , i dopiero potem z okolic 'strategicznych' :-) . Dlatego zdecydowanie zalecam jak najwięcej ABT. Oczywiście, są też i wyjątki, ale to już kwestia poznania własnego ciała. Już po pierwszym cyklu rzeźby mniej więcej widać, jak u kogo to działa. Odpowiedz Link Zgłoś
nuria_22 Re: cardio 18.06.02, 15:03 szczerze mówiąc, mysląc o cardio miałam na myśli sekcję cardio na siłowni - bieżnie, rowewrki, cyclery, itp. sorry, nie zrozumiałysmy się. podejrzewam, ze trening cardio w twoim klubie jest jednak intensywny, a nie o taki wysiłek nam chodzi, żeby spalic tkanke tłuszczową. w tej sytuacji, może żeczywiście lepsze to ABT Odpowiedz Link Zgłoś
jogger Re: cardio czy B-N-P czy Hi-Lo czy box-aerobic? 18.06.02, 12:28 nuria_22 napisał(a): > nie wiem jogger, jak często chodzisz na ABT, ale ja przetestowałam juz kilka > klubów i wielu instruktorów i zapewniam cie, że w teorii może ABT tak własnie > wygląda, ale nie koniecznie w praktyce. a to, czy ćwiczenia wykonywane w grupie > > będa intensywne akurat dla ciebie, zależy głównie od twojego wytrenowania - ja, > > żeby osiągnąc efekt "palenia" musiałabym zrobić dwa razy więcej powtórzeń i > najlepiej z expanderami. a na bieżni nie trzeba biegać, wystarczy chodzić. i > zaopatrzyć sie w dobry biustonosz :-) Ja akurat lubię dziewczyny ćwiczące bez staników :-) to mi podnosi testosteron, więc łączy przyjemne z pożytecznym :-) Odpowiedz Link Zgłoś
nuria_22 Re: cardio czy B-N-P czy Hi-Lo czy box-aerobic? 18.06.02, 15:04 ale wyobraź sobie, jak te piersi cierpią na takim aerobicu, albo na bieżni... :- ) Odpowiedz Link Zgłoś
jogger Re: cardio czy B-N-P czy Hi-Lo czy box-aerobic? 19.06.02, 10:49 nuria_22 napisał(a): > ale wyobraź sobie, jak te piersi cierpią na takim aerobicu, albo na bieżni... > :-) Rozmiar cierpienia zależy od rozmiaru :-) ale czego się nie robi dla wywarcia wrażenia :-) Odpowiedz Link Zgłoś