Dodaj do ulubionych

POMOCY-dziecko ma 39,2tem.

20.11.04, 20:29
Właśnie zmierzyłam córeczce temp. i jestem w szoku, ma 39,2. i żadnych innych
objawów, Jestem w szoku, pomóżcie!!!
Obserwuj wątek
    • agaa.k Re: POMOCY-dziecko ma 39,2tem. 20.11.04, 20:31
      mam ferrum phosphoricum, podać?
      • very_martini Re: POMOCY-dziecko ma 39,2tem. 20.11.04, 21:31
        nie. ferrum nie ma o objawach temperatury.
        Belladonna albo Aconitum
        Aga, bo ja już nie pamiętam, dostałyście jakiś homeolek ostatnio?

16%VOL
        22%VAT

• agaa.k Re: POMOCY-dziecko ma 39,2tem. 20.11.04, 22:45
          Tak, dostałyśmy lycopodium, Amelka bierze to 2 dni, dzisiaj jej juz nie
          podałam, zadzwoniłam na pogotowie, podałam tylko efferalgan-czopek i położyłam
          ją spać. Co robić rano, jak bedzie temperatura wysoka, mam acconitum compose,
          czy to dawać, czy dalej czopki?
          • beba2 Re: POMOCY-dziecko ma 39,2tem. 20.11.04, 22:57
            My dalej nic nie wiemy. Na co lycopodium było, w jakiej potencji i czy to od
            lekarza było?
            No i nie wiemy tez jak przebiega gorączka. Czy wystąpiła gwałtownie ( nagle)
            czy rosła skokami, czy powoli. Czy dziecina się poci czy nie, czy jest
            rozpalona i które częsci ciała najbardziej. Czy dziecko miewa sklonności do
            drgawek, czy chce u się pić, czy nie, czy ma dreszcze, czy jest spokojne czy
            pobudzone, czy czy czy...trzeba to wszystko napisać, bo samo "39 ileś" nic nie
            mówi przy doborze leku.
            Tak czy inaczej lepiej podać kompleks aconitum niż efferalgan ( czy
            jakikolowiek inny paracetamol - jak zwał, tak zwał).
            • agaa.k Re: POMOCY-dziecko ma 39,2tem. 20.11.04, 23:12
              a, więc, dziecko zachowywało się normalnie, wieczorem nie miała apetytu, to
              mnie zdziwiło, potem zaniepokoiła mnie gorąca główka. Zmierzyłam temp. i
              okazało sie, że ma wysoką temp, więc szybko napisałam, żeby zasięgnąć opini.
              Dziecko zaczęło być senne, nikt mi nie odpisał, więc zadzwoniłam na pogotowie,
              podałam czopek i położyłam spać. Najbardziej gorącą miała główkę i rączki,
              wcześniej gorączkę miała tylko raz przy zapaleniu ucha, miała wtedy 4m., teraz
              ma 19. Przed snem wypiła cały bobofrut. Teraz śpi spokojnie.
            • agaa.k Re: POMOCY-dziecko ma 39,2tem. 20.11.04, 23:13
              i jeszcze lipocodium bylo od pana Oczkowskiego, byłyśmy 3 dni temu u niego,
              generalnie na kaszel nocny i alergię.
              • beba2 Re: POMOCY-dziecko ma 39,2tem. 21.11.04, 09:11
                Podawaj lycopodium tak jak zalecił lekarz. I zadzwoń do niego.
                My nie będziemy się mieszać, jeśli dziecko jest pod opieką homeopaty - już raz
                tak było i nic dobrego z tego nie wyniknęło. Lekarz zna Twoje dziecko lepiej
                niż my i wie więcej na temat jego schorzeń.
                • akownik Re: POMOCY-dziecko ma 39,2tem. 21.11.04, 10:11
                  martini!ferrum phosphoricum ma jednak w swoich wskazaniach goraczke.warto
                  stosowac ten lek zawsze wtedy gdy goraczka nie przekroczyla jeszcze 38 stopni.bo
                  potem to m.inn. belladonna
                  • agaa.k Re: POMOCY-dziecko ma 39,2tem. 21.11.04, 10:15
                    Zadzwoniłam i doktor kazał podawać aconitum, co 2 godziny. Gorączka dalej się
                    utrzymuje, co to może być?
                    • beba2 Re: POMOCY-dziecko ma 39,2tem. 21.11.04, 11:56
                      Równie dobrze może to byc jakaś reakcja na lek ( różnie ludzie reagują na leki
                      homeo), ale mozliwe, ze przyplątała się jakiaś infekcja. W tym okresie to
                      raczej normalne, zwłaszcza dookoła pełno zainfekowanych, poprzeziębianych
                      ludzisków. Jeśli doktor kazał aconitum to je dawaj. Po pierwszych dawkach temp.
                      może się utrzymywać, a nawet wzrosnąć, ale potem powinna powoli wrócic do
                      normy.
                      Bardzo dobrze, ze zadzwoniłaś.
                  • very_martini Re: POMOCY-dziecko ma 39,2tem. 21.11.04, 12:18
                    No ma ma, ale nie taką nagłą, uciekło mi "nagła". Hihi, wszystko mi ostatnio
                    ucieka. Zrobię rejestr pomyłek i się obsmiejecie:P

16%VOL
                    22%VAT
                    • beba2 Re: POMOCY-dziecko ma 39,2tem. 21.11.04, 12:32
                      Nie taką nagłą i nie taką wysoką.
                      Aconitum jest ok ( ale, że zapytam - podajesz ten kompleks, czy samodzielne
                      aconitum?)
                      • agaa.k Re: POMOCY-dziecko ma 39,2tem. 21.11.04, 13:11
                        Podaję aconitum compose, to chyba kompleks i cały czas gorączka sie utrzymuje,
                        może cześciej trzeba podawać?
                        • agaa.k Re: POMOCY-dziecko ma 39,2tem. 21.11.04, 13:12
                          Poza gorączka, nie ma kataru, kaszlu, nic, normalnie sie bawi, jest troszkę
                          osłabiona.
                          • beba2 Re: POMOCY-dziecko ma 39,2tem. 21.11.04, 13:51
                            Jeśli doktor kazał podawać TO aconitum, to już jego wybór.
                            Nie bój się gorączki, ona jest nalepszym mechanizmem obronnym podczas infekcji.
                            Jeśli dziecko poza tym czuje się dobrze, to nie ma powdów do paniki, nawet przy
                            wysokiej gorączce.
                            A poci się maluch, czy tylko rozpalony i suchy? I jaka jest teraz temp.?
                            • beba2 Re: POMOCY-dziecko ma 39,2tem. 21.11.04, 13:53
                              Nie ma potrzeby podawania tego leku częściej niż co 2 godziny ( czyli jakieś 4 -
                              6 x w ciągu dnia).
                              • agaa.k Re: POMOCY-dziecko ma 39,2tem. 21.11.04, 14:01
                                Dziecko nie poci się, gorączka ciągle się utrzymuje:(. Beba, sugerujesz, że
                                lepsze jest aconitum, tego nie mam, ale jutro mogę kupić.
                                • beba2 Re: POMOCY-dziecko ma 39,2tem. 21.11.04, 14:07
                                  Aguś, ja nic nie sugeruję, po prostu dopytuję się, a Ty nic nie mówisz :)
                                  Pytam czy to dr O. zalecił aconitum compose ( a podejrzewam, że tak ), więc
                                  wszystko jest w porządku.
                                  Podawaj dalej ( zwłaszcza, ze się nie poci; ale jeśli zacznie i gorączka dalej
                                  będzie, to podaj belladonnę 30 CH, co godzinę po jednej kulce).
                                  • agaa.k Re: POMOCY-dziecko ma 39,2tem. 21.11.04, 14:44
                                    tego leku nie mam i raczej dzisiaj nie kupię, no mam nadzieję, że będzie lepiej
                                    i jakoś wytrwamy do jutra. Bardzo wam wszystkim dziękuje za zainteresowanie
                                    moim dzieckiem i pozdrawiam.
                                    • very_martini Re: POMOCY-dziecko ma 39,2tem. 21.11.04, 14:48
                                      Jak by było mega potrzebne, to ja mam;)

16%VOL
                                      22%VAT
                                    • agaa.k Re: POMOCY-dziecko ma 39,2tem. 21.11.04, 18:44
                                      Dzwoniłam jeszcze raz do doktora, powiedział, że jeżeli nic innego sie nie
                                      dzieje to mam czekać do jutra. Dziecko ma dalej gorączkę, nie ma apetytu i jest
                                      trochę marudne. Trudno, czekam...
                                      • beba2 Re: POMOCY-dziecko ma 39,2tem. 21.11.04, 19:41
                                        Czekaj spokojnie.
                                        A jaka ta temperatura, hę ?
                                        • agaa.k Re: POMOCY-dziecko ma 39,2tem. 21.11.04, 20:54
                                          Temperatura cały czas 38,8, własnie położyłam Amelcię spać, bo juz była
                                          nieprzytomna. Nie chciała tez jeść, ani pić, no cóż, rano wezwę lekarza do
                                          niej, bo jechać z nią do doktora O. nie mam jak sama(mąż w pracy).
                                          • very_martini Re: POMOCY-dziecko ma 39,2tem. 21.11.04, 22:09
                                            To zadzwoń do doktora O po prostu, bo lekarz przyjedzie i dostaniecie jakiś syf

16%VOL
                                            22%VAT

• agaa.k Re: POMOCY-dziecko ma 39,2tem. 22.11.04, 11:06
                                              Witam, dzisiaj juz jest ok, temperatura 36,6:)))). Wieczorem dzwoniłam do
                                              doktora, powiedział, że do jutra minie i tak sie stało, jestem pod wrażeniem.
                                              Tylko z tego wszystkiego nie zapytałam, jak dalej postepować, wiec was zapytam,
                                              czy wychodzić, czy dalej podawać aconitum, czy może coś innego?
                                              • very_martini Re: POMOCY-dziecko ma 39,2tem. 22.11.04, 11:12
                                                Odpuścić wszystko i się cieszyć;)

16%VOL
                                                22%VAT

• beba2 Re: POMOCY-dziecko ma 39,2tem. 22.11.04, 20:24
                                                  Oł jesss...
    • bata_m Aconitum - jaka dawka? 29.11.04, 12:50
      Moje dziecko ma pdobne objawy (tzn. tylko gorączkę, wczoraj wieczorem 38,7 rano
      39,2), nie poci się,bawi się normalnie. w domu mam ibufen więc na razie to
      dostawała. Teraz będę mogła wyjść, chcę kupić aconitum, ale nie wiem jak
      podawać - pisaliście, że co 2 godziny, ale jaką dawkę? Córcia ma dwa latka.
      • monika_5 Re: Aconitum - jaka dawka? 29.11.04, 12:54
        Ja daję 15 CH 1 kulkę, homeopatia nie rozróżnia starych i młodych
        Belladonna 15 Ch - po spoceniu
        Zawsze na początku daję 1 dawkę, może być pół fiolki Oscillo.
        Trzymajcie się.
        • beba2 Re: Aconitum - jaka dawka? 29.11.04, 19:02
          Równie dobrze działa 1 jak 3 kulki, ale też rozpuszczone np. 3 kulki w połowie
          szklanki wody i podawane po łyżeczce co pół godziny.
          To, co ja przetestowałam w takich akcjach, to potencje od 9 do 30. Wszystkie
          działały dobrzutko ( w sumie nie widziałam różnicy ). Zawsze podawałam co pół
          godziny po 2-3 kulki i po trzech, czterech dawkach było po gorączce i po
          chorobie tak naprawdę.
      • akownik Re: Aconitum - jaka dawka? 29.11.04, 21:06
        jezeli aconitum pomoze to dobrze,ale prosze pamietac,ze jest co najmniej
        dziesiec lekow homeopatycznych stosowanych w przypadku goraczki.aconitum na
        pewno nie jest pierwszym o ktorym nalezy pomyslec.poza tym dobor leku zalezy tez
        od sposobu powstania goraczki,jej wysokosci i np tego czy poprzednio majac
        goraczke,konczylo sie to bolem ucha.pod uwage trzeba wziac jeszcze wiele innych
        czynnikow.moze sie okazac ze lekiem ,ktory nalezy podac w przypadku goraczki
        bedzie nie aconitum,ale np arsenicum album.
    • weronikarb Podłączam sie do tematu bo mam pytanie podobne 01.12.04, 11:56
      W niedziele o 11.00 położyłam Dominika (13 m-cy) spać po 2 godz. obudził sie
      rozpalony po zmieżeniu goraczki 38 sopni - podalam efferalgan 80 mg, bo był
      senny i marudny. Podałam mu jeszcze 3 takie dawki przy skoku temperatury,
      nawiecej goraca głowka i wypieki na policzkach. Pic za wiele mu sie nie chcialo
      jesc tak sobie nie było gwałtownego spadku. Obok kuzynka rozchorowała sie na
      grype (katar, kaszel, goraczka). W poniedzialek stan podgoraczkowy, juz nic nie
      podawalam, nie zbijalam goraczki bo maly dobrze sie czul. Wtorek bez zmian i
      dzisiaj tez ok. Jedynie co jeszcze spostrzeglam to jak spal to pare razy przez
      te dni kaszlal jakby sie dlawil. Pytałam sie mojej lekarki czy moge podac
      zapobiegawczo oscillococilum - powiedziala ze tak malemu by nie podawala. Nie
      potrafila mi powiedziec dlaczego i sie troszke wkurzylam. Jakos mnienie
      przekonala. No i pytanie czy moge podac zapobiegawczo oscillococilum 13
      miesieczniakowi, bo myśle że to były zaczątki grypy.
      • monika_5 Re: Podłączam sie do tematu bo mam pytanie podobn 01.12.04, 12:19
        możesz, np.1/2 fiolki
      • monika_5 Re: Podłączam sie do tematu bo mam pytanie podobn 01.12.04, 12:21
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=19760&w=14505617&a=14508345
        • weronikarb Re: Podłączam sie do tematu bo mam pytanie podobn 01.12.04, 12:38
          Napisalam na priv
      • very_martini Re: Podłączam sie do tematu bo mam pytanie podobn 01.12.04, 12:43
        Czekaj, ale ta lekarka, której się oscillo nie podobało, to Twoja homeopatka?
        Zresztą, moja propozycja - zadzwoń do homeopatki i spytaj. I ja bym się na Twoim
        miejscu spotkała z nią raz jeszcze, skoro silicea nie pomogła.

16%VOL
        22%VAT
        • weronikarb Re: Podłączam sie do tematu bo mam pytanie podobn 01.12.04, 12:49
          Zajmuje sie homeopatią, ale czy nia jest niewiem. Wiem ze byla super pediatra
          dzieciecym. Kilka razy pisalam tutaj o jej lekachh ktore przepisala i jakos
          nigdy ni ebyly identyczne jakie na forum byly proponowane w danej chorobie.
          Pytalam sie wlasnie jej o oscilicocilum i ona mowila nie w zadnej dawce bo za
          maly. Moj maz jej ufa bezgranicznie ja raczej jestem sceptykiem (ale to chyba
          zostalo mi od dziecinstwa i spotykania roznych lekarzy) dlatego lubie wiedziec
          co zacz zeby przedyskutowac i uzyskac pelne informacje. A na moje pytanie
          dlaczego nie podawac oscillococilum powidziala tylko ze mały innych
          przeciwskazan nie miala
          • weronikarb Re: Podłączam sie do tematu bo mam pytanie podobn 01.12.04, 12:50
            poprostu nie powiedziala mi konkretnie dlaczego a wytlumaczenie ze maly to dla
            mnie za malo, chcialam wiedziec co moze sie stac, jakie moga byc tego skutki :-(
            • very_martini Re: Podłączam sie do tematu bo mam pytanie podobn 01.12.04, 13:01
              Może dlatego, że na utloce boiron napisał, żeby dzieciom do lat 3 podawać po
              konsultacji z lekarzem, tylko boiron pisze to na wszystkich swoich lekach.
              Spokojnie możesz podać oscillo, które jest lepsze od tej całej chemii, żeby nią
              była nawet aspiryna. Daj dziecku pół fiolki, jak napisała Monika, po co ma się
              męczyć.

16%VOL
              22%VAT

• weronikarb Re: Podłączam sie do tematu bo mam pytanie podobn 01.12.04, 13:05
                Nie zawsze ufam intuicji i to chyba blad. Bylam pewna ze dobrze mu zrobi jak
                podam ten lek, sama go bralam zawsze przy objawach przeziebienia i super
                pomogly (wiadomo w innych dawkach). Jeszcze dzis dam mu pol fiolki
          • very_martini Re: Podłączam sie do tematu bo mam pytanie podobn 01.12.04, 13:04
            Kilka razy pisalam tutaj o jej lekachh ktore przepisala i jakos
            > nigdy ni ebyly identyczne jakie na forum byly proponowane w danej chorobie.

To homeopatia... My nie widzimy i nie znamy dziecka, a ona tak, więc to jej
            decyzja jest wiążąca. Nie wrtącamy się. Pomijam przypadki, kiedy lekarz robi
            EWIDENTNĄ bzdurę, ale to, na szczęście, rzadkość.
            A tak w ogóle, to jesteście z mężem dokładnym przeciwieństwem typowego tutaj
            układu:) To matki są zazwyczaj nastawione pozytywnie, a ojcowie scpetycznie;)

16%VOL
            22%VAT

• weronikarb Re: Podłączam sie do tematu bo mam pytanie podobn 01.12.04, 13:15
              moj maz bardzo ufa lekarzom, a zwłaszcza tej Pani doktor, gdyż jak był mały moj
              maż to ona go z choroby wyciagnela. Wiem o tym ze to jest pomoc wirtualna ze
              tak powiem jednak wg znanych osobistosci tutejszego forum popelniala ona
              ewidentne bledy - jesli chodzi o homeopatie. Nie mowie ze w chorobie nie
              pomogl, wyciagnela go szybko. Ja idac do niej jakos nieswojo sie czuje i
              dlatego jak juz musze to tam jade z Dominikiem :-( Trudno to opisac. No cóż
              chyba sie jeszcze raz w przyszlym tygodniu przejade jak zrobie posiew moczu i
              bede miala wyniki. Gdyz podejrzenia sa ze ma bakterie w moczu bo jest slaby
              apetyt w co ja watpie bo poprzednie wyszly 10 do 4 i pediatra (z osrodka) podal
              silne zastrzyki a ona antybiotyk zapomnialam nazwy znany jest ale ulecial mi
              teraz. Ja sie natomiast dowiedzialam ze to jest granica pomiedzy jest a niema
              bakterii. Co prawdopodobnie bylo tylko zabrudzenie, gdyz najpierw w woreczek
              pozniej do przelewalam do pojemnika na posiew i moglo cos sie zdarzyc.
              Ojej ale sie rozpisalam, przepraszam za wynudzanie, ale rece poprostu opadaj
              • very_martini Re: Podłączam sie do tematu bo mam pytanie podobn 01.12.04, 17:19
                No to jak podali dziecku antybiotyki i nne uderzeniowe dawki róznych
                chemikaliów, to nikogo nie powinno dziwić, że konstytucja mogła nie zadziałać.
                Równie dobrze bakterie w moczu mogły się pojawić na chwilę i być wynikiem
                działania leku konsty.

16%VOL
                22%VAT
                • beba2 Re: Podłączam sie do tematu bo mam pytanie podobn 01.12.04, 17:35
                  Nołkoment, jak to mówią...
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka