Dodaj do ulubionych

Oczopląs.

16.11.06, 09:32
U mego syna jest podejrzenie oczopląsu.Może ktoś mi z grusza wyjaśni o co
chodzi lub poleci fachową literaturę na ten temat.Z góry dziękuję.Renata.
Obserwuj wątek
    • beataklaudia Re: Oczopląs. 16.11.06, 09:50
      fachowo nie potrafię wyjaśnić , ale objawi się to takimi szybkimi krótkimi
      ruchami gałki ocznej w poziomie szczególnie przy próbach skupienia wzroku,
      wygląda tak jaby oko było takie rozedrgane. Moja Klaudia ma oczopląs, jest on
      wynikiem choroby oczy, którą przechodziła zaraz po urodzeniu, tak więc oczpląs
      towarzyszy jej od początku życia. Zazwyczaj w takich przypadkach oczopląs, jeśli
      nie jest bardzo duży, nie przeszkadza w funkcjonowaniu, gdyz móżg małego ziecka
      jestbardzo plastyczny i przystosowuje się do tego - tak przynajmniej nam
      powiedział nasz okulista. Trudniej jest jeśli oczopląs jest bardzo duży i nabyty
      w jakims wieku...tyle wiem..są tu mamy dzieci z oczopląsem to pewnie powiedza
      coś więcej i bardziej fachowo. Pozdrawaim,
      Beata
      • kajka68 Re: Oczopląs. 16.11.06, 13:44
        ja dodam od siebie ,ze może być poziomy,pionowy ale też złożony-moja córeczka
        ma złożony...nosi okularki z pryzmatem,wczesniej miała zaklejane oczka
        plastrami.Prawdopodobnie będzie miała operację.Dużo zależy od tego skąd wział
        się oczopląs-tak jak pisała Beataklaudia..kaja miała robiony rezonans-żeby
        wykluczyc np. guza mózgulub inne przyczyny w obrębie mózgu-absolutnie nie chce
        straszyć-to typowe badania które sie wykonuje.oprócz tego badania krwi
        wykluczające toxoplazmoze itp.,u nas prawdopodobnie jest to okulistyczna
        sprawaKaja ma oczoplas od poczatku.Jest jeszcze mała nadzieja ,że oczoplas
        związany jest z jej opóźnieniamidlatego ciągle czekamy na konkretniejsza
        diagnoze-na razie kaja jest rehabilitowana-zaczyna powoli mówić wiec jest
        nadzieja ,że te opóźnienia zanikną wtedy okarze się czy opczoląs zanika takze
        czy jednak będzie musiała mieć operacje.Jeśli masz jakies pytaniamożesz pisać
        tez na priva.Poszukaj też w historii trochę tu o tym pisalismy-bo trochę nas
        jest...
    • kobietazwyczajna Re: Oczopląs. 16.11.06, 22:12
      Moja córka ma dzis 8 lat, oczopląs pojawił się, w zasadzie chyba był od
      początku, a nasilił się znacznie w wieku 3-4 miesięcy. W przypadku mojej córki
      mowa o oczopląsie poziomym. Na szczęście z biegiem lat amplituda wyhylenia
      zmniejsza się, naprawdę sporo. Jest niedowidzącą, ale radzi sobie bardzo dobrze.
      Przy oczopląsie często sa zaburzenia równowagi, nawet drobne (schodzenie po
      schodach koniecznie z poręczą, brak umiejętności jazdy na rowerze, itp).
      • kajka68 Re: Oczopląs. 18.11.06, 07:55
        tu nie do końca się zgadzam-nam neurolodzy mówili,ze te zaburzenia równowagi
        nie są zwiazane z oczopląsem-u kai sa wynikiem ubytków przy niedotlenieniu
        okołoporodowym- dlatego stosujemy ćwiczenia z integracji sensorycznej i
        fizjoterapię- jest duza poprawa-kaja nie przewraca sie już tak jak kiedyś ma
        mniejsze zaburzenia równowagi.Ponoc dzieci z bardzo dużym oczoplasem potrafią
        chodzić prosto-hmmm-taka jest opinia lekarzy...mnie zawsze wydawało się że ten
        chód jest ściśle zwiazany z oczopląsem-a na rowerze kaja jeździ,na nartach
        także...może to indywidualna sorawa u każdego dziecka?
        • kobietazwyczajna Re: Oczopląs. 18.11.06, 15:29
          może niepotrzebnie uogólniłam te zaburzenia równowagi... W każdym razie moje
          dziecko ma, nie chodzi o to, że się przewraca, podałam konkretne rzeczy, z
          ktorymi ma problem. A ja je łączę z oczopląsem. ;-)
          Fakt, trzeba zaliczyć obowiązkowo i jak najszybciej neurologa i rezonans.
          • kajka68 Re: Oczopląs. 18.11.06, 21:48
            to nie tak...powiem Ci szczerze ,że ja często właśnie tak myślę-mi to
            najbardziej pasuje do oczopląsu-ona tez w sumie się nie przewraca -bardziej ją
            zarzuca czy jak to nazwac- -co neurolog to trochę inna opinia ale zgodnie
            twierdzą że przy oczopląsie nie ma zaburzeń równowagi...hmmm...ja bym się
            sprzeczała.ale z drugiej strony kiedy cwiczymy z fizjoterapeutką systematycznie
            jest duzo lepiej ale wystarczyły ostatnio dwa tygodnie przerwy chorobowej i
            znów od nowa "nosi" ją czasem od ściany do ściany...dużo też dają cwiczenia te
            które opisałam w wątku-oczopląs a SI-ale jakoś chyba nikt nie chce czytac:-
            ((pozdrawiam cieplutko-nie gniewaj się -ja tylko opinię lekarską
            przedstawiłam,:-*
    • przemo99 Re: Oczopląs. 18.11.06, 00:45
      U naszego synka , obecnie 5 lat oczopląs występuje od 3 miesiąca życia.Jest to związane z uszkodzeniem wzroku .Ale tak jak pisała moja przedmówczyni muszą byc wykluczone przyczyny neurologiczne - tak więc neurolog i rezonans i nie ma na co czekać.U dzieci bardzo słabowidzących oczoplącs nasila się kiedy chcą coś zobaczyć , kiedy się bardzo starają.Paradoksalnie czasami oczopląs trochę pomaga w widzeniu.Tak jest w każdym razie u naszego Maćka.Pozdrawiam.
      • beatapie Re: Oczopląs. 22.11.06, 22:30
        moja córka ma ta najgorsza odmiane oczopląsu - rotacjyny - pionowy i poziomy. w
        rezultacie wygląda to tak - że jej gałki sa w ciagłym ruchu... ale radzi sobie
        coraz lepiej. ma to od urodzenia, więc nawet to lepiej - nie wiem że mozna
        widziec inaczej, gdy była mniejsza miała problemy z równowaga, a takze z ocena
        przestarzeni - bardzo bała sie np chodzic po shodach, teraz pozastal jej lek
        wysokości, ale to ni ma zwiazku z choraoba - ja tez się boje wysokości (chyba
        nawet bardziej niz ona0 ;)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka