Dodaj do ulubionych

o dziadostwie

03.08.11, 09:49
W języku polskim mamy dwa określenia na przeciwieństwo zamożności.
Bieda, która ma również wymiar ewangeliczny i budzi szacunek.
Wiadomo o co chodzi. Mamy też termin dziadostwo, który wywołuje
lekceważenie, a czasami pogardę. Ten termin ma też pewną wadę, bo
pochodzi od terminu dziadek (dziad). Język jak gdyby "mówi", że starość
zasługuje na pogardę, ale zostawmy ten niuans. No i w dzisiejszych
newsach mamy expressis verbis prezentację dziadostwa w pełnej krasie.
Oto ono.

Wielki zaszczyt i jeszcze większy wstyd. Bronisław Komorowski (59 l.) dostał zaproszenie, by przy okazji wrześniowego szczytu ONZ w Nowym Jorku zjeść kolację z Barackiem Obamą (50 l.). Ale nasz prezydent ma problem. Jak się tam dostać? Z całej floty 36. pułku za ocean mógłby dolecieć jedynie tupolew. Tyle że nie ma wystarczającej liczby pilotów, by go pilotować na tak długiej trasie! Kancelaria Prezydenta przygotowuje więc znów wariant przelotu samolotem rejsowym!
....
Program Obamy jest bardzo napięty. Nie ma możliwości przełożenia kolacji na inną godzinę. Niezręcznie byłoby też tłumaczyć amerykańskim urzędnikom, dlaczego prezydent RP nie może przylecieć kilka godzin wcześniej. Bo może być wcześniej, ale niemal dwa dni!

wiadomosci.wp.pl/kat,18011,title,Wielki-zaszczyt-i-jeszcze-wiekszy-wstyd,wid,13652367,wiadomosc_prasa.html
Obserwuj wątek
    • polski_francuz Rejsowy lot 03.08.11, 09:54
      i bezpieczniejszy i tanszy.

      Zolnierzom z 36 pulku lotniczgo nie powierzylbym nawet latawca. Na pewno go rozbija.

      PF
      • melord Re: Rejsowy lot 03.08.11, 11:34
        coz zlego w locie rejsowym?
        krolowa brytyjska kiedys do AU lotem rejsowym przyleciala,korona jej z glowy nie spadla
        we lbach naszym pseudo-politykom sie poprzewracalo
      • wojciech.2345 Re: Rejsowy lot 03.08.11, 15:58
        polski_francuz napisał:

        > i bezpieczniejszy i tanszy.
        >
        > Zolnierzom z 36 pulku lotniczgo nie powierzylbym nawet latawca. Na pewno go rozbija.
        ----------------------------
        Święte słowa. To dziadostwo ciągnie się się jak smród po gaciach przez
        wszystkie polskie rządy. Tuskomatołki przez nicnierobienie jedynie ukazały
        ten problem w pełnej krasie.

        Aż przykro o tym myśleć.
    • swarozyc Re: o dziadostwie 03.08.11, 11:47
      Dziadostwo ma wymiar, czy konotacje religijna, a scisle mowiac - katolicka..


      -
      "To któż moich groszy złodzij, czy Żyd jucha, cy xionc dobrodzij?"
      "Oświećcie głupków, a znikną oszuści" (Jean Eugène Robert-Houdin, magik)
      "Znaczna część społeczeństwa przestała być narodem. Pełna świadomość narodowa jest dzisiaj udziałem może jednej trzeciej Polaków" Jan Olszewski
    • bywszy1 Re:?+ 03.08.11, 18:47
      Szwedzi lataja rejsowymi.
      Moze troszeczke inaczej niz my,zwykli smiertelnicy.
      Ale w tym nic zdroznego.
      A ten pulk?-Moze do kopalni?
      • bywszy2 Re:pojda+ 04.08.11, 16:03
        na kopalnie.
        • wojciech.2345 Re:pojda+ 04.08.11, 17:40
          bywszy2 napisał:
          > na kopalnie.
          -------------------------------------
          To powinni zrobić natychmiast.
          A drugi TU154 powinien zostać sprzedany.
    • lubat Re: o dziadostwie 03.08.11, 19:23
      Istnieje świadome macierzyństwo, świadome ojcostwo.
      Dziadostwo jest zawsze nieświadome:)
      • lubat Re: o dziadostwie 03.08.11, 19:25
        PS. A poza tym - "spieprzaj dziadu" było uprzejmym zagajeniem do przedstawiciela gatunku dziadostwa.
      • wojciech.2345 Re: o dziadostwie 03.08.11, 19:47
        lubat napisał:
        > Dziadostwo jest zawsze nieświadome:)
        ---------------------
        Mam wrażenie, że dziadostwo jest świadome.

        I dlatego jest krytykowane.
      • j-k niekoniecznie 03.08.11, 21:12
        lubat napisał:

        > Istnieje świadome macierzyństwo, świadome ojcostwo.
        > Dziadostwo jest zawsze nieświadome:)


        niekoniecznie
        sa arystokraci i w dziadostwie

        gdy spaceruje nad Sekwana i widze
        z lekkka obdartych kloszardow handlujacych uzywanymi ksiazkami
        to jestem prawie pewien ze nie robia tego z przymusu ekonomicznego
        ale obrali taki styl zycia
    • wojciech.2345 dobra wiadomość 04.08.11, 20:53
      Po południu w Warszawie zakończył się prawdopodobnie ostatni lot samolotu Tu-154M w barwach polskich sił powietrznych. Maszyna o numerze bocznym 102 przywiozła z Afganistanu delegację rządową na czele z ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim. Wiceszef sejmowej komisji obrony Czesław Mroczek, który ma zastąpić Czesława Piątasa na stanowisku wiceszefa MON poinformował, że Tu-154 oraz samoloty Jak-40 mają zostać wystawione na sprzedaż.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka