Forum Sport Rowery
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    Opony 2,1 MTB

    10.05.06, 21:58
    wiem ze wiele takich bylo
    szukam opony 2.1 do MTB/XC co bedzie sie nadawala na szuter, gline, bloto,
    snieg, piasek, asfalt, skaly i co tam jeszcze...
    zeby byly w miare lekkie dobrze sie trzymaly drogi i mialy dobre toczenie

    co myslicie o Panaracer Fire XC PRO?
    czym sie roznia wszystkie wersje tej opony (poza cena )?
    Obserwuj wątek
      • uruk-hai Re: Opony 2,1 MTB 10.05.06, 22:02
        IRC Mythos (F+R)
        • Gość: Jacu Re: Opony 2,1 MTB IP: *.icpnet.pl 11.05.06, 00:13
          Na błoto to Mythoski nie są, ale fajna oponka na asfalt i prosty teren.

          O ile pamiętam są tylko 1,95.
          • uruk-hai Re: Opony 2,1 MTB 11.05.06, 10:01
            Nie wiem Jacu czy myślisz o tym:

            www.maverick.net.pl/irc/myt.htm
            Na błotko głębsze nie :), zapychają się _ fakt, ale wtedy jak już są
            wyjechane , na nowych mi się to nie to nie udawało za bardzo (oczywiście błoto
            ma różną "błotność" ) ale poza tym spoko, wiosenką przejeżdżałem przez
            okoliczne pola , oczywiście rozumiem że są też lepsze opony ale nie wiem czy za
            100 zł komplet z drutem kewlarowym - fakt nie oryginalne japońskie ale z Korei,
            ale co tam :), zresztą pono robią je jeszcze w Indonezji i to jest dopiero
            taniocha!

            Na asfalt za bardzo się nie nadają, na jakieś dojazdy owszem ale tylko tyle
            (IMHO)- wyją straszliwie - czasem jest to pomocne w nawiązaniu kontaktu z
            rowerzystkami (oo, a cio to tak dźwięk taki robi - aa, no wiesz miła niewiasto
            chętnie Ci o tym opowiem ...) co moim zdaniem świadczy o sporych oporach
            trakcyjnych, zresztą w są one na tyle duże że gdy planuję jakąś porządną
            wycieczkę - czyli dla mnie około 100 km - to zamieniam na Conti Double Fightery
            2.0 i nagle wydaje mi się że rower jedzie sam :)

            W każdym razie wszystko oprócz większego błocka i długich dystansów po asfalcie
            Mythos-y (zwłaszcza przy uwzględnieniu ceny i wagi) JAK NAJBARDZIEJ polecam!

            P.S.

            To już drugi mój komplecik :)
      • mtbmaniak panaracer? 12.05.06, 06:45
        a co sadzicie o panaracer fire xc pro?
        26 x 2,1 compe czerwona 580g Cena: 145,00 zł*
        26 x 2,1 profi czerwona 690g Cena: 93,90 zł*
        26 x 2,1 profi czarna 690g Cena: 93,90 zł*
        26 x 2,1 compe UST czarna 780g Cena: 165,00 zł*
        26 x 2,1 eco czarna 780g Cena: 54,90 zł*
        26 x 2,1 eco niebieska 780g Cena: 54,90 zł*
        26 x 2,1 eco czerwona 780g Cena: 54,90 zł*
        czym sie roznia te modele poza waga cena i czescia nazwy :P i kolorem :D??
        • Gość: beldin Re: panaracer? IP: *.adsl.inetia.pl 12.05.06, 07:47
          www.cyfronet.krakow.pl/rowery/opontes2.html.To powinno troche rozjasnic
          temat.
      • qare Re: Opony 2,1 MTB 12.05.06, 09:26
        polecam komplet Panaracera www.velo.com.pl/panaracer/panaracer_12.htm
        świetna przyczepność w trudnych warunkach (oprócz mokrego asfaltu :) ale szutry,
        błoto, śnieg itp. to pierwsza klasa
    Inne wątki na temat:

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka