mirmilek
13.06.04, 22:15
Znow wygrali socjalisci, co ciekawe, dostajac prawdopodobnie nawet wyzszy
procent glosow niz w wyborach powszechnych.
Jak to wytlumaczyc? Chyba ze hiszpanie sa w trzymiesiecznym szoku
pozamachowym.... Bo jak inaczej tlumaczyc te wyniki?
Hmmmm a moze lepiej otworzyc oczeta na fakt, ze era aznara minela? Moze byl to
poczatek fali "zemsty" spoleczenstw europejskich za wplatanie ich w wojne w
iraku? Przypomnijmy, ze przed wyborami powszechnymi:
a) wiekszosc hiszpanow chciala zmiany ekipy rzadzacej
b) wiekszosc hiszpanow nie wierzyla, ze dojdzie do zmiany ekipy rzadzacej
c) sondaze wskazywaly, ze roznica miedzy PP i PSOE zmniejszala sie w miare
zblizania sie wyborow.
Teraz, po kolejnej wygranej, PSOE jest niekwestionowanym liderem hiszpanskiej
sceny politycznej.