Dodaj do ulubionych

"Rząd" marionetek przy kremlowskiej klamce

03.08.15, 15:56

Ukrywający się w Rosji były ukraiński premier Mykoła Azarow ogłosił w Moskwie utworzenie Komitetu Ocalenia Ukrainy, ukraińskiego rządu na wygnaniu mającego stanowić alternatywę dla tego w Kijowie.


wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,18478759,byly-premier-ukrainy-powolal-w-moskwie-rzad-na-wygnaniu.html
Obserwuj wątek
    • eva.aus.moskau Re: "Rząd" marionetek przy kremlowskiej klamce 03.08.15, 16:03
      Dobrze, ze siedza w Moskwie. Przestepcy musza sie trzymac razem. Putin pewnie zostanie prezydentem, bo dwoch prezydentow w jedym miescie nie da sie trzymac.
    • karbat Re: "Rząd" marionetek przy kremlowskiej klamce 03.08.15, 16:04
      a ... moze ktos cos napisze o Prawym Sektorze i
      zblizajacych sie wyborach na Ulrainie ... . zapowiada sie ciekawie .

      poparcie spoleczne dla rzadu puczystow , - jakie
      notowania ma obecnie rzad w Kijowie i ... Walzmann.
      ma ktos aktualne dane ... .
      • nie-tak Re: "Rząd" marionetek przy kremlowskiej klamce 03.08.15, 18:33
        nie trzeba danych wystarczy wiedzieć ze sąsiedzi Ukrainy poprosili NATO o zabezpieczenie swoich granic przed rozlewającą się zaraza kijowska. Ukraińcy masowo ociekają z Ukrainy tym osłabiają kijowskoamerykanska junte wiec co chcesz wymagać? Dawni władcy Ukrainy to widza i zaczynają działać.
        Aha Polska nie chce przyjmować Ukraińców mimo ze roznieciła zarazę jak i mordowanie na Ukrainie.
        homment.com/Rechter-Sektor-Gefahr-fuer-Europa
        • adamusb Re: "Rząd" marionetek przy kremlowskiej klamce 03.08.15, 21:47
          Amebo, to że jesteś bezdennie głupia to wszyscy już na tym forum wiedzą, nie musisz nam co chwila o tym przypominać.
          Średnio rozgarnięty szympans zorientuje się, że "źródło", które podałaś to zwykły kit, a nie rzetelne źródło informacji.
    • yurek11111 Re: "Rząd" marionetek przy kremlowskiej klamce 03.08.15, 16:15
      Za komentarz niech posluzy wpis pod artykulem:

      panzer-division
      W Kijowie powinni powołać rosyjski rząd na uchodźstwie.;)
      • pijatyka Re: W Kijowie powinni powołać rosyjski rząd 03.08.15, 18:23

        10/10 LOL
    • frompiter "Rząd" marionetek przy brytyjskiej klamce... 03.08.15, 16:16
      trouble_maker napisał:
      > Ukrywający się w Rosji były ukraiński premier Mykoła Azarow ogłosił w Moskwi
      > e utworzenie Komitetu Ocalenia Ukrainy, ukraińskiego rządu na wygnaniu mającego
      > stanowić alternatywę dla tego w Kijowie.




      ...dzialal od 1939 po 1990 rok. To sie nazywa "rzad na uchodzstwie".

      Nawiasem, Pan Olejnik, kandydat na prezydenta, byly dzialacz pomaranczowej rewolucji, bardzo dobrze wspominal pana Sikorskiego.

      Od 20'50"

      "Jesli by porozumenie od lutego 2014 nie zostalo zlamane, porozumenie, ktore Pan Sikorski, minister SZ Polski, nazwal "porozumeniem od Boga"... Dlaczego poszliszcie przeciwko Bogu?...

      .....Sikorski powiedzial, ze jesli zlamiecie ten kompromis, to kraj zaleje sie krwia, no i zalalaliscie kraj krwia...."


      www.youtube.com/watch?v=YeqIsQkqP1o
      • pijatyka Hej, kacapy - a co tam słychać u Wiktora i Mykoły? 11.11.21, 02:27

        A rząd na uchodźstwie - działa?... ;->

    • yurek11111 Re: kolejny analfabeta-obsrywacz Polski? 03.08.15, 17:24
      Celem tego chamskiego analfabety-obsrywacza z Savushkina 55 ,jest odwrocenie uwagi od rzeczywistego tematu,zwlaszcza gdy jest on niewygodny dla Kremla...
      Az dziwne ze nie uzyl charakterystycznych dla niego okreslen typu "debili",idiota lub oszolom,widocznie w bliskiej rodzinie takich osobnikow znalazl....:-)))
      W temacie watka ,oczywiscie NIC....:-)))
    • pijatyka Pieskow: To nie nasza inicjatywa 03.08.15, 20:15

      ...a zegarek dostałem na komunię!


      www.defence24.pl/241330,rosja-powstal-komitet-ocalenia-ukrainy-kreml-to-nie-nasza-inicjatywa
      • yurek11111 Re: Pieskow: To nie nasza inicjatywa 03.08.15, 20:26
        Ten Azarow to Rosjanin w rzadzie Januka ,zlodziejaszek i malwersant ,on juz mial szanse "ocalenia narodowego Ukrainy", bedac szefem rzadu,a jak rzadzil to widac co pozostalo po jego rzadach....
    • yurek11111 Ostrzegam ,jedno wyzwisko i jade po calosci... 03.08.15, 20:41
      Masz wybitny talent pisania nie na temat....
      Kto zalozyl w Moskwie Komitet Ocalenia Ukrainy?
      Odp. Azarow
      O nim jest ten watek...
      Tu masz jeszcze o tym ruskim sprzedawczyku:

      niezalezna.pl/51384-tajne-fortuny-janukowycza-i-azarowa-jak-ukrainskie-wladze-majatek-w-austrii-ukrywaly
    • yurek11111 Re: "Ostrzegam", ahahaha:-) 03.08.15, 21:17
      Zlodziejaszki dobrze poukrywali to co nakradli ,zapisujac czy to na czlonkow rodziny,czy to inwestujac w zachodnie firmy,poprzez siec innych firm-hybryd....

      niezalezna.pl/uploads/foto2014/51384-603971391352479.jpeg
      Ciebie raczej powinno zainteresowac czemu w Rosji nie pochowali fortun Januki i Azarowy, czyzby rzadzacemu KGB-iscie nie dowierzali?
      I slusznie ,ktos im dal dobra rade zeby nie ufac dla Don Putino....:-)))

      tergiwersacja.wordpress.com/terror-fsb/don-putino-i-fsb/
    • pijatyka I tyle ich widzieli... 18.08.15, 18:06

    • pijatyka Kacap - zwierzę niereformowalne 24.01.22, 05:59



      Brytyjskie służby przyznały, że posiadają informacje, jakoby Moskwa chciała zainstalować w Kijowie prorosyjskiego przywódcę. Londyn uznaje to za dowód na planowanie rosyjskiej inwazji i okupacji Ukrainy - przekazano w oświadczeniu.
      Amerykański CNN podał, powołując się na źródło zaznajomione ze sprawą, że dowody na takie zamiary Rosji posiada także wywiad USA.
      • buldog2 Re: Kacap - zwierzę niereformowalne 25.01.22, 11:41
        Zastanawiałem się, czy coś napisać, bo temat "śliski", łatwo się pomylić, nie mówiąc już, że komuś podpaść.
        Zupełnie serio. Od iluś dni w medialnych nagonkach wewnątrz Rosji mowa o tym, że brak prawdziwych przygotowań do wojny i zajęcia Ukrainy czy choćby dużej jej części. Brak administracji okupacyjnej i marionetkowego rządu itd. (jest policja wojskowa, ale to za mało). Znaczy Putin nie chce wyzwalać, grupa kompradorow zdradziła naród itd.

        Odnoszę wrażenie, że wybór prorosyjskiego polityka (Мураев? - już nie pamiętam) na szefa marionetkowego rządu to próba odparcia tych zarzutów. Może także chęć posiadania takiego kieszonkowego rządu na uchodźctwie, który jak trzeba to się wyciągnie, później schowa do szuflady. Bo możliwości przeprowadzenia szerokiej inwazji nie widać, brak zgromadzonych odpowiednich sił - przynajmniej 300 tys. samych wojsk lądowych, nie mówię już o całej reszcie przygotowań, których też nie ma.
        • pijatyka Re: brak prawdziwych przygotowań do wojny 25.01.22, 14:40

          To, co już stoi na granicy już wystarczy, żeby rozpętać dużą awanturę - a potem ściągać kolejne dywizje wmawiając światu, że to Ukraińcy pierwsi zaczęli.
          • buldog2 Re: brak prawdziwych przygotowań do wojny 26.01.22, 10:12
            Nawiasem mówić , Azarow czy ten Murajew?

            Taki wariant też jest rozważany www.youtube.com/watch?v=aPmz3YsCjF4
            Ale to nie wygląda tak prosto, jak o tym mowa np. na filmie (ukraińskim, komentuje chyba "główny" ekspert ze strony ukraińskiej). Nastroje też wcale nie prowojenne. W czasie Olimpiady Rosjanie nie ruszą, Xi wydał już zakaz, później robią się roztopy i ciężki sprzęt będzie jeździł tylko po drogach, nie ma całej dużej administracji okupacyjnej (siły liczebnie większe, niż wojska). Kilka lat temu rosyjski przemysł produkował rocznie amunicji tyle ile trzeba na 10 (czy 7, nie pamiętam) dni natarcia na odcinku 10 km. W Iskandery itd. też bym nie wierzył, widząc skutki uderzeń w Syrii i Jugosławii (tak jak mowa na filmie), a obrona przeciwlotnicza jest już silna i stale rośnie. Tak jak ppanc. Te 300 tys. wojsk lądowych to absolutne minimum, a właściwie za mało, wskutek szybkiego wzrostu siły armii ukraińskiej. Arestowicz mówi o kilku różnych rozgrywkach. Rozgrywki na okoliczność tego konfliktu oczywiście są, ale sterować jego przebiegiem może tylko wewnętrzna rozgrywka w Rosji. I faktycznie, sił rosyjskich jest dość by zatrzymać ofensywę ukraińską (też nie od razu), ale dużo za mało, żeby przeprowadzić własną. I faktycznie, mówi się o próbie pozbawienia władzy grupy Putina, po nieudanych walkach z armią ukraińską albo po ofensywie ukraińskiej (najbardziej prawdopodobna kilka dni przed roztopami) albo rosyjskiej. Mój ostrożny wybór wariantu najbardziej prawdopodobnego, najbardziej logicznego): ofensywa ukraińska dogadana z Amerykanami (tak jak atak gruziński na Cchinwali w 2008, też dogadany, są niezbite dowody zmowy Rosjan z DIA, wypowiedzi Busha i Condoleezzy Rice na temat zamachu stanu w Rosji), być może niemrawa reakcja Rosjan, bo żądanie Chin. A co dalej, zobaczymy.

            Miałem napisać wypracowanie dla znajomych, może się zbiorę i wkleję tutaj.
            • buldog2 Re: brak prawdziwych przygotowań do wojny 26.01.22, 10:58
              Iskandery i te drugie, to jak chce się zniszczyć przemysł, zapory, porty itd. Sztab, jeśli się wie, gdzie dokładnie jest. I to wszystko.
              • pijatyka Lepszy analityk 15.06.26, 13:04


                Wojna jest już pewna


          • buldog2 Re: brak prawdziwych przygotowań do wojny 26.01.22, 14:01
            Wmówić światu, że zaczęli Ukraińcy, nie da się.
            W propagandzie Rosjanie są na straconej pozycji. Nie panują nad światowymi mediami i ich możliwości są jeszcze mniejsze, niż w 2008.
            Nie udało się przebić z przekazem, że w 2008 zaczęli Gruzini, choć to była prawda, nie udało się z MH17, choć nigdzie nie ma śladów po odłamkach Buka, nie uda się i dziś, obojętne kto zacznie. Przy czym obie strony mają możliwości przeprowadzenia prowokacji uzasadniającej przejście do prawdziwej wojny.

            Jedyne możliwości wyboru jakie mają, to:

            1. Wybrać moment samodzielnego ataku albo czekać na atak ukraiński (wcześniej czy później nastąpi, bo armia ukraińska chce odzyskać Donbas, choćby po kawałku),
            2. Po rozpoczęciu walk zdecydować, jak bardzo chcą się w nie angażować.

            Putin stara się o odbudowę przynajmniej strefy wpływów, przynajmniej na obszarze b. ZSRR, ale nie za cenę konfrontacji z Zachodem, bo tego państwo rosyjskie nie udźwignie, nawet z poparciem Niemiec dla NS2.

            Odpuścić Donbasu (całego ORDŁO) Putin nie może, już teraz oskarżają go o zdradę.
            Atakować nie może/chce, bo:
            - majątki nomenklatury na Zachodzie zagrożone co najmniej sekwestrem,
            - blokada handlu,
            - odłączenie od SWIFT (zapowiedziane),
            - blokada NS2, a może i pierwszej rury też.

            Rosja w sposób krytyczny zależy od dostaw żywności (i różnych dodatków do jej produkcji) z Zachodu. Nie tylko od tego. Gdyby ustała wszelka kooperacja, stanęłoby mnóstwo fabryk, mówi się że stanęłyby też budowy. Miliony "gości" bez pracy i pieniędzy, już przy covidzie brak im było pieniędzy na życie (mieszkanie, wyżywienie, nawet na powrót do domu), w przypadku większej wojny i blokady zapowiadają się grabieże na wielką skalę. Kalibry i Iskandery tu nie poradzą, 10 sztuk T-57 też nie. To wszystko jest skalkulowane po obu stronach i mówią o tym przedstawiciele obu stron.

            Były agent KGB Jurij Szwec twierdzi (i ma na to mnóstwo podstaw), że Putin żyje w stanie oblężenia przez rosyjskie służby (ostatnio wymienił całą ochronę osobistą, to wiele mówi o sytuacji), w Internecie za wyjątkiem mediów kremlowskich jadą po nim wszyscy (z wiarygodnością mediów kremlowskich to chyba jeszcze słabiej, niż z wiarygodnością PISowskich). W sytuacji jakiegoś załamania powstałyby warunki do przewrotu.

            W każdym scenariuszu (może za wyjątkiem zajęcia całej Ukrainy, co jest mocno wątpliwe), czy na Kremlu będzie ta czy inna grupa, Rosja - potencjalny sojusznik Chin - będzie osłabiona. Strefa kontrolowanego chaosu (nawet jeśli granice przesunie na zachód) będzie destabilizować ją bardziej, co z punktu widzenia USA jest najważniejsze (jeśli Rosja jest "z Chinami").

            Куда не кинь, всюду клин.

            Putin nie ma dobrego ruchu.
            • jorl9 Re: brak prawdziwych przygotowań do wojny 26.01.22, 18:09
              buldog2 napisał:

              >Tlumaczenia z rosyjskich wodospadow glupot wygrzebanych przze niego z netu

              A ja olewam te wodospady glupot po rosyjsku i sobie przeczytalem co dziesiaj Lawrow w Dumie powiedzial:

              www.gazeta.ru/politics/2022/01/26/14461789.shtml
              Naprawde tylko cos takiego czytac ma sens no ale to dla Ciebie borrki za nudne. Lepiej idiotyzmy po rosyjsku wrzucac.


              > Putin nie ma dobrego ruchu.

              Naprawde nie ma?
              U mnie cos przebakuja ze na tym kawalku ziemi zwanym Ukraina dzialaja juz rosyjskie sily specjalne. I dlaczego nie? Przeciez wladza banderowska trzyma sie na niewielu ludzich z bronia w rekach ktorzy terroryzuja ludnosc tam mieszkajaca. I tych moze wlasnie, maja ich listy Rosjanie przeciez, wlasnie Rosjanie na Ukrainie teraz lapia i zabijaja. A te rosyjskie sily specjalne sa pod oslona ognia artylerii i rakiet z-z z granicy. Wezmy Charkow, 50km od granicy duze miasto, wystarczy zabic tam te pareset banderowcow tam rzadzacych i wladza banderowcow sie tam skonczy i bedzie nastepna republika Charkow. A jak wojska ukrainskiwe sciagniete z frontu poprobuja tam interweniowac, czolgami, bronia ciezka to znad granicy beda ich Rosjanie artyleria rozwalali. Juz tak bylo w 2014/15 w Dondbasie. Pod granica ale u siebie Rosja zgromadzila wielki sily artylerii i jak wojsko banderowskie zajelo granice starajac sie odciac Donbas od Rosji, metodycznie byli zabijani ogniem ciezkiej artylerii rosyjskich. Drony szukaly celow i artyleria je niszczyla. Bez przekraczania granic. Tak ze pas ziemi tak na kilkadziesiat km od granicy rosyjsko-ukrainskiej jest no-go dla wojska ukrainskiego. Wtedy Rosjanie tak duzo pozabijali wojska ukrainskiego az reszta sie znad grancy wycofala. Bo oddac nie smieli zreszta za duza dysprporcja sil.

              I tak to zadne szarze czolgow rosyjskich na Ukrainie a wybijanie banderowcow albo przez sily specjalne operujace na Ukrainie, albo jak beda chcieli wojsko wlaczyc, wojska ukrainskiego przez ostrzal zza granicy. Nic nowego, stara metoda z 2014/15r

              A jak banderowcy beda faktycznie probowali nie oddac np. Charkowa i wlacza duzo sil sciagnietych z frontu w Donbasie to beda wybici a front naprzeciw separatystom zrobi sie dziurawy i wtedy separatysci przejada przez ten front lewa reka. Az do Kijowa jak co.

              Potrwa ale Rosjanie zniszcza banderowcow bez tych slawetnych inwazji na Ukraine.

              • jorl9 Re: brak prawdziwych przygotowań do wojny 26.01.22, 18:27
                jorl9 napisał(a):


                > U mnie cos przebakuja ze na tym kawalku ziemi zwanym Ukraina dzialaja juz rosyj
                > skie sily specjalne.

                Tu link do tego przebakiwania:
                www.t-online.de/nachrichten/ausland/krisen/id_91551748/ukraine-krise-russische-spione-bereits-in-der-ukraine-anlass-zur-sorge-.html
                Sam tytul mowi to:
                Russische Spezialeinheiten sollen bereits in der Ukraine sein

                I tlumaczenie tego:
                Rosyjskie specjalne sily sa zapewne juz na Ukrainie


                nastepne

                Beträchtliche Anzahl

                I tlumaczenie:

                Spora liczba

                A to mowil angielski minister w Izbie Gmin.

                Dla mnie oczywiste ze tak wlasnie ma byc zabranie banderowcom Ukrainy.
              • pijatyka Jak tam, kacapski cwelu - Kijów w trzy dni, co?.. 12.04.25, 15:36
                .
                • mateusz572 Re: Jak tam, kacapski cwelu - Kijów w trzy dni, c 12.04.25, 16:16
                  pijatyka napisała:

                  > .
                  Blitzkrieg miał być według jorłowa.
                  W lutym 2022 to ogłaszał.
                  • pijatyka Re: Blitzkrieg miał być według jorłowa 23.04.26, 01:13


                    Chyba puszczają nam to w baaardzo zwolnionym tempie ;-D



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka