Dodaj do ulubionych

Chartum obiecuje, że powstrzyma rzeź w Darfurze

IP: *.dip.t-dialin.net 27.07.04, 20:46
To naprawdę bardzo miło z ich strony...
Obserwuj wątek
    • Gość: Zenon Re: Chartum obiecuje, że powstrzyma rzeź w Darfur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.07.04, 21:03
      UE, Amnesty... i Human... w swej nieodwzajemnionej milosci do muzulmanow sa juz
      zalosni.I grozni, bo staraja sie tuszowac barbarzynstwo. Jesli wyrzniecie czym
      popadnie kilkudziesieciu tysiecy osob nie jest genocydem, to czym jest?
      Pokojowa metoda przeprowazdzania czystek wyznaniowo - etnicznych? Co jeszcze
      sie musi wydarzyc aby do tych pacyfistycznych lbow cokolwiek dotarlo? Kilkaset
      lub kilka milionow wyrznietych w imie Allaha? Zastosowanie tej metody przez
      muzulmanow w Europie?
      • Gość: LOLEK CO CI SIĘ STAŁO PASYF?JUŻ NIE LUBISZ MUZUŁMAN? IP: *.pila.cvx.ppp.tpnet.pl 27.07.04, 23:14
        • Gość: . Muzulmanie sa tam po obu stronach, tyle,ze czystke IP: *.range81-156.btcentralplus.com 28.07.04, 07:20
          etniczna zaczeli Arabowie - to straszni rasisci.I strasznie czarnych (nawet
          braci w wierze) nie lubia, uznaja za rase nizsza...
      • Gość: Bartek Re: Chartum obiecuje, że powstrzyma rzeź w Darfur IP: *.samorzad.uw.edu.pl 28.07.04, 13:23
        Coś widzę, że ktoś tutaj jest słabo poinformowany a propos tego konfliktu. Ta
        wojna nie ma nic wspólnego z walką w imię Allaha, gdyż zarówno ofiary jak i
        oprawcy to muzułmanie. Jakbyś dobrze doczytał publikacje w naszej prasie
        (których jest wciąż mało i pojawiły się skandalicznie późno), to byś się
        zorientował, że konflikt ten ma podłoże głównie etniczne, a linia "frontu"
        przebiega na granicy Arabowie - plemiona afrykańskie. Wojna ta ma też podłoże
        ekonomiczne. Ale podobnie jak ty dziwie się rozterkom AI i HRW czy nazwać
        darfurską rzeź, czystki etniczne, kampanię spalonej ziemi ludobójstwem
      • Gość: ogien Wg kryteriow AI i innych organizacji ludobojstwo IP: *.proxy.aol.com 28.07.04, 20:55
        ma miejsce wylacznie wtedy gdy zabijaja biali, pochodzacy z krajow historycznie
        chrzescijanskich (nawet gdy dzis nie maja z ta religia nic wspolnego) a
        zabijanymi sa najlepiej kolorozi przedstawiciele innych religii
        lub 'mniejszosci seksualnych'. W odwrotnych przypadkach to tylko
        zadoscuczynienie sprawiedliwosci dziejowej. Darfur nie podpada! A nie mowili ze
        Lenin wiecznie zywy - zmienil tylko organizacje!
        Nota bene w Darfurze ofiarami sa ponoc wylacznie chrzescijanie i
        inni 'nieislamisci', ale ZADNE medium o tym nie wspomina, zeby nikogo nie
        urazic. Coz za poprawna politycznie subtelnosc!
    • Gość: Lulek Re: Chartum obiecuje, że powstrzyma rzeź w Darfur IP: 198.170.174.* 27.07.04, 21:21
      Rząd w Chartumie zachowuje się żałośnie. Zamiast uznać wszystkich żyjących na
      terenie Sudanu za obywateli o równych prawach, sponsoruje czystki etniczne. A
      tłumaczenie, ze potrzebny jest czas na wstrzymanie rzezi to mydlenie oczu. Już
      dawno trzeba było nałozyć sankcje na tych kryminalistów.

      Gdyby dziennikarze nie wszczęli wrzawy wokół tego tematu, mordercy odwalaliby
      dalej swoją robote, a UE i USA chwaliłyby rząd za podpisanie traktatu
      pokojowego z rebeliantami z Południa.
      • Gość: cezar Re: Chartum obiecuje, że powstrzyma rzeź w Darfur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.07.04, 21:52
        Co ty Lulek pie...lisz?!? Nie mieszaj w to USA! Na razie to lewacko-
        pacyfistyczna UE z "najbardziej postępową" Holandią jest w tym umoczona,
        wspierając islamskich zbrodniarzy czym można i jak można!
        • Gość: Lulek Re: Chartum obiecuje, że powstrzyma rzeź w Darfur IP: 198.170.174.* 27.07.04, 22:26
          Czystki etniczne w Darfurze postępują co najmniej od roku. USA zainteresowały
          się sytuacją w kwietniu, czyli trzy miesiące temu - było to grubo po pierwszych
          doniesieniach niezależnych dziennikarzy z tego regionu. UE, niestety, z
          klapkami na oczach chciała tylko i wyłącznie dokończenia rozmów pokojowych z
          Południem i w sumie nie zajęła się sytuacją do zeszłego tygodnia. Jestem
          świadomy bierności i tumiwisizmu UE, ale do kwietnia USA były tak samo bierne.
          • rzewuski1 Re: Chartum obiecuje, że powstrzyma rzeź w Darfur 27.07.04, 22:38
            kogo interesuja te sprway
            tu wazniejsi sa zydzi arabowie
    • lechu1 Re: Chartum obiecuje, że powstrzyma rzeź w Darfur 27.07.04, 23:09
      araby jak nie zamorduja i zgwalca to maja zly dzien
    • Gość: x a to łunia właśnie IP: *.acn.waw.pl 28.07.04, 00:14
      i dobrze wam tak .
    • Gość: Nika Re: Chartum obiecuje, że powstrzyma rzeź w Darfur IP: 156.17.253.* 28.07.04, 07:12
      Coś podobnego, naprawdę ?? łaskawcy...
    • Gość: . Powstrzyma, jak do reszty wyrznie... Za duzo krwi IP: *.range81-156.btcentralplus.com 28.07.04, 07:18
      juz tam poplynelo, by mozna bylo przestac: Fur i inne czarne plemiona juz maja
      jakies wlasne sily zbrojne czy milicje.
    • Gość: maruda Zgodnym chórem IP: *.gdynia.mm.pl 28.07.04, 07:48

      W poniedziałek Unia Europejska zagroziła Sudanowi sankcjami. W czwartek Kongres
      USA określił rzezie w Darfurze mianem ludobójstwa. Przeciwko temu określeniu
      protestuje nie tylko sam Chartum, ale Unia Afrykańska, a także Holandia,
      przewodnicząca UE. Nawet Amnesty International i Human Rights Watch uważają, że
      nie ma wystarczających dowodów, by masakry w Darfurze uznać za ludobójstwo.

      ******************************

      Jak wygląda wnikliwość GW w sprawie Darfuru?

      GW (2001-11-19)
      USA oskarżyły Libię, Syrię, Iran, Sudan, Koreę Płn. i Irak o posiadanie i
      rozwijanie broni biologicznej. Oskarżenie to może oznaczać, że Amerykanie
      szykują się do zaatakowania Iraku

      GW (2002-09-03)
      Rząd w Chartumie zawiesił rozmowy pokojowe, które prowadził z rebeliantami z
      południa kraju. Decyzja została podjęta po zajęciu przez partyzantów jednej z
      ważniejszych baz wojskowych w Sudanie

      ************************

      Jak widać, Sudan był alternatywnym celem dla Busha, a mordowani mieszkańcy
      południa - rebeliantami dla GW.

      GW zaczęła pisać o problemie w 2004 i do tej pory nie dorobiła się zakładki
      "Sudan" w rubryce "Ostatnio w:".

      Co do Amnesty International, to o łamaniu praw człowieka w Sudanie donosiła w
      2002. AI nie ma w zwyczaju podniecania publiki plotkami, a wszystkie jej
      oświadczenia są starannie udokumentowane.


      A teraz, zgodnym chórem, wszyscy zaczynają zauważać problem, machać łapami i
      wrzeszczeć. Kongers USA potrzebuje oświecić się rezolucją, żeby zauważyć
      problem, A GW rezolucję kongresu uznaje za zielone swiatło dla ujadania na kogo
      popadnie.


      Czas na płomienne przemówienia polityków i wstrząsajace relacje dziennikarzy
      powołujacych się na wysoko postawionych anonimowych urzędników; przerywanych, a
      jakże, wzajemnymi oskarżeniami o sprzedaż broni Sudanowi.


      Ilu jeszcze niewinnych ludzi zginie, zanim ktoś coś zrobi?

      • Gość: Maruti Re: Zgodnym chórem IP: *.crowley.pl 28.07.04, 10:28
        Dlaczego nikt nie zauwaza, ze cos juz sie robi. Podczas gdy USA i WkB robia
        sobie konkurs popularnosci z tego jak bardzo zalezy im na pomocy dla Dar Furu
        to juz zrobiono wiele.

        Mianowicie:
        a) Unia Afrykanska wyslala 300 zolnierzy i 60 monitorow w celu oceny sytuacji
        na miejscu i 'pilnowania' Janjaweedów.
        b) Nacisk ze strony RPA i Nigerii zmusił Chartum do zajecia sie Janjaweedami
        (na razie z ograniczonymi skutkami).
        c) Kraje ze Skandynawii, Belgia czy także Wielka Brytania zapewniaja wsparcie
        techniczne i finansowe dla oddziałow UA
        d)Wojska Belgijskie czy Holenderskie juz są w Sudanie w postaci wsparcia
        powietrzenego dla pomocy humanitarnej. Dolacza do nich najprawdopodobniej
        Wielka Brytania.
        e) ONZ dogadał się z rzadem w Chartumie co do dzialan ktore musi rzad podjac i
        wedle wstepnych doniesien do pewnego stopnia stara sie wywiazac z zadan (ciezko
        ocenic czy moglaby zrobic wiecej).

        Dlaczego np. Holandia czy AI są przeciwko okresleniu 'ludobojstwo'? Bo jest to
        termin jasno okreslony w prawie miedzynarodowym przez Konwencje Genewska i
        obecne wydarzenia w Dra Furze temu nie podpadaja. Poza tym walki w Dar Furze
        nalezy podzielic na dwa okresy - po porozumieniu pokojowym polnoc-poludnie i
        przed. Najgorsze walki i czystki byly przed. I choc sytuacja w regionie wciaz
        jest niestabilna to obecnie najwiekszym problemem jest kryzys humanitarny
        spowodowany uchodzcami. I na tym kraje zachodnie powinni się obecnie skupic.

        Dlaczego o tym nikt nie pisze? Nikt nie pisze np. o poswieceniu i szybkiej
        reakcji Belgow? Tylko wszyscy sie skupiaja na prowizorycznych dzialaniach USA.
        • Gość: maruda Re: Zgodnym chórem IP: *.gdynia.mm.pl 28.07.04, 11:47
          Gość portalu: Maruti napisał(a):


          > Dlaczego o tym nikt nie pisze? Nikt nie pisze np. o poswieceniu i szybkiej
          > reakcji Belgow? Tylko wszyscy sie skupiaja na prowizorycznych dzialaniach USA.

          **************************

          A więc: mniej pary w gwizdek, a więcej w koła.

          Szkoda, że swoją rolę opiniotwórczą niektóre media traktują zbyt dosłownie, a
          zapominają o zwykłym rzetelnym dziennikarstwie.

          No i podziękowania dla Maruti za rzeczowe przedstawienie sprawy.



    • Gość: pluton Re: Chartum obiecuje, że powstrzyma rzeź w Darfur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.04, 12:06
      oni gadu gadu a tm gina niewinni ludzie. czs zaczac dzialac
    • Gość: SAGGER a pognać murzyna na saharę. IP: *.euronet.net.pl / 80.51.247.* 29.07.04, 10:50

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka