Dodaj do ulubionych

nie wszystko nas dzieli

IP: 5.3.1R3D* / 212.29.206.* 20.07.04, 11:31
sa tez sprawy i problemy ktore nas lacza i ktore powinnismy rozwazyc wspolnymi silami dla
wspolnego dobra.
na ten przyklad:
Niemcy nie zrzekną się odszkodowań 
Oczekiwanie na to, że niemiecki prezydent lub kanclerz zrzekną się roszczeń majątkowych w imieniu
wszystkich Niemców, jest nierealistyczne ze względów politycznych. Co gorsza, sytuacja prawna
może się okazać niekorzystna dla Polski (13-07-2004 19:21) ?

"Der Tagesspiegel": Polska będzie musiała zapłacić odszkodowania Niemcom wypędzonym po II
wojnie światowej
W czwartek do Polski przyjeżdża nowy niemiecki prezydent Horst Köhler. Korzystając z okazji,
Christoph von Marschall, komentator niemieckiej gazety "Der Tagesspiegel", wszczyna debatę na
temat odszkodowań wojennych i sugeruje, że Polska musi się też liczyć z tym, że być może będzie
musiała wypłacić odszkodowania milionom wypędzonych Niemców (13-07-2004 14:36) ?

Przesiedleńcy chcą odzyskać swoją własność 
Luzie Schaffrat z Dortmundu musi oddać 4,6 tys. euro, które państwo niemieckie zapłaciło jej za
pozostawiony w Gliwicach w 1978 r. dom, bo nadal jest jego właścicielką. - Takich przypadków jest
kilkaset, a może nawet kilka tysięcy- mówią władze niemieckie. (12-07-2004 06:00) ?

Niemieccy wypędzeni ze wschodnich Niemiec uważają, że Polska jest zbyt biedna, by wypłacić im
odszkodowania
Niemieccy wypędzeni żyjący w b. NRD nie są polakożercami, ale uparcie domagają się
odszkodowania za majątki pozostawione po 1945 r. na Wschodzie. Obojętne, czy wypłaci im je rząd
Niemiec, czy Polska (23-05-2004 15:27) ?

Reprywatyzacja - jak spłacić rachunek historii 
Największym problemem mogą być roszczenia reprywatyzacyjne spadkobierców tych, których
wywłaszczono półlegalnie lub całkiem nielegalnie w latach 1944-1960. Polska jest jedynym krajem w
Europie Środkowej, który do dziś nie uporał się z tym problemem (07-12-2003 17:35) ?

Strach ma wielkie oczy
Czy Polacy mieszkający na tzw. Ziemiach Odzyskanych powinni się obawiać roszczeń byłych
właścicieli niemieckich i ich spadkobierców? Nie! Przyznają to sami Niemcy. (30-10-2003 16:26) ?

Ziomkostwa niemieckie chcą odszkodowań
Ziomkostwa Śląskie i Prus Wschodnich chcą wesprzeć wypędzonych w staraniach o zwrot majątków
wywłaszczonych w Polsce, Czechach i obwodzie kaliningradzkim. Pomóc ma w tym założona przez
nie firma Powiernictwo Pruskie, która chce reprezentować dawnych właścicieli przed sądami. (30-09
-2003 18:08) ?

Powrót niemieckich demonów?
Niemcy, pomni swojej historii, wciąż są czujni. A jednak się zmieniają. Nie chcą już siedzieć cicho,
być mali i niewidoczni - o dyskusjach wokół Centrum przeciw Wypędzeniom i niemieckiej pamięci
pisze Danuta Zagrodzka (19-09-2003 19:59) ?

Niemieccy wypędzeni apelują do Polski i Czech o "rozrachunek z przeszłością"
19-09-1998. Niemieccy wypędzeni oczekują od Polski i Czech odszkodowań za wypędzenie,
ukarania winnych mordów na Niemcach oraz prawa do powrotu, "Apel berliński jest kuriozalny" -
uważa prof. Anna Wolf-Powęska (14-02-2001 16:23) ?
Obserwuj wątek
    • Gość: michal Re: nie wszystko nas dzieli IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 20.07.04, 11:52
      Nie bardzo widze tutaj pole do wspolpracy miedzy Polska a Izraelem. Izrael nic
      nie moze nam nic zaoferowac, bo nie ma wplywow w Europie, a to wlasnie tu beda
      sie rozstrzygaly losy niemieckich roszczen wobec Polski i Czech. Polska z kolei
      nie ma wplywow na Bliskim Wschodzie, a popierajac Izrael moze dodatkowo narobic
      sobie wrogow. Pamietaj tez o roszczeniach Zydow amerykanskich wobec Polski - to
      kolejna przeszkoda we wspolpracy.
      • Gość: dana33 Re: nie wszystko nas dzieli IP: *.bb.netvision.net.il 20.07.04, 12:00
        szanowny michale. przeczytaj jeszcze raz. szczegolnie tytul. nie ma tu mowy o
        wspolpracy. tylko o wspolnym losie.
      • Gość: z daleka Re: nie wszystko nas dzieli IP: 5.3.1R3D* / 212.29.206.* 20.07.04, 12:02
        Masz sporo racji. Nie mialem na mysli rzadow Polski i Izraela, mialem na mysli forum z jego calym
        bogactwem pomyslow.
        • Gość: dana33 Re: nie wszystko nas dzieli IP: *.bb.netvision.net.il 20.07.04, 12:08
          :)
        • Gość: michal Re: nie wszystko nas dzieli IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 20.07.04, 12:11
          W takim razie, pozwol ze spytam, jaki ty masz pomysl?
    • Gość: wszystkojednokto Re: nie wszystko nas dzieli IP: *.chello.pl 20.07.04, 12:20
      a program telewizyjny w Izraelu?Też taki beznadziejny jak w Polsce?Te samo
      sztampowe Holywood?Te same glupie reklamy na 50-ciu kanalach?
      • fredzio22 Re: nie wszystko nas dzieli 20.07.04, 13:21
        a co cie to obchodzi?
        • Gość: wszystkojednokto Re: nie wszystko nas dzieli IP: *.chello.pl 20.07.04, 13:34
          gowno mnie to obchodzi i jak kazde gowno obchodze je szerokim lukiem.Ciebie tez
    • nierzyd wszystko nas dzieli 20.07.04, 12:47
      wszystko nas dzieli.

      Roszczenia Niemcow to zrozumiale proby (kazdy na ich miejscu by probowal),
      ktore nie maja jakichkolwiek szans. To strachy na lachy na maluczkich i
      naiwnych.

      I na tym jak zwykle probujecie zbic kapital.

      Nic nas nie laczy.
      • fredzio22 Re: wszystko nas dzieli 20.07.04, 12:55
        nierzyd napisał:
        > Nic nas nie laczy.

        Swieta prawda!
        Zydzi maja kontrole nad calym Swiatem. Rzadza sie w najwazniejszym panstwie
        na Swiecie. Przoduja we wszystkich dziedzinach nauki, sztuki, literatury,
        muzyki, przemyslu i handlu. Polacy sa nikczemnymi nedznikami. Wogole te
        sztuczne stworzenie wersalskie z 1918 roku nalezy rozebrac na czynniki
        pierwsze. Zwrocic ziemie zabrane Niemcom, Austrii i Rosji. Polakow wynajac
        Japonczykom i chinczykom jako czyscibutow i sprzataczki. na nic innego
        przeciez ich nie stac.
        z daleka zwariowal czy co?
        • nierzyd Re: wszystko nas dzieli 20.07.04, 13:01
          ales sie zydku podniecil hihihihi....

          Przodujecie przede wszystkim w hucpie i pasozytnictwie.
          • fredzio22 Re: wszystko nas dzieli 20.07.04, 13:18
            jak kazdy polak - jestes troche neidorozwiniety. pasozytow masz napewno nie
            tylko w jelitach ale i w mozgu. To wiele tlumaczy. nedzny narod. Dno
            slowian. Jedyne co Polakom zostaje to chyba wodeczka. Nie ma na swiecie
            pijakow jak polakow. You are the butts of every joke, you morons!
            • nierzyd Re: wszystko nas dzieli 20.07.04, 13:25
              Lubie takich zydkow jak ty :-)
              Lubie jak wysiadacie nerwowo i wyplakujecie z siebie te wszystkie wasze fobie,
              nienawisci i kompleksy.
              Byliscie, jestescie i bedziecie produktem ubocznym ludzkosci, zdolnym tylko do
              pasozytnictwa i destrukcji. Za to wylatywaliscie zawsze wszedzie z wielkim
              hukiem. hihihi
              • fredzio22 Re: wszystko nas dzieli 20.07.04, 13:26
                chej polaczek,
                zanim wiecej kompromitujacych glupstw napiszesz, zajrzyj do lustra!
                Widzisz tego bezrobotnego pijaka? to ty!
                Wez mlotek do reki i rabnij sie w glowe! Zmadrzejesz natychmiast!
                • nierzyd Re: wszystko nas dzieli 20.07.04, 13:30
                  fredzio22 napisał:

                  > zanim wiecej kompromitujacych glupstw napiszesz, zajrzyj do lustra!
                  > Widzisz tego bezrobotnego pijaka? to ty!
                  > Wez mlotek do reki i rabnij sie w glowe! Zmadrzejesz natychmiast!

                  Hej zydku, odbilo ci juz do cna hihihi.....
                  jedyne co moze ci pomoc to skok, z 4 pietra na glowke. Najlepiej wspolnie z
                  twoja parchata rodzinka.

                  - cut -
                  • fredzio22 Re: wszystko nas dzieli 20.07.04, 13:37
                    no wlasnie, polaczku - nawet nie stac cie na nic oryginalnego.
                    alkohol zabija mozg. Dawno to juz stwierdzono na podstawie przecietnego IQ
                    Polakow.
                    Pytanie: czy istnieje narod z nizszym przecietnym IQ niz Polacy?
                    • nierzyd Re: wszystko nas dzieli 20.07.04, 13:52
                      fredzio22 napisał:

                      > Dawno to juz stwierdzono na podstawie przecietnego IQ Polakow.

                      A jakiz to jest ten przecietny IQ zydku? Zasyp nas linkami :-)

                      > Pytanie: czy istnieje narod z nizszym przecietnym IQ niz Polacy?

                      Oczywiscie! Zydki parchate. Ich IQ kwalifikowal ich tylko jako material opalowy
                      do kotlowni ogrzewajacej Oswiecim.
                      • fredzio22 Re: wszystko nas dzieli 20.07.04, 13:58
                        nierzyd napisał:

                        > Oczywiscie! Zydki parchate. Ich IQ kwalifikowal ich tylko jako material
                        opalowy
                        >
                        > do kotlowni ogrzewajacej Oswiecim.

                        Brawo, Polaczku! Bardzo madre stwierdzenie. Widze ze juz sie klepneles
                        mlotkiem po czole. Takich gowniarzy jak ty bylo sporo bijacych brawo kiedy
                        faszysci mordowali moich braci. Masz sie z czego cieszyc. Bo z niczego innego
                        przeciez nie masz!
                        • nierzyd Re: wszystko nas dzieli 20.07.04, 14:06
                          Zaraz poplyna mi lzy z oczu.... bo jego "braci" faszysci mordowali.
                          Prowokujesz zasrancu to masz czegos chcial. Teraz przynajmniej nie placz.

                          A cieszyc to ja mam sie z czego. Zyje sobie nienajgorzej, z roku na rok coraz
                          lepiej, w bezpiecznym panstwie. Jezdze na codzien bez obaw komunikacja miejska,
                          jak siedze w kawarni to nie rozgladam sie trwozliwie.
                          Jak chce wyjechac za granice to siadam sobie po prostu do autka. Zadne mury i
                          druty kolczaste nie oddzielaja mnie od swiata.....

                          Wiesz jak to fajnie?
                          • fredzio22 Re: wszystko nas dzieli 20.07.04, 14:17
                            nierzyd napisał:

                            > Zaraz poplyna mi lzy z oczu.... bo jego "braci" faszysci mordowali.
                            tobie polaczku stac tylko na siki i gowno a nie na lzy.
                            Pozatym polskie lzy sa tyle warte co lzy krokodyle.


