Dodaj do ulubionych

Po to ten Irak - Węglarczyk odpowiada na wczora...

    • Gość: Andrzej Re: Po to ten Irak - Węglarczyk odpowiada na wczo IP: *.nll.se 13.05.04, 13:39
      Jedni ida i czyszcza kible, do ktorych zalatwia sie czesc ludzi, inni zas maja
      higiene gdzies i s...a do beczki.
    • Gość: Piter Brawo , panie Węglarczyk . IP: *.ds.uni.wroc.pl 13.05.04, 14:31
      Nareszcie jakiś głos rozsądku w całym tym motłochu modnego
      antyamerykanizmu . Przypadki torturowania więżniów to są przypadki
      jednostkowe , a przecież wojsko okupacyjne liczy ponad 150 tys. ludzi ! Europa
      coraz bardziej zbliża się do inte
      rpretacji okupacji prezentowanej przez naszych dziadków ; to nie musi być
      jednoznaczne z gwałtami i rozbojami , kiedy to zrozumiemy , to może
      przestaniemy oczerniać USA bezrozumnie .
      Druga sprawa jest następujaca : czy widz sprzed telewizora wie tak na
      prawdę , co dzieje się w Iraku . Media mówią tylko o walkach i zabitych
      żołnierzach . PO pierwsze w zamachach giną też cywile . Po drugie w Iraku musi
      się dziać coś pozytywnego , oprócz wojny i afer , bo w przeciwnym wypadku
      wszyscy Irakijczycy poparliby zbrojne podziemie , a tak nie jest . Któreś grupy
      społeczne muszą być z obecności wojsk obcych zadowolona . Dlatego przestańmmy
      stawiać na tej wojnie krzyżyk !
      • Gość: NEMO Re: Brawo , panie Węglarczyk (???). IP: 5.5R4D* / 198.54.202.* 13.05.04, 15:06
        Nie jestem przekonany czy takie brawo. Tak naprawde tzw "no fly zones"
        wspomniane w artykule nie mialy mandatu ONZ i nie byly przez te organizacje
        sankcjonowane. Co do reszty autor ma prawo pisac co chce a czytelnicy maja
        prawo zgadzac sie lub nie.
        Zreszta cale uzasadnienie wojny w Iraku zaczelo sie od polprawd i kretactw, z
        ktorych glowni bohaterowie nie zostali dotychczas rozliczeni. Czesc z tych
        polprawd jest podtrzymywana w srodkach masowego przekazu do tej pory z roznych
        przyczyn.

        Pozdrawiam
    • Gość: dr prawda Re: Po to ten Irak - aby mieć czyste rączki ! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.05.04, 15:38
      Saddam był złym człowiekiem, ale czy Ameryka też jest taka czysta ?
      Przypomnijmy sobie historię tego kraju ! Najpierw wymordowanie Indian, później
      murzyni i Ku Klux Klan (również niewolnictwo) a dziś getta w postaci dzielnic
      narodowościowych (nierodowici Amerykanie robili również getta dla Indian). A
      teraz się chwalą swą walką z totalitaryzmem i złymi ludzmi. Najpierw niech się
      rozliczą z tymi, których sami zranili !!! Precz z USA i jej pazyrnością !!!
      • Gość: Andrzej Re: Po to ten Irak - aby mieć czyste rączki ! IP: *.nll.se 13.05.04, 16:12
        Szanowna pani doktor lub szanowny doktorze prawda! Kto odpowie za wymordowanie
        neandertalczykow, Prusow, przedslowianskich mieszkancow ziem polskich,
        pramieszkancow Iranu i Iraku? Kto odpowie za eksterminacje Laponczykow, dawnych
        mieszkancow Rosji, Ormian, pramieszkancow Wysp Brytyjskich? Kto odpowie za
        zniszczenie cywilizacji Babilonii, Egiptu, Persji, Grecji, Rzymu, Inkow,
        Aztekow, Khmerow? Kto jest czysty? Kto odpowie za byc moze niszcznie podwalin
        cywilizacji goryli, orangutanow, szympansow czy albo moze delfinow, swin, krow,
        kur czy np: strusi?
        • Gość: ak Re: Po to ten Irak - aby mieć czyste rączki ! IP: *.toya.net.pl 13.05.04, 18:49
          Drogi Andrzeju. Znowu się niepotrzebnie tak denerwujesz... Usiądź spokojnie,
          poodychaj kilka razy - przyjdzie pielęgniarz i poda lekarstwo. Nikt Cię nie
          obciąży odpowiedzialnością za wszystkie te okropne rzeczy, o których piszesz. To
          naprawdę nie Twoja wina z tymi goryliami, orangutanami, szympansami delfinami,
          świniami i krowami. Nie możesz tak się unosić bez powodu. Znów musimy zaczynać
          kurację od początku...

          Cholerni lewacy - nie macie sumienia?
          • Gość: Andrzej Re: Po to ten Irak - aby mieć czyste rączki ! IP: *.nll.se 13.05.04, 22:24
            No nie! Masz poczucie humoru! Z tym moim denerwowaniem sie troche jadnak
            przesadziles! Zapewniam Cie, ze nie musisz sie tez martwic o kuracje. Dyskusja,
            miedzy innymi tutaj, to dla mnie swietna kuracja. Wiesz jak to jest, staje sie
            przed lustrem obok szczerbatego, lysiejacego z malowanymi wlosami albo grubego
            jak beczka i kuracja zakonczona z pozytywnym skutkiem.
            • Gość: ak Re: Po to ten Irak - aby mieć czyste rączki ! IP: *.toya.net.pl 13.05.04, 23:23
              > Zapewniam Cie, ze nie musisz sie tez martwic o kuracje.

              Kamień spadł mi z serca. Chociaż w swoich opiniach na temat kuracji możesz być,
              jak by Ci to powiedzieć...? dość subiektywny.

              > Wiesz jak to jest, staje sie
              > przed lustrem obok szczerbatego, lysiejacego z malowanymi wlosami albo grubego
              > jak beczka i kuracja zakonczona z pozytywnym skutkiem

              Nie wiem jak to jest. Niby skąd mam to wiedzeć? Nie prowadzę kuracji. Ale z tego
              co piszesz to wnoszę, że jak stajesz obok zwykłego, normalnego, pozbawionego
              znaków szczególnych, człowieka, to popadasz w depresję? No to masz rzeczywiście
              problem - ale to nie Twoja wina.
              • Gość: niekulturalny ak - tak nie wolno ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.05.04, 23:38
                ja własnie wprowadzilem Andrzeja w depresję ( tak napisał ) , teraz ty go
                wprowadzisz w depresję , w końcu sie totalnie zasmuci i przestanie pisać .. a
                do tego nie mozemy dopuscić.. to jest talent unikalny - taki Ionesco
                skrzyzowany z Przymanowskim ..od chwili gdy przeczytałem o podwalinach
                cywilizacji kur i strusi raz po raz wracam na te stronę i nie mogę się doczekać
                kolejnego wywodu natury ogólniejszej .. może bedzie o życiu uczuciowym
                odkurzaczy i kosiarek do trawy .. ? .. nie , chyba jednak nie starcza mi
                wyobraźni .. Andrzeju, proszę pisz jeszcze..
                • Gość: ak Re: ak - tak nie wolno ! IP: *.toya.net.pl 13.05.04, 23:47
                  Masz rację. Chyba przesadziłem i Pan Andrzej coś zamilkł, a zdążyłem się już do
                  niego przyzwyczaić. Może chłopinę przenieśli na inny oddział?
              • Gość: Andrzej Re: Po to ten Irak - aby mieć czyste rączki ! IP: *.nll.se 14.05.04, 00:29
                W depresje popadam gdy dyskutuje z prof Kolakowskim!
                • Gość: ak Re: Po to ten Irak - aby mieć czyste rączki ! IP: *.toya.net.pl 14.05.04, 00:57
                  A jak Pan się czuje kiedy rozmawia Pan z Sokratesem lub Spinozą?

                  • Gość: lekarz na dyzurze :))))))))))))))))))) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.04, 04:25
                    posmiac troche sie mozna - ale bez chamowy panowie..pan Andrzej inaczej
                    postrzega rzeczywistosc, tak sie w zyciu zdarza i robienie sobie z tego taniej
                    rozrywki jest nie fair..panie Andrzeju, niech pan sobie zrobi przerwe z tym
                    internetem, ci ludzie nie do konca pana rozumieja
                    • Gość: ak Re: :))))))))))))))))))) IP: *.toya.net.pl 14.05.04, 09:46
                      Chamówy?????????

                      Poniżej, krótki wykaz wypowiedzi Pana Andrzeja tylko na tym formu. Można
                      powiedzieć, że zaszczycił swoim komentarzem praktycznie wszystkich uczestników
                      dyskusji:

                      > Znalazles (as) to w kwitach KGB?

                      > Mysle, ze p. Weglarczyk akurat Ciebie nie mial na mysli......

                      > Wyprubowales na cialach mniej domytych?

                      >Na dodatek tzw "patrolowki internetowe", np: lewakow, mlodziezowki SLD,
                      >Samoobrony czy anarchistow albo antyglobalistow,
                      >czy jakiejkolwiek innej zorganizowanej grupy, wykrzywiaja tzw opinie
                      > przecietna.

                      >Zgadza sie, nie p.....l pan glupot, panie MM!

                      > Nie zauwazyles jakiejs cudownej twarzy na szybie? To by dopiero ukoronowalo
                      >Twoje wizje!

                      >Byc moze ale jest ich tylko dwoch, natomiast was matolow zebrala sie na tej
                      >stronie cala grupa. Piszecie w/g zaszeregowania na liscie plac, czy wedlug
                      >funkcji?

                      >Racja! Ja tez jestem przekonany, ze na stadionie Legii, co niedziele, mozna
                      >spotkac wiecej inteligentnych ludzi niz na tej stronie.

                      > No to byl zbyt daleko idacy wniosek! Byc moze jednak Ty wiesz wiecej na temat
                      > prostytuowania sie. Napisz, prosze cos o sobie!

                      >Jedni ida i czyszcza kible, do ktorych zalatwia sie czesc ludzi, inni zas maja
                      >higiene gdzies i s...a do beczki.

                      I dalej w tym stylu. Przy takich wypowiedziach, myślę, że łagode w końcu
                      szyderstwo, wobec anonimowej osoby, jest jedynym sensownym sposobem na walkę z
                      sieciowym łobuzerstwem. Wcalę nie mam wrażenia, że robię sobie tanią dormochę z
                      nieszczęśliwego człowieka. Wtedy dałbym rzeczywiście spokój.
                      • Gość: Andrzej Re: :))))))))))))))))))) IP: *.nll.se 14.05.04, 13:50
                        Dla pelnego obrazu dyskusji cytuje tylko kilka fragmentow postow, z ktorymi
                        wczesniej probowalem polemizowac.
                        Probujesz w swoim poscie zastosowac dobrze wyuczona metode informacji
                        selektywnej, ktora wedlug Ciebie stosuje GW, i ktorej podobno nie cierpisz.
                        Oto obiecane cytaty:
                        - gosciu, jestes debesciak;
                        - ty naprawde glupi jestes;
                        - Niemcy zagazowywali, Amerykanie glodza, efekt ten sam;
                        - Napasci (Saddama) na Kuwejt, sprowokowanej przez Amerykanow;
                        - Kurdowie zdradzili ojczyzne gdy ta walczyla z Iranem i poniesli kare;
                        - Gdybys smieciu umial czytac, to nie sprawiloby ci zadnego klopotu zrozumienie
                        tekstu tego parchatego zydka;
                        - proponuje panu wyjechac do Izraela;
                        - czy to prawda, ze niektorzy zglaszaja sie za wolontariuszy do czyszczenia
                        kibli w ambasadzie amerykanskiej w Warszawie;
                        - jednostka inteligencji: Jeden weglarczyk = dwie nogi stolowe;
                        - a taka dziennikarska szmata;
                        - Bush jest zaledwie operatorem kosiarek do trawnikow.
                        To tylko drobne fragmenty! Jak rozumiem, jest Tobie intelektualnie duzo blizej
                        do ich autorow niz do mnie. Na szczescie!
                        Powodzenia w dalszym rozwoju intelektualnym pod przewodnictwem wodza Andrzeja
                        Leppera.
                        • Gość: niekulturalny Re: :))))))))))))))))))) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.04, 15:02
                          to ja napisalem o Tobie " debesciak " - tzn. " najlepszy " - od spolszczonego
                          angielskiego " THE BEST "
                          co w tym obrazliwego ?? a za to " ty naprawde glupi jestes " - goraco
                          przepraszam, wyrwalo mi sie .. powinienem byl napisac " madry inaczej ", albo
                          jakos tam .. na poczatku myslalem , ze jestes po prostu jajcarzem ze
                          zwichnietym dowcipem i ponabijac sie z ciebie to nic zlego.. teraz gdy
                          zapoznalem sie z wiekszoscia twoich wypowiedzi jest mi troche glupio, bo
                          sadze , ze masz powazniejszy problem .. az taki niekulturalny, aby sie z ciebie
                          smiac to ja nie jestem
                          • Gość: Andrzej Re: :))))))))))))))))))) IP: *.nll.se 14.05.04, 15:31
                            No dobrze! Nie zrozumialem zwrotu "debesciak". Byc moze dlatego, ze jestem od
                            wielu lat za granica i nie mam kontaktu ze "wpolczesna polszczyzna", poza
                            oczywiscie ta, ktorej uzywa Rzeczpospolita, GW, Wprost, Polityka i czasami TP,
                            a ktore dostaje dosc regularnie.
                            Tak naprawde to sie epitetami nie przejmuje. Dokuczyc mi mozna za to, zbijajac
                            moje argumenty, argumentami lepszymi.
                            Slusznie wyczules, ze czesc moich postow to tylko zwichniety dowcip. Sa jednak
                            takie, ktore traktuje zupelnie powaznie! Zaleznie od postu i dyskutanta.
                            Generalnie sa dwie drogi dyskusji w internecie. Albo olac bzdety i zajac sie
                            powaznymi postami albo zajac sie wszystkim, na zasadzie, ze nie ma cichej
                            akceptacji na np sikanie pijaka do bramy czy pod przdedszkolem. Wczoraj mialem
                            troche czasu, wiec dyskutowalem tam gdzie moglem.
                            Pozdrowienia
                            Andrzej
                  • Gość: Andrzej Re: Po to ten Irak - aby mieć czyste rączki ! IP: *.nll.se 14.05.04, 12:58
                    Wysmienicie! Zgadnij dlaczego!
        • Gość: niekulturalny Ty, Andrzej .. ale jaja .. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.05.04, 21:46
          Ty naprawdę głupi jesteś :))) !!
          przeczytaj sobie jeszcze raz co napisałeś ..:))
          podwaliny cywilizacji kur ?? strusi ?? ale jazda ...:))
          gosciu jesteś debeściak !
          • Gość: Andrzej Re: Ty, Andrzej .. ale jaja .. IP: *.nll.se 13.05.04, 22:28
            Jasne! Uwagi Twoje wprawily mnie w depresje!
    • Gość: neo Czy ten Weglarczyk sprzata budynek wyborczej? IP: *.dip.t-dialin.net 13.05.04, 22:19

      Wedlug Weglarczyka stosowanie tortur nie jest zle, niemoralne. Jest bledem ale
      tylko dlatego, ze USA powinny zachowac "przewage moralna nad terrorystami".

      Zeby to osiagnac nalezy zachowac "ludzka przyzwoitosc".

      Ile tej przyzwoitosci?

      "Minimum" wedlug Weglarczyka juz by wystarczylo ale tez tylko po to, zeby
      miec "przewage"......

      Czy ten Weglarczyk sprzata w budynku wyborczej? Jesli tak, to dlaczego
      publikuje sie jego wypociny?
    • Gość: Anonymous Gdzie mozna przeczytac regulamin tego forum IP: 142.24.46.* 13.05.04, 22:37
      Moja opinia zniknela. Bylo w niej tyle (mniej wiecej):
      Busz to barbarzynca poniewaz wyglasza poglady takie jak "Kto nie jest z nami
      ten jest przeciw nam". Wielu innych, o ktorych nie mamy dobrych opini
      postepowalo zgodnie z tymi slowami. Druga rzecz: mysle ze demokracji nie da sie
      wprowadzic gwaltem. Wojny inspiruja innych do dalszych gwaltow i towrzy sie
      spirala: naprzod jakies wrzaski, potem przypadkowa strzelanina, potem zemsta,
      potem odwet i znowu zemsta, a ci co mogli by pracowac wola uciekac. Demokracja
      nie moze sie rozwijac gdy ludzie boja sie o wlasne zycie. Z wypowiedzi Busza
      raczej nie widac ze to on przetnie Iracka spirale przemocy. Demokracja
      potrzebuje spokoju do rozwoju, a wojny niszcza go. Totalitarne hasla jak "Kto
      nie jest z nami ten jest przeciw nam" nie pomoga w niczym. Po co on sie za to
      bral?
    • Gość: TYTUS Re: Po to ten Irak - Węglarczyk odpowiada na wczo IP: *.picr.man.ac.uk 13.05.04, 22:42
      Cytat: "Fakt pozostaje jednak faktem - przed wojną co do istnienia tej broni
      zgadzali się zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy obalenia Saddama siłą."

      Panie Weglarczyk, przeciez to wierutne klamstwo, jakos inspektorzy ONZ i
      znaczaca czesc antywojennych demonstrantow nie byla co do tego przekonana i
      chciala dalszej pracy inspektorow a prezentacja Powela w ONZ byla zalosna
      (fabryki broni biologicznej w samochodach :0) ). A "fe" panie Weglarczyk,
      czyzby skleroza brala, a moze to syndrom "pamieci wybiorczej" (nie mylic z
      pomrocznoscia jasna !).
      No jedyne inne wyjasnienie to ze ma pan na mysli posiadanie broni masowego
      razenia kilkanascie lat przed ostatnia inwazja na Irak ale wtedy musze panu
      zarzucic "gry slowne i zaglowanie faktami" co uwazam za niestosowne u powaznego
      dziennikarza.
      pozdrowionka
      TYTUS
      • Gość: roman DZIALANIA IZRAELA W IRAKU IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 14.05.04, 05:14
        Pomimo wysilkow Bialego Domu i Pentagonu trudno nie dostrzec jak bardzo
        strategia i metody amerykanskiej okupacji Iraku przypominaja to co sie dzieje w
        Gazie i na Zachodnim Brzegu. Z torturami wlacznie. Zamieszczony fragment
        artykulu z magazynu "The New Yorker" wyjasnia jak duza role odgrywaja w Iraku
        tzw. doradcy "izraelscy", ktorzy ucza swoich amerykanskich sojusznikow jak
        nalezy postepowac z "arabusami". Maja przeciez doswiadczenie.
        Jest oczywiste, ze Irak juz stal sie dla Amerykanow druga Palestyna. I podobnie
        jak w Palestynie, jedynym wyjsciem jest zaprzestanie okupacji i pozostawienie
        Irakijczykom decyzji o ich wlasnym losie.

        "One step the Pentagon took was to seek active and secret help in the war
        against the Iraqi insurgency from Israel, America’s closest ally in the Middle
        East. According to American and Israeli military and intelligence officials,
        Israeli commandos and intelligence units have been working closely with their
        American counterparts at the Special Forces training base at Fort Bragg, North
        Carolina, and in Israel to help them prepare for operations in Iraq. Israeli
        commandos are expected to serve as ad-hoc advisers—again, in secret—when full-
        field operations begin. (Neither the Pentagon nor Israeli diplomats would
        comment. “No one wants to talk about this,” an Israeli official told me. “It’s
        incendiary. Both governments have decided at the highest level that it is in
        their interests to keep a low profile on U.S.-Israeli coöperation” on Iraq.)
        The critical issue, American and Israeli officials agree, is intelligence.
        There is much debate about whether targeting a large number of individuals is a
        practical—or politically effective—way to bring about stability in Iraq,
        especially given the frequent failure of American forces to obtain consistent
        and reliable information there.

        The American-Israeli liaison on Iraq amounts to a tutorial on how to dismantle
        an insurgency. One former Israeli military-intelligence officer summarized the
        core lesson this way: “How to do targeted killing, which is very relevant to
        the success of the war, and what the United States is going to have to do.” He
        told me that the Americans were being urged to emulate the Israeli Army’s small
        commando units, known as Mist’aravim, which operate undercover inside the West
        Bank and Gaza Strip. “They can approach a house and pounce,” the former officer
        said. In the Israeli view, he added, the Special Forces units must learn “how
        to maintain a network of informants.”

        “The only way we can win is to go unconventional. We’re going to have to play
        their game. Guerrilla versus guerrilla. Terrorism versus terrorism. We’ve got
        to scare the Iraqis into submission.”
    • Gość: Anonymous Re: Po to ten Irak - Węglarczyk odpowiada na wczo IP: 142.24.46.* 13.05.04, 22:52
      Jako powod wojny Irackiej podano istnienie broni masowego razenia - i to bylo
      klamstwo. Wszystkie powody wymienione przez Pana Ministra nie byly wyliczane
      wsrod powodow. Jednakze list podana w artykule to powazne zarzuty. Jednakze czy
      wojna jest tu dorym rozwioazaniem? Taktyka przypiszywana Reaganowi "uzbroimy
      ich az do wieku kamiennego" byla skuteczn w stosunku do olbrzyma (ZSRR) to
      czemu nie mialaby byc skuteczna w stosunku do Iraku? Teraz celem jest ponoc
      demokracja w Iraku. Tylko ze ja mysle ze narzucanie demokracji sila jest bardzo
      trudne. Demokracja potrzebuje spokoju aby mogla sie rozwinac. Wyglada na to ze
      male grupy sa zdolne do skutecznego paralizowani demokracji. Zabijanie ich
      czyni koncepcje demokracji tylko bardziej mgliste. Wiec byly powody do wojny
      dla ludzi myslacych jak za dawnych czasow, dgy przymus i smierc byly zwykle jak
      powietrze. Teraz ludzie odchodza od tego bo demokracja nie moze w tym zyc.
      Wojny odpychaja demokracje. Ta wojna byla nie potrzebna przde wszystkim. Po
      drugie: po co Amerykanie maja wypisywac i nie klamac ze Polska to najbardziej
      proamerykanski kraj na Ziemi, bardziej proamerykanski niz same Stany.
    • Gość: kominiarz Węglarczyk tobie placa za te bzdury? Za PRLu to IP: *.mega.tmns.net.au 14.05.04, 05:57
      wiadomo ze pisalec co ci kazali ale teraz?
    • Gość: mick Szkoda że p. Węglarczyk nie przewidział nacisków IP: 212.160.156.* 14.05.04, 09:20
      na Izrael w celu powstrzymania jego akcji terrorystycznych. Nie bardzo widzę
      stabilizację na Bliskim Wschodzie bez pacyfikacji Izraela
    • Gość: J.K.2 Irak - przegrana wojna (ile Polska stracila?) IP: 195.70.208.* 14.05.04, 09:42
    • Gość: Irena Parada kolosalnych bledow IP: *.dip.t-dialin.net 14.05.04, 16:01
      Stara Europa to debile, kto nie z nami przeciw nam, ten Busch mogl pogadac z
      Reganem, jak sie prowadzi wojne / ale ten ma Alzheimera / rozkaz torturowania
      zostal podjety na najwyzszym stponiu dowodzenia w Iraku przez Sancheza, dzis
      Wolfowitz potwierdza zlamanie konwencji genewskiej, Zachod to nie Ameryka i
      Anglia, ale Francja i Niemcy, duzo bledow p.Weglarczyk z pansliego hurra
      optymizmu proamerykanskiego zostala kupa gnoju na fotografiach zboczencow. Beda
      zmiany w rzadzie amerykanskim, to nieuniknone, czas tez zdjac Weglarczyka.
    • Gość: bart Europejscy sojusznicy terroryzmu IP: 140.247.126.* 14.05.04, 16:08
      To jedna z niewielu rzeczowych polskich opinii w kwestii wojny w Iraku.
      Ja poszedlbym nieco dalej - to Europa, a w szczegolnosci kraje jak Francja i Niemcy
      wsplodpowiedzialne za to co sie dzieje w Iraku - poprzez strusia, nieodpowiedzialna
      polityke w przededniu operacji Iracka Wolnosc. (Chirac do konca utwierdzal Sadama
      w przekonaniu, ze Bush blefuje - mylil sie jak to zwykle on).
      Francja, Niemcy i pare innych krajow w swoim antyamerykanskim zaslepieniu w gruncie
      rzeczy popieraja islamskich terrorystow, zreszta traktowani przez tych ostatnich
      jako 'uzyteczni idioci'.
      • indris Europejscy sojusznicy... 14.05.04, 16:27
        ...rozumu i uczciwoćci. USA nie ma ŻADNEGO prawa szarogęszenia się po świecie.
        To aroganckie chamstwo USA jest WIĘKSZYM zagrożeniem niż tarroryzm
        • Gość: bart Re: Europejscy sojusznicy... IP: 140.247.126.* 14.05.04, 17:46
          ...rozumu i uczciwoćci....

          Ty ze swoim rozumem i uczcowoscia najlepij wejdz do tylka ktoremus z nich i kaz mu odbezpieczyc zapalnik.
          To jest to co oni robia najlepiej. :)))
          • Gość: euro Sorry bart, bredzisz z lekka.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.04, 00:53
            Po pierwsze nieprawdą jest, ze Francja czy Niemcy nie wspierają USA w walce z
            terroryzmem. Przykład : poparcie jakie obydwa te kraje udzieliły USA w czasie
            interwencji w Afganistanie - i politycznie i militarnie. Nawiasem mówiąc
            Bundeswehra wzięła obecnie na siebie cięzar utrzymywania porządku na terenach
            kontrolowanych przez rząd Karzaja, ponieważ amerykanów to bardzo nudzi - wolą
            polować na nieuchwytnego Osamę bombardując przy okazji wiejskie wesela czy
            własnych sojuszników ( np. Kanadyjczyków , sprzyjających im afgańczyków itp ).
            Irak to inna historia . Mniejsza o to ,ze pomysl inwazji Iraku wielu ludziom -
            również w krajach , które poparły USA - wydawał się wątpliwy, a kłamstwa na
            temat BMR albo powiazań Saddama z Al-Quaidą szybko wyszły na jaw. Istotą
            problemu jest to, ze interwencja w Iraku została dokonana w sposób równie
            arogancki co bezmyślny. Amerykanie nie mieli i nie mają pomysłu na Irak - ich
            plany były dziecinnie naiwne, a ich wykonanie jeszcze gorsze. US army okazala
            się kompletnie nieprzygotowana do pelnienia funkcji stabilizacyjnych, a niska
            jakość dowodzenia i organizacji wychodzi raz po raz na jaw - tak jak ostatnio w
            tym więzieniu. Politycznie - amerykanie już przegrali w Iraku,na własne
            życzenie zresztą a nie dlatego ze Francja i Niemcy im przeszkadzają. To są gołe
            fakty.
            I na koniec : Europa nie popiera USA , bo nie ufa obecnej administracji
            wykazującej się arogancją,niekompetencją i - z pewnymi wyjatkami - bardzo
            niskim potencjałem intelektualnym. To są losers i popieranie kogoś takiego jest
            bez sensu. Poczekamy aż Amerykanie wybiorą sobie madrzejszych przywódców - i
            wtedy oczywiście : mozliwe jest takie poparcie dla amerykańskich działań jak za
            czasów wojny w zatoce 13 lat temu. Ale najpierw amerykańscy wyborcy muszą
            podziękować panowi Bushowi, Chenney'owi, Wolfowitzowi i innym oszołomom,
            których inteligencja wyraziła się m.in w przemianowaniu " french fries " na "
            fries of freedom " w barze na Kapitolu..Niech się teraz zastanawiają, na co
            przemianuja shaormę i koftę , a gdy juz coś wymyślą a amerykanscy wyborcy
            odsuną ich w niebyt - to wówczas Europa pomoże posprzątać im ten shit , którego
            narobili .. a na razie - bawcie się sami
            • Gość: ak No właśnie nic dodać - nić ująć. IP: *.toya.net.pl 15.05.04, 01:57
              Krytyka durnej decyzji niekompetentnej amerykańskiej administracji i jeszcze
              bardziej durnej decyzji jeszcze głupszej polskiej administracji nie jest
              równoznaczna wypowiedzeniem sojuszy, poparciem dla al-Kaidy, lewactwem,
              przynależnością do Samoobrony, słuchaniem muzyki poważnej itp.
    • Gość: Mietek Dolarki z Ambasady USA nie idą na marne. IP: 81.193.152.* 15.05.04, 09:57
      Może nie do końca. Jednak ten artykuł manipiluje w dość dziecinny i oczywisty
      sposób.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka