bromden1 07.05.07, 16:50 i znikam (zaległa robota czeka mię) www.youtube.com/watch?v=NXb8VerOb7A Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
nutopia Re: Zagram wam teraz tango po turecku 07.05.07, 19:01 bromden1 napisał: > i znikam (zaległa robota czeka mię) > www.youtube.com/watch?v=NXb8VerOb7A wolę Nalan :) - szczególnie jeden utworek mi się podoba off aman a git burdan oznacza idż stąd Odpowiedz Link Zgłoś
lullu1 Re: Zagram wam teraz tango po turecku 07.05.07, 19:10 nutopia napisała: > a git burdan oznacza idż stąd a ja myślałam,że wszystko git:) Odpowiedz Link Zgłoś
bromden1 Bo wychodziłem 07.05.07, 19:25 stąd tytuł. ale już jestem. chrzanię.nie robię Odpowiedz Link Zgłoś
lullu1 Re: Bo wychodziłem 07.05.07, 19:37 bromden1 napisał: > stąd tytuł. ale już jestem. chrzanię.nie robię i to jest dobra decyzja:)) przewróciło się ,niech leży... Odpowiedz Link Zgłoś
bromden1 I jeszcze z tureckich lubię zespół Asena 07.05.07, 19:44 a se naleję piwa chyba --------- strzasznie trunkowe te tureckie nazewnicwto Odpowiedz Link Zgłoś
nutopia Re: I jeszcze z tureckich lubię zespół Asena 07.05.07, 20:44 bromden1 napisał: > a se naleję piwa chyba > --------- > strzasznie trunkowe te tureckie nazewnicwto to chyba zalan Odpowiedz Link Zgłoś
nutopia Re: I jeszcze z tureckich lubię zespół Asena 07.05.07, 20:45 bromden zalan a ona nalan www.milliyet.com.tr/2002/08/22/sanat/resim/san20.jpg Odpowiedz Link Zgłoś
bromden1 I jeszcze że gruby 07.05.07, 21:09 to też czasem mówią ,że nalan. i pobity też jest nalan. czasem fest nalan (ale fest nalan to raczej na kurpiach mówią) Odpowiedz Link Zgłoś
nutopia Re: I jeszcze że gruby 07.05.07, 21:10 bromden1 napisał: > to też czasem mówią ,że nalan. i pobity też jest nalan. czasem fest nalan (ale > fest nalan to raczej na kurpiach mówią) tak bromden, tak polać? Odpowiedz Link Zgłoś
nekroskop88 Re: I jeszcze że gruby 07.05.07, 21:10 czy oni uczestniczyli w procesie ewolucji czy raczej poszli w kierunku ludności brańskiej? Odpowiedz Link Zgłoś
nutopia Re: I jeszcze że gruby 07.05.07, 21:12 nekroskop88 napisał: > czy oni uczestniczyli w procesie ewolucji czy raczej poszli w kierunku ludności > > brańskiej? > > ekhm nekro opauj się najperw wybadaj czy kolega nie z brańska Odpowiedz Link Zgłoś
nekroskop88 Re: I jeszcze że gruby 07.05.07, 21:14 ekhem miałem na myśli, że ludność brańska wykonała skok cywilizacyjny, znacznie wyprzedzając w rozwoju ludność okołobrańską Odpowiedz Link Zgłoś
bromden1 Jestem mieszkańcem Białegostoku 07.05.07, 21:20 ale pochodzę ze wschodniej częsci mazowsza konkretnie z pogranicza mazowsza i kurpi i te określenia są autentyczne. byłem w brańsku raz i widziałem tam niewiele. zatrzymałem auto i zapytałem dwóch panów sprzed sklepu, którędy trzeba jechać do ciechanowca (chyba ciechanowca), ale nie wiedzieli. chyba zresztą niewiele tego dnia wiedzieli, ponieważ jeden był już zalan a drugi tylko nalan Odpowiedz Link Zgłoś
nutopia Re: Jestem mieszkańcem Białegostoku 07.05.07, 21:22 bromden1 napisał: > ale pochodzę ze wschodniej częsci mazowsza konkretnie z pogranicza mazowsza i > kurpi i te określenia są autentyczne. byłem w brańsku raz i widziałem tam > niewiele. zatrzymałem auto i zapytałem dwóch panów sprzed sklepu, którędy > trzeba jechać do ciechanowca (chyba ciechanowca), ale nie wiedzieli. chyba > zresztą niewiele tego dnia wiedzieli, ponieważ jeden był już zalan a drugi > tylko nalan tak. to musiało być w Brańsku;) Odpowiedz Link Zgłoś
nekroskop88 Re: Jestem mieszkańcem Białegostoku 07.05.07, 21:22 oni nalan-zalan od urodzenia Odpowiedz Link Zgłoś
nutopia Re: Jestem mieszkańcem Białegostoku 07.05.07, 21:23 wracając do postów wyżej , to u nas też się na grubszych mówi: nalany np kwaśniak jest teraz strasznie nalany na gębie;) Odpowiedz Link Zgłoś
nekroskop88 Re: A co to jest "licho" to pewnie nie wiecie 07.05.07, 21:26 licho wie Odpowiedz Link Zgłoś
nekroskop88 Re: Licho znasz piękną mowę mazowiecką:) 07.05.07, 21:28 licho jest używane w Białymstoku toże :) Urszula nam pięknie to objaśniła (moja Ulcia, buzi buzi) Odpowiedz Link Zgłoś
bromden1 Licha ta moja zagadka była 07.05.07, 21:30 nie to co o tych germanach (bo wszyscy bohaterowie Twojej zagadki to germanie) Odpowiedz Link Zgłoś
nutopia Re: Licho znasz piękną mowę mazowiecką:) 07.05.07, 21:29 czyli punkt dla nutopii? a czy ty już tak długo mieszkasz w Białymstoku, że wiesz co znaczy: wiszczeć? Odpowiedz Link Zgłoś
bromden1 Wystarczająco 07.05.07, 21:31 nawet wiem co to jest pużelnia (nie wiem czy tak się pisze) Odpowiedz Link Zgłoś
nutopia Re: Wystarczająco 07.05.07, 21:33 nekroskop88 napisał: > tego to akurat ja nie wiem:P > > no weź nekro nie wiesz co to pużelnia??? ja też nie wiem.. :) Odpowiedz Link Zgłoś
nekroskop88 Re: Wystarczająco 07.05.07, 21:34 pewnie nic zboczonego, bo byśmy wiedzieli ;) Odpowiedz Link Zgłoś
nutopia Re: Wystarczająco 07.05.07, 21:36 nekroskop88 napisał: > pewnie nic zboczonego, bo byśmy wiedzieli ;) > > takiego słowa nie ma bo jak nie ma w googlach to znaczy, że nie ma! Odpowiedz Link Zgłoś
bromden1 Jest to 07.05.07, 21:36 stylisko od bata (no to co się w ręku trzyma z bicza trzaskając). Ale to bardzo rzadko już używane słowo głównie w okolicach Zabłudowa i dalej na południe Odpowiedz Link Zgłoś
nutopia Re: Jest to 07.05.07, 21:37 bromden1 napisał: > stylisko od bata (no to co się w ręku trzyma z bicza trzaskając). Ale to bardzo > > rzadko już używane słowo głównie w okolicach Zabłudowa i dalej na południe taaa,w Zabłudowie to oni mają też swój język:) Odpowiedz Link Zgłoś
bromden1 A moje ulubione słowa kurpiowskie 07.05.07, 21:39 to "chujki" i "chujecki" Odpowiedz Link Zgłoś
nutopia Re: A moje ulubione słowa kurpiowskie 07.05.07, 21:41 bromden1 napisał: > to "chujki" i "chujecki" u nas są Mońki i moniecki ;)) Odpowiedz Link Zgłoś
bromden1 Re: A moje ulubione słowa kurpiowskie 07.05.07, 21:43 chujki- las iglasty chujecki- młodniak iglasty chujka- duże drzewo iglaste chujecka- małe drzewo iglaste Odpowiedz Link Zgłoś
nutopia Re: A moje ulubione słowa kurpiowskie 07.05.07, 21:44 bromden1 napisał: > chujki- las iglasty > chujecki- młodniak iglasty > chujka- duże drzewo iglaste > chujecka- małe drzewo iglaste Mońki - takie miasto moniecki - powiat na przykład :D Odpowiedz Link Zgłoś
nutopia Re: I jeszcze są Moniuszeczki 07.05.07, 21:46 i jeszcze Moniuszko ale nawet z Brańska nie był :) Odpowiedz Link Zgłoś
nutopia Re: A co to jest "licho" to pewnie nie wiecie 07.05.07, 21:27 licho jako rzeczwonik - diabeł licho jako przymiotnik - lichy, marny Odpowiedz Link Zgłoś
bromden1 Super 07.05.07, 21:29 to właściwie staropolskie. Kiedy przyjechałem do Białegostoku byłem trochę zaskoczony niektórymi słowami zwłaszcza, gdy ktoś mówił "po prostu".Niewiele rozumiałem Odpowiedz Link Zgłoś
nutopia Re: Super 07.05.07, 21:30 bromden1 napisał: > to właściwie staropolskie. Kiedy przyjechałem do Białegostoku byłem trochę > zaskoczony niektórymi słowami zwłaszcza, gdy ktoś mówił "po prostu".Niewiele > rozumiałem chyba "po prostemu";) Odpowiedz Link Zgłoś
bromden1 No tak 07.05.07, 21:32 albo "po naszemu" --------------------- i jeszcze się zdziwiłem, jak kiedyś przyjechał do akademika ojciec mojego kolegi i zapytał mnie "no i co u was czuć?" ---------- czuć zawału nie dostałem bo jego syn trochę rozrabiał poprzedniego dnia... Odpowiedz Link Zgłoś
nekroskop88 Re: No tak 07.05.07, 21:33 ale to akurat nie jest używane tak często Odpowiedz Link Zgłoś
nutopia Re: No tak 07.05.07, 21:35 bromden1 napisał: > albo "po naszemu" > --------------------- > i jeszcze się zdziwiłem, jak kiedyś przyjechał do akademika ojciec mojego > kolegi i zapytał mnie "no i co u was czuć?" > ---------- > czuć zawału nie dostałem bo jego syn trochę rozrabiał poprzedniego dnia... te "czuć" to raczej nie występuje ale uwielbiam jak mówią : co tu tak słychać cebulą? w sensie (śmierdzi/pachnie cebulą) lubię też: inną razą:D Odpowiedz Link Zgłoś
nekroskop88 Re: I podoba mi się też 07.05.07, 21:39 nie-e jest fajne :D tak jak "zasynam" :D Odpowiedz Link Zgłoś
nutopia Re: I podoba mi się też 07.05.07, 21:42 nekroskop88 napisał: > nie-e jest fajne :D > tak jak "zasynam" :D > > zasynam jest okropne! tak jak wysechnąć i umyć skarpety! Odpowiedz Link Zgłoś
nutopia Re: I podoba mi się też 07.05.07, 21:40 bromden1 napisał: > bułka chleba oraz nie-e wrrr bułka chleba mnie drażni a z nie-e to się nigdy nie wyleczę;) za to moja bratanica która mieszka w Sierpcu, mówi zamiast dlaczego to po co? pytanie: Po co nie byłaś dziś w Płocku? korwex - ja na nie odpowiedzieć? Odpowiedz Link Zgłoś
nutopia Re: Trzeba odpowiedzieć 07.05.07, 21:43 bromden1 napisał: > zabaczyłam i to będzie wystarczająco bez sensu?;) Odpowiedz Link Zgłoś
nutopia Re: To będzie znaczyło po prostu 07.05.07, 21:47 bromden1 napisał: > że zapomniałaś pojechać ??? serio? Odpowiedz Link Zgłoś
bromden1 Też staropolskie 07.05.07, 21:49 baczyć- pamiętać, uważać zabaczyć- zapomnieć, być nieuważnym Odpowiedz Link Zgłoś
bromden1 Czyli licho 07.05.07, 21:50 było w goglach? bo tu się tak raczej nie mówi Odpowiedz Link Zgłoś
nutopia Re: Czyli licho 07.05.07, 21:53 bromden1 napisał: > było w goglach? bo tu się tak raczej nie mówi nie było ale tutaj tak się mówi np młodzież mówi: "wypasione" a ja :"nieliche":0) Odpowiedz Link Zgłoś
nutopia Re: Też staropolskie 07.05.07, 21:51 bromden1 napisał: > baczyć- pamiętać, uważać > zabaczyć- zapomnieć, być nieuważnym ach zAbaczyć! a ja przeczytałam wcześniej: zObaczyłam...:) i dlateog wydawało mi się to bez sensu Odpowiedz Link Zgłoś
nutopia a nasz kolega kopytkowy makbrajd 07.05.07, 21:45 który jest z Bydzi, raz się napił i napisał "ale miałem wczoraj pizdeczkę" co wprawiło - przynajmniej mnie w lekki szok pół dnia mu nikt nie odpisywał na wątku dopóki sprawy nie wyjaśniono na gg:D Odpowiedz Link Zgłoś
bromden1 Mam paru znajomych w Bydgoszczy 07.05.07, 21:51 ale tak nie mówią. za to są ekstremalnie prawicowi Odpowiedz Link Zgłoś
nutopia Re: Mam paru znajomych w Bydgoszczy 07.05.07, 21:54 bromden1 napisał: > ale tak nie mówią. za to są ekstremalnie prawicowi bo może się nie napili nigdy po prostu, przez tę ekstremalną prawicowość?;) Odpowiedz Link Zgłoś
nutopia bromden 07.05.07, 21:58 ale ty chyba nie chcesz zasugerować, że nasz Makuś to nie z Bydzi jest chociaż wiesz co? on korzeń to ma inowrocławski.. znaczy korzenie ma.... Odpowiedz Link Zgłoś
nutopia Re: I jeszcze że gruby 07.05.07, 21:20 <głośno> oho pada! <na stronie> nekro! on może być z powitu bielskiego.... chociaż nie wygląda ale pozory mylą;) Odpowiedz Link Zgłoś
nekroskop88 Re: I jeszcze że gruby 07.05.07, 21:21 nie, on nasz Ulka! :D dobra nasza Odpowiedz Link Zgłoś
nekroskop88 Re: Zagram wam teraz tango po turecku 07.05.07, 21:43 moi krewni w Sokółce (wszyscy na kolana:) mówią zamiast "ojciec" to "baćko":) Odpowiedz Link Zgłoś
nutopia Re: Zagram wam teraz tango po turecku 07.05.07, 21:48 nekroskop88 napisał: > moi krewni w Sokółce (wszyscy na kolana:) > mówią zamiast "ojciec" to "baćko":) > > aaaaaaaahahhaha:D baćko - fajnie:D Odpowiedz Link Zgłoś
lullu1 No to cię Bromdenie dyrekcja wzięła w obroty:))) 07.05.07, 22:49 ja się urodziłam w Płocku,więc to chyba też nie tak daleko od ciebie,wiele powiedzonek jest mi znanych... i tak o tobie dowiedzieć się można,więcej niż chcesz..:) Odpowiedz Link Zgłoś
bromden1 Czyli co więcej? 07.05.07, 23:40 W Płocku mam rodzinę (ale to dalecy krewni). I chyba tam jest spore zoo o ile mnie pamięć nie myli nie mówiac oczywiście o skarpie Wisły, kto nie widział ten trąba Odpowiedz Link Zgłoś
lullu1 Re: Czyli co więcej? 07.05.07, 23:50 bromden1 napisał: > W Płocku mam rodzinę (ale to dalecy krewni). I chyba tam jest spore zoo o ile > mnie pamięć nie myli nie mówiac oczywiście o skarpie Wisły, kto nie widział ten > > trąba kto nie widział Katedry w Płocku,to...ech,strony rodzinne.... a skarpa wiślana jest the best...:) Odpowiedz Link Zgłoś