Dodaj do ulubionych

romanse technicoloru

15.03.13, 00:04
Dużo się ostatnio słyszy o miłości po miedzy operatorką ze zmiany A Małgorzatą S. i Bartkiem M. magazynierem. Nic by mnie nie ciekawiło jak by nie znaczna różnica wieku, dodam iż nasza koleżanka trochę jest starsza od swojego kochasia ale może mąż jej nie wystarcza i woli młodszego, bardziej sprawnego, chociaż nie wiadomo :) Co myślicie na ten temat ?
Obserwuj wątek
  • bury70 Re: romanse technicoloru 15.03.13, 13:14
   Lepiej zajmij się pracą a nie interesujesz życiem innych. Masz problem to z nimi pogadaj a nie wypisujesz bzdury jak tchórz anonimowo.
   Pozdrowienia dla ludzi żyjących własnym życiem
   • nokia.3210 Re: romanse technicoloru 15.03.13, 18:05
    Przynajmniej jest o czym pogadać, nie myśli człowiek o swoich problemach ani czy jutro będzie praca ;)
    • adamadamski45 Re: romanse technicoloru 18.03.13, 16:52
     witam. jak dzis wyglada praca w technicolorze na zmianie od 6 do 14? Czy osoba nowa ma sie czego obawiać?
     • kami-l28 Re: romanse technicoloru 09.04.13, 18:24
      Obawiać?? Człowieku obawa w tej firmie to podstawa;) a to że Cię zwolnią, praca się skończy lub zlikwidują Ci zmianę.
  • emi8562 Re: romanse technicoloru 07.06.13, 01:14
   Witam!
   Znam osoby o których mowa osobiście i nie podoba mi się ,że ktoś błotem obrzuca kogoś!bo ostatecznie każdy ma swoje życie żonaty czy nie różnie się ludziom w życiu układa o czym nie muszę nikogo przekonywać bo każdy wie z doświadczenia swojego lub swoich bliskich !znam mniej więcej sytuację i nawet jeśli to jest prawda to jest WYŁĄCZNA SPRAWA OSÓB ZAINTERESOWANYCH a nie jakichś dewotów,ktoży widocznie nie mają osobistego życia że zajmują się cudzym i na dodatek anonimowo,jakie to wygodne pośmiać się i obrtzucić kogoś błotem jeszcze na dodatek nie ponosząc konsekwencji rzanych bo niestety mili moi państwo jak się coś pisze to trzeba wiedzieć o tym że po 1 takie teksty podchodzą po kodeks karny jako pomówienie a po 2 i "to nawet na szkoleniu każdy miał "ta nie ma anonimowych wpisów ponieważ jest do sprawdzenia przez "firmę"czy też przez policję bez żadnego wysiłku Ip komputera z którego było wysłane to piękne przemówienie...i to na tyle a żeby nie było ja się podpiszę nie jak tchórz!
   pracuję w tej firmie już 9 lat więc znam osoby o których mowa
   Emila Zalewska
   pozrawiam
   (a na przyszłość życzę każemu rozwagi bo każe słowo,które nawet "anonimowo"piszecie może was kosztować sąd i ciężkie pieniądze,więc może lepiej poszukać sobie innej rozrywki niż darcie łacha z ludzi o których życiu nie macie pojęcia i sami nie chcielibyście być w ich położeniu,pozrawiam Bartka Gośkę i wszystkich moich normalnych znajomych
  • prawniktech Re: romanse technicoloru 24.06.13, 16:40
   Wielu użytkowników internetu błędnie przypuszcza, że zapewnia on całkowitą anonimowość. Dlatego bez oporów znieważają lub pomawiają osoby lub instytucje. Najczęściej ich ofiarą padają przedstawiciele wolnych zawodów, m.in. lekarze, weterynarze. Coraz częściej też pracodawcy, którzy są szkalowani na forach przez byłych pracowników. Tego typu czyny nie są jednak bezkarne.

   W Kodeksie karnym występują dwa przestępstwa związane z powyższym zachowaniem.

   Po pierwsze jest to pomówienie, przewidziane w art. 212 Kk, zgodnie z którym kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

   Z pomówieniem będziemy mieli do czynienia wówczas, gdy internauta zamieści wpis, że bliżej określony przez niego sędzia przyjmuje korzyści majątkowe za wydawanie rozstrzygnięć korzystnych dla jednej ze stron. Z uwagi na fakt, iż w świetle aktualnego stanowiska orzecznictwa Internet stanowi środek masowego komunikowania, w takim przypadku będzie miała zastosowanie surowsza odpowiedzialność karna z karą pozbawienia wolności do roku włącznie.

   Drugim przestępstwem jest zniewaga, przewidziana w art. 216 §2 Kk, zgodnie z którym kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Znieważyć można poprzez epitet, ubliżenie komuś, np. nazywając kogoś kretynem. O tym co zostanie uznane za zniewagę decydują względy kulturowe i kontekst.

   Występowanie tylko pod pseudonimem, nawet w przypadku portali nie wymagających uprzedniej rejestracji związanej z podaniem danych osobowych, nie uniemożliwia ustalenia personaliów autora wpisu. Przy dokonywaniu bowiem każdego takiego wpisu zapisywany jest na serwerze serwisu numer IP komputera sprawcy. Nowelizacja z 7 marca 2011 roku ustawy o ochronie danych osobowych sprawiła co prawda, że jedna z podstaw żądania ujawnienia tego numeru została uchylona, co nie zmienia faktu, iż nadal istnieją prawne możliwości wystąpienia z takim wnioskiem.

   Należy pamiętać, że w razie odmowy ze strony administratora portalu pokrzywdzony ma prawo zwrócić się do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, który może wydać decyzję nakazującą ujawnienie danych.

   Kolejnym krokiem po uzyskaniu numerów IP jest wystąpienie do Prokuratury z wnioskiem o ustalenie danych personalnych osób, którym te numery zostały przypisane. W przypadku odmowy ze strony Prokuratury istnieje możliwość zwrócenia się do Policji.
   Gdy znajdziemy się w posiadaniu w/w danych, możemy wnieść prywatny akt oskarżenia przeciwko autorowi wpisu.

   Niezależnie od postępowania karnego dopuszczalna jest droga cywilna. Jednakże biorąc pod uwagę stosunek koniecznych do poniesienia kosztów opłat i prawdopodobieństwa uzyskania odszkodowania lub zadośćuczynienia, korzystniejsza jest zazwyczaj droga karna.

   Z poważaniem Kamil
   • coty0 Re: Biegajek, zmiana C cd..... 18.02.14, 21:30
    prawniktech napisała:
    .
    >
    > W Kodeksie karnym występują dwa przestępstwa związane z powyższym zachowaniem.
    >
    > Po pierwsze jest to pomówienie, przewidziane w art. 212 Kk, zgodnie z którym kt
    > o pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organi
    > zacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, któr
    > e mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebneg
    > o dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo
    > karze ograniczenia wolności.
    >
   • coty0 Re: Biegajek, zmiana C cd..... 18.02.14, 21:31

    > Z pomówieniem będziemy mieli do czynienia wówczas, gdy internauta zamieści wpis
    > , że bliżej określony przez niego sędzia przyjmuje korzyści majątkowe za wydawa
    > nie rozstrzygnięć korzystnych dla jednej ze stron. Z uwagi na fakt, iż w świetl
    > e aktualnego stanowiska orzecznictwa Internet stanowi środek masowego komunikow
    > ania, w takim przypadku będzie miała zastosowanie surowsza odpowiedzialność kar
    > na z karą pozbawienia wolności do roku włącznie.
    >
    > Drugim przestępstwem jest zniewaga, przewidziana w art. 216 §2 Kk, zgodnie z kt
    > órym kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega
    > grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Zniewa
    > żyć można poprzez epitet, ubliżenie komuś, np. nazywając kogoś kretynem. O tym
    > co zostanie uznane za zniewagę decydują względy kulturowe i kontekst.

    • morihanah Re: Biegajek, zmiana C cd..... 12.10.16, 11:28
     No i na szczęście mamy również paragrafy na mobbing, znieważanie w miejscu pracy i przy świadkach. :D
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka