Dodaj do ulubionych

Anarchistyczny walc - Jarosław Newerly

22.10.06, 20:23
Niektóre z piosenek z "kabaretu" zostały nagrane i są do odsłuchania na
płytach CD:
www.musiccorner.pl/pp.php?p=53506
Poza "oberkiem gazowniczym" i "kantatą o naszym mieście" nagranymi jeszcze w
czasach "Właśnie leci..." jest i współcześnie aranżowany (poznaję po głosie
Śleszyńskiej i Rozmusa) "anarchistyczny walc". Są to wszystko piosenki z STS
autorstwa Jarosława Abramowa-Newerlego.
Obserwuj wątek
    • freemason Jan Kobuszewski 22.10.06, 20:26
      Emitowana w "kabarecie..." była też piosenka o Barbarze Ubryk jaka znajduje się
      na złotej płycie "pana Janeczka".
      www.fan.pl/catalogue/e90095118_kobuszewskijan_zlotakolekcjaportrety.html
      Pochodzi ona z nielubianego przeze mnie poematu Gałczyńskiego "Podróż
      Chryzostoma Bulwiecia do Ciemnogrodu" (Lipińska jeszcze wiele razy
      wykorzystywała to dzieło w swoich programach).
    • freemason Re: Anarchistyczny walc - Jarosław Newerly 22.10.06, 20:33
      Powstał jeszcze za czasów Faraona
      Ten walc anarchistyczny walc
      Z faraona zrobił balona
      Chociaż nie żył był jeszcze Pietia Kropotkin
      Walc śpiewano z wieku na wiek

      Bzdura pewnie powiecie
      Lecz tak bywa na świecie
      Że do bzdur tych tęskni człek

      ***

      Krambambulia, znasz dalszą część?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka