Dodaj do ulubionych

Hotel Stella Jandia

IP: *.dynamic.chello.pl 12.02.11, 10:17
Czy ktoś był w tym hotelu?
Obserwuj wątek
    • Gość: Kamila Re: Hotel Stella Jandia IP: *.7-1.cable.virginmedia.com 17.02.11, 18:11
      Bylam w tym hotelu we wrzesniu 2010 roku. Hmmmm.... nie mozna go nazwac hotelem,to jeden wielki kompleks hotelowy,jest olbrzymi:) Sa tam apartamenty,wille i zwykle pokoje hotelowe. Kompleks sredniej klasy ale czysty,zadbany. Jedzenie dobre ale nudne,sniadania typowo angielskie. Przewaga niemieckich turystow. Najwiekszym plusem jest plaza,piekna,dluga,szeroka i blisko hotelu. Okolica nudna,nic sie nie dzieje,pare straganikow handlowych,ale jak dla mnie super,bo chcialam po prostu odpoczac z mezem i 3-letnim synkiem. Zdarzaja sie karaluszki ale to chyba nieuniknione w duzych kompleksach.
      • Gość: kamila Re: Hotel Stella Jandia IP: *.7-1.cable.virginmedia.com 20.02.11, 14:29
        no tak jest promenada,i sa sklepiki ale tam mozna nabyc tylko pamiatki,zabawki i sprzet plazowy,perfumerie,jakies badziewne ciuszki i podrabiane torebki oraz sprzet rtv za dobra cene. Supermakety to takie typu biedronka,ale dosyc dobrze zaopatrzone. Mysle,ze z opcja HB mozna korzystac ze wszystkiego,ale tak naprawde to niewiem co masz na mysli????? Ale jesli ktos chce naprawde odpoczac to polecam. Ogolnie Fuerteventura w odroznieniu do Teneryfy jest cicha i spokojna wyspa:)
        • Gość: Joanna Re: Hotel Stella Jandia IP: *.dynamic.chello.pl 20.02.11, 18:55
          Bardzo dziękuję za info.!jak mam opcję HB to interesuje mnie np.sklep gdzie kupię wodę mineralną do picia.Pobyt w tym hotelu kupiłam w Neckermannie-pokój na wyższych piętrach.Ile pięter ma ten hotel?A czy byłaś na jakiejkolwiek wycieczce na tej wyspie?Polecasz coś?A sama korzystałaś będąc tam z innego basenu oprócz swojego w hotelu?Może coś jeszcze powinnam wiedzieć jadąc do Stella Jandia?Jak coś Ci się przypomni to napisz,z góry dziękuję!
          • Gość: kamila Re: Hotel Stella Jandia IP: *.7-1.cable.virginmedia.com 20.02.11, 19:33
            Zaraz przed wejsciem do hotelu jest sklep gdzie mozna kupic wszystko co potrzebne. Na terenie kompleksu jest okolo 8 basenow,wiec jest z czego korzystac. Nie powiem ci ile jest pieter w hotelu,bo niewiem. My dostalismy pokoj w hotelu ale poniewaz w lazience byl tylko prysznic a nasz syn sie go panicznie boi to zamienili nam bez doplaty na wille gdzie byla wanna. Na zadnej wycieczce nie bylismy,ale z tego co sie orientuje to chyba tylko zoo warto zobaczyc,do ktorego spod hotelu odjezdza darmowy autobus,a koszt zwiedzania to okolo 18 euro.
              • inga71 Re: Hotel Stella Jandia 26.02.11, 23:23
                jeżeli nie masz opcji All to nie wiem czy możesz z wszystkich basenów korzystać,upewnij się u rezydentki.my dziś wróciliśmy,mieszkaliśmy w apartamencie z 2 sypialniami,"salonem",aneksem i łazienką.są one 1 piętrowe.uważam że jak na 3 gwiazdki jest ok.na tym samym terenie jest hotel 4 gwiazdkowy PARADISE(to jest właśnie ten cały kompleks) i on ma budynki trochę w lepszym stanie.ale uważam że hotel jest całkiem ciekawy,jest na terenie mini zoo,jeździ sobie ciuchcia z której można korzystać za darmo(kolejna jakaś tam atrakcja dla dzieci).acha i najlepszy basen bo delikatnie podgzrewany jest na terenie PARADISE jeśli cię to interesuje.a osobiście do dużego zoo na wycieczkę nie pojechałabym,masz w hotelu,lepiej zwiedzić Lanzarotę,jest naprawdę ciekawa no i za jednym razem zwiedzasz 2 wyspy:)
    • Gość: kamila Re: Hotel Stella Jandia IP: *.7-1.cable.virginmedia.com 05.03.11, 17:01
      ja tez gdy bukowalam ten hotel prosilam o pokoj w hotelu na wysokim pietrze. Dostalam pokoj na parterze z basenem pod samym balkonem. Zreszta jeszcze nigdy na zadnych wakacjach nie dostalam tego co zamawialam. Warto poprostu isc do recepcji i poprosic o zmiane. Raczej nie powinno byc z tym problemu. Jak juz wczesniej pisalam zamienili mi pokoj hotelowy na wille pietrowa, niedaleko stolowki (bo restauracja raczej nie mozna tego nazwac),tuz obok placu zabaw i duzego basenu.
        • aga_olen Re: Hotel Stella Jandia 14.03.11, 08:08
          mieszkaliście na parterze czy na piętrze ? jak z akustyką ? czy słychać sąsiadów ?
          czy w kompleksie są koty ? rok temu byliśmy w oasis papagayo i dla córki była to główna atrakcja hotelu :)
          jak wygląda ALL, czy są tury na kolacji ? czy są lody i owoce między posiłkami ?
          byliście w mini-zoo ? jaki jest koszt i jak to wygląda ?
          • inga71 Re: Hotel Stella Jandia 14.03.11, 23:13
            o losie ale macie pytań:) powiem wam tak,my tam jechaliśmy zamiast wycieczki do Egiptu i to był jedyny wolny hotel w terminie w którym mogliśmy jechać.bałam się strasznie bo czytałam różne opinie.ale hotel jest fajny,przynajmniej my mieliśmy dobrą kwaterę,nie wiem jakie są pokoje w budunku głównym ale nasze apartamenty były extra.proście przy rezerwacji o apartamenty.my mieliśmy na parterze i to było super wyjście,lepsze niż na piętrze.robali nie było,zamiast kotów były pawie które wchodziły nam do środka,karmiliśmy je orzeszkami.mini zoo jest na terenie hotelu i w opcji ALL korzystasz za darmo.jedyny minus to stołówka .po niej było widać że hotel ma 3 gwiazdki ale myślę że oni tym nawałem ludzi też byli trochę zaskoczeni bo o tym czasie nigdy tylu wczasowiczów nie mieli.i przez to naczynia nie zawsze były domyte,nie nadążali z wymianą.ale obsługa miła.jedzenie też ok.jeżeli chodzi o sąsiadów to ja ich nie słyszałam,czy oni mnie to nie wiem:).ogólnie cieszyłam się że egipt wtedy wypadł z obiegu:) i myślę że tam wrócę
          • maj55 Re: Hotel Stella Jandia 14.03.11, 22:42
            włączę się z pytaniami, bo za kilka tygodni będę tam gościć.
            Jak długo trwa transfer z lotniska do hotelu?
            Jak wygląda droga na plażę? Czy wózkiem damy radę dojechać? Jakieś liczne schody?
            A jedzenie? Coś dla dzieciarni się znajdzie? Frytki, pizza, spagetti;-)
            • inga71 Re: Hotel Stella Jandia 14.03.11, 23:19
              z lotniska do hotelu to ok.1,5 h .na plażę trzeba przejść przez ulicę,promenadę i po mostku na plażę:).ta droga to sama przyjemność bo spotykasz wiewórki proszące o orzeszki,papugi,zajączki-fajna sprawa.ORZESZKI SĄ W SKLEPIE (nasza biedronka) OBOK HOTELU.radzę się zaopatzryć dla zwierzątek:) kolejna frajda dla dzieci.jest tam piasek jak na naszej plaży więc nie wiem jak wózkiem dasz radę,schodów nie ma.jedzenie-rytki codziennie,spagetti codziennie,pizza też była i w barze przy basenie hot dogi i hamburgery.ale przy posiłkach jest zawsze dużo ryb więc polecam.
              • inga71 Re: Hotel Stella Jandia 14.03.11, 23:26
                jeszcze tylko dopiszę że hotel jest jak dla mnie w rewelacyjnym miejscu-w samym centrum,obok plaży,nie musisz nigdzie dojeżdżać,przy wejściu głównym jest kafejka w której co wieczór jest impreza z muzyką na zywo-super sprawa.
                • maj55 Re: Hotel Stella Jandia 15.03.11, 10:31
                  dziękuję za informacje
                  nasz wyjazd miał być także do Egiptu:-) i te Kanary są przypadkowe. I faktycznie, my także nie mieliśmy wyboru jeśłi chodzi o hotel w terminie po 29 kwietnia dla rodziny 2+2
                      • ibiza777 Re: Hotel Stella Jandia 17.03.11, 20:50
                        Witam. mam pytanko do Inga71, czy po za hotelem coś się dzieje, chodzi mi głownie czy jest gdzie pospacerować, czy jest promenada?? Hotel jest niedaleko miejscowości Jandia i Morro Jable, czy w tych miejscach coś się dzieje?? Ogólnie boje się wylądować na pustkowiu, samo siedzenie w hotelu mnie nie interesuje. Dzieki za pomoc
                        • brehia78 Re: Hotel Stella Jandia 17.03.11, 23:33
                          Wprawdzie nie byłam w hotelu Stella Jandia, ale w hotelu obok, więc mogę powiedzieć co nieco o otoczeniu "Twojego" hotelu. Jest na skraju miejscowości Morro Jable, co oznacza, że prawie przy bramie hotelu zaczyna się ciąg małych sklepików i restauracji, ciągnący się ok 2 (na moje oko) kilometrów. Nie widziałam tam żadnych dyskotek czy klubów - co może wnikać z faktu, że się za takimi obiektami raczej nie rozglądałam ;). Morro Jable nie jest chyba miejscowością specjalnie rozrywkową. Do "centrum" (czyli końca deptaka :)) można dojść plażą względnie szerokim deptakiem przy plaży. Moim zdaniem - położenie "Stelli" jest bardzo fajne - blisko centrum, ale w spokojnym miejscu. Poza tym - plaża zupełnie bajkowa :).
                              • brehia78 Re: Hotel Stella Jandia 21.03.11, 15:10
                                Plaża jest bardzo szeroka, oczywiście piaszczysta. Wyglądało, że ma łagodne zejście do wody, ale nie sprawdzałam, bo byłam styczniu (woda lodowata!) :). Fale spore - w styczniu, dziś może być lepiej. Serwis plażowy - podobno 10 euro za dwa leżaki i parasol, osobiście nie korzystałam. Nikomu nie będzie przeszkadzało, jeśli rozłożycie się na ręcznikach, czy też swoich leżakach - miejsca jest mnóstwo. Dzieci mogą prowadzić prace budowlane w piasku :). Przy plaży w rozsądnej odległości od Waszego hotelu jest tylko jeden bar - niestety nie wiem, jakie w nim ceny.
              • maj55 Re: Hotel Stella Jandia 28.03.11, 22:47
                no i du.pa, nie jadę. Właśnie z powodu Itaki i odwołanego lotu z Katowic. Nie mieli dla mnie żadnych propozycji, chcieli tylko oddać kasę i umyć ręce:-( Nam inny termin nie pasował, nie mogliśmy przełożyć wyjazdu nawet o kilka dni, a z Wawy nie było już miejsc - w poniedziałek 21 marca tak mi powiedziano.
                1 maja lecę do Turcji, a 27 lipca do Turcji dla odmiany:/ nie dostałam żadnego rabatu
                          • inga71 Re: Hotel Stella Jandia 16.04.11, 12:35
                            kurcze,ja byłam w lutym i było super!!!!mam wrażenie że piszemy o 2 zupełnie innych hotelach.....restauracja to fakt,pozostawia wiele do życzenia ale nie liczyłam na nic lepszego bo to 3 gwiazdki tylko,ale robaków żadnych nie było!!!może zależy gdzie się mieszka,ja byłam w apartamentach i było ok.ani jednego robaka nie widziałam.a smrodu też nie było.
                              • Gość: jenny Re: Hotel Stella Jandia IP: *.183.229.226.dsl.dynamic.eranet.pl 16.04.11, 21:37
                                Joanno, śledzę tę dyskusję od jakiegoś czasu i mam wrażenie że frez chce Ci zepsuć urlop zanim jeszcze na niego pojedziesz. :- )
                                Nie przejmuj się zbytnio negatywną opinią jednej osoby, przy kilku pochlebnych innych osób.
                                Moim zdaniem wypowiedzi freza są dość tendencyjne i skupiają się tylko na fatalnym jego zdaniem wyżywieniu. Odnowionym i dość komfortowym apartamentom nie poświęca zbyt wiele miejsca. Nic nie pisze też o dogodnej lokalizacji i pięknej plaży tuż przed hotelem. Nie wspomina też o bujnym ogrodzie, promenadzie czy basenach. Z tego co się orientuję (bo sama wybieram się do tego hotelu) to jest to duży kompleks hoteli i apartamentów 3 i 4 gwiazdkowych. Więc jeśli nawet jakiś basen w części 3 gwiazdkowej jest w gorszym stanie, nic nie stoi na przeszkodzie aby iść i wykąpać się w podgrzewanym 4 gwiazdkowym . ;- )
                                Jeśli chodzi o robaki, to karaluchy są powszechne na wszystkich wyspach kanaryjskich tak jak w Polsce kleszcze i komary. W wielu hotelach, w ogrodach są hodowane jaszczurki albo trzymane koty po to aby je tępiły. Do tego dochodzą opryski chemiczne, no ale zawsze można znaleźć tego jednego 'trupa' i zrobić mu zdjęcie, żeby się czepnąć.
                                W zeszłym roku byłam w świadkiem, jak w hotelu 4 gwiazdkowym na Lanzarote, może nie bardzo luksusowym ale bardzo przyzwoitym, byli ludzie którzy wg mnie tylko czyhali z aparatem żeby zrobić kompromitujące dla hotelu zdjęcie. A takie zdjęcie przy złej woli można zrobić w każdym hotelu niejedno, a zwłaszcza w samoobsługowej restauracji. Tak więc nie znając freza i jego intencji, proponuję Ci nie przejmuj się zbytnio jego opinią i potraktuj ją jako jedną z wielu. Może ma trochę racji, a może zupełnie nie ?
                                A Lanzarote jest wspaniała wyspą i na pewno warto ją odwiedzić, bo jest tam wiele niesamowitych i pięknych miejsc, jeśli tylko będziesz miała możliwość to polecam.
                                • Gość: Joanna Re: Hotel Stella Jandia IP: *.dynamic.chello.pl 16.04.11, 21:49
                                  Jenny-zgadzam się z Tobą całkowicie!aż tak bardzo nie biorę sobie do serca negatywnych opinii o Stella Jandia,hotel wybrałam z powodu położenia przy pięknej plaży,blisko do Morro Jable itd.A jak będzie to dowiem się już w czerwcu!Byłam kiedyś w Tunezji w hotelu Rosa Beach-ludzie na forach internetowych pisali o nim horrory-bałam się tam jechać,potem na miejscu okazało się że,hotel był wspaniały z bardzo dobrym wyżywieniem!
                                  • Gość: jenny Re: Hotel Stella Jandia IP: *.183.229.226.dsl.dynamic.eranet.pl 16.04.11, 22:04
                                    Ja dopiero w sierpniu, więc mam cichą nadzieję na rzetelną relację . ;- )
                                    Z tego co samej udało mi się ustalić to Neckermann ma pokoje w hotelu Stella Jandia, który jest kilkupiętrowy i stoi w pierwszej linii od morza i wszystkie pokoje mają widok na morze. Natomiast dziewczyny opisują apartamenty Stella Jandia które sprzedaje Itaka.
                                    One mają parter i piętro.
                                    Można to podejrzeć i wyczytać na stronie kompleksu:
                                    www.stellacanaris.es/en/index.php
                                      • Gość: jenny Re: Hotel Stella Jandia IP: *.183.229.226.dsl.dynamic.eranet.pl 16.04.11, 23:07
                                        Itaka sprzedaje Hotel Stella Paradise 4* i Apartamenty Stella Jandia 3* w wersji ALL.
                                        Ja wybieram się do apartamentów, ponieważ jako jedyne maja 4 osobowe pokoje rodzinne, a w hotelach Stella Jandia i Stella Paradise są tylko 2+1.
                                        Na wygodach zbytnio mi nie zależy, byle było czysto. Jedzenie też nie jest moim priorytetem bo chcę się mieścić w moje bikini ;D - byle dzieciaki się nie potruły. Ważne są dla mnie widoki, piękna okolica i obłędne plaże. Mam zamiar wypożyczyć autko i pojeździć po wyspie więc i tak w hotelu pewnie dużo czasu spędzać nie będę. Mam nadzieję, że będzie OK czego i Tobie życzę.
                                            • inga71 Re: Hotel Stella Jandia 17.04.11, 19:46
                                              uważam że apartamenty są bardzo wygodne,mieszkaliśmy w nich i mówię szczerze że było ok.nie wiem jak w pokojach jest bo zwyczajnie nie byłam ale o apartamenty nie musicie się bać.też jechałam z duszą na ramieniu bo czytałam różne opinie ale rozczarowałam się pozytywnie.tym apartamentom dałabym 4 gwiazdki a nie 3.i zaznaczam że nie był to nasz pierwszy urlop i zawsze wcześniej byliśmy w hotelach 5 gwiazdkowych więc mam porównanie.okolica jest prześliczna,plaża również więc nie stresujcie się,módlcie się żeby czas wam do wycieczki szybko zleciał:):):):) sama pojechałabym jeszcze raz;).życzę udanych wczasów...kurcze ale wam zazdroszczę:):):):) a jeśli chodzi chodzi o Lanzarote to oczywiście warta zobaczenia
        • Gość: aga_olen Re: Hotel Stella Jandia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.04.11, 10:41
          w linku który podał Frez jest m. in. informacja "0 świeżych owoców"
          nie jest to prawda, byłam przez 2 tygodnie w kwietniu w hotelu nazywanym przez Itakę Stella Jandia ( Stella Canaris Apartamentos ) i świeżych owoców nie było tylko do jednego posiłku - śniadania ok. 5 rano w dniu wyjazdu
          do pozostałych posiłków były po 2-3 rodzaje: pomarańcze, mandarynki, grapefruity, kiwi, banany, jabłka, gruszki, 2-3 razy były melony i arbuzy,
          rok temu byliśmy w Oasis Papagayo, na tej samej wyspie, jedzenie z tego co pamiętam bardzo zbliżone, bez rewelacji, ale dość urozmaicone
          w Stella mieliśmy all, między posiłkami jedliśmy tylko owoce lub warzywa i dziecko lody
          można było jeść frytki, hamburgery i hot-dogi, ale posiłki główne były wystarczająco smaczne i obfite by nie podjadać poza posiłkami

niestety nie jeździł pociąg po kompleksie, podobno był uszkodzony

byłam w apartamencie sprzedawanym przez Itakę, standard OK, dwie sypialnie, dzięki czemu gdy pewni "pomysłowi" Polacy zrobili sobie imprezę pod naszym oknem i oknem mieszkających pod nami Niemców, dwa apartamenty dalej, niż sami mieszkali, mogliśmy bez problemu przenieść się do drugiej sypialni i spać zamiast słuchać ich opowieści

hotel, sprzedawany przez Neckermanna jest położony na zboczu, pokoje położone przy basenie to, patrząc z plaży, pokoje na "wyższych piętrach"
          poniżej poziomu basenów też są pokoje

wyżywienie dla hotelu i apartamentów we wspólnej stołówce
        • Gość: monia Re: Hotel Stella Jandia IP: *.itcomp.pl 26.04.11, 22:33
          A więc bylismy z Itaki w Apartamentach. wróciliśmy 15.04. Były to piętrowe domki szeregowe. Początkowo dostaliśmy apartament na pietrze - niestety był bez aneksu kuchennego - tylko mikrofala i lodówka. Byłam załamana, bo byliśmy z dwuletnim dzieckiem. Na szczęście zauważyliśmy, ze na parterze są aneksy, więc poprosiliśmy o wymianę. W recepcji nie zawsze można się niestety dogadać po angielsku. Na szczęście rezydent p.Tomek nam pomógł. Apartamenty na prawdę są ok - 2 sypialnie, pokój dzienny z tv i aneksem, lodówką. Wszystko dobrze utrzymane, przestronne, czyste. naprawdę byliśmy zadowoleni. Niestety jak nie zostawiliśmy euraków sprzątaczce to nie sprzątała codziennie. Jedzenie bez luksusów, praktycznie co dzień to samo, ale ok. Robali nie widziałam. Wszystko świeże. Wybór był, ale bez większych specjałów. Dla mnie ok, mąż trochę narzekał.
          Droga do morza przecudna - po drodze papugi, króliki, wiewiórki, naprawdę uwielbialiśmy tę drogę. Do plaży 500-600m czyli tak jak w katalogu. Mini zoo bezpłatne dla gości Stella Canaris, ale byliśmy tylko 1 raz - warunki w jakich były zwierzęta dla mnie nie do przyjęcia, woleliśmy codziennie oglądać zwierzaki na wolności. Ogólnie jesteśmy bardzo bardzo zadowoleni.
          • Gość: aga_olen Re: Hotel Stella Jandia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.04.11, 08:15
            my akurat odwrotnie - dostaliśmy pokój na parterze, ale nam nie odpowiadał ponieważ czasami ktoś przechodził i spoglądał gdy okno było otwarte, poza tym słychać było gdy sąsiedzi na górze przesuwali meble, co drażniło zwłaszcza w nocy
            bez problemu zamieniliśmy w recepcji na pokój na piętrze bez pomocy rezydenta
            aneks akurat nam nie był potrzebny, mieliśmy all i nie mamy malutkiego dziecka

my chodziliśmy do części zoo gdzie były ptaki na wolności: flamingi, żurawie, czaple, papugi, kaczki z małymi
            papugi i żurawie przy drodze nad ocean były właśnie z tego zoo
    • voyage21 Re: Hotel Stella Jandia 27.04.11, 09:48

W żadnym wypadku nie są to luxusy na miarę 5* hoteli SPA z polem golfowym itp ( czasem oczekiwania klientów są z kosmosu ;-) ale jak już kiedyś ktoś napisał, jest to przyjemna wyspa na odpoczynek i ciekawe miejsce dla ludzi lubiących aktywnie spędzać czas.
      Co do hotelu to cały kompleks STELLA CANARIS to hotel 3 * , apartamenty i Stella Paradise 4*. Z tego co widziałam, to faktycznie jest różnica w pokojach między 3* a 4*. Pokoje codziennie sprzątane, łazienka czysta, pokoje duże i zadbane, jest to stan adekwatny do ceny, a dla mnie przede wszystkim liczy się porządek, brak robactwa, pleśni, kurzu, brudu itd.
      Natomiast to samo menu w obu hotelach. Posiłki jak to na takich wyjazdach, jeśli ktoś bywał w Egipcie, Turcji, Grecji to w zasadzie zbliżone. Każdy coś wybierze, głód nie grozi, jedzenia pod dostatkiem ( nie jadam mięsa, więc wiele potraw nie wchodziło w grę, natomiast warzyw, ryb, owoców, makaronów w różnych kombinacjach do wyboru, do koloru )
      Oba hotele mają podobne baseny – choć z Paradise jest zdecydowanie lepszy widok. W przypadku wyjazdu z małym dzieckiem jest cześć zabawowo- basenowa przygotowana dla maluchów.
      Na plażę jest prosta i przyjemna droga, spacerkiem 10 minut, a plaża warta grzechu, piękna szeroka, długa- wzorowa na spacery, czysta, miejsca tyle, że nikt nikomu nie przeszkadza.Woda w oceanie średnio ciepła, ale do kąpieli się nadaje, a przy odpowiednich falach jest super zabawa. Klimat super – na początku kwietnia temp.w ciągu dnia 23-25 stopnie, wieczorami koło 20, choć słońce grzeje mocno, często przez mocny wiatr jest nie odczuwalne, a efekty u niektórych były widoczne wieczorem w postaci poparzeń, choć spora część, co można było zauważyć, nie stosowała żadnych kremów z filtrem, przed czym ostrzegam.
      Jeżeli lubi się biegać, to są ku temu świetne warunki- ścieżki do jazdy na rolkach, rowerze, spacerów, biegania, choć najwiekszą przyjemność dają ranne biegi na plaży
      W okolicy supermarkety, w których kupi się wszystko, ceny w zasadzie jak w Polsce.
      Tanie taxówki, autobusy, a wynajem auta ( co polecam ) to kwota od 40 euro za dzień, drogi są rewelacyjne, super oznakowane ,benzyna 1.13euro litr, objazd wyspy jest przyjemnością.
      Jedyne zastrzeżenia mogę mieć do rezydentów Itaki, ale jak zawsze, zależy na kogo się trafi, jedni konkretni, rzetelni, doinformowani, a inni minęli się z powołaniem.
      Wyjazd ogólnie oceniam -w skali 1/10 - na 8.

• Gość: Joanna Re: Hotel Stella Jandia IP: *.dynamic.chello.pl 05.07.11, 12:31
                            Wczoraj wróciłam z Fuerteventura z kompleksu Stella Canaris Resort-mieszkałam w części Stella Jandia-pokój miałam ładny z widokiem na ocean -niestety w całym tym hotelu w pokojach nie ma klimatyzacji!!!!Hotel położony wysoko,do pokoju trzeba było podjechać najpierw windą lub pozostawały schody/dużo schodów/ a potem jeszcze 2 razy trzeba iść pod górkę.Do plaży jest jakiś 1km.Po ośrodku kursuje bezpłatnie taka kolejka która dowozi pod tunel prowadzący na plażę.Cały kompleks bardzo duży,najdalej położony jest hotel Stella Paradis.Stella Jandia posiada mały basen z widokiem na ocean.Do restauracji też trzeba dojść spory kawałek-jedzenie mnie osobiście smakowało.Miałam opcję hb która mi wystarczała,tanie napoje w supermarketach.Po ogrodzie spacerują pawie,jest dużo kotów,w drodze na plażę można spotkać papugi,króliki,pręgowce berberyjskie-podobne do naszych wiewiórek.Plaża ładna,woda byłą nawet ciepła.Byłam,widziałam i raczej na Fuerteventura bym się już nie wybrała.Chociaż mi się tam podobało.
                          • Gość: Joanna Re: Hotel Stella Jandia IP: *.dynamic.chello.pl 05.07.11, 12:40
                            Byłam zobaczyć Stella Paradise-tak jak pisałam jest położony najdalej,ładny hol w recepcji,basen jak na tak duży hotel wydawał mi się mały,no ale powiedzmy że taki średniej wielkości -da się popływać.Brak zieleni wokół basenu,stoją tylko takie donice z jakąś roślinnością,sam "beton"dookoła basenu.Restauracja hotelowa wydawała mi się fajna bo nawet można jeść na zewnątrz.Zauważyłam jeden chyba największy minus tego hotelu-z jednej strony był potworny huk!!!może to była klimatyzacja?ten kto tam dostanie pokój to współczuję!oczywiście do hotelu też prowadzi "górka" i z jednej strony też jest sporo schodów.
                            • Gość: Aszka Re: Hotel Stella Jandia IP: *.sileman.net.pl 05.07.11, 18:48
                              Witam serdecznie. Dzięki za informacje, od jakiegos czasu obserwuje dyskusję o Stella Jandia, i bardzo czekałam aż wrócisz z wakacji, sama wylatuje tam 11 lipca. Mam do ciebie parę pytań: czy na terenie całego kompleksu są tylko 2 baseny?? czy korzystałaś z wycieczek?? czy da sie wytrzymać w tych nieklimatyzowanych pokojach?? czy są te nieszczęsne karaluchy, o których nie jeden wspomina?? czy można wypożyczyc rowery?? i czy ogólnie jest co robić na tej wyspie.
                              • Gość: Joanna Re: Hotel Stella Jandia IP: *.dynamic.chello.pl 06.07.11, 09:21
                                Karaluchy????nigdy nie widziałam tam karaluchów,czasami na klatce schodowej w części Vistamar na schodach leżały owady takie duże ale niestety nie wiem jak się nazywały a myślę że,tam wlatywały do światła w nocy .Baseny: 1 w Stella Jandia,1 przy recepcji,1 w Stella Paradise,1 przy placu zabaw dla dzieci,1 w Villa Stella Paradise,i jeszcze jeden w V.Stella Jandia .Był jeszcze jeden basen ale on nie był chyba użytkowany przez turystów.Po przylocie w recepcji dostaniesz taką mapkę na której będzie trochę info jak się poruszać po tym resorcie.Wszystkie baseny nie są bardzo duże,najmniejszy jest w Stella Jandia.Mogę przesłać na maila parę fotek jakie mam z basenów.Byłam na wycieczce objazdowej po całej wyspie z niemieckiego Neckermanna-koszt 50 euro-polecam,dużo widziałam,wszystkie najważniejsze punkty na wyspie widziałam,nawet farmę aloesu.Z polskiego Neckermanna wycieczka była bardzo "okrojona".Przez cały mój pobyt temperatura oscylowała do ok.30 stopni ,ja nie umiałam pierwszy raz w życiu wytrzymać w pokoju tej duchoty,nigdy nigdzie nie potrzebowałam klimatyzacji!W drugim tygodniu troszkę się ochłodziło w nocy,to wstawałam nawet nad ranem i wietrzyłam żeby jakieś lepsze powietrze było w tym pokoju,niestety bałam się tam spać przy otwartym do mola tarasie-koty tam chodzą wszędzie,a poza tym niestety tak jest hotel skonstruowany że,może sąsiad przejść na Twój taras/ja miałam te najwyższe piętra i tam tak było/dosłownie przez murek.Tak ,można wypożyczyć rowery-najlepiej zapytaj rezydenta gdzie najlepiej wypożyczyć,czasami steli z jakimś sprzętem jeżdżącym przed hotelem-okolice Jandia mają fajne ścieżki rowerowe a nawet ścieżki do biegania.Dosyć sporo jest wycieczek zorganizowanych,jak staniesz przodem do oceanu to na prawo plażą dojdziesz do miasteczka Morro Jable,a w lewo szłam długo ale doszłam do fajnych urwisk skalnych,znalazłam sporo wąskich plaż kamienisto-piaszczystych,było tam ciekawie.Po lewej stronie przed wejściem do hotelu jest dyskoteka Mafasca.Polecam market Hipodino blisko hotelu-bardzo tanie napoje typu woda miner,cola itd.Ja w ciągu dnia włóczyłam się po plaży to w lewą stronę to w prawą stronę,trochę chodziłam po hotelu,po promenadzie,dużo autobusów kursuje w pobliżu ale jakoś nigdzie się nie wybrałam.Generalnie mnie się podobało ale drugi raz bym tam się nie wybrała,większe wrażenie z bajecznymi widokami zrobiła na mnie wyspa Korfu.Fajne są wieczorne animacje w hotelu.Nie wiem co jeszcze mogłabym napisać.
                                • ermik.krak Re: Hotel Stella Jandia 06.07.11, 16:28
                                  Wróciliśmy niedawno z tego hotelu i nie polecamy go nikomu. Jak macie możliwości jeszcze zamiany hotelu na inny to zróbcie to, nie jeździe do tego hotelu bo będziecie mieć zepsute wakacje.
                                  Tak czytamy te komentarze Joanny i stwierdzamy, że chyba miała to szczęście, że pojechała z innym biurem podróży a nie z Itaką. Z tego też powodu zapewne dostała lepszy pokój, których zaznaczamy w całym kompleksie jest bardzo mało. Ale zaczynając od początku.
                                  Rezerwując pobyt w Itace w Hotelu Stella Jandia do wyboru są apartamenty z klimatyzacją lub studia z klimatyzacją. Po zapoznaniu się z opinią koleżanki z biura podróży, wszystkimi opisami ze strony Itaki wybraliśmy opcję studio, gdyż jedyna różnica pomiędzy tymi pokojami to była ich wielkośc. I to był błąd, bo na miejscu okazało się, że wszyscy którzy wybierają opcję studio dostają pokoje bez klimatyzacji !!!. Na nic się zdały nasze protesty, interwencje u rezydenta czy w recepcji hotelowej, że mamy przecież potwierdzenie rezerwacji studia z klimatyzacją i to powinniśmy otrzymac. Jedyne co interesowało rezydenta to to żeby jak najszybciej powiadomić centralę aby zmienili informację na stronie internetowej Itaki, że studia są bez klimatyzacji (teraz rzeczywiście już nie ma informacji na stronie, że studia są klimatyzowane).
                                  Ale uwaga, to że zamówisz apartamenty z klimatyzacją a nie studio to wcale nie znaczy, że dostaniesz pokój z klimą. Państwo, z którymi przybyliśmy do hotelu pomimo że mieli rezerwację apartamentu z klimatyzacją, mieszkali kilka dni w pokojach bez klimatyzacji i dopiero po naszej interwencji dostali apartament z klimatyzacją.
                                  Cała reszta, która miała to nieszczęście i zarezerwowała opcję studio otrzymywała pokoje/wille bez klimatyzacji. I tu zaczyna się najlepsze. W ramach studio możesz dostać: opcja pierwsza - domki Villas Stella Jandia wystrój z lat 80-tych z odrapaną farbą na ścianach z karaluchami w środku, opcja druga - pokoje nieremontowane z drewnianym wyposażeniem na oko lata 70-te w budynkach trzypiętrowych (na ogół te pokoje są na 1 i 2 piętrze w budynkach A i B). Karaluchy witają Cię w pokoju. Jeżeli będziesz miał więcej szczęścia dostaniesz opcję trzecią - pokoje wyremontowane z plastikowymi oknami, wyposażenie ok tylko ten brak klimy. Te pokoje są najczęściej na 3 piętrze (najwięcej jest ich w budynku C). Są również pokoje z wiatrakami na suficie, niezłe wyposażenie i da się tam podobno wytrzymac bez klimatyzacji i to jest opcja czwarta, której nie mieliśmy szczęścia zobaczyc.
                                  Ktoś może zapyta dlaczego klimatyzacja jest taka ważna? Otóż bez klimatyzacji przy otwartych oknach zapraszasz do siebie karaluchy, które są wszędzie! Naprawdę nie wiem jak Joanno mogłaś nie zauważyc tych ohydnych stworzeń, może patrzyłaś się w dzień (karaluchy żerują nocą)? Szczególnie intensywnie karaluchy żerują w pobliżu domków Villas Stella Jandia oraz na niższych kondygnacjach w budynkach trzypiętrowych. My niestety trafiliśmy najgorzej, mieszkaliśmy w domku Villas Stella Jandia przez 3 noce i przez 3 noce nie zmróżyliśmy oka bo najpierw walczyliśmy z karaluchami wewnątrz aby się ich pozbyc, po czym przy zamkniętych oknach mieliśmy w środku temperaturę jak w saunie. Uwierzcie, tam naprawdę jest bardzo ciepło i ciężko wytrzymac bez klimatyzacji w zamkniętym pomieszczeniu. Dopiero czwartego dnia po naszych ciągłych interwencjach przenieśli nas na 3 piętro w budynku C. Tu było o niebo lepiej - mniej karaluchów i dało się nawet spac przy otwartym oknie, chociaż było bardzo duszno.
                                  Generalnie pobyt w tym hotelu był koszmarny!!!
                                  Najlepsze jest to, że w ramach tej samej ceny możesz trafić na warunki w miarę przyzwoite lub po prostu koszmarne, tak jak to było w naszym przypadku. Złożyliśmy reklamacje w Itace, podobnie jak spora liczba osób z Polski, które również mieszkały w tym hotelu. Podczas naszego pobytu przyjechała spora grupa turystów, która nie zgodziła się na pobyt w takich pokojach i całą noc spędziła w holu recepcyjnym. Lepsze pokoje (opcja czwarta) otrzymali dopiero o godzinie 15 - jak się ma to do wypoczynku zagwarantowanego przez Itakę?

Jeśli chodzi o baseny są niby w porządku ale ani razu nie widzieliśmy aby ktoś je czyścił. Na głównym basenie walka o leżaki ale to jest prawie w każdym hotelu.

Restauracja. Zaraz po przyjeździe (2 w nocy) weszliśmy do restauracji, gdzie rzekomo miała na nas czekac kolacja. Skorzystaliśmy jedynie z napoi, gdyż do reszty straciliśmy apetyt kiedy poczuliśmy obrzydliwy zapach. Co się okazało klimatyzacja na restauracji jest włączona tylko w dzień. Nie zdziwcie się jak zobaczycie niedomyte talerze i sztucce, to normalka w tym hotelu.

Dobrze że w okolicy jest chociaż piękna, szeroka piaszczysta plaża, gdzie możesz siedziec cały dzień (2 leżaki + parasol = 12 Euro) i zapomniec o warunkach panujących w hotelu.

Z rozmów z innymi wczasowiczami wiemy że w pozostałych hotelach na Fuerteventurze nie było takich problemów jak w Stella Jandia. Dziwi więc fakt że hotel wciąż jest w ofercie Itaki, gdyż jak przyznał rezydent z tym hotelem ma problemy dwa razy w tygodniu czyli wtedy kiedy przylatuje samolot z Polski.

• Gość: Joanna Re: Hotel Stella Jandia IP: *.dynamic.chello.pl 06.07.11, 18:08
                                    Nadmieniam jeszcze raz iż ja mieszkałam w hotelu Stella Jandia -Palmeral-komfort plus-nie mieszkałam w żadnym studio ani bungalowie-żadnych karaluchów!!!!!!!!!!!!!!!!to jest ten budynek z widokiem na ocean.Mieszkałam bardzo wysoko,było bardzo czysto.Mój budynek był daleko od tych bungalowów czy też studio,przechodziłam tam ,byłam na basenie tam i jakoś tam mi się podobało.Chciałam dodać zdjęcia tu ale nie wiem jak to zrobić,dam je na www.holidaycheck.pl.Więc nawet nie wiedziałam że ta sytuacja w tych pokojach w tej części Villas to taki koszmar!Ja kupiłam pobyt z Neckermanna,właśnie w Stella Jandia-palmeral i tylko to miał w ofercie-byłam zadowolona-pokój ok.45mkw,taras olbrzymi,ładne urządzony pokój,czysta łazienka,lodówka,tv./brak klimy/nie było mowy abym była gdzie indziej kwaterowana,dostałam to za co zapłaciłam.
                                      • Gość: AGA Re: Hotel Stella Jandia IP: *.ntlworld.ie 12.07.11, 10:28
                                        hej, ja bylam w maju w stella jandia i bylam bardzo zadowolona. Nie korzystalam z uslug zadnego biuro, kupilam lot i hotel osobno. Takze bylam w czesci Palmeral, duze, czyste pokoje, zadnych karaluchow nie bylo. Dla tych co korzystaja z ofert polskich biur podrozy radze czytac informacje o hotelu na angielskich i niemieckich stronach, nigdy nie spotkalam sie z nieprawdziwymi informacjami.
                                  • Gość: ewela Re: Hotel Stella Jandia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.07.11, 10:23
                                    wszystko to prawda itaka kłamała, że studia mają klimę wcale nie ma tynk na ścianie odpada słuchawka od prysznica nie pasowała do uchwytu, zacinała się spłuczka z łaską dostalismy wiatrak (20 euro depozyt) studio mialo sie róznic od apartementu iloscia miejsca a rózni sie wieloma aspektami suszarki do włosów tez nie było każdy turnus z Polski byl wkurzony i próbował coś wywalczyć rezydent rozkładał ręce. Karaluchy są ale to ich klimat w pokoju na szczescie nie bylo bo byl dosyc wysoko. jedzenie było średnie na stołówce brudno (obrusy ciagle opapalane) jeszcze taka kwestia że ci co mieli apartamenty mogli korystac ze stołówki stella paradise bo mieli czerwone opaski co ze studi nie bo mieli żółte. Wiało tam nudą cały dzien nawet muzyka na basenach nie leciała. Animacje dla dzieci kiepskie. Jedyny plus to położenie blisko sklepy i ładna plaża
                                    • Gość: Joanna Re: Hotel Stella Jandia IP: *.dynamic.chello.pl 12.07.11, 14:03
                                      Jestem zaskoczona bo wróciłam stamtąd 4.07.11r i nigdy nie siedziałam przy brudnym stole-obrus był czysty,na stołówce czysto ,pewnie że im pózniej idzie się jeść tym chyba gorzej bo jest więcej ludzi,którzy też różnie się zachowują a personelowi trudno potem to wszystko ogarnąć!Na animacje chodziłam i te dla dzieci i dla dorosłych-mnie się podobały!Mieszkałam w części Palmeral i wszystko było ok.Za te pieniądze cudów się nie spodziewałam,bo musiałabym wydać na lepszy hotel więcej kasy-po co?wróciłam zadowolona.
    • Gość: Pawel Re: Hotel Stella Jandia IP: *.adsl.inetia.pl 14.07.11, 11:54
      www.wakacjebezendu.pl/HotelsDetails.aspx?id=2
      Moim zdaniem jest to bardzo dobry hotel, świetnie położony. Bardzo dobra relacja jakości do ceny. Polecam szczególnie w opcji bez wyżywienia z uwagi na to, że posiłki są jak to już ktoś tu pisał "nudne" i przygotowywane bardziej pod Niemców.

Mamy ten hotel w ofercie w świetnych cenac ---> www.wakacjebezendu.pl
            • arkor4 Re: Hotel Stella Jandia 22.07.11, 16:30
              Byłem w tym hotelu do 18.07.
              Jest to duży kompleks . Niewątpliwą zaletą jest duży ogród po którym naprawdę z przyjemnością spacerowaliśmy oraz piękna szeroka plaża z żóltym piaskiem .
              Przestrzegam jednak przed apartamentami znajdującymi sie w osobnych domkach a tym bardziej przed villami . My mieszkaliśmy w apartamecie*** ( wszystkie apartamenty mają klimatyzacje - część z nich jest nieremontowana od lat i zdarza sie przykry zapach , inne są po pobieżnym remoncie i jest w miare czysto ale we wszystkich są karaluchy
              W recepcji pracuje naprawde miły personel i to od nich należy oczekiwać pomocy , na pewno nie od rezydenta ( itaka) . Udalo nam się przenieść do hotelu stella paradise**** -pokoje czyste , ladne meble , ogólnie ok i bez karaluchów .Hotel posiada własną "restauracje" niedostępną dla gości z reszty kompleksu - dużej różnicy niema i ogólnie nie spodziwajcie się rewelacji ( nigdy nie "jadłem" tak niedobrych ryb)
              Jeżeli rozważacie ten hotel to tylko stella paradase. Osobiście drugą część wyjazdu uważam za udaną
          • Gość: ofca Re: Hotel Stella Jandia IP: *.play-internet.pl 19.08.11, 22:32
            witam!
            ja jadę do stella jandia za 2 tygodnie z mężem i dzieciaczkiem. mam pytanko: jak wygląda sprawa sklepów? są dobrze zaopatrzone? można np bez problemu dostać pieluchy dla dziecka? jedziemy na 2 tygodnie i trochę szkoda mi miejsca w walizce na zapas pieluch na cały pobyt...
            • joannaberlin Re: Hotel Stella Jandia 21.08.11, 16:34
              Witam,

Przeczytałam na forum o Stella Jandia i piszę do Pani, bo myślę że fajnie byłoby się spotkać.
              Też lecę za 2 tygodnie do tego hotelu. Wylatujemy (ja z rodzicami) 04.09 na 4 tygodnie.
              Wykupiliśmy wycieczkę z niemieckiej firmy Schauinsland i będziemy zakwaterowani w Villa Stella Dunas Paradise typ A. Na śniadania bedziemy przychodzić wcześnie by nie tracić dnia, wiec może się spotkamy. Rozpozna mnie Pani po długich do pasa blond włosach.
              Czytając na Holiday check i na polskiej stronie, troche przeraża mnie myśl o tych karaluchach. No coż, już za póżno by zmienić hotel.
              Mam nadzieję żę uda nam się dostać taki apartament w którym nie bedzie żadnych pająków.
              Konieczie weżmie Pani czapeczki,apaszki dla dziecka, czasami są dni gdzie mocno wieje.
              My z pewnością wybierzemy się na wycieczkę zorganizowana na Lanzarote, ale bedę szukać takiej wycieczki nie z biur turystycznych, tylko z prywatnych biur hiszpańskich.
              Przynajmniej zawsze tak robię bedąc w Turcji czy w Egipcie i zawsze wycieczki były udane i dużo tańsze niż z naszych biur.
              Pozdrawiam, Asia.

• Gość: ariana28 Re: Hotel Stella Jandia IP: *.tvk.torun.pl 03.09.11, 14:15
                Byłam w hotelu stella jandia 78dni od 22.08, mieszkalismy w tzw. studio-3 poziomowe mieszkanko- na dole łazienka i malutka kuchnia, z lodówka , elektrycznym piecemi podst. wyposażeniem, wyżej pokój z telewizorem i na antresoli sypialnia- 1 duże łóżko i 1 mniejsze. Wyposażenie bardzo skromne- brak suszarki , brak klimatyzacji, ale czysto.Karaluchów nie było, choć byłam na nie przygotowana- juz w Polsce kupiłam odpowiednie środki- nie przydały się.
                Najwiekszy plus hotelu to bliskość plaży i oceanu. To moim zdaniem rekompensuje te w gruncie rzeczy drobne braki, bo przecież w pokoju spedzaliśmy tylko noce.
                • Gość: jotka Re: Hotel Stella Jandia IP: *.152.130.12.dsl.dynamic.t-mobile.pl 04.09.11, 22:20
                  A ja byłam w apartamentach Stella Jandia i naprawdę bardzo polecam.
                  W pełni klimatyzowane (wszystkie pomieszczenia) 'mieszkanie' z dwoma sypialniami, pokojem dziennym, łazienką i balkonem. W dobrym stanie technicznym i bez żadnych karaluchów. Bardzo wygodne dla 4 osób. Codziennie sprzątane. Teren dookoła bardzo zielony, aczkolwiek w niektórych częściach kompleksu widać zużycie i odpadające tynki. Niemniej jednak cały teren jest codziennie sprzątany, zamiatany, czyszczone są fontanny, podlewana i przycinana zieleń. Na terenie kompleksu jest kilka basenów i barów z których można dowolnie korzystać. Nie można tylko zmieniać restauracji na główne posiłki. Na przeciwko głównego wejścia, oddzielona tylko ulicą, znajduje się fantastyczna, szeroka plaża z promenadą do samego Mora Jable. Ocean w pięknym kolorze turkusu z niesamowitymi falami, chociaż są również miejsca gdzie ocean jest spokojny jak jezioro. Jedyne do czego mogłabym się przyczepić to mały wybór i słaby smak jedzenia, aczkolwiek nikt z nas nie miał żadnych problemów żołądkowych . Pod koniec mojego wyjazdu jakby coś się poprawiło na stołówce, bardziej dbano o estetykę i jakość oraz smak potraw. Może były skargi i starano się poprawić pewne niedociągnięcia a może po prostu przywykłam. W każdym razie urlop zaliczam do bardzo udanych i naprawdę polecam te apartamenty osobom, którym wystarcza standard 3*+.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka