Gość: Szwejk! IP: *.dip.t-dialin.net 27.07.04, 20:46 To naprawdę bardzo miło z ich strony... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Zenon Re: Chartum obiecuje, że powstrzyma rzeź w Darfur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.07.04, 21:03 UE, Amnesty... i Human... w swej nieodwzajemnionej milosci do muzulmanow sa juz zalosni.I grozni, bo staraja sie tuszowac barbarzynstwo. Jesli wyrzniecie czym popadnie kilkudziesieciu tysiecy osob nie jest genocydem, to czym jest? Pokojowa metoda przeprowazdzania czystek wyznaniowo - etnicznych? Co jeszcze sie musi wydarzyc aby do tych pacyfistycznych lbow cokolwiek dotarlo? Kilkaset lub kilka milionow wyrznietych w imie Allaha? Zastosowanie tej metody przez muzulmanow w Europie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: LOLEK CO CI SIĘ STAŁO PASYF?JUŻ NIE LUBISZ MUZUŁMAN? IP: *.pila.cvx.ppp.tpnet.pl 27.07.04, 23:14 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: . Muzulmanie sa tam po obu stronach, tyle,ze czystke IP: *.range81-156.btcentralplus.com 28.07.04, 07:20 etniczna zaczeli Arabowie - to straszni rasisci.I strasznie czarnych (nawet braci w wierze) nie lubia, uznaja za rase nizsza... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bartek Re: Chartum obiecuje, że powstrzyma rzeź w Darfur IP: *.samorzad.uw.edu.pl 28.07.04, 13:23 Coś widzę, że ktoś tutaj jest słabo poinformowany a propos tego konfliktu. Ta wojna nie ma nic wspólnego z walką w imię Allaha, gdyż zarówno ofiary jak i oprawcy to muzułmanie. Jakbyś dobrze doczytał publikacje w naszej prasie (których jest wciąż mało i pojawiły się skandalicznie późno), to byś się zorientował, że konflikt ten ma podłoże głównie etniczne, a linia "frontu" przebiega na granicy Arabowie - plemiona afrykańskie. Wojna ta ma też podłoże ekonomiczne. Ale podobnie jak ty dziwie się rozterkom AI i HRW czy nazwać darfurską rzeź, czystki etniczne, kampanię spalonej ziemi ludobójstwem Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ogien Wg kryteriow AI i innych organizacji ludobojstwo IP: *.proxy.aol.com 28.07.04, 20:55 ma miejsce wylacznie wtedy gdy zabijaja biali, pochodzacy z krajow historycznie chrzescijanskich (nawet gdy dzis nie maja z ta religia nic wspolnego) a zabijanymi sa najlepiej kolorozi przedstawiciele innych religii lub 'mniejszosci seksualnych'. W odwrotnych przypadkach to tylko zadoscuczynienie sprawiedliwosci dziejowej. Darfur nie podpada! A nie mowili ze Lenin wiecznie zywy - zmienil tylko organizacje! Nota bene w Darfurze ofiarami sa ponoc wylacznie chrzescijanie i inni 'nieislamisci', ale ZADNE medium o tym nie wspomina, zeby nikogo nie urazic. Coz za poprawna politycznie subtelnosc! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lulek Re: Chartum obiecuje, że powstrzyma rzeź w Darfur IP: 198.170.174.* 27.07.04, 21:21 Rząd w Chartumie zachowuje się żałośnie. Zamiast uznać wszystkich żyjących na terenie Sudanu za obywateli o równych prawach, sponsoruje czystki etniczne. A tłumaczenie, ze potrzebny jest czas na wstrzymanie rzezi to mydlenie oczu. Już dawno trzeba było nałozyć sankcje na tych kryminalistów. Gdyby dziennikarze nie wszczęli wrzawy wokół tego tematu, mordercy odwalaliby dalej swoją robote, a UE i USA chwaliłyby rząd za podpisanie traktatu pokojowego z rebeliantami z Południa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cezar Re: Chartum obiecuje, że powstrzyma rzeź w Darfur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.07.04, 21:52 Co ty Lulek pie...lisz?!? Nie mieszaj w to USA! Na razie to lewacko- pacyfistyczna UE z "najbardziej postępową" Holandią jest w tym umoczona, wspierając islamskich zbrodniarzy czym można i jak można! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lulek Re: Chartum obiecuje, że powstrzyma rzeź w Darfur IP: 198.170.174.* 27.07.04, 22:26 Czystki etniczne w Darfurze postępują co najmniej od roku. USA zainteresowały się sytuacją w kwietniu, czyli trzy miesiące temu - było to grubo po pierwszych doniesieniach niezależnych dziennikarzy z tego regionu. UE, niestety, z klapkami na oczach chciała tylko i wyłącznie dokończenia rozmów pokojowych z Południem i w sumie nie zajęła się sytuacją do zeszłego tygodnia. Jestem świadomy bierności i tumiwisizmu UE, ale do kwietnia USA były tak samo bierne. Odpowiedz Link Zgłoś
rzewuski1 Re: Chartum obiecuje, że powstrzyma rzeź w Darfur 27.07.04, 22:38 kogo interesuja te sprway tu wazniejsi sa zydzi arabowie Odpowiedz Link Zgłoś
lechu1 Re: Chartum obiecuje, że powstrzyma rzeź w Darfur 27.07.04, 23:09 araby jak nie zamorduja i zgwalca to maja zly dzien Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Nika Re: Chartum obiecuje, że powstrzyma rzeź w Darfur IP: 156.17.253.* 28.07.04, 07:12 Coś podobnego, naprawdę ?? łaskawcy... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: . Powstrzyma, jak do reszty wyrznie... Za duzo krwi IP: *.range81-156.btcentralplus.com 28.07.04, 07:18 juz tam poplynelo, by mozna bylo przestac: Fur i inne czarne plemiona juz maja jakies wlasne sily zbrojne czy milicje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maruda Zgodnym chórem IP: *.gdynia.mm.pl 28.07.04, 07:48 W poniedziałek Unia Europejska zagroziła Sudanowi sankcjami. W czwartek Kongres USA określił rzezie w Darfurze mianem ludobójstwa. Przeciwko temu określeniu protestuje nie tylko sam Chartum, ale Unia Afrykańska, a także Holandia, przewodnicząca UE. Nawet Amnesty International i Human Rights Watch uważają, że nie ma wystarczających dowodów, by masakry w Darfurze uznać za ludobójstwo. ****************************** Jak wygląda wnikliwość GW w sprawie Darfuru? GW (2001-11-19) USA oskarżyły Libię, Syrię, Iran, Sudan, Koreę Płn. i Irak o posiadanie i rozwijanie broni biologicznej. Oskarżenie to może oznaczać, że Amerykanie szykują się do zaatakowania Iraku GW (2002-09-03) Rząd w Chartumie zawiesił rozmowy pokojowe, które prowadził z rebeliantami z południa kraju. Decyzja została podjęta po zajęciu przez partyzantów jednej z ważniejszych baz wojskowych w Sudanie ************************ Jak widać, Sudan był alternatywnym celem dla Busha, a mordowani mieszkańcy południa - rebeliantami dla GW. GW zaczęła pisać o problemie w 2004 i do tej pory nie dorobiła się zakładki "Sudan" w rubryce "Ostatnio w:". Co do Amnesty International, to o łamaniu praw człowieka w Sudanie donosiła w 2002. AI nie ma w zwyczaju podniecania publiki plotkami, a wszystkie jej oświadczenia są starannie udokumentowane. A teraz, zgodnym chórem, wszyscy zaczynają zauważać problem, machać łapami i wrzeszczeć. Kongers USA potrzebuje oświecić się rezolucją, żeby zauważyć problem, A GW rezolucję kongresu uznaje za zielone swiatło dla ujadania na kogo popadnie. Czas na płomienne przemówienia polityków i wstrząsajace relacje dziennikarzy powołujacych się na wysoko postawionych anonimowych urzędników; przerywanych, a jakże, wzajemnymi oskarżeniami o sprzedaż broni Sudanowi. Ilu jeszcze niewinnych ludzi zginie, zanim ktoś coś zrobi? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maruti Re: Zgodnym chórem IP: *.crowley.pl 28.07.04, 10:28 Dlaczego nikt nie zauwaza, ze cos juz sie robi. Podczas gdy USA i WkB robia sobie konkurs popularnosci z tego jak bardzo zalezy im na pomocy dla Dar Furu to juz zrobiono wiele. Mianowicie: a) Unia Afrykanska wyslala 300 zolnierzy i 60 monitorow w celu oceny sytuacji na miejscu i 'pilnowania' Janjaweedów. b) Nacisk ze strony RPA i Nigerii zmusił Chartum do zajecia sie Janjaweedami (na razie z ograniczonymi skutkami). c) Kraje ze Skandynawii, Belgia czy także Wielka Brytania zapewniaja wsparcie techniczne i finansowe dla oddziałow UA d)Wojska Belgijskie czy Holenderskie juz są w Sudanie w postaci wsparcia powietrzenego dla pomocy humanitarnej. Dolacza do nich najprawdopodobniej Wielka Brytania. e) ONZ dogadał się z rzadem w Chartumie co do dzialan ktore musi rzad podjac i wedle wstepnych doniesien do pewnego stopnia stara sie wywiazac z zadan (ciezko ocenic czy moglaby zrobic wiecej). Dlaczego np. Holandia czy AI są przeciwko okresleniu 'ludobojstwo'? Bo jest to termin jasno okreslony w prawie miedzynarodowym przez Konwencje Genewska i obecne wydarzenia w Dra Furze temu nie podpadaja. Poza tym walki w Dar Furze nalezy podzielic na dwa okresy - po porozumieniu pokojowym polnoc-poludnie i przed. Najgorsze walki i czystki byly przed. I choc sytuacja w regionie wciaz jest niestabilna to obecnie najwiekszym problemem jest kryzys humanitarny spowodowany uchodzcami. I na tym kraje zachodnie powinni się obecnie skupic. Dlaczego o tym nikt nie pisze? Nikt nie pisze np. o poswieceniu i szybkiej reakcji Belgow? Tylko wszyscy sie skupiaja na prowizorycznych dzialaniach USA. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maruda Re: Zgodnym chórem IP: *.gdynia.mm.pl 28.07.04, 11:47 Gość portalu: Maruti napisał(a): > Dlaczego o tym nikt nie pisze? Nikt nie pisze np. o poswieceniu i szybkiej > reakcji Belgow? Tylko wszyscy sie skupiaja na prowizorycznych dzialaniach USA. ************************** A więc: mniej pary w gwizdek, a więcej w koła. Szkoda, że swoją rolę opiniotwórczą niektóre media traktują zbyt dosłownie, a zapominają o zwykłym rzetelnym dziennikarstwie. No i podziękowania dla Maruti za rzeczowe przedstawienie sprawy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pluton Re: Chartum obiecuje, że powstrzyma rzeź w Darfur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.04, 12:06 oni gadu gadu a tm gina niewinni ludzie. czs zaczac dzialac Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: SAGGER a pognać murzyna na saharę. IP: *.euronet.net.pl / 80.51.247.* 29.07.04, 10:50 Odpowiedz Link Zgłoś