Dodaj do ulubionych

Twarz Putina

17.05.22, 14:28
Ostatnie sukcesy Ukrainy w wojnie z Rosją sprawiają, że przywódcy Francji, Niemiec czy Włoch zaczynają uważać zwycięstwo Ukraińców za możliwe i obawiają się, że takie "upokorzenie" Rosji stworzyłoby nowe problemy polityczne. Dlatego niektóre kraje po cichu opowiadają się za takim rozwiązaniem konfliktu, które pozwoliłoby Moskwie "zachować twarz", nawet jeśli oznaczałoby oddanie jej części terytorium Ukrainy - pisze portal Politico.

Skoro Makron z Scholzem tak się martwią o twarz Putina to niech oddają ze swego. Scholz może z powrotem oddać dawną NRD, Makron Lazurowe Wybrzeże, Włosi też mogą jakąś Piemontską Republikę Ludową oddziabać Putinowi.
Obserwuj wątek
  • j-k co to znaczy ? 17.05.22, 14:41
   aniechto.only napisała:
   nawet jeśli oznaczałoby oddanie jej części terytorium Ukrainy - pisze portal Politico.


   mozna jasniej ? oddanie jakiego terytorium ?

   ukrainskiego - ktory Rosjanie juz zdobyli - - czy jeszcze. wiecej ?
   • taziuta Re: Twarz Putina 17.05.22, 15:26
    pies.na.czarnych napisała:

    > Nie pomyślałaś o tym, ze nie chcą więcej niepotrzebnych trupów.

    Niech więc oddadzą mu coś swojego. Od cudzego wara, ruski trollu!
   • aniechto.only Re: Twarz Putina 17.05.22, 15:32
    Putinowski reżim zabija Ukraińców na terytorium okupowanym. Trzeba być kretynem albo cyniczna szmatą, żeby twierdzić, ze oddając pół Ukrainy, będzie mniej trupów
    • pies.na.czarnych Re: Twarz Putina 18.05.22, 23:03
     aniechto.only napisała:

     > Łatwo jest stanowić pokój cudzymi trupami i kosztem nieswojego terytorium.

     O standardowych obrońcach demokracji piszesz? Tych zza Wielkiej Wody oczywista oczywistość.
     • bmc3i Re: Twarz Putina 21.05.22, 21:42
      pies.na.czarnych napisała:

      > aniechto.only napisała:
      >
      > > Łatwo jest stanowić pokój cudzymi trupami i kosztem nieswojego terytorium
      > .
      >
      > O standardowych obrońcach demokracji piszesz? Tych zza Wielkiej Wody oczywista
      > oczywistość.


      Ci zza oceanu nigdy nie oddali. Ci z nad Sekwany mają długą tradycję w tym względzie.
  • buldog2 Re: Twarz Putina 17.05.22, 15:50
   Takie i podobne postulaty słychać także w ukraińskiej elicie władzy (Arestowicz i in.). Wątpliwe by przeszły ze względu na opinie społeczeństwa.

   Wojna najprawdopodobniej będzie długa, ale powinna doprowadzić do rozkładu obecnej władzy, zwrotu terytorium Ukrainy do stanu sprzed 2013 (mowa także o Krasnodarze i Kubaniu) oraz wypłacenia odszkodowania z nawiązką wyrównującego wszystkie straty, wydatki itp. Ukrainy oraz państw sojuszniczych.

   Są inne związane z tym sprawy.
   Bardzo duża część terytorium Ukrainy to ziemie czy to podarowane wskutek zmian granic administracyjnych ZSRR, a także zagrabione innym państwom. O ile wcześniej mogły to być tereny sporne (z Rosją), obecna agresja i postawa mieszkańców w całości pozbawiają Rosję praw do ziem, choćby etnicznie i historycznie były rosyjskie (ostatnie nadania, to przez Lenina i Stalina).

   W Polsce nie ma mowy o rewizji granic na naszą rzecz. Co innego Rumunia i Węgry - powinny dojść do porozumienia na drodze negocjacji. Odłożenie tematu przez Rumunię ma charakter tymczasowy, o Węgrzech w ogóle nie ma co mówić.
   • aniechto.only Re: Twarz Putina 17.05.22, 18:20
    buldog2 napisał:

    > Wojna najprawdopodobniej będzie długa, ale powinna doprowadzić do rozkładu obec
    > nej władzy, zwrotu terytorium Ukrainy do stanu sprzed 2013 (mowa także o Krasno
    > darze i Kubaniu) oraz wypłacenia odszkodowania z nawiązką wyrównującego wszy
    > stkie
    straty, wydatki itp. Ukrainy oraz państw sojuszniczych.


    Tak się to powinno skończyć, tylko bóg wie ile czasu to zajmie. Co najciekawsze, o tym, ze Rosja może przegrać tę wojnę, zaczyna się pomówić otwartym tekstem w państwowych środkach masowego przekazu:

    twitter.com/IsraelThreads/status/1526423571442057216
    • buldog2 Re: Twarz Putina 17.05.22, 18:48
     To przecież gdzieniegdzie w Rosji też już się tak mówi, jako o prawdopodobnym wyniku wojny. Tak mówią rosyjscy opozycjoniści poza Rosją, tyle że oni nie wszyscy są wiarygodni. Np. taki Andriej Piontkowski (obecnie w USA), co rusz wygłasza prognozy, które się nie sprawdzają, i nie można mieć go za kogo innego, niż błazna. A szkoda, kilkanaście lat temu to był autorytet, dziś lepiej nie słuchać go wcale.
     • aniechto.only Re: Twarz Putina 17.05.22, 19:55
      buldog2 napisał:

      > To przecież gdzieniegdzie w Rosji też już się tak mówi, jako o prawdopodobnym w
      > yniku wojny.

      Owszem, ale pierwszy raz otwartym teksem w państwowej TV. Tak jakby armia się Putinowi zaczyna biesić. W sumie nic dziwnego, w trzy miesiące zniszczyć reputację, koszmarne ilości sprzętu i żołnierzy. A przy tym wszystkim dziad własnoręcznie kieruje każdym ruchem, jak mówią, do poziomu pułkownika. Wielki sratek, kużwa.
      • buldog2 Re: Twarz Putina 17.05.22, 20:08
       Jest taki izraelski komentator, Jakow Kedmi. Ohydna świnia.
       On też (miesiąc-półtora temu) otwarcie skrytykował przebieg wojny i rosyjskie perspektywy. Od tego czasu chyba go nie zapraszają. A obrzydliwa kremlowska świnia.
    • buldog2 Re: Twarz Putina 17.05.22, 19:08
     Na Twitterze Chodarionok, były oficer ros. Gensztabu. On już przed zapowiadał fiasko tej "operacji", później "popracowano" z nim i mówił, tak jak chcą władze, a teraz znów mówi tak jak dawniej. Podobnie mówi Striełkow, wyjątkowo rzetelnie ocenia sytuację, różni się od Chodarionoka tym, że jest za eskalacją wojny i wygraniem bez względu na koszty. Obecnie jest częścią partii wojny i ma ogromne poparcie w armii i sporej części służb, dzięki temu przy całej krytyce jest nietykalny. Jednocześnie marnie ocenia szanse wygrania, przede wszystkim ze względu na kretynizm generalicji i władzy na Kremlu.
    • buldog2 Re: Twarz Putina 17.05.22, 20:13
     Wszystko zależy od USA. Na razie widać, że nie dostaną tyle broni, żeby zwyciężyć, a tylko żeby prowadzić wojnę. Od ok. miesiąca Ukraińcy sami to przyznają i oskarżają USA o zdradę (w komentarzach na Ukraińskiej Prawdzie i Dialogu albo Ghosta - widziałem też odpowiedź - "to co, mamy się nie cieszyć, że w ogóle coś dają?"). Połapali się dopiero ok. miesiąc temu, tępota okrutna.
     • aniechto.only Re: Twarz Putina 17.05.22, 20:55
      buldog2 napisał:

      > Wszystko zależy od USA. Na razie widać, że nie dostaną tyle broni, żeby zwycięż
      > yć, a tylko żeby prowadzić wojnę.

      Lend lease to za mało? Serio?
      A tak na poważnie, zależy jak kto definiuje zwycięstwo. Jeżeli zwycięstwo to ukraińska flaga na Kremlu, to faktycznie za mało.
      • buldog2 Re: Twarz Putina 17.05.22, 21:22
       Prawda, o ukraińskiej fladze na Kremlu nie mówią, mówią, że trzeba zniszczyć Rosję tak, żeby nigdy nie mogła się podnieść i stać zagrożeniem dla Ukrainy. Może znajdę ten artykuł.
       Mam:

       Остров Россия
       Как минимум Россия должна быть раздавлена экономически – чтобы не думать ни о чем, кроме повестки выживания. Как максимум она должна быть уничтожена политически – с распадом на несколько ослабленных и враждующих между собой субъектов.

       Ни первый, ни второй вариант не предполагают российского благополучия.

       www.pravda.com.ua/rus/articles/2022/05/14/7345856/

       i komentarz do niego:

       Georgiy Kasianov
       "Как минимум Россия должна быть раздавлена экономически – чтобы не думать ни о чем, кроме повестки выживания. Как максимум она должна быть уничтожена политически – с распадом на несколько ослабленных и враждующих между собой субъектов". Правильно. Правда, есть еще супермаксимум: самоубийство с помощью ядерного оружия, которое станет самоубийством всех, и правых и виноватых.
   • j-k nie ma mowy o oddaniu przez Rosje 17.05.22, 18:34
    jakichkolwiek swoich Ziem, ani nawet Krymu

    - bo ten uwaza Rosja za historycznie rosyjski - w koncu to Rosja odebrala go Turcji w roku 1783.

    ale z utrata zdobytego w 2014 czesci Donbassu - pewnie moglaby sie pogodzic.
   • prze.nick Re: Twarz Putina 18.05.22, 00:03
    .. pozbawiają Rosję praw do ziem, choćby etnicznie i historycznie były rosyjskie (ostatnie nadania, to przez Lenina i Stalina).

    to które to etniczne ziemie moskiewskie Lenin i Stalin podarowali Ukrainie?

    Państwo Moskiewskie w 1547 roku
     • prze.nick Re: Twarz Putina 18.05.22, 21:33
      Mają Moskale fantazję z tymi "podarunkami" - żadna z tych ziem nie była etnicznie czy historycznie rosyjska i wystarczy tylko rzucić okiem na mapę Moskowii z 1547 roku żeby to zauważyć.
      W Rzeczpospolitej mieli Ukraińcy lepiej niż za carów a w II RP lepiej niż w ZSRR a tak naprawdę to Ukraińcy byli tam cały czas u siebie.
      Chanat Krymski podbili Moskale w 1783 a reszta rzekomego podarunku Stalina to również tereny podbite kosztem Tatarów.
      • buldog2 Re: Twarz Putina 19.05.22, 22:28
       Zgoda. Chodzi o to, że była pod ich panowaniem, była ich i przekazali ją Ukrainie. Poza tym południowy wschód za wyjątkiem Krymu był niczyj. Kreml zajął go bez oporu, później podarował Ukrainie.
  • mlody774 Re: Twarz Putina 17.05.22, 22:31
   To bardzo trudna sytuacja, jak cały czas kłamało się w korporacyjnych mediach, ze Ukraina wygrywa. Dalej nic nie wspominało, ze pomoc zachodnia nie dociera do Ukrainy, bo jest niszczona z chwila przekroczenia granicy tego kraju. Ze cały czas paliwa rosyjskie są sprzedawane za rosyjskie ruble na zachodzie. Rośniesz w Polsce ale przez Niemcy, bo bezpośrednio z Rosji było by za tanio dla Polski.Teraz w obliczu kompletnej przegranej zachodu, a trzeba wytłumaczyć własnemu społeczeństwo, ze się jednak "wygrało" i na dodatek robi się łaskę, ze zniesie się sankcje, co ma spowodować tak konieczne dostawy paliw z Rosji. Cały zachód ma miliony kompletnie obywateli pod propaganda korporacyjnych mediów, ze nie strawią teraz wiadomości, ze jednak przegrali. Wiec kłamstwo trawa dalej. W końcu to k. media ogłaszaj kto wygrał wybory w Stanach jak i innych kraja, zanim glosy legalnie zostały policzone, wiec dlaczego nie to?
   • senioryta13 Re: Twarz Putina 17.05.22, 22:35
    mlody774 napisał:

    > To bardzo trudna sytuacja, jak cały czas kłamało się w korporacyjnych mediach,
    > ze Ukraina wygrywa. Dalej nic nie wspominało, ze pomoc zachodnia nie dociera do
    > Ukrainy, bo jest niszczona z chwila przekroczenia granicy tego kraju. Ze cały
    > czas paliwa rosyjskie są sprzedawane za rosyjskie ruble na zachodzie. Rośniesz
    > w Polsce ale przez Niemcy, bo bezpośrednio z Rosji było by za tanio dla Polski.
    > Teraz w obliczu kompletnej przegranej zachodu, a trzeba wytłumaczyć własnemu sp
    > ołeczeństwo, ze się jednak "wygrało" i na dodatek robi się łaskę, ze zniesie si
    > ę sankcje, co ma spowodować tak konieczne dostawy paliw z Rosji. Cały zachód ma
    > miliony kompletnie obywateli pod propaganda korporacyjnych mediów, ze nie stra
    > wią teraz wiadomości, ze jednak przegrali. Wiec kłamstwo trawa dalej. W końcu t
    > o k. media ogłaszaj kto wygrał wybory w Stanach jak i innych kraja, zanim glosy
    > legalnie zostały policzone, wiec dlaczego nie to?

    U nas nawet zostalo powolane 'Ministerstwo Prawdy', na ktorego czele stanela klamczucha, wiec teraz to juz wiemy, ze wczesniej to byly same klamstwa, no ale w koncu poznamy prawde. Warto wiec bylo czekac.
    • mlody774 Re: Twarz Putina 17.05.22, 23:03
     Tak, kłamczucha, która się nawet szczyci tym, ze jest specjalistka od kłamstw. Oczywiście według niej np. Komputer syna, Hunter Biden z kompromitującymi dowodami na rodzinę Baidenow, to rosyjska propaganda, ze Trump "oszukał" wybory 2016 przy pomocy Rosji itd. Masz racje, ze juz niedługo dowiemy się prawdy.
     • mlody774 Re: Twarz Putina 18.05.22, 00:08
      Tutaj jest YT autora: New Atlas na temat w/w konfliktu. Cały reportaż jest oparty na informacjach pochodzących z Pentagonu i zachodniej pracy. Niema tam nic co mogło by pochodzić z rosyjskich źródeł(wiemy ze jesteście uczuleni na ruskie onuce). Niestety jest po angielsku, ale w Polsce przecież znacie ten język lub możecie to przetłumaczy: www.youtube.com/watch?v=rcIiiDEOlwo
      • prze.nick Re: Twarz Putina 18.05.22, 00:20
       W Polsce to my wiemy takie rzeczy o których nie wiedzą na zachodzie, np
       pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_polska_NKWD_(1937–1938)
       albo
       pl.wikipedia.org/wiki/Represje_ZSRR_wobec_Polaków_i_obywateli_polskich_1939–1946
       I jakkolwiek mieliśmy też zaszłości z Ukraińcami to ogólnie Rosja jako zamordystyczne państwo nie ma co liczyć na wyrazy sympatii Polaków, tym bardziej że Putin zaczął uznawać pl.wikipedia.org/wiki/Pakt_Ribbentrop-Mołotow za kłamstwo i karze za to więzieniem.
       • mlody774 Re: Twarz Putina 18.05.22, 01:12
        Rozumiem ze jesteś odporny na wiedze i nie wysłuchasz podanego linku. Zrobi tak dużo Polaków bo teraz to Polska jest największym fanatykiem ant Rosyjskim w Europie i może świecie. A teraz napisze, co spowoduje ze ten wpis będzie wymazany. Juz pytałem ciebie o to, ale chyba nie zdążyłeś przeczytać. Pytanie jest: Co Ukrincy maja na polski rzad ze im się tak wszytko od razu należy?
        • prze.nick Re: Twarz Putina 18.05.22, 01:20
         To ty jesteś fanatykiem propagandy państwa które ma zbrodnie wryte w DNA od stuleci - Krym został podbity przez Rosjan pod koniec XVIII wieku i mowy o tym że to rosyjskie ziemie być nie może.
         Z Ukrainą stanowilismy przez stulecia jedno państwo i do rozbiorów język ukraiński jak i białoruski był bardziej podobny do polskiego niż do rosyjskiego. 2 stulecia rusyfikacji niestety zrobiły swoje.
         • prze.nick Re: Twarz Putina 18.05.22, 01:25
          Język Ruski był językiem urzędowym Rzeczpospolitej
          pl.wikipedia.org/wiki/Język_ruski#:~:text=Język%20ruski%20był%20językiem%20urzędowym,włączono%20do%20Korony%20Królestwa%20Polskiego.
          A Rurykowicze z Rzeczposplitej przetrwali do dzisiaj. Niektórzy z nich byli wysoko we władzach Rzeczpospolitej i nieźle walczyli z uzurpatorską Moskwą
          pl.wikipedia.org/wiki/Konstanty_Ostrogski_(hetman)
          • mlody774 Re: Twarz Putina 18.05.22, 02:38
           Super. To teraz dla porównania sprawdź DNA Anglikanów. Nie mylić z US, które powstało z buntu przeciw Brytyjczyka(Deklaracja Niepodległości). Jak juz jesteś w Niemczech, czyli starych Prusach, to i ich DNA możesz sprawdzić. Koniczynie sprawdź tez DNA Polski. Ja wiem co się działo w Historii. Ty nie wiesz dlaczego zachód tak stawi się Rosji? Na pewno nie wiesz jak funkcjonują PRYWATNE banki centralne(Polski, Niemiec, Anglii, US czy nawet Rosji). Wiec co, tez się tego dla wygody nie nauczysz i będziesz udawał ze niema nic poza tym co media głównego ścieku tobie mówią? A co tam. Zawsze mam zabawę z rzekomo mądrych Europejczykow, co się im wydaje ze wszytko wiedza a Jankesi sa glupkowaci. Hahaha
           • prze.nick Re: Twarz Putina 18.05.22, 02:47
            Nie masz pojęcia co ja wiem. Ale jeśli myślisz że Putin uratuje cię przed jakimś NWO/Great Reset to jesteś zabawny.