                            > Prowokujesz zasrancu to masz czegos chcial. Teraz przynajmniej nie placz.
                            he he he. Kto placze. A ty przestan w lustro patrzec, bo nie wszyscy sa
                            zasrancami - wylacznie polaczki


                            >
                            > A cieszyc to ja mam sie z czego. Zyje sobie nienajgorzej, z roku na rok coraz
                            > lepiej, w bezpiecznym panstwie. Jezdze na codzien bez obaw komunikacja
                            miejska,
                            he he he. A jak tam karetki pogotowia w Lodzi? Bezpiecznie?
                            A tka nawiasem, gowniarzu to przeciez pojecia nie masz gdzie ja mieszkam. :-)
                            Wlasnie kupilem sobie zamke w Polsce. Ale juz go sprzedaje nijakiemu Panu
                            Mayer a Hamburga.
                            realestate.escapeartist.com/P-26350


                            >
                            > jak siedze w kawarni to nie rozgladam sie trwozliwie.
                            Naprawde? Bo zlodziei pelno w polskich kawiarniach. Kieszonkowcow tez. Radze
                            debilku zebys sie wlasnie rozgladal.



                            > Jak chce wyjechac za granice to siadam sobie po prostu do autka. Zadne mury i
                            > druty kolczaste nie oddzielaja mnie od swiata.....
                            Tylko pogarda ludzka oddziela. Caly swiat spluwa na polske i polakow. Teraz
                            kazda sprzataczke w hotelach w Londynie japie po polsku i kible czysci po
                            turystach zydowskich.
                            Wiesz jak to fajnie?
                            • nierzyd Re: wszystko nas dzieli 20.07.04, 15:03
                              Calkiem sie juz rozkleiles mosiek. Ale smieszny jestes. I jak fantazjujesz...
                              O zamkach polskich hihihihi...

                              Nie zyjesz w israelu? No to z ciebie prawdziwy szczesciarz mosiek..
                              We Francji? Lubia was tam hihihi. Tak samo jak gdzie indziej.

                              Ja jako Polak niegdzie nie mam problemow. Wsiadam do autka i po paru godzinach
                              relaksowej jazdy, bez kontroli, bez murow, bez obstawy (slyszysz zydku? my
                              Polacy nie musimy miec za granica obstawy) jestem u moich dobrych znajomych
                              Niemcow w Berlinie.

                              Nie rozmawiamy o moskach bo w Niemczech panuje niestety tzw, poprawnosc... Ale
                              czasami opowiadam im o moskach bo nie maja juz z nimi zadnego kontaktu.

                              Wiesz mosiek, ze was w tej NASZEJ czesci swiata juz nie ma.
                              • Gość: jarek-Zyd ne telus Znajomych Niencow w berrlinie. IP: *.fastres.net 21.07.04, 08:05
                                Cos z tymi Niemcami tro ci sie cos pomylilo, ktory Niemiec chcialby miec takiego
                                medrca jak ty jako znajomego, albo tez Arabow uznajesz za Niemcow.
      • gini Re: wszystko nas dzieli 20.07.04, 12:59
        Do autora watka .Nie wszystko nas dzieli chodzi o Zydow i Niemcow?
        No i o tych wstretnych Polakow co zgotowali holocaust Zydom i przyokazji
        Niemcom.
        Polacy powinni zaplac za holocaust zydowski i za niemiecki przy okazjii.
        W koncu Polacy wywolali te druga wojne swiatowa, Franek Dolas sie przyznal.Nie
        bylw teacie nie wiedzial jeszcze, ze ludobojstwo to domena Polakow.
        • fredzio22 Re: wszystko nas dzieli 20.07.04, 13:20
          you are so stupid, you brains must have fallen out during your verbal
          diarrheas. You are not even capable of comprehending the simplest (and
          dumbest) proposal of z daleka.

          Why don't you try holding your breath (for 10 minutes!)?
    • lokman Re: nie wszystko nas dzieli 20.07.04, 13:31
      Na pewno nie połączy nas wspólny obiekt nienawiści.
      • fredzio22 Re: nie wszystko nas dzieli 20.07.04, 13:38
        nic nas nie połączy. Nie ma obawy!
        • nierzyd Re: nie wszystko nas dzieli 20.07.04, 13:49
          fredzio22 napisał:

          > nic nas nie połączy. Nie ma obawy!

          No i masz... Zydek sie obrazil :-)
          • fredzio22 Re: nie wszystko nas dzieli 20.07.04, 13:55
            polaczku,
            Jestes chyba za glupi zeby zrozumiec ze jak ktos jest tak nedzny jak polacy -
            to niemozliwe sie na niego obrazic. Jak pies szczeka tez sie nie obrazam.
            • nierzyd Re: nie wszystko nas dzieli 20.07.04, 14:08
              to po co siedzisz na okraglo na tym forum skoro jest takie nedzne?

              Prosil cie tu ktos smierdzacy zydku? Nic sie nie boj. nikt po tobie plakac nie
              bedzie. Nie macie internetu w tym swoim israelu?
              • fredzio22 Re: nie wszystko nas dzieli 20.07.04, 14:25
                nierzyd napisał:

                > to po co siedzisz na okraglo na tym forum skoro jest takie nedzne?
                >
                na okroglo?
                Ja tu baaardzo rzadko zagladam - tylko dla smiechu.
                Poszukaj "fredzio22" w podpisie. do dzisiaj bylo mniej niz 20 postow.
                A teraz pobawilem sie polaczkiem i ochodze do powaznych ludzi.
                Na pozegnanie jeszcze rada. Nie odkladaj mlotka za daleko. Stukaj sie nim w
                czolo od czasu do czasu. Napewno zmadrzejesz!



                • nierzyd Re: nie wszystko nas dzieli 20.07.04, 15:04
                  no dobra mosiek, dobra hihihi jestes strasznie rzadko... pod tym nickiem.

                  Teraz mosiek zmien nick i pisz sobie dalej hihihihi
          • Gość: dana33 do wszystkojednoktosia IP: *.bb.netvision.net.il 20.07.04, 14:14
            oooo, programy telewizyjne lacza nas napewno. mamy jakies 50 kanalow. pare
            israelskich, z 5 z filmami i jeszcze z 5 home cinema, co sobie mozesz zamowic
            co chcesz, zdaje sie, bo jeszcze tego nigdy nie robilam. potem masz cnn of
            course, bbc, sky new, 3 niemieckie, 2 jordanskie, egipski kanal, libanski,
            turecki, marokanski, 3 francuskie, 3 rosyjskie, HINDUSKI, 2 wloskie, hiszpanski
            (bardzo uzyteczny jak ksiaze sie zeni)jeszcze jakies angielskie, niezliczone
            ilosci kanalow ze sportem, gdzie nic tylko pilka nozna, gimnastyka i golf.
            reszta sportow nie interesujaca. aaa, jeszcze mordobicie alias boks. juz nie
            pamietam reszty. wszystkie przerywane reklamami, pelno hollywood i soap operas
            i innych takich wartosciowych programow. ale mamy pare, co extra: historia,
            national geografic i tcm - stare, klasyczne filmy, gdzie giewalt to bylo dac w
            morde i nic wiecej, a sex to byla scena pocalunku w pelnym rynsztunku, czyli
            oprocz dloni i glowy reszta byla ubrana. to chyba nas laczy, co? :)
            • fredzio22 Re: do wszystkojednoktosia 20.07.04, 14:21
              moj ulubiony kanal to ten z konkursami

              Lubie "spot the loony"

              Zawsze bije uczestnikow - bo debili latwo poznac - trzymaja kurczowo polskie
              paszporty
              he he he
              • nierzyd Re: do wszystkojednoktosia 20.07.04, 15:06
                a co z debilami chowajacymi trwozliwie izraelskie paszporty po przejsciu
                kontroli?
                A i tak was poznaja i leja w mordy, choc czasami myla z arabami.
                I tak na jedno wychodzi.
            • Gość: wszystkojednokto Re: do Dany IP: *.chello.pl 20.07.04, 14:38
              no widzisz,tytul wątku taki byl zachecajacy ,to chcialem stanac na wysokosci
              zadania,a tu wpadlo takie zombi z nr.22 i pyta co mnie to obchodzi.
              Kanaly,te same-oczywiscie oprocz regionalnych,mamy chyba wspolny
              kabel,he,he.Ale ilosc nie poszla w jakosc-nawet na Discovery co sie science
              nazywa same opowiesci o duchach,he,he i te same reklamy co 15 minut
              Glupie reality,ze ktos kogos zdradzil i ekipa wysledzila,a osoba poszkodowana z
              glupia mina na podglądzie to obserwuje
              Ile trzeba kasy dostac,zeby w czyms takim żenującym wziąć udział-ten program
              akurat z USA importowany,i takie Springery ,czy u was tez takie badziewie
              puszczaja?
              Rzeczywiscie,tylko TCM się broni,a moze my sie starzejemy?:)
              • Gość: dana33 do ktosia IP: *.bb.netvision.net.il 20.07.04, 14:51
                wiesz, w hebrajskim jest taki zwrot: mow do mnie be iwrit kala, czyli latwym,
                prostym hebrajski, a ty do mnie mowisz hoch polnisch, co ja nikak nie rozumiem,
                co to jest badziewie?
                nu, ze wszystkim sie zgadzam, ale nie z tym reality. my tez mamy. ale ja nie
                ogladam. a nie zgadzam sie, bo ty sobie wyobraz, ze ty w takiej sytuacji, ah???
                to zeby ludziska wiedzieli, ze jak zdradzaja, to inteligentnie, farsztejst? nie
                glupota, ze zdradzaja, tylko glupota, ze daja sie zlapac :)
                ale u nas sa jakies inne strasznosci, co moje corcie kiedys ogladaly jak np
                ricky lane... tys to widzial? ja ogladnelam tylko raz, i to bylo kompletne dno.
                do czego ludzie sa gotowi dla tych znanych 5 minut....
                nie, my sie nie starzejemy, my mamy ciut inne wartosci od tej generacji po nas,
                to wszystko... :)
                • tees1 inne wartosci 20.07.04, 15:14
                  Gość portalu: dana33 napisał(a):

                  > nie glupota, ze zdradzaja, tylko glupota, ze daja sie zlapac :)

                  > my mamy ciut inne wartosci od tej generacji po nas,

                  To juz lepiej niech ta "wartosc" nie przenosi sie na nowe pokolenia.
                • Gość: wszystkojednokto Re: do Dany IP: *.chello.pl 20.07.04, 15:21
                  az polecialem do slownika-i rzeczywiscie nie ma w nim badziewia,musisz sobie
                  sprawic slownik kolokwializmow,chyba takie są,bo sloweczko badziewie też
                  istnieje,to takie slowko wytrych.Oznacza erzatz,byle co i byle jak i
                  przymiotnik badziewiasty tez sie uzywa,te programy sa wlasnie badziewiaste
                  A co to jest to ricky lane,też chyba z importu?
                  Dla jakiś 5 minut robić z siebie pośmiewisko?Dla super kasy to jeszcze
                  zrozumiem,ale wolalbym nere sprzedac,albo dwie:)
                  • Gość: dana33 do ktosia IP: *.broadband.actcom.net.il 20.07.04, 19:48
                    tys zwariowal auf de gance kop, nerke oddawac za forse????? nu, chyba ze juz
                    kamienie jesz, ale chyba tak zle jeszcze nie jest... :) a jesli, to zanim
                    sprzedasz nerke, to przyjezdzaj do mnie, humus i pita murowane i nerka zostaje
                    u ciebie :)
                    ricki lane to nie cos ale ktos, taka baba, ze lepiej nie znac. wlasnie robi
                    takie programy co sie matka z corka np bija. nu, uzas...
                    badziewie zapisalam.
                    • Gość: wszystkojednokto Re: do ktosia IP: *.chello.pl 21.07.04, 18:52
                      cos ty Dana,jaka nerke za forse,ale lepiej nerke sprzedac a nawet dwie zamiast
                      brac forse za udzial w takich badziewiach
                      Na humus i pite sie zapisuje,narazie daj przepis

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka