mariuszsocha
20.11.08, 13:32
Szanowni Państwo! Otrzymałem prośbę o to, aby szerzej poinformować mieszkańców naszego Sołectwa o tym, że kursują minibusy Ekspres Lesznowola. Ten problem wraca, co jakiś czas, były próby różnych modyfikacji rozkładu i trasy kursowania, niestety nadal te minibusy cieszą się znikomym zainteresowaniem. Obecnie przez nasze sołectwo prowadzi trasa dwóch linii (L4 I L5). W uproszczeniu można powiedzieć, że linia L4 kursuje od Urzędu Gminy poprzez Nową Wolę, Nową Iwiczną do Mysiadła i z powrotem. Wybrane kursy prowadzą ulicą puławską koło laminy dalej do ulicy szkolnej z przystankiem końcowym na ulicy fabrycznej w Piasecznie. Linia L5 kursuje w niedzielę przez Nową Wolę, Nową Iwiczną, Mysiadło i ulicą mleczarską pod kościół w Starej Iwicznej. Szczegółowy rozkład i przebieg tras można znaleźć na stronie przewoźnika (www.warbus.pl/komunikacja_gminna_lesznowola.php) lub za pośrednictwem strony www.nowaiwiczna.republika.pl zakładka Ekspres Lesznowola. Zachęcając Szanownych Państwa do korzystania z tych linii zdaje sobie sprawę, że mają wiele wad i aby mogły dobrze służyć powinny zostać zmienione. Takie prace trwają, Sołectwo Nowa Iwiczna bierze w nich udział. Uważam, że busy te powinny mieć krótszą trasę, kursować częściej i przede wszystkim być powiązane z rozkładem pociągów. Busy te powinny również umożliwiać dojazd osobom starszym do Piaseczna czy do lekarza czy na targ czy do lekarza. Takie koncepcje staram się przedstawiać w tych pracach. Proszę Szanownych Państwa o uwagi, opinie sugestie jak powinny te busy kursować tak, aby mogły jak najlepiej służyć.
Z wyrazami szacunku
Sołtys Nowej Iwicznej
Mariusz Socha