12.02.21, 20:13
Witajcie.
Przez ostatnie 2 lata zmierzam się z tematem protezy stałej na implantach i nie znalazłam na forach wielu informacji w tej kwestii. Rozpoczynam więc swój wątek.

Jestem na etapie, gdzie: decyzja już zapadła, badania wstępne wykonane, klinika wybrana, termin ustalony.
Zostało jeszcze kilka tygodni do zabiegu więc wciąż poszukuję informacji i czytam. Oczywiście teraz biję się z myślami, czy podjęłam właściwą decyzję. W moim przypadku jednak to wybór jedynie między protezą stałą a ruchomą (mowa tylko o jednym łuku - szczęka). Nie ma innej drogi - proteza i już. Zęby należy usunąć, nie ma czego odbudowywać. Nie chciałam jednak takiej ruchomej, którą trzeba wyjmować i zakładać. Zdecydowałam się więc na all on 4. Dlaczego? Bo zanik kości jest spory. Odpada więc kwestia instalacji konstrukcji "1 implant-1 ząb". Metoda ta wymaga wielu miesięcy odbudowy kości (w tym czasie konieczność używania protezy ruchomej) a poza tym koszt jest znacznie wyższy.
Przy all on 4 most umieszczany jest natychmiast więc i funkcjonować można, jak tylko człowiek nauczy się mówić ;)

Jeśli ktoś z Was przeszedł już taką procedurę to chętnie poczytam Wasze opinie.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka