Dodaj do ulubionych

POMOCY-dziecko ma 39,2tem.

20.11.04, 20:29
Właśnie zmierzyłam córeczce temp. i jestem w szoku, ma 39,2. i żadnych innych
objawów, Jestem w szoku, pomóżcie!!!
Obserwuj wątek
    • bata_m Aconitum - jaka dawka? 29.11.04, 12:50
      Moje dziecko ma pdobne objawy (tzn. tylko gorączkę, wczoraj wieczorem 38,7 rano
      39,2), nie poci się,bawi się normalnie. w domu mam ibufen więc na razie to
      dostawała. Teraz będę mogła wyjść, chcę kupić aconitum, ale nie wiem jak
      podawać - pisaliście, że co 2 godziny, ale jaką dawkę? Córcia ma dwa latka.
        • beba2 Re: Aconitum - jaka dawka? 29.11.04, 19:02
          Równie dobrze działa 1 jak 3 kulki, ale też rozpuszczone np. 3 kulki w połowie
          szklanki wody i podawane po łyżeczce co pół godziny.
          To, co ja przetestowałam w takich akcjach, to potencje od 9 do 30. Wszystkie
          działały dobrzutko ( w sumie nie widziałam różnicy ). Zawsze podawałam co pół
          godziny po 2-3 kulki i po trzech, czterech dawkach było po gorączce i po
          chorobie tak naprawdę.
      • akownik Re: Aconitum - jaka dawka? 29.11.04, 21:06
        jezeli aconitum pomoze to dobrze,ale prosze pamietac,ze jest co najmniej
        dziesiec lekow homeopatycznych stosowanych w przypadku goraczki.aconitum na
        pewno nie jest pierwszym o ktorym nalezy pomyslec.poza tym dobor leku zalezy tez
        od sposobu powstania goraczki,jej wysokosci i np tego czy poprzednio majac
        goraczke,konczylo sie to bolem ucha.pod uwage trzeba wziac jeszcze wiele innych
        czynnikow.moze sie okazac ze lekiem ,ktory nalezy podac w przypadku goraczki
        bedzie nie aconitum,ale np arsenicum album.
    • weronikarb Podłączam sie do tematu bo mam pytanie podobne 01.12.04, 11:56
      W niedziele o 11.00 położyłam Dominika (13 m-cy) spać po 2 godz. obudził sie
      rozpalony po zmieżeniu goraczki 38 sopni - podalam efferalgan 80 mg, bo był
      senny i marudny. Podałam mu jeszcze 3 takie dawki przy skoku temperatury,
      nawiecej goraca głowka i wypieki na policzkach. Pic za wiele mu sie nie chcialo
      jesc tak sobie nie było gwałtownego spadku. Obok kuzynka rozchorowała sie na
      grype (katar, kaszel, goraczka). W poniedzialek stan podgoraczkowy, juz nic nie
      podawalam, nie zbijalam goraczki bo maly dobrze sie czul. Wtorek bez zmian i
      dzisiaj tez ok. Jedynie co jeszcze spostrzeglam to jak spal to pare razy przez
      te dni kaszlal jakby sie dlawil. Pytałam sie mojej lekarki czy moge podac
      zapobiegawczo oscillococilum - powiedziala ze tak malemu by nie podawala. Nie
      potrafila mi powiedziec dlaczego i sie troszke wkurzylam. Jakos mnienie
      przekonala. No i pytanie czy moge podac zapobiegawczo oscillococilum 13
      miesieczniakowi, bo myśle że to były zaczątki grypy.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka