Dodaj do ulubionych

Na drona red. Sierakowskiego

06.07.22, 15:01
Polska jest w pierwszej trójce sponsorów uzbrojenia dla Ukrainy - dokładnie nie ma danych , czy pierwsze miejsce, czy kolejne.
Tajemnica wojskowa.
Emigranci zza siedmiu mórz - dołóżcie się chociaż do zakupu drona Bayraktar.
Zróbcie cokolwiek dla Kraju i dla Ukrainy.


Tekst linku
Obserwuj wątek
  • bmc3i Re: Na drona red. Sierakowskiego 06.07.22, 15:25
   borrrka napisał:


   > Emigranci zza siedmiu mórz - dołóżcie się chociaż do zakupu drona Bayraktar.
   > Zróbcie cokolwiek dla Kraju i dla Ukrainy


   Ja już jakiś czas temu dołożyłem się do tego, i była to kwota wyróżniająca sie wśród innych wydatków na moim statemencie. Ale dlaczego wywołujesz ludzi niemal personalnie? "Zróbcie cokolwiek kraju"? Jesteś pewny że sam robisz więcej?
     • borrrka Jeśli już koniecznie chcesz... 06.07.22, 23:01
      Choć chciałem uniknąć takich wycieczek, to 240 czołgów plus kupiono za pieniądze z podatków krajowców, nawet tych ciemnych.
      Więc wezwanie do emigrantów nie jest tak całkiem pozbawione sensu.
      Ale powtarzam - nie chciałem nikogo strofować.
      Specjalnie.
      Najwyzej trochę.
      • bmc3i Re: Jeśli już koniecznie chcesz... 06.07.22, 23:20
       borrrka napisał:

       > Choć chciałem uniknąć takich wycieczek, to 240 czołgów plus kupiono za pieniądz
       > e z podatków krajowców, nawet tych ciemnych.
       > Więc wezwanie do emigrantów nie jest tak całkiem pozbawione sensu.
       > Ale powtarzam - nie chciałem nikogo strofować.
       > Specjalnie.
       > Najwyzej trochę.


       Te czołgi nie zostały kupione za pieniadze podatników, bo w PRL-u takowych nie było, poza burżujami szewcami, kuśnieżami i innymi producentami nagrobków, placacymi ryczaut podatkowy. :-)

       Rozumiem że chcialeś zachęcić, ale to nie jest konieczne. Ci mieszkający za granicą nie martwią się o Polskę mniej niż ci w kraju.

       Moze to niezbyt znana w Polsce sprawa, ale to amerykańska polonia miala duży wplyw na decyzję o przyjęciu Polski do NATO, bo gdy Clinton wahał sie w tej sprawie, tuż przed amerykańskimi wyborami prezydenckimi amerykańska polonia dosłownie zatkała skrzynki pocztowe Białego Domu listami w tej sprawie.

       • tuttifrutti1234 Re: Jeśli już koniecznie chcesz... 07.07.22, 10:54
        bmc3i napisał:


        > Te czołgi nie zostały kupione za pieniadze podatników, bo w PRL-u takowych nie
        > było,


        były, były, tylko te podatki były odprowadzane lub potrącane przez zakłady jeszcze przed wypłatą, stąd przekonanie, że podatków nie było,
        to skąd się brały pieniądze w budżecie? przecież nie z mennicy
        • bmc3i Re: Jeśli już koniecznie chcesz... 07.07.22, 20:08
         tuttifrutti1234 napisał(a):

         > bmc3i napisał:
         >
         >
         > > Te czołgi nie zostały kupione za pieniadze podatników, bo w PRL-u takowyc
         > h nie
         > > było,
         >
         >
         > były, były, tylko te podatki były odprowadzane lub potrącane przez zakłady jesz
         > cze przed wypłatą, stąd przekonanie, że podatków nie było,
         > to skąd się brały pieniądze w budżecie? przecież nie z mennicy


         Bajka. Przedsiebiorstwa rozliczaly sie z budzetem metodą brutto, czyli caly swoj przychod odprowadzaly do budzetu, a ten zwrotnie przesylal im pieniadze na pokrycie kosztów dzialalnosci. Stad nievwystepowalo pojecie dochodu i zysku. Bo caly przychod PP oddawaly budzetowi.

         W przevieienstwie do placenia posatków, co nazywane jest rozliczaniem sie z budzetem metodą netto.
  • yabbaryt Re: Na drona red. Sierakowskiego 07.07.22, 18:04
   Bayaktary w tej chwili nie latają za czesto bo Rosjanie uszczelnili obrone przeciwlotniczą.
   Obecnie znacznie bardziej sa skuteczne polskie drony Flyeye (do obserwacji artyleryjskiej) i Warmate (amunicja krążąca). Są one mniejsze i przez to trudniejsze do wykrycia. Jak redaktor Sierakowski zacznie zbierać kase na to polskie superuzbrojenie to sie dołącze.
   • yabbaryt Re: Na drona red. Sierakowskiego 07.07.22, 18:06
    Bardzo nowoczesna polska broń, rakiety przeciwlotnicze Piorun oraz amunicja krążąca Warmate, robi furorę w wojnie na Ukrainie; w mediach społecznościowych wokół pocisków Piorun powstał prawdziwy kult - pisze niemiecki dziennik „Welt”

    Pioruny i Warmate to nowoczesne polskie systemy uzbrojenia, rakiety i drony kamikadze używane na Ukrainie. Wraz z rozpoczęciem przez Rosję wojny z Ukrainą broń taka jak brytyjski pocisk przeciwlotniczy Javelin zyskała rozgłos nie tylko w kręgach ekspertów. Jednak to właśnie mało znane polskie systemy są niemal codziennie chwalone przez ukraińskich urzędników - twierdzi gazeta.

    „Welt” zwraca uwagę, że w mediach społecznościowych wokół systemu (rakietowego) z Polski powstał prawdziwy kult. Użytkownicy udostępniają wizerunki świętych z rakietą Piorun. Dziennik zauważa, że zdecydowana większość Ukraińców postrzega Polskę „jako najważniejszego partnera i mają ku temu powody”.

    Oprócz pomocy uchodźcom Polska stała się bowiem centrum dostaw broni z Zachodu, a nawet drugim po USA najważniejszym dostawcą dla Ukrainy. W przeciwieństwie do Niemiec, Polska „od tygodni dostarcza na Ukrainę ciężki sprzęt: około 240 czołgów T-72, bojowe wozy piechoty i samobieżne haubice. Jeszcze przed wybuchem wojny Polska dostarczała masy broni lekkiej i amunicji” - podkreśla „Welt”.

    Mniej znany jest natomiast fakt, że dostawy obejmują nie tylko stary sprzęt konstrukcji radzieckiej, ale także najnowocześniejszą broń polskiej produkcji. Jest to ogromne osiągnięcie dla krajowego przemysłu zbrojeniowego. (…) Nawet USA zaczęły ostatnio kupować pociski Piorun. To wyróżnienie, ponieważ Pentagon zazwyczaj opiera się na produkcji krajowej - pisze gazeta.

    Rakieta Piorun jest bezkonkurencyjna - mówi analityk warszawskiego think tanku Polityka Insight Marek Świerczyński na łamach „Welt am Sonntag”. „Piorun jest porównywalny z amerykańskim pociskiem Stinger, który jest również używany przez Bundeswehrę” - przypomina gazeta.

    Zdaniem eksperta Piorun jest znacznie nowocześniejszy od mającego swoją renomę, skutecznego przeciwlotniczego Stingera.

    Mówi się jednak, że jest on o dwie generacje nowocześniejszy. Można go używać w nocy i jest niezwykle precyzyjny. Producent milczy na temat szczegółów. Piorun jest uważany za szczególnie skuteczny w walce z bezzałogowymi statkami powietrznymi. Ukraińcy twierdzą nawet, że zestrzelili już rosyjskie samoloty bojowe i śmigłowce za pomocą rakiet Piorun - czytamy w artykule.

    Pociski zachodnie, takie jak Stinger, nie były prawie w ogóle modernizowane od lat 80. W Polsce zaś na wypadek wojny planiści zakładali wyraźnie silniejszego przeciwnika – Rosję. Priorytetem były więc systemy, które można elastycznie wdrażać - twierdzi „Welt”.

    Wydaje się, że firma WB Group przewidziała również sposób prowadzenia wojny na Ukrainie, a przynajmniej użycie artylerii. Automatyczny system kierowania ogniem Topaz jest jednym z najbardziej zaawansowanych na rynku i może współpracować z artylerią. Przy zasięgu 40 km umożliwia on precyzyjne trafienia - pisze niemiecka gazeta. „Topaz stanowi system nerwowy wszystkich jednostek wojskowych” - wyjaśnia dyrektor ds. komunikacji w WB Group Remigiusz Wilk.

    „Welt” poinformował, że Polska dostarczyła Ukrainie 18 haubic Krab. Są one porównywalne z niemiecką samobieżną haubicą 2000. Krab bazuje na komponentach południowokoreańskich, a następnie został rozwinięty w Polsce i działa z systemem kierowania Topaz” - czytamy.

    Nie wzbudzając większego zainteresowania, WB otworzył przed laty oddział na Ukrainie - pisze „Welt”. Szef firmy Piotr Wojciechowski mówi o sąsiednim kraju jako o „strategicznym partnerze”.
   • bmc3i Re: Dawać kasę obywatele! 10.07.22, 22:41
    borrrka napisał:

    > Przed chwilą Sierakowski mówił, że zebrano dopiero 1/3 sumy.


    Tymczasem zaledwie 2.8 mln braci Litwinów, swoje potrzebne $5 mln uzbieralo w zaledwie kilka dni.


    reader.defensenews.com/2022/07/07/see-the-tb2-drone-heading-to-ukraine-after-a-lithuanian-crowdfunding-drive/content.html

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka