Dodaj do ulubionych

Wynik Rezonansu. Proszę o pomoc!

25.05.10, 21:24
Dzień dobry.

Mam pytanie dla osób, które mają jakiekolwiek pojęcie na temat neurochirurgii. Miałam robiony rezonans a wizytę u neurochirurga mam dopiero za tydzień.. strasznie się denerwuję. Czy wiecie co może oznaczać taki wniosek :
''poszerzenie układu komorowego nadnamiotowego, bez uogólnionych cech wzmożonego ciśnienia śródczaszkowego. Drobne pojedyncze zmiany naczyniopochodne. Pogłębione zbiorniki nadsiodłowe z cechami zespołu pustego siodła''. Nic z tego nie rozumiem.. a uciska mi gdzieś na układ oczny, bo bardzo słabo widzę na lewe oko. Widoczność może wynosić z 30%.
Obserwuj wątek
  • analgezja Re: Wynik Rezonansu. Proszę o pomoc! 02.11.11, 19:26
   totylkologin napisała:

   > ''poszerzenie układu komorowego nadnamiotowego, bez uogólnionych cech wzmożoneg
   > o ciśnienia śródczaszkowego.


   Jest to prawdopodobnie wodogłowie normotensyjne.
   Nie wiem, czy moja rada przyda Ci się na cos, bo jestem tylko nastolatką, która naczytała się za dużo ksiązek neurologicznych.........
  • aiiw Re: Wynik Rezonansu. Proszę o pomoc! 21.11.11, 22:37
   tydzień to nie tak długo . wiem ze brzmi to dziwnie ale czasami lepiej poczekać i uzyskać wiarygodne informacje niż pisać sobie scenariusz i się nakręcać . nic dobrego z tego nie wyniknie. jedno co polecam to od razu umawiac się na wizytę u przynajmniej trzech specjalistów . niech każdy sie wypowie wówczas bedzie to wiarygodne . nie wiem gdzie mieszkasz jeśli z okolić trójmiasta to polecę Ci sprawdzonych . Głowa do góry. najpier musi by gorzej zeby potem było lepiej.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka