Gość: Robin IP: 212.160.172.* 29.11.04, 09:37 Jako początkujący narciarz z dzieckiem szukam łatwych tras we Francji, Włoszech lub w Austrii z możliwością szybkiego transferu z Polski (np. samolot). Z góry dziękuję za rekomendacje Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
staruch5 Re: Samolotem do zielonych i niebieskich tras 29.11.04, 09:52 chyba tez czuc Rubinem. A czemu nie Nowa Zelandia lub Chile? A jak koniecznie w najblizszych miesiacach, to Gory Skaliste. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rubi Re: Samolotem do zielonych i niebieskich tras IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.11.04, 16:11 czyscie wszyscy ogłupieli? nic tylko czuc Rubim ja sie cholera myje codziennie i 50% postów nie jest moich . Odpowiedz Link Zgłoś
fizelotta Re: Samolotem do zielonych i niebieskich tras 08.12.04, 19:38 Hej wszystkim. Ciekawa jestem dlaczego zbywacie pytanie Robina? Czlowiek sie pyta jak doleciec samolotem w Alpy, a tu propozycje wyprawy wlasna awionetka i to do Chile lub N.Zelandii. Czy widzicie cos niestosownego w tym pytaniu? Wiele lat jezdzilam ze znajomymi do Wloch i Austrii samochodem, ale teraz mam dziecko i jade sama, wiec nie bede sie szarpac za kierownica 1000 lub wiecej kilometrow. Kiedys lecialam czarterem do Salzburga (z Triady). Dwie godziny lotu i bylo sie na miejscu, transfer z lotniska do hotelu - super. Niestety nie ma juz tego w ofercie. Z Polski latwiej doleciec do Chin, niz na narty w Alpy. Mam jednak nadzieje, ze zajrzy tu ktos kto praktykuje ten sposob podrozowania i poda jakies rzeczowe informacje. Pozdrawiam wszystkich Fizelotta Odpowiedz Link Zgłoś
staruch5 do fizelotty 08.12.04, 20:26 Kazdemu wolno robic, co chce i wydawac pieniadze, jak chce. Ale... Czesc narciarzy w Pl (sredniego i starszego pokolenia) wyjezdza w Alpy czy Dolomity nie ze snobizmu, ale z potrzeby znalezienia porzadnych tras narciarskich. Porzadnych, to znaczy trudnych i dobrze przygotowanych, czerwonych, czy czarnych. Jest to drogie hobby, czasem wymagajace powaznych wyrzeczen w innych dziedzianch, aby uskladac na ten wyjazd. W tej sytuacji zazdroszcze i - przyznam sie - bywam zawistny w stosunku do narciarzy bardzo rekreacyjnych, ktorzy chca leciec samolotem do niebieskich tras we Francji, na przyklad. Absolutnie - z punktu widzenia narciarskiego - wystarczy Bialka, Bukowina, czy oslawiona Polana Szymoszkowa.To wszystko. No, prawie wszystko. Ciagle ucze sie rozumiec, ze jak sie ma duzo pieniedzy, to mozna leciec samolotem na latwe narty nie tylko ze snobizmu, ale moze tez z ciekawosci poznawania, czy potrzeby zakosztowania znacznie lepszej infrastruktury. (jak widac) Ciezko mi to idzie... Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: magia Re: do starucha5 IP: *.aster.pl 08.12.04, 21:18 a ja myślę,że chodzi też o śnieg bo jest większe prawdopodobieństwo ,ze we Francji będzie a w Bukowinie może go nie być. no i jeszcze te kolejki do kolejki,też chyba nie są bez znaczenia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ian Re: Samolotem do zielonych i niebieskich tras IP: *.net81-66-144.noos.fr 30.11.04, 09:00 Nie ma problemu, zakladam, ze dysponujesz wlasnym samolotem wiec polecam ci przede wszystkim Courchevel (lotnisko polozone u stop b.latwych tras), w drugiej kolejnosci moze byc Meribel (ma podobne zalety ze swoim Altiportem), nie gorzej bedzie w Megeve (rowniez z wlasnym lotniskiem) lub ostatecznie Alpe d'Huez. Trzy pierwsze sa typowo rodzinne z akcentem na lux, wiec ceny raczej wysokie. Uwaga na ceny paliwa, dobrym rozwiazaniem jest miedzyladowanie w Genevie i dotankowanie. pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Robin Re: Samolotem do zielonych i niebieskich tras IP: 212.160.172.* 30.11.04, 09:31 Wielkie dzięki - o to mi właśnie chodziło. Mam nadzieję, że mały poduszkowiec nie wywoła tam sensacji Odpowiedz Link Zgłoś
staruch5 Re: Samolotem do zielonych i niebieskich tras 08.12.04, 20:35 przypadkiem znalalzlem cos takiego. www.espace.com.pl/index.php?id=120 Odpowiedz Link Zgłoś
fizelotta Re: Samolotem do zielonych i niebieskich tras 08.12.04, 23:37 Staruch5, dzieki za link do strony. Obejrze dokladnie. BTW ja wybieram Alpy, zeby miec snieg, nie stac w kolejkach i miec roznorodne trasy do wyboru. No i oczywiscie najwazniejsze - tygodniowe szalenstwo na stokach musi mi wystarczyc na caly rok. :-) pozdrawiam wszystkich fizelotta Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Robin Re: Samolotem do zielonych i niebieskich tras IP: 212.160.172.* 12.12.04, 10:06 Fizelotto, Staruchu - wielkie dzięki. Nie tylko snobizm moze pchnąć w Alpy, ale również 'normalny' komfort wypoczynku. Godziny w korku na zakopiance, opryskliwość obsługi serwisów, niechęć do przyjmowania płatności kartami płatniczymi, nerwowość w kolejce do toalety, jazda głównie przy sztucznym oświetleniu, bo w dzień szkoda czasu na stanie w kolejkach - tego ja doświadczam w polskich górach. Z drugiej strony dzięki temu tak organizuję czas w górach, aby w dzień zwiedzać, spacerować, lepić bałwana i delektować się smażonymi rydzami. Sudety, Baskidy, Tatry czy Alpy? - to są alternatywy godne rozważenia. Alternatywy, które mają swoje dobre i złe strony. Pozdrawiam, Robin Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: narciarz Re: Samolotem do zielonych i niebieskich tras IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.12.04, 19:37 Dlaczego nie Val Thorens? Też posiada swój własny Altiport. W Val Thorens śnieg jest pewniejszy niż w pozostałych dolinach. Byłam na przełomie listopada i grudnia i powiem, że niestety ze śniegiem cienko, a teraz nic nowego nie chce napadać, a słoneczko przygrzewa i topi to co "bozia dała" i armatki nocną porą dorobiły. Nie ma mowy o przemieszczaniu się między dolinami - a może to "urok" rozpoczęcia sezonu. W połowie grudnia już będzie normalnie. Uważam, że samolotem "na narty" - to jest to, a 3 doliny są "the best" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: oley Re: Samolotem do zielonych i niebieskich tras IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.12.04, 15:15 siemka, wczoraj wróciłem z Dolomitów włoskich i tam wiszą takie plakaty www.infoski.pl/ - przelot przez WIZZ AIR za 49 zł + opłaty lotniskowe. Odpowiedz Link Zgłoś
dosiamamafilipa Re: Samolotem do zielonych i niebieskich tras 18.12.04, 15:23 hej my lecimy do les 2 alpes z espace pologne na swieta i sylwestra cena 1350 zl za przelot i zakwaterowanie nie uwazam zeby to bylo jakos super drogo a gwarancja ze snieg bedzie tez mamy zamiar naszego dwu latka zaczac przystosowywac do sniegu i nart w formie zabawy zobaczymy ajk to bedzie. pzdr dorota Odpowiedz Link Zgłoś
fizelotta do dosi 03.01.05, 21:44 Napisz jak się udał wyjazd. Rozważam Espace Pologne (samolotem), więc interesują mnie szczegóły dotyczące organizacji. Pozdrawiam fizelotta Odpowiedz Link Zgłoś