Dodaj do ulubionych

Ulster odpada

10.09.19, 06:15
www.rp.pl/Brexit/309099941-Za-rozwod-z-Unia-Europejska-Johnson-oddalby-nawet-Ulster.html ciekawe kiedy odpadnie Szkocja i Walia?
Obserwuj wątek
  • polski_francuz Re: Ulster odpada 10.09.19, 09:23
   Szkocja ma troche wieksze jaja i moze faktycznie zrobic referendum with OK/without UK but with EU. Walia jest o wiele spokojniejsza. Porownanie z naszym bialoruskim sasiadem mi przychodzi na mysl. I Walia zostanie z UK.

   Moim zdaniem

   PF
  • aby Re: Ulster odpada 11.09.19, 05:25
   10 września, wiadomość agencyjna
   Boris Johnson has rejected a Northern Ireland-only backstop, claims the DUP. DUP leader Arlene Foster released a statement following her meeting with the Prime Minister this evening. She said: "The Prime Minister rejected a Northern Ireland-only backstop in a letter to Donald Tusk on 19 August. "It is undemocratic and unconstitutional and would place a tariff border between Northern Ireland and the rest of the United Kingdom. That would be unacceptable."
   W programie The Debate w anglojezycznym serwisie France 24 Simon Brewer (CEO & Director of Vantage Investment Advisory) wyjaśniał, że propozycje Borisa Johnsona pod adresem Irlandii są elementem przyjętej przez jego rząd pakietu negocjacyjnego stanowiącego alternatywę dla Backstopu. Są to sektorowe, detaliczne porozumienia w zakresie obrotu produktami rolniczymi, energii elektrycznej (Irlandia ma jeden wspólny system energetyczny), itd. W czasie swojej wizyty Johnson próbował przekonać do takich rozwiązań premiera Varadkara, niestety bez powodzenia. Rząd irlandzki odrzuca porozumienie, bo, mając z poparciem EU a przede wszystkim rządu RFN, widzi szansę realizacji starego marzenia o odcięciu płn. Irlandii od W. Brytanii i zjednoczeniu wyspy.
   Unia Europejska jest tworem politycznym, który lubi dyktować, a nie negocjować. Dyktat i bezkompromisowość jest strategią polityczną przyjętą przez EU na samym początku, po to by wycieńczać i upokarzać drugą stronę tak długo, aż jej się odechce. Jądrem tej strategii było żądanie, by nie dyskutować niczego z zakresu ostatecznego porozumienia, dopóki nie zostanie zawarta umowa przejściowa (z tzw. backstopem, czyli oddaniem w zastaw Irlandii). Poprzednie rządy brytyjskie zaakceptowały te warunki ramowe i znalazły się na pozycji straconej: przyjęcie warunków EU zawsze pociągałoby za sobą utratę suwerenności (samostanowienia) w całości lub na części swojego terytorium. Trzecia opcją, suflowaną przez siły polityczne, inspirowane i fundowane przez EU, jest dezawuowanie lub powtórka referendum aż do skutku, wycofanie wniosku o wyjście z EU, jednym słowem - Remain.
   Unia Europejska działa chytrze i bez skrupułów. Najpierw godzi się, by Londyn przedstawił alternatywę dla projektu umowy z Teresą May, a potem, gdy rząd Johnson takie propozycje przedstawia, mówi głosem polityków i tysięcy swoich kibiców w mediach, że te propozycje są nierealne, niewykonalne, i nie są całościowe. To jest kłamstwo. Propozycje regulacji ruchu na granicy irlandzkiej opierają się na analizie kilkunastu sprawnie funkcjonujących systemów kontroli granic między różnymi jurysdykcjami, w tym USA/Kanada i Szwajcaria/EU. Przykład Szwajcarii jest znamienny, bo ten kraj zachował m.in. zdolność do zawierania umów handlowych z resztą świata, a relacje z EU opierają się na kilkuset umowach cząstkowych. Francusko-niemiecki tandem ma fiksację na całościowych, totalnych i abstrakcyjno-utopijnych projektach (duch rewolucji francuskiej zawsze żywy), ale jeżeli już ustąpili Szwajcarii, to dlaczego jest to niemożliwe w odniesieniu do Wielkiej Brytanii.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka