Dodaj do ulubionych

Transfer punktów ECTS

19.10.12, 14:07
Czy któraś z Was przenosiła może punkty z uczelni polskiej na angielską (w Pl zaliczyłam 3,5 roku studiów mgr)?

Dziekanat mojego starego wydziału w Polsce poprosił, bym sama spreparowała sobie taki dokument na podstawie wpisów w indeksie. Dzięki temu mogę zrobić to sobie po angielsku, a uczelnia mi ładnie wydrukuje na uczelnianym papierze i ostempluje, więc ominie mnie tłumaczenie przysięgłe.
Czy ktoś ma może wzór takiego dokumentu?

Na dodatek nie wiem co zrobić z faktem, że w Polsce liczy się 30 punktów na semestr, natomiast w UK te punkty są podwajane i 30 polskich oznacza 60 angelskich. Domyślam się, że mam wpisać liczbę polskich punktów, a gdy będą mi te dokumenty w UK uznawać, to sami sobie podwoją (en.wikipedia.org/wiki/European_Credit_Transfer_and_Accumulation_System)?

Teoretycznie skończyłam już studia, bo zaliczyłam wszystkie wymagane punkty tutaj i do dyplomu brakuje mi tylko uznania tych polskich punktów...
Obserwuj wątek
      • sfornarina Re: Transfer punktów ECTS 19.10.12, 16:46
        > a jedziesz na studia w ramach Erasmusa?
        > Czy się po prostu przenosisz do UK?

Jeszcze inaczej:)
        Mieszkam w UK, studiuję na Open University i właśnie skończyłam 120 kredytów na poziomie 3.

Do tego kwalifikuję się do przeniesienia 240 kredytów (odpowiednio 120 na poziomie 1 i 120 na poziomie 2) z uczelni polskiej.
        Wystarczy do Open University wysłać dokument potwierdzający, że te punkty zrobiłam w Polsce i dostanę normalny dyplom BSc.

Pani w polskim dziekanacie stwierdziła, że oni w zasadzie nie mają takich standardowych dokumentów i najlepiej, żebym sobie taki dokument przygotowała sama, a oni go ładnie potwierdzą i ostemplują. Ułatwia mi to sprawę, bo zrobię po angielsku i ominie mnie tłumaczenie przysięgłe.

Dzwoniłam już do Open University i powiedziano mi, że w zasadzie poza oficjalnymi danymi typu nazwa uczelni, kursu, kwalifikacji, wymagają tylko listy skończonych kursów, ocen, klucza do ocen, no i punktów ECTS.

Nie chciałabym jednak czegoś pomylić i przegapić, bo w poniedziałek lecę do Polski i zahaczę o polibudę, żeby mi skompletowali te dokumenty.
        A że niedługo będę szukała pracy, to oficjalny dyplom bardzo ułatwiłby mi sprawę.
        • polka84 Re: Transfer punktów ECTS 20.10.12, 14:08
          ja robilam w innym kontekście tzn. potrzebowałam traksrypt przed ukończeniem studiów (doktoranckie gdzie indziej) i było to samo - pani sekretarka na UJ rzekła "zrób, a ja podbiję" :D
          wyślij maila na gazetowego - poszukam i zaforwarduje moje tabelki.

a swoją drogą z tymi punktami są niezłe jaja, np. we Francji mieli swoje wyliczenia i mimo, że kurs miał standardowe 60h, to dali mi za niego 9 ects, bo u nich tyle zań studenci dostawali. z kolei amerykańskie punkty przeliczono mi jak leci według metod "egzaminacyjno-godzinowych", równie bez sensu :)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka