anna_sla
30.05.07, 23:47
"Afrodyta w konfrontacji ze swą synową jest zazdrosna, chce konkurować, jest
gotowa stawiać Psyche na każdym kroku przeszkody. Ten dramat teściowej i
synowej rozgrywa się w każdej kulturze i jest jednym z najistotniejszych
bodźców psychicznych, które przyczyniają się do rozwoju młodej kobiety.."
Czy ów dramat rozgrywa się również w Waszych relacjach z teściowymi? Wychodząc
za mąż za swojego męża moja mama już wiedziała, że będę miała problemy ze
swoją teściową.. szkoda, że ja tego nie wiedziałam. Nie pozwoliłabym się jej
tak zbliżyć, nie olewałabym symptomów jej obsesji i nie musiałabym potem nagle
drastycznie wszystkiego ukrócać w żalu i złości.. Moja teściowa ma problemy
głównie z tolerancją czyjegoś zdania. Siebie uważa za najmądrzejszą i z tegoż
tytułu wymusza od zawsze na swej rodzinie ustępstw. Ustępowali jej, ja również
dopóki nie urodziła się moja pierworodna. Bowiem okazało się, że kolejnym
problemem mojej teściowej jest obsesja na punkcie wnuków, dla których nie
potrafi być babcią i rozpycha się by im matkować.