            www.faustyna.pl/zmbm/polske-szczegolnie-umilowalem-2/

            Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje (Dz. 1732). Te słowa wypowiedział Jezus w maju 1938 roku, a więc niedługo przed wybuchem II wojny światowej, gdy Siostra Faustyna modliła się za Ojczyznę.
           • boomerang Re: Twarz Putina 19.05.22, 00:22
            O Anglikach to załóż osobny wątek, oraz o prywatnych bankach centralnych. Tutaj, na tym wątku, rozmawiamy o tym że Rosjanie to wszy, które należy dla dobra ludzkości wytępić.
  • boomerang Re: Twarz Putina 19.05.22, 00:17
   Twarzy to on nie ma już od dawna, a właściwie to nigdy jej nie miał. Brzydki i odrażający typek zawsze z niego był i fizycznie i duchowo. Rosyjscy degeneraci takich lubią. Mamy kilku takich na tym forum.
  • buldog2 Re: Twarz Putina 20.05.22, 00:10
   Кстати, на россии любят брать для красивых фото не только военные фото американских или немецких солдат, но и картинки счастливых людей из Европы. Даже ОРДЛО этим уже прославилось. Еще бы, это же порождение россии и ее зеркальное отображение. В ОРДЛО завесили города билбордами с фото семьи из Швейцарии, показав эту семью, как «счастливые жители Луганска после освобождения лнр россией».
   ghall.com.ua/2022/05/07/drakona-nado-dobivat-a-ne-pytatsya-s-nim-dogovoritsya/
  • a.jej.rkoniak Re: Twarz Putina 20.05.22, 11:16
   o prowadzeniu się Scholza w latach 80tych pisała prasa brytyjska.
   100% komuch z dobrym traktowaniem przez Stasi i nrdowskie służby graniczne.
   Od zawsze szczekał na NATO i Amerykanów.
   Tylko brakuje by się zatrudnił w spółce putina.
  • buldog2 Re: Twarz Putina 21.05.22, 21:21
   To jest dobre.
   "To repetycja możliwego przyszłego konfliktu, bardziej poważnego konfliktu. I dlatego to, co zobaczymy, zmierzymy się z NATOwskim uzbrojeniem, popatrzymy w rzeczywistości na polu walki, na ile nasze uzbrojenie jest lepsze niż ichnie (NATOwskie), to może być nauka dla naszego przyszłego konfliktu:
   youtu.be/G8ZZDyvdclA?list=TLPQMjEwNTIwMjKN72QTtZLYLQ&t=906

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka