27.01.06, 21:12
Z powodu znacznego przekroczenia dopuszczalnych stężeń zanieczyszczeń w
Rybniku i Żywcu, dzieci oraz osoby z dolegliwościami układu krążenia i
oddechowego z tych miast powinny na jakiś czas zrezygnować z długich spacerów
- podało Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego (CZK).


Według komunikatu Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach,
w piątek nad Rybnikiem i Żywcem dopuszczalne stężenie dwutlenku siarki zostało
przekroczone o 117 proc., a pyłu zawieszonego aż o 462 proc.

"W związku z powyższym, zaleca się mieszkańcom tych obszarów rezygnację z
długich spacerów z dziećmi oraz ograniczenie wychodzenia z domów przez osoby
cierpiące na choroby układu krążenia i oddechowego" - napisało w komunikacie CZK.

Od wielu dni nad woj. śląskim utrzymuje się pogoda, która nie sprzyja
rozpraszaniu zanieczyszczeń. Nie było opadów, wiatr jest bardzo słaby. Według
meteorologów, podobne warunki utrzymają się przez najbliższą dobę lub dłużej.
Dlatego w dalszym ciągu na terenie niektórych miast i w kotlinach stężenia
pyłu zawieszonego i dwutlenku siarki będą wysokie.



(PAP/INTERIA.PL)
Obserwuj wątek

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka