Dodaj do ulubionych

shared ownership dzis

21.02.21, 20:23
Witam wiem ze ten temat juz byl na tym forum, moze nie ostatnio wiec jakie sa wasze opinie, doswiadczenia dzis o tym programie. Sama wynajmuje, na kupno na open market nie stac mnie jeszcze i rowazam S/O. To jest opcja, kupic 25% i miec cos wlasnego (prawie) ale boje sie ze jak bede chcial sprzedac za 5 - 10 lat lat to moge na tym stracic - mam wraznie ze ceny na S/O mieszkanie sa wygorowane (choc jak sie kupuje tylko 25% to wydaje sie "tanio"). Z tego co sie dowiedzialam to coroczny wzrost oplat za rent i service charge jest czasem zupelnie nie uregolowany w umowie i to wzrosty sa duze ale mam tez znajomch u ktorych to jest okreslona na max 2% procent na przyklad. Nie wiem jak Covid wplynie na rynek nieruchomosic - czy ceny jeszcze pojda do gory czy na dol. Czy ten nowy program ktory maja kiedys wprowadzic www.gov.uk/government/news/government-to-cut-the-cost-of-new-homes-by-a-third tez moze ogolnie wplynac na ceny nieruchomosic. Kupno mieszkanie to jest duza decycja i sie waham - raz jestem na tak raz na nie... if in doubt leave it out... co robic? Czy ktos kupil via S/O ostanio?
Obserwuj wątek
    • yuka12 Re: shared ownership dzis 21.02.21, 21:46
      Rozważaliśmy kiedyś s/o, bo znajimu tak kupili i byli zadowoleni. Ale jak my rozglądaliśmy się 5-6-7 lat temu, był niewielki wybór, a nas interesował dom (którykolwiek - semi, terrace) z 3 sypialniami. Jeżeli nawet jakiś się pijawiał, ceny były zaporowe albo lokalizacja bardzo nieciekawa (totalne za... e). Zrezygniwaliśmy z tej opcji.
      Znajoma poradziła nam wizytę u brokera i dzięki temu od 5 lat mieszkamy na swoim. Wszystkim znajomym myślącym o własnym m też proponuję podobne rozwiązanie. Bo okazało się, że nasze dochody wystarczą na zakup domu (i kredyt), kilka lat wcześniej wg banku nie były wystarczające nawet na kupienie kawalerki.
      Ale to u nas w tamtym czasie, w innych miejscach zarówno ha jak s/o mieli więcej propozycji.
    • lucasa Re: shared ownership dzis 22.02.21, 13:01
      Zobacz czy w Waszych okolicach jest mozliwosc kupienia domu w systemie rent to buy - wynajmuje sie przez 5 lat nowy dom bez depozytu a po 5 latach mozna nazbierwc wiecej na depozyt I wykupic

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka