Forum Sport Rowery
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    pomocy!!! Wpadłem rowerem do morza

    04.11.05, 11:21
    Byłem w piękny długi weekend nad morzem i wpadłem rowerem w głeboką wodę i
    już nie dało się wyjechać. Po powrocie pojechałem na myjnię i umyłem rowerek
    aby pozbyc się soli i piasku. Potem popsikałem wd40 aby go zakonserwować ale
    ten preparat usuwa także smary.
    Gdzie mam nasmarować rower aby był dobrze nasmarowany.
    Obserwuj wątek
      • stegnex Re: pomocy!!! Wpadłem rowerem do morza 04.11.05, 11:30
        Witam...

        Najlepiej nasmarowany rower, to rower nasmarowany własnoręcznie! Ale gdy np.
        nie masz umiejętności w tym kierunku, bo wiadomo trzeba odpowiednio potem
        wszystko podokręcać czy skorygować luzy, to każdy serwis rowerowy pomoże Ci
        wyręczając Cię w tej robocie... tyle, że parę złotych wydasz..

        Pozdrawiam
        VITO GL 5 Stegny/Mokotów region Południowy
        • roweroraffi Re: pomocy!!! Wpadłem rowerem do morza 04.11.05, 11:41
          stegnex napisał:

          > Najlepiej nasmarowany rower, to rower nasmarowany własnoręcznie!

          Potwierdzam.

          > każdy serwis rowerowy pomoże Ci
          > wyręczając Cię w tej robocie... tyle, że parę złotych wydasz..

          Czyli tak około setki. A jak chcesz namiary na konkretne serwisy w Twojej
          okolicy, to musisz napisać, gdzie mieszkasz... nie będziemy Ci podawać serwisu
          np na Tarchominie, czy Żoliborzu jeżeli mieszkasz w Rembertowie lub na Ursynowie ;-)
      • roweroraffi Re: pomocy!!! Wpadłem rowerem do morza 04.11.05, 11:46
        rozbik napisał:

        > Byłem w piękny długi weekend nad morzem i wpadłem rowerem w głeboką wodę i
        > już nie dało się wyjechać.

        Bo trzeba jeździć wzdłuż, a nie wpoprzeg ;-)

        > Po powrocie pojechałem na myjnię i umyłem rowerek
        > aby pozbyc się soli i piasku. Potem popsikałem wd40 aby go zakonserwować ale
        > ten preparat usuwa także smary.

        Dobra reakcja.

        > Gdzie mam nasmarować rower aby był dobrze nasmarowany.

        Jeżli pytasz gdzie w sensie w jakim serwisie to już Ci odpisali. Jeżeli pytasz
        gdzie w sensie co ma być nasmarowane to odpowiadam:

        -piasty obu kół (o ile nie są uszczelnione lub z łożyskami maszynowymi)
        -suport (o ile nie jest to wkład na łożyskach maszynowych)
        -stery (o ile nie jest to gotowy i zamkniety pakiet)
        -łańcuch (polecam Vexol)
        -przerzutki (po kropelce oliwki na każdy punkt obrotowy)
        -ewentualnie linki w pancerzach (ja smaruję oliwką do łańcucha linkę, a potem
        wkładam ją do pancerza, ale tutaj znam przynajmniej 10 innych metod)
        -ramę można nasmarować woskiem ;-)
        • rozbik Re: pomocy!!! Wpadłem rowerem do morza 04.11.05, 13:56
          Pytając się gdzie miałem na myśli KTÓRE CZĘŚCI ROWERU
          • roweroraffi Re: pomocy!!! Wpadłem rowerem do morza 04.11.05, 15:12
            rozbik napisał:

            > Pytając się gdzie miałem na myśli KTÓRE CZĘŚCI ROWERU

            Morał z tego taki, że choć odpowiedź dostałeś (z czego się cieszę), to musisz
            bardziej precyzyjnie pisać o co Ci chodzi :-)
      • rozbik Re: pomocy!!! Wpadłem rowerem do morza 04.11.05, 16:57
        Dzięki

        Pozdrawiam
        Adam

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka