Dodaj do ulubionych

Jałta i jej duch

19.11.16, 16:37
Jałta symbol klęski Polski po wojnie. Zdrady sojuszników. Po czasie okazuje się, że po oderwaniu się od Rosji, efekt (przesunięcie granic na zachód, brak konfliktów etnicznych) pozytywny.

Co innego: duch Jałty. Sytuacja, kiedy mocarstwa decydują o losie mniejszych państw i narodów. To może wrócić, bo tacy nacjonaliści jak Trump i Putin będą się dogadywać między sobą i olewać interesy pomniejszych graczy....
Obserwuj wątek
  • apersona Re: Jałta i jej duch 19.11.16, 20:48
   Nie po pewnym czasie, tylko po przyswojeniu ówczesnej oficjalnej propagandy, dokładnie tak pisano o pojałtańskim kształcie Polski w PRL-owskich podręcznikach Powtarza się i powtarza te same teksty aż ludzie uznają je za własne refleksje.
   • dziwny_ten_swiat Re: Jałta i jej duch 28.12.16, 15:30
    Prosiłbym o czytanie ze zrozumieniem. I w ogóle o przeczytanie tego co napisałem. Gdzie w PRl-owskich podręcznikach było napisane o oderwaniu się od Rosji? Tak niestety wyglądają ostatnio pseudo-dyskusje w Polsce: najpierw się komuś wmawia coś, czego nie powiedział czy nie napisał, a potem z tym nie-napisanym sądem się polemizuje...
    • apersona Re: Jałta i jej duch 30.12.16, 20:15
     cytuję cię: "Po czasie okazuje się, że po oderwaniu się od Rosji, efekt (przesunięcie granic na zachód, brak konfliktów etnicznych) pozytywny."

     Samo przesunięcie granic oraz brak konfliktów etnicznych) sławiono jako pozytywne efekty Jałty już za PRL-u, nie widzę jaki ma na te 2 wpływ oderwanie się od Rosji?
     I czy oderwanie się od Rosji nie byłoby korzystne również dla Polski w przedjałtańskich granicach?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka