Dodaj do ulubionych

Anglicy mogą odetchnąć

25.04.20, 05:54
Wczoraj najbardziej oglądanym programem były wiadomości Sky News z relacja ze szpitala w Warrington w Cheshire gdzie szybko wyleczyli już setki coronoviruso-pacjentów prostą techniką wyklepywania i podłączenia do prostego aparatu tlenowego. Pacjenci podłączeni do respiratora high-tech umierali dwa tygodnie w bólu (śmiertelność 50%).
A game changer in the fight against covid19.
Doctors from a Cheshire hospital have brought dozens of patients from the brink.
The secret is keeping them away from ICU [intensive care unit] with its intrusive ventilators (high-tech respirators). Very few have survived that treatment.
Patients who have recovered quickly were subjected to repeated clapping and vibration sessions (obklepywanie) to loosen the mucous that's clogging the lungs and move it from the small air sacs to the larger airways from where it was removed by switching on and off a simple CPAP device [dubbed the Black Box throughout in the report].
CPAP [Continuous Positive Airflow Pressure (CPAP) is the most common treatment for moderate to severe obstructive sleep apnea. The CPAP device is a mask-like machine that covers your nose and mouth, providing a constant stream of air that keeps your breathing passages open while you sleep.
news.sky.com/story/coronavirus-hospital-cuts-covid-19-death-rates-with-black-boxes-for-sleep-disorder-11977789----------------------
Wieczorem na briefing z prasą n/t walki z koronovirusem wyszli nie szczepionkowcy - minister zdrowia i chief medical officer, ale minister transportu Shapps i deputy chief medical officer Dr Jenny Harris. Harris oświadczyła: 'Nobody should be injecting anything, we should be using evidence-based and properly-trialled treatments.'
'Nie będzie nikomu coś wstrzykiwane; powinniśmy używać wyłącznie dobrze sprawdzonych leków", krótko: "Będziemy leczyć, a nie szczepić."
Jest to druga sejsmiczna wiadomość w jednym dniu. Wiadomo, że w Stanach znakiem rozpoznawczym walczących stron, farma-medyczno-WHOwskiego lobby versus prezydent Trump są słowa "vaccine" i "treatment".

Premier Johnson jeszcze nie wrócił. Zrobi to niekoniecznie w poniedziałek; sam dobierze odpowiedni moment (na pewno o tym rozmawiał z Trumpem i naradzi się z Cummingsem, na którego wczoraj przypuścił histeryczny atak dziennik Guardian, pod wielkim tytułem na pierwszej stronie. Ale jak wróci, niechybnie zrobi porządek, oczyści pole, innym słowem 'zdezynfekuje'.

Ciekawe, jak sprawy potoczą się w Polsce, rządzonej przez akwizytorów, którzy pod szyldem Trumpa przyłączyli się do obozu szczepionkowego. Są dwie możliwości. Albo weźmie górę oportunizm albo będziemy świadkami bezwzględnego utrzymywania ostrego kursu, aż "dostaniemy" szczepionkę. Ta druga postawa mogłaby być motywowana romantyczno-powstaniowym popędem ku śmierci (death drive), albo tym, że zainteresowani już dostali (wzięli) gratyfikacje stosowne do skali kontraktu, co sprawia, że nie mogą się wycofać.
Nikogo nie oskarżam, ani sęe oburzam; rozważam tylko scenariusze. I to nie biorąc pod uwagę czynnika, zwanego Putinem. Ten straszak mocno wyblakł, jak tandeta z posezonowej przeceny, ale już inny temat.
Obserwuj wątek
  • felusiak1 Re: Anglicy mogą odetchnąć 25.04.20, 07:02
   Nobody should be injecting anything, we should be using evidence-based and properly-trialled treatments
   co raczj po polsku powinno być Nikt nie powinien niczego wstrzykiwać, powinniśmy używać opartych na dowodach i odpowiednio przetestowanych metod. Nie ma lekow na tę zarazę i nie wiadomo czy będzie szczepionka.
   Idąc dalej, po której stronie jest Trump? Po stronie "vaccine" czy "treatment"?
   PS. Lobby szczepionkowe to chyba jakis wytwor wyobraźni bo nikt nie chce tego robić. a może to lobby na uzystanie dyspensy?
  • mara571 Re: Anglicy mogą odetchnąć 25.04.20, 07:02
   Prawidlowy link
   news.sky.com/story/coronavirus-hospital-cuts-covid-19-death-rates-with-black-boxes-for-sleep-disorder-11977789
   W relacji jest wazne slowo: wczesnie (early). Zanim wirus uniemozliwi pecherzykom plucnym przyjmowanie tlenu. W przypadkach bardziej zaawansowanej choroby mozna podlaczyc pacjenta do ECMO.
   W Szczecinie sie udalo
   gs24.pl/przelomowa-metoda-leczenia-koronawirusa-w-szczecinie-covid19-bardzo-uszkodzil-jej-pluca-pomogli-nasi-lekarze-23042020/ar/c1-14934386
   Na miejscu starszych Brytyjczykow, mlodszych z Adipositas z zaawansowanymi zmianami w naczyniach krwionosnych nie robilabym sobie specjalnych nadzieji na ratunek nowa metoda. Oni umieraja zanim pojawi sie zapalenie pluc.
   • felusiak1 Re: Anglicy mogą odetchnąć 25.04.20, 07:26
    To wszystko odbywa się po omacku. Różne meody ratowania ad hoc. Do tego u nas dochodzi polityka.
    Jeśli Trump jest przeciwko to media jest za i na odwrot. Rzygac się chce.
    Teraz trwa kampania anty hydrochloroquinowa.Mowia nam, ze lek może zabić. Być moze ale podaje się go "on comassionate basis" czyli kiedy pacjent jest na prysku. To w czym rzecz?
    • mara571 Re: Anglicy mogą odetchnąć 25.04.20, 09:13
     Tylko w USA?
     W Polsce to sie dopiero dzieje. Wbrew temu co pisze j-k Polska nie jest w dziedzinie sluzby zdrowia, opieki spolecznej i oswiaty panstwem centralistycznym, a podzielonym na ksiestewka marszalkow i starostow.
     Poczytalam sobie dzisiaj lokalne portale z Lublinca, gdzie sa 3 duze powiatowe domy opieki i kilka prywatnych. Na dodatek do domu wrocilo sporo ludzi pracujacych czasowo w Niemczech. Liczba zakazonych, chorych i zmarlych wieksza niz w woj. lubuskim. Wiekszosc lekarzy i pielegniarzy odmawia pracy. Nawet w pelnym rynsztunku ochronnym i to z normalnymi pacjentami. W tej okolicy rzadzi "ukryta opcja niemiecka" czyli Slska Partia Regionalna, ale winien jest rzad. Podobnie jest w kotle rybnickim (Zory, Rybnik, Wodzislaw), w kotle radomskim.
     W mediach oczywiscie walka o termin wyborow, ogloszenie stanu kleski zywiolowej, dostawy z Chin.
     Ciekawe, ze chinskie dostawy zaczynaja kwestionowac niemieckie media. Ten An-225 przyleci w poniedzialek, a pani minister obrony ma zamiar go powitac. Niemieccy przedsiebiorcy lekarza sie, ze rzad nie zamawia u nich.
     Min. H. Mass powiedzial narodowi, ze takich wakacji jak zawsze nie bedzie i juz jest hejtowany. Takie jak zawsze to wyjazdy zagraniczne. Preferencje: Hiszpania, Turcja, Tajlandia i USA. Wielu Niemcow zyje nadal w przekonaniu, ze epidemia szybko sie skonczy i wszystko bedzie jak bylo.
     Na scenie politycznej trwa cichy pojedynek Lascheta i Södera o schede po Merkel w 2021.
     Co do metod leczenia masz racje. Moze to i lepiej. Obawiam sie, ze za kilka miesiecy ukaza sie wiazace lekarzy terapie, ktore tanie nie beda. Zobaczymy, kto wygra ten wyscig. Na razie faworytem jest wlasciciel patentu na Remdesivir.
     • j-k Polacy nie mogą odetchnąć 25.04.20, 16:09
      mara571 napisała:
      Wbrew temu co pisze j-k Polska nie jest w dziedzinie sluzby zdrowia, opieki spolecznej i oswiaty panstwem centralistycznym, a podzielonym na ksiestewka marszalkow i starostow.


      Polska i w dziedzinie sluzby zdrowia i opieki spolecznej jest panstwem centralistycznym - tyle tylko, ze Rzad nie tyle przekazal, co po cichu ZEPCHNAL te sprawy na wladze lokalne i samorzady.
      • mara571 Re: Polacy nie mogą odetchnąć 25.04.20, 16:26
       Jasiu, jedna z 4 reform z czasow premiera Buzka.
       W praktyce stanowiska do podzialu miedzy kolesiow po wygraniu wyborow samorzadowych.
       Sprawdz sobie kogo wyslal marszalek Struzik na prezesow wielkich szpitali mu podlegajacych w Warszawie (Brodno) i Radomiu. I co sie tam dzialo/dzieje.
  • a74-7 Re: Anglicy mogą odetchnąć 25.04.20, 09:50
   Z dedykacja dla aby:)
   mowi o tym brat Jeremiego Corbyna ,poczatek i koniec videlka ,srodek about g5 mozna pominac.
   www.youtube.com/watch?v=85hjjeA76GI&t=1607s
   wspomina o tym amerykanski doktor ,nazwisko wymienione ;

  • a74-7 Re: Anglicy mogą odetchnąć 25.04.20, 09:57
   "Patients who have recovered quickly were subjected to repeated clapping and vibration sessions (obklepywanie) "
   Metoda obklepywania recznego jest stara i znana w szpitalach UK ,zwlaszcza na oddzialach dzieciecych w przypadku pneumonii.
   Ale od kiedy naukowcy wzieli nas pod kontrole - leczenie wyglada raczej bleak.
  • senioryta13 Re: a moze bańki 25.04.20, 17:08
   aby napisał:

   > Wczoraj najbardziej oglądanym programem były wiadomości Sky News z relacja ze s
   > zpitala w Warrington w Cheshire gdzie szybko wyleczyli już setki coronoviruso-p
   > acjentów prostą techniką wyklepywania i podłączenia do prostego aparatu tlenowe
   > go.

   Stawianie baniek polecane jest w celu wspomagania leczenia infekcji dolnych i dolnych dróg oddechowych
   (przeziębienie, grypa, zapalenie gardła oraz krtani, zapalenie oskrzeli i zapalenie płuc), a także astmy, chorób
   układu krążenia i chorób serca.

   Jak działają bańki?

   Bańki powodują napływ krwi pod powierzchnię skóry. Wytwarzające się w ich wnętrzu ciśnienie powoduje pękanie podskórnych naczyń krwionośnych, co ma uruchomić naturalne procesy obronne organizmu i spowodować zwiększony napływ komórek odpowiedzialnych za zwalczanie infekcji. Ze względu na to, że komórki immunologiczne nie napotkają w miejscu powstania krwiaka żadnych patogenów, mają zacząć zwalczać infekcję, która rozwija się w pobliżu miejsca ich postawienia. Najczęściej bańki stawiane są na plecach oraz po bokach ciała, co ma pomóc w zwalczaniu zapalenia płuc, zapalenia oskrzeli oraz infekcji wirusowych układu oddechowego.


   ---
   -caesar_pl: Polacy to zruszczeni Slowianie
   -boomerang: Póknij się w łeb, Cysorzu
    • senioryta13 Re: a moze bańki ? 01.05.20, 15:03
     a74-7 napisał:

     > Wyslij propozycje do WHO i B Gates'a


     tylko czy oni beda wiedzieli co to jest , moze zbyt tanie ?
     Poczytalam troche o tych o bankach, z definicji wszystko zgadza sie, wiec czemu nie sprobowac ;)

     ---
     -caesar_pl: Polacy to zruszczeni Slowianie
     -boomerang: Póknij się w łeb, Cysorzu
  • zeitgeist2010 Jak rozprzestrzenila sie ta metoda? 28.04.20, 12:19
   Lekarze w Warrington Testowali najpierw Uzywanie (CPAP continuous positive airway pressure) scisla maska na twarzy bez rurek do pluc.

   INzynierzy z Mercedas formula 1 i szpitala uniwersyteckiego University College London pracuja nad ulepszeniem istniejacych CPAP.

   Lekarze w Warrington odkryli jednak , ze taka sama funkcje spelna duzo tansza I dostepna skrzynka appnea box, ktora uzywa sie do pomocy w oddychaniu u pacjentow, ktorzy nie moga spac spokojnie z powodu ciezkiego chrapania.

   Inna nowinka pochodzi z konferencji prasowej prez Stanow Zjednochonych DOnalda J. Trumpa. Na spotkaniu z lekarzami, ten wybitny polityk zaproponowal wstrzykiwanie do zyl pacjentow covidu srodkow dezynfekujach.

   Pierwszym krolikiem doswiadczalnym bedzie forumowa legenda Feliks. Ciekawe, jakie beda efekty uboczne.
   • yurek_1111 Re: Jak rozprzestrzenila sie ta metoda? 01.05.20, 15:23
    "
    "Pierwszym krolikiem doswiadczalnym bedzie forumowa legenda Feliks. Ciekawe, jakie beda efekty uboczne."

    Cokolwiek by Feliksowi nie zaaplikowano to mu nie zaszkodzi bo zmiany obserwowane u pacjenta osiągnęły poziom krytyczny którego pogorszyc się nie da.... :)

    PS.podejrzewam że na okreslenie " krolik" sie nie zgodzi, raczej na "krol" nawet gdyby to okreslenie nie bylo w znaczeniu "wladca "....:)
    • zeitgeist2010 Re: Jak rozprzestrzenila sie ta metoda? 01.05.20, 16:35
     yurek_1111 napisał:
     >
     > "Pierwszym krolikiem doswiadczalnym bedzie forumowa legenda Feliks. Ciekawe, ja kie beda efekty uboczne."
     >
     > Cokolwiek by Feliksowi nie zaaplikowano to mu nie zaszkodzi bo zmiany obserwowa ne u pacjenta osiągnęły poziom krytyczny którego pogorszyc się nie da.... :)
     >
     > PS.podejrzewam że na okreslenie " krolik" sie nie zgodzi, raczej na "krol" n awet gdyby to okreslenie nie bylo w znaczeniu "wladca "....:)
     >
     <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

     SUper masz poczucie humoru !!!!!!

     Kciuk do gory ode mnie. Mnie sie wydaje, ze efektem ubocznym jest niedajace sie kontrolowac parcie na kompa ...

  • senioryta13 Re: Anglicy ?? 01.05.20, 14:58

   Brytyjska Narodowa Służba Zdrowia (NHS) planuje wycofać czarnoskórych i mniejszościowych pracowników ochrony zdrowia etnicznego z pierwszej linii w walce z koronawirusem, aby zmniejszyć rzekomo nieproporcjonalną liczbę ofiar śmiertelnych.
   ...W liscie : „Pojawiające się dane w Wielkiej Brytanii i na świecie sugerują, że osoby pochodzenia czarnego,
   azjatyckiego i mniejszości etnicznych, Covid-19 ma również nieproporcjonalny wpływ na to. ”
   -lewicowy Strażnik poinformował, że takie ustalenia będzie obejmować umożliwienie mniejszościowemu personelowi „przeniesienia na obszary lub usługi, w których mieliby mniejsze szanse zarażenia” oraz „przyznania pierwszeństwa testom, jeśli wystąpią objawy”.

   Widocznie za malo bialych umarlo w Hiszpani, Italy, France, Germany itd....
   Azjaci, w Azji przeciez sobie swietnie radza, wiec skad te obawy ?

   ---
   -caesar_pl: Polacy to zruszczeni Slowianie
   -boomerang: Póknij się w łeb, Cysorzu
   • mara571 Re: Anglicy ?? 01.05.20, 17:13
    Powinni wycofac osoby otyle.
    Christopher Petrilli kieruje zespolem, ktory ocenia ryzyko ciezkiego przebiegu COVID-19.
    Oprocz wieku na drugim miejscu jest otylosc, zwlaszcza tej ekstremalnej formie adipositas.
    www.welt.de/gesundheit/plus207638459/Fettleibigkeit-Corona-Kranke-haben-zu-hohem-Prozentsatz-Uebergewicht.html
    Z innych, wczesniejszych badan amerykanskich wynika, ze nadmierna otylosc wystepuje u czarnej i latynowskiej mniejszosci znacznie czesciej niz wsrod bylych.
  • zeitgeist2010 Jakies nowinki o rozwoju metody w Warrington? 24.05.20, 09:07
   aby napisał:

   > Wczoraj najbardziej oglądanym programem były wiadomości Sky News z relacja ze s
   > zpitala w Warrington w Cheshire > A game changer in the fight against covid19.

   Wiadomo, że w Stanach znakiem > rozpoznawczym walczących stron, farma-medyczno-WHOwskiego lobby versus prezyde> nt Trump są słowa "vaccine" i "treatment".
   > Premier Johnson jeszcze nie wrócił. Zrobi to niekoniecznie w poniedziałek; sam > dobierze odpowiedni moment (na pewno o tym rozmawiał z Trumpem i naradzi się z > Cummingsem, na którego wczoraj przypuścił histeryczny atak dziennik Guardian, p> od wielkim tytułem na pierwszej stronie. Ale jak wróci, niechybnie zrobi porząd
   > ek, oczyści pole, innym słowem 'zdezynfekuje'.
   >
   <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
   -
   Okazuje sie, nie ma drog na skroty os epidemii. Troche tez bedzie trzeba poczekac na te pierwsze sukcesy po Brexicie. A nie ma juz do kogo reki wyciagac.

   Cummings najpierw musi zdenzyfekowac sie sam. Tez nieuczciwy. Ta nieuczciwosc to pandemiczna wsrod Anglo-saskich politykow. Zreszta u politykow w ogole.   "En dag ska vi dö. Men alla andra ska vi leva." P.O.Enqvist. Nadejdzie taki dzien kiedy umrzemy. No ale te wszyskie pozostale dni bedziemy życ.

   „Pan Bóg wziął zatem człowieka i umieścił go w ogrodzie Eden, aby uprawiał go i doglądał.” 1 MOJŻ. 2,15 (BT)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka