Dodaj do ulubionych

Dla Maryjki - part 5

12.03.03, 17:02
Wciąż wojna trwa między biednym i bogatym
Wojna między mężczyzną i kobietą
Między tymi którzy mówią tak
I tymi którzy wiecznie przeczą
Czemu nie idziesz na tę wojnę ?
Tak trzeba włącz się
Czemu nie idziesz na tę wojnę ?
To dopiero początek

Cóż mieszkam tu z kobietą i potomstwem
Ta sytuacja stanowczo trwa zbyt długo
Gdy się uwalniam z ramion jej oznajmia:
Ty nazywasz to miłością ja usługą.
Czemu nie idziesz na tę wojnę ?
Jeszcze jest miejsce
Czemu nie idziesz na tę wojnę ?
Napluj na wszystko

Zmieniłem się i znieść mnie już nie możesz
Wolałaś gdy zachowywałem się wytwornie
Z łatwością prowadziłaś mnie na sznurku
I nawet nie wiedziałaś nic o wojnie
Czemu nie idziesz na tę wojnę
Wyjdziesz na swoje
Czemu nie idziesz na tę wojnę
Znajdź sobie żonę

Wciąż wojna trwa między biednym i bogatym
Wojna między mężczyzną i kobietą
Między Lewicą i Prawicą, czarnym i białym
Między parzystym i nieparzystym
Czemu nie idziesz na tę wojnę ?
Weź słodki ciężar
Czemu nie idziesz na tę wojnę ?
Na pewno przegrasz
Czemu nie idziesz na tę wojnę ?
Słyszysz ?
Obserwuj wątek
    • kitek1 Dla Maryjki - part 5a 12.03.03, 17:05
      Są takie noce
      od innych łaskawsze,
      kiedy się wolno wygłupić,
      wolno powtarzać "nigdy" i "zawsze",
      wolno słowami się upić,
      tylko nie wolno tej nocy pod różą
      okraść, okłamać, oszukać,
      bo się już będzie
      odtąd na próżno
      bezsennej nocy tej szukać...

      Szukam wiatru w polu,
      zapomnianych słów,
      śladu łez w kąkolu,
      przedwczorajszych bzów.
      Szukam wiatru w polu,
      jak to trwa i trwa,
      chociaż oczy bolą,
      szukam w niebie dna...

      Są takie noce
      od innych ciemniejsze,
      kiedy się wolno rozpłakać,
      wolno powtarzać słowa najświętsze,
      mówić o wróżbach i znakach,
      tylko nie wolno tej nocy pod różą
      okraść, okłamać, oszukać,
      bo się już będzie
      odtąd na próżno
      bezsennej nocy tej szukać....

      Szukam wiatru w polu,
      zapomnianych słów,
      śladu łez w kąkolu,
      przedwczorajszych bzów.
      Szukam wiatru w polu,
      jak to trwa i trwa,
      chociaż oczy bolą,
      szukam w niebie dna...
    • dziewcynka Re: Dla Maryjki - part 5 12.03.03, 17:51


      Miłość chłopaka nie jest prawdziwa.
      Ciemna, obłudna i fałszywa,
      bo chłopak wciąż do czegoś dąży,
      wciąż na coś czeka
      a gdy to osiągnie,
      po prostu ucieka.
      • Gość: oona Re: Dla Maryjki - part 5 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.03, 17:53
        sserio??
        • dziewcynka Re: Dla Maryjki - part 5 12.03.03, 18:20
          selio selio:)
      • mario2 Re: Dla Maryjki - part 5 12.03.03, 17:53
        w koncu przestalas seplenic i wierszyk z przedszkolnego pamietnika przepisalas?
        • dziewcynka Re: Dla Maryjki - part 5 12.03.03, 18:21
          moja stalsa siostla mi napisała to:)
    • dziewcynka Re: Dla Maryjki - part 5 12.03.03, 18:28
      Między nami nic nie było

      Między nami nic nie było!
      Żadnych zwierzeń, wyznań żadnych.
      Nic nas z sobą nie łączyło --
      Prócz wiosennych marzeń zdradnych;

      Prócz tych woni, barw i blasków
      Unoszących się w przestrzeni,
      Prócz szumiących śpiewem lasków
      I tej świeżej łąk zieleni!

      Prócz tych kaskad i potoków
      Zraszających każdy parów,
      Prócz girlandy tęcz, obłoków,
      Prócz natury słodkich czarów;

      Prócz tych wspólnych, jasnych zdrojów,
      Z których serce zachwyt piło,
      Prócz pierwiosnków i powojów,
      Między nami nic nie było!
      • kitek1 brawo dziecinko..................... 12.03.03, 19:34
        wisiowa poezja,
        bardzo mi zaimponowalas:)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka