Gość: J.K.2 IP: 195.70.208.* 12.02.04, 14:06 WINNYCH ROZPADU DO SADU! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Tomek Re: Putin: Rozpad ZSRR ogólnonarodową tragedią IP: *.zsi.pl / *.zsi.pl 12.02.04, 14:20 O, to dopiero początek kampanii wyborczej Putina. Jak się rozkręci to będzie rozgłaszał, że ZSRR finansował bratnie kraje socjalistyczne i dopiero dla obywateli tych krajów rozpad ZSRR był wielką tragedią. Byli, są i chyba długo będą PALANTAMI w tej Rosji! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: StudentNaKredytach ALEŻ TO PRAWDA! Rewolucja to CHAOS! Oświata za $$? IP: *.ee 12.02.04, 17:13 Gdyby ZSRR ewoluował "spokojnie" przez kilkanaście lat, aż do dzisiaj to czyż "średnio" efekt nie byłby dużo lepszy niż teraz jest (nawet, nie wiem, czy nie włączając Polskę - nie tylko obszar byłego ZSRR, no może za wyjątkiem Łotwy i Estonii)...? Porównajmy sobie CHINY, do tego co zostało z ZSRR! Ale do tego dochodzą jeszcze różne szczytne rzeczy, które ZNISZCZONO w imię "wolnego" rynku: państwowy MECENAT kultury, sztuki, EDUKACJI i NAUKI - wybaczcie ale nikt nie jest mi w stanie udowodnić, że TOTALNE ZIDIOCENIE SPOŁECZEŃSTW ma w sobie dobrą stronę! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: StudentNaKredytach NIE SPEKULACYJNO-FEUDALNEJ KOLONII ZACHODU ? IP: *.ee 12.02.04, 17:23 Putin dobrze robi, że wziął wszystkich ZA MORDY - inaczej Rosja stałaby się SPEKULACYJNĄ KOLONIĄ ZACHODU - jak Chiny przed Powstaniem Bokserów. Wszyscy tam już wiedzą, że "cudowna ręka wolnego rynku" TO MIT który pchnął Rosję 3 wieki do tyłu, W CZASY FEUDALNE - tylko, że zamiast bojarów jest MAFIA rosyjska robiąca zakulisowe "interesy" z korporacyjnymi cwaniaczkami z bogatego Zachodu... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Firek Re: ALEŻ TO PRAWDA! Rewolucja to CHAOS! Oświata z IP: *.54.88.243.tisdip.tiscali.de 12.02.04, 17:28 Student Na Kredytach!Sadzac po stylu Twojej wypowiedzi to Ty w zyciu tych kredytow nie splacisz!Napisz jwszcze raz o co ci chodzi! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: RadzieckiSzanghaj? 14lat temu Chiny to był SYF przy ZSRR - A TERAZ ? IP: *.ee 12.02.04, 17:56 > kredytow nie splacisz!Napisz jwszcze raz o co ci chodzi! To nie moja wina, że masz kłopoty z kojarzeniem, ale dobra - w imię miłosierdzia zrobię ci tą przysługę i p o w o l i wytłumaczę jeszcze raz: Gdyby nie było "upadku Żelaznej Kurtyny" i Związek Radziecki nie rozpadłby się ale pozostał stabilnym państwem i mógł dalej EWOLUOWAĆ, przez kilkanaście lat, aż do dzisiaj to najprawdopodobniej BYŁBY DALEJ IMPERIUM ZE WSZELKIMI TEGO KONSEKWENCJAMI: NIE BYŁBY NA KOLANACH JK DZISIAJ TYLKO DYKTOWAŁ ŚWIATU WARUNKI a ludzie MIELIBY SWOJĄ GODNOŚĆ i czyliby się POTRZEBNI - nie jak dzisiaj, gdy WYBITNI NAUKOWCY SĄ ŚMIECIAMI teraz (np. ci którzy uczestniczyli w programach kosmicznych)... Na upadku Żelaznej Kurtyny - na dzień dzisiejszy - skorzystały ludności NRD, Litwy i Estonii, Czech i Węgier - inii to LOOSERs !!! Ale najciekawszy rezultat daje porównanie ówczesnyc Chin do ZSRR (nawet tuż sprzed upadku) - wówczas Chiny były krajem tzw. "III Świata", nie umywającym się do ZSRR pod wieloma względami CYWILIZACYJNYMI! Dzisiejsze porównanie Chin do Rosji wypada ŻAŁOŚNIE dla Rosji! Dlaczego?! ZSRR, zamiast się rozwiązywać, może powinien był także stworzyć strefy Wolnego Rynku, w imię idei "JEDEN USTRÓJ DWA SYSTEMY", i też ustanowić jakiś radziecki Szanghaj? Jakie to CYWILIZACYJNE względy, pod którymi do dzisiaj nawet Zachód nie ledwo dorasta? Otóż MECENAT PAŃSTWA nad: kulturą i sztuką (dzisiaj tylko Francja tak robi), POWSZECHNY DARMOWY DOSTĘP DO OŚWIATY NA WSZYSTKICH SZCZEBLACH (dzisiaj tylko Niemcy i Szwecja?), powszechne PRZEDSZKOLA... Ale NAJTRAGICZNIEJSZY upadek święci NAUKA (i poziom nauczania na studiach zarazem)! Efektem jest dzisiaj BIG BROTHER, BAR, ICH TROJE i inne badziewie robiące CYNICZNIE ludziom wodę z mózgó dla ŁATWEJ KASY !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: J.K. RadzieckiSzanghaj nie rob ludziom wody z mozgu. IP: *.arcor-ip.net 12.02.04, 19:12 W nauce pracowalem 25 lat zarowno na Wschodzie, jak i Zachodzie. I w polityce "siedzialem" tylez samo. ZSRR rozpadl sie sam, gdyz najzwyczajniej bylo to Imperium. Narody tego imperium nie zyczyly sobie pozostawania pod rosyjskim Butem. a Rosjanie spostrzegli, ze (bogatsza) Rosja doplaca do biedniejszych czesci Imperium. Rosja sie podniesie. Ale jasne, ze proces transformacji ustrojowej i likwidacji resztek gospodarki komunistycznej musi 20 lat potrwac. zaplaci za to cale pokolenie. Dr. J.K. Akwizgran. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: J.K. Z Panem J.K.2 - ktory rozpoczal watek IP: *.arcor-ip.net 12.02.04, 19:14 nie mam nic wspolnego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marian Re: Z Panem J.K.2 - ktory rozpoczal watek IP: *.dip.t-dialin.net 12.02.04, 23:10 Azylant bez obaw. Twoje posty sa jedyne w swoim rodzaju, takie "inteligentne". Odpowiedz Link Zgłoś
j-k marian, twoje sa zadne 13.02.04, 09:14 bez wiedzy politycznej bez polotu i bez dowcipu. nie nudzisz sie sam ze soba? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marian Re: marian, twoje sa zadne IP: *.dip.t-dialin.net 14.02.04, 00:37 Jasiuuuu wystarczy, ze ty jestes dowcipny. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sasza Re: Nie do konca masz racje IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 13.02.04, 21:42 Wiosna 1991 r. przprowadzono referendum, w ktorym pytano sie czy jestes za istnieniem ZSRR w jakiejs zreformowanej postaci. 2/3 glosujach poparlo dalsze istnienie Zwiazku. Referendum nie objelo tylko Pribaltyki i Gruzji. Na jedynce w czwartki leca swietne reportaze z b. CCCP pani Barbary - ne pamietam w tej chwili nazwiska - pokazuje ona jak zyja zwyklu ludzie: kominiarz, maszynista metra, emeryt, nauczycielka, milicjant itd i ogromna wiekszosc z nich uwaza, ze w ZSRR zylo im sie lepie i zaluja jego rozpadu. Nie sadze by na przyklad w Azji Srodkowej, o Bialorusi juz nie mowiac byly az tak silne dazenia do niepodleglosci. Poza tym istnienie Zwiazku oznaczaloby, iz peryferie kroczylyby kursem wyznaczonym przez Moskwe. Trudno przypuszczac by mozliwe bylyby wowczas tak represyjne rezimy jak obecnie na Bialorusi, Turkmenistanie i Uzbekistanie. Obawa przed demokratyzacja, ktora postepowalaby z Moskwy byla glowna przyczyna dlaczego wladcy Azji Srodkowej i Kazachstanu opowiedzieli sie za niepodlegloscia. Sasza Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marcin Re: 14lat temu Chiny to był SYF przy ZSRR - A TER IP: 195.157.48.* 15.02.04, 18:20 > > Na upadku Żelaznej Kurtyny - na dzień dzisiejszy - skorzystały ludności NRD, > Litwy i Estonii, Czech i Węgier - inii to LOOSERs !!! No tak a Polska, Lotwa i Slowenia to przegraly i najsensowniej byloby tylko zorganizowac referendum i dolaczyc do WNP, albo lepiej ustanowic Cie dykrtatorem, wyslac na rok na szkolenie jako namiestnika czeczeni albo rep nadniestrzanskiej i przyslac z powrotem jako glownego ewangeliste nowej rewolucji swiatowej do bialegostoku i namiawiac wszystkich na ucieczke na bialorus .... co ty opowiadasz wiem ze za gierka bylo lepiej ale moje dzieci (ja mam 27 lat i jestem poki co bezdzietny) beda placic bezposrednio za to 'lepiej' jak i posrednio zaspokajajac zachcianki nieproduktywnych chlopow, gornikow, hutnikow i innych fizycznych ktorym w latach 70 wmowiono ze im sie nalezy bo tak ciezko pracuja.... Porownywanie RU do CN to wyjatkowo glupawy pomysla, ale nie chce mi sie tyle pisac bo mi za to nie placa. > > Ale NAJTRAGICZNIEJSZY upadek święci NAUKA (i poziom nauczania na studiach > zarazem)! Taaa nauka przyklady: programy zbrojeniowe, zawracanie biegu rzeki i chodowanie ryzu na lubelsczyznie ..... o jakiej nauce ty mowisz w zsrr nie potrafiono nawet wymyslec kuchenki mikrofalowej czy samochodu tylko kradlo sie to na zgnilym zachodzie, zalosnie kopiowalo i jeszcze zalosniej wykonywano. Nauka nie moze funkcjonowac bez naukowcow a tych zsrr przez dzisieciolecia sie pozbywalo (bo 'Panowie', bo 'Zydzi', bo 'nie do konca pewni') by wychodowac 'naukowca- komuniste' co sie nigdy nie udalo (tak samo jak nie udalo sie zadnemu kolchozowi dojsc do komunizmu). Dlaczego? Bo komunizm, tak jak nirwana, jest utopia. > > Efektem jest dzisiaj BIG BROTHER, BAR, ICH TROJE i inne badziewie robiące > CYNICZNIE ludziom wodę z mózgó dla ŁATWEJ KASY !!! Latwa kasa? Jaka latwa kasa? Latwa kase maja zlodzieje, a i tak jak chca pieniedzy a nie pieniazkow muszaa sie niezle naprawcowac. Co sie tyczy gustow publicznych.... to i tak bede kupowal te ksiazki, plyty etc ktore mi sie podobaja. Kiedys zamiast BB, Baru i Ich Troje byly Dozynki, Klubokawiarnie/Remizy i festiwal piosenki w Kolobrzegu.... (w zsrr pewnie tez cos takiego bylo), wiec nie zapominaj mlody 'towarzyszu', ze nie namowisz wszystkich do czytania Mrozka, sluchania Chopina i ogladania Zanussiego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: polishcanadian Re: ALEŻ TO PRAWDA! Rewolucja to CHAOS! Oświata z IP: 5.3.1R* / 63.68.196.* 12.02.04, 21:05 Prawie kazdy student na kredytach tak widzi te sprawy. Dopiero pozniej madrzeja. Znalem paru takich w Kanadzie. No coz, kto nie jest socjalista przed 30-tka, jest bez serca. Kto jest socjalista po 30-tce, jest idiota (autorstwo chyba J.P. Sartre). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: snowman Putin: Rozpad ZSRR ogólnonarodową tragedią IP: *.nowysacz.cvx.ppp.tpnet.pl 12.02.04, 14:21 Populistyczne brednie przedwyborcze Pana P. A może Pan K. rozpłacze się nad nieboszczką komuną? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jarek-nudziasz Putin jako polityk, mowi to co wyborcy chetnie IP: *.fastres.net 13.02.04, 10:38 sluchaja, a on wiedzac ,ze historii nie mozna zmienic, znalazl tania droge do serc przecientnego czlowieka rosyjskiego, bo bez porownania jest teraz w Rosji duzo lepiej niz 12 lat temu i powoli wszystkie zaslugi, on biedak wezmie na swoje plecy. I jak juz napisal JK, trzeba im conajmiej jedna generacje i ceny surowcow na tym poziomie jak teraz ,aby ten szok ( nikt ich nie kochal) przezyc. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lysy Re: Putin: Rozpad ZSRR ogólnonarodową tragedią IP: 207.181.167.* 12.02.04, 14:21 Putin jak Tomson. Co za tragedia!!! Ach ten Reagan i ci amerykanscy imperialisci. Yob waszu mat ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Czerwony Kozioł Re: Putin: Rozpad ZSRR ogólnonarodową tragedią IP: *.5.waw.pl 12.02.04, 14:41 Coś się ci w ZSRR nie podoba? On gwarantował pokój o dobrobyt na świecie. Ile nam, Polakom pomogi! Dawali pieniądze, surowce, budowali domy, pomagali w naszej nienajwyższych lotów kulturze... A teraz to najłatwiej ulec propagandzie imperialistów i psioczyć na Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: niezadowolony Re: Putin: Rozpad ZSRR ogólnonarodową tragedią IP: 212.122.76.* 12.02.04, 14:43 > Coś się ci w ZSRR nie podoba? Absolutnie wszystko (99 %). Wiec zamknija lepiej swoj prowokatorski dziob! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Czerwony Kozioł Re: Putin: Rozpad ZSRR ogólnonarodową tragedią IP: *.5.waw.pl 12.02.04, 14:47 A grzeczniej nie można? Jedyna rzecz do której można się przyczepić to stalinizm. Ale to był okres błędów i wypaczeń, potem było znacznie lepiej. Teraz bez ZSRR masz tylko imperialistów z Ameryki.. Ale oni nie dążą do pokoju, tylko hegemonii. Nimi rządzi chęć władzy i pieniądz. A koministami rządzi altruizm. Przyznasz, że jest pewna różnica? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: niezadowolony Re: Putin: Rozpad ZSRR ogólnonarodową tragedią IP: 212.122.76.* 12.02.04, 14:59 > A grzeczniej nie można? Oczywiscie, ze mozna, wystarczy tylko poprosic;) USA daza do hegemonii - jest to powszechnie wiadomy i oczywisty fakt. Komunistyczna "wierchuszka" ZSRR rzadzily podobne emocje, a nie zaden altruizm! Altruista to byl moze Che Guevara, ale napewno nie kremlowscy dziadkowie! >Ale to był okres błędów i wypaczeń, potem było znacznie lepiej. Znacznie lepiej? O tyle tylko, ze zaprzestano masowych aresztowan i zsylek, a sklepach zjawila sie kielbasa i pomarancze z okazji Nowego Roku.I "0" wolnosci! USA obecnie rzadza tepoglowi i zachlanni sk...le na czele z Bushem, ale oni nie przesladuja swoich obywateli i respektuja przynajmniej ich prawa!ZSRR, a obecnie Rosja sa natomiast jednym z liderow w dziedzinie lamania praw wlasnych obywateli! Pod kazdym innym wzgledem twierdzenie, ze "bylo znacznie lepiej" graniczy, powiedzmy, z nieudanym zartem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kanadol Re: Putin: Rozpad ZSRR ogólnonarodową tragedią IP: 207.112.47.* 12.02.04, 14:59 Pakuj sie i wynocha do Rosji, hehehe Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hawk Czerwony Kożle, ty tak dla jaj, czy poważnie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.04, 15:22 Wygląda to na gryzącą ironie i sarkazm, ale może się mylę? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Stracony Re:CzerwonyKędzie Kożle,tak dla jaj, czy poważnie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.04, 15:46 Poważnie, tępy i bezrobotny. Ale w Opolu tylko SLD kradnie! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Stasia Re: Putin: Rozpad ZSRR ogólnonarodową tragedią IP: *.sc.rr.com 12.02.04, 15:38 nie pamietacie,pustych polek,nie pamietacie jak kolejarze w Przemyslu przykuli wagony do szyn.Wagony jechaly do ZSRR z zywnoscia,nie mogli tego zniesc ze wszystko idzie do ZSRR. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: czewony Koziol II Re: Putin: Rozpad ZSRR ogólnonarodową tragedią IP: *.client.comcast.net 12.02.04, 16:07 mee mee mee mee mee, ale sie na-meeczylem Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gedymin Re: Putin: Rozpad ZSRR ogólnonarodową tragedią IP: *.gwardii.bmj.net.pl / *.bmj.net.pl 12.02.04, 19:27 Synku kto Ci takich bredni naopowiadał Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mt Ha ha...ha IP: *.ded.ameritech.net 13.02.04, 00:17 ale to śmieszne i "błyskotliwe" ha ha ha ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomson Tak łysy ty i twoi ziomale, IP: *.slupsk.sdi.tpnet.pl 12.02.04, 15:11 jak ci tutaj: serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34174,1909349.html Znowu wrócicie tam gdzie wasze miejsce, na Sybir albo krzesło elektryczne! :oD Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: post Czyją tragedią?! IP: 212.122.76.* 12.02.04, 14:22 Tragedia jakiego NARODU? Tworzonego wowczas sztucznie "radzieckiego" czy postradzieckiego-rosyjskiego? "Narody bylego ZSRR nic nie zyskaly na rozpadzie..." Napewno nie wszystkie i napewno nie "nic" - narody krajow baltyckich zyskaly pod kazdym mozliwym wzgledem! To jest oczywiste i niezaprzeczalne! Tego typu deklaracje tylko potwierdzaja teze, ze obecny narod rosyjski jest pograzony w post-sowietyzmie, wciaz zyje przeszloscia, a nie przyszloscia i probuje interpetowac historie innych narodow przez pryzmat swojej paranoicznej logiki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Cc Re: Czyją tragedią?! IP: *.niva.no 12.02.04, 14:33 Historia Rosji to jedna wielka krwawa tragedia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sasza Re: Czyją tragedią?! IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 13.02.04, 21:48 Latwo tak smialo stawiac wnioski. Ale zobacz, ze narod jugoslwianski istnial irozpad Jugoslawii to byla rzeczywtista tragedia. Narod radziecki mogl takze powtsac. oczywiscie nie w sensie etnicznym ale politycznym jak najbardziej. O narodzie politcznym marzyli pilsudczycy w II RP, oczywiscie dopoki nie doszli do wladzy ozonowcy. Lebiedz Aleksander gen. powiedzial kiedys, ze tylko szuja nie smuci sie z powodu rozpadu ZSRR, ale tylko glupiec marzy o jego odbudowie. I chyba byl najblizszy prawdzie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Obserwator Putin: Miales chamie zloty rog. Zostal ci sie jeno IP: *.sympatico.ca 12.02.04, 14:24 Putin: Miales chmie zloty rog. Zostal ci sie jeno sznur. Too late. Coz mozna powiedzies o Soviet Union. Pawlak powiedzial by tak: "A taki byl ladny amerykanski szkoda aaaah" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: danny ha ha ha IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.04, 14:30 Putin w każdej swojej wypowiedzi daje wyraz swym rewizjonistyczno-morderczym zapędom, szkoda jednak, że skupiło się to na biednej Czeczenii. W imię powiększenia terytorium o 0,001% zginęło ponad pół miliona obywateli (zabitych,skatowanych,zgwałconych,sprzedanych na organy) tego bohaterskiego kraju, które wystąpiło z ZSRR wcześniej niż republiki bałtyckie, ale miało pecha znaleźć się na europejskich rubieżach. A obecnie sprawy republiki referuje politruk Kremla, poseł na sejm III RP Tadeusz Iwiński (który skądinąnd znany jest z łapania tłumaczek za tyłek) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: koko Re: ha ha ha IP: *.burkert.com 12.02.04, 14:48 Putin-to zabawne byc koltunem bedac lysym .Rzeczywiscie nie masz wiecej neuronow we lbie anizeli klakow na swojej pustej glowie.Jednak Rosja pozostanie tylko Rosja-cholota. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: .,. Re: ha ha ha IP: 213.17.228.* 12.02.04, 15:09 Danny jesteś debilem. Gość portalu: danny napisał(a): > Putin w każdej swojej wypowiedzi daje wyraz swym rewizjonistyczno-morderczym > zapędom, szkoda jednak, że skupiło się to na biednej Czeczenii. Może i ma zapędy tylko że jest popierany przez 80% społeczeństwa. Pozostałe 20% to emeryci popierający komunistów. > W imię powiększenia terytorium o 0,001% zginęło ponad pół miliona obywateli > (zabitych,skatowanych,zgwałconych,sprzedanych na organy) tego bohaterskiego > kraju, które wystąpiło z ZSRR wcześniej niż republiki bałtyckie, ale miało > pecha znaleźć się na europejskich rubieżach. A może milion? A może 2? :) Poza tym to nie jest "kraj" nigdy nim nie był i już raczej napewno nie będzie. A naród jest rzeczywiście bohaterski - dobrze umieją zabijać ludzi na koncertach i w metrze. A obecnie sprawy republiki > referuje politruk Kremla, poseł na sejm III RP Tadeusz Iwiński (który skądinąnd > > znany jest z łapania tłumaczek za tyłek) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: niezadowolony Re: ha ha ha IP: 212.122.76.* 12.02.04, 15:17 Jest popierany przez 80 % spoleczenstwa, ktore nie wie co to jest "spoleczenstwo obywatelskie", ktore nie wie co to jest prawdziwa wolnosc i demokracja, ktore wciaz sni sen o "wspanialym ZSRR", kiedy to za 120 rubli (tyle wynosila przecietna wyplata) mozna bylo kupic mnostwo taniej kielbasy i wodki i nie trzeba bylo martwic sie o przyszlosc, bo o wszystkim martwila sie partia. Jest to niedojrzalo spoleczenstwo, ktore w 90 % sklada sie z "sowkow" - ludzi postradzieckich - bez okreslonych pogladow politycznych, bez marzen, bez idealow i nawet okreslonej swiadomosci obywatelskiej. Kogo moze darzyc poparciem spoleczenstwo pozbawionych korzeni i idaelow nawpol-degeneratow? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: danny respons IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.04, 20:41 Nie jestem debilem. Ty jesteś za to cynicznym, pokracznym ochłapem, wypranym z geopolitycznej empatii, za co mi wstyd, zważywszy na to, że jesteś Polakiem i opowiadasz takie brednie. Dramat Czeczenów polega właśnie na tym - na obojętności i deprecjonowaniu ich tragedii, góry złożonej z ciał ('może milion? A może 2? Poza tym to nie jest "kraj" nigdy nim nie był' -piszesz). Każdy naród ma prawo do samostanowienia i do wolności. Nie pochwalam samobójców, ale ich czyny wychodzą z oceanu zbrodni neoradzieckich trepów. Mimo wszystko mam nadzieję że twoje wypowiedzi nie biorą się ze złej woli, a raczej niewiedzy i opurtynizmu, ale zawsze możesz to zmienić! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maruda Re: ha ha ha IP: *.gdynia.mm.pl 12.02.04, 16:05 Gość portalu: danny napisał(a): > Putin w każdej swojej wypowiedzi daje wyraz swym rewizjonistyczno-morderczym > zapędom, szkoda jednak, że skupiło się to na biednej Czeczenii. > W imię powiększenia terytorium o 0,001% zginęło ponad pół miliona obywateli > (zabitych,skatowanych,zgwałconych,sprzedanych na organy) tego bohaterskiego ***************** Pół miliona - czyli prawie połowa Czeczeńców. Jak przeginasz, to z umiarem proszę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gogolek Kiedy Rosjanie wyrosną z myślenia imperialnego IP: *.softbank.pl 12.02.04, 14:45 Im wcześniej Rosjanie zrozumieją, że miast wzdychać, za czasami kiedy świat,a zwłaszcza sąsiedzi bali się Sowietów, trzeba się nauczyć gospodarować tym, w co natura tak chojnie wyposażyła Rosje. Jeśli więzienie narodów zamieni się wreszcie w wolny, kraj, a dokładniej kraj wolnych obywateli, to nie trzeba będzie przesuwać granic, ani mordować własnych i obcych obywateli aby podtrzymywać mit o wilekości Rosji, i trzymać własnych obywateli "za mordę". Czygo należy życzyć, temu skąd innąd biednemu krajowi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gan Re: Kiedy Rosjanie wyrosną z myślenia imperialneg IP: *.acn.pl 12.02.04, 15:23 A może to jest na zasadzie: punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Putinom w ZSSR powodziło się b. dobrze - specjalne sklepy w Berlinie. Zwykłym obywatelom - wiadomo jak. A swoją drogą czyżby aż 80% rosjanom też powodziło się wtedy lepiej niż nam? To dlaczego dojna krowa? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: J.K.2 PUTIN I POLSKA IP: 195.70.208.* 12.02.04, 14:51 LENIN DAL POLSCE NIEPODLEGLOSC, STALIN ZACHODNIE ZEMI, GOGBACZEW WALESE- PREZYDENTA, JELCYN WYPROWADZIL ROSYJSKIE WOJSKO. TERAZ OCZEKUJEMY CO ZROBI PUTIN. TRZYMAM ZA POLSKE KCIUKI. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Andrzej Re: PUTIN I POLSKA IP: *.arcor-ip.net 12.02.04, 15:02 Mysle, ze Putin odda nam Lwow i Wilno, byloby dobrze, zeby Krolewiec tez oddal, ale o niego zabiegaja niestety juz Niemcy. Pozdrawiam wszystkich dojrzalych politycznie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dojrzaly polityczn Re: PUTIN I POLSKA IP: 212.122.76.* 12.02.04, 15:08 Lwow lezy na Ukrainie, a Wilno jest stolica Litwy - kraju, ktory razem z Polska wstepuje do UE, ty dojrzaly politycznie idioto !!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomson HEHEHE!!! Jednoczy się Europa, reaktywuje się ZSRR IP: *.slupsk.sdi.tpnet.pl 12.02.04, 14:55 dni bezkarnego amerykańskiego warcholstwa międzynarodowego są policzone :oD Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: homofob i rasista Re: HEHEHE!!! Jednoczy się Europa, reaktywuje się IP: 207.181.167.* 12.02.04, 15:02 I tak samo jak ZSRR skonczy ! Socjalizm jest rownie mozliwy jak dzielenie przez zero ! A tobie komuchu pozostanie tylko pojsc z kalachem (najlepszym produktem socjalizmu) na Bialy Dom i zginac bohatersko od kuli faszystowsko-rasistowsko-iperialistycznego policjanta Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomson HEHEHE!!! Tylko czekać aż homofoby i rasiści IP: *.slupsk.sdi.tpnet.pl 12.02.04, 15:07 znów będą wywożeni na sybir! :oD W imię pokoju i poszanowania międzynarodowego :o) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lysy Ustroj warstwowy IP: 207.181.167.* 12.02.04, 15:19 Warstwa ziemi, warstwa wapna, warstwa komuszego scierwa, Warstwa ziemi, warstwa wapna, warstwa komuszego scierwa, Warstwa ziemi, warstwa wapna, warstwa komuszego scierwa, Warstwa ziemi, warstwa wapna, warstwa komuszego scierwa, Warstwa ziemi, warstwa wapna, warstwa komuszego scierwa, Warstwa ziemi, warstwa wapna, warstwa komuszego scierwa. A na drzewach zamiast lisci wisiec beda komunisci ! Odpowiedz Link Zgłoś
marcus_crassus lysy,nalezy wzniesc toast za ten dzien 12.02.04, 15:23 kiedy przegrane roysjkie soldaty zaladowano na wagony bydlece i popedzono tam skad przyjechali :))))))) to bylo tak niedawno :))) az sie lezka w oku kreci :)))) wypije za te dni jeszcze raz :)))))))) uciekali od nas,uciekali z bliskiego wschodu,uciekaja teraz nawet z gruzji :)))) chyba nie moga sie zatrzymac albo to uciekanie im sie spodobalo :))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomson Rosja ma ponad 7% wzrost gospodarczy, IP: *.slupsk.sdi.tpnet.pl 12.02.04, 16:07 nowoczesną technologię kosmiczną,lotniczą czy militarną. Bogate złoża surowców. To Polska najbardziej przegrała, Rosja bez pomagania Polsce da sobie rodę, Polska bez współpracy z ZSRR (pomoc technologiczna, ogromny rynek zbytu), zdycha co widać na każdym kroku. Dlatego zdrajcą jesteś ty! Bo popierasz to co dla Polski gorsze. Odpowiedz Link Zgłoś
gloom Tomson, zamieszkaj sobie w Rosji, 12.02.04, 16:42 to zobaczysz jaki tam dostatek i potega technologiczna. Albo w biedniejszych dzielnicach Moskwy i Pitra. Moze chociaz na wakacje tam pojedziesz? Odpowiedz Link Zgłoś
marcus_crassus gloom a tomson-kazdy uwaza ze jest lewakiem ale... 12.02.04, 18:35 to wlasnie dla mnie najlepszy przyklad...gloom jest czlowiekiem identyfikujacym sie z lewica ale w sensie "pozytywnym"...gloom jest czlowiekiem ogolnie o dosc jak sadze szerokiej wiedzy i wiedzacym o czym pisze...wiec moze raz potepic np USA za cos co robia zle co nie przeszkadza mu za chwile skrytykowac barbarzynstwo korei pln etc... tomson to karykatura "lewicowosci"...mierna wiedza,mierna znajomosc swiata,zadnego myslenia "za czyms"...sfrustrowany 20 latek z marna wiedza,rozzalony na caly swiat,jakas mania "anty-usa"...nawet korea mordujaca i glodzaca swoich obywateli jest ok bo jest anty-USA. tomson nie ma pojecia czym jest "lewicowosc" ani "lewica",skad sie wziely te nazwy i co oznaczja... tomson z racji marnego wyksztalcenia jest jakas absurdalna groteska. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sasza Re: Jakby tylko w Rosji byla biedA... IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 13.02.04, 22:00 Jestem w Rosji dosc regularnie i bieddy tam jest na prawde duzo. Gdyby babuszki w Piterze nie wynajmowaly pokoje, to nie mam pojecia jak by przezyly za 1000- 2000 rb emerytury. I Putin dosonale zdaje sobie sprawe, ze walka z ubostwem musi byc priorytetem. Ale przejedz sie do biednych dzielnic Walbrzycha, Bydgoszczy, czy nawet na Pragie za Wisla. O wioskach popegerowskich juz nie wspominajac. Dzrazge w cudzym oku wypominasz, a belki w swoim nie widzisz. Sasza Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jarek-nudziasz Rosja to dziwny kraj. IP: *.fastres.net 13.02.04, 22:54 ja przez 6 miesiecy pracowalem w Ekaterinburgu i moge tez powiedziec, ze wedlug mnie 70 % spoleczenstwa, zyje lepiej niz wczesniej( mlodziez na pewno), ale jest bardziej sfrustrowana ,bo ogladajac televizje satelitarna, nowe samochody na ich drogach, sklepy i restauracje gdzie nie wszyscy moga sobie pozwolic cos kupic albo spozyc, zdaja sobie sprawe ,ze komunistyczny pociag juz od roku 1923 ( po NEPie) wjechal na tory slepe i moze mi ktos wytlumaczy, czym maja sie pocieszac( wlasna glupota, ze w ich zmusili do komunizmu), potrzebuja jeszcze conajmiej 10 lat i kogos takiego jak Putin( niestety)... Moj tlumacz i kierowca, jezdzil stara Wolga, ktorej ciagle cos brakowalo, zawsze mi mowil , ze on jezdzi Wolga, bo jego ojciec tez nia jezdzil, ale w koncu wyszlo na wierzch,ze on chce sobie conajmiej kupic nowe Audi ,ale jeszcze nie ma wystarczajaco pieniedzy i inne samochody duzo tansze i nowsze, go nie interesowaly. W koncu kupil Skode Octavie, bo moze Wolga po prostu zdechla. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomson A Arabów tam nie widziałeś ;o) IP: *.slupsk.sdi.tpnet.pl 14.02.04, 03:35 Gość portalu: jarek-nudziasz napisał(a): > ja przez 6 miesiecy pracowalem w Ekaterinburgu i moge tez powiedziec, ze wedlug > mnie 70 % spoleczenstwa, zyje lepiej niz wczesniej( mlodziez na pewno), A może jarku jakieś powiązania Arabów z Rosją, może z Leninem i rewolucją ;o) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jarek-nudziasz Arabow nie ale to co tam zrobili komunisci .. IP: *.fastres.net 14.02.04, 09:42 to na kazdym miejscu. W dawnych zakladach zbrojeniowych , w Miescie gdzie temperatura w zimie spada do 30 stopni pod zerem, w halach nie bylo ogrzewania( pracowalo sie w ubraniach i rekawicach i mnie powiedzieli, ze moze nie bylo potrzeba, pracowalo sie na 3 zmiany i bylo przy kazdej maszynie tyle ludzi( normalnie na Zachodzie wystarczy jeden) ,ze sie ogrzewali kolegow cialem i ciepla herbata. Moze dlatego w tym miescie bylo bardzo malo ludzi w wieku ponad 60 lat, malo kto do tego szanownego wieku dozywal. Blokki ,ktore wybudowali w latach wielkiego Brezniewa nie robiono kuchni tylko wneki na gotowanie herbaty, moze dlatego,ze i tak nie mozna bylo nic kupic aby wlozyc do garka, i to tez tlumaczono, ze pracownicy jedza w Fabryce a dzieci w szkole. W domach oficerskich ,od majora do gory , kazda rodzina oficerska miala sluzbe jak za czasow carskich....to byl raj na ziemi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bugsior tomson, smieszne rzeczy piszesz IP: *.public.olin.colby.edu 12.02.04, 17:25 bhauauahaha tomson, smieszne rzeczy wypisujesz. chyba studiujesz astronomie albo informatyke bo o ekonomii to pojecia nie masz. rosja ma wzrost 7% tak samo jak chiny. a znaczy to tyle ze nic. zebys po krotce zrozumial - jest relatywnie latwo miec wzrost 7% w kraju w ktorym nie ma wlasciwie nic co w nowoczesnej gospodarce - nie ma prywatnych firm, nie ma infrastruktury, nie ma prawodastwa sprzyjacego rozwojowi sektora prywatnego. wzrost jest napedzany 'sztucznie' tzn. w sektorach ktorych przecietny obywatel nigdy na oczy nie zobaczy - przez rozne gazpromy i lukole. polska oprocz gazu od sowietow nic nie potrzebuje. poza tym wymiana handlowa opierala sie na znikomym polskim eksporcie do rosji, ktora po kryzysie z 1998 zwikszyla import z bialorusi kosztem importu z eu i polski. to jak polska gospodarka jest 'zalezna'od rosyjskiej mozna bylo zaobserowac podczas kryzysu fiskalego z 1998 w rosji - w posce nic sienie stalo, ludzie przeczytali o tym w gazetach, powzdychali, zaledwie kilku przedsiebiorcow majacych przecietne interesy z rosja przeklnelo i tyle. nic sie wiecje nie stalo. polska oprocz rosyjskiego gazu nic od sowietow nie potrzebuje. a i zytucaja z gazem sie powoli zmienia, dzieki decyzjom ukrainy i porozumieniom z np. norwegia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomson Poszczekaj sobie dalej ;o) IP: *.slupsk.sdi.tpnet.pl 12.02.04, 18:55 Gość portalu: bugsior napisał(a): > bhauaua ;o) > rosja ma wzrost 7% tak samo jak chiny. a znaczy to tyle ze nic.zebys po krotce > zrozumial - jest relatywnie latwo miec wzrost 7% w kraju w ktorym nie ma > wlasciwie nic co w nowoczesnej gospodarce - nie ma prywatnych firm, nie ma > infrastruktury, nie ma prawodastwa sprzyjacego rozwojowi sektora prywatnego. Rosja w przeciwieństwie do Chin ma własną zaawansowaną technologię i ma PKB per captia przeszło 2 razy większe od chińskiego. > wzrost jest napedzany 'sztucznie' tzn. w sektorach ktorych przecietny obywatel > nigdy na oczy nie zobaczy - przez rozne gazpromy i lukole. Ale będą pieniążki na rozwój zaawansowanych gałęzi przemysłu i opłacenie tęgich głów rosyjskich naukowców. > polska oprocz gazu od sowietow nic nie potrzebuje. Zdrajcy i głupcy tak myślą. Rosyjskie migi czy su byłyby o wiele lepszym zakupem niż latające trumny f16. Ponadto Rosja bije nas technologicznie pod każdym względem, posiada wszelkie gałęzie przemysłu, Polsce został już tylko spożywczy, ale nie na długo bo po wejściu do UE większość masarni i mlecarni zostanie nakazowo zamknięta. > poza tym wymiana handlowa > opierala sie na znikomym polskim eksporcie do rosji, ktora po kryzysie z 1998 > zwikszyla import z bialorusi kosztem importu z eu i polski. to jak polska > gospodarka jest 'zalezna'od rosyjskiej mozna bylo zaobserowac podczas kryzysu > fiskalego z 1998 w rosji - w posce nic sienie stalo,ludzie przeczytali o tym w > > gazetach, powzdychali, zaledwie kilku przedsiebiorcow majacych przecietne > interesy z rosja przeklnelo i tyle. nic sie wiecje nie stalo. > > polska oprocz rosyjskiego gazu nic od sowietow nie potrzebuje. a i zytucaja z > gazem sie powoli zmienia, dzieki decyzjom ukrainy i porozumieniom z np. > norwegia. Bredzisz, odkąd zerwaliśmy handel z ZSRR zaczeła się destrukcja całego polskiego przemysłu i dziś wogóle go nie mamy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bugsior Re: Poszczekaj sobie dalej ;o) IP: *.public.olin.colby.edu 12.02.04, 19:29 > Rosja w przeciwieństwie do Chin ma własną zaawansowaną technologię i ma PKB > per captia przeszło 2 razy większe od chińskiego. mylisz sie. chiny maja wlasnych naukowcow, ktorzy nie odstepuja kroku rosyjskim pod zadnym wzgledem. to ze nie maja rozwinietego przemyslu militarnego nie swiadczy o stopiu zaawansowania technologicznego. tomson a co ma tutaj wskazac pkb per capita? co ty chcesz dowiesc, bo juz przestalem rozumiec. chcesz zaczac porownywc pkb per capita? kapitalistyczna polska ma wyzszy niz rosja. no i co to pokazuje? w rosji pkb per capita tez nic nie znaczy bo pieniadze nie trafiaja do ludzi tylko zostaja w rekach wazkiej grupy oligarchow. przecietny rosjanin gowno rozumie z pkb per capita. fakt jest taki ze rosja ma naukowcow, ktorzy rozjazdzja sie po swiecie. rosjanie sa madrzy co nie znaczy ze zsrr bylo czy rosja jest potega. surowce maja, ale nie ich to zasluga. maja ale wykorzystac nalezycie juz nie potrafia. sprzedaja je za granice jako dobra nieprzetworzone. dzieki tym surowcom rosyjska gospodarka jako tako dyszy. zeby mowic o stabilnosci gospodarki i o dobrobycie obywateli, niezbedny jest rozwoj sektora prywtnego, drobnych przedsiebiorstw. a do tego potrzebne jest wyksztalcenie spoleczenstwa obywatelskiego, ktore podejmowaloby inicjatywe i wiedziala co to prawo, odpowiedizlanosc, samostanowienie czy uczciwosc. rosja tego nie wyksztalcila, jej gospodarka nie jest reformowana nalezycie, ledwo dyszy glownie dzieki eksporcie surowcow i pozyczkom z zachodu. > Zdrajcy i głupcy tak myślą. Rosyjskie migi czy su byłyby o wiele lepszym > zakupem niż latające trumny f16. Ponadto Rosja bije nas technologicznie pod > każdym względem, posiada wszelkie gałęzie przemysłu, Polsce został już tylko > spożywczy, ale nie na długo bo po wejściu do UE większość masarni i mlecarni > zostanie nakazowo zamknięta. na ten temat powinni wypowiadac sie znawcy tematu a nie ty tomson. tak jak ja gowno wiesz o migach, czy f16 a jedynie naczytales sie jakis rosyjskich 'specjalistycznych opracowan.' bylyby czy nie to nie ma znaczenia. polsa sobie poradzi bez wspanialej rosyjskiej technologii. czy lepsza czy nie ma znaczenia, rozumiesz? chodzi o to ze polska jest w 100% niezalezna od rosji (oprocz wspomnianego gazu) i rusofile co najwyzej moga sobie plakac jak to polska przegapila wspaniala okazje do ulepszenia swojej technologi stawiajac na rosyjska. polska poradzi sobie z 'latajacymi trumnami f16'. nie bedzie tragedii jesli wyposarzymy sie w technologie z zachodu, nic sie nie stanie, polakom nie pogorszy sie standard zycia, pkb nie spadnie, zloty sie nie zalamie, liczba wydawanych posilkow dla bezdomnych sie nie zwiekszy. co to ma do rzeczy ze mig jest lepszy od f16 tomson??? > Bredzisz, odkąd zerwaliśmy handel z ZSRR zaczeła się destrukcja całego > polskiego przemysłu i dziś wogóle go nie mamy. tomson, kiedy ja przytaczam ekonomiczne fakty, ty uprawiasz demagogie. jak dyskutowac z takim zdaniem? nie trudno wykrzykiwac: 'jest beznadziejnie, jest tak czy inaczej bo mi sasiad powiedzial, bo widzialem na filmie, a wogole to gowno prawda, bo to klamstwo.' tomson, FAKTY, przekonaj mnie faktami bo uprawiasz bezwstydne goloslowie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomson Re: Poszczekaj sobie dalej ;o) IP: *.slupsk.sdi.tpnet.pl 12.02.04, 20:11 Gość portalu: bugsior napisał(a): > mylisz sie. chiny maja wlasnych naukowcow,ktorzy nie odstepuja kroku rosyjskim > > pod zadnym wzgledem. to ze nie maja rozwinietego przemyslu militarnego nie > swiadczy o stopiu zaawansowania technologicznego. HAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHA!!!!! Chińska gospodarka to same montownie, wszystko co nowoczesne budują i sprzedają im obcy. Dopiero pod koniec lat 90-ych Chińczycy wyprodukowali pierwszy swój samochód, oczywiście kradnąc technologię z amerykańskich i japońskich montowni w ich kraju. Mają szlaban od zachodu na zaawansowane technologie informatyczne. A militaria... Jeszcze parę lat temu nawet my biliśmy na głowę te ich kilkunaste "upgready" T55 czy Mig21 :o) > tomson a co ma tutaj wskazac pkb per capita? co ty chcesz dowiesc, bo juz > przestalem rozumiec. chcesz zaczac porownywc pkb per capita? kapitalistyczna > polska ma wyzszy niz rosja. no i co to pokazuje?w rosji pkb per capita tez nic Jak to co??? Sam sugerowałeś że Rosja ma taki wysoki wzrost PKB z powodu niskiej jego wartości, że niby podobnie jak w przypadku Chin łatwiej jest mieć wysoki wzrost z niskiego. > nie znaczy bo pieniadze nie trafiaja do ludzi tylko zostaja w rekach wazkiej > grupy oligarchow. przecietny rosjanin gowno rozumie z pkb per capita. Putin właśnie z tym walczy, bierze za mordę oligarchów i ci złodzieje mają wybór albo będą służyć państwu i społeczeństwu (podatki, nie wywożenie rozkradzionych pieniedzy za granicę), albo stracą wszystko. > fakt jest taki ze rosja ma naukowcow, ktorzy rozjazdzja sie po swiecie. Cała masa ich jeszcze została. Rosją nie rządzi banda sprzedajnych debili jak ci w Polsce którzy otwarcie mówią obywatelom "jedźcie pracować za ganicę". > rosjanie sa madrzy co nie znaczy ze zsrr bylo czy rosja jest potega. surowce > maja, ale nie ich to zasluga. Tak samo jak amerykańską zasługą nie są obie wojny światowe które doprowadziły ich do dominacji nad światem. > maja ale wykorzystac nalezycie juz nie potrafia. > sprzedaja je za granice jako dobra nieprzetworzone. dzieki tym surowcom > rosyjska gospodarka jako tako dyszy. zeby mowic o stabilnosci gospodarki i o > dobrobycie obywateli, niezbedny jest rozwoj sektora prywtnego, drobnych > przedsiebiorstw. Na to zawsze jest czas, to może powstać w każdej chwili. Ale głównym wyznacznikiem siły państwa są megakoncerny, które prowadzą badania naukowe i są awangardą rozwoju technologicznego. One muszą powstać jak najszybciej by obce koncerny nie zajęły tego miejsca, Ruscy to rozumieją, debile w Polsce nie i dlatego oddali cały przemysł w obce łapska lub "grzecznie" go unicestwiły. > a do tego potrzebne jest wyksztalcenie spoleczenstwa > obywatelskiego, ktore podejmowaloby inicjatywe i wiedziala co to prawo, > odpowiedizlanosc, samostanowienie czy uczciwosc. rosja tego nie wyksztalcila, > jej gospodarka nie jest reformowana nalezycie, ledwo dyszy glownie dzieki > eksporcie surowcow i pozyczkom z zachodu. Rosyjskie społeczeństwo jest lepiej wykształcone niż Amerykańskie. Odpowiedzialność czy uczciwość zależą od poziomu bogactwa obywateli a nie wykształcenia społeczeństwa. > na ten temat powinni wypowiadac sie znawcy tematu a nie ty tomson. tak jak ja > gowno wiesz o migach, czy f16 a jedynie naczytales sie jakis > rosyjskich 'specjalistycznych opracowan.' Każdy kto ma choć blade pojęcie o militariach wie że jako myśliwiec Mig29 bije na głowę F16. > bylyby czy nie to nie ma znaczenia. polsa sobie poradzi bez wspanialej > rosyjskiej technologii. czy lepsza czy nie ma znaczenia, rozumiesz?chodzi o to > > ze polska jest w 100% niezalezna od rosji(oprocz wspomnianego gazu) i rusofile Nam grozi 100% uzależnienie od USA nie od Rosji i z tym trzeba walczyć. > > Bredzisz, odkąd zerwaliśmy handel z ZSRR zaczeła się destrukcja całego > > polskiego przemysłu i dziś wogóle go nie mamy. > > tomson, kiedy ja przytaczam ekonomiczne fakty, ty uprawiasz demagogie. jak > dyskutowac z takim zdaniem? > > nie trudno wykrzykiwac: 'jest beznadziejnie, jest tak czy inaczej bo mi sasiad > powiedzial, bo widzialem na filmie, a wogole to gowno prawda, bo to klamstwo.' > tomson, FAKTY, przekonaj mnie faktami bo uprawiasz bezwstydne goloslowie. Masz na każdym kroku fakty!!! Gdzie unimor, gdzie FSO, gdzie nasz przemysł elektroniczny??? Wszystko zdechło. Gdzie jest teraz nasze hutnictwo,okrętownictwo,zbrojeniówka??? Zdycha, powoli dogorywa! To są ogólnie znane fakty i nie trzeba tu żadnych stronek. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bugsior Re: Poszczekaj sobie dalej ;o) IP: *.west.hillside.residences.colby.edu 12.02.04, 22:59 > HAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHA!!!!! Chińska gospodarka to same montownie, wszystko > co nowoczesne budują i sprzedają im obcy. Dopiero pod koniec lat 90-ych > Chińczycy wyprodukowali pierwszy swój samochód, oczywiście kradnąc technologię z > amerykańskich i japońskich montowni w ich kraju. Mają szlaban od zachodu na > zaawansowane technologie informatyczne. A militaria... Jeszcze parę lat temu > nawet my biliśmy na głowę te ich kilkunaste "upgready" T55 czy Mig21 :o) a skad ty wiesz co chinczycy kradna a co sami wymyslaja? chinczycy maja program kosmiczny, maja laboratoria atomowe (pomysly nie wykradzione z zachodu jak co niektorzy chcieliby to widziec), a przecietny student z chin bedacy na stypendium na zachodzie budzi wrecz strach jesli chodzi o nauki scisle. tylko nie mow mi naiwnie mi ze studenci rosyjscy zostaja u siebie dlatego ze tak bardzo swoja ojczyzne kochaja - po prostu dostaja po dupie w konkurencji z chinczykami. ale skoro ruscy tak wspaniale sie rozwijaja to dlaczego nikt o tym nie slyszy? spisek? amerykanska propaganda, ukrywajaca wielkie osiagniecia rosyjskich naukowcow? wierze w 'comperative advantage' a nie teorie spiskowe. > Jak to co??? Sam sugerowałeś że Rosja ma taki wysoki wzrost PKB z powodu > niskiej jego wartości, że niby podobnie jak w przypadku Chin łatwiej jest mieć > wysoki wzrost z niskiego. nic nie rozumiem tomson z twojej wypowiedzi. 'latwiej jest miec wysoki wzrost z niskiego' - czerwona szescienna zielona kulka. napisalem o tym ze wzrost gospodarczy nie jest wyznacznikiem niczego w nawiazaniu do tematu twoje go postu, w ktorym az sie podniecasz na sama mysl o tych 7%. ot, cala filozofia. > Putin właśnie z tym walczy, bierze za mordę oligarchów i ci złodzieje mają > wybór albo będą służyć państwu i społeczeństwu (podatki, nie wywożenie > rozkradzionych pieniedzy za granicę), albo stracą wszystko. o niczym nowym nas nie poinformowales. > Cała masa ich jeszcze została. Rosją nie rządzi banda sprzedajnych debili jak > ci w Polsce którzy otwarcie mówią obywatelom "jedźcie pracować za ganicę". patrriotyzm tomson ma sie zrodzic w czolwieku a nie byc wymuszony przez panstwo. to jest kolejna roznica pomiedzy komunizmem a demokracja. w demokracji wybierasz czy jestes patriota czy nie i wtenczas nie ma watpliwosci ze patriota jest patriota szczerym. w komunizmie kazdy ma byc patriota bo inaczej do obozu. podobnie jest w rosji. nic w rosji obywatelom nie mowia bo maja ich w dupie. jakby byli szczerzy to by powiedzieli ze ludzie inteligentni poprostu sie w rosji marnuja. zasluguja na lepsze warunki zyciowe niz te ktore otrzymuja. dlatego wiekszosc wyjezdza. rosja nic nie mowi o wyjazdach bo bo jakby zaczela ludzi jeszcze naklaniac i nie stwarzac masy problemow to malo kto by zostal. w polsce nie slyszalem nic o pozbywaniu sie wykfalifikowanych pracownikow. slyszalem natomiast o wspolnym ryku pracy, ktory badz co badz jest lepszy dla obywatela - ma sie wybor. patrioci zostaja, a pragmatycy wyjezdzaja. nikt nie mydli oczu bzdurami. w polsce mozna dostac satysfakcjonujaca prace jesli chodzi o nauklowcow i wielu sie o tym przekonalo. pozostali moga z usmiechem na twarzy wyjechac, dorobic sie i ewentualni wrocic. panstwo jest tomson dla obywateli a nie obywatele dla panstwa. nikt nikogo z polski nie wyrzuca. > Tak samo jak amerykańską zasługą nie są obie wojny światowe które doprowadziły > ich do dominacji nad światem. chryste tomson a ty dalej swoje. zrozum, ze na komunizmie i amerykanskim kapitalizmie swiat sie nie konczy! rozumiesz? czy tomson rozumiesz tak proste zdanie?! sa spoleczenstwa demokratyczne i kapitalistyczne, ktore dorobily sie ciezka praca, gdzie udzial korporacji w gospodarce nie jest tak potezny jak w stanach, gdzie na dobrobyt obywateli nie koniecznie pracuje pol azji. rozumiesz ze sa takie miejsca? wlochy, szwajcaria, hiszpania to tylko przyklady. > Na to zawsze jest czas, to może powstać w każdej chwili. masz najwyrazniej male pojecie co to jest 'spoleczenstwo obywatelskie.' do wyksztalcenia sie takiego czegos potrzeba czasu, cierpliwosi, kultury ktory jest gotowa na kompromisy, potrzeba ludzkiej swiadomosci, potrzeba zmiany generacji i zmiany ludzkiej mentalnosci. wyobrazasz sobie ze w stanach student nie wie co to znaczy sciagac na klasowce? on poprstu nie wie! nigdy tego nie robil bo uwaza ze tak sie nie powinno robic. do glowy mu nie przyjdzie, ze mozna myslec inaczej. czy ten banalny przyklad daje ci to jakies przyblizenie definicji spoleczenstwa obywatelskiego? nie rozumiesz ze komunizm promuje zupelnie odwrotnotne zachowania? > Masz na każdym kroku fakty!!! Gdzie unimor, gdzie FSO, gdzie nasz przemysł > elektroniczny??? Wszystko zdechło. > Gdzie jest teraz nasze hutnictwo,okrętownictwo,zbrojeniówka??? Zdycha, powoli > dogorywa! To są ogólnie znane fakty i nie trzeba tu żadnych stronek. tomson, trzeba faktow ale ty jestes bardzo na nie odporny. te rzeczy nie mialy racji bytu w takiej formiej w jakiej funkcjonowaly bo kosztowaly panstwo wiecej niz przynosily zysku. nie sztuka produkowac samochody, kiedy ich jakosc jest do dupy a koszty produkcji 5 razy wyzsze niz w konkurencyjnych zakladach. tak wygladaly polskie huty, kopalnie, fso, itd. przypomina sie wspanialy projekt wschodnich niemiec produkcji 'nowych technologii.' koszty produkcji wsch. niemieckich chipow byly wyzsze niz ceny na swiatowych rynkach, a produklcje podtrszymywano dla celow propagandowo-ideologicznych. i co? czy wschodnie niemcy maja byc dumne ze swych chipow, tomson? Ale głównym > wyznacznikiem siły państwa są megakoncerny, które prowadzą badania naukowe i są > > awangardą rozwoju technologicznego. One muszą powstać jak najszybciej by obce > koncerny nie zajęły tego miejsca, Ruscy to rozumieją, debile w Polsce nie i > dlatego oddali cały przemysł w obce łapska lub "grzecznie" go unicestwiły. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomson No i proszę, przeciw Rosji polscy antykomuniści IP: *.slupsk.sdi.tpnet.pl 12.02.04, 23:30 staną nawet w obronie komunistycznych chin ;oD Gość portalu: bugsior napisał(a): > a skad ty wiesz co chinczycy kradna a co sami wymyslaja? chinczycy maja program > kosmiczny, maja laboratoria atomowe (pomysly nie wykradzione z zachodu jak co > niektorzy chcieliby to widziec), Chińczycy pierszą elektrownię atomową zbudowali w połowie lat 90-ych, gdyby nie debilizm naszych obywateli my byśmy już szybciej takową zbudowali w Żarnowcu. Koreaczycy z północy też mają niewykradzione z zachodu laborotoria atomowe, a Białorusini projektują własne satelity. Chińczycy mają jakąć tam technologię, ale ogólnie są daleko w tyle za USA,UE,Rosją czy Japonią. > a przecietny student z chin bedacy na > stypendium na zachodzie budzi wrecz strach jesli chodzi o nauki scisle. tylko > nie mow mi naiwnie mi ze studenci rosyjscy zostaja u siebie dlatego ze tak > bardzo swoja ojczyzne kochaja - po prostu dostaja po dupie w konkurencji z > chinczykami. Rosjanie mają niegorsze uczelnie niż na zchodzie, więc takowi stypendyści nie są im niezbędni. Ale zważ że w Chinach jest wielu naukowców ze stypendiami z uczelni rosyjskich, nawet u mnie na Polibudzie w Gdańsku studiuje jeden Chińczyk. > ale skoro ruscy tak wspaniale sie rozwijaja to dlaczego nikt o tym nie slyszy? > spisek? amerykanska propaganda, ukrywajaca wielkie osiagniecia rosyjskich > naukowcow? wierze w 'comperative advantage' a nie teorie spiskowe. Kto mówi że wspaniale, są za USA, UE czy Japonią, ale Chińczyków wyprzedzają. W informatyce, to nawet Indie są przed Chinami. > > Putin właśnie z tym walczy, bierze za mordę oligarchów i ci złodzieje mają > > > wybór albo będą służyć państwu i społeczeństwu (podatki, nie wywożenie > > rozkradzionych pieniedzy za granicę), albo stracą wszystko. > > o niczym nowym nas nie poinformowales. To nie słyszałeś o aresztowaniu Chodorowskiego? > patrriotyzm tomson ma sie zrodzic w czolwieku a nie byc wymuszony przez > panstwo. to jest kolejna roznica pomiedzy komunizmem a demokracja.w demokracji > wybierasz czy jestes patriota czy nie i wtenczas nie ma watpliwosci ze patriota > jest patriota szczerym.w komunizmie kazdy ma byc patriota bo inaczej do obozu. Patriotyzm komuniostyczny był o niebo lepszy niż ogólnie znany, bo oparty na wierności państwu i społeczeństwu i poszanowaniu czegoś takiego u innych, a nie na nacjonaliźmie i szowiniźmie. > podobnie jest w rosji. nic w rosji obywatelom nie mowia bo maja ich w dupie. > jakby byli szczerzy to by powiedzieli ze ludzie inteligentni poprostu sie w > rosji marnuja. zasluguja na lepsze warunki zyciowe niz te ktore otrzymuja. > dlatego wiekszosc wyjezdza. rosja nic nie mowi o wyjazdach bo bo jakby zaczela > ludzi jeszcze naklaniac i nie stwarzac masy problemow to malo kto by zostal. > > w polsce nie slyszalem nic o pozbywaniu sie wykfalifikowanych pracownikow. > slyszalem natomiast o wspolnym ryku pracy, ktory badz co badz jest lepszy dla > obywatela - ma sie wybor. patrioci zostaja, a pragmatycy wyjezdzaja. Tu nie chodzi o pariotyzm obywateli, lecz rządzących. Władze Rosji inwestują w naukę i bronią swego przemysłu, polskie nie. > > Tak samo jak amerykańską zasługą nie są obie wojny światowe które > doprowadziły > > ich do dominacji nad światem. > > chryste tomson a ty dalej swoje. zrozum, ze na komunizmie i amerykanskim > kapitalizmie swiat sie nie konczy! rozumiesz? czy tomson rozumiesz tak proste > zdanie?! Nie o to mi chodziło, to była moja odpowiedź na twój zarzut że to nie zasługa Rosjan że mają tyle dóbr kopalnych. Tak samo nie zasługą Ameryki jest to że mają aż taką przewagę nad resztą. Poprostu pewne kożyści które ułatwiają państwu rozwój są niezależne od działań tego państwa. > sa spoleczenstwa demokratyczne i kapitalistyczne, ktore dorobily sie ciezka > praca, Taaak, ciężką pracą ale niewolników i niewolonych nacji (kolonializm), a potem poprzez podporządkowanie sobie gospodarczo byłych kolonii (neokolonializm), kwintesencją tego wszystkiego jest globalny liberalny kapitalizm, liberalny tylko do takiego stopnia do jakiego opłaca się tym bogatym. Ciężką pracą to swoją siłę budowały kraje komunistyczne, ale ci z zachodu nie mieli poszanowania dla tego i wspierały powstanie tzw. demokratycznych i kapitalistycznych rządów, czyli w rzeczywistości całkowicie podporządkowanych tym bogatym. > gdzie udzial korporacji w gospodarce nie jest tak potezny jak w stanach, > gdzie na dobrobyt obywateli nie koniecznie pracuje pol azji. rozumiesz ze sa > takie miejsca? > wlochy, szwajcaria, hiszpania to tylko przyklady. Szwajcaria miała kilkaset lat pokoju, a Włochy czy Hiszpania są o ponad połowę biedniejsze niż USA. > > Na to zawsze jest czas, to może powstać w każdej chwili. > > masz najwyrazniej male pojecie co to jest 'spoleczenstwo obywatelskie.' do > wyksztalcenia sie takiego czegos potrzeba czasu, cierpliwosi, kultury ktory > jest gotowa na kompromisy, potrzeba ludzkiej swiadomosci, potrzeba zmiany > generacji i zmiany ludzkiej mentalnosci. To jest idealistyczna utopia. W rzeczywistości ludzie to motłoch który zawsze można ogłupić różnymi kłamstwami. Gdy niezbyt bogate państwo ma słabą władzę, czy bogatsi zawsze ogłupią społeczeństwo obiecując "gruszki na wierzbie", jak się to kończy widzimy na przykładzie transformacji ustrojowej. Do pełnej demokracji trzeba dorosnąć, w takim kraju jak Polska potrzebne są silne autorytarne rządy działające na korzyść państwa i eliminujące ze swych szeregów idiotów. > wyobrazasz sobie ze w stanach student nie wie co to znaczy sciagac na klasowce? > on poprstu nie wie!nigdy tego nie robil bo uwaza ze tak sie nie powinno robic. > do glowy mu nie przyjdzie, ze mozna myslec inaczej. czy ten banalny przyklad > daje ci to jakies przyblizenie definicji spoleczenstwa obywatelskiego? nie > rozumiesz ze komunizm promuje zupelnie odwrotnotne zachowania? Zważ jaki tam jest niski poziom nauczania. > > Masz na każdym kroku fakty!!! Gdzie unimor, gdzie FSO, gdzie nasz przemysł > > elektroniczny??? Wszystko zdechło. > > Gdzie jest teraz nasze hutnictwo,okrętownictwo,zbrojeniówka??? Zdycha,powoli > > dogorywa! To są ogólnie znane fakty i nie trzeba tu żadnych stronek. > > tomson, trzeba faktow ale ty jestes bardzo na nie odporny. te rzeczy nie mialy > racji bytu w takiej formiej w jakiej funkcjonowaly bo kosztowaly panstwo > wiecej niz przynosily zysku. Brednie!!! Unimor był zyskowny jego likwidacja to zdradziecka decyzja polityczna. Co do tych co nie były opłacalne, to należał nam się okres przejściowy gdy zmienialiśmy ustrój, trzeba było wymusić na zachodnich rządach tolerancję dla restrukturyzacji polskiego przemysłu, zamiast pozwalać na jego niszczenie. > nie sztuka produkowac samochody, kiedy ich jakosc jest do > dupy a koszty produkcji 5 razy wyzsze niz w konkurencyjnych zakladach. tak > wygladaly polskie huty, kopalnie, fso, itd. Wszystko by przyszło, ale do cholery PRZEZ 50 LAT BYLIŚMY W ODMIENNYM USTROJU GOSPODARCZYM!!!! Należał nam się czas na jednostronne cła i chroniące nasz restrukturyzujący się przemysł. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bugsior Re: No i proszę, przeciw Rosji polscy antykomuniś IP: *.public.olin.colby.edu 13.02.04, 16:59 ) Chińczycy pierszą elektrownię atomową zbudowali w połowie lat 90-ych, gdyby nie ) ) debilizm naszych obywateli my byśmy już szybciej takową zbudowali w Żarnowcu. ) Koreaczycy z północy też mają niewykradzione z zachodu laborotoria atomowe, a ) Białorusini projektują własne satelity. Chińczycy mają jakąć tam technologię, ) ale ogólnie są daleko w tyle za USA,UE,Rosją czy Japonią. wedlug mnie przeceniasz rosjan a nie doceniasz chinczykow. to czy kraj ma 'funcjonujacy' program kosmiczny, czy de facto wystrzeliwuje satelity, czy da facto buduje elektrownie atomowe zalezy od polityki kraju, od jego mozliwosci ekonomicznych. od roli jaka chce grac w swiecie. posiadanie wybitnych naukowcow nie jest wystrczajace do tego by takie rzeczy w danym kraju mozna bylo zaobserwowac (satelity, program atomowy, itd.), tak samo jak posiadanie funduszy i aspiracje nie wystarcza bez niezbednego podloza naukowego. polska ma wybitnych naukowcow, ale brak elektrowni atomowej, czy satelit na orbicie. ma za to znakomitych lekarzy, chirurgow, informatykow, ktorzy maja ogromny wklad w rozwoj tych dysciplin w polsce i na swiecie. ) Rosjanie mają niegorsze uczelnie niż na zchodzie, więc takowi stypendyści nie ) są im niezbędni. Ale zważ że w Chinach jest wielu naukowców ze stypendiami z ) uczelni rosyjskich, nawet u mnie na Polibudzie w Gdańsku studiuje jeden ) Chińczyk. racja. nie zmienia to faktu, ze chinczycy maja bardzo wysoki poziom nauk scislych w szkolach i na uczelniach wyzszych a widac ich wszedzie na swiecie na uczelniach bo poprostu co piaty mieszkaniec globu jest chinczykiem. ) Kto mówi że wspaniale, są za USA, UE czy Japonią, ale Chińczyków wyprzedzają. ) W informatyce, to nawet Indie są przed Chinami. to w czym problem? dlaczego polska ma stracic na wprowadzaniu u siebie rozwiazan technologicznych z zachodu, kiedy jak sam przyznajesz przoduja przed rosyjskimi? rozwiazan chinskich raczej w polsce nie znajdziesz wiec nie wiem w czym widzisz problem, kiedy polska armia nie kupuje migow. pamietaj ze to rzutuje na to jaka bedzie armia za lat 20-30. stawiajac na technologie zachodnia armia bedzie sie rozwiajc w tym kierunku. trzeba wybrac opcje. dzisiaj bagnety rosyjskie moga byc lepsze niz amerykanskie ale sa mocne podstawy zeby wierzyc, ze za 30 lat lepsze beda bagnety amerykanskie. to jest wybor na lata, a co do rosji to jej przyszlosc takze i mysl naukowa stoja pod znakiem zapytania. ) To nie słyszałeś o aresztowaniu Chodorowskiego? tomson, slyszalem. wiec ponawiam pytanie. co nowego nam mowisz? powszechnie wiadomo, ze oligarchia rozkrada rosje a putin sie za nich zabral. co w tym odkrywczego? ) Patriotyzm komuniostyczny był o niebo lepszy niż ogólnie znany, bo oparty na ) wierności państwu i społeczeństwu i poszanowaniu czegoś takiego u innych, a nie ) ) na nacjonaliźmie i szowiniźmie. oooo, i tu sie mocno mylisz. patriotyzm komunistyczny w zadnym wypadku nie byl oparty na wiernosci panstwu. to bylo wymuszone, a nic co wymuszone nie jest szczere. myslisz ze ludzie byli dumni ze swojego komunistycznego panstwa? panstwa komunistycznego, ktore przekreslilo i chcialo wykorzenic wartosci jakimi kierowali sie polacy przez wieki? myslisz ze polacy chcieli panstwa, ktore zostalo im narzucone przez moskwe? to z tego mieli byc dumni? nie wazne jak tesknisz za prl, tomson, faktem jest ze wiekszosc polakow nie identyfikowalo sie z prl. to ze zyli w tym panstwie byl skutkiem apatii a nie swoadomego wspierania systemu. patriotyzm tomson to byla armia krajowa ktora sukcesywnie byla dyskredytowana przez komunizm nawet po okresie stalinizmu (bo szkoda wogole wspominac co sie dzialo do polowy lat 50). nie wiem jak twoja rodzina, ale u mnie nikt z tego powodu nie byl dumny a napewno juz nie czul sie komunistycznym patriota. od patriotyzmu do szowinizmu jest dluuga droga. patriotyzm to milosc do swojego kraju, jego osiagnec i historii a szowinizm i nacjonalizm to przswiadczenie o wyzszosci tego wszystkiego nad innymi nacjami. zrozumialbys bedac jakis czas za granica. moze bys to poczul. wlasnie tego tomson ucza podroze. zadna ksiazka ci tego nie zastapi. a niedoskonaly opis tego co zobaczenie swiata moze ci dac zostalo wspaniale opisane przez paulo coelho w 'alchemiku.' polecam tomson jako wstep do zycia na tym globie. ) Tu nie chodzi o pariotyzm obywateli, lecz rządzących. Władze Rosji inwestują w ) naukę i bronią swego przemysłu, polskie nie. a ja mowie o pojeciu wypaczonym przez amerykanow, tzn. o 'wolnosci.' nie chce zeby mnie ktos na sile gdzies trzymal i wmawial jakies bajeczki o sile gospodarki. niech raczej przemowia do mojego poczucia obowiaku obywatelskiego w stosunku do panstwa tak zebym sam chcial zostac i budowac swoj kraj. ) Nie o to mi chodziło, to była moja odpowiedź na twój zarzut że to nie zasługa ) Rosjan że mają tyle dóbr kopalnych. Tak samo nie zasługą Ameryki jest to że ) mają aż taką przewagę nad resztą. Poprostu pewne kożyści które ułatwiają ) państwu rozwój są niezależne od działań tego państwa. prawda, a ja ci nieraz mowilem, ze na stanach swiat sie nie konczy. poza tym tomson, przyznasz ze potrzeba troche wiecej wkladu ze strony spoleczenstwa oraz wiecej inteligencji ze strony systemu i elit rzadzacych zeby wygrac dwie wojny swiatowe niz zeby urodzic sie na surowcach minerlanych. ) Taaak, ciężką pracą ale niewolników i niewolonych nacji (kolonializm), a potem ) poprzez podporządkowanie sobie gospodarczo byłych kolonii (neokolonializm), ) kwintesencją tego wszystkiego jest globalny liberalny kapitalizm, liberalny ) tylko do takiego stopnia do jakiego opłaca się tym bogatym. ) Ciężką pracą to swoją siłę budowały kraje komunistyczne, ale ci z zachodu nie ) mieli poszanowania dla tego i wspierały powstanie tzw. demokratycznych i ) kapitalistycznych rządów, czyli w rzeczywistości całkowicie podporządkowanych ) tym bogatym. kraje komuniostyczne robily wyzysk wlasnych obywateli i to wlasnie ich ciezka praca probowaly zbudowac swoja sile. probowaly bo cale to badziewie poprostu kupy sie nie trzymalo. tomson, a slyszales kiedys o przypadkach hong-kongu, malezji czy tajwanu? zaczelo sie 30 lat temu od produkowania badziewia dla zachodnich korporacji, ktore psulo sie po dwoch tygodniach a dzisiaj sa to kraje o jednych z najwyzszych wzrostow gospodarczych gdzie wszyscy zyskali nawet te uciemiezane warstwy. kapitalzm chcial ich wydymac ale sie nie dali. sa tez oczywiscie przypadki gdzie kraje kompletnie zalezne sa od kapitalu zachodniego, ale trudno winic tutaj tylko zachod. a gdzie sa liderzy tych krajow? tomson, kapitalizm moze pomoc krajom 3 swiata ale trzeba sie bardzo postarac. ) Szwajcaria miała kilkaset lat pokoju, a Włochy czy Hiszpania są o ponad połowę ) biedniejsze niż USA. czy to koleny konkurs kto bogatszy? bo mnie zamoznosc wloch wystarcza. jesli juz tak lubisz konkursy kto ma najwyzszy standard zycia to ci od razu powiem, ze zadne komunistyczne panstwo nigdy nie ma szans na bycie w czolowce. zapomnij. lepiej przyjrzyj sie kapitalizmowi wloskiemu czy hiszpanskiemu. takich kapitalizmow jestem goracym zwolennikiem i taki kapitalizm chcialbym widziec w polsce. ) To jest idealistyczna utopia. W rzeczywistości ludzie to motłoch który zawsze ) można ogłupić różnymi kłamstwami. Gdy niezbyt bogate państwo ma słabą władzę, ) czy bogatsi zawsze ogłupią społeczeństwo obiecując "gruszki na wierzbie", jak ) się to kończy widzimy na przykładzie transformacji ustrojowej. Do pełnej ) demokracji trzeba dorosnąć, w takim kraju jak Polska potrzebne są silne ) autorytarne rządy działające na korzyść państwa i eliminujące ze swych szeregów ) ) idiotów. to nie idealistyczna utopia. to sie nazywa 'socjologia.' najwyrazniej nigdy nie czytales chociazby webera. tu nie chodzi o oglupianie ludzi, o propagande. tu chodzi o gle Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomson Re: No i proszę, przeciw Rosji polscy antykomuniś IP: *.slupsk.sdi.tpnet.pl 13.02.04, 17:38 > polska ma wybitnych naukowcow, ale brak elektrowni atomowej, czy satelit na > orbicie. ma za to znakomitych lekarzy, chirurgow, informatykow, ktorzy maja > ogromny wklad w rozwoj tych dysciplin w polsce i na swiecie. Ale Polska ma z tego ZERO korzyści, dlatego należy potępiać głupotę naszych rządzących. > oooo, i tu sie mocno mylisz. patriotyzm komunistyczny w zadnym wypadku nie byl > oparty na wiernosci panstwu. to bylo wymuszone, a nic co wymuszone nie jest > szczere. myslisz ze ludzie byli dumni ze swojego komunistycznego panstwa? Ja jakbym żył w latach 70-ych czy 60-ych to bym był. > panstwa komunistycznego, ktore przekreslilo i chcialo wykorzenic wartosci > jakimi kierowali sie polacy przez wieki? myslisz ze polacy chcieli panstwa, > ktore zostalo im narzucone przez moskwe? Po IIWŚ skończyła się era niezależnych państw, albo Moskwa, albo Waszyngton lub Bruksela i różne międzynarodowe syndykaty finansowe. Fakty pokazują jasno że jak na razie najlepiej się nam opłacała współpraca z ZSRR. Jestem jednak niepoprawnym optymistą i żywię nadzieję że za jakieś 10 lat będę mógłbyć dumny z życia w 5-6 najważniejszym regionie federacyjnego europejskiego supermocarstwa i że taka opcja będzie dla Polski lepsza niż to co było za komuny > patriotyzm tomson to byla armia krajowa ktora > sukcesywnie byla dyskredytowana przez komunizm nawet po okresie stalinizmu (bo > szkoda wogole wspominac co sie dzialo do polowy lat 50). Patriotyzm to służba państwu i społeczeństwu. AK walczące z nazistami było patriotyczną organizacją, ale element który potem utwożył bandy NSZ to bandyci nie mający nic wspólnego z patriotyzmem, a co najwyżej z głupim nacjonalizmem i antyruskim szowinizmem. > a ja mowie o pojeciu wypaczonym przez amerykanow, tzn. o 'wolnosci.' nie chce > zeby mnie ktos na sile gdzies trzymal i wmawial jakies bajeczki o sile > gospodarki. Inaczej się nie da, jak władze i obywatele nie będą służyć sile gospodarki państwa, to będziemy niczym. > niech raczej przemowia do mojego poczucia obowiaku obywatelskiego w > stosunku do panstwa tak zebym sam chcial zostac i budowac swoj kraj. Jak widać po tym co dzieje się po 1989 roku nie da się tak. Większość ludzi to motłoch podatny na populizm i by wyeliminować goźbę wybrania jakiś oszołomów nie może być pełnej demokracji. Parlamentaryzm to państwo kolesi, setek powiązań władz z mafią, oligarchią i administracją terytorialną. Przez to wielu szkodzących państwu oligarchów jest nietykalnych, podobnie jak armia urzędasów na różnych szczeblach władzy. Jedyny sposób by zroić z tym porządek to silna władza. > oraz wiecej inteligencji ze strony systemu i elit rzadzacych Myślisz że rządzą nami nieinteligentni ludzie??? Daj spokój ci ludzie nie są głupi, potrafią myśleć, chodzi o ich mentalność. Myślą i kombinują tylko dla osobistycz korzyści, a dobro państwa mają w dupie. To że ktoś jest złodziejem czy zdrajcą nie znaczy że jest głupi. > kraje komuniostyczne robily wyzysk wlasnych obywateli i to wlasnie ich ciezka > praca probowaly zbudowac swoja sile. probowaly bo cale to badziewie poprostu > kupy sie nie trzymalo. Jaki wyzysk??? Różnica w poziomie życia między władzą a ogółem obywateli była w krajach komunistycznych dużo niższa niż na zachodzie, więc o żadnym wyzysku nie ma mowy. Władze zapewniały każdemu godne życie i pracę. > tomson, a slyszales kiedys o przypadkach hong-kongu, malezji czy tajwanu? Hong-kong to państwo-miasto, inny twór niż klasyczne państwo. Tajwan był cały czas finansowany przez USA by nie wrócił do chińskiej macierzy, a Malezja była daleko za nami w latach 60-ych,70-ych a nawet w 80-ych. Zresztą gospodarka Tajwanu czy Malezji zależy dzisiaj od widzimisie zachodnich koncenów, które kontrolują całą ich gospodarkę. > zadne komunistyczne panstwo nigdy nie ma szans na bycie w czolowce. Wiesz co mi się najbardziej podobało w komuniźmie?? Pomoc państwa dla rozwoju rodzimej gospodarki, ochrona własnego przemysłu, podporządkowanie gospodarki interesom państwa, władza silnej ręki. Wiesz gdzie wszystkie te wymienione przeze mnie elementy były??? W Korei Południowej gdy ta miała największy boom gospodarczy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bugsior Re: No i proszę, przeciw Rosji polscy antykomuniś IP: *.west.hillside.residences.colby.edu 14.02.04, 04:45 > Ale Polska ma z tego ZERO korzyści, dlatego należy potępiać głupotę naszych > rządzących. prosze tomson o zestawienie co ma ze swoich naukowcow polska a co ma rosja. jestem ciekaw co wymyslisz. albo co ma rosja a czego nie ma polska, a ja ci pokaze co ma polska a czego rosja jeszcze dlugo nie bedzie miala. > Ja jakbym żył w latach 70-ych czy 60-ych to bym był. wtedy bylo fajnie, prawda tomson? pelne polki, zycie za gierkowskie pozyczki, ktore doprowadzily do kryzysu gospodarczego i strajkow robotniczych w ursusie czy radomiu. pomijam fakt ze pozyczki splacamy do dzisiaj i gdyby ich nie bylo to moze dzisiaj byloby wiecej pieniedzy na programy dla najbiednijszych, pieliegniarki, albo emerytow. lata 70 byly najdurniejszym, najmniej rozsadnym okresem komunizmu pod wzgledem dlugoterminowych konsekwencji. > Po IIWŚ skończyła się era niezależnych państw, albo Moskwa, albo Waszyngton lub > > Bruksela i różne międzynarodowe syndykaty finansowe. Fakty pokazują jasno że > jak na razie najlepiej się nam opłacała współpraca z ZSRR. nigdy tomson w hisotrii nowozytnej zadne panstwo nie poradzilo sobie samo - sojusznicy w stosunkach miedzynarodowych sa niezbedni jak tlen do oddychania. roznica pomiedzy europa zachodnia, czy bruksela jak to nazywasz a moskwa jest zasadnicza. w niemczech, francji, czy wloszech ludzie sami decydowali kto bedzie nimi zadzil - czy lewica, czy prawica, czy debile, czy ludzie madrzy. w polsce moskwa mowila kto ma rzadzic, ewentualnie kilku partyjniakow robilo sobie przewrocik na szczytach. w tym sensie europa zachodnia byla niezalezna i debilizmem politologicznym jest mowienie ze polska byla tak samo zalezna od zsrr jak wlochy od brukseli. to jest debilizm tomson. > Jestem jednak > niepoprawnym optymistą i żywię nadzieję że za jakieś 10 lat będę mógłbyć dumny > z życia w 5-6 najważniejszym regionie federacyjnego europejskiego > supermocarstwa i że taka opcja będzie dla Polski lepsza niż to co było za komuny tez mam taka nadzieje, wiec sie zgadzamy. jednak unia to nie kolejne zsrr, jak niektorzy lubia myslec. > Patriotyzm to służba państwu i społeczeństwu. AK walczące z nazistami było > patriotyczną organizacją, ale element który potem utwożył bandy NSZ to bandyci > nie mający nic wspólnego z patriotyzmem, a co najwyżej z głupim nacjonalizmem > i antyruskim szowinizmem. a kto tu wspomina o nsz? ja mowie o procesie 16, o skazaniu przez zsrr prawdziwych polskich patriotow. polskie komunistyczne pacholki nie kiwnely nawet palcem, bo do patriotyzmu bylo im daleko. mowie o przesladowaniach patriotow z ak przez lata stalinizmu oraz zapomnienie o zaslugach polskigo podziemia przez wladze prl na prestrzeni calego jego istnienia. tradycyjne demokratyczne wartosci wyznawane przez okulickiego, puzaka, czy jankowskiego i reprezentujace uczucia polakow jako narodu zostaly zastapione przez komunistyczna wizje patriotyzmu. panstwo zbudowane na takim klamstwie nie ma prawa gloszenia ze jest patriotyczne. > Inaczej się nie da, jak władze i obywatele nie będą służyć sile gospodarki > państwa, to będziemy niczym. powtarzam, ze zmuszanie kogos do 'sluzenia krajowi' przynosi wrecz odwrotne skutki. to prawda ze jak obywatele nie beda sluzyc to panstwo bedzie niczym. ale do tego tomson nie mozna zmuszac. i niestety mylisz sie - da sie inaczej. > Jak widać po tym co dzieje się po 1989 roku nie da się tak. Większość ludzi to > motłoch podatny na populizm i by wyeliminować goźbę wybrania jakiś oszołomów > nie może być pełnej demokracji. Parlamentaryzm to państwo kolesi, setek > powiązań władz z mafią, oligarchią i administracją terytorialną. Przez to wielu > > szkodzących państwu oligarchów jest nietykalnych, podobnie jak armia urzędasów > na różnych szczeblach władzy. Jedyny sposób by zroić z tym porządek to silna > władza. zakladasz debilizm obywateli. przywolujesz glowny argument marksistowski, ze ludzie nie przekonali sie jeszcze i sa za glupi zeby zrozumiec co jest dla nich najlepsze, dlatego wladza powinna im powiedziec co jest najlepsze. juz wole kiedy robia mi pranie mozgu i probuja cos wmowic, przekonac do swojej opcji, bo ja nadal mam demokratyczna wladze nie zgadzanai sie z tym. to na jaka rzeczywistosc stawiam zalezy ode mnie. problem w tym czy potrafie samodzielnie myslec czy nie. komuchow nie interesowala moja opinia. kiedy nie ma pola do krytyki, granica pomiedzy dobrem a zlem jest wymazana. wtedy jest monopol na dobro, wlasciwosc decyzji i nurtow myslowych. wole kolesia, ktory probuje mi wcisnac kit ze jest dla mnie najlepszy a ja tego nie kupuje, niz kolesia ktory jest pewien ze jest dla mnie najlepszy ale zabrania zastanowienia sie nad tym. > Myślisz że rządzą nami nieinteligentni ludzie??? > Daj spokój ci ludzie nie są głupi, potrafią myśleć, chodzi o ich mentalność. > Myślą i kombinują tylko dla osobistycz korzyści, a dobro państwa mają w dupie. > To że ktoś jest złodziejem czy zdrajcą nie znaczy że jest głupi. widzisz, moze jestem bardziej utopijny, ale wierze ze mozna miec w demokracji na uwadze dobro panstwa a nie jedynie myslec o wlasnej dupie. ale nawet ktos kto mysli wylacznie o wlasnej dupie musi miec na uwadze opinie spoleczna. to jest demkracja - ludzie rzadza przez 4 lata. komucha nikt nie sprawdza. nad komuchem nie ma bata, zeby go klepnal po dupsku kiedy na to zasluguje. > Jaki wyzysk??? Różnica w poziomie życia między władzą a ogółem obywateli była > w krajach komunistycznych dużo niższa niż na zachodzie, więc o żadnym wyzysku > nie ma mowy. Władze zapewniały każdemu godne życie i pracę. juz ci mowie jaki wyzysk. rabunek wlasnych obywateli w imie dobra panstwa jako calosci. moim dziadkom znacjonalizowano fabryke kafli zatrudniajaca 200 osob. i komu to wyszlo na dobre? dobrze prosperujaca fabryka popadla w ruine, bo zamowienia byly sztucznie generowane, dyrektor mial ja w dupie, bo byl derektorem i sam ten fakt wystrzczyl mu zeby byc szczeliwym. mial gdzies jaki jest stan fabryki, to czy produkuje kafle ktore ktos normalny chcialby kupic bo kazdy kontrakt byl zagwarantowany przez panstwo. fabryka upadla jeszcze za komuny bo widocznie nawet dla komuchow ta produkcja sie nie oplacala. 200 pracownikow polecialo na bruk, ale pewnie zaraz znaleziono im prace w jakis innej mniej nierentowym przedsiebiorstwie. i pytam sie kto na tym zyskal? bo przecietny obywatel na pewno nie. kapitalista stracil majatek, ale przecietny pracownik nic z tego nie zyskal. gdzie jest sprawiedliwosc? ja nie mowie o tym ze elity sie bogacily kosztem obywateli. ja mowie ze panstwo jako calosc tracilo przez durnowate prawa i regulowana gospodarke. wyzysk jako ograbianie wlasnych obywateli przez panstwo. na tym nikt nie zyskal. co najwyzej barany, ktore cieszyly sie ze niewazne czy stali czy siedzieli to pensja i tak sie nalezala. > Malezja była > daleko za nami w latach 60-ych,70-ych a nawet w 80-ych. malezja nie jest juz za nami. kiedy my grzezlismy w komunistycznej tandecie oni budowali kapitalizm. i dzisiaj malezja chyba nie zaluje swojej decyzji. > W Korei Południowej gdy ta miała największy boom gospodarczy. to jestes kapitalista tomson. roznica pomiedzy korea poludniowa a prl jest taka ze tam istniala wlasnosc prywatna i relatywna demokracja. i brak tego jest dokladnie tym czego nie moge zaakceptowac. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomson Re: No i proszę, przeciw Rosji polscy antykomuniś IP: *.ds.pg.gda.pl / *.ds.pg.gda.pl 14.02.04, 19:53 > prosze tomson o zestawienie co ma ze swoich naukowcow polska a co ma rosja. > jestem ciekaw co wymyslisz. albo co ma rosja a czego nie ma polska, a ja ci > pokaze co ma polska a czego rosja jeszcze dlugo nie bedzie miala. Widziałeś najnowsze modele Łady? FSO już nie istnieje, a istnieć będzie jedynie jako montownia dla obcych konstrukcji. Rosjanie w przeciwieństwie do Polski posiadają też przemysł elektroniczny. O przemyśle lotniczym czy wojskowym czy kosmicznym nawet nie ma nawet co wspominać. > lata 70 byly najdurniejszym, najmniej rozsadnym > okresem komunizmu pod wzgledem dlugoterminowych konsekwencji. I tu jesteś w błedzie, gierkowskie inwestycje zrobiły z Polski potęgę przemysłową, a długi bezproblemu byśmy spłacili gdyby nie debilna solidarność. > nigdy tomson w hisotrii nowozytnej zadne panstwo nie poradzilo sobie samo - > sojusznicy w stosunkach miedzynarodowych sa niezbedni jak tlen do oddychania. Ale lepiej wychodziliśmy na sojuszu z ZSRR niż na wasalnictwie wobec USA czy uległości wobec debilnym zaleceniom UE. > roznica pomiedzy europa zachodnia, czy bruksela jak to nazywasz a moskwa jest > zasadnicza. w niemczech, francji, czy wloszech ludzie sami decydowali kto > bedzie nimi zadzil - czy lewica, czy prawica, czy debile, czy ludzie madrzy. w > polsce moskwa mowila kto ma rzadzic, ewentualnie kilku partyjniakow robilo > sobie przewrocik na szczytach. Moskwa nigdy nie narzucała kto ma kto ma rządzić chyba że za Stalina. Mieliśmy jedynie narzucony sojusz z nimi, państwową kontrolę nad gospodarką i eliminującą nędzę i głód redystrybucję dóbr, ot wszystko. Ale to było lepsze niż współczesny dyktat, kiedy państwa jak Polską mają wybór albo całkowicie podporządkować swą gospodarkę obcym, albo pozwolić sobie wyniszczyć nią poprzez debilne regóły globalnego rynku (Ukraina,Rumunia), a gdy odważą bronić się przed dyktatem i destrukcją USA i podległym im globalnym instytucjom finansowym, to są głodzeni (Kuba,KRLD,wcześniej Irak), lub napadani przez obrońcę chorego globalnego systemu - USA (Serbia,Irak). To jest tylko ułuda wolności i swobody, w rzeczywistości dyktat różnych międzynarodowych struktur finansowych jest o niebo gorszy niż dyktat Moskwy. > ja nadal mam demokratyczna wladze nie zgadzanai sie z tym. to na jaka > rzeczywistosc stawiam zalezy ode mnie. problem w tym czy potrafie samodzielnie > myslec czy nie. Mówisz o sobie, ale niestety większość obywateli nie ma świadomości politycznej i należy narzucić im pewien wybór między. Dobry byłby, wzorem USA, system dwupartyjny, dwie partie o różnych poglądach decydowałyby kto może a kto nie ubiegać się o najwyższe stanowiska, co wyeliminowałoby groźbę wybrania debila. > komuchow nie interesowala moja opinia. kiedy nie ma pola do krytyki, granica > pomiedzy dobrem a zlem jest wymazana. wtedy jest monopol na dobro, wlasciwosc > decyzji i nurtow myslowych. Więc trzeba było wstąpić do partii i w obrębie jej coś zmieniać. Nie był to doskonały system i nie jestem za jego powrotem, ale był o niebo lepszy niż dzisiejsze gówno gdzie różne Buzki,Giertychy czy Rokity mogą bez problemu dojść do władzy i niszczyć Polskę. > wole kolesia, ktory probuje mi wcisnac kit ze jest dla mnie najlepszy a ja tego > nie kupuje, niz kolesia ktory jest pewien ze jest dla mnie najlepszy ale > zabrania zastanowienia sie nad tym. Ty nie kupisz, ale większość ciemniaków kupi i dzięki temu mieliśmy 4 letni wyniszczające nasz kraj rządy AWS-UW. > widzisz, moze jestem bardziej utopijny, ale wierze ze mozna miec w demokracji > na uwadze dobro panstwa a nie jedynie myslec o wlasnej dupie. ale nawet ktos > kto mysli wylacznie o wlasnej dupie musi miec na uwadze opinie spoleczna. to > jest demkracja - ludzie rzadza przez 4 lata. komucha nikt nie sprawdza. nad > komuchem nie ma bata, zeby go klepnal po dupsku kiedy na to zasluguje. Teraz, potem oni, potem znowy my... Tak myślą ci idioci i tak niestety jest, a Polska dzięki temu już prawie nieistnieje, a jedynie egzystuje jak przysłowiowe warzywko bez przemysłu i bankowości. > juz ci mowie jaki wyzysk. rabunek wlasnych obywateli w imie dobra panstwa jako > calosci. moim dziadkom znacjonalizowano fabryke kafli zatrudniajaca 200 osob. i > komu to wyszlo na dobre? dobrze prosperujaca fabryka popadla w ruine, bo > zamowienia byly sztucznie generowane, Każdy ustrój ma swoje wady, ja czegoś takiego nie popieram, drobna przedsiębiorczość mogłaby pozostać, ale wielkie ważne dla gospodarki kraju muszą być podporządkowane państwu i działać na korzyść państwa a nie obcych. > dyrektor mial ja w dupie, bo byl > derektorem i sam ten fakt wystrzczyl mu zeby byc szczeliwym. mial gdzies jaki > jest stan fabryki,to czy produkuje kafle ktore ktos normalny chcialby kupic bo > > kazdy kontrakt byl zagwarantowany przez panstwo. fabryka upadla jeszcze za > komuny bo widocznie nawet dla komuchow ta produkcja sie nie oplacala. 200 > pracownikow polecialo na bruk, ale pewnie zaraz znaleziono im prace w jakis > innej mniej nierentowym przedsiebiorstwie. Każdy ustrój ma swoje wady, ogólnie jednak wtedy Polska miała większą produkcję przemysłową, a dochody ogółu obywateli były bardziej zbliżone to tych na zachodzie niż dzisiaj. > i pytam sie kto na tym zyskal?bo przecietny obywatel na pewno nie. kapitalista > stracil majatek, ale przecietny pracownik nic z tego nie zyskal. gdzie jest > sprawiedliwosc? Jak już mówiłem tu masz rację, jednak ogół obywateli miał lepiej za komuny niż ma dzisiaj. Ten system miał mnustwo wad ale był lepszy niz dzisiejsze gówno. Ja promuję głównie ochronę polskiego przemysłu, a nie upaństwowienie wszystkiego co jest w kraju. > ja nie mowie o tym ze elity sie bogacily kosztem obywateli. ja mowie ze panstwo > jako calosc tracilo przez durnowate prawa i regulowana gospodarke. wyzysk jako > ograbianie wlasnych obywateli przez panstwo. na tym nikt nie zyskal. co > najwyzej barany, ktore cieszyly sie ze niewazne czy stali czy siedzieli to > pensja i tak sie nalezala. Polska znaczyła wtedy w świecie dużo więcej niż dzisiaj, więc nei wiem o czym ty mówisz. Sektor przemysłowy pod każdym względem był bardziej produktywny w stosunku do reszty świata niż dzisiaj. > > Malezja była > > daleko za nami w latach 60-ych,70-ych a nawet w 80-ych. > > malezja nie jest juz za nami.kiedy my grzezlismy w komunistycznej tandecie oni > budowali kapitalizm. i dzisiaj ma Dzięki kapitalizmowi i solidarnościowemu armagedonowi z początku lat 80-ych Malezja nas podgoniła, ale cały czas jest za nami. www.cia.gov/cia/publications/factbook/geos/my.html#Econ www.cia.gov/cia/publications/factbook/geos/pl.html#Econ Jednak za komuny cała nasza gospodarka była w Polskich rękach, a dziś podobnie jak w Malezji cała jest w obcych łapach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bugsior Re: No i proszę, przeciw Rosji polscy antykomuniś IP: *.west.hillside.residences.colby.edu 15.02.04, 19:20 > Widziałeś najnowsze modele Łady? FSO już nie istnieje, a istnieć będzie jedynie > jako montownia dla obcych konstrukcji. Rosjanie w przeciwieństwie do Polski > posiadają też przemysł elektroniczny. O przemyśle lotniczym czy wojskowym czy > kosmicznym nawet nie ma nawet co wspominać. tomson, nie sztuka produkowac cos na co nie ma rynku. marzeniem przecietnego rosjanina nie jest kolejne ulepszenie lady a raczej 10 letnie audi. produkcja fso nie miala sensu bo to bylo przestarzale i nie bylo w stanie z niczym konkurowac. nowe modele daci tez widzialem, ale powodzeniem to one raczej sie nie ciesza nawet posrod rumunow. dobrze zrobili czesi sprzedjac skode niemcom. niemcy wniesli kapital na badania nad nowymi modelami. fakt ze polowa skody jest bazowana na podzespolach audi-vw nie przeszkadza im z bycia dumnym ze swojej skody. i wierz mi ze wiecej ludzi znajduje przy tym zatrudnienie w czechach niz rumunow przy produkcji daci. > I tu jesteś w błedzie, gierkowskie inwestycje zrobiły z Polski potęgę > przemysłową, a długi bezproblemu byśmy spłacili gdyby nie debilna solidarność. znowu mowisz cos co nie ma odzwierciedlenia w rzedczywistosci. gierkowskie kredyty doprowadzily polske do ogromnych problemow gospodarczych i bolesnych konsekwencji w 'long-run'ie. > Ale lepiej wychodziliśmy na sojuszu z ZSRR niż na wasalnictwie wobec USA czy > uległości wobec debilnym zaleceniom UE. dla mnie to co bylo z zsrr bylo waslanictwem a to co jest z usa jest sojuszem. to jest fakt niezaprzeczalny. teraz mowisz o debilnych zaleceniach z eu, kiedy 2 dni temu az palales radoscia z wejscia do eu. troche konskwencji tomson. > Moskwa nigdy nie narzucała kto ma kto ma rządzić chyba że za Stalina. Mieliśmy > jedynie narzucony sojusz z nimi, państwową kontrolę nad gospodarką i > eliminującą nędzę i głód redystrybucję dóbr, ot wszystko. > Ale to było lepsze niż współczesny dyktat, kiedy państwa jak Polską mają wybór > albo całkowicie podporządkować swą gospodarkę obcym, albo pozwolić sobie > wyniszczyć nią poprzez debilne regóły globalnego rynku (Ukraina,Rumunia), a gdy > odważą bronić się przed dyktatem i destrukcją USA i podległym im globalnym > instytucjom finansowym, to są głodzeni (Kuba,KRLD,wcześniej Irak), lub napadani > > przez obrońcę chorego globalnego systemu - USA (Serbia,Irak). To jest tylko > ułuda wolności i swobody, w rzeczywistości dyktat różnych międzynarodowych > struktur finansowych jest o niebo gorszy niż dyktat Moskwy. moskwa nigdy nie narzucala a jedynie 'sugerowala' lub co najwyzej musiala zaakceptowac jakakolwiek zmiane u wladzy. armia czerowona stacjonajaca w prl bardzo suksesywnie dawala to do zrozumienia. narzucona gospodarka i wymuszone rozwiazania sugeruja brak sprzeciwu wobec tego czego zyczylaby sobie moskawa. wniosek - wladza w polsce byla narzucona przez moskwe a nie przez polakow. > Więc trzeba było wstąpić do partii i w obrębie jej coś zmieniać. Nie był to > doskonały system i nie jestem za jego powrotem, ale był o niebo lepszy niż > dzisiejsze gówno gdzie różne Buzki,Giertychy czy Rokity mogą bez problemu dojść > > do władzy i niszczyć Polskę. prl byl masz racje w tym wzgledzie w o wiele lepszej sytuacji niz rumunia z caucescu albo nrd z ulbrichtem. i rezultaty mysli reformatorskiej wsrod dzialaczy komunistycznych mozna bylo zauwazyc podczas okroglego stolu. to co dzialao sie w rumuni czy nrd wiadomo. nie oszukujmy sie - pzpr nie dalo zmienic sie na tyle na ile chcieliby tego polacy i na ile pozwoliloby zsrr. > Polska znaczyła wtedy w świecie dużo więcej niż dzisiaj, więc nei wiem o czym > ty mówisz. Sektor przemysłowy pod każdym względem był bardziej produktywny w > stosunku do reszty świata niż dzisiaj. za komuny w swiecie polska nic nie znaczyla. jedynie gospodarka nrd byla stawiana w pierwszej 10 gospodarek swiatowych, lecz po zjednoczeniu okazalo sie jak bardzo zachod przecenial sile nrd. podobnie bylo z polska. propaganda mogla wmawiac obywatelom i swiatu jak wspaniale to wszystko wyglada jednak po upadku komuny wyszlo szydlo z worka iludzie przejrzeli na oczy jak zacofana, niekonkurencyjna i niewydajna cala gospodarka byla. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gedymin Re: Poszczekaj sobie dalej ;o) IP: *.gwardii.bmj.net.pl / *.bmj.net.pl 12.02.04, 19:48 <Rosja w przeciwieństwie do Chin ma własną zaawansowaną technologię i ma PKB per captia przeszło 2 razy większe od chińskiego.> Dziecino dochód krajowy Rosji równy jest dochodowi Holandii! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomson Zobacz sobie dziecino co to znaczy IP: *.slupsk.sdi.tpnet.pl 12.02.04, 20:12 "per captia" I zobacz na czym polega siła nabywcza waluty, nim głupawo porównasz Rosję do Holenderskiego liliputa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sasza Re: Ceterum censeo romam esse delenadam IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 13.02.04, 21:55 Wypij, wypij. Tobie juz nie zaszkodzi. Z Polski wyjechali zegnani orkiestrami glabie. Z Gruzji wcale nie uciekaja, ba Abchazja juz wlasciwie jez czescia Rosji i predzej Zagrzeb bedzie sebrski niz Suchumi gruzinskie rzymianinie. A do Kirgizji walsnie wrocili :) Sasza Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomson Tak to jest, rusofobia blokuje myślenie u wielu IP: *.slupsk.sdi.tpnet.pl 13.02.04, 23:03 Polaków. Mi jest wstyd za większość moich rodaków, którzy mają takie podejście do dzielnej Armii Czerwonej, która uratowała nas przed biologiczną zagładą. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomson Przez takich jak ty łysy gnoju w Polsce był IP: *.slupsk.sdi.tpnet.pl 12.02.04, 15:55 stan wojenny. Gość portalu: Lysy napisał(a): > Warstwa ziemi, warstwa wapna, warstwa komuszego scierwa, Warstwa ziemi, warstwa > > wapna, warstwa komuszego scierwa, Warstwa ziemi, warstwa wapna, warstwa > komuszego scierwa, Warstwa ziemi, warstwa wapna, warstwa komuszego scierwa, > Warstwa ziemi, warstwa wapna, warstwa komuszego scierwa, Warstwa ziemi, warstwa > > wapna, warstwa komuszego scierwa. > > A na drzewach zamiast lisci wisiec beda komunisci ! A w gułagach znów będą zdychać łysi naziści! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tysprowda Re: Ustroj warstwowy-komunistow juz nie ma IP: 5.5R* / *.qualitynet.net 14.02.04, 18:59 Przyjdzie jesien i po wyborach, razem z liscmi, spadna wszyscy buszysci ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hawk Re: HEHEHE!!! Tylko czekać aż homofoby i rasiści IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.04, 15:20 Ano właśnie, wyszło szydło z komuszego worka. Marzyła się posada komendanta Gułagu w , powiedzmy Duńskiej Republice Ludowo- Demokratycznej, albo Naczelnego cenzora PRL, a tu bęc- komuna upadła na ryj pod ciężarem swoich absurdów i zbrodni. Co za pech!!! Juz nie można strzelac ludziom w potylicę, jak na dobrego komunistę przystało. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomson Gułagi to nie był zły pomysł, tylko że psychopata IP: *.slupsk.sdi.tpnet.pl 12.02.04, 16:12 Stalin to wypaczył zamykając tam, obok różnego nazi-ścierwa i innych bandytów, miliony niewinnych ludzi. Należy jedynie oddzielić, jak to mówią, ziarno (zdrowe społeczeństwo) od plew (neonaziści,bandyci,fanatycy) i tych co zasługują zamknąć by harowali. Gość portalu: hawk napisał(a): > Ano właśnie, wyszło szydło z komuszego worka. Marzyła się posada komendanta > Gułagu w, powiedzmy Duńskiej Republice Ludowo- Demokratycznej, albo Naczelnego > > cenzora PRL, a tu bęc- komuna upadła na ryj pod ciężarem swoich absurdów i > zbrodni. Co za pech!!! Juz nie można strzelac ludziom w potylicę, jak na > dobrego komunistę przystało. Ja nie chcę strzelać do ludzi, a jedynie do nazi-ścierwa, jak te łysole co ostatnio zamordowały dziewczynkę czy tym podobnego bandyckiego bydła. Ty jesteś jak widzę za tolerancją dla bandytyzmu... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aga Re: HEHEHE!!! W twoich pijackich snach!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.04, 15:13 Widac wyraznie, że straciłeś kontakt z rzeczywistością. Albo zatrzymałeś się na poziomie dziecka, jak komunistyczny Piotruś Pan, który odmówił dorośnięcia, bo mu dobrze w krainie swoich marzeń, gdzie wciąż rządzą dobrzy wujkowie- Breżniew, jego wierny paziowie Gierek i Jaruzel. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lysy Tomson, element klasowo niepewny. IP: 207.181.167.* 12.02.04, 15:25 Nie traktoj tego polglowka powaznie ! To gowniarz (20lat) co w dupie byl i gowno widzial ! Sam sie chwalil ze mamusia i tatus sa kapitalistami- krwiopijcami i innymi kulakami ! sam pewnie jeszcze nigdy w zyciu praca sie nie pohanbil cos jak inny 'uzdrawiacz' swiata Karolek Marx Pozatym nie dokonal jeszcze samokrytyki partyjnej, wiec dalej jest elementem klasowo niepewnym, bez proletariackiej czystosci. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hawk Re: Tomson, element klasowo niepewny. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.04, 15:38 A kto tu Tomsonowa traktuje poważnie!!?? Hej, są tu tacy?? ... cisza... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: p... dzieki Tomsonowi mozna sie posmiac..:-) IP: *.utc.com 12.02.04, 18:10 ..a smiech to zdrowie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tysprowda Re: Putin: Rozpad ZSRR ogólnonarodową tragedią IP: 216.127.82.* 12.02.04, 15:01 Co prowda to prowda. Jelcyn i trzech innych komunistycznych satrapow zdecydowali sie na rozwiazanie ZSRR na zebraniu w domku lesnym, po kolacji zdrowo zakrapianej alkoholem. Majac na uwadze piratyzacje majatku narodowego, co widac bylo po tym jak Jelcyn sie nachapal i jakie prywatne podworko urzadzil sobie z Kremla. W tym mniej wiecej czasie 70% obywateli ZSRR nie chcialo jego rozpadu. Innymi slowy, nie bylo to demokratyczne, bo bylo wbrew woli wiekszosci spoleczenstwa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: post Re: Putin: Rozpad ZSRR ogólnonarodową tragedią IP: 212.122.76.* 12.02.04, 15:05 Wspomniany przez Ciebie fakt historyczny odbyl sie juz po faktycznym odlaczeniu sie krajow baltyckich oraz ogloszeniu deklaracji niepodleglosci i przeprowadzeniu referendum w sprawie niepodleglosci m.in. na Ukrainie i w republikach kaukaskich. ZSRR juz byl trupem politycznym, Jelcyn, Krawczuk i Szuszkiewicz jedynie postawili kropke w jego historii. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obserwator Re: Putin: Rozpad ZSRR ogólnonarodową tragedią IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.04, 15:09 Niech Putin nie sieje komunistycznej propagandy. Przez 75 lat zwycięstwa socjalizmu niczego ludzi konkretnego nie nauczyli, a tylko propagandy i jak donosić na kolegę. Człowieku obudź się i pozwól się ludziom wreszcie otworzyć na świat. Nie duś swoje społeczeństwo i nie wprowadzaj komuny. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: u wierny syn KGB i STAZI - NAZI Władek IP: *.sylaba.poznan.pl 12.02.04, 15:13 jasne przeciez ci prości ludzie to w duszy rosjanie i w nosie mają swoje narodowości a skrycie kochają kreml właśnie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Strzelec Re: Putin: Rozpad ZSRR ogólnonarodową tragedią IP: 5.3.* / *.cibc.ca 12.02.04, 15:14 Prosci obywatele bylego ZSRR nic nie zyskali na rozpadzie ZSRR ? Czyzby ? Skoro Rosja rzekomo byla dojna krowa ZSRR finansujaca biedniejsze republiki ZSRR, a teraz juz ta dojna krowa nie jest, to znaczy ze Rosja ma wiecej pieniedzy na potrzeby swoich obywateli, rowniez tych prostych, nie ? No a poza tym skoro juz mowimy o prostych obywatelach bylego ZSRR to moze by tak zapytac bylych prostych obywateli Litwy, Lotwy i Estonii, niedlugo juz obywateli Unii Europejskiej, czy w istocie nic na rozpadzie ZSRR nie zyskali... smiem twierdzic, ze nie zgodza sie z towarzyszem Putinem...i juz sam fakt, ze moga sie z nim nie zgodzic jest jakims zyskiem z rozpadu ZSRR... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: post Re: Putin: Rozpad ZSRR ogólnonarodową tragedią IP: 212.122.76.* 12.02.04, 15:19 Masz racje w 100% !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bialasova Niech mnie ruskie kije bija! IP: 161.52.159.* 12.02.04, 15:20 Niczym demokracja, niczym wolnosc slowa, co to za sowiecka nostalgia? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obserwator Re: Niech mnie ruskie kije bija! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.04, 15:24 Ech, Putin szkoda ci takiej władzy jaką mieli twoi poprzednicy. Zamiast tego spróbuj zmienić mentalność narodu, a zobaczysz jak twój Kraj Rad będzie się rozwijał na twoją chwałę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Polak maly Niniejszym z serca zycze wiecej trakich tragedii IP: *.gdynia.mm.pl 12.02.04, 15:21 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: steku Re: Putin: Rozpad ZSRR ogólnonarodową tragedią IP: *.jgora.dialog.net.pl 12.02.04, 15:24 na szczescie bylo to wybawienie dla swiata a miejsce Putina jest tam gdzie ZSRR czyli na smietniku historii Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: J.K.2 Re: Putin: Rozpad ZSRR ogólnonarodową tragedią IP: 195.70.208.* 12.02.04, 15:32 MOZE POLSKA TEZ DOLOZY SIE DO DEMOKRATYCZNYCH ZMIAN? ZNIESIE WIZY WOBEC ZWYKLYCH RUSKICH, BIALORUSINOW, UKRAICOW? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: polishcanadian Re: Putin: Rozpad ZSRR ogólnonarodową tragedią IP: 5.3.1R* / 63.68.196.* 12.02.04, 15:34 Bzdury. Rosjanie teraz jezdza sobie za granice - wystarczy pojechac do Zakopanego i zobaczyc ilu ich siedzi w najlepszych restauracjach - jedza, pija, lulki pala. Gdzie to bylo do pomyslenia za czasow ZSRR - trzeba bylo miec od policji pozwolenie, zeby ze wsi do wsi przejsc. Ale czego mozna sie spodziewac po kryptokomuchu i bylym KGB-owcu Putinie? Wielka Rosja mu sie marzy, a sam pewnie najchetniej by sie koronowal. I z Polski znowu zrobil priwislanskij kraj. Ale czlonek meski Putinowi w otwor odbytowy (ciekawe czy cenzor GW to zdejmie?). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: niezadowlony Re: Putin: Rozpad ZSRR ogólnonarodową tragedią IP: 212.122.76.* 12.02.04, 15:40 > Bzdury. Rosjanie teraz jezdza sobie za granice... Tak, jezdza. Ale ok. 2% mieszkancow Rosji - to do nich nalezy ten kraj, oni maja wszystko i moga sobie pozwolic na wszystko.Oni nie maja problemow z szybkim wyrobiniem paszportow oraz otrzymaniem wiz. Zdecydowana wiekszosc Rosjan nigdy nie byla zagranica i nawet nie ma paszportow oraz nie ma szans otrzymania wizy np. do Niemiec, poza tym niestac by ich bylo na bilet. Wyrobienie paszportu w Rosji to nadal proceder dlugotrwaly (czeka sie od 3 do 6 mies. w trybie "normalnym"), zwiazany z dostarczeniem teczki rozmaitych papierow, zaswiadczen itp., lapowkami i ukladami w urzedach paszportowych oraz wielkimi oplatami skarbowymi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: polishcanadian Re: Putin: Rozpad ZSRR ogólnonarodową tragedią IP: 5.3.1R* / 63.68.196.* 12.02.04, 15:50 Nie wiem jaki procent i nie wiem skad pan wiesz. Ale jezdza a kiedys nie jezdzili. Statystykami i procentami zawsze jest latwo rzucac, ale statystyki sobie a oczy sobie. To tak jak kiedys Trybuna Ludu twierdzila, ze standarty wyzywienia (spozycie i jakosc) w PRL i we Francji sa porownywalne. Tylko wystarczylo popatrzec na sklepy spozywcze, zeby miec pewne watpliwosci co do tej oceny. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: niezadowolony Re: Putin: Rozpad ZSRR ogólnonarodową tragedią IP: 212.122.76.* 12.02.04, 15:57 To pojedz sobie do Rosji i przekonaj sie na wlasne oczy, skoro taki z Ciebie niedowiarek. To sa statystyki powszechnie dostepne, nawet w prasie rosyjskiej. Co do wiz, to rowniez latwo mozesz sie o tym przekonac na wlasna reke - zadzwon do ambasady np. Niemiec i powiedz, ze jestes obywatelem RUS i chcialbys otrzymac wize - zboczysz co Ci odpowiedza. Z kolei gdybys mial szczescie zwiedzic przynajmniej jeden rosyjski OWiR (Oddzial Wiz i Rejestracji) (chociazby z blachego pozornie powodu otrzymania tymczasowego meldunku na podstawie wizy 1-krotnej) - rowniez mailbys inne zdanie na temat pracy tych urzedow. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zadowolony Re: Putin: Rozpad ZSRR ogólnonarodową tragedią IP: *.g.pppool.de 12.02.04, 16:01 Ale w Turcji ich pelno, statystycznie duzo wiecej niz Polakow, cos ta Twoja Informacja gownem (pardon dezinformacja) smiedzi. W USA tez ich pelno, to sa moje obserwacje, a nie statystyki i czytanie GW. Przyjemnego dnia zycze Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: niezadowolony Re: Putin: Rozpad ZSRR ogólnonarodową tragedią IP: 212.122.76.* 12.02.04, 16:08 "Pelno" - to tez malo precyzyjnie;) Dzieki za info, ale rowniez widzialem na wlasne oczy tych Rosjan i w Turcji i Egipcie i na Cyprze etc. To tylko potwierdza to o czym pisalem - oni, ci Rosjanie, moga sobie na to pozwolic. Reszta - na nic. W Rosji mieszka ok. 150 mln. Wiec te pare-kilka procent, ktore moga sobie na wszystko pozwolic - to ok. 300.000 - 600.000 "noworuskich". Liczba moim zdaniem zupelnie wystarczajaca, zeby zaludnic popularne kurorty srodziemnomorskie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Turysta Re: Putin: Rozpad ZSRR ogólnonarodową tragedią IP: 213.17.228.* 13.02.04, 09:54 Z tego co ja czytałem w zeszłym roku za granicę (nie licząc byłych republik radzieckich, z którymi nie ma reżimu wizowego)wyjechało około 20 mln ludzi. Statystycznie to jest tyle samo co w Polsce. Oczywiście realna liczba jest mniejsza bo bogaci wyjeżdżają po kilka razy w roku W Rosji mieszka ok. 150 mln. Wiec te pare-kilka procent, ktore > moga sobie na wszystko pozwolic - to ok. 300.000 - 600.000 "noworuskich". Liczb > a > moim zdaniem zupelnie wystarczajaca, zeby zaludnic popularne kurorty > srodziemnomorskie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Re: Putin: Rozpad ZSRR ogólnonarodową tragedią IP: 212.122.76.* 13.02.04, 10:20 mozesz podac zrodlo? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sasza Re: Putin: Rozpad ZSRR ogólnonarodową tragedią IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 13.02.04, 22:11 Co racja to racja. OWiR bardzo odstrecza ludzi od Rosji. Bylem latem ubieglego roku. W Piterze nie dostalem meldunku, a w Moskwie nawet nie probowalem. Ale w Brzesciu brat Bialorusin okazal sie bardzo wyrozumialy ;) Sasza Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sasza Re: Putin: Rozpad ZSRR ogólnonarodową tragedią IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 13.02.04, 22:09 Jak nie jezdzili!? Oczywiscie, ze jezdzili i to od Wietnamu po Kube na 3-letnie turnusy! A tak powaznie to sam bylem na koloniach z radzieckimi pionierami w Lubawce w 1986 i 87r. Fajne chlopaki, pikne dziewczny:) Sasza Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bezprizorni Putin - Zgredek > sovieto - nostalgik IP: 161.53.149.* 12.02.04, 16:01 Rosja "dojna krowa dla wszystkich i dla kazdego." Jak dla kogo, ale na pewno nie dla własnych obywateli. Poza tym wiadomo jaka ma wartosc odzywcza mleko rosyjskich krowek pasiacych sie na atomowych (dosłownie) łakach Mateczki Rosji. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mamadoo Litewska,Łotweska i Estońska Republika Radziecka IP: *.cable.wanadoo.nl 12.02.04, 16:14 Myślę, że najbardzej zasmuceni rozpadem ZSRR byli mieszkańcy Litewskiej,Łotewskiej i Estońskiej republiki radzieckiej. Zwłaszcza ci nierosyjskojęzyczni... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kj Ohh ja glupi!! IP: *.librarycfs.le.ac.uk 12.02.04, 16:03 Alez ze mnie glupiec a wydawalo mi sie ze obywatele Rosji zyskali prawa wyborcze, poszanowanie praw czlowieka i inne korzysci tego typu korzysci ale widocznie Prezydent wie lepiej i ciezko cos takiego zauwazyc w Rosji z pozycji przecietnego obywatela :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomson Re: Ohh ja glupi!! IP: *.slupsk.sdi.tpnet.pl 12.02.04, 16:17 Gość portalu: kj napisał(a): > Alez ze mnie glupiec a wydawalo mi sie ze obywatele Rosji zyskali prawa > wyborcze, poszanowanie praw czlowieka i inne korzysci tego typu korzysci ale > widocznie Prezydent wie lepiej i ciezko cos takiego zauwazyc w Rosji z pozycji > przecietnego obywatela :) Prawo dostała jedynie mafia do bezkarnego mordowania ludzi i okradania wszystkich, oraz oligarchia do rozkradania państwa, reszta Rosjan ma prawo tylko do nędzy. Tak wygląda dzisiejsza Rosja i nie ma się co dziwić niemal każdy Rosjanin (poza chyba jedynie złodziejami) marzy o powrocie ZSRR. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bang! Re: Ohh ja glupi!! Niestety... IP: 129.81.192.* 12.02.04, 16:40 I - faktycznie - znow glupoty Tomsona... Piszesz, iz "niemal kazdy Rosjanin marzy o powrocie ZSRR". Coz, pewnie sa i tacy co nawet marza o powrocie cara "batiuszki", co jak ojciec dobrych wynagradzal, a zlych na szafot albo i na Syberie wysylal... A teraz Putin jak nowy car moze ludzi uwolnic od koniecznosci samodzielnego myslenia i "ciezaru" demokracji... Poprawne jest zas twoje stwierdzenie, ze tu chodzi o "niemal kazdego Rosjanina". Bo Litwni, Lotysze, Estonczycy, czy Ukrincy moga miec nieco odmienne zdanie! P.S. Czy mafia w Rosji pojawila sie dopiero z (czesciowym) upadkiem komunizmu i calkowitym upadkiem ZSSR? Czy wczesniej nie bylo tam wiosek i miasteczek gdzie ludzie egzystowali na skraju nedzy? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obccy Re: Ohh ja glupi!! Niestety... IP: 5.5R* / *.ym.rnc.net.cable.rogers.com 12.02.04, 18:59 > Czy wczesniej nie bylo tam wiosek > i miasteczek gdzie ludzie egzystowali > na skraju nedzy? Czesc. Ja mieszkalem w Rosji w latach szescdziesiatych jako dziecko. Nie wolno nam bylo dalej niz 38km poza obwodnice jezdzic bez putiowki, ale ... z kolegami na grzyby , czemu nie. Dowiedzialem sie jak sie mieszka w ziemiance i co to jest taka nora w blocie przykryta deskami i papa. Na widok skarpetek, ktore mialem na nogach to mieszkancy malo sie nie poszczali ze smiechu, bo nigdy jeszcze nie widzieli zielonych skarpetek i to frote, odrazu mi dziury wypalili jak uprzejmie mi chcieli je nad koza wysuszyc. Nigdzie nie widzialem wiekszej nedzy, ale postep byl, bo dieriewienskije jezdzili na rowerach a tego przed wojna nie bylo, podobnie jak zegarkow. Sowieci jak wjezdzali do Gdanska w 45 to rece mieli poopinane zegarkami a czolgi obwieszone rowerami, a slonine niejaki Rokossowski wpieprz... z pasta do zebow, bo tez nic takiego nie mieli i nie mogli sie nadziwic jakie to frykasy mieli niemcy i polacy w czasie wojny - to wiem od babci-kaszubianki z Kartuz, bo mnie jeszcze nie bylo. Zreszta komunisci przed wojna nigdzie nie lubili tak jezdzic jak w polszu na wakacje, ale zrobilo sie niebezpiecznie i ... przestali. Trudno o biedzie opowiadac, bo to raczej zal i wspolczucie bierze gore i raczej chce sie milczec. M. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hawk Re: Ohh ja glupi!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.04, 18:39 reszta Rosjan ma prawo > tylko do nędzy. Czyli nic się nie zmieniło. Zawsze mieli tylko takie prawo- za cara, Stalina, Breżniewa. Ewentualnie do kuli w łeb, lub polewaniu wodą na mrozie. Problem w tym , że nigdy nic innego nie chcieli. Miłość do cara lub genseka wystarczyła. Dziś jest miłość do Putina. Ale, czemu, Tomsonow siedzisz w Polsce, która ci się tak bardzo nie podoba i nie wyjedziesz do swej ojczyzny- matuszki Rosji? Każdy byłby tam, gdzie chce być. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: J.K.2 Re: Putin: Rozpad ZSRR ogólnonarodową tragedią IP: 195.70.208.* 12.02.04, 16:09 ZWYKLE LUDZI WYSTEPUJA ZA MOCNA ROSJE. TYLKO SILNA ROSJA MOZE GWARANTOWAC POKOJ I ROZWOJ WSZYSTKIM NARODOWOSCIAM BYLEGO ZSRR. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hmm... Re: Putin: Rozpad ZSRR ogólnonarodową tragedią IP: *.chello.pl 12.02.04, 16:09 czerwony sk... powinnismy im wypowiedziec wojne za takie podejscie do naszej demokracji ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sasza Re: Putin: Rozpad ZSRR ogólnonarodową tragedią IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 13.02.04, 22:16 Czym jest ta "wasza demokracja"? Co by powiedzal na jej temat 28-latek z Walbrzycha, ktory zginal w biedoszynach? Masz demokracje, ktora jedyne co gwarantuje to to, iz umrzesz. Odpowiedz Link Zgłoś
terra0 Re: Wypowiedz wojne... 14.02.04, 11:41 Rosji. Moze szybszej pozbawicie sie wszystkich problemow... Lepiej zas zorganizuj samospalenie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: achu NOWY CAR!!! IP: *.icpnet.pl 12.02.04, 16:14 Będą jeszcze jaja, mówię wam.. Odpowiedz Link Zgłoś