Dodaj do ulubionych

Góra Synaj

04.12.10, 10:31
W lipcu chcielibyśmy tam wejść.Będziemy wdzięczni za podpowiedzi/ wszelakie/.Andrzej i Ania
Obserwuj wątek
   • jakub987 Re: Góra Synaj 04.12.10, 14:18
    Dziękuję za skrótową wiadomość.Jak była czerwcu temperetaura na dole a jaka na szczycie? Czy wejscie jest podobne do tego na Śnieżkę?Pozdrawiamy Andrzej i Ania
    • darmir Re: Góra Synaj 06.12.10, 22:01
     Ja wchodziłem na początku sierpnia. Są dwie możliwości albo wejście popołudniowe na zachód słońca i zejście nocne (mało popularne ze względu na kłopoty z dojazdem), albo wejście nocne na wschód słońca i zejście ranne. W naszym przypadku było tak:
     - wyjazd z Dahabu ok. 23, jazda ok. 2 godzin
     - start z parkingu pod św. Katarzyną ok 1 w nocy
     - wejście z przewodnikiem (grupa liczyła 8 osób, ale każdy szedł osobno), można wejść dwoma drogami, popularniejsza i prostsza "droga wielbłądów" lub schody, drogi pod szczytem się łączą. Podejście łagodne ale długie.
     Samo wejście dość uciążliwe, tłum ludzi, wielbłądy, miejscami "zatory", nasz przewodnik mocno gonił do przodu, 4-5 postoi. Z tego co pamiętam wejście 3-4 godziny.
     - na szczycie tłumy, ciężko nawet znaleźć miejsce do siedzenia (im wcześniej tym lepsze miejsca)
     - ze względu na konieczność bycia na dole o 9 (otwierają klasztor) a o 10 odjazd mikrobusa, trzeba się mocno sprężać z zejściem (znowu zatory pod szczytem)
     Za całość płaciliśmy po 80-90 EGP, w nocy dość chłodno, ale i tak się spocisz na podejściu, na szczycie trzeba się czymś okryć (jesteś mokry, a siedzisz ze 2 godziny), rano oczywiście upał, powrót do Dahabu ok. 12
     Wchodziliśmy drogą wielbłądów a schodziliśmy "schodami Mojżesza", chyba tak lepiej w nocy i tak nic nie widać a schody trudniejsze ale i ciekawsze (ruch dużo mniejszy), na sam klasztor starczy 20 minut (bez muzeum). Weź sporo wody i coś na ząb, można kupić nawet na szczycie ale drogo. Ogólnie trochą przereklamowane, ale być trzeba!
     pozdrawiam Darek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